«Ieguldījumi kultūrā atmaksājas» 13

Komentāri (13)

Egita Broka 28.05.2018. 15.44

ak 25.05.2018. 22.31

Savāda loģika tiem rakstāmgaldu pulētājiem. Ieguldījumi kultūrā – koncertzāles, muzeji, estrādes, fondu glabātuves, celtnes, jaunbūves, jaunbūves un jaunbūves. Ieguldījumi medicīnā – atkal tās pašas jaunbūves, simtiem miljonu vērtas. Jebkurš cilvēks ar veselu galvu saprot, ka piesauktā atmaksa saveidosies, ja vispār tāda būs, tad, kad šeit nebūs kam darboties nedz ielūkoties izlolotajās vietās, nedz to atmaksu baudīt. Virsraksts tieši izsaka to pašu apgalvojumu, kas pavada manu paaudzi teju kopš dzimšanas, proti, “mūsu paaudze dzīvos komunismā”. Cieti! No otras puses var šo loģiku saprast. Stradiņi uzbūvēti, Mežaparka estrāde jābeidz uz simtgadi, ko tālāk? Ar ko varam iepriecināt mūsu brīnišķo (uzcenojumu un kvalitātes ziņā) nacionālo būvapvienību? Kā Mīnotaurs, kurš allaž jābaro ar svaigu upuri. Un to vienmēr var attaisnot ar cēlu vārdu plūdiem. Šodien savelciet jostas, rīt labāk būs! Jau šodien raudam par darba roku trūkumu. Gribētu zināt, kur tā slavenā būvapvienība tās ņems, kad dabūs to grandiozo pasūtījumu. Atkal būs jālasa veči pa visām grāvmalām, kuriem nevar iestāstīt aiz kura gala šķipele jātur.

+3
0
Atbildēt

1

  Drosma > ak 26.05.2018. 07.10

  nē, manuprāt, mums jauna, mūsdienīga koncertzāle ir vajadzīga, kā svaigs gaiss. Ir neciešami skatīties to nenormālo saspiestību uz ģildes vai citām skatuvēm

  Cita lieta ir tā nenormālā čekistu mafijas vara , protams. Cik es atceros, tad mafijas visvarenība lieliski tika nodemnsotrēta , kad LNB celtnieki pieprasīja vēl nezin cik tur simtus tūkstošus par tiem remontdarbiem, kuri tika veikti pašu brāķu remontam. Tā nauda taču tika atņemta kultūras budžetam. Tas ir drausmīgi, piekrītu, bet nedomāju, ka to čekas mafiozņiku varu var gāzt neceļot kultūrceltnes. Nē – tur ir jābūt politiskajai gribai nevis vārdos, bet darbos samazināt, lai neteiktu pilnībā novērst korupciju.

  Vēl cita lieta ir saturs, ko ieliekam jaunajās kultūrceltnēs. Par LNB man vairāk ir vilšanās , nevis prieks. Pirmkārt, man LNB ir pieejama tikai sestdienās un sētdienās, un tad arī tikai līdz plkst 17:00 . Otrkārt, mani ļoti mulsina, ka Gaismas pils tik nenopietni izturas pret savu misiju – Gaismas laišanu pasaulē. Te atsaucos uz izstādi par Luteru, kurā LNB gide – Piešiņa uz jautājumu – kas ir galvenais , kas raksturo Luteru , atbildēja, ka Luters esot bijis pirmais modernais uzņēmējs – mediju zvaigzne. Toreiz to dzirdēja ap 30 cilvēkiem un vienkārši situāciju atrisināja Jāņa baznīcas mācītājs, kurš klātesošajiem paskaidroja , ka Lutera nopelns ir pavisam cits, ka viņa būtiskākais devums ir cilvēka domas atbrīvošana, ka grēkus nožēlojot un apņemoties negrēkot – cilvēks kļūst brīvs, ka ir iespējams un ka tas ir pareizi tiešais dialogs starp cilvēku un Dievu. Tad jautājums ir – ja tik milzīga nauda tika tērēta izstādes sagatavošanai, reklamēšanai – vai izšķiroši svarīgi nebija sagatavot zinošus un atbildīgus gidus? Varbūt, ka varēja kā to dara LNNM, vai R&A – kur iesaista zinošus brīvprātīgos.

  Tāpat – es ļoti maz un ļoti reti LNB bibliotekā redzu bērnus un skolu jaunatni. Jā, taisnība -es pati tur esmu reti , bet tomēr – jautājums -kam tika celta LNB – tikai kā konferenču vieta? Valsts prezentācijas pasākumu ēka?

  Par tādiem jautājumiem būtu jābūt sarunām – sabiedriskajos medijos, valdībā, NVO – bet nav jau – 60 miljoni dabūti un nu tik uz ātrāko, tos norīt pat lāgā nesagremojot – par to skumji , protams

  +3
  0
  Atbildēt

  0

Drosma 25.05.2018. 11.01

PAR TIEM TAUTAS IEROSINĀTAJIEM PRIEKŠLIKUMIEM MINISTRE LAIKAM DOMĀJA ŠITOS ….

Nopirku loterijas biļeti, trīs tikai bija palikušas. Gleznā bija īrisi attēloti, gleznas autoru es nezināju. Skrāpēju nost, un man cits pēc atklājās simboli: stabule, bite, sprīdītis, traktors, pūce, jūgendstils, pīrādziņš un gaisa tramvajs. Neviens no tiem nesakrita. Jutos vīlusies. Piereģistrējos mājaslapā un tur arī neko nevinnēju, diemžēl nevienu eiro. Tikai viena lieta iekrita acīs: burtiski nedēļas laikā tur ap 20 tūkstošu biļetes ir piereģistrējušās. Tas ir liels skaits, un principā tie pircēji neiegūst neko, izņemot attēlu ar īrisiem.

Internetā meklējot ar simtgadi saistītus pasākumus, nejauši uzdūros sudraba “kamolītim” ozolkoka kastītē. Tas “kamolītis”, es citēju, “stāsta par senču zinībām, kas satītas kamolā, par darba tikumu, par visas dzīvības pirmatnējo, pārpasaulīgo kodolu. Par piederību šai zemei!”. Godīgi sakot, mani tas pārsteidza, jo runa bija par sudraba monētu. Tāpat mani pārsteidza vēl daži simboli, kas minēti simtgades sakarā: māls, dvēsele un šokolāde. It kā nekādas saistības, bet kādā mākslinieku biedrības “Piebalga” dzejojumā, tie ieguva savu jēgu un saturu. Citēšu:

Laimas šokolāde ar sarkanu rozi,
Un balts zieds no baltā Latvijas māla.
Tā mūsu tautas šodiena.

http://www.satori.lv/article/simboli

+1
0
Atbildēt

0

Urga 24.05.2018. 19.22

Ka no jauna parādīsies A.Sīļa projekts Daugavā…pēc visa, kas ap to noticis…
Toreiz H.Demakova 31.decembrī, neskatoties ne uz ko, deva zaļo gaismu, tagad D.Melbārde pārņem stafeti?

+1
0
Atbildēt

1

  Drosma > Urga 26.05.2018. 07.18

  ja godīgi – aizmirsu jau – kas tur bija ap to Sīļa projektu –
  Katrā ziņā es esmu par to, lai ir dārgāk – bet nu tad smuki
  Bet … es varu saderēt – piemēram, Jaunā teātra ēku Lāčplēša ielā izremontēs par cik tur miljoniem – mafiozņiki atkal varēs mētāties ar naudu, bet – Hermanis nespēs šīs telpas aizpildīt , tieši tāpat , kā to šobrīd nespēj LNB. Ja es drīkstētu filmēt un uzfilmēto likt FB – es parādītu , ka ja neskaita bezmaksas interneta telpu – lasītavas ir ļoti tukšas . Tukšas – bez cilvēkiem ….

  Jau atkārtojos – kad biju Zviedrijas bibliotēkās – tur bija pilns ar cilvēkiem , tai skaitā jauniešiem un bērniem . Visi kaut ko petīja, kaut ko lasīja, kaut ko sprieda – tā sajūta bija kā darbīgā bišu stropā
  Rīgas LNB – kā nogrimušā pilī – kurā valda bijīgs klusums – tā nedrīkstētu būt. Protams, ticu, ka konferenču vai smalko koncertu laikā tur viss mainās – bet neesmu tur klāt bijusi – nevaru spriest

  bet – jā -runa atkal ir par kultūrpolitiku – pamatbūtība – kam un kāpēc tiek tērēta nauda- tikai šīs valsts varas apstiprinā sanai un slavēšanai vai sabiedrības kultūrālai izglītošanai ….

  +2
  0
  Atbildēt

  1

  Urga > Dusma 26.05.2018. 22.12

  Sākās krīze, projekts tika apstādināts, bet tikai acu apmānīšanai. H.Demakova taču nevarēja apstāties, lai arī viss bruka un juka, viņa 31. decembra dziļā pēcpusdienā tomēr parakstīja projektu, un, kā melsa ļaudis, kādā restorānā to ar šampanieti atzīmēja. Tikai beigu beigās tas viss viņai beidzās ar demisiju.

  Tagad to visu atceroties, D.Melbārde un H.Demakova kā ministres “peldējušas” lielākajās finanšu plūsmās un A.Sīļa projekts viņas ļoti satuvina.
  Koncertzāli Rīgā vajag, bet, vai Daugavā? Pagājušais rudens ar lietavām un plūdiem neko nav iemācījis?

  +3
  0
  Atbildēt

  1

  Drosma > Urga 27.05.2018. 07.47

  ā, nu jā – kaut kas tāds tur bija.
  Par arhitektūru dziļi neņemos spriest, nav man zināšanas , tikai …. viedoklis jau man ir, protams,
  LNB ēku man grūti novērtēt kā izcilu, jo tur iekšā nav gaisma. Bet pašā kronī – kur beidzot gaisma ir – vajag 200 eur stundā, nezinu, tagad varbūt cenas cēlušās. Vai tiešām man vienīgajai Gaismas pilī pietrūkst Gaismas?

  Savukārt, man ļoti ļoti patika Renzo Piano būvvētais kultūras centrs Atēnās – tur bija viss, ko sirds var vēlēties

  Bet – kas būtiski – mani iejūsmināja intervija ar japāni jaunajā Rīgas Laikā – pag paskatīšos saiti – https://www.rigaslaiks.lv/zurnals/sarunas/koks-parada-ka-dzive-ir-isa-19422 – nu katrs viņa vārds, katra nopūta man bija kā balzams manām ilgām un alkām

  Bet – ja jāizvēlas – es priekšroku dotu pašmāju arhitektiem – lai laužas pasaulē – lai sevi pierāda, bet ….

  Kā iedomājos, kā atkal mafiozņiki ar valsts varas aizmuguri kā zobenu – apsēdīs un apēdīs visu to ideju un naudu – kā mums melos svētiem vārdiem , sevī ņirgami – tā man jau atkal vienalga -varbūt nevajag – visu to drausmīgo liekulību, ar šampi un asinīm sajauktās apzagšanās …

  nezinu, nezinu – patiešām nezinu …

  +3
  0
  Atbildēt

  0

mumss 24.05.2018. 13.51

Neticami sakarīga intervija, resp., ministre. Bumba(s) ir lēmēju (Saeima, pilsētas Dome) un pārbaudes institūciju lauciņa pusē. No prokuratūras līdz atbildīgām komisijām. Kā var būt tāda situācija, ka Valsts kontrole norāda uz desmitiem iestāžu un veidu, kur valsts naudu šķiež vējā, bet šai pat kontrolei nav nekādu mehānismu to pārtraukt?

+5
-4
Atbildēt

0

Drosma 24.05.2018. 09.27

Viens man ir skaidrs – NA īstenotā kultūrpolitika turpina iet savu pašapkalpošanās ceļu, turpinot īstenot tautas atsvešināšanos no savām kultūras vērtībām , tādējādi strauji tuvinot nāvei Latvijas kā nacionālas valsts pastāvēšanu.

Ja tā – nav – tad apstrīdiet un apgāziet katru no manis minētajiem pamatojumiem.
Es tikmē jaunus sarakstīšu

+4
-1
Atbildēt

0

Drosma 24.05.2018. 09.12

savulaik bija info par to kā KM slēdza līgumu ar Aizkraukles banku , tas esot slepens

vai laba žurnālistika – nevis glaimu gliemjos nogrimusi !!!! – nebūtu ministrei uzdevusi jautājumu – kāpēc toreiz tika slēgts slepens līgums ar banku?

Vai Latvijai – pirms līguma slēgšanas ar banku jau nebija pieredze par afērām ar banku bankrotu?

Vai KM nevajadzētu vispār atkāpties par šo klajo antinacionālo ministrijas darbību?

Kā var visa inteliģence klusēt par šiem NA bandītiskajiem gājieniem?
Man tam ir tikai viens skaidrojums – varas elite radošajai intleliģencei ir piebāzusi pilnas mutes , tie nespēj pat visu sabāzto sagremot un norīt, kur nu vēl padomāt un kaut ko pateikt

lūk – mūsu patiesā traģēdija – kremļa mazo sirsnīgo draudziņu inspirēta un īstenota

+2
-1
Atbildēt

0

Drosma 24.05.2018. 09.03

Es uzskatu, ka bez spēcīgas mediju varas nevar būt, nevar pastāvēt spēcīga demokrātija.
Manuprāt, šeit Raudseps parāda , cik vāja ir žurnākistika Latvijā

Piemēram, pasīvi tiek uzklausīta ministres simtupirmās reizes vāvuļošana, cik izcila ir simtgades kultūras programma, vienlaicīgi – nosauciet man kaut vienu paliekošu , patiešām visai tautai pieejamu kultūras programmas pasākumu – kaut vienu…. Pat Dziesmu svētkus sadirsa – nododot biļešu tirdzniecību spekulantu rokās. Nabagi dziedās un dejos par pliku velti, kamēr NA atbalstītie Dziesmu svētku biznesmeņi būs spiest vērt vaļā jaunus bankas kontus – vai dārzos bedres rakt –

nu priekš kam šī padlaiku saldmēlīšu propaganda, ja dzīvē viss ir citādāk
kā bija ar Gaismas rakstiem? Kāpēc raudseps nepublicēja info, cik no šī valsts bēru pasākuma radītājiem paši sēž un paši sev piešķir honorārus un nosaka izmaksas ? Tā nav korupcija kultūrā? Tiešām? Tad kas tad tas ir?
Cilvēki taču visu redz un saprot – dzīvē zog acis nemirkšķinot, bet žurnālā stāsta pekstiņus paši no salduma vai izkūstot

nekā citādi kā par padlaiku cienīgu liekulību un ļaunu propagandu es to nevērtēju

+5
-1
Atbildēt

1

  Drosma > Dusma 24.05.2018. 09.06

  cik no šī valsts bēru pasākuma radītājiem paši sēž – precizējums – simtgades radošajā padomē?

  Kāpēc simtgades finanšu plūsma nav caurspīdīga?

  +3
  -1
  Atbildēt

  0