Par “Citadeli” varot samaksāt tikai 65-70 miljonus eiro
20Saistītie raksti
Viedoklis /
8. septembris 2020
Kā kritēriju maiņa dzīvesvietas izvēlē ietekmēs demogrāfiju un reģionu attīstību
1
Viedoklis /
17. jūnijs 2020
Attālinātā strādāšana ir iespēja gudri vadīt resursus un attīstīt reģionus
Intervija /
27. septembris 2019
FKTK vadītāja amatam izvirzītā Purgaile sola kārtību bankās — pilna intervija
Komentāri (20)
marchaeva 18.09.2014. 22.11
Tad jau Ivars pa nakti izdzenot caur Saeimu Parex pārņemšanu, reāli izdarīja trīs lietas: 1) izglāba abus arābu bratānus no nerezidentu naudas organizētajiem un individuālajiem maksātnespējas operatoriem; 2) uzkrāva simtiem miljonu lielus tēriņus Latvijas valsts budžetam, 3) par to visu turpina pelnīt BAndžas cienīgu pensiju.
Ne nu saprotams bizness, protams, bet kur gan skatās valsts naudas pieskatītāji..
0
wrvinovskis 18.09.2014. 14.05
Vai tad nav tā, ka bankas cena nokrita pēc tam, kad prese nopublicēja konfidenciālo informāciju, ka Krievijas kapitālam tiks atteikts? Ja nav Šefleram, tad arī Saskaņai nebūs nekādu sponsorejumu nākotnē. Tādēļ brēka.
Bet galvenais jautājums – Ja nebūtu šī informācija nopludināta pirms laika, varbūt arī ASV investoriem nebūtu iemesla teikt, ka bankai viss ir slikti un ka nevar maksāt vairāk kā pusi no pieteikumā solītā? Bija taču runa par vairāk kā 100 miljoniem?
Protams, patikami, ja būtu Latvijas banka, tur ir arī mana depozītu un pensijas nauda, kas dota uzticoties. % Citadelei ir labāki par zviedru bankām. Labi būtu, ja būtu izvēles iespēja un zviedru bankām nebūtu monopola.
1
wrvinovskis > wrvinovskis 20.09.2014. 10.55
Nu re, nopublicēja vēl vienas konfibenciālas ziņas.
Ja jau pircēji tādi dūži, kuriem makā ikdienas izdevumiem pāris miljoni, tad nu varēja samaksāt to prasīto lielāko summu, nevis vēl nez par ko tirgoties… Bet tā jau tā bagātība rodas – sakrājot uz citu nelaimes.
Solījumi kā dažkārt mūsu dižajiem – lielākā Latvijas un Baltijas banka!
0
Gaisma; Enģelis 18.09.2014. 12.25
Principā valstij nebūtu jāpieder komercbankai, normālā valstī. Diemžēl mūsu valsts atrodas diezgan tālu no normālas valsts stāvokļa. Viena otra it kā skandināvu banka pēdējā laikā sāk izturēties kā prasti augļotāju kantori. No paziņām esmu dzirdējis, ka klienti, kas algas dienā noņem visu naudu algas kontā, tiekot saukti uz pārrunām – kāpēc tā tik slikti darot??!! Dažādiem līdzekļiem tiek kavēta naudas izņemšana, radot iespaidu, ka augļotājs uzskata – konta esošie līdzekļi pieder bankai nevis klientam. Tas ir tikai privātajā sektorā.
Citadele šai ziņā bija zināms drauds klubiņam, tā ka varbūt nevajag meklēt īpaši dziļi sazvērestības teorijās – pasūtītājs Citadeles atdāvināšanai ir visspēcīgais banku lobijs.
0
ILZE 18.09.2014. 11.09
zanE ….
Gari un tukši. Nekas vairs neattaisno nelietīgo kremļa mauku, PR/V, eksistenci.
0
Alise 18.09.2014. 10.56
Citadeles peļņa pirmajā pusgadā ir 14,4 miljoni, tātad gadā provizoriski tas būs 28,8 miljoni. ERABam paliek 25%, tātad īpašnieka peļņa šogad paredzama 75% no 28,8 miljoni, kas ir 21,6 miljoni. Pārdošanas cena saskaņā ar dažādiem avotiem ir 65-110 miljoni. Tātad jaunais īpašnieks banku iegūst par summu, kas aptuveni vienāda ar iegūto akciju atnesto peļņu 3-5 gados (ja peļņa ir pašreizējā līmenī).
Vienkārši smieklīga cena.
1
andris902 > Alise 18.09.2014. 11.02
….speciāli Robertam:
Madara Fridrihsone: Valsts bankas mirāža
– “No 2008.gada novembrī pārņemtās ”Parex bankas” pīšļiem dzimusī banka ”Citadele” ir nolemta pārdošanai. To savulaik, saņemot aizdevumu no Eiropas Komisijas, apņēmās tā brīža valdība. Ļoti iespējams, ka 2011. gada maijā, apstiprinot ”Citadeles” pārdošanas stratēģiju, tika cerēts uz to, ka solīdi investori par banku būs gatavi maksāt augstāku cenu, tomēr objektīvi vērtējot, situācija ir tāda, kāda tā ir – ”Citadele” nebūt nav vienīgā pārdošanā izliktā banka, tādēļ investori rindā pēc tās nestāv.
Pēc Latvijas Hipotēku un zemes bankas pārtapšanas ”Citadele” ir vienīgā universālā banka, kas vēl pieder Latvijas valstij ( precīzāk – valstij pieder gandrīz 75% ”Citadeles” akciju, 25% plus viena akcija pieder Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankai). Līdz ar to finiša taisnē iegājušo ”Citadeles” pārdošanas procesu neizbēgami pavada kurnēšana, ka vienu banku valstij tomēr vajadzētu…
”Altum”, kas kūrē vairākas valsts atbalsta programmas, (galvenokārt paredzētas mazo un vidējo uzņēmumu, kā arī lauksaimnieku atbalstam,) kurnētāji, acīmredzot, neuzskata par gana nopietnu spēlētāju.
Tomēr žēlabainajās diskusijās par valsts bankas nepieciešamību teju nemaz neizskan pats būtiskākais jautājums: ”Kur valstij piederošā banka ņems līdzekļus, lai kreditētu Latvijas tautsaimniecību, lai izsniegtu kredītus, kas komersantiem nepieciešami, lai nodrošinātu, piemēram, pašu finansējumu Eiropas Savienības fondu projektiem?” Nav noslēpums, ka bankas, vērtējot kreditējamos projektus, vēl arvien ir piesardzīgas – saskaņā ar Latvijas Komercbanku asociācijas apkopotajiem datiem, banku izsniegto kredītu kopapjoms turpina sarukt. Uz šā gada 30. jūniju tas bija par 8,2% mazāks nekā tajā pašā datumā pērn.
Pirmskrīzes periodā, kad tā dēvētās skandināvu bankas kreditēšanai nepieciešamos līdzekļus smēlās savu mātes banku ”kabatās”, valsts izglābtais ”Parex” un valstij piederošā Latvijas Hipotēku un zemes banka tām centās turēt līdzi, kredītos izsniedzamo naudu piesaistot finanšu tirgos, proti, ņemot sindicētos kredītus. ”Parex bankai” nespēja pašu spēkiem pārfinansēt vai atmaksāt 775 miljonus eiro lielo sindicēto kredītu beidzās ar valstij adresētiem saucieniem pēc palīdzības. Bez sindicētā kredīta neiztika arī Latvijas Hipotēku un zemes banka, kā rezultātā tieši ekonomiskās krīzes laikā bankai nācās atmaksāt 480 miljonus eiro lielu aizdevumu. Protams, ne jau savu iegribu apmierināšanai bankas bija izmantojušas šos līdzekļus – tie tālāk tika izsniegti kredītos, kurus iedzīvotāji un uzņēmēji atmaksā vēl šobaltdien.
Tādēļ nelolosim ilūzijas: ar pašu peļņu (”Citadeles” banka pērn nopelnīja 15,2 miljonus eiro) vai ar piesaistītajiem noguldījumiem, no kuriem daļa ir terminēti, bet daļa – izsniedzami noguldītājam pēc pieprasījuma, nedz ”Citadele”, nedz kāda cita valstij piederoša banka nespētu panākt būtisku ”izrāvienu” tautsaimniecības kreditēšanā.
Vaimanas par vajadzību pēc valsts bankas ir tikai mirāža, kamēr vaimanātājs nespēj skaidri pateikt, kā valsts banka piesaistīs finanšu resursus kreditēšanas attīstībai.
Savukārt skaidri pateikt, visticamāk, nozīmētu atzīt, ka atbildība un garantijas par šo resursu atmaksu būs jāuzņemas nodokļu maksātājiem.” /lsm.lv/
0
ekmanis 18.09.2014. 10.42
Nespeciālistam no malas šķiet, ka tā Citadele jānogrūž pēc iespējas ātrāk, jo pašu bālēliņi nespēj to banku pastūrēt.
0
Ieva Priedenfelde 18.09.2014. 10.39
Jāpārtrauc valsts nozagšana! Vienotība pārņēmusi stafeti no TP un LC.
0
ILZE 18.09.2014. 09.57
Katram gandonam no PR/V būtu jāzin, ka ja kaut kur kaut ko nozog, vienmēr atnāks bandīti un pieprasīs savu “doļu”, kas reizēm var izrādīties lielāka, kā viss laupījums.
Atgādināšu tikai dažus gadījumus: Merks, kas par arēnas “Rīga” uzbūvēšanu, tika pie milzīgiem zemes gabaliem kādreizējā “Lapeņu kolonijā” bija spiests pārdot to krievu bandītam, Ivanovam, par summu, kas mazāka par tikai zemes gabala vērtību. Lipman, kuram čekisti un pederasti, LC, par sviestmaizi atdeva LM, lielāko daļu akciju nācās atdot “solncevas brigāžu” pārstāviem, Zaharjinam un Segalam. Kad komjaunieti un čekistu, Vadimu Makarenko uz 1,5 miljoniem uzmeta viņa palīgs, Vaģka paziņoja bandītiem un katrs grupējums sāka uzmetēju vajāt un bandīti pa visiem atņēma tam visu.
Zagt ir ne tikai amorāli, bet arī ļoti bīstami un Briselē nevienam izdzimtenim noslēpties neizdosies.
0
andris902 18.09.2014. 09.24
…vairāk kā 1 miljards EUR: tik valsts jau ir atguvusi no Parex glābšanas: (800,37 milj.EUR + samaksātie % par valsts atbalstu 276,5 milj.EUR)
…Jautājumu un atbilžu apkopojums par investoru piesaisti bankai Citadele
http://www.pa.gov.lv/parex-bankas-restrukturizacija/citadele-banka/
1
Alise > andris902 18.09.2014. 10.17
zanE, nav runa par to, vai ir atgūta parexā iegrūstā nauda. Tam vispār patiesībā nav sakara ar īpašuma pārdošanas cenu. Ir runa par to, ka saimnieks (Latvijas valsts) labu peļņu nesošu īpašumu atdod par kapeikām.
0
Ruta Sīle 18.09.2014. 09.19
investors esot piedāvājis iegādāties banku par 92 miljoniem eiro, tomēr tos varētu maksāt ilgākā laika posmā
—–
Dzīvē tas nozīmē pārņemt banku ar visiem naudas līdzekļiem un nomaksāt no peļņas.
2
Alise > Ruta Sīle 18.09.2014. 10.12
Te pat nav nekādas peļņas jāgaida. Ņemot vērā cik daudz bankai naudas ir aktīvos, visu summu var segt no turienes. Protams, pa taisno tā darīt nevar, bet attiecīgo naudu kā kredītu var izlaist secīgi caur vairākam personām, un lieta darīta.
0
janis17 > Ruta Sīle 18.09.2014. 11.38
Kāds gudrs vīrs man savlaik 80to beigās teica, ka, lai kļutu par apavu tīrītāju uz ielas, būs jāiegulda daži tūkstoši $, bet, lai pirktu bankas vai citus uzņēmumus, naudu nevajag vispār :)
0
Alise 18.09.2014. 09.14
Jāatsaka ir pārdošana, lai to procesu pārņem ES. Un tad vienlaicīgi jāved sarunas par pārdošanas atlikšanu uz nenoteiktu laiku līdz brīdim, kamēr pienāk labāki laiki ģeopolitikā un ekonomikā.
0