Par valodas noderīgumu 159

Komentāri (159)

Edite Gornova 15.02.2017. 20.42

Par sarunu valodu ikdienā ir sāpīgi. Krievi nerunā latviski kaut arī to prot. Tas ir mūsu pašu ik viena attieksmes jautājums. Ja kāds runā krieviski tad visi latvieši pāriet uz krievu valodu.Kādēļ!

Mēs necienam savu valodu arī izvēloties veikalu vai uzņēmumu nosaukumus

Pievērsiet uzmanību izkārtnēm un uzrakstiem Rīgā.Visi angļu valodā vai arī krieviski latīnu burtiem. Piemēram : Skanstes ielā jaunuzceltā celtne “Place Eleven”, vai esat pamanījuši, ka braucot pāri Vanšu tiltam kreisā pusē Rīgas pilij atrodas krogs kura uzraksts milzīgiem burtiem “Stargorod” utjpr. Pamēģiniet atrast kādu viesnīcas nosaukumu vai veikalu uzrakstu latviešu valodā. Tādu ir tikai retums.

Bet mums ir Valsts Valodas centrs. Intresanti ko dara šis valsts istādījums?

0
0
Atbildēt

0

eraksti 05.02.2017. 22.23

Tā ir rupja pārkrievošana, latviešu tiesību apspiešana.

+2
0
Atbildēt

0

Anonīms 05.02.2017. 21.44

vēl par valodu – savulaik – 90 – o vidū no Anglijas atbrauca mans onkulis, bijušais leģionārs. Viņš ļoti brīnījās un nosodīja, ka es teicu padomju laiki, nevis okupācijas laiki. Jā skaidrs – tā bija okupācija, bet es joprojām ikdienā piemnot tos laikus – saku padlaiki, nevis okupācija.

Tad viņš man jautāja – kāpēc es tik briesmīgā valodā runājot, vai par Endzelīnu neko es neesot dzirdējusi? Nē nu dzirdējusi dzirdējusi , bet valoda jau kopš viņa aizbraukšanas no Latvijas 1944.gadā ir mainījusies , kāds tur vairs Endzelīns.

Jā un tad šie mūsu , arī mani ārzemnieki – atbrauc un brīnās un nosoda, ka te viss pārkrievojas trakāk kā padlaikos, bet tāpēc jau pārkrievojas, ka visi esiet aizbraukuši -kas tad te ir palikuši – pensionāri, skolu jaunieši un vēl valsts aparāta birokrāti, tas uzņēmēju slānis – tik maziņš , ka tos jau nejūt.

Viens mans radu rads – uzsāka komercpraksi, VID šo , piedodiet – izdrāza visos caurumos, puisim parādi, aizbrauc jaunu dzīvi meklēt Vācijā.

Tā kā – nezinu – maukas partijas neko mainīt negrasās, saeima – attiecīgi arī nē , tauta – latviešu tauta ar seju dubļos …

jā, kaut kādas ziņas lasīju, ka pat par saeimu ierosināta izmeklēšana – kaut kas pārtērēts, Pētersone paceļot cepuri un atvadoties … jā, kā saka – acis no pieres jau zog ….

0
-3
Atbildēt

2

  andrejs > Anonīms 07.02.2017. 13.11

  radu rads – uzsāka komercpraksi, VID šo , piedodiet – izdrāza visos caurumos

  ———-

  Vilka vai Reira “valdīšanas” laikos?

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  Anonīms > Anonīms 11.02.2017. 20.26

  Ne tikai daži padomju pilsoņi bija galvā traumēti, bet arī dažs labs ārzemnieks. Tātad, runājot par padomju vai vācu laikiem, obligāti jāpievieno vārds ”okupācija” vai arī būsi vienas vai otras vai visas okupācijas leģetemizētjs?

  Par to vienu nabaga radiņu. Pieredze rāda, ka VID nestrādā maniaki, kas uzreiz metas virsū, velk krūmos iekšā un nu tik būs, nu tik drāzīs abās ausīs 😀 Ja nabaga radiņš bija iedomājies, ka likumi nav rakstīti viņam, un vēl konsekventi lika Nikolaju uz atgādinājumiem, bet pēc tam brīdinājumiem, tad nav jābrīnās, ka notika tas, kas notika. Labu veiksmi šmugulēties Doičlandē un cerēt, ka tur par šmuguli galviņu glauda un lūdz šmugulēties vēl 😀

  0
  0
  Atbildēt

  0

Anonīms 04.02.2017. 21.34

Kā parasti, idiotspameris tēmu komentēt nespējīgais edge-indran nav spējīgs atbildēt un maina tēmu?

0
0
Atbildēt

0

edge_indran 04.02.2017. 16.47

———–Sanita Upleja:”Ja mēs raugāmies no liberālas demokrātijas un kapitālisma pasaules viedokļa……”

========================================================================================

Šitādus pātarus jau reiz Kr.Valdemāram Tērbatas universitātes rektors skaitīja. Kas tie tādi Uplejas kundzes piesauktie “mēs”? Kaut kādi modernie mankurti, kuri vairs pat savu vēsturi neatceras? Laiks atgādināt par valodu izvēles nozīmīgumu: “Jaunlatvieši saprata, ka Latvija var saimnieciski uzzelt tikai tad, ja Baltijas izdevīgais ģeogrāfiskais stāvoklis – izeja uz jūru – saistīts ar Krieviju kā tās plašo aizmuguri. Bez vienotas ekonomikas ar Krieviju Latvija turpmāk paliktu no Rietumu iekarotājiem atkarīga, atpalikusi zeme. Tālab jaunlatvieši mudināja tautu tuvināties Krievijai, saimnieciski ar to sadarboties. Jaunlatvieši pirmo reizi latviešu tautas vēsturē vispusīgi popularizēja Krievijas ekonomiku, ģeogrāfiju, etnogrāfiju un vēsturi. Viņi skubināja mācīties krievu valodu, gādāja par vārdnīcām un krievu valodas mācību grāmatām. Ar jaunlatviešu starpniecību latviešu zemnieki pirmo reizi iepazinās ar klasisko krievu literatūru.”

http://spi1uk.itvnet.lv/upload2/articles/78/780373/images/Jaunlatviesi-1-3.jpg

0
-1
Atbildēt

4

  Anonīms > edge_indran 04.02.2017. 19.31

  Speciāli citus savā vārdā saukājošajam mankurtam trollim edge-indran atgādinu, ka valodu zināšanas un valsts valoda ir divas dažādas lietas. Nezināji? Paaudzies līdz pilngadībai un tad nāc pie vīriem par politiku runāt.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  edge_indran > edge_indran 04.02.2017. 19.47

  —————–Sanita Upleja:”Ja tagad latvieši Latvijā savus bērnus mudina mācīties krievu valodu, tad būtībā viņiem pūrā liek mācību,…….”

  ========================================================================================

  Tādu pašu mācību, kādu deva Kr.Baronam.

  http://images.delcampe.com/img_large/auction/000/301/408/393_001.jpg

  “..1860. gadā K. Barons pārtrauca studijas Tērbatā un pārcēlās uz dzīvi Pēterburgā, kur bija viens no laikraksta “Pēterburgas Avīzes” (1862-1865) dibinātājiem, no 1863. gada bija laikraksta faktiskais redaktors.(..)

  1867. gadā pārcēlās uz Maskavu, kur strādāja par privātskolotāju. Sastādījis bibliogrāfisku rādītāju “Apcerējumi par Baltijas pamatiedzīvotājiem”,[10] ko 1868. gadā izdeva Pēterburgas Ģeogrāfijas biedrība, tādējādi K. Barons ir uzskatāms par pirmo latviešu bibliogrāfu.[3] No 1880. līdz 1893. gadam strādāja Marijas sieviešu ģimnāzijā Maskavā kā vācu valodas skolotājs.” Vikpēdija.

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  Anonīms > edge_indran 04.02.2017. 21.36

  idiotspameris analfabēts edge-indran nosimulēja analfabētismu un turpina trollinga kampaņu?

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Es > edge_indran 05.02.2017. 20.41

  edge-indran,

  Vaimanu Peksi!

  Pētrburgas avīzēs,

  Tagad lasām visi mēs,

  Peksis tālā Maskavā,

  Iecelts lielā amatā!

  Nu viņš varēs latviešus,

  Stulbos baurus – zemniekus,

  Dižā krievu valodā,

  Virzīt dziļāk kultūrā,

  Lai tie prot ar slaidu loku,

  Izspļaut semuškas kā joku.

  http://i.ebayimg.com/images/g/jhYAAOxyuDpSEypw/s-l400.jpg

  0
  0
  Atbildēt

  0

Anonīms 04.02.2017. 08.04

Labrītiņ. Rīts sākas ar vēl kādu problēmu, patiesībā – pamatproblēmu. Piedalījos sarunā, kurā cita starpā tika pieminēts žurnāls Domuzīmes. Pēdējos divus numurus neesmu lasījusi, nolēmu – jāizlasa. Citādi – kauna lieta, vienīgais žurnāls,kurā vēl kaut cik tiek pieminēta latviešu valoda un literatūra, un to pašu neesmu lasījusi. Jauns pārsteigums man bija , kad šo žurnālu neatradu ne rimi, ne narvesen kioskos. Jādomā, ka kādās bibliotēkās tas žurnāls ir, bet ….

Citiem vārdiem – mēs latvieši esam sev – savai liekulībai, alkatībai, negausībai, savam pašiznīcināšanās instinktam ļoti uzticīgi. Es nezinu, nevaru operēt ar finanšu rādītājiem. Varu spriest tikai par to, ko izlasu – mūsu galma rakstiniekiem pašiem ir mājas, dzīvokļi, auto , komandējumi pa pasauli pa piecām reizēm apkārt globusam vienā gadā vien, skaistas dienas tiek pavadītas skaistos rakstītāju namos visā pasaulē, bet … pēdējais latviešu valodai un literatūrai veltītais žurnāls tika likvidēts pirms vairāk kā gada un kā noprotu – jauna nebūs.

Ja es necienu sevi, neviens mani necienīs, tas ir drošāk kā nauda bankā. Ja mēs – mūsu literāti, mūsu allaž pārdot un pārdoties gatavā saeima necienīs , jo neciena mūsu latviešu valodu – kāpēc, lai krievi, vai jebkura cita tauta to cienītu?

Un nerakstīs sanitas uplejas par to un literāti par to nerakstīs un nerunās – vien žēlosies par sevi , kā gaudu un žēlabu romānu rakstīšana lauž kaulus, trakāk kā grāvračiem

+1
0
Atbildēt

5

  robotron > Anonīms 04.02.2017. 12.33

  Skaisle

  Ja es necienu sevi, neviens mani necienīs, tas ir drošāk kā nauda bankā.

  Baigā nu gan “pašcieņa”, riet uz visiem pēc kārtas, tā vietā, lai iekamptu Vienotības, kas tevī kājas noslauka, treknā ciskā.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Anonīms > Anonīms 04.02.2017. 13.24

  nu gan IR aristokrāts robotrons – izlases veidā rej tikai uz vienotību – ai cik austsirdīgs kungs mulstu un steidzos ģībt no sajūsmas

  kad pirmoreiz biju Francijā – mn likās jocīgi, ka visur , patiešām visur bija franču valoda – veikalā – tikai franču valoda, fraču radio , viesnīcā, baseinā, kafejnīcās visur franču valoda, e storeiz spriedu, ka ja es padzīvotu Parīzē mēnesi – es tekoši runātu frnaciski – labi – ar kļūdām, bet tekoši –

  jā – redz – francūži …

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  Anonīms > Anonīms 04.02.2017. 13.27

  starp citu – edu aspazias zefīru – ar iebiezināto pienu pa vidu – un arī ģībstu

  nesen biju vienā Vecrīgas kafejnīcā – tur viens zefīrs – 1.50 eur gab un ciets un drupens, bet šie – 6 gab par 0.99 , ar atlaidēm vispār bija par 0.79 eur – tā kā, protams, ir jau laime arī , ir – neliedzos

  0
  0
  Atbildēt

  0

  robotron > Anonīms 04.02.2017. 13.34

  Skaisle

  nu gan IR aristokrāts robotrons – izlases veidā rej tikai uz vienotību

  SC, lai arī ir tādi paši nelieši, tomēr nav tik liekulīgi un melīgi kuces bērni.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  Anonīms > Anonīms 04.02.2017. 21.35

  Kā parasti, naida runātājam robotronam citu saukāšana savā vārdā ir vienīgais arguments?

  0
  -2
  Atbildēt

  0

Anonīms 03.02.2017. 13.37

Kāda vēl ir problēma. Vispār neesmu uzrakstījusi sūdzību. Jāizdara.

Piemēram, Kolonna sporta centrā – nodarbību vada angļu valodā. Kāpēc ?

+1
-3
Atbildēt

0

andrejs 03.02.2017. 13.01

Pašreizējā politika, kad krievu valoda ir ieviesta visās valsts un pašvald. iestādēs ir novedusi pie krievvalodīgo kolonistu konsolidācijas ap krievu valodu. Cilvīši nav muļķi, kam man palikt par ukraini, ja Latvijas valsts krievu valodai garantē īpašas priekšrocības.

p.s. 90. gadā mūsu teritorijā bija procentuāli vairāk baltkrievu un ukraiņu nekā tagad. Rīgā nav 50% krievu, Rīgā ir 50 proči krievvalodīgo, kurus mēs pa 26 gadiem es izaudzinājuši.

+20
-2
Atbildēt

19

  fretka > andrejs 03.02.2017. 13.08

  Starp citu, gan Polija, gan Lietuva ir reāli nobažījušās par Viļņas apgabala poļu pārkrievošanu, kas notiek ar Krievijas un Baltkrievijas TV palīdzību. Tādēļ radusies iecere beidzot nokārtot autortiesību jautājumus un šovasar sākt Viļņas apgabalā (bet varbūt visā Lietuvā) brīvi retranslēt kādus astoņus Polijas TV kanālus.

  Interesanti, ka ar tādu priekšlikumu no Lietuvas puses nāk nevis vietējās poļu organizācijas, bet gan lietuviešu konservatīvie politiķi.

  +7
  -1
  Atbildēt

  0

  kolpants > andrejs 03.02.2017. 13.15

  Что-то я не слышал об обрусении поляков в Литве, но зато там были мощные протесты по поводу польских школ, чтобы их не переводили на литовский язык, протесты были именно по поводу ущемления польского языка.

  Еще 2011 года статья

  http://www.diena.lv/raksts/pasaule/eiropa/lietuva-poli-valodas-jautajuma-skalaki-par-krieviem-13918855

  Просто громко об этом не принято говорить, так как принято, что только русские чем-то недовольны, Москва виновата. А тут вроде как соседи по ЕС и НАТО, особо громко не возмутишься.

  Литовцы поэтому и по поводу раздела Европы после WW2 не особо возмущаются. А то если поддержат претензии Латвии на Абрене, поляки могут и о Вильно вспомнить.

  +1
  -9
  Atbildēt

  0

  fretka > andrejs 03.02.2017. 13.31

  Ja Vesķi vai PBK par to neziņo tad tas nav taisnība 😀

  Daži Lietuvas poļu medija raksti poļu valodā par stāvokli Viļņas apgabalā

  Polijas mediji pret krievu propagandu

  http://zw.lt/wilno-wilenszczyzna/polskie-media-przeciwko-rosyjskiej-propagandzie/

  Vai Viļņas apgabalā varēs skatīties Polijas televīziju?

  http://zw.lt/wilno-wilenszczyzna/czy-wilenszczyzna-bedzie-miala-polska-telewizje/

  Krievu skola [Viļņas apgabalā] negrib apvienoties ar poļu-krievu skolu

  http://zw.lt/wilno-wilenszczyzna/rosyjska-szkola-nie-chce-laczyc-sie-ze-szkola-polsko-rosyjska-na-lipowce/

  +6
  0
  Atbildēt

  0

  mumss > andrejs 03.02.2017. 13.47

  Kaut kā poļi bija ieradušies pie Josifa Visarionoviča parunāt par to, ka Ļvova/Lemberga nav bijusi Krievijas sastāvā. Tautu tēvs pasūcis savu kaļķīti un piebildis – Varšava gan bija… Poļu delegācija pazudusi.

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  Es > andrejs 03.02.2017. 13.50

  kolpants

  А то если поддержат претензии Латвии на Абрене, поляки могут и о Вильно вспомнить.

  ———–

  Tas nu cauri neies, jo visi ir pievienojušies Helsinku akta nobeiguma protokolam. Robežas nav pārskatāmas… Un ši te robežu lietas cilāšana, lietojot to kā argumentu ir stipri slidena, jo tajā pašā protokolā ir teikts, ka cilvēkus ar varu pārvietot nedrīkst. Ja nebūtu šī vienošnās par stabilitāti, tad pēc starptautiskās likumdošanas un analogiem ar dekolonizācijas procesiem, visi tie, kuri LV bija ieradušies pēc 1940.g 17.07. kāptu vilcienos un dotos atpakaļ uz Krieviju, Baltkrieviju utt.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  kolpants > andrejs 03.02.2017. 13.57

  fretka

  Хм, газета Диена на латышском уже стала филиалом Вести сегодня и ПБК?

  ну а то, что русские опять виноваты, так это не удивительно. Теперь уже русские виноваты, что украинцы вырезали поляков во время WW2. Типа это их русские спровоцировали, каким-то чудным образом смогли пробраться к бандеровцам и уговорить идти поляков вырезать.

  0
  -8
  Atbildēt

  0

  kolpants > andrejs 03.02.2017. 14.00

  Valdis

  Но ведь Латвия очень долго сохраняла претензии на Абрене и подписание пограничного договора было воспринято как отказ от исконной латышской земли!

  0
  -8
  Atbildēt

  0

  Es > andrejs 03.02.2017. 14.13

  kolpants

  Abrene nav bijusi Livonijas ordeņa teritorija, līdz ar to, tās statuss ir strīdīgs. Bet, ja paraugās uz LV teritoriju 1940.07.17., kad ienāk karaspēks, tad Abrenes apriņķis ir LV teritorija, bet 1991.g augustā, kad starptautiski tiek atjaunota de facto Latvijas valsts, Abrenes vairs nav. Nav nekādu līgumu kā Somiem par Karēliju, nekā! Tikai pēkšņi, pēc 51 gada daļa teritorijas ir pazudusi. Tāpēc, parakstot robežļīgumu bija nepieciešams kaut kāds starptautiski tiesisks pamatojums.

  +4
  0
  Atbildēt

  0

  fretka > andrejs 03.02.2017. 14.18

  > kolonists okupants

  Par Volīnijas slaktiņu ir dažādi viedokļi un dažādi dati Ukrainā un Polijā.

  Vienīgi Krievijai nav nekādu šaubu par to, kas tur notika. Un tas ir tikai dabiski 🙂

  +6
  0
  Atbildēt

  0

  fretka > andrejs 03.02.2017. 14.20

  > mumss

  Krievs atgriežas no medībām, stiepj lāci.

  Amerikānis šo ierauga, rāda uz lāci un prasa:

  – Grizļi?

  Krievs atbild:

  – Ņet, streļaļi.

  +5
  0
  Atbildēt

  0

  kolpants > andrejs 03.02.2017. 14.27

  Valdis

  А если посмотреть на карту до 1917 года, то опять Абрене нет. А если смотреть на карту Ливонского ордена, так можно и Даугавпилс потерять )

  Но в данном случае речь не о том, а о самом факте, что хотелось вначале все-таки оставить шанс на возврат Абрене. Хотя с практической точки зрения требовать территорию, где латышей и исторически не было много-зачем?

  0
  -8
  Atbildēt

  0

  Es > andrejs 03.02.2017. 14.33

  kolpants

  Nu, kā mēs zinām, Latvija ir dibināta etnisko latviešu apdzīvotajā teritorijā. Braucot pa Latgales pierobežu, kļūst skaidrs, ka dibināta vislielākajā iespējamā teritorijā, kurā iekļauti gandrīz līdz pēdējam vistālākie latgaļu ciemi. Nu, no tāda viedokļa Abreni būtu tā kā mūsu, no tā laika militārā viedokļa kā dzelzceļa mezgls, arī mūsu. No Šodienas viedokļa taisnība ir Jums. Bet, ko gan es domāju, būtu kādreiz jāpanāk, ka Krievija izmaksā Latvijai to summu, ko Latvija samaksāja kompensācijās zemes Īpašņiekiem, kuri tā arī neatguva savus īpašumus Abrenes apriņķī (vai Pietālavā).

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  kolpants > andrejs 03.02.2017. 14.33

  fretka

  Естественно, что у Польши и Украины разные точки зрения! Это если речь о России, там сразу единое решение-русские виноваты!

  А когда речь идет о собственной вине, так сразу же хочется как-то это замять..И вся проблема сейчас только в том, что вроде политически Польша и Украина сейчас вроде как союзники, но при этом Польша не готова прощать прошлое. А Украина поспешила назло России объявить Бандеру национальным героем. И тут ВДРУГ оказалось, что Бандера поляков жестоко обидел. И тут уже поляки не стерпели-союзник союзником, но не до такой степени!

  http://www.lsm.lv/lv/raksts/arzemes/zinas/polija-turpmak-11.julija-atceresies-ukrainu-genocidu-pret-poliem.a193115/

  Теперь уже украинцы поняли, что со своим желанием уесть Бандерой Россию зацепили Польшу. И теперь уже пытаются найти некий компромисс-а давайте придумаем, что это каким-то чудным образов русские спровоцировали Бандеру на резню поляков. Ну а так как такая версия устраивает обе стороны, то начинается ее раскрутка.

  0
  -6
  Atbildēt

  0

  robotron > andrejs 03.02.2017. 14.45

  Valdis

  Bet, ko gan es domāju, būtu kādreiz jāpanāk, ka Krievija izmaksā Latvijai to summu

  Kompensācija varētu tikt saistīta ar reabilitāciju, kas ir neiespējami, ņemot vērā, ko negatīvā selekcija, civilizācijas pabiras ir nodarījušas pasaules tautām. Tikai aziopas taisnīga sadalīšana un visas teritorijas humanizēšana (lasi: atkrievošana).

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  fretka > andrejs 03.02.2017. 14.50

  Plašs raksts poļu valodā par sarkano krievu intrigu Volīnijā 1943.gadā.

  Volīnijas genocīda scenārijs

  http://witas1972.salon24.pl/675888,scenariusz-rozpetania-ludobojstwa-wolynskiego

  +5
  0
  Atbildēt

  0

  kolpants > andrejs 03.02.2017. 17.25

  То есть русские в Латвии еще и польский должны знать?

  Интересно, и что это польский сейм не в курсе?

  Может и участие Бандеры в попытке убийства польского министра в 1936 году тоже советская провокация?

  Так еще немного и окажется, что сам Бандера был агент НКВД)))

  0
  -4
  Atbildēt

  0

  fretka > andrejs 03.02.2017. 17.46

  kolpants: То есть русские в Латвии еще и польский должны знать?

  —–

  Nekādā gadījumā. Nomierinies. Krieviem Latvijā nekas nav jāzina.

  Starp citu Polijas iekšlietu ministrs Broņislavs Perackis 1936. gadā tomēr tika noslepkavots. Savukārt stāsts par Stepana Banderas iniciatīvu šajā pasākumā nāk no Staļina bendesmaisa Pāvela Sudoplatova atmiņām, tātad par ukraiņu un poļu attiecībām krievi atkal visu zina vislabāk 🙂

  +7
  0
  Atbildēt

  0

  Anonīms > andrejs 03.02.2017. 21.42

  Kad debilais kolpants iemācīsies latviešu valodu, viņam tiks piedāvātas nākamās.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  robotron > andrejs 04.02.2017. 12.37

  fretka

  tātad par ukraiņu un poļu attiecībām krievi atkal visu zina vislabāk 🙂

  Galvenais, ka viņi vislabāk zina, kas mums, homo sapiens, vajadzīgs un vienmēr gatavi to piedāvāt.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Optiskais Tēmeklis 03.02.2017. 12.44

DD1 > fretka

“Dzīvoju mazpilsētā”

“Vai esat pārliecināts, ka Jūsu mazdēls visu mūžu paliks mazpilsētā?”

Ir redzēti latviešu vecāki, kuri bērniem iesaka/bērnus spiež mācīties krievu valodu, jo vēlas,lai bērni paliktu… Latvijā!

Paši atzīstas – iemācīsies angleni, aizbrauks no Latvijas, jo,ja angļu vai vācu, franču valodu vietā apgūta krievu valoda, braukt nav ne attaisnojoša iemesla un/vai stimulējošas motivācijas, ne drošu iespēju galamērķī dzīvot droši un ērti.

0
-8
Atbildēt

2

  fretka > Optiskais Tēmeklis 03.02.2017. 13.01

  Turpiniet vien tamborēt domu mežģīnes.

  Tikai vispirms izlasiet manu ierakstu plkst. 11.03, lai zinātu, par ko vispār ir runa.

  +8
  -3
  Atbildēt

  0

  Anonīms > Optiskais Tēmeklis 03.02.2017. 16.52

  fretkins kā parasti nevar ne atbildēt, ne paklusēt? 😀

  +1
  -6
  Atbildēt

  0

dullaisdauka 03.02.2017. 12.06

Te nebūtu nekā daudz ko piebilst, izņemot to ka latvieši ir “vergu dvēseles” un slimo ar “Stokholmas sindromu”, ko apliecina Valsts prezidenta, ne visai sen teiktais ka, pat, Valsts augstākajām amatpersonām būtu ar “minoritātēm” jāsazinās, nevis attiecīgā to dzimtajā valodā, kas vēl būtu daudzmaz loģiski, bet tieši krievu mēlē un šāda tēze esot izvirzīta, lai sekmīgāk notiktu “minoritāšu” integrēšanās Latvijas sabiedrībā… Latvijā joprojām pastāv izglītības segregācija (atsevišķas latviešu un krievu skolas, bērnudārzi), nerimst kņada ap plāniem veidot krieviskus TV un radio kanālus, bet visādas netīras kompānijas var pieprasīt darba pretendentiem krievu valodas zināšanas (Maximas noliktavas strādniekiem, piem.) Vispārsteidzošākais pēdējā laika notikums bija, rakstā pieminētā raidījumā “Aizliegtais paņēmiens” atainotā diskusija par “problēmu” ar krievu valodas apguvi latviešu jauniešu vidū! Netika apskatīta problēma par sveštautiešu spēju apgūt latviešu valodu “nacionālajā” Valstī, bet tieši otrādi!!! Ko dara Latvijas “elite” (politiskā); Neko, jeb “klausās un turpina rīt no siles”!

+19
-2
Atbildēt

2

  andrejs > dullaisdauka 03.02.2017. 12.20

  netīras kompānijas var pieprasīt darba pretendentiem krievu valodas zināšanas (Maximas noliktavas strādniekiem, piem.)

  ———-

  Tas pats vienā rietumu zīmola viesnīcā Rīgā – krievu valoda jāzin gan pavāram, gan noliktavas krāvējam.

  Kad vienreiz mums būs valdība, kas aizstāvēs savus pilsoņus no diskriminācijas???

  +13
  0
  Atbildēt

  0

  koals > dullaisdauka 05.02.2017. 00.43

  Principā piekrītu Tevis teiktajam.Man arī,jau kuro reizi “iekrīt acīs”LTV un daudzu citu mediju bailīgā un tizlā nostāja valsts valodas jautājumā-latvieši būsim toleranti,cik spējam runāsim krieviski.Par to ,ka vairumam krieviski runājošo valsts valoda pie vienas vietas-par to nav ne Bojāra raidījumos un nekur citur.Televīzijas valoda Rigā-95% krieviski,nu labi-latviski izveidot ievērojamu procentu ir grūti,bet kur paliek angļu valoda?Valoda ,kas vieno ES. Uzturēšanās atļauju ieguvēji vispār ne vārda nesaprot un arī netaisās mācīties latviski-priekš kam-Riga,Jurmala pārkrievojusies kā 80 gados.Vietējie krievu jaunieši,kuri labāk vai sliktāk jau iemācijušies valsts valodu,tagad kasa pieri un domā a kam tas bij vajadzīgs,jo pateicoties UA piešķiršanai,absolūtai krievu valodas dominantei TV,Radio,kur savu roku pielikuši Krievijas’maigās varas”uzpirkti ierēdņi,valstī,kur ir partija ,kura atklāti lobē Kremļa uzstādījumus-vai te ir kāda jēga no valsts valodas zināšanas:)?Kā tur izteicās viens ex Krievijas vēstieks”vot sdelaļi Rigu russkoj,seijm neuzspeļi”.p.s.Man viens labs draugs no Latvijas mazpilsētas reiz teica-“Ko tu tur uztraucies par to rusifikāciju tik loti,mums te mazpilsēta visi 5-10% krievi perfekti runā latviski un ir pilnībā LV patrioti”,kam es arī simtprocentīgi piekrītu.Brīnišķīgi cilvēki,kuri pilnībā integrējušies!Bet kā ir Rīgā?Zinu ,ka arī Rīgā netrūkst brīnīšķīgu krievu valodā runājošu civēku-tik problēma tā,ka daudzi vēl joprojām Kremļa propagandas un latviešu iztapšanas rezultātā dzīvo ar lielkrievu šovinisma un impērisko ambīciju bagāžu,bez izteiktas tolerances pret mazu valsti un nāciju,kas būtu liekas par daudz prasīts;).

  +3
  0
  Atbildēt

  0

Absints 03.02.2017. 12.02

Ar autori var strīdēties vai krievu valodas paliek vairāk vai mazāk. Tikko Bojārs savā raidījumā izgaismoja, ka latviešu jauniešiem ar krievu valodu švaki. Okupācijas laikā tā bija ne tikai skola, bet arī vide, nemaz nerunājot par to, ka darbā visa saziņa bija krieviski, latvieši pat sāka lietot tēvu vārdus uzrunā. Okupācijas gados augošās paaudzes krievu valodu zina labāk, un nav brīnums, ka ar lietuvieti vai igauni, kuram stāsts līdzīgs, komunicējam šajā valodā. No otras puses ir, piemēram, Meduza redaktores Timčenko atziņa, ka Rīgā bez tās var iztikt, un nav sadzīviskas vajadzības pēc tās.

Tajā pašā laikā domāju, ka krievu jaunieši latvieši valodu zin labāk, nekā viņu vecāki – imigranti. Tāpat gan krievu, gan latviešu jaunieši daudz labāk zin angļu valodu. Un tīri pragmatiskais secinājums – ja jums Igaunijā vai Lietuvā jārunā ar jaunieti – runājiet angliski, ja cilvēku gados – krieviski, citur Eiropā – angliski.

Valodu zināšanas, un to pielietojums tikai cilvēku bagātina. Tas, kas man ir svarīgi- vai Latvijā visās iestādēs varu komunicēt latviski. Un reizēm pat ir tā – jā, cilvēks mēģina to darīt, bet dara to slikti, jā, es pāreju uz krievu valodu, jo viņš ir nodemonstrējis savu attieksmi. Bet, ja ar mani runā tikai krieviski, atbildu tikai latviski. Citiem vārdiem, ja tas ir cilvēciski, jā tā nav krievu nacionālšovinisma izpausme- tikmēr esmu gatavs nākt pretī.

Te gan ir viens cits interesants secinājums. Okupācijas laikos Krievijas ekonomiskie bēgļi pavisam legāli iebrauca Latvijā. Tāpat kā to tagad dara, un var darīt, latviešu imigranti, kas dodas pelņā uz Eiropas valstīm. Un te nu mēs un Eiropa runājam par integrāciju, arī bēgļu sakarā, kas dara to pašu, tikai vairāk vai mazāk nelegāli.

Tad nu Latvijas šībrīža piemērs ir tāds, ka integrācija nav notikusi. Arī Eiropā tā nenotiks. Būs musulmaņu skolas, mošejas, mediji – tāpat kā mums ir krievu. Latvija to jau ir pārbaudījusi, Eiropa vēl ir naivās cerībās. Latviju gan, paldies Dievam, no nākošās invāzijas ir glābis bads un aukstums, un Latvija patreiz ir vairāk Eiropa, kā piemēram Brisele, kur baltu seju jau grūti ieraudzīt.

Tāpēc es saku, ka integrācija un multikulturālisms ir nevietā, ir jābūt asimilācijai. Parakstam par to ir jābūt emigranta cenai par atrašanos citā valstī.

Latvijai, savukārt, lai to beidzot izdarītu, ir jābeidz pārkāpt cilvēktiesības, nodalot cittautiešus no izglītības ne valsts valodā, jāpiešķir pilsonība Latvijā dzimušajiem cittautiešu bērniem utt.

Domāju gan, ka tas nenotiks, Latvijā nav pārvaldes orgānu, kas spēj pieņemt sakarīgus lēmumus. Turpināsim kazuistiku par integrāciju…

+11
-2
Atbildēt

8

  Es > 03.02.2017. 12.18

  Ķīp

  Integrācija ir notikusi un notiek ik dienas. Mūsu krievi ir ļoti atšķirīgi no Krievijas krieviem, bet līdzīgi krieviem Igaunijā, Somijā, Vācijā. Viņi jau ir daļa no mums, kaut mēs to nevēlamies atzīt un viņi paši to sirsnīgi noliedz. Un vēl, integrācijas process nav pielīdzinās aitu ganāpulka pārdzīšanai no viena aploka otrā. Tas notiek individuāli un pakāpeniski. Un izdarīt socioloģisku mērījumu, lai varētu kvantitatīvi vērtēt integrācijas efektivitāti ir pagalam sarežģīti…

  +6
  -6
  Atbildēt

  0

  Anonīms > 03.02.2017. 13.17

  Valdi nelej sīrupu. Tāpat ka latvieši, arī krievi ir ļoti dažādi. Patiešām ir tādi, par kuriem ir liels prieks, ka viņi mums šeit Latvijā ir. Un ir tādi , par kuriem joprojām domāju – kāpēc man jāsadzīvo ar šitādiem neliešiem, par ko tas sods?!

  +8
  -1
  Atbildēt

  0

  Es > 03.02.2017. 13.31

  Skaisle

  Nu, raugi, tu jau to pašu manu domu citiem vārdiem pasaki. Ir aitas, kas jau ir jaunajā aplokā, ir aitas, kas ceļā un ir aitas, kas iepinušās vecā aploka drātīs…

  +4
  -4
  Atbildēt

  0

  Anonīms > 03.02.2017. 13.35

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  Es > 03.02.2017. 13.39

  Jā 🙂

  +3
  -3
  Atbildēt

  0

  DD1 > 03.02.2017. 13.50

  > Ķīps

  “Latvijai … ir jābeidz pārkāpt cilvēktiesības, nodalot cittautiešus no izglītības ne valsts valodā, jāpiešķir pilsonība Latvijā dzimušajiem cittautiešu bērniem utt.

  Domāju gan, ka tas nenotiks, Latvijā nav pārvaldes orgānu, kas spēj pieņemt sakarīgus lēmumus. Turpināsim kazuistiku par integrāciju…”

  Tas nav populārs viedoklis, bet es Jums piekrītu.

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  robotron > 03.02.2017. 14.05

  DD1

  jāpiešķir pilsonība Latvijā dzimušajiem cittautiešu bērniem utt.

  PSRS pilsoņiem ir jāatjauno to pilsonība, kuru tiem laupīja LC komunistu cūkas un čekas pidarasi. Loģiski, cilvēku sabiedrībā integrēties nespējīgās nelegāļu atvases, ir un paliek nelegāļi, kaut vai desmitā paaudzē, ar visām no tā izejošām sekām.

  p.s. pilsonība, tā nav municipālā zupa, kuru var dalīt visiem bomžiem, īpaši vēl ja tie ir naidīgi noskaņoti.

  +4
  -2
  Atbildēt

  0

  robotron > 03.02.2017. 14.11

  Valdis

  Mūsu krievi ir ļoti atšķirīgi no Krievijas krieviem

  Krievs arī Āfrikā ir krievs un kamēr tas nav atteicies no visiem saviem smirdīgiem atribūtiem un simboliem, nekādi nav pat tuvu homo sapiens.

  +1
  -5
  Atbildēt

  0

Maija Sinka 03.02.2017. 11.56

Maija

Autores rakstā ir atšiftēti FAKTI. – Tieši tādējādi redzam, ka arī pie mums Latvijā jau ļoti reāls un izplatīts ir aktuālais globālais “POSTFAKTUĀLAIS” domāšanas veids! Esam moderni, turamies līdzi globālām dīvainībām, arī mūsu turpmākās pašvaldību un saeimas vēlēšanās varētu izrādīties tādi rezultāti kā ASV vai breksita robežās….

Patīkami šad un tad lasīt, ka faktiski esam intelliģenta tauta. Ja tādi tiešām esam, tad gan arī padomāsim – cik jēdzīgi ir šobrīd būt tik pat modernam, kā iepriekš minētām valstīm…

+1
-1
Atbildēt

0

Es 03.02.2017. 11.41

Kamēr mēs te apkarojam krievus, visi kā viens esam pakļauti angļu valodas ieteikmei. Ieklausieties, kā tagad runā krievi maskavā (ne jau babuškas), drusku krievvalodas zināšanas un angļu valoda un visu var saprast…

+2
-4
Atbildēt

0

dzeris49 03.02.2017. 11.07

“…latviešiem rumnāt ktrieviski būtu kauns un pazemojums” – stipri apšaubāms viedoklis.

Nevienā valodā runāt nav kauns un pazemojums, kauns un pazemojums ir valodas nezināt, nevis zināt.

Manuprāt, valstī, kur 30% krievu valoda ir dzimtā valoda, visiem pilsoņiem idealā gadījumā būtu jāzina gan krievu, gan latviešu valoda, un nebūtu jākaunas runāt abās valodās.

Principā nerunāt krieviski ar cilvēku, kurš nav iemācījies latviešu valodu, manuprāt, ir tāda bērnišķīga infantilisma izpausme.

Nu kurš tad ir pārāks un inteliģentāks cilvēks – tas, kurš “par spīti” kādā valodā nerunā, vai kurš mierīgi runā sarunas biedra valodā, tādejādi parādot savu pārākumu, jo viņš sarunas biedra valodu zina, toties tas otrais to nezina.

Manuprāt, mēģināt runāt otram sarunu biedram komfortākā valodā nqav nekāda vājuma, bet gan iekšējas inteliģences un smalkjūtības izpausme.

Tas attiecas uz sadzīviskiem kontaktiem, cita lieta, ka oficiālai valodai, saprotams, jābūt valsts valodai.

Un, protams, tas viss ir idealā gadījumā, jo Latvijā viss notiek, drīzāk, “par spīti”, “principa pēc”, utt., kam ar elementāru loģiku sakars visai mazs, pie kam, to vienu pusi it kā vēl var saprast, tipa, okupantu valoda, utt., toties tos, kas “par spīti” nerunā latviešu valodā, saprast absolūti nereāli, ja tikai tas neizskatās pēc parasta lielkrievu šovinisma, kā tas, pa lielākai daļai, arī ir.

+1
-13
Atbildēt

40

  Es > dzeris49 03.02.2017. 11.11

  dzeri49

  Tur ir smalka robeža – kad sarunu biedram pielāgošnās ir kultūras pazīmē un kad tā jau ir pakļaušnās lielas valodas spiedienam…

  +12
  0
  Atbildēt

  0

  dzeris49 > dzeris49 03.02.2017. 11.17

  Pats par sevi, ka katrs gadījums ir individuāls, es te vairāk tā vispārīgi.

  Principā, varētu pateikt īsāk, kā tas runcis Leopolds tai multenē – dzīvosiem draudzīgi, un tad visiem būs labi!

  +1
  -10
  Atbildēt

  0

  kolpants > dzeris49 03.02.2017. 11.19

  Да нет там никакой особо тонкой границы. Все упирается просто в пару фраз “вы не будете против, если я буду отвечать по-русски” и “man krievu valoda ir vāja, es ceru, jums nebūs iebildumu, ja es runāšu latviski”

  Просто обе стороны уже стали в принципиальную позу, так как за предыдущие годы столько всего наворочено…

  И при этом каждая из сторон уверена, что если она пойдет на встречу, то вторая сторона воспримет это как проявление слабости и начнет давить сильнее.

  +2
  -7
  Atbildēt

  0

  Es > dzeris49 03.02.2017. 11.30

  dzeris49

  Ar Leopolda princiepiem ir tā jokaini… Iestāstiet ukraiņiem, ka tie labi darbojas… Ne jau vienmēr Bībelē mācītais, ka jāgriež otru vaigu, nogādā debesīs, reizēm tas ir uzaicinājums dabūt dūri sejā, jo oponents tak vispār nepretojas.

  kolpant

  Taisnība tajā, ko rakstāt. Tikai, vai ir jebkas, izņemot laiku, kas var to izārstēt?

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  kolpants > dzeris49 03.02.2017. 11.31

  Skaisle

  Читайте внимательнее. Зачем мне тут писать на латышском, постоянно ожидая, что ткнут в ошибки?

  Там, где не тыкают в ошибки, я вполне сносно общаюсь на латышском. Ну а после “подонка” вероятность общения с вами на латышском вообще равна нулю.

  +2
  -5
  Atbildēt

  0

  Anonīms > dzeris49 03.02.2017. 11.42

  nu kolpant, kas tu par gļēvuli, ja “rausties” no katra, kas tev iebaksta? Tāds latviskojies krievs. Mani komentāros tā nospārda, ka man vispār bez elpas būtu jābūt, bet – nesagaidīsiet – elpoju dziļi un viss ir ok.

  Tagad mani uzaicināja uz kafiju un ja aicina – es vienmēr eju, principa pēc.

  NU LABI – vispār solījos sev citvalodās nerakstīt , bet nu gribējās vienkārši tev iespert – un iespēru

  +4
  -3
  Atbildēt

  0

  kolpants > dzeris49 03.02.2017. 11.44

  Valdis

  У Леопольда был перебор с мягкостью)

  У украинцев сейчас перебор в другую сторону. Какую реакцию до сих пор лояльных русских они ожидают, если ПЕРВЫЙ закон новой рады был против русского языка, а популярность получили лозунги и флешмобы “кто не прыгает, тот москаль”, “москаляку на гиляку (русского на нож)” и т.д.? Вроде это такие типа шутки, но от таких шуток мороз по коже…

  Время это одно..Но это очень долго и непрогнозируемо. Так как данная ситуация на самом деле выгодна политикам с ОБЕИХ сторон, тут скрывать нечего.

  Как уже не раз упоминалось, не хватает некоего духовно-морального лидера или нескольких лидеров, которые имели бы уважение всего общества Латвии, и которые могли бы планомерно выступать с грамотными призывами.

  Но пока таких не вижу. А может, общество просто к таким не готово, и общество тоже на самом деле устраивает данная ситуация – каждый варится в своей среде, бытовых конфликтов нет, более менее спокойная ситуация, которая актуализируется только перед выборами.

  +1
  -6
  Atbildēt

  0

  dzeris49 > dzeris49 03.02.2017. 11.45

  Valdis – Ukrainā patreiz notiek karš, Latvijā nekāds karš nenotiek.

  “Dzīvosim draudzīgi” nenozīmē “pagriezt otru vaigu”, bet gan kompromisu meklēšanu, kas, vispār, ir demokrātiskās Eiropas viens no pamatpostulātiem.

  Kolpants kādreiz rakstīja latviešu valodā, bet tad te radās tāda nacionālvienšūņu grupiņa, kas neko pēc būtības pateikt nespēja, bet, visu uzmanību veltīja granmatisku un stila kļūdu meklēšanai viņa tekstos ( kuru viņam nebija vairāk, kā jebkuram latviešu komentētājam), pilnīgi saprotams, jebkurš pēc tam būtu pārgājis uz dzimto valodu.

  +2
  -10
  Atbildēt

  0

  kolpants > dzeris49 03.02.2017. 11.45

  Skaisle

  при чем тут “дергаюсь”? Просто зачем мне “прогибаться”? Мне теперь тут так комфортнее. Хотите читайте, хотите -не читайте.

  0
  -7
  Atbildēt

  0

  Es > dzeris49 03.02.2017. 11.56

  kolpant

  Ukraiņi vispār ir emocionāli ļaudis un iet galējībās…

  Es neticu līderim, kas varētu vienot. Neticu tādam Gandijam. Tās bāzes, kuras ir jāsavieno, joprojām ir pārāk atšķirīgas. Vēstures traktējumi atšķirīgi, mīti un varoņi atšķirīgi un kasļaunākais – antagonistiski. Manuprāt, situāciju mainīt var vai nu krievijas militārs uzbrukums, kas ātri mūs visus vienos, vai arī laika gaita, kas nogludinās visas pretrunas un izdzēsīs aizvainojumus. Un vēl, būtu labi, ja abu kopienu ļaudis pieturētos pie dažiem vienkāršiem principiem – Miers baro, nemiers posta! Kā mežā sauc, tā atskan! Skaldi un valdi!

  +3
  -3
  Atbildēt

  0

  Es > dzeris49 03.02.2017. 12.00

  dzeris49

  Kompromiss, lielās dimensijās, ir jau atrasts deviņdesmitajos. Balstoties uz Helsinku aktu par stabilitāti Eiropā, nekādas robežas mainīt nedrīkst un cilvēkus piespiedu kārtā pārvietot arī nē. Savukārt, ņemot vērā PSRS veikto etnisko izmaiņu rezultātu Baltijas valstīs, tiek pieļautas atkāpes minoritāšu tiesību jautājumā no augstākā standarta. Viss. Pārējo paveiks laiks…

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  rinķī apkārt > dzeris49 03.02.2017. 12.40

  Valdis Viss. Pārējo paveiks laiks…+++ piekrītu, bet labi vien ir, ka es šo laiku tomēr nepiedzīvošu. Laiku, kad Latvijā runās vairs tikai krieviski. Es ceru, ka tuvāko divdesmit – trīsdesmit gadu laikā tas tomēr nenotiks 🙂

  +8
  -2
  Atbildēt

  0

  Es > dzeris49 03.02.2017. 12.44

  riņķī apkārt

  Vēsture rāda, ka esam ļoti vitāla tauta un labi esam spējuši iekļaut dažādus ienācējus. Tā, kā, nekādu kreņķu – tā būs latviešu valoda 🙂

  +3
  -3
  Atbildēt

  0

  dzeris49 > dzeris49 03.02.2017. 12.48

  Latvijā runāja, runā un runās gan krieviski, gan latviski, gan, cerams, arī citās valodās, jo Latvija nav monoetniska valsts, vai tas kādam patīk, vai nepatīk, jo tā ir realitāte, latviešu valoda nekur nezudīs, kā neizzuda līdz šim, nav ko celt paniku.

  +1
  -6
  Atbildēt

  0

  rinķī apkārt > dzeris49 03.02.2017. 12.48

  Valdis. Tā bija “cita vēsture” . Tā vēsture, kuru Deglavs aprakstīja “Rīgā”, vai Čaks “Mūžības skartajos”, jeb Grīns “Dvēseļu putenī”. Tajos tālajos laikos latviešiem bija citas prioritātes.

  +9
  0
  Atbildēt

  0

  Es > dzeris49 03.02.2017. 12.50

  riņķī apkārt

  Tā ir tā pati vēsture un mēs esam tie paši… Viss ir kārtībā! Tikai nevajag pašiem sevi apnicināt. Cieni sevi, tad citi tevi cienīs!

  +4
  -2
  Atbildēt

  0

  rinķī apkārt > dzeris49 03.02.2017. 12.55

  Dzeris Latvijā runāja, runā un runās gan krieviski…+++ pirms okupācijas Latvijā praktiski krieviski nerunāja. Nebija tādas vajadzības, arī manas meitas nerunā krieviski. Tas tādēļ, ka ir no tiem bērniem, kuri izglītību pamatā ieguva tulīt pēc neatkarības atgūšanas. Toties abas vienlīdz labi pārvalda gan angļu, gan vācu valodas un ar krieviem, kuri “nesaprot” latviski, sarunājas šajās valodās.

  Tas būtu normāli, ja latvieši ar krieviem, kuri nevēlas lietot latviešu valodu, runātu angliski, vai vāciski, nevis pazemotos un izpatiktu kaut kādas krievvalodīgo izdomātas pašcieņas priekšā.

  +11
  0
  Atbildēt

  0

  Es > dzeris49 03.02.2017. 13.03

  riņķī pakārt

  Pirms okupācijas etniskais sastāvs bija citāds: http://www.csb.gov.lv/sites/default/files/dati/TSK_1930_06.pdf Bija majoritāte – latvieši, 3 līdzvērtīgas minoritātes: Vācieši, krievi un ebreji.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  rinķī apkārt > dzeris49 03.02.2017. 13.11

  Valdis Jā, bija citāds. Un, kāpēc pēc Otrā kara šis sastāvs mainījās? 🙂 Un, vai tāpēc, ka vardarbīgi tika izmainīts šis sastāvs – latvieši vnk tika izsūtīti, vai salauzti piespiedu rusifikācijas rezultātā, šodien latviešiem ar šīm ļaunuma sekām ir jāsamierinās? Samierinās jau, tādēļ arī saku, ka vilkt paralēles starp vēsturi un šodienu latviešu kontekstā nevar. Iepriekšējās paaudzes bija ar citu kalumu

  +11
  0
  Atbildēt

  0

  dzeris49 > dzeris49 03.02.2017. 13.16

  Tā, kā bija pirmskara Latvijā, šeit nekad vairs nebūs, labi tas, vai slikti, bet, tāds ir fakts.

  Kas attiecas uz runāšanu krievu valodā – man par to ir cits viedoklis, ko es augstāk komentārā jau izteicu, manuprāt, pazemojoši ir nezināt latviešu valodu, ja tu te dzīvo, un latviešu valodā nerunāt, zināt krievu valodu un runāt krieviski – es tur neko pazemojošu neredzu, drīzāk, otrādi.

  Bet cik nu man saskare, vairākums krievu latviešu valodu zina un saprot, dauzi vienkārši kautrējas runāt, jo baidās no kļūdām, tādi, kas principā nerunā, varbūt, ka ir, bet, tas ir absolūtais mazākums un tiem vispār nav ko pievērst uzmanību.

  0
  -6
  Atbildēt

  0

  kolpants > dzeris49 03.02.2017. 13.22

  Valdis

  Исторические факты и события при желании можно сделать ну не то, что объединяющими, а хотя бы не делящими.

  Основное -факт оккупации. Если бы это было бы подано в ключе “да, был такой факт, но было и прошло, живем дальше”, то проблем не было бы. Но так как это подается в ключе “была оккупация, а вы оккупанты”, да еще следуют призывы признать вину, извиниться, нести моральную ответственность. Плюс параллельно идет подсчет убытков, и при этом ведущая партия отказывается принять принцип “оккупация без оккупантов”, то это все создает ощущение, что как только русские признают оккупацию, тут же последует – ну раз вы признали себя оккупантами, значит у вас вообще никаких прав, сидите тихо, а то… Поэтому тут никакого единения нет.

  По выбору героев-тут у латышей самих большая проблема. Почему не признать героями бойцов Рождественских боев или генерала Курелиса, который отказался служить обеим оккупационным властям-я не понимаю. В итоге выбрали героями легионеров, при этом они вроде как жертвы, насильно призванные…Даже в Европе это не поняли, вынудили отменить 16 марта. Тем более опять непонятен выбор даты – при чем тут дата начала военных действий на чужой территории и якобы защита от советской армии? Тогда уж хотя бы выбирать дату при боях в Курземском котле.

  Кстати, и празднования 9 мая стали широко отмечаться именно после появления 16 марта.

  0
  -6
  Atbildēt

  0

  kolpants > dzeris49 03.02.2017. 13.26

  В первой республике в Сейме было 3 официальных языка (до переворота Ульманиса). Странно, да? На русском говорить некому, а язык в Сейме есть.

  Даугавпилс уже тогда был в основном русским городом.

  ЧТо касается через 30 лет..Если все будет идти так как сейчас, то тут скорее будет английский или один из арабских.

  +1
  -4
  Atbildēt

  0

  Es > dzeris49 03.02.2017. 13.26

  riņķī apkārt

  WWI laikā Latvija (kura vēl pat nebija dibināta), zaudēja 1 miln. vai 1/3 iedzīvotāju… Un, skat, valsti dibina. Mēs esam tie paši stiprie latvieši, mēs visi te rakstošie, visi te dzīvojošie un visi kas sevi par latvieti uzskata… Mēs esam ļoti vitāla nācija, ko pierāda vēsture. Un nav nekāda iemesla visu laiku reflektēt par savām ciešanām. Forza Lettonia!!!

  +3
  0
  Atbildēt

  0

  robotron > dzeris49 03.02.2017. 13.29

  rinķī apkārt

  Var jau liet krokodīla asaras par etniskā sastāva izmaiņām un tai pašā laikā ietiepīgi ignorēt faktu par WWII netaisnīgo iznākumu, var raudāt par latviskumu un vienlaicīgi meklēt attaisnojumu nolādētiem prokremliskiem izdzimteņiem, kuri demogrāfiski piesārņo Latviju, dalot UA krievu bandītiem un čekistiem.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  mumss > dzeris49 03.02.2017. 13.33

  Jums laikam ar ritma izjūtu slikti: `kto ņe skačet, tot moskaļ`!

  0
  0
  Atbildēt

  0

  mumss > dzeris49 03.02.2017. 13.36

  Kaut kā nepareizi iekopējas: bija domāts kolpantam 11:44.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Es > dzeris49 03.02.2017. 13.37

  kolpant

  Redziet, tas ko Jūs rakstiet ir tikai apstiprinājums manis rakstītajam. Bāzes ir antagonistiskas, līdz ar to, vienošanās ir grūti panākama. Ne jau visiem latviešiem 16.03. ir varoņu diena. Manā izpratnē, ko te jau esmu klāstījis, WWII Latvija zaudēja neatkarību kara sākumposmā un tālāk okupantu varas izmantoja Latvijas cilvēkus par lielgabalgaļu. WWII latviešiem nebija viņu puses, kurā karot, ja vien neskaitām tos pāris kravas kuģus ASV flotē… Kad mūsu krievvalodīgie arī nonāks līdz atziņai, ka WWII nebija pareizās puses, kuras uzvaru jāsvin 09.05., tiksim pie kopīgas vēsturiskās platformas.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  Es > dzeris49 03.02.2017. 13.42

  kolpant

  Un, ja par okupāciju runājam, tad es arī atbalstītu definīciju “okupācija bija, okupantu nav”. Ir tikai jāvienojas, ka straujās etniskās izmaiņas PSRS laikos ir kaut kā kompensējamas ar lielāku spiedienu uz krievvalodīgo kopienu integrāties. Mēs taču nedrīkstam pieļaut 2 kopienu valsts nostiprināšanos.

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  kolpants > dzeris49 03.02.2017. 13.45

  mumss

  Пусть будет “кто не скачет”. Но это сильно меняет дело по существу?

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  robotron > dzeris49 03.02.2017. 13.50

  Valdis

  Ne jau visiem latviešiem 16.03. ir varoņu diena.

  Tiem prokremliskiem izdzimteņiem, kuru senči “Baigā gadā” ir notriepuši savas rokas ar nevainīgu latviešu asinīm un čekas apteksnēm, kolorado lenteņiem: VVF, Zatļeram, Dombrovskim, Pabrikam, Straujumai, Rinkēvičam un Kozlovskim, protams nē.

  Es tos latviski runājošos krievmīļus gan par latviešiem nedēvētu.

  Jautājums kononoviešiem: Parīze tika atbrīvota jeb vieni okupanti nomainīja otrus, piedevām ņemot vērā, ka Francijā nebija genocīda, kādu krievi fašistiskie okupanti sarīkoja Latvijā.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  kolpants > dzeris49 03.02.2017. 13.51

  Valdis

  Но ведь теперь фактически на государственном уровне признано, что легионеры все-таки были героями, а вот советские солдаты достойны только осуждения!

  Ну хорошо, после окрика со стороны США и ЕС, на государственном уровне от 16 марта стали открещиваться как могли, но одна из ведущих партий все равно это декларирует.

  Поэтому и появилось противостояние 16.03-9.05.

  Я об этом и говорю-не было общегосударственного решения “были жертвы, кого принудительно забирали в обе армии”. Плюс опять же появились национальные герои -партизаны. Которые якобы боролись против советской власти, а по сути просто скрывались в лесах, зная, что ожидает наказание за участие в легионе, а кого-то еще и в карательных отрядах.

  0
  -4
  Atbildēt

  0

  kolpants > dzeris49 03.02.2017. 13.55

  Valdis

  Как интеграция может сосуществовать со словом “давление”, я не очень представляю, если под интеграцией подразумевается именно некое добровольное объединение. Любое давление может достигать каких-то тактических целей, но не стратегических. Ну например, начнется еще более жесткий контроль за знанием латышского. И нашего менеджера начнут штрафовать по жалобе клиентов каждый месяц, и в итоге через полгода пойдет на курсы, и освоит латышский лучше. Но будет ли он интегрирован? Я очень сомневаюсь.

  Есть же уже исторический пример у самих латышей-они вынуждены были знать русский в советское время. Но чувствовали ли они себя интегрированными и довольными?

  0
  -3
  Atbildēt

  0

  Es > dzeris49 03.02.2017. 14.07

  kolpant

  ———-

  Ar partizāniem vai mežabrāļiem ir mazliet savādāk, kā jums te labpatīk rakstīt. Es te ielieku saiti, kur lasāma informācija par to, kā partizāni “tikai slēpās” mežos. https://lv.wikipedia.org/wiki/Latvijas_nacion%C4%81lie_partiz%C4%81ni

  Savukārt, ja runājam par spiedienu, tad spiediens var būt vardarbīgs un agresīvs, bet var būt abpusēji saprotams un pieņemams. Es runāju par otro variantu, kad abas puses vienojas par to, ka jāveido vienkopienu valsts ar latviešu valodu kā bāzi.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  kolpants > dzeris49 03.02.2017. 14.15

  Valdis

  Но где тут противоречие с тем, кто там оказался?

  Par partizāniem sākotnēji kļuva vācu un Sarkanās armijas dezertieri un bēguļojošie no iesaukšanas abās armijās. Vēlāk partizānus papildināja čekas terora upuri, arestēšanai un izsūtīšanai paredzētie un no izsūtīšanām izbēgušie, sevišķi 1949. gada pavasarī. Liela daļa daļa partizānu kustības dalībnieku pēckara mēnešos bija nelegāļi — personas, kurām dažādu iemeslu dēļ nebija iespējas vai vēlēšanās dzīvot legāli padomju okupācijas apstākļos.

  Пока было большое количество партизан, были и нападения. Потом уже все больше это были оборонительные бои и именно скрытное проживание. Потом было несколько амнистий, что еще проредило ряды партизан.

  Мне рассказывали родственники, как до 1944 красные партизаны отбирали продукты под угрозой “расстреляем”, а после 1944 – национальные партизаны под такой же угрозой.

  Но опять же это уже детали. А по факту те красные партизаны, которые ушли в леса в 1941 и боролись с немецкой властью, сейчас ни в коем разе не считаются героями, хотя тоже боролись с оккупационной армией.

  0
  -3
  Atbildēt

  0

  kolpants > dzeris49 03.02.2017. 14.17

  Savukārt, ja runājam par spiedienu, tad spiediens var būt vardarbīgs un agresīvs, bet var būt abpusēji saprotams un pieņemams. Es runāju par otro variantu, kad abas puses vienojas par to, ka jāveido vienkopienu valsts ar latviešu valodu kā bāzi.

  Тогда тут явное логическое противоречие-трудно именно договариваться, когда есть давление. Давление уже само по себе предполагает, что одна сторона использует преимущество.

  Тогда скорее надо говорить об инициативе. Ведь именно латыши заинтересованы в общем государстве и латышском языке.

  0
  -6
  Atbildēt

  0

  Anonīms > dzeris49 03.02.2017. 21.38

  Tā kā kolpantam līdzīgi, valsts nodevēji turpina slavināt un attaisnot okupāciju un izliekas tik debili, ka pat latviski nevar parunāt, tad okuoācijas faktu vēl par agru nodot arhīvā. Tieši otrādi. katram tādam okupantam valsts nodevējam kolpantam vajag atgādināt katrā komentārā, ka viņš ir okupants un valsts nodevējs.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  Anonīms > dzeris49 03.02.2017. 21.39

  Pat latviešu valodu iemācīties nespējīgais kolpantelis okupants te nevienam nemācīs loģiku. Vispirms pats valodu iemācies, bet, ja esi debils, uzrādi izziņu!

  0
  0
  Atbildēt

  0

  edge_indran > dzeris49 04.02.2017. 19.48

  ———-

  Loģiski būtu uzdziedāt!

  https://www.youtube.com/watch?v=smCYS3uEzzk

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Es > dzeris49 05.02.2017. 21.22

  edge_indran

  http://laikraksts.com/raksti/foto/LL230/Flinders_Padomju_Latvija.jpg

  Peksim vīra asara,

  Lēni vaigu pāršļūkā,

  Tajos vecos labos laikos

  Dziesmusvētki notika.

  LPSR tad karogi,

  Izrotāja skatuvi…

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Anonīms > dzeris49 05.02.2017. 21.54

  Slienas pret debesīm paneļu kubiki,

  Priecājas klaucēni, alkšņi un rubiki.

  Migrantiem dzīvokļi, sabrauks tiem radi –

  Latvieši gaidīs divtūkstošo gadu!

  0
  0
  Atbildēt

  0

Es 03.02.2017. 10.59

Kādas valodas prašana mūs nepadara par piederīgiem attiecīgajai nācijai. Valodas prasme ir bagātība. Tapēc piekrītu Kalvja paustajam, nevis Sanitas. Kas, manuprāt, ir pamanāms, atgriežoties dzimtenē no rietumvalstīm ir krievu sadzīves kultūras izteikta klātesamība. Greznošanās ar bagātību (kas bankā aizņemta), agresivitāte pret apkārtējiem, netīrība un vēlme mēslot jebkur, kur tik cilvēks atrodas. Ne jau krievu valoda ir drauds, bet tā krievpadomju kultūras ietekme uz latvieti – vienkāršo.

+6
-6
Atbildēt

0

Anonīms 03.02.2017. 10.53

jā un tas, ka Rīgā es jūtos kā Krievijas pilsētā – tas nu gan ir tieši un konkrēti – iedodiet man slēpto kameru – nofilmēšu savas gaitas – cik nelatviskas tās ir Rīgā

bet nu tāds jau mūsu čekistu vadītās Latvijas mērķis – krieviska Latvija –

+13
-3
Atbildēt

20

  kolpants > Anonīms 03.02.2017. 10.57

  Вывезите и/или расстреляйте русских из Риги и будет вам счастье. Далеко и вывозить не надо будет, есть уже проторенная дорожка в Бикерниексий лес и Саласпилс. Явно еще найдутся живые участники, которые опытом поделятся.

  +1
  -12
  Atbildēt

  0

  Anonīms > Anonīms 03.02.2017. 11.21

  beidz dirst , kolpant ! Nevienu krievu nekur es netaisos ne izvest, un vismazāk šaut , bet to, ka krievi varētu iemācīties latviešu valodu , kaut vai lai pateiktu labdien, paldies , visu labu – to gan es tā kā sagaidītu no krieviem

  Es starp citu, savu krievu valodu visu laiku uzturu dzīvu – lasot, klausoties un cenšoties arī runāt , tad, kad mani uzrunā krieviski.

  Es lepojos ar savām valodu zināšanām , jo mana pasaule ir daudz plašāka un dziļāka, kā aprobezotajiem krieviem, kuri uzskata par savu pazemojumu – runāt latviski

  +14
  -2
  Atbildēt

  0

  uldis_rats > Anonīms 03.02.2017. 11.44

  kolpant, kad beigsi nodarboties ar naida kurināšanu?

  +9
  -1
  Atbildēt

  0

  kolpants > Anonīms 03.02.2017. 11.51

  А в чем это заключается? Человека раздражает русский в Риге. Но извините, быстро решить проблему в городе, где до половины русских, можно только таким кардинальным методом.

  0
  -7
  Atbildēt

  0

  Es > Anonīms 03.02.2017. 12.29

  kolpant

  Явно еще найдутся живые участники, которые опытом поделятся.

  —————–

  Te nu jūs šaujat pār strīpu. Rumbulas un Biķernieku akcijas ir 1941.g 12. novembris. Sarēķiniet pats, cik gadu šobrīd ir jābūt eventuālajam šo akciju dalībniekam.

  +5
  0
  Atbildēt

  0

  kolpants > Anonīms 03.02.2017. 13.43

  Примерно 93 года. Немного, но найдется. Тем более многие потом перешли в легион в 1943 году, а легионеры сейчас фактически герои

  0
  -7
  Atbildēt

  0

  Es > Anonīms 03.02.2017. 13.55

  kolpant

  Jūs te vienā katlā sajaucat 3 lietas – Arāja zonderkomandu, Brīprātīgo policijas bataljonu un leģionu. Darat to pašu, ko vācieši, kad pievienoja abas vienības leģionam. Un tas ir negodīgi pret tiem, kuri nekad nav piedalījušies “žīdu akcijās” vai “Ziemas brīnumā” Baltkrievijā.

  +7
  0
  Atbildēt

  0

  kolpants > Anonīms 03.02.2017. 14.09

  Valdis

  Это не я объединил, а те, кто всех легионеров считает политически репрессированными и за это им полагаются льготы: был в легионе, был репрессирован-получи льготы. И что-то не было слышно, что их как-то проверяли “а как ты оказался в легионе и что ты делал до 1943 года”.

  Зато все советские солдаты считаются чуть ли не преступниками, и не важно, служил ли он в НКВД и участвовал ли в репрессиях Сурового года.

  0
  -6
  Atbildēt

  0

  Es > Anonīms 03.02.2017. 14.39

  kolpants

  Ja vācieši būtu uzvarējuši (un latvieši būtu palikuši), tad šobrīd nepatiku izrādītu leģionāriem, bet slavinātu sarkanarmiešus. Viss ir relatīvs… Un šo nelaimi var ārstēt tikai laiks…

  Tomēr, vai piekrītat, ka latviešu vidē ir mazāk izteikta vienvirziena izpratne par WWII vēsturi. Mums tajā bildē vismaz ir kādas nianses, kamēr krievvalodīgajiem lielā vairumā “VISS IR PILNĪGI SKAIDRS!”?

  +5
  0
  Atbildēt

  0

  robotron > Anonīms 03.02.2017. 14.53

  Valdis

  Ja vācieši būtu uzvarējuši (un latvieši būtu palikuši)….?????????

  Ja būtu īstenojies Staļina un Rūzvelta sātaniskais plāns, ne tikai latviešu, bet arī krievu noziegumu līdzdalībnieku, žīdu, vairs nebūtu, jo ar tiem Staļins būtu izrīkojies līdzīgi, kā ar visiem saviem pārējiem paģeļņikiem, vispirmām kārtām.

  Ja vācieši būtu uzvarējuši, katrs absolūtā ļaunuma apoliģēts būtu saņēmis pēc nopelniem. Толи еще будет.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  Es > Anonīms 03.02.2017. 15.05

  robotron

  Še es jums piekrītu, jo tikai insults apturēja staļinu, citādi jau Kremļa ārstu lieta bija sākusi savu gaitu…

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  robotron > Anonīms 03.02.2017. 15.15

  Valdis

  citādi jau Kremļa ārstu lieta

  Tā gan nebija “kremļa”, bet ārstu lieta vispār. Ja Bērija nebūtu to mūdzi nobeidzis, žīdus gaidīja tāda izrēķināšanās, kādu visnelietīgākie holokausta mīta autori nespētu sacerēt. Būtu kas līdzīgs genocīdam pret visiem apzinātiem latviešiem 1937-38. gadā.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  Es > Anonīms 03.02.2017. 15.28

  Suaca jau par Kremļa ārstu lietu. Mums Rīgā arī paņēma kaut kādu LLA pasniedzēju laikam ciet, kā cionistu sazvērnieku, bet kad ūsa nosprāga, palaida ātri vaļā.

  Vai esat kāderiz iedomājies, ka pēc ūsas etniskajām tīrīšanām, bija palikuši sarkanie latvieši, poļi un citi, kurus vēlāk sūtīt par vietvalžiem… Tātad, slepkavoja ne gluži visus, bet tomēr kādus uzticamos un perspektīvos atlasīja.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Anonīms > Anonīms 03.02.2017. 17.06

  robotroniņš iebrauca bīstamā tēmā un tūlīt tiks sakauts, ja laicīgi neaizbēgs. Tātad 1942. gada Vanzē konferences dalībnieki bija ”nelietīga mīta sacerētāji” vai varbūt konferencē apspriestie pasākumi tomēr ir notikuši?

  0
  -4
  Atbildēt

  0

  robotron > Anonīms 03.02.2017. 21.16

  Valdis

  Tātad, slepkavoja ne gluži visus, bet tomēr kādus uzticamos un perspektīvos atlasīja.

  Labi, kādu procentu sēklai atlasīja, tomēr pat tāda fašista izdzimteņa, kā Vitjka Alksņis vecotēvu nobeidza.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Anonīms > Anonīms 03.02.2017. 21.35

  Ja kolpants ir tik debils, ka nevar pat iemācīties valodu, tad varbūt nevajag līst diskusijās par politiku? tava vieta ir pirmajā klasē!

  0
  0
  Atbildēt

  0

  robotron > Anonīms 04.02.2017. 12.24

  gotinjteevs

  Nelietīga mīta, jo:

  1. Krieviju nemaz nebija pametuši 6 miljoni žīdu un daudzi no tiem, kuri bija, atradās ASV.

  2. Gāzes kameras tika izmantotas tikai ieslodzīto drēbju atblusošanai. Nāves soda izpildīšanai racionālie vācieši būtu izmantojuši krievu zonderkomandas, kas par litru hidrolīzes spirta un iespēju ēst nogalināto gaļu, ar āmura sitieniem vai nožņaudzot, katru dienu ar baudu kādu simtu būtu nobeiguši.

  Kad neliešiem vaicā, kur tad palikuši tie 6 miljoni nogalināto, tie atbild, kā vācieši tos sadedzinājuši. Žmuriki nedeg kā pagales, bet vācieši, kuri visu kara laiku bija degvielas badā, lieku litru nevarēja atļauties.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  Anonīms > Anonīms 05.02.2017. 20.39

  Melis robotrons laikam strīdas pats ar sevi, jo:

  1. Statistika, cik ebreju būtu vai nebūtu pametuši Krieviju, neattiecas uz tēmu. 1942. gadā rakstītais Vanzē protokols nosauc 12 miljonus ebreju Eiropā, ieskaitot vācu okupēto PSRS daļu, tādad nacisti būtu noslepkavojuši daudz vairāk, ja būtu paspējuši. Vanzē protokolā nav ņemts vērā pirms 1942. gada noslepkavoto skaits, bet ir uzrādīti 1942. gadā atlikušie, un tie ir 12 miljoni. Vanzē protokola kopijas ir atrodamas netā, strīdēties bezjēdzīgi.

  2. Sen zināmi un atmaskoti revizionistu meli. Zyklon B tika lietots, gan vienam, gan otram mērķim, tātad arī cilvēku masveida nogalināšanai koncentrācijas nometnēs

  https://en.wikipedia.org/wiki/Zyklon_B

  3. Vācieši tos sadedzināja. Kad revizionistu meļi cenšas slavināt un attaisnot nacistu noziegumus, viņi kunkst, ka nacisti nebūtu varējuši piešķirt koncentrācijas nometnēm degvielu. Laikam revizionisti kārtējo reizi strīdas paši ar sevi – neviens dokuments nesatur informāciju, ka tanku korpusam būtu atņemts benzīns un atdots Osvencimai, bet tanku korpuss nebūtu izpildījis uzdevumu. Līķus dedzināja arī bedrēs, aplejot ar izlietotu motoreļļu utt. Bet kā tad lieljaudas krematorijas? Tās vienas pašas netika galā. Ja gāzes kameras strādāja ”efektīvi”, tad ar līķus tiešām neizdevās sadedzināt visus, daļu nācās dedzināt bedrēs, aplejot ar te nosaukto motoreļļu utt.

  4. Nevajadzētu iedomāties, ka revizionistu meli pasaulei ir kāds atklājums. Šie meli ir sen zināmi un atmaskoti visos punktos.

  5. ASV kāds bijušais koncentrācijas nometnes ieslodzītais 5 minūtēs uzvarēja revizionistus tiesā par to, vai ir bijušas gāzes kameras. Tiesnesis uzreiz nolasīja paziņojumu, ka gāzes kameras ir uzskatāmas par pierādītu faktu tādā nozīmē, kā tiesā saprot frāzi ”pierādīts fakts.”

  6. Par katru cenu gribi pārbaudīt, cik tālu Latvijas Republikā var aiziet ar nacisma slavināšanu, nenonākot konfliktā ar likumu?

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Anonīms > Anonīms 05.02.2017. 20.42

  7. Ne visi noslepkavotie, kuru slepkavošanu nelieši nacisti izmisīgi noliedz, vispār nonāca iznīcināšanas nometnēs. Daudzus nošāva uz vietas, ne bez vietējo kolaboracionistu palīdzības. Tikai Arāja komandas ”rēķinā” varētu būt apmēram 20 000.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  robotron > Anonīms 06.02.2017. 12.30

  gotinjteevs

  daļu nācās dedzināt bedrēs, aplejot ar te nosaukto motoreļļu utt.

  Paskaidro man, krievu garnizonu maukas bērns, fašistiskais izdzimteni, kur vācieši ņēma tik daudz izlietotās motoreļļas, kas, kā visiem labi zināms, ir izejviela jaunu produktu ražošanai? Neteiksi taču, ka Uncle Sam piegādāja ar kuģu karavānām, tāpat, kā Staļinam.

  Es tev, staļinistu kroplim, kurš par visu varu raujās saņemt sodu par krievu un žīdu drausmīgo noziegumu, atgādinu, ka žmuriki nedeg, kā pagales, bet žīdu 12 miljonu pirms WWII uz planētas nebija vispār. Kad tu, sadist, nomocīsi kārtējo kaķēnu, pamēģini tā miesas likvidēt ar izlietoto motoreļļu un ja esi mācījies aritmētiku, kaut vai 3 klašu līmenī, tad sapratīsi, ka visas pasaules izlietotās motoreļļas nebūtu pieticis 6 miljoniem jebreju.

  Nav tāda likuma, kas liegtu normāliem cilvēkiem aizstāvēties pret pidarasu un cilvēces nīdēju nelietīgiem meliem.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Anonīms 03.02.2017. 10.52

jā un te arī atbilde saeimas deputātiem – mūsu bendēm – pārdevējai viņķelei – ne jau tas, ka augstskolu rektoriem – verdziskā padevībā atļausim nerunāt latviski – noteiks izglītības kvalitāti bet gan tas – cik kvalitatīvs ir mācību process

viņķele to nezin? Nu ir tacu pašas lādētās padomju sistēmas izglītības produkts, nu nav tik debelizēta šodienas izglītības sistēmā

+5
-5
Atbildēt

0

DD1 03.02.2017. 10.46

Lai gan mans izjūtas ir pilnīgi identiskas kā autorei,- ikreiz, atgriežoties Latvijā, šokē krievu valodas pārsvars vismaz Rīgā, tomēr pilnīgi nepiekrītu viņai, ka “latvieši, kuri uzskata, ka viņu bērnu nākotnei ļoti būtiskas ir krievu valodas zināšanas, tomēr maldās”.

Mēs jau reiz ļoti nodarījām pāri savai jaunajai paaudzei, kad pēc neatkarības atgūšanas atteicāmies no krievu valodas mācīšanas skolā. Kad jaunieši pieauga un izgāja darba tirgū, viņi izrādījās pilnīgi nekonkurētspējīgi Latvijas apstākļos, kur realitāte ir tāda, ka krievu valoda ir nepieciešama gan zemākajā līmenī, strādājot Callcentrā, gan, darbojoties privātā biznesā. Krievu skolās tika par valsts naudu mācīta gan latviešu, gan krievu, gan angļu valoda u.c., bet daudzi latviešu jaunieši krievu valodu nezināja un zaudēja konkurencē uz darba vietām.

Daži it kā pretrunīgi secinājumi:

1) Latvijā kā faktiskā divkopienu valstī krievu valodu ir jāapgūst visiem bērniem, ja vēlam viņiem labu.

2) Pēc iespējas drīzāk jāatsakās no valsts apmaksātām izglītības iestādēm krievu valodā: krievu bērnu dārziem un krievu skolām. Te ir vajadzīgs politisks lēmums, bet mūsu politiķi diemžēl ir gļēvi un pērkami vai arī vēlēšanu sistēma (par partijām) ir tāda, kas nedod mums vēlētājiem iespēju ievēlēt labākos, gudrākos un drosmīgākos cilvēkus.

3) Steidzami jāmaina vēlēšanu sistēma.

+13
-9
Atbildēt

26

  kolpants > DD1 03.02.2017. 10.54

  Я вам открою страшную тайну-в русских школах и так 60% предметов на латышском. Но если вы думаете, что достаточно закрыть и оставшиеся 40%, и при этом привить латышам принцип “говорить на русском позорно”, то это принесет какие-то результаты.

  ПО той простой причине, что в Риге до 50% жителей просто русские. И будет крайне наивно ожидать, что почему-то русский с русским будет говорить на латышском. Вы удивитесь, но в Англии латыши говорят между собой на латышском.

  0
  -9
  Atbildēt

  0

  rinķī apkārt > DD1 03.02.2017. 10.59

  DD1 – Mēs jau reiz ļoti nodarījām pāri savai jaunajai paaudzei, kad atteicāmies no krievu valodas mācīšanas skolā. +++ No krievu valodas mācīšanas skolā neatteicāmies. Tikai pielīdzinājām šo valodu pārējām svešvalodām un tas ir pareizi.

  Nepareizi it tas, ka šo lēmumu konsekventi neievērojām (Saeima neievēroja) līdz galam, nenovēršot situāciju, kad darba tirgū darba devējiem bija iespēja pieprasīt krievu valodas zināšanas arī tur, kur tās nav vajadzīgas. Mēs abi dzīvojam ārpus Latvijas. Vismaz manā pilsētā, Vācijā nekas tāds nenotiek. Visur pietiek tikai ar to, ka Tu kaut cik pārvaldi vācu valodu.

  Autorei taisnība tajā ziņā, ka Latvijā bez vajadzības tiek uzsvērta krievu valodas zināšanu nepieciešamība sadzīvē. Tādas nav. Ir okupācijas un piespiedu pārkrievošanas sekas, kurām pakļaujamies.

  Latvietis Latvijā ir savās mājās, bet PSRS okupācijas laikā ieklīdušie migranti un CA pensionēto virsnieku pēcteči jau nav tie, kuri veido “otro kopienu”valstī. Vācijā turki neveido kaut kādu “otro kopienu”. Viņi runā vāciski.” Otro kopienu” Latvijā no vienas puses veido bailes runāt savā dzimtajā valodā no otras puses – nekaunība ar kādu krievalodīgie cenšas uzspiest savu valodu latvietim, kaut vai uzrunājot nepazīstamu cilvēku uz ielas.

  +20
  -1
  Atbildēt

  0

  DD1 > DD1 03.02.2017. 11.03

  > kolpants

  “привить латышам принцип “говорить на русском позорно” …

  в Риге до 50% жителей просто русские”

  Es to neteicu, ka runāt krieviski ir apkaunojoši. Domāju gluži pretēji.

  Es zinu, ka Rīgā puse iedzīvotāju ir krieviski runājošie, tomēr apmācību segregācija dod krievu jauniešiem nepamatotas priekšrocības Latvijā.

  Saprotu, ka vairākumam krievu vienmēr paliks vēlme lepoties ar piederību lielai, agresīvai nācijas, ja nav nekā cita, ar ko izcelties. Es kaunētos sevi identificēt kā krievu, zinot kā Krievija izturas pret saviem kaimiņiem.

  +15
  -2
  Atbildēt

  0

  fretka > DD1 03.02.2017. 11.03

  Nezinu, kur Jūs dzīvojat, ka esat tik ļoti pārliecināts par krievu valodas lielo nepieciešamību Latvijā. Bet varu pastāstīt par savu pieredzi.

  Dzīvoju mazpilsētā, kurā nav nevienas skolas ar krievu mācību valodu (90. gados bija vidusskola, jo okupācijas laikā te bija krievu karaspēka daļa).

  Manam mazdēlam visaptverošā Latvijas radio, tv un avīžu propaganda par krievu valodas obligāto nepieciešamību liedz skolā izvēlēties vācu valodu kā otro svešvalodu. Mūsu pilsētā vecākiem latviešiem burtiski tiek iestāstīts, ka visiem jāiemācās krievu valoda, tāpēc lielākā daļa kā otro svešvalodu (pēc angļu valodas) izvēlas krievu valodu, bet, piemēram, vācu valodas apgūšanas gribētāju ir par maz, lai panāktu tās mācīšanu skolās.

  Bet no krievu valodas mācīšanās mūsu pilsētā nav jēgas, jo šī mācīšana ir tādā pat līmenī kā angļu valodas “apguve” krievu laikā. Apkārt skan tikai latviešu valoda, kuru sabiedrībā lieto arī visi pilsētā dzīvojošie (nedaudzie) krievi.

  Krievu valodas propagandēšana un uzspiešana Latvijas radio, tv un avīzēs, ko veic “Rīgas latvieši”, patiesībā izraisa bezmērķīgu budžeta līdzekļu tērēšanu latvisko mazpilsētu skolās. Labāk būtu papildus mācījuši kādu ES valodu, tas būtu ieguldījums nākotnei.

  +15
  -2
  Atbildēt

  0

  kolpants > DD1 03.02.2017. 11.04

  Vācijā turki neveido kaut kādu “otro kopienu”. Viņi runā vāciski.

  Да конечно)))

  0
  -8
  Atbildēt

  0

  DD1 > DD1 03.02.2017. 11.11

  > fretka

  “Dzīvoju mazpilsētā”

  Vai esat pārliecināts, ka Jūsu mazdēls visu mūžu paliks mazpilsētā?

  +3
  -10
  Atbildēt

  0

  kolpants > DD1 03.02.2017. 11.15

  DD1

  Я не говорил, что это Ваше предложение, это предложил rinķī apkārt – давайте достигнем того, что латышам на русском говорить позорно.

  Собственно говоря, Латвия (власть, латыши, не суть важно) сама сделала все для того, чтобы России осталось только “подобрать” русских в свое информационное поле. И началось все после получения независимости, после которой был получен ушат холодной воды в виде “окон натурализации”. Почему-то сейчас об этом непопулярно вспоминать.

  Ну и дальнейшие программы вроде требования принять латышскость, вписание в Конституцию сортности по этническому признаку и т.д.

  Ну а по поводу “стыдиться за Россию”: почему я должен увязывать себя с нынешней властью? Это как раз латыши упорно вдалбливают русским в Латвии-вы путинисты, раз вы русские, вы за Путина, раз вы чем-то недовольны в Латвии, вы путинисты. После такой обработки и точно почувствуешь себя путинистом.

  0
  -7
  Atbildēt

  0

  fretka > DD1 03.02.2017. 11.19

  > DD1

  Gan jau nepaliks.

  Tieši tāpēc rakstīju par neizbēgami zemo krievu valodas apguves kvalitāti (tātad arī par nelietderīgu izglītības budžeta tērēšanu) un par to, ka tiek ierobežotas tiesības skolā apgūt citas svešvalodas.

  Bet ko Jūs izlasījāt?

  +11
  0
  Atbildēt

  0

  DD1 > DD1 03.02.2017. 11.21

  > kolpants DD1

  “Это как раз латыши упорно вдалбливают русским в Латвии-вы путинисты, раз вы русские, вы за Путина, раз вы чем-то недовольны в Латвии, вы путинисты. После такой обработки и точно почувствуешь себя путинистом.”

  Ak nabaga krievi, kam mēs, latvieši, nenodrošinām pietiekamu emocionālā komforta līmeni. Mazliet atgādina musulmaņus Vācijā, kas pieprasa, lai viņiem pēc ārsta receptes “tiek izsniegta” sieviete.

  +10
  -3
  Atbildēt

  0

  kolpants > DD1 03.02.2017. 11.27

  DD1

  Ну вот вам сразу и прогнозируемая реакция) При чем тут эмоциональная обида? Зачем самим сознательно вдалбливать русским, что они путинисты, раз смеют что-то критическое сказать?

  Да, мне тоже не нравится визуально библиотека, потому что ее крайне неудачно выбранное покрытие уже сейчас после недавней мойки опять выглядит грязным – но зачем же при этом тут же делать далеко идущие выводы о том, что это целенаправленная кампания Путина по дискредитации сделанного в Латвии?

  Вас так раздражает, что русские постоянно смотрят на Россию, но при этом вы упорно нам об этой России напоминаете!

  +1
  -5
  Atbildēt

  0

  DD1 > DD1 03.02.2017. 11.30

  > fretka

  “no krievu valodas mācīšanās mūsu pilsētā nav jēgas”

  To arī izlasīju. Jūs domājat, ka mazdēls aizbrauks tālāk par Rīgu, uz ārzemēm un, ja nu nē? Kā iztiks bez krievu valodas?

  +1
  -9
  Atbildēt

  0

  fretka > DD1 03.02.2017. 11.35

  > DD1

  Ja mazdēls tagad labi iemācītos vācu valodu, tad viņam vēlāk varbūt būtu vieglāk turpināt izglītību, piemēram, Vācijā.

  Bet ar krievu valodu? Apkalpot “Rīgas latviešus”? Protams, viņi jau to gribētu. Un – jāatzīst – sekmīgi par to rūpējas.

  +11
  -1
  Atbildēt

  0

  kolpants > DD1 03.02.2017. 11.47

  Ja mazdēls tagad labi iemācītos vācu valodu

  Если его плохо научили русскому, то какая вероятность, что обучение немецкому было бы на высоте?

  +1
  -7
  Atbildēt

  0

  andrejs > DD1 03.02.2017. 11.54

  Kā iztiks bez krievu valodas?

  ——–

  Ja mums būtu normāla valdība, kas ievērotu pašas izstrādātos likumus, nebūtu problēmu.

  Kopš vvf izmeta miskastē jauno valodas likumu, situācija ir ievērojami pasliktinājusies.

  90. gadu vidū Rīgā bija ierēdņi, kas principiāli nerunāja krieviski. Tagad iestādēs viss notiek krieviski. Valsts garantē polnocennuju ruskojazičnuju sredu.

  +16
  -1
  Atbildēt

  0

  fretka > DD1 03.02.2017. 11.56

  O, “Rīgas latvietis” ar savu krievu valodas mietu! 🙂

  Sak, kurš latviskā mazpilsētā nevar iemācīties krievu valodu, tas tāds padumjais vien ir.

  > andrejs

  Piekrītu, Latviju mērķtiecīgi pārkrievo.

  Kā tādu Krievijas protektorātu Eiropas Savienībā.

  +12
  -2
  Atbildēt

  0

  andrejs > DD1 03.02.2017. 11.59

  Apkalpot Rīgas “latviešus” – tā būtu precīzāk.

  Kā beidzās NA mēģinājums panākt lai ar likumu nosaka aizliegumu pieprasīt kr. val. zināšanas amatos, kas nav saistīti ar apkalpošanu?

  +10
  0
  Atbildēt

  0

  kolpants > DD1 03.02.2017. 12.00

  Pēc iespējas drīzāk jāatsakās no valsts apmaksātām izglītības iestādēm krievu valodā: krievu bērnu dārziem un krievu skolām

  Кстати, еще одно крайне вредное и недальновидное решение. Вот почему нельзя было взять пример с эстонцев? То же стратегическое решение, но более дальновидное решение. Без спешки, каждый год добавление одного предмета на эстонском, спокойная подготовка учителей.

  А у нас-нет, надо сразу 60%, все равно, что учителя не готовы, ни шагу назад, не унизимся перед русскими. В итоге цирк с конями, когда учителя на диком латышском коряво что-то пытаются объяснить, потом шепотом, с оглядкой на дверь (вдруг проверка подслушивает) поясняют по-русски.

  В итоге в принципе неплохую идею превратили в политический фарс, а учеников и их родителей настроили в принципе против латышского. Хотя кто знает, может на самом деле и была такая цель!

  не зря же на сайте Все Латвии одно время было пояснение для латышей “не волнуйтесь, школы на латышском не означают, что сейчас все будут вместе. Русские все равно будут отдельно учиться, просто все предметы на латышском”. То есть на самом деле и не было мысли сделать общие школы на латышском, а сохранить разделение.

  +1
  -7
  Atbildēt

  0

  fretka > DD1 03.02.2017. 12.22

  > andrejs: Kā beidzās NA mēģinājums…

  —–

  Kā jau Krievijas protektorātā. Ar bla bla.

  Priekšlikums:

  http://titania.saeima.lv/LIVS11/saeimalivs11.nsf/0/6A62BC2BFCB6AF3AC225794B003AC6C5?OpenDocument

  3. Papildināt likuma 32. pantu ar jaunu 2.1 un 2.2 daļu šādā redakcijā:

  „(2-2) Darba sludinājumā aizliegts norādīt konkrētas svešvalodas prasmi, izņemot gadījumus, kad tā pamatoti nepieciešama darba vai amata pienākumu veikšanai.

  (2-3) Ja strīda gadījumā darbinieks norāda uz apstākļiem, kas varētu būt par pamatu viņa tiešai vai netiešai diskriminācijai atkarībā no valodu prasmes, darba devēja pienākums ir pierādīt, ka atšķirīgās attieksmes pamatā ir objektīvi apstākļi, kas nav saistīti ar darbinieka valodu prasmi, vai arī to, ka noteiktas valodas prasme ir attiecīgā darba veikšanas vai attiecīgās nodarbošanās objektīvs un pamatots priekšnoteikums.“

  Rezultāts:

  http://likumi.lv/doc.php?id=26019

  32.pants. Darba sludinājums

  (2-1) Darba sludinājumā aizliegts norādīt konkrētas svešvalodas prasmi, izņemot gadījumu, kad tā pamatoti nepieciešama darba pienākumu veikšanai.

  40.pants. Darba līguma forma

  (9) Darba līgumā neietver noteikumus par svešvalodas prasmi, ja tā nav pamatoti nepieciešama darba pienākumu veikšanai.

  +7
  -2
  Atbildēt

  0

  andrejs > DD1 03.02.2017. 12.36

  Pareizi. Vienotībai izdevās izčakarēt labu ierosmi.

  Likumā būtu jāieraksta, ka darba intervijas veikšana svešvalodā ir sodāms pārkāpums.

  +12
  -3
  Atbildēt

  0

  andrejs > DD1 03.02.2017. 12.39

  Starp citu arī minētais 32 (2-1) pants dod plašu darbalauku VVC. Uz priekšu – izej cauri sludinājumu portāliem un iekasē soda naudas.

  +7
  -3
  Atbildēt

  0

  Es > DD1 03.02.2017. 12.41

  andrej

  Bet kā lai es pārbaudu intervējamā CV ierakstīto – Angliski, vāciski, brīvi sarunvalodas līmenī, ja man aizliegs intervijas laikā pāriet uz kādu no valodām?

  +2
  -6
  Atbildēt

  0

  robotron > DD1 03.02.2017. 13.12

  DD1

  Saprotu, ka vairākumam krievu vienmēr paliks vēlme lepoties ar piederību lielai, agresīvai nācijas, ja nav nekā cita, ar ko izcelties. Es kaunētos sevi identificēt kā krievu, zinot kā Krievija izturas pret saviem kaimiņiem.

  Ne lielai, bet gan daudzskaitlīgai un kaunēties ne tik daudz par agresiju, bet gan savu piederību debilizētai bidlomasai. Par agresiju pret cilvēci katram krievam ik sekundi būtu jādzīvo nāves bailēs.

  +3
  -4
  Atbildēt

  0

  andrejs > DD1 03.02.2017. 13.43

  Kāpēc pavāram vai grāmatvedim būtu jāzina krievu valoda?

  +6
  -1
  Atbildēt

  0

  Anonīms > DD1 03.02.2017. 21.33

  Ja okupantelis kolpantelis latviešu forumā tēlo debiliķi un neraksta valodā, kuru saprot. tad arī pats nav vainīgs?

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  Misija > DD1 05.02.2017. 12.14

  fretka 03.02. plkst. 11 o3

  Pilnīgi Jums piekrītu. Līdzīga situācija ir arī Cēsīs. Mazmeitai nākošajā mācību gadā būs jāapgūst otra svešvaloda, bet iespējama – tikai krievu valoda. Tā krievu valoda kļūst par ‘obligāto’ valodu. Kur paliek iespējas apgūt kādu Eiropas valstu valodu: vācu, igauņu, lietuviešu, franču…?

  +5
  0
  Atbildēt

  0

  fretka > DD1 06.02.2017. 07.59

  > Misija

  Nezināju, ka pat Cēsīs tik traki…

  Pirms gadiem desmit tur mana paziņas dēlam vēl bija iespējams izvēlēties vācu valodu, laikam Cēsu 1. vidusskolā, un tagad viņš braukā pa valsts olimpiādēm.

  Arī mazpilsētās izglītības sistēma nenogurstošā Vienotības gādībā jūtami kļūst arvien draudzīgāka “Rīgas latviešiem”.

  Jā, un Cēsīs taču šovasar atkal notikšot Vienotības un tās draugu festivāls LAMPA, kurā meitenes no “cehs.lv” stāsta aktuālus jokus par Rīgas restorānu ēdienkarti. Interesanti, vai arī šoreiz diskusijai par bēgļiem tiks uzaicināti uzskates līdzekļi no Skandināvijas, vai tagad jau iztiks ar Mucenieku iemītniekiem?

  +5
  0
  Atbildēt

  0

Anonīms 03.02.2017. 10.45

Noskatījos AP – izcili parāda mūsu izglītības sistēmas superzemo kvalitāti.

Kamēr man vēl bērns mācījās ģimnāzijā – es redzēju, ka viss – kā saka – iet uz postu , bet ka tik ātri , tik slikti – .. nu jā …

+1
-7
Atbildēt

0

kolpants 03.02.2017. 10.22

Ir jāmēģina ieaudzināt latviešos apziņa, ka Latvijā latvietim sadzīvē runāt krieviski, tas ir liels kauns un pazemojums, kas patiesībā tā arī ir

а русские, конечно, об этом не узнают))). Но тогда готовьте законы о запрете на публичную речь на русском, иначе после такого внушения латышам о позорности говорить на русском можно с уверенностью предположить, что многие русские принципиально начнут говорить на русском. Будет куча бытовых и публичных скандалов. Конечно, в случае общения в гос.органах скандалы будут заканчиваться в пользу латышей, но о снижении использования русского языка просто забудьте.

Еще ни у одного государства или общества не получалось чего-то добиться через негативные эмоции, наказания и т.д. Но если на самом деле цель и окончательно сформировать двухобщинное общество-тогда, конечно, логика абсолютно правильная и эффективная.

0
-9
Atbildēt

0

kolpants 03.02.2017. 10.04

Хм, хоть одно реальное подтверждение утверждению автора есть о “все большем употреблении русского языка”?

Или идет просто не очень умелая попытка перед выборами в РД “накрутить” рижского латышского избирателя, чтобы шел голосовать за латышский блок только потому, что русского языка слишком много?

Ну и забавно, конечно, выглядит tikai 32,2% no visiem ārvalstu viesiem – всего лишь треть.

Когда с тобой рядом как минимум треть русскоговорящих, и треть туристов, то выбрать русский, а не немецкий вполне логично. Не говоря уже о французском. Для поездок к Германии достаточно того же английского, который сейчас в школах фактически обязательный второй язык и первый иностранный.

+1
-13
Atbildēt

0

rinķī apkārt 03.02.2017. 09.50

Tulīt pēc neatkarības atjaunošanas valsts valodas politika bija skaidra – pirmais uzdevums, likvidēt piespiedu rusifikācijas sekas valstī. Reāli tas nozīmēja – krievu valodas pielīdzināšanu svešvalodai, kura latvietim nav piespiedu kārtā jāmācās, kā tas bija okupācijas laikā.

Šādi izauga pirmā, atjaunotajā LR izglītību guvusī latviešu paaudze, kas pamatā mācījās angļu valodu, krievu valodu zināja vāji. Un valsts viņus rupji sakot – “uzmeta”, pieļaujot situāciju, kad latvieis Latvijā bez krievu valodas zināšanām nevar atrast darbu. Šī situācija ir to deputātu “darbs”, kuri “diskutēja” Saeimā par darba devēja tiesībām noteikt kādā valodā ir jārunā viņa vadītajā uzņēmumā, šādi nostiprinot krievu valodas pozīcijas valstī. Vārdu sakot, no vienas puses Saeimā tiek deklaratīvi stiprināta valsts valodas pozīcijas, no otras puses – šī pati Saeima šīs pozīcijas ārda nost. Tas ir galvenais iemesls, kādēļ sadzīvē Latvijā krievu valodu var dzirdēt pat biežāk kā latviešu valodu. Vēl pagājušajā nedēļā biju Latvijā un par to pārliecinājos.

Otrs iemesls. Pamatojoties uz “eiropeiskām, mūsdienīgām, liberālām, inteliģentām” un kādām vēl ne iedomātām vērtībām, jebkurš latvietis, kurš pozicionē sevi kā cilvēku ar nacionālu pašapziņu, tiek apzīmogots ar “nacika”, tumsoņa utt zīmogu, bet valodas jautājums pats par sevi tiek pasniegts kā nenozīmīgs. Pēdējais piemērs – jezga ap augstskolu rektoriem. Tā vietā godā tiek celta “tolerance” pret visādi uzbāzīgajiem tiem krievalodīgajiem, kuri principiāli atsakās runāt latviski.

Un trešais iemesls – nekur nav pazudušas bailes un neērtības sajūta latvietim runāt latviski saskarsmē ar krieviem, kas ir okupācijas sekas.

Tāda ir situācija, kas patiesībā ir spriedums valodai, kurā pagaidām vēl lasām un rakstām arī šeit – IR -ā.

Kas būtu jādara? Ir jāmēģina ieaudzināt latviešos apziņa, ka Latvijā latvietim sadzīvē runāt krieviski, tas ir liels kauns un pazemojums, kas patiesībā tā arī ir. Un šo uzdevumu vajadzētu uzņemties šīs dienas radošajai inteliģencei, kurai būtu jāmācās no jaunlatviešiem, kaut vai, vai arī no tiem mūsu rakstniekiem un dzejniekiem, kuri bija klāt laikā, kad dzima Latvijas valsts. Bet šodien, “eiropeisko vērtību” un vispārējā nihilisma kulta laikā nav kas to dara.

+28
-3
Atbildēt

0

Kalvis Apsītis 03.02.2017. 03.08

>>> … manas subjektīvās sajūtas, katru reizi ar dažu mēnešu pārtraukumu iegriežoties dzimtajā zemē, liek sarauties nepatīkamā pārsteigumā par to, cik arvien pieaugoša ir krievu valodas klātbūtne ikdienas dzīvē.

========

Autorei ir taisnība: cilvēki, kuri apzināti nemācās citas valodas, izņemot krievu, apzog paši sevi. Bet jautājums, vai krievu valodas klātbūtne ir “arvien pieaugoša”, prasītu kaut kādu pamatojumu. Manas subjektīvās sajūtas neparāda lielas izmaiņas:

(A) Krievu valoda darba sludinājumos (acīmredzot, lai sazinātos nevis ar ārzemniekiem, bet kolēģiem)? Ķeksītis.

(B) Augstas amatpersonas, kas sabiedrību informē krievu valodā? Ķeksītis.

(C) Cilvēki, kuri neizmanto latviešu valodu, kaut arī to it kā prot? Arī ķeksītis.

Tas viss notiek tagad un notika arī pirms 5, 10 vai 15 gadiem.

Agrākajos gados varēja pieaugumu saredzēt IZM statistikā (vispārizglītojošo dienas programmu skolēnu sadalījums pa mācību valodām):

2008./2009.m.g. krievu valodā mācījās 25.83%

2015./2016.m.g. krievu valodā mācījās 27.55%

2016./2017.m.g. krievu valodā mācījās 27.01%

(Par pašreizējo mācību gadu pilns MS Excel laikam vēl nav publicēts, bet vajadzīgo procentu var nolasīt no grafika: 58108/(154833 + 58108 + 2211) = 0.2700788.) Sk. http://www.izm.gov.lv/lv/publikacijas-un-statistika/statistika-par-izglitibu/statistika-par-visparejo-izglitibu . Visticamāk, arī šis krievu plūsmas skolēnu īpatsvara pieaugums ir nevis noturīga tendence, bet gan demogrāfisku bedru izraisītas svārstības.

Manuprāt, autorei vajag pārstāt vienlaikus “pūst karstu un aukstu”. Nevar klāstīt, ka krievu valoda ir “arvien pieaugoša” un vienlaikus aicināt to apgūt mazāk. Tā ir loģiska pretruna. Ja viņa vēlas, lai cilvēki Latvijā biežāk izvēlas, piemēram, vācu valodu kā 2.svešvalodu, tad vajadzētu stāstīt par pieaugošu vācu valodas nozīmību. Pašreiz raksts ir neveikla aģitācija atgriezties pie tās pašas krievu valodas.

+9
-13
Atbildēt

8

  Anonīms > Kalvis Apsītis 03.02.2017. 03.37

  Drīzāk autore apgalvo, ka versija par krievu valodas ”nozīmes pieaugumu” ir pārspīlēta un tāpēc ES oficiālās valodas varētu būt noderīgākas.

  +11
  0
  Atbildēt

  0

  DD1 > Kalvis Apsītis 03.02.2017. 11.17

  > Kalvis Apsītis

  “autorei vajag pārstāt vienlaikus “pūst karstu un aukstu”. Nevar klāstīt, ka krievu valoda ir “arvien pieaugoša” un vienlaikus aicināt to apgūt mazāk. Tā ir loģiska pretruna”

  Piekrītu. Autore uzrāda reālu problēmu, bet izdara kļūdainus secinājumus.

  +4
  -4
  Atbildēt

  0

  dzeris49 > Kalvis Apsītis 03.02.2017. 12.42

  Man tā nešķiet, kā autorei, bet, pat ja krievu valodas īpatsvars pieaug, tad tam, acīmredzot, ir objektīvs pamats.

  Var jau, protams, ar to cīnīties, bet, diezin vai tam būs milzīgi rezultāti.

  Ir lietas, ko ar direktīvām apturēt nevar.

  +1
  -7
  Atbildēt

  0

  vigr > Kalvis Apsītis 03.02.2017. 13.41

  Cien. Kalvi, 2016./2017.m.g. jau IR pašreizējais māc.gads! Un, ja 27,01% ir pareizs skaitlis (es norādītajā vietnē to neatradu), tad tas pagaidām uzskatāms par nejaušu fluktuāciju, jo dati vietnē http://www.izm.gov.lv nepielūdzami rāda, ka krievvalodīgo skolēnu procents ir dilis no 34,71% 98./99.māc.gadā līdz 25,83% 08./09.māc.gadā, bet pēdējos 8 gados tikpat nepārtraukti un neatlaidīgi ir audzis, sasniedzot 27,55% 15./16.māc.gadā!

  P.S. Jēdzienu “krievvalodīgie skolēni” lietoju apzinīgi, norādot, ka viņu vidū pietiekami liels skaits pārkrievotu cittautiešu, t.sk., latvieši (piemēram, audzināti krievvalodīgos bērnudārzos, kas Rīgā daudz pieejamāki nekā latviešu)

  +8
  -1
  Atbildēt

  0

  Anonīms > Kalvis Apsītis 03.02.2017. 17.01

  Nekāda ”objektīva pamata”, izņemot kremļnacistu ambīcijas, ”krievu valodas lomas pieaugumam” nav un nekāda loma arī neaug. Vienīgais, kas aug, ir kremļnacistu nekaunība.

  +8
  0
  Atbildēt

  0

  egīls > Kalvis Apsītis 03.02.2017. 17.24

  1991.gada 21.augustā vispār visi Latvijas krievi pēkšņi prata latviski, bet tad apskatījās apkārt, konstatēja, ka neviens to neprasa, un nomierinājās. Tomēr vēl 17 gadus atpakaļ ikdiena Rīgā nebija tik krieviska kā tagad. Bet tad Krievijā pie varas nāca impērists Putins, darbs ar Latvijas politisko eliti kļuva mērķtiecīgs, un nu jau esam nonākuši tiktāl, ka no valodas referenduma rezultāta pieminēšanas, kur nu vēl izmantošanas, viņi vairās kā velns no krusta, un prezidents rāda piemēru, mudinādams paplašināt krievu valodas lietošanu.

  +14
  -1
  Atbildēt

  0

  kolpants > Kalvis Apsītis 07.02.2017. 10.38

  Tomēr vēl 17 gadus atpakaļ ikdiena Rīgā nebija tik krieviska kā tagad.

  Вот так и рождаются мифы)) То есть через лет 15 в учебниках истории вообще будут говорить, что при Ушакове началась русификация, а до этого в Риге вообще по-русски не говорили)))

  в 1991 году многие русские думали, что сейчас латыши им спокойно помогут в освоении латышского, решится вопрос с гражданством и т.д. Но латыши сказали “оказанная услуга ничего не стоит, вот вам окна натурализации, чтобы вы не придумали себе, что мы вас ждем”

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Ēriks > Kalvis Apsītis 07.02.2017. 11.43

  Izklausās,ka tādas interfrontes nemaz nav bijis…

  +3
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: