Dzīvs dimants 5

Komentāri (5)

ingrida 08.05.2018. 10.06

Lieliski jauni cilvēki. Paldies žurnālam par pozitīvisma devu!

+2
0
Atbildēt

0

Sskaisle 04.05.2018. 09.51

vēl – par jauniešiem. FB bija saite uz satori.lv – Šlāpina saruna ar jaunajiem dzejniekiem par literatūru šodien Latvijā – ko par to domā un saka jaunie dzejnieki. Izlasīju un – no vienas puses- jā, prātīgi, klusi, mierīgi, nelecīgi. Bet no otras puses- paga – bet kur tā jaunības enerģija ? Dumpinieciskums, veco vērtību kritika, noliegums , jauno – pieteikšana, autoritāšu kritizēšana ? Kaut kā stipri stipri dīvaini man tas likās …. neriktīgi …. tā

Nezinu – vai to saprast kā jauniešu perfektu spēju būt politkorektiem , pareiziem, kā ķīselim spējīgam visur lēni un biezi ieplūst, vai – patiešām , absolūta enerģijas neesamība, kad vienkārši nav ko teikt un labāk klusēt

Mani saskumdināja šī intervija.
Ja viņi būtu lecīgi, lamātu manu paaudzi par āmurgalvām un atpalikoņiem – es dusmotos, es rātos pretī, ka nsokan pāri Daugavai , bet – tagad – it kā ir un it kā nav …

+2
-1
Atbildēt

0

Sskaisle 04.05.2018. 09.42

Sveiciens valsts svētkos!
Es gan rīkotos citādi, kā IR redakcija to ir izdarījusi, jo es domāju citādi.
Manuprāt, valsts svētku numurā būtu jācildina tie citi IR atrastie varoņi.
Piemēram, es nespēju iedomāties , es nezinu nevienu svētāku un cilvēciski labāku darbu kā pag. nedēļā aprakstītais Bērnu slimnīcas ārstu darbs – būtībā ziedošanās – savā brīvajā laikā par velti braukt un strādāt , lai glābtu pašus neaizsargātākos – slimos bāreņus. Kā es iedomājos bērnu, kurš tiek atpestīts no sāpēm, no kroplības, kurš pēkšņi iegūst jaunu dzīvi. Tie Ārsti bez bremzēm – tie manā vērtējumā ir varoņi numur viens. Žēl, ka precējušies. Citādi es kādu bildinātu.
Tad noteikti tieši šai svētku numurā – būtu jācildina Andrija Likova. Iedomājieties- viņa aizstāv bāreņus, viņu – mūsu sabiedrības visneaizsargāto cilvēciņu tiesības un viņai ir jātiesas ar ierēdņiem, ar varas cilvēkiem par savām tiesībām aizstāvēt vājāko tiesības.

Vai jūs domājiet, ka tādus cilvēkus – patiesus varoņus pamanīs korumpētā varas elite ar saviem galma glaimotājiem? Nē taču ! Un tieši tāpēc , es ļoti cerēju , ka IR uztaisīs savu – alternatīvo, jeb patieso varoņu galeriju.

Neba nu viņi – bāreņu eņģeļi ir vienīgie – tādu ir daudz. Arī tās pensionāres, kuras par spīti varas elites centieniem tās ātrāk dabūt kapā izdzīvo ar saviem 200 un 300 eur.

Brīniškīgi, ka tāds koklētājs atradis patvērumu mežā un tur laimīgi dzīvo, bet …. aizbēgt un paslēpties, norobežoties, nedalīties, neiesaiastīties – ai kā bija Ziedonim tā epifānija par piedalīšanos un sadalīšanos – tas jau ir tas pats vieglākais.

Manā vērtējumā tā cilvēcības Augstā Dziesma ir lūk šo ārstu dalīšanās ar bārenu sāpju likteniem. Seviški uz to nenormāli korumpēto, zaglīgo, būtībā necilvēcīgo mediķu fona, kurus satiekot šķiet, ka labāka izvēle ir mirt nekā palikt tādu briesmoņu rokās.

Vai tiešām mums absolūti ir zuduši vērtību orientieri?

Tagad – ziedoņa mēnesī cildina Ziedoni – bet- ieklausieties, ievērojiet- ka cildina- sacenšoties lielībā, kurš cik reizes dzejnkieku saticis, ko šim vai šai dzejnieks teicis,, kā uzlsavējis … Mans konkrētais iespaids ir tāds, ka visa šī dzejnieka pielūdzēju branža nav lasījusi un nelasa ne IZ dzeju, ne viņa esejas. Ja lasa , bet nekas viņiem nepielec – nu tad atkal jautājums – kāds ziepju burbulis ir izpūsts

+4
-1
Atbildēt

0

mumss 03.05.2018. 13.38

Tiešām malači un tiešām principiāls ieguldījums sevī, novadā un Latvijā. Visupirms jau galvās.

+2
0
Atbildēt

1

  Sskaisle > mumss 04.05.2018. 10.02

  nezinu – es tā nedomāju, ka viņi ir malači.
  Viena lieta ir tie videostāsti, par kuriem maksā naudu un ccilvēi pelna, bet otra lieta ir reālā dzīve.
  Luk, tv atgriežas savai zemitei – visīstākais čekistu laika pauraguraidījums. Vai – laikam raidījumā province rādīja Kuldīgas meiteni, kura atgriezusies no darba ārzemēs un tagad Kuldīgā dzied korī, taisa puķu pušķus , vāc un tirgo tējiņas.
  Ja es nezinātu, ka šī meitene ir no novada bagātnieku – varas cilvēku ģimenes, es arī domātu – o redz, kā cilvēki skaisti dzīvo. Bet meitenei ir vecāku nodots un apmaksāts dzivoklis, nezinu – gan jau ar uztrunaudu arī palīdz ģimene.
  Bet cik ir tādu bagāto ģimeņu? Cik?
  Uzrakstiet par Kuldīgu kurā darbs ir tikai rimi un maxima veikalos – kādas tur ir algas un kādas cenas ir par dzīvokli, par ēdienu, par izklaidēm aizmirstam.

  Bija te IR raksts par jaunu zemnieku Vārmes pusē. Malacis esot Bet darbinieki viņa saimniecībā mainās biežāk kā zeķes kājās – jo darbs ir fiziski smags, murguras tiek sabeigtas viens un divi – cilājot pāri augstiem sliekņiem 100 kg mucas, vai uz augšejiem plauktiem 30 un 50 kg smagas kastes …. kur paliek šie strādnieki ar sabeigtām veselībām ? Pēc tam nosoda – dzērāji, slepkavas utt. Bet uzrakstiet, uzfilmējiet, parādiet kā ir -arī tās ēnas puses parādiet – to kreiso pusi.

  Lūk, tad varbūt kaut kas mainīsies, kaut ko domās – nevis kā tagad – ja abi samaksā tad trallina kā lakstīgalas uz mēslu čupas

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: