Katram sava nodevības nokrāsa 41

Komentāri (41)

tvverotajs 25.06.2018. 09.51

Intervētā ir gatava apsūdzēt jebkuru, pat ja viņš nav nodarījis nevienam ļaunu. Varbūt tas aģents, kurš rakstīja ziņojumus par Nīčes darbu lasīšanu, patiesībā tēloja, ka sadarbojas ar VDK, noklusēja nopietnas lietas, bet rakstīja nenozīmīgus ziņojumus par kuriem nekas tur pieminētajiem cilvēkiem nedraudēja?

0
-3
Atbildēt

2

  Drosma > tvverotajs 25.06.2018. 11.02

  Intervētā – kurai ir vārds un uzvārds – Solveiga Krūmiņa Koņkova, atšķirībā no tevis – kā reiz aicina par to runāt, par to sarunāties, izrunāties – atšķirībā no tevis ,kurš sēž krūmos un nobijies brēc , pirms tev vispār kāds pieķēries

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  altinyildiz > tvverotajs 25.06.2018. 11.49

  Normālā valstī būtu tikai dabiski, ja Politiskā policija no katra čekas maisa figuranta uzzinātu visu, ko tas ir nodarījis līdzcilvēkiem. Nešaubos, ka tu esi daudz dzīves izpostījis un pelnījis visbargāko sodu.

  +1
  -2
  Atbildēt

  1

  andrejs > altinyildiz 25.06.2018. 14.01

  Normālā valstī kompartijas un čekas vadoņi (bez izņēmuma) un aktīvākie darboņi 1992. gadā tiktu ievietoti aiz zviedru gardīnēm uz daudziem gadiem, bet mūsu iebaidītie lauku pajoliņi (tie paši, kas tagad jūsmo par Lembergu) viņus iecēla augstos amatos.

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > andrejs 25.06.2018. 14.48

  Бывшие члены компании из НО, например, Табунс, тоже?

  +1
  -1
  Atbildēt

  1

  andrejs > kolpants 25.06.2018. 15.01

  pirmkārt, Tabūns nav NA,
  otrkārt, es runāju par Kompartijas virsotni (Rubiks, Daudišs, Loskutovs, Gorbunovs, Vagris utt, utjp. – līdz kādiem pilsētu un rajonu kompartijas sekretāriem). Nedomāju, ka rūpnīcu un skolu, utt. PSKP sekretāri būtu bijušas baigi ietekmīgās personas un vainīgas latviešu tautas priekšā.
  treškārt Tabūns man no LNNK šķita visnesimpātiskākais. Atceros viņa pārspīlētos bļaustīgos itkā patriotiskos komentus LR deviņdesmito gadu sākumā, viņš man atgādina Streipu. Abi ir āksti, tikai katrs ar savu novirzi.

  0
  -1
  Atbildēt

  1

  kolpants > andrejs 26.06.2018. 15.28

  О как “девки пляшут”!
  А на чьих же плечах, как не на плечах rūpnīcu un skolu, utt. PSKP sekretāri держалась вся партия? Откуда росла будущая верхушка? Откуда брались списки неблагонадежных и т.д.? Неужто сами Rubiks, Daudišs, Loskutovs, Gorbunovs, Vagris ходили по заводам списки составляли?
  Раз в партию вступил-уже запятнан! И не надо мне рассказывать сказки, что нельзя было отказаться! Можно было! Только многие не готовы были отказаться от попадания ближе к кормушке, спецпайкам, спецсанаториям, спецбльницам и т.д.!
  А теперь вдруг “ну что там рядовые решали”..

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  andrejs > kolpants 27.06.2018. 12.13

  Раз в партию вступил-уже запятнан
  —————-
  daļēji varu piekrist.
  LKP biedru vidū lielākā daļa tomēr bija krievu kolonisti. Svešas zemes okupants ( vai nelikumīgi ievests kolonists) un vēl komunists, no šādiem mēsliem pavisam grūti atmazgāties.
  //////////
  А теперь вдруг “ну что там рядовые решали”..
  ———
  Un tiešām kādam liekas, ka lēma? :)))) Anekdoti par sarkanajiem un melnajiem komunistiem neesat dzirdējis?

  0
  0
  Atbildēt

  0

Jānis Lakijs 23.06.2018. 10.29

Sestdien, 23. jūnijā, Polijas laikraksts “Gazeta Polska Codziennie” publicējis žurnālistes Olgas Alehno rakstu par krievu propagandas ietekmi Latvijā. Pārtulkoju raksta fragmentu, kurš šķita visinteresantākais ar Anda Kudora apgalvojumu, ka “latvieši ir lielāki krievu kultūras fani nekā Latvijas krievi”. Tāda ir “mūsu elites” pārliecība. “Elite” laikam nesaprot, ka propaganda bez kultūras ir bezspēcīga.
=======
Kremļa acs skatās uz Latviju
(…)
Ar Austrumeiropas Pētniecības centra (APPC) vadītāju Andi Kudoru gandrīz divas stundas sarunājamies šīs domnīcas birojā Rīgā. Lai gan aiz loga gāž lietus, telpā virmo dedzīgas emocijas.
“Kremļa ļaudis saka: “Latvieši ir rusofobi.” Nē, mēs tādi neesam. Mēs esam krievu kultūras fani. Varbūt pat lielāki fani nekā daudzi krievi, kuri dzīvo Latvijā. Pārbaudīsim zināšanas, parunāsim par krievu kultūru, tad redzēsim, kurš ir rusofobs un kurš nav,” apgalvo mūsu satrauktais sarunu biedrs.
Kudors, kurš ir arī Latvijas Ārlietu ministrijas Ārpolitikas adomes loceklis un pasniedzējs Latvijas Universitātē, jau daudzus gadus analizē Krievijas propagandas ietekmi Baltijas valstīs. Tieši šī propaganda, līdz ar sociālajiem solījumiem, gadu no gada nodrošina augstu atbalsta līmeni partijai “Saskaņa”.
“Te nav runa par valodu vai etnisko piederību. Te ir runa par politiku un vērtību nodošanu tālāk,” uzsver analītiķis. Kudors uzskata, ka šajā jomā visefektīvākais Kremļa instruments joprojām ir tradicionālie plašsaziņas līdzekļi. Galvenokārt daudzie krievu televīzijas kanāli, kas darbojas Latvijā un reizēm vienkārši retranslē saturu no Krievijas. Kudors no galvas uzskaita visus nosaukumus un finansēšanas shēmas no Maskavas. Lai gan tās ir labi zināmas, Latvijā tās netiek aizliegtas. Kāpēc?
“Pirmkārt, mums nav pietiekama Rietumvalstu atbalsta,” atzīst mūsu sarunu biedrs. Otrais iemesls ir iekšējais. “Šis ir vēlēšanu gads. Ja latvieši slēgs krievu televīzijas programmas vai vismaz izņems tās no kabeļtelevīzijas tīklu pamatpaketēm, tad tādas partijas kā Latvijas Krievu savienība (LKS) un “Saskaņa” izmantos to, lai pievērstu sev uzmanību,” viņš paskaidro. Sarunas noslēgumā Kudors kārtējo reizi apliecina, ka ir optimists un cer, ka tomēr izdosies atņemt apraides tiesības vismaz diviem trim viskaitīgākajiem telekanāliem.
(…)
– Olga Alehno, “Gazeta Polska Codziennie”, 23.-24.06.2018, Nr. 144, 6. lpp.
https://gpcodziennie.pl/92378-okokremlapodgladalotwe.html
=======
Pārējie poļu žurnālistes sarunu biedri šajā rakstā ir Latvijas Radio žurnālists Uģis Lībietis, Iveta Kažoka no “Providus”, Inga Sprinģe no “Re:Baltica” un Sanita Jemberga no IR.

+7
-1
Atbildēt

0

mooi 22.06.2018. 22.35

Kāpēc 27 gadus neatvēra čekas maisus? Tāpēc, ka gadīja, lai visi izsūtītie upuri nomirtu. Tos, kurus izsūtija jaunus, tiem tagad ir ap 88 un vairāk gadu. Tātad vēl augstākais 5 gadi un viņu nebūs. Bēni, dzimuši Sibīrijā, ir apmēram 62 – 65 gadus veci. Bērni jau neskaitās upuri. Viss tiek novilkts līdz laikam, kad nebūs neviena upura.

+5
-1
Atbildēt

1

  tonijs > mooi 22.06.2018. 22.38

  Čekas maisiem nav nekāda sakara ar izsūtīšanām. Tajos ir 80-to gadu inteliģence, zinātnieki, dzejnieki, rakstnieki, mākslinieki. Par izsūtīšanām atbildīgo saraksti ir Maskavā.

  +1
  -2
  Atbildēt

  2

  altinyildiz > tonijs 23.06.2018. 10.37

  Tas, ka Godmaņa, Freibergas, Šlesera un izdzimteņu, kuri tika savervēti pēc 1991. gada augusta: Dombrovska, Zatļera, Pabrika kartītes ir Maskavā, nevar būt par iemeslu, lai maisu saturs netiktu publicēts.

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  kolpants > tonijs 25.06.2018. 14.45

  Фамилии тех, кто подписывал приказы о высылках в 1949, уже публиковали в документах.
  Не публиковали фамилии тех, по чьим доносам составляли эти списки.

  +2
  -1
  Atbildēt

  1

  andrejs > kolpants 25.06.2018. 15.03

  составляли эти списки.
  —-
  izsūtāmo plānu katrai piebaltijas repubļikai atsūtīja no Maskavas. Ja neizsūtītu vienus, izvestu citus.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  kolpants > andrejs 26.06.2018. 15.33

  Это называется “отмазки исполнителей”. Типа “все равно бы выслали, что мы могли” и т.д.
  Мне родители, жившие в разных районах, рассказывали, как в одних активно стучали, и за Лиго гоняли и за поход в костелы и т.д. В других районах начальники меньше выслужиться хотели, и репрессий меньше было. Но зато их на партсобраниях и ругали больше. А те, первые, постоянно были пример остальным.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  andrejs > kolpants 27.06.2018. 12.17

  “отмазки исполнителей”
  ——————-
  man te reiz stāstīja, ka ebreju geto esot bijusi pašu ebreju policija. Esot centušies uzturēt vācu ordnungu ka tik turies… Noteikti, ka nepatiesi apmelojumi, vai ne? 🙂

  0
  0
  Atbildēt

  0

Atis Priedītis 22.06.2018. 19.27

Manuprāt, būtu jāsāk publicēt VDK vajāto cilvēku atmiņas. Tās ir autentiskas liecības par to, kas notika patiesībā. Es savējās izdevu grāmatā “Gan jau rīts mūs atradīs” jau pirms 3 mēnešiem. Grāmata ir brīvi arī pieejama internetā. Neesmu gan nosaucis neviena VDK aģenta un darbinieka vārdu, bet visi aprakstītie notikumi tiešām ir patiesi. Visvairāk rakstīju par 80.tajiem gadiem.

+4
-1
Atbildēt

0

Drosma 22.06.2018. 14.28

”Neatbildēts jautājums — kā viņiem ar sirdsapziņu? Ja cilvēks tiešām uzskata, ka neko nav izdarījis un var mierīgi gulēt, viņam nav nevienam jālūdz piedošana, tad…”

manuprāt, sirdsapziņas jēdziens vienmēr ir bijis tāds – kā lai saka – tāds skaļš un svarīgs vārds tikmēr, kamēr tas nav jāpierāda darbos – un tā tas ir bijis visos laikos – kopš tas vārds kā tāds radās –
kad Kains nosita Ābelu – viņam jau bija sirdsapziņa? Vai visas tās Bībeles dāmas, kuras tur tādu vai citādu ideju dēļ slaktēja vīriešus –
nu labi – laai paliek Bībele – tā pati sengrieķu ideju pasaule – kā tur ar to sirdsapziņas atbildību ?

Pat negribu šo vārdu dzirdēt – jo mazāk lietots , jo labāk –

+2
-2
Atbildēt

0

Drosma 22.06.2018. 14.23

un tomēr – es tā arī nespēju saprast, goda vārds – bez koķetēšanas -kuras tad ir tās labās vēstrues grāmatas par 20.gs. Latviju

Par šo laikmetu, kurā latvieši atkal bija kā sulīga dārza oga starp diviem dzirnakmeņiem – un tomēr izdzīvoja kā nācija, kā mums tas izdevās ….
naciķi un viņu kalpi attaisno ulmaņkārli, to kā vinš Latviju atdeva staļinam – cita iespēja , cits ceļš neesot bijis,
tagad jau attaisnots tiek arī Vilis Lācis – atkal – ja ne viņš parakstītu tos jūdasa papīrus, tad kāds cits un tāpēc nav ko nsodīt

Dzelzsgriezējā autore iet vēl tālāk – viņa apgalvo , ka čekistu kalpi – literāti – ar savu nodevību, ar savu pārdošanos esot Latvijai un latviešiem atnesuši brīvību, vismaz veicinājuši PSRS sabrukumu , tiešām?

Ja mēs šitādā veidā jam cauri mūsu vēsturei un šodienai – tad jau tiešām – noziedznieki nemaz nav noziedznieki,bet varoņi un upuri nemaz nav upuri , bet vispār stulbeņi un atpalikoni – kā savulaik intervijā teica māra zālīte – viņas dzimtad gadsimtiem ilig bijuši – vagari – tie labākie un čaklākie

bet cits kungs šķēle – vēl konkrētāk savu darbību raksturoja – katram ganāmpulkam esot vadonis – pat govju baram tāds esot

+2
-1
Atbildēt

0

Drosma 22.06.2018. 14.07

Valdis Klišāns
3 h ·
Šorīt 19. maršruta trolejbusā sastapu aptuveni 20 bērnus, šķiet, no kādas vasaras nometnes, kas devās uz Lucavsalas bērnu parku. Visiem ap kaklu sarkani kaklauti sasieti pēc pionieru modes. Vadītāja -tipiska exčekiste ap 65 ar lepnumu un nelokāmības izteiksmi sejā. Pilnīgs deja vu, tā vien gribējās salutēt un nokliegties “Budte gotovi!!” un sagaidīt “Vsegda gotovi!”

0
0
Atbildēt

2

  Drosma > Dusma 22.06.2018. 14.14

  manuprāt, viena lieta ir nosaukt vārdā čekistus, komunistus , bet otra lieta – tiem visiem taču bija – ir radi, draugi, paziņas, kaimiņi – visi taču zinam

  kāpēc Doroņina Lasmane nesauc vārdā savus mocītājus , kāpēc K Skujenieks saka – nevajag atvērt čekas maisus –
  kāpēc tā pati austskolas pasniedzēja Vita Zelča man apgalvoja, ka visi taču bija kolaboracionisti – bet vai bija visi ? Vai likumpaklausība okupācijas iestādēm bija kolaborācija? Vai kolaborācija bija tikai tā, kad sadarbojoties ar varu guva visādas ārpuskārtas privilēģijas –

  veikalā nesen redzēju žurnālu, kur kāda ļoti slavena dzjeniece smaidot rāda zobus un man tās sarkanās lūpas atgādināja asinis – arī manu čekistu mocīto senču asinis , bet …..

  …. abi mani vectēvi bija ulmankalpi, viņiem ulmaņkārlis bija dieviņa vietā – tad vai nav laiks runāt arī par upuru atbildību

  un tomēr – vispirms runāt – sarunāties, izrunāties –

  +4
  -1
  Atbildēt

  2

  Atis Priedītis > Dusma 23.06.2018. 05.48

  Īsti nesaprotu pēdējos vārdus. Vai tiešām vajātajiem (cietušajiem) tagad jāsāk meklēt savi vajātāji un jāiet pie tiem izrunāties? Gandrīz vai sanāk tā, ka jāsaka – piedod, man ka es paliku dzīvs!

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  altinyildiz > Dusma 23.06.2018. 11.11

  Kārlis Ulmanis nevienam nebija dieviņa vietā, taču latvieši cienīja savu vadoni, par to, ka viņš novērsa freibergu, zatļeru, dombrovsku, pabriku, rinkēviču un kazlovsku gatavoto Latvijas pievienošanu PSRS vēl kādā 1936. gadā. Viņi noteikti nebija tavi vectēvi un visdrīzāk tavas vecāsmātes tavus vecākus bija ieņēmušas no apkārt klīstošiem krievu bezdarbniekiem.

  +1
  -4
  Atbildēt

  0

  rinķī apkārt > Dusma 22.06.2018. 16.41

  Nu, šis ir stāsts par tēmu, kā LR tiek rakstīti dekoratīvi likumi. Pēc burta taču LR kompartija ir aizliegta ar visiem atribūtiem. Pēc burta “pionieru vadītāja” ir jātiesā, vecāki jāsauc uz pārunām, bet bērni jāved pie psihologa 🙂 Taču likums ir uzrakstīts tā, lai Latvijas jauno paaudzi vienā mierā var audzināt tās dziesmiņas pavadījumā, kuras piedziedājumā skan solījums -«Дядя Вова мы стобои» 🙂 Vārdu sakot – vilks paēdis, kaza dzīva 🙂

  +3
  -2
  Atbildēt

  1

  andrejs > rinķī apkārt 23.06.2018. 15.53

  Pēc burta “pionieru vadītāja” ir jātiesā
  —————–
  Jātiesā būtu tie valsts un pašvaldību vadītāji, kas liek darbiniekiem apmeklētājus apkalpot krievu valodā. Vienu “pionieru” vadītāju mēs izturēsim

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

tara 22.06.2018. 13.22

Tāpēc jāpublisko partijas nomenklatūras lietas, lai sabiedrība redzētu, kas VDK deva pavēles.
___
Lūk šim apgalvojumam es piekrītu par 100%. Taisnīgums tiks atjaunots tikai tad, kad zināsim lēmumu pieņēmējus, ne vien izpildītājus.

+7
-1
Atbildēt

1

  mumss > tara 23.06.2018. 12.29

  Taisnība, ka jāpublisko partijas nomenklatūras lietas. Tajā pat laikā zemāka līmeņa partijas vadoņi (rajona komitejas vai lielas rūpnīcas sekretāri, lielo augstskolu vadība) nekādu lielu patstāvību izpaust nevarēja . Savukārt nelielo partijas biroju sastāvs (skola, bibliotēka, poliklīnika, universālveikals, dzelzceļa mezgls) būtiski ietekmēja dzīvi savā vidē (prēmijas, karjeras kāpnītes, ārzemju braucieni, dzīvokļu izkārtošana, elementāri atvaļinājumu grafiks u.tml.). Taču arī tur iespraucās VDK darbinieki (parasti zema ranga) un vāca ziņas par aizdomīgiem pasākumiem, nevēlamām dziesmām saiešanās un pie galda, ārzemju radu sūtījumu saturu (tas gan jau bija izkontrolēts pasta speciālajā nodaļā), pat par jaunu anekdošu parādīšanos un avotiem utt. Tā kā tīkls bija pamatīgs un lielo politiku tas ietekmēja tikai vienvirziena secībā (LKP CK > attiecīgā nodaļa> rajona komiteja > attiecīgais inspektors / referents vai kā nu kuro reizi kurā vietā bija izkārtots). Un šo hierarhiju pilnīgi skaidri un ar militāru disciplīnu apkalpoja VDK augstākā un vietējā vidējā līmeņa kadri. KADRI – ziņotāji jau bija ārpus tās tiešās struktūras, to bija daaaudz. Un arī tie bija dažādi: pēc ikviena ārzemju brauciena, piemēram, starptautiska kora konkursa vai sporta sacensībām KĀDAM bija jāraksta atskaite (un te varēja izpausties gan individuālais prāts vai stulbums, prasme apiet atvarus vai dumji iekrist uz it kā nevainīgu precizējošu jautājumu, ļauties subjektīvai nepatikai pret kolēģi vai būt tolerantam un godīgam). Individuālie ārzemju komandējumi (ārsti, eksakto zinātņu speciālisti, mūziķi [!] , rakstnieki) pilnīgi noteikti bija jāatspoguļo, taču bieži vien tikai pašam savā institūcijā (akadēmija, radošās savienības utt.) un tos parasti rakstīja un lasīja formāli (izņēmums noteikti varēja būt ar militāro jomu netieši saistītie – konstruktori, fiziķi, astronomi [!], pat formastērpu dizaineri…). Tā kā ar vienkāršu faktu, ka tas vai cits bijis rajona komitejas, vai, nedod Die’s, CK loceklis, nekas netiks atrisināts. Vēl ļoti svarīga bija cenzūra (Galvenā pārvalde valsts noslēpumu aizsardzībai presē , kuru tieši kūrēja CK), bez kuras nevarēja nodrukāt ne sērkociņu kastītes šilti, ne reizrēķina tabulu skolnieku burtnīcu pēdējā vākā… Lūk, tā jau ir pētīta, bet ļoti daudz ko tur izpētīt nevarēja, jo viena no pašām galvenajām metodēm (visos līmeņos) bija mutvārdu sarunas, rīkojumi (~ieteikumi~!), konsultācijas (!). `Tikai neko nerakstiet!` – uz jautājumu par kādu sūdzību bija klasiskā atbilde.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

rinķī apkārt 22.06.2018. 11.41

Lai kā tur būtu, ar tiem aģentiem, taču viens taču ir skaidrs – tā ir aizejošā paaudze, kurai vēl aktīvie mūža gadi ir uz vienas rokas pirkstiem skaitāmi. Ar to es negribu teikt, ka aiz līdzjūtības “ētiski”būtu noklusēt bijušo aģentu personības, tās ir jāatklāj pilnībā, taču daudz svarīgāk par aģentu personvārdiem ir Latvijas sabiedrības jaunajai paaudzei saglabāt nezūdošu, aktuālu kopainu par visu ļaunumu, kuru sev atnesa līdzi Kremļa okupanti. Stučīšana jau bija tikai viens no okupācijas režīma darbības segmentiem. Varētu domāt, ka ar Okupācijas muzejā atrodamajiem materiāliem, ar zināmajiem sēru datumiem, ar skolu mācību programmām uc pietiek, lai pret Kremli un šī ļaunuma pārnēsātājiem ārpus Krievijas Latvijas ļauži justu patiesu riebumu, taču redzam, ka patiesība par pēcokupācijas notiekošajiem procesiem šodienas Latvijā ir pavisam cita. Sproģa gadījumā pat šokējoša.

+10
-2
Atbildēt

1

  tonijs > rinķī apkārt 22.06.2018. 16.35

  Un kas tur Sproģa gadījumā šokējošs? Ja latvieši var ar krieviem un cittautiešiem kopā dzīvot, strādāt, atpūsties, tad kāpēc nevarētu kopā taisīt politiku? Krievi ir dažādi un daži no viņiem vēl lielāki Latvijas patrioti par NA biedriem. Interesanti, vai tie, kas te komentāros iztaisās par lieliem patriotiem un rusofobiem, tādi ir arī dzīvē? Nesveicinās ar nelatviešiem-kaimiņiem, neremontē mašīnu pie krievu tautības meistara, aizliedz bērniem spēlēties ar krievu bērniem? Visticamāk nē, tāpēc jūs esat liekuļi.

  +1
  -7
  Atbildēt

  2

  rinķī apkārt > tonijs 22.06.2018. 16.50

  Tonij, stāsts nav par krieviem un viņu gēniem. Stāsts ir par NATO, par ES , par atjaunoto LR , kas ir šo organizāciju dalībvalsts ar saviem pienākumiem, stāsts ir par uzsākto izglītības likuma realizāciju un valsts valodu utt Un jautājums ir, kas ir SC visā šajā kontekstā ?

  +6
  0
  Atbildēt

  2

  tonijs > rinķī apkārt 22.06.2018. 21.20

  Stāsts ir arī par krieviem, jo SC ir politiska apvienība, kas aizstāv savu vēlētāju, vairumā krievu intereses. SC nav valsts ienaidnieki, un viņu vēlētāji nav ne okupanti, ne arī kolonisti. Lielo cīņu par neatkarības atgūšanu mēs uzvarējām un tagad Latvijā nav tādas organizācijas vai partijas, kas (bez ārēja atbalsta) to varētu apdraudēt. Valsts valodas pozīcijas ir nostiprinātas un stabilas. Arī cittautieši grib dzīvot tiesiskā, ekonomiski attīstītā un ekoloģiski tīrā valstī. Tādā, kurā mierīgi sadzīvo vairākas tautības. Manuprāt, SC mierīgi varētu uzticēt pāris portfeļus valdībā (teiksim, satiksmi, labklājību), nekāds sliktums no tā nerastos.

  0
  -6
  Atbildēt

  4

  rinķī apkārt > tonijs 22.06.2018. 21.52

  Kādas tieši ir Latvijas krievu īpašās intereses? Vari nodefinēt?

  +4
  0
  Atbildēt

  2

  tonijs > rinķī apkārt 22.06.2018. 22.31

  Nevaru, neesmu Latvijas krievs. Paskaties SC programmu.

  0
  -4
  Atbildēt

  1

  vitalisvita > tonijs 22.06.2018. 23.43

  Nevaru, neesmu Latvijas krievs. Paskaties SC programmu.
  ————————————————-
  Lai zinātu, ko grib “Saskaņa”, ir uzmanīgāk jāapskata Māra Bišofa karikatūra. Tur redzams, ka tiek meklēti (un šķiet, ka ir jau arī atrasti) mūsu kārtējie viļi lāči un kirhenšteini. Un šķiet, ka “čekas maisu” kontingents tas tā kā nebūtu…he he!.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  altinyildiz > rinķī apkārt 23.06.2018. 10.32

  Krievu intereses Latvijā Nr1, lai šeit nebūtu latviešu un to šobrīd veiksmīgi īsteno SC paģeļņiki, Vienotība, un ja tiks pie varas, turpinās arī tās čekas taisītais klons, JKP

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  altinyildiz > tonijs 23.06.2018. 11.03

  “Arī cittautieši grib dzīvot tiesiskā, ekonomiski attīstītā un ekoloģiski tīrā valstī.”
  ————–
  Un tai pašā laikā lietot absolūtā ļaunuma atribūtu, pirms 250 gadiem masona Lomonosova, izveidoto vergu saziņai domāto līdzekli, krievu, tā saucamo valodu, pareizāk teikt “feņu”, piekopt Bizantijas sātanisko ideoloģiju, svinēt visdrausmīgā izdzimteņa asiņaino uzvaru pār cilvēcību un veselo saprātu, kas trešdaļu cilvēces noveda pie bada un vājprātīgu sadistu diktāta un zemei, kur viņi parazitē, atnesa visneiedomājamākās ciešanas un censties civilizētiem latviešiem uzspiest savu nekultūru?

  0
  0
  Atbildēt

  0

  kolpants > tonijs 24.06.2018. 21.30

  Manuprāt, SC mierīgi varētu uzticēt pāris portfeļus valdībā (teiksim, satiksmi, labklājību), nekāds sliktums no tā nerastos.
  Да конечно))) А вдруг, ВДРУГ, окажется, что министры окажутся нормальными (ну не хуже сегодняшних, такие же бестолковые и вороватые), но не будут в сторону Москвы тянуть, к России присоединять и т.д.
  И что же тогда предложит своим избирателям НО и теперь уже и Единство? Чем пугать будет? Достаточно вспомнить истерию НО, когда в прошлые выборы Единство вначале по глупости заявило, что не против ЦС в коалиции. Правда, потом тоже поняли, что лишают себя важных пунктов в будущем.

  +1
  -2
  Atbildēt

  1

  WAT > kolpants 25.06.2018. 19.42

  Kolpant, nevajag, SC tiek finansēta no moskovītiem, un pats galvenais kūrēta, moskovīts ir gatavs daudz ko ziedot lai ES,NATO,OECD valstī būtu viņu valdīšana. Smalki jeņķi iznesās, akceptēja SC pretenzijas valdīt, pat savu PRistus iedeva, bet tajā pašā laikā ar lembergistu ciešu atbalstu, atņēma melno finansējumu no nerezidentiem, redz kā tagad Ņilušas PR specs Točs Lemberga mīlulīti Danu lād un gāna, līdz ar Vājoni un Kučinski, pa saviem mēdijiem, līdz ar visu pārējo pretdarbību ( vēlētāju deorientācija, ar mērķi sadrumstalot lojālistu elektorātu, ar funktieri lai liela daļa LR lojālo partiju savāc tuvu 5%, bet nepārlien pāri). Kamēr SC būs monoetnisks kodols( īkšķulellītes neskaitās) un tāds pats elektorāts, kuru balsta moskovītu mēdiju vide, un ekonomiskās saites.
  Naudai diemžēl ir sava mentalitāte.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  WAT > tonijs 25.06.2018. 19.30

  Nu, nu SC var uzticēt, Rīgas sistēmu izskatās Tonijs nav redzējis, kā uzticēsi tā tiks savākti visi drošibas un ekonomikas posteņi un čau, L(PS)Rv2

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  andrejs > rinķī apkārt 23.06.2018. 15.55

  stāsts nav par krieviem
  ———————
  tas ir Kremlis, kas vainīgs….
  p.s. Saskaņa iesniegusi prasību tiesā, lai atceltu izglītības reformu
  p.p.s Vai atšķirība starp kremliniem un putinistiem ir līdz galam noskaidrota

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  altinyildiz > tonijs 23.06.2018. 10.48

  Homo sapiens nekad nelietos apzīmējumu “rusofobs”, jo, loģiski, nicinājums un pretīguma sajūta nevar tikt uzskatīti par fobijām. Par Sproģi jautājumu nav, tas līdzīgi, kā Pujāts, Vanags, Brūvers, Baštiks, Šmits, Ludvigs un krievu sātanistu sektas priesteri, ir čekas melnsvārcis.

  +3
  -1
  Atbildēt

  0