Latvijas valsts kā radikālisms

144

Komentāri (144)

ilmisimo 16.09.2014. 13.08

Latvijā populārā murgainā un maldinošā retorika saukt par radikālām normālas Eiropas prakses ir ļoti bīstama. Patiesībā tā seko tiem pašiem melīgās propagandas principiem, ko lieto Putina režīms.

________________________________

TUA un segregētā izglītība ir piemēr caur kuriem nonākam pie tēmas virsraksta:

Latvijas valsts kā radikālisms

Jo – populārās murgainā un maldinošās retorikas mēŗķis ir nemanāmi pieradināt mūs pie šīs domas. Lai mēs to akceptējam. Iesākumā neapzināti.

Lai mēs laipni un toleranti sagaidītu “‘ vežlivije ļūģi”.

+3
-1
Atbildēt

0

sarmitelinde 16.09.2014. 09.46

Straujuma: nevaram kādas valsts cilvēkus izolēt, nepiešķirot termiņuzturēšanās atļaujas

Mans komentārs –

perfekts latviešu čekistu stils – Latvija nevar Putina krieviem atteikt uzturēšanās atļaujas, bet Putina Krievija draudēt Latvijai ar tankiem var un ne jau tikai draudēt.

Kurš ies uz vēlēšanām un par ko mēs balsosim?

Vai Saskaņas centrs beigās nebūs patriotiskāks par nacionāļiem un vienotībniekiem?

+1
-5
Atbildēt

2

dro 16.09.2014. 01.09

Internetā iesāku krievu delfos, jo domāju, ka latviešiem galvenie jautājumi skaidri. Ar katru dienu nostiprinās sajūta, ka esmu atgriezies tur, kur sāku, tikai tagad sovoku vietā “valstsnācija”:)

+7
-1
Atbildēt

2

  buchamona > dro 16.09.2014. 01.32

  šī diskusija par TUA mani tiešām pārsteidza. Pēkšņi atklājās tāds kā spogulis. Patiesībā visi šie maksāt nespējas administratori, uc darboņi ir tīrie eņģeļi ja, salīdzina ar tiem, kuri tirgo TUA, bet galvenais raksta likumus, un balsta šo apkaunojošo tirgu, par kuru, esmu par to pārliecināts, nākošās paaudzes mūs nolādēs. Un šie mūsu IR cīnītāji pret Lembergu, par taisnību, pret korupciju un tādā garā … pavisam citā gaismā pēkšņi parādījās. Varbūt tādēļ, ka jau vēla nakts :)

  +8
  -3
  Atbildēt

  0

  sarmitelinde > dro 16.09.2014. 06.56

  dīvaini, ka pēkšņi. Visu laiku – nemitīgi taču presē ir informācija par latviešu uzņēmumu pārdošanu krievu investoriem. Tikko bija par lielu krievu pilsētu Babītē – tur pat laukums helikopteriem būšot.

  Vai par Jūrmalu nemitīgi raksta – cik tad tur vēl palikuši latviski runājoši īpašnieki? Manu radu ielā ar 20 mājām – tikai 3 un no tiem 3 vieniem māja visu vasaru bija tukša – īpašnieki ir ārzemēs.

  Vai tiešām ikdienā nav piedzīvotas situācijas,kad tev neatbild latviski – veikalā, dzlezceļa kasēs utt.? Tu it kā vēl dzīvo Latvijā, vari vēl vicināt savu tiesību karodziņu , bet – cik ilgi vēl?

  +1
  -3
  Atbildēt

  0

brigita_damme_rtk_lv 15.09.2014. 23.46

Jūdasa graši kā investīcija. Kur? Ticībā, ka valsti krustā sitot, tā spēs trešajā dienā (vai trešo reizi) augšāmcelties?

+9
-3
Atbildēt

0

ilmisimo 15.09.2014. 23.03

Gundars Davidsons @gdavidsons

Pēdējā rindkopā saprotams, ka Cvetkova norāda, ka TUA tirdzniecība ir Krievijas interesēs un labāk nekaitināt… http://nra.lv/viedokli/irina-cvetkova/124962-krievija-nav-plisa-lacitis.htm … ok..

https://twitter.com/gdavidsons/status/511587903945048064

http://nra.lv/viedokli/irina-cvetkova/124962-krievija-nav-plisa-lacitis.htm

+6
-3
Atbildēt

0

sarmitelinde 15.09.2014. 22.53

Lasu savu komentāru un brīnos cik daudz kļūdu. Patiesībā – es rakstu pareizi un skaisti un pat smalki, tie sasodītie čekisti, tie zaļie vīriņi un sieviņas un visa tā patiesība – tur ārā …

+2
-6
Atbildēt

5

  buchamona > sarmitelinde 15.09.2014. 22.54

  Tas ir labi, ka lasi savus komentārus :)

  +7
  -3
  Atbildēt

  0

  Pauls Puķītis > sarmitelinde 15.09.2014. 22.59

  Dzert vajag mazāk…;)

  +7
  -3
  Atbildēt

  0

  sarmitelinde > sarmitelinde 16.09.2014. 06.51

  ja varētu nodzerties, tas būtu viens risinājums. Bet kā zini to teicienu – nu labi ,lai būtu.

  Man šķiet,ka ir tā,ka raksta tie, kuriem ir laiks tam. Mammas ar maziem bērniņiem, vai vecmammas ar daudziem mazbērniem jau netiek pie rakstīšanas.

  Un no tiem , kam ir laiks, raksta tie, kurus moka baiļu dēmoni. Jo lai arī izpratne par cēloņiem un sekām mums atšķiras, bet faktus jau tomēr nevar apgāzt – latviešu politiskās partijas Latviju Krievijai jau ir pārdevušas.

  Man darbā nemitīgi mainās kolēģi. Viena jauna meitene tagad Vācijā ir. Viņa saka, ka viņai ir ļoti jauks dzīvoklītis pašā pilsētas centrā – beidzot pašai savs, jauki kolēģi, labi apmaksāts darbs – un nenormālākā vientulība un pat izmisums. Sporta zāle un kino vakari to nespējot kompensēt – to tuvinieku un draugu trūkumu.

  Bija ,nē – laikam jau vēl būs Dailē izrāde Izraidītie. Man tā nepatika kārtējās vulgaritātes dēļ, bet – tur tika parādīta tā prāstākā zemākā slāņa traģēdija, bet cieš jau arī tie izglītotākie, tie smalkākie – cieš trimdā izraidītie un mājās palicēji. Necieš tikai tie legālās lielās netīrās naudas pelnītāji.

  Jā – ko tur teikt – kārtējo reizi skumjie mājās palicēji par kārtējo pašu valsts radīto neprātu nošūmējas un nomierinās un procesi turpinās.

  Ak, jā – lai karstos patriotu prātus nomierinātu – uzrakstīja taču preambulu. It kā tā kaut ko dos, kad uzpeldēs fakti – cik ir krievvalodīgi runājoši un cik latviski runājoši bērni Latvijas skolās. Var jau viltot datus, bet ne jau bezgalīgi, patiesība, ka nezāle mēdz izlausties pat cauri asfaltam.

  Tikko pavīdēja ziņa, ka LM ostas pircējs savu firmu esot pārreģistrējis Krimā. Gan jau būs vēl pazemojoši sitieni sejā nācijai, kura jau dubļos iekritusi, gan jau.

  0
  -6
  Atbildēt

  0

  Þanis Bezmers > sarmitelinde 16.09.2014. 08.25

  Sandriņ, nu ieliec savu bildīti. Tu taču apsolīji!

  +3
  0
  Atbildēt

  0

  sarmitelinde > sarmitelinde 16.09.2014. 09.48

  nāc un nobildē mani. Tad tev tiks daudzas bildītes.

  Man apriebies šis latviešu vīriešu stils – visu viņiem pasniegt gatavu un tagad un tūlīt. Paši neko nav spējīgi, vai teiksim precīzāk – gandrīz neko nav spējīgi.

  0
  -4
  Atbildēt

  0

sarmitelinde 15.09.2014. 22.46

lasu komentārus, kādu nu kurš sašutumu pauž. Smiekli nāk,patiešām. Un tad te ar Putinu un Sudrabu baida. Bet dūšas izanaližet,ko paši lielie patrioti ar valsti un tautu izdarījuši, tur nav ne prāta, ne dūšas. Labi,ka var viens otru par kremļa aģentiem apsaukāt, savus patriotiskos zagļus lielīt par nekad nemūžam nepielidītiem solījumiem un nez kādiem iedomātiem , iztēlotiem tukšiem centiem.

Labi, seksīgus sapnīšus. Ja neko nevar pats izdarīt – vienmēr var gaidīt – redzēs kas notiksies ….

+3
-7
Atbildēt

0

Sandra Spudiņa 15.09.2014. 22.14

Vai tas man vienīgajam tā likās?! Raksts jau nebija tikai par TUA, bet par mūsu valsts neatkarības nodrošināšanu ilgtermiņā, un par tās sabiedrības daļas, kam tas tiešām ir svarīgi, nesaukšanu par radikāļiem un normālās un pašsaprotamās konservatīvas idejas (skolas vienā/valsts valodā un ja vēlaties TUA-tad par miljonu EUR un to ar rozā bantīti pats pasaku tēls bērziņš varēs ar pļeperainu runu pasniegt) par radikālām.

+5
-6
Atbildēt

1

  ilmisimo > Sandra Spudiņa 15.09.2014. 23.05

  valdemars77 Vai tas man vienīgajam tā likās?! Raksts jau nebija tikai par TUA, bet par mūsu valsts neatkarības nodrošināšanu ilgtermiņā, …

  __________________________________

  Nē , ne gluži.

  Es arī tā domāju.

  Man nelikās.

  +3
  -4
  Atbildēt

  0

ilmisimo 15.09.2014. 22.13

90.gados bija paredzēts, ka 2004.gadā visā Latvijā būs izglītība tikai latviešu valodā. 2011.gadā šis priekšlikums bija kļuvis par “radikālu” un “fašistisku”, turklāt šādu retoriku lietoja tie, kuri uzskatīja sevi par it kā valstiski domājošiem liberāļiem

_______________________________

vēl jau laikam uzskata. Kā še var novērot.

Kas būtu jāievēro.

Visnotaļ.

+6
-6
Atbildēt

0

dro 15.09.2014. 20.22

Šī ideja nāk no Šlesera un TP, nu tad apsveicu godājamo IR publiku, vārdu sakot, viss ir skaidrs un te nav ko piebilst vairs

______________

Vienotība IR Dinamo:)

+8
-9
Atbildēt

2

  buchamona > dro 15.09.2014. 20.27

  Man nupat kā ienāca prātā – kurš no IR komentētājiem labprātīgi atzīsies, ka viņš ir tas, kurš jūsmo par ” Jauno Vilni”, bet izrādās, ka idejā pārvērst visu Latviju par vienu ” jaunu vilni”, te mūsu ļauži pretrunu nesaredz :)

  +10
  -10
  Atbildēt

  0

  dro > dro 15.09.2014. 20.38

  rinķī apkārt. Tas nemaz nebija tik sen, kad jūsmoja arī par Novaja volna.

  +7
  -9
  Atbildēt

  0

buchamona 15.09.2014. 20.04

Parasti es nepievēršu uzmanību ne plusiem, nedz mīnusiem, ne zem maniem, nedz kādu citu kometāriem, bet šobrīd, ja paskatās proporcijas – nelabi paliek. Ja šāds ir LR pilsoņu vairākuma viedoklis par tādu prostitūciju, kā ” TUA tirdzniecība”, tad, man prāt, esam par ātru uzņemti gan ES, gan NATO. Ar šādu valdošo morāli valstī. Mēģināšu pamatot.

Pirmkārt jau -TUA tirgošana ir negodīga attieksmē pret pārējām šengenas līguma valstīm. Mēs apdraudam savus sabiedrotos. Mēs dodam iespēju Krievijas bandītiem bez ierobežojumiem vazāties pa Eiropu, apdraudēt Eiropas pilsoņu mieru, un nevajag te runāt par kontroli uc stulbībām. Mēs paši savus pilsoņus nespējam izkontrolēt. DP ar to vien nodarbojas, kā konstatē faktu jau notikušam stāstam.

Otrkārt – ar TUA tirgošanu Krievijas utt pilsoņiem mēs pazeminām LR vides vērtību par ko nākamās paaudzes mums paldies neteiks. Eiropietis un Krievijas krievs vienā atpūtas zonā neiet kopā.

Lai cik tas skumji arī nebūtu, Rietumu ļaužu dzīves ierašas un Austrumu ļaužu dzīves ierašas tie ir divi nesalīdzināmi lielumi. To es, šobrīd, dzīvojot Vācijā, redzu uzskatāmi. Tā tad, ja Latvija šobrīd paver īpašumu tirgu Austrumiem, tad Latvijai neizdosies piesaistīt Rietumu ļaudis ar visām no šī fakta izrietošajām sekām, Latvija nekad nekļūs par patiesu Eiropas sastāvdaļu, kā mēs to visi teorētiski vēlamies.

Treškārt. Tieši šobrīd uzturēt TUA tirdzniecību ar Krieviju, Krievijas – Ukrainas kara kontekstā, ES un ASV ekonomisko sankciju kontekstā – tas vienkārši ir nožēlojami, tas ir zemiski.

Es vis laiku centos atcerēties, nu kuras galvas šī ideja par TUA nāk un paldies markoni, ka atgādināja. Šī ideja nāk no Šlesera un TP, nu tad apsveicu godājamo IR publiku, vārdu sakot, viss ir skaidrs un te nav ko piebilst vairs

+13
-11
Atbildēt

1

ramona_mieze 15.09.2014. 19.32

ļoti labs raksts. Tieši TUA dēļ man roka neceļas balsot par Vienotību.

+10
-10
Atbildēt

0

Pauls Puķītis 15.09.2014. 17.24

(c)

Ideja par termiņuzturēšanās atļaujām nāca no Aināra Šlesera un Tautas partijas 2010. gadā. „Nacionāļi” bija pret. Pagājuši trīs gadi. Ziņojumā valdībai Pilsonības un migrāciju lietu pārvalde secināts, ka termiņuzturēšanās atļaujas saņēmušas gandrīz septiņi tūkstoši personu, galvenokārt no Krievijas. Ieguldījumi, kas saistīti ar šo atļauju saņemšanu, tuvojas 500 miljoniem latu. Valsts budžetā tiešā veidā ieguvums ir vairāk nekā 40 miljoni latu. Vēl minētas aptuvenas summas, kas ieplūdušas pašvaldību budžetos, bet kopēja cipara, cik liela bijusi šī naudas plūsma, nav. No tautsaimniecības nozarēm jūtama ietekme bijusi tikai nekustamo īpašumu darījumu sfērā, pārējās nozarēs – nenozīmīga.

http://lr1.lsm.lv/lv/raksts/krustpunkta/ieguvumi-no-terminjuztureshanas-atljauju-tirgoshanas.a30166/

Viss, kas nāk no Šlesera” & CO “iekšām”, smird !

+11
-11
Atbildēt

1

  Ojārs > Pauls Puķītis 15.09.2014. 18.18

  Ideja par termiņuzturēšanās atļaujām nāca no Aināra Šlesera un Tautas partijas 2010. gadā. „Nacionāļi” bija pret. Pagājuši trīs gadi

  ———————

  Vienotība tolaik arī tēloja, ka ir pret. Kārtējā liekulīgā rīcība. Tāpat kā ar Abrenes atdošanu. Ar kādu troksni un brēku Vienotība balsoja pret robežlīgumu, bet tagad no vienotības darbinieku komentāriem var saprast, ka vienīgie “idioti”, kas bija “pret”, stāvēja kaili pie Saeimas nama.

  +10
  -12
  Atbildēt

  0

Ojārs 15.09.2014. 13.45

Vienotības vēlēšanu programmā par pāreju uz mācībam valsts skolās latviešu valodā nav minēts ne vārda. Starp citu… :)

+14
-11
Atbildēt

5

  Ojārs > Ojārs 15.09.2014. 15.52

  vienotībēni, droši kabiniet vairāk mīnusus! Tāpat no patiesības neizbēgsit…

  +9
  -11
  Atbildēt

  0

  dro > Ojārs 15.09.2014. 19.23

  Ne tikai Vienotība atgādina TP, bet arī tās atbalstītāji kļuvuši tikpat augstprātīgi kā kādreiz TP jaunieši. Ar ko lepojaties, ar Dombrovska jauno algu? Viņš to ir nopelnījis, bet ko palikušie? Vienotība pat nevar atrast premjeru no savu biedru vidus, izvirzījusi bijušo TP biedri pensijas vecumā, kuru Delna raksturo ar “viela pārdomām”.

  +10
  -9
  Atbildēt

  0

  dro > Ojārs 15.09.2014. 19.31

  andrejs. Nav iespējams nejaukt sportu ar politiku, turklāt jārēķinās, ka integrācija ar Krieviju vienā jomā neizbēgami pārņemtu arī citas sfēras, pirmdien Latvijas Televīzijas “Sporta studijas” tiešraides diskusijā lsm.lv teica Austrumeiropas politikas pētījumu centra direktors Andis Kudors. Viņš uzsvēra, ka Kontinentālā hokeja līga (KHL) nevarēs izvairīties no politiskās dimensijas. http://www.lsm.lv/lv/raksts/sporta-politika/sports/politologs-integracija-ar-krieviju-sporta-neizbegami-parietu-uz-.a98441/

  +8
  -9
  Atbildēt

  0

  Ojārs > Ojārs 15.09.2014. 20.15

  lno – skatījos. Kudors sakarīgs vecis, biju pat nedaudz pārsteigts…

  +5
  -7
  Atbildēt

  0

  Sandra Spudiņa > Ojārs 16.09.2014. 22.21

  Andis Kudors…viņš uzsvēra, ka Kontinentālā hokeja līga (KHL) nevarēs izvairīties no politiskās dimensijas.

  Tiešām labs viedoklis diskusijā,

  tribīnes, cik lasu sporta ziņās arī pamazām balso pret ar apmeklētāju skaita sarukšanu

  0
  0
  Atbildēt

  0

Kalvis 15.09.2014. 13.34

Desmitiem tūkstošu kolonistu iegūst TUA,ļaudis strīdas par plusiem (naudu) un mīnusiem (sveštautiešu pieplūdums). Tā varētu skaldīt matus ilgi, ja Latvija būtu stabila, latviešu nācijas valsts, kā teikts Satversmes Preambulā… Ierakstīts un aizmirsts, jo krieviem nepatīk. Tāpēc, darīsim tikai to, kas krieviem pieņemams. Miera un nācijas (kuras?) vienotības vārdā.

G.Repše teic, ka latviešiem 1940.g. krievi pārlauzuši mugurkaulu. Tam nevar nepiekrist. Jo, skaitās, ka apzināmies savu vēsturi – tak runājam, ka Latviju okupēja, anektēja un pārpludināja ar ieceļotājiem no PSRS, jeb, saucot lietas īstajos vārdos, kolonizēja. Un te ir mugurkaula lūzums.

Jo, ja kolonizēja, tad jābūt kolonistiem.

Tā vietā tiek no visām tribīnēm bazūnēts, kolonisti( kuš, kuš, tā nesaki) esot mazākumtautības. Un esot savas kolonijas (tfu, Latvijas valsts) patrioti. Mazākumtautības, ne kaut kādi tur kolonisti. Tā tiek apmuļķota tauta, neļaujot saaugt mugurkaulam, dezorientējot valsts iekšpolitiku un ārpolitiku. Un pēc būtības “palienot” zem 1992.g. Krievijas “tautiešu politikas” nosacījumiem. Kļūstot par Krievijas protektorātu jau bez redzamas agresijas no Krievijas. Nedomāju, ka Krievijai te jāveic kādi īpašie pasākumi lai pakļautu Latviju vēl ciešāk. To izdarīs paši “labieši” no Vienotības, ja “mazākumtautbas” to strikti pieprasīs. Jo bodes zeļļu filosofija (kā ES) pāri visam.

Kolonistus nevar integrēt kā mazākumtautību. Tas ir ne tikai nereāli, bet arī bīstami. Kā bišu vietā censties ievākt medu no sirseņiem. Pie tam krievu propoganda jau pārliecinājusi krievus, ka tie esot Latvijas pamatiedzīvotāji. Totāls strupceļš.Kamēr nesauksim lietas savos vārdos.

+16
-14
Atbildēt

7

  ligakalnina > Kalvis 15.09.2014. 14.28

  Un kā tu to reāli iedomājies?

  Mēs esam ES, ar zināmām saistībām, un nu pēkšņi sauksim saukt par kolonistiem tos, ko agraāk saucam par mazākumtautību ( kaut, tas arī īsti nav pareizi, tai pašā Zviedrijā cik atceros, par “minoritātēm” uzskata čigānus, bet, ne krievus, jo tiem ir pašiem sava valsts)?

  Nu, pieņemsim, mēs to varam izdarīt, kaut, kas noticis, tas noticis, diezin vai apzīmējums var ko izmainīt.

  Un ko tālāk, ko mums tas reāli dos?

  Atņemsim visiem pilsonību, veiksim DDD?

  Pats taču saproti, ka viss tas reāli nav iespējams, kā ir, tā jādzīvo, cits ceļš ved uz lielu konfliktu gan ar ES, gan Krieviju, mums to vajag?

  +13
  -9
  Atbildēt

  0

  Ojārs > Kalvis 15.09.2014. 15.47

  Atņemsim visiem pilsonību, veiksim DDD?

  —————

  reāli ir pārtraukt jaunu kolonistu iepludināšanu Latvijā. To arīi NA cenša panākt.

  +6
  -13
  Atbildēt

  0

  Ojārs > Kalvis 15.09.2014. 16.14

  muļķības. Pirms kara Latvijā bija ne vairāk kā 10% krievu. Baigājā gadā arī viņi cieta, daļa no viņiem aizbēga kopā ar krievu okupantiem uz Krieviju, daudzi krita krievu armijā, daudzi karoja leģionā plecu pie pleca ar latviešiem un arī gāja bojā. Pēc atkārtotas okupācijas bija represijas un izsūtīšanas. Parasti kara un citu nemieru gadījumā minoritātes cieš visvairāk (ne velti pēc II pas. kara praktiski izzuda lībieši). Krievu -Latvijas pilsoņu nevarētu būt vairāk kā kādi 5..8 % no koopējā pilsoņu skaita.

  ///////////////

  nulle Lielākā daļa no krieviem kuriem ir pilsonība to saņēma automātiski

  +6
  -11
  Atbildēt

  0

  Kalvis > Kalvis 15.09.2014. 16.45

  Dzeri>>Jums parasti ir ļoti loģiski un izsvērtikomentāri par visām tēmām. Izņemot komentārus par NA un latviešiem būtisko.

  No tā var secināt, ka neesat latvietis, bet lojāls tiem latviešiem, kādus Jūs pazīstiet, t.i. ar “salauztu mugurkaulu”.

  Tas, kā sāp lauztais mugurkauls, Jums kaut kā neliekas svarīgi.

  Jo “invalīdu ratiņi”, kolonizētā Latvija tak ir. Un pietiek. Tas, ka latvieši savas tautas likteni uztver ar sirdi nav nekas, tikai tādi sapņi un nepraktiski ierosinājumi. Sirdsapziņas trūkumu, Jums kā cittautietim var saprast.

  Bet, to nevar saprast un piedot tiem latviešiem, kas rullē TUA. Par to arī ir Našenieces kundzes raksts.

  Jā, šodien nav iespējams veikt dekolonizāciju u.t.t. Jo, lai to nopietni apskatītu nepieciešams pirmais solis – saukt lietas īstajos vārdos. Un tikai poēc tam var apsvērt ko darīt.

  Tāpat, kā karš Ukrainā tā arī jāsauc, nevis kaut kādi tur notikumi, tā kolonists jāsauc par kolonistiem. Ja negribam lai krievi stumda Latviju invalīda ratiņos pc sava prāta.

  +10
  -13
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > Kalvis 15.09.2014. 17.31

  Ja krievvalodīgos sauksim par kolonistiem, tas latviešu tautas liktenī kaut ko mainīs?

  Kas attiecas uz manu tautību – jā, neesmu “tīrasiņu latvietis”, bet, cik es te redzu, galīgi ne visi arī “tīrasiņu latvieši” atbalsta NA viedokli, tātad, acīmredzot, tiem arī ir tas “sirdsapziņas trūkums”, tātad, vienīgie, kam vispār ir sirdsapziņa, šeit ir NA atbalstītāji?

  Nešķiet tā ka nedaudz, maigi pasakot, pārspīlēts un pārāk emocionāls secinājums?

  Vispār, kad, kā argumentu, sāk minēt tautību, tad tas nozīmē, ka citi argumenti nav.

  +12
  -9
  Atbildēt

  0

  Ojārs > Kalvis 15.09.2014. 19.20

  Es, piemēram, neuzdrošinātos uzmākties ar padomiem Jaunzēlandes basketbolistiem, ka nevajadzētu pirms katras spēles demonstrēt agresīvu maoru tautas deju… Krievi gan bāžas visiem virsū ar savu smirdīgo plašo dvēseli…

  /////////////////////

  Vispār, kad, kā argumentu, sāk minēt tautību, tad tas nozīmē, ka citi argumenti nav

  +4
  -10
  Atbildēt

  0

  ILZE > Kalvis 15.09.2014. 22.20

  nulle Lielākā daļa no krieviem kuriem ir pilsonība to saņēma automātiski. (tos nekādi nenosauksi par kolonistiem)

  _______________

  Nelegālo imigrantu mazmazbērni ir nelegālie imigranti, ar visām no tā izejošām sekām. Un vēl, globālā atkrievošana ir tuvākās nākotnes perspektīva.

  +3
  -7
  Atbildēt

  0

ligakalnina 15.09.2014. 13.15

Vispār, ja paklausās, ko raksta NA atbalstītāji, tad iznāk, ka vienīgie, kas grib saglabāt šo valsti un ir patrioti, ir NA, visi pārējie politiķi ir kādi tur nacionālnodevēji, Krievijas nopirktie, un gatavi šo valsti pārdod jebkuram.

Tas ir tik liels absurds, ka to pat komentēt nav iespējams, no tām TUA NA uztaisījusi kārtējo “testu”, kurš ir, un kurš nav patriots, un nodarbojas ar savu ierasto lietu – latviešu elektorāta šķelšanu sava reitinga intersēs.

NA elektorātam, protams, vienmēr bija saprotami vienkārši risinājumi un “melnbaltais” pasaules redzējums, uz to arī NA spekulē.

Jo iedzilināties problēmā nevienam neintersē, viss notiek uz emociju pamata, un tas ir samērā nožēlojami, un labi, ka valdība un Saeimas vairākums mums ir adekvātāks un atbildīgāks par NA politiķiem, un nesastāv no populistiem.

+12
-8
Atbildēt

0

sarmitelinde 15.09.2014. 12.45

Ko es esmu sapratusi – var teikt – mana sazvērestības teorija.

Un to apstiprināja bijušais VDK šefs Johansons 100gr kultūras raidījumā. Šī raidījuma ieraksts ir pieejams LTV1 arhīvā.

Atšķirībā no Igaunijas un Lietuvas, Latvijas valsti pēc LPSR sabrukšanas turpināja vadīt čekisti un to vada čekisti un tas,kas ar mums notiek ir šīs čekistu lielvalsts normāls process.

Lūk, spriediet paši – intervijā žurnālam IR Pēteris Krilovs saka,ka notikumos Ukrainā viņš pilnībā atpazīst visus čekistu gājienus – kā pēc mācību grāmatas. Pārfrazējot viņa teikto – Latvijas valsts vadības -saeimas un valdības darbībā – es atpazīstu visus čeksitu gājienus – kā pēc mācību grāmatas. Kurš man iebildīs – argumentēti ,ka tā nav- labrpāt uzklausīšu un pilnā bruņojumā iebildumus atsitīšu. Esmu bruņota ar faktiem un secinājumiem.

Lūk.

Baigi dramatiski to apzināties un saprast. Mierinu sevi,ka vēl ir laiks mukt. Mukt tur,kur jau vairāk kā puse darbspējīgo latviešu aizmukuši – uz brīvo pasauli.

+6
-17
Atbildēt

2

  ligakalnina > sarmitelinde 15.09.2014. 13.00

  Un čekista Johansona teiktajam tu pilnībā uzticies?

  Kaut, čekists Putins izteicies – čekistam valoda dota tāpēc, lai noslēptuu domas.

  Varbūt, viņš tā runā tikai tāpēc, lai izraisītu cilvēkos absolūto neticību savai valstij?

  Kur loģika, tu tiešām esi tik naiva?

  +13
  -7
  Atbildēt

  0

  sarmitelinde > sarmitelinde 15.09.2014. 14.39

  džeri, bet ko es iepriekš rakstīju – Johansons tikai apstiprināja MANAS domas.

  Nosauc man vēl citu – nečekistu valsti, kura iznīcina savus pilsoņus?

  Emigrācija – tas daudziem latviešiem ir nāves un dzīvības jautājums. Resnie un ļaunie politiķi saka, ka nav , ko satraukties, ka emigrācija ir bijusi visos laikos. Kāda bezkaunīga muldēšana. No Skandināvijas emigrēja nabadzības dēļ. Vai Latvijā ir nabadzība? Cik mums ir miljonāru un miljardieru ? Un cik nabagu? Un kas to visu kūrēja un tā sakārtoja?

  Džeri, vīrietis un tik naivs,fuj.

  Skaties – cik daudzi lielu naudu pelna apsaimniekošanas biznesā. Māju Serviss KSA bankrotēja – viņu dēļ mūsu māju veselu mēnesi nepieslēdza apkurei, salām vairāk kā nabagi Irākā un Afganistānā. Paņem un papēti, ko tagad dara uzņēmēji – uzmetēji no Māju serviss KSA. Kuras mājas vēl tā ir “uzmestas” – lasi – tūkstošiem cilvēku legāli apzagti.

  Skaties, kas notiek tālāk – vai Latvijas valsts šo legālo zagšanu, vieglas peļņas biznesu ir sakārtojusi? Nē, protams, un neceri , negaidi , ka sakārtos. Varot dibināt biedrības un paši apsaimniekot. Mēs mēģinājām – atmeta mums papīrus atpakaļ, kādi tur parādi un kas nav nokārtots un cilvēki atteicās savu laiku veltīt laužoties pa valsts radītajiem likumu džungļiem. Vieni spēj legālajiem bandītiem maksāt – citi aizbrauc, jo nespēj maksāt un nespēj ar šo sistēmu samierināties.

  Ņem vērā – mēs neesam ne Argentīna, ne Brazīlija. Ja vien būtu gribēšana – te taču paraugvalsti varētu uztaisīt. Bet nav jau politiskā griba, jo čekistiem – es to lietoju visplašākajā nozīmē jau ir labi.

  Jā un vēl – vai tad viena apsaimniekošanas nozare vien ir tāda?

  Nu?!

  +4
  -14
  Atbildēt

  0

Ludmila 15.09.2014. 11.51

Zem kuras ailes slēpjas TUA ieguvēja ģimenes locekļi

+10
-11
Atbildēt

1

  andris902 > Ludmila 15.09.2014. 12.38

  …ja biji domājis par investoriem NĪ un finanšu iestādēs – tad:

  ieguldītājs kapitālsabiedrībā – 679

  ieguldītājs nekustamajā īpašumā – 6007

  ieguldītājs kredītiestādē – 682

  …tie ir kopā ar visiem ģimenes locekļiem…

  +13
  -8
  Atbildēt

  0

andris902 15.09.2014. 11.42

…autores radītais mīts par TUA un PUA izkūp kā dūmi, ja tiek apskatīti dati no PMLP mājas lapas, kurus Našenieces kundze apzināti cenšas noklusēt, jo…tad zūd viss dramatisms un priekšvēlēšanu jājamzirdziņš kļūst par klibu kleperi…jā, reaģēju asi, bet atsevišķu īstlatviešu smadzeņu pūderēšana neko citu nav pelnījusi….

…ko Našeniece noklusē, cerot, ka viņas uzrunātais elektorāts nespēs saprast PMLP tabuliņās uzrādītos datus?…un tātad:

TUA (termiņuzturēšanās atļaujas ar ierobežotu laiku) LĪDZ 2014.01.01. saņēmuši:

pilsoņu laulātie – 2722

nepilsoņu laulātie – 614

ārzemnieku laulātie – 230

kopā ģimenes apvienošanai – 3566

pilsoņu vecāki – 340

nepilsoņu vecāki – 354

ja viens no vecākiem ir LR pilsonis – 146

privātam apciemojumam – 60

studenti un apmaiņas programmā iesaistītie – 3195

misionāri – 170

darbam – 5001

kvalificēti speciālisti – 1206

brīvprātīgi nealgoti darbinieki – 54

dalībai starptautiskā līgumā – 46

pakalpojumu sniedzēji – 210

ar pietiekamiem iztikas līdzekļiem – 1769

aizbildnība/aizgādnība – 19

ar IM rīkojumu – 35

ar PMLP priekšnieka lēmumu – 111

ieguldītājs kapitālsabiedrībā – 679

ieguldītājs nekustamajā īpašumā – 6007

ieguldītājs kredītiestādē – 682

pārējie – 45

– kopā TUA saņēmuši – tātad, uz laiku uzturēties Latvijā – 23 857 personas…

PUA (patstāvīgās uzturēšanās atļaujas):

ģimenes apvienošanai – 7628

ar latvisku izcelsmi – 1468

repatrianta radinieki – 454

Latvijas pilsoņu vecāki un viņu laulātie – 207

Latvijas nepilsoņu vecāki un viņu laulātie – 183

personas, kurai viens no vecākiem ir Latvijas pilsonis – 81

ES patstāvīgais iedzīvotājs – 378

bēgļi – 64

atsevišķa grupā var izdalīt Latvijā patstāvīgi dzīvojošus citu valstu pilsoņus – 36 627…

no tiem Krievijas pilsoņi, kuri palika uz dzīvi Latvijā pēc starpvalstu līguma un tie, kuri RU pilsonību ieguva, atsakoties no LV pilsonības – kopā 33 244 personas…

ar PUA Latvijā uzturas kopā – 48 724 personas….

….autorei varu novēlēt mazāk dramatisma un šādiem rakstiem pievienot atsauci – NA priekšvēlēšanu reklāmas kampaņa…

+15
-9
Atbildēt

32

  buchamona > andris902 15.09.2014. 11.47

  zanE. Šoreiz nav svarīga tā grāmatvedība, kuru Tu te parādi, pat neiedziļinājos. Ir svarīgs lūk šis te

  http://www.youtube.com/watch?v=NXQZchJ5-bY

  +11
  -14
  Atbildēt

  0

  Ludmila > andris902 15.09.2014. 11.50

  Varēji jau ievietot arī šā gada pirmos 8 mēnešus

  +8
  -12
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > andris902 15.09.2014. 12.01

  Taisni “grāmatvedība” svarīga, valsts politiku nedrīkst veidot tikai uz emociju pamata.

  TUA ienes arī naudu, NA vienmēr gatava naudu populistiski tērēt, toties, kā to nopelnīt, viņus neintersē.

  +11
  -10
  Atbildēt

  0

  piziks > andris902 15.09.2014. 12.10

  Dzeri, diez vai tas ir slavējams/atzīstams valstiskums, ja “valsts” galveno peļņas daļu meklē TUA tirgošanā un sava darbaspēka piespiedu eksportēšanā, nevis, attīstot/intensificējot/veicinot ražošanu un pakalpojumu sniegšanu.

  +12
  -12
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > andris902 15.09.2014. 12.22

  Un kāpēc gan nevarētu pelnīt arī ar TUA tirgošanu?

  +12
  -10
  Atbildēt

  0

  reksa > andris902 15.09.2014. 12.26

  dzeris raksta: “TUA ienes arī naudu”

  Citā komentārā dzeris rakstīja: “..tas, ka NA nobalsoja pret TUA, ir tai plusā..”

  Tātad, dzeri, kur ir lielāks pluss – nauda, kuŗu it kā ienesot uzturēšanas atļauju izsniegšana (cik liela tad ir valsts nodeva par uzturēšanas atļauju?), vai arī uzturēšanas atļauju izsniegšanas atcelšana?

  +9
  -12
  Atbildēt

  0

  Ojārs > andris902 15.09.2014. 12.32

  PUA (patstāvīgās uzturēšanās atļaujas):

  ģimenes apvienošanai – 7628

  ————————

  tas ir vēl viens veids kā kolonistiem ieplūst Latvijā. UA tirgošana šo tendenci tikai pastiprinās

  +7
  -12
  Atbildēt

  0

  reksa > andris902 15.09.2014. 12.34

  Andrejam

  Savukārt, dāņi, kas apprec ārzemniekus, dzīvo Zviedrijā, jo Dānijā viņu laulātie neiegūst uzturēšanās atļaujas.

  +9
  -11
  Atbildēt

  0

  andris902 > andris902 15.09.2014. 12.35

  …Optiskais Tēmekli…pirms brīža, kad ar termiņuzturēšanās atļaujām valsts sāka “pelnīt” – uzturēšanās atļaujas netika piešķirtas?….netika pirkti un pārdoti nekustamie īpašumi?…bija un notika!…tikai – valstij sākot ar to “pelnīt”, TUA saņēmēju kontrole tika pastiprināta…faktiski – valsts legalizēja iepriekš apšaubāmus darījumus no apšaubāmām personām un pārņēma to kontroli…protams, tas dienasgaismā izcēla problēmu par kuru daļa politiķu izlikās neko nezinām – lai jau klusiņām čubinās, šmaucas un krāpjas arī ar nodokļiem, kas nav redzams – tas neeksistē?…

  …tagad apsviedīgi politiķi to izmanto bezmaksas priekšvēlēšanu reklāmas kampaņai…cik tas ir godīgi?…tad rodas jautājums – NA vēlas atgriezties pie valsts nekontrolētas īpašumu izpārdošanas nezināmām personām?….jo aizliegt NĪ tirgu nevarēs arī ar likumu….

  +11
  -10
  Atbildēt

  0

  andris902 > andris902 15.09.2014. 12.48

  …R.A. ….nevajag spekulēt ar jūtām, ievietojot video…ja plānprātīgais Putins gribēs iebrukt Latvijā – viņš to izdarīs arī viena krieva (Ušakova, Benesa, Ždanokas vai Gapoņenko) dēļ, jo tādu likumu ir pieņēmusi Krievija…un tam ar TUA nav nekāda sakara, jo tos, kuri šeit uzpērk īpašumus, lai pāris mēnešus gadā atbrauktu atpūsties – diez vai Putins mestos aizstāvēt…Krievijai nav svarīgi starptautiskie līgumi un likumi – tāpēc, nevajag spēlēties ar nekorektiem argumentiem, izmantojot citu ciešanas…

  +11
  -10
  Atbildēt

  0

  reksa > andris902 15.09.2014. 12.48

  zanE raksta: “TUA saņēmēju kontrole tika pastiprināta”

  Tātad, tu saki, ka agrāk īpašumu tirdzniecība netika kontrolēta.

  Vajadzēja pastiprināt kontroli. Labi.

  Pasaki, kuŗš variants ir labāks?

  (A) Valsts kontrolē TUA saņēmējus, bet joprojām nekontrolē tos, kas pērk īpašumus, neprasot TUA.

  (B) Valsts kontrolē visus pircējus no 3.valstīm, bet nevienam nepiešķiŗ TUA.

  +12
  -11
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > andris902 15.09.2014. 12.55

  Manuprāt, katram skaidrs, ka tos NI varēs iegādāties tik un tā, kā tas bija iepriekš, kaut vai aizliegt tos TUA vispār.

  Un tāds jautājums – kas svarīgāks – TUA tirgošanas aizliegšana vai nauda, manuprāt, samērā nekorekts.

  TUA tirgošana ir sakārtota, notiek drošības iestāžu un valsts kontrolē, tāpēc, jā – nauda ir svarīga.

  Brīnos, cik daudzi var iesaistīties NA sarīkotajā kārtējā histērijā un vairs nespēj domāt loģiski, bet, sāk domāt “ar sirdi”.

  +11
  -11
  Atbildēt

  0

  reksa > andris902 15.09.2014. 13.09

  dzeris raksta: “domāt loģiski”

  Nu, dzeri, sāksim domāt loģiski :)

  1) Pircēju kontroles jautājums. Tos var kontrolēt, nepiešķiŗot TUA. Tātad šis jautājums ir atrisināms.

  2) Īpašumi. Domāju, ka tu nenoliegsi, ka īpašumu pirkšana Krievijas pilsoņiem ir pievilcīgāka, ja tai nāk klāt TUA?

  Tātad, ja TUA netiktu piešķirtas, tad Krievijas pilsoņi nopirktu mazāk īpašumu. Tas nozīmētu, ka īpašumu cenas būtu zemākas un vairāk Latvijas pilsoņu varētu uzlabot savus dzīves apstākļus.

  3) Daudzveidība. Ja īpašumus pērk ES pilsoņi – zviedri, vācieši, somi, utt., tad palielinās sabiedrības daudzveidība, palielinās Eiropas vērtību ietekme Latvijā.

  Bet ja īpašumus pērk Krievijas pilsoņi, tad palielinās krievvalodīgo skaits, palielinās krievu valodas pašpietiekamības līmenis, palielinās nācionālā spriedze, palielinās Krievijas “vērtību” ietekme.

  +13
  -13
  Atbildēt

  0

  buchamona > andris902 15.09.2014. 13.16

  zanE. Es nemēdzu spekulēt uz jūtām, es tieši tā arī jūtos, kā rakstu, jeb kādus materiālus ievietoju. Ja runa ir par sadarbību ar Krieviju tādās jomās kā dzelzceļš, gaisa telpa, gāze utt – mēs esam ES, NATO dalībvalsts un šie jautājumi jārisina šajā rāmī.

  Ja runa ir par LR individuāli – ekscentriskām aktivitātēm, tādas, kā TUA, KHL, uc izklaides, ir amorāli sadarboties ar slepkavām, ar sātanistiem, par kādiem putinistus ir pasludinājis Ukrainas patriahs, un tās nav manas plikas emocijas, kuras manā acu priekšā zīmē šādu bildi. Tā ir mana pārliecība ar kuru es dzīvoju

  +15
  -12
  Atbildēt

  0

  andris902 > andris902 15.09.2014. 13.23

  …Aldi…paga, paga….izskatās, ka Tu rakstu neesi lasījis – mūs taču biedē ar TUA par maksu, kuras rada apdraudējumu….NĪ pārdošana bez TUA – apdraudējums izgaist kā nebijis?…paklau, Jūs varētu savstarpēji vienoties par tiem apdraudējumiem, lai nenonāktu pretrunās….

  …un….ja Tu atzīsti, ka NĪ drīkst pārdot, bet nepieciešama pastiprināta kontrole, tad līdz ar to Tu atzīsti, ka TUA jautājums ir mākslīgi sacelta ažiotāža priekšvēlēšanu gaisotnē….

  +14
  -9
  Atbildēt

  0

  andris902 > andris902 15.09.2014. 13.25

  …R.A. …..manu atbildi arī uz Tavu komentāru vari izlasīt augstāk – Aldim adresētajā komentārā….

  ….vēlreiz – liekulīgi izmantot situāciju priekšvēlēšanu gaisotnē – uzskatu par nekorektu…punkts…

  +12
  -11
  Atbildēt

  0

  buchamona > andris902 15.09.2014. 13.29

  zanE . Tā tad Tu mani šodien nosauci par liekuli? :) Tev tiešām liekas, ka pasaule ir ielikta tikai un vienīgi NA un Vienotības attiecību kontekstā? :) Uzdrošināšo Tev iebilst tomēr :) Lai gan – sievietei ir jāpiekāpjas un tādēļ Tev, kā vienmēr taisnība :)

  +8
  -13
  Atbildēt

  0

  reksa > andris902 15.09.2014. 13.41

  zanE raksta: “izskatās, ka Tu rakstu neesi lasījis”

  Esmu lasījis tavu komentāru, un esmu uzdevis tev jautājumus sakarā ar TAVU komentāru.

  Tātad, tu rakstīji: “TUA saņēmēju kontrole tika pastiprināta”

  Tu esi minējusi vienu problēmu: kontrole. Jā, vajadzēja pastiprināt kontroli. Kā to izdarīt?

  Esošais risinājums: Valsts kontrolē TUA saņēmējus, bet joprojām nekontrolē tos, kas pērk īpašumus, neprasot TUA.

  Man (un domāju, ka ne tikai man) pieņemamāks risinājums: Valsts kontrolē visus pircējus no 3.valstīm, bet nevienam nepiešķiŗ TUA.

  Pirmajā risinājumā tiek kontrolēta tikai daļa pirkumu. Otrajā risinājumā tiek kontrolēti VISI pirkumi, ko izdara 3.valstu pilsoņi.

  Pasaki, kuŗā variantā tevis pieminētā problēma – kontroles trūkums – tiek atrisināta labāk?

  +10
  -11
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > andris902 15.09.2014. 13.47

  Aldis:

  Citā komentārā dzeris rakstīja: “..tas, ka NA nobalsoja pret TUA, ir tai plusā..”

  Nē, nevajag mainīt manu tekstu, es rakstīju tā

  …pieņemsim, tikai pieņemsim, ka tas, ka NA nobalsoja pret TUA, ir tai plusā…

  manuprāt, atšķirība būtiska.

  +12
  -6
  Atbildēt

  0

  andris902 > andris902 15.09.2014. 13.47

  …R.A. …ja Tu pievienojies liekulīgo bļauru baram, necenšoties uztvert lietas būtību – nu, piedod, Tu esi tikpat liekulīgs kā viņi…

  …protams, Tavi argumenti balstās uz sakāpinātu jutīgumu, uz kuru spekulē vislatvieši, kuri demogrāfijas ultimātus nomainījuši ar saukli par TUA…ir vismaz divkosīgi runāt par TUA apdraudējumu, nerunājot, vai apzināti noklusējot problēmas cēloni…

  ….tad ir jārunā par NĪ pārdošanas aizliegumu, gribētu redzēt NA piedāvājumu šīs problēmas risināšanai, nevis populistisku bļaustīšanos….

  +12
  -8
  Atbildēt

  0

  andris902 > andris902 15.09.2014. 13.57

  …Aldi…pieņemsim Tavu diskusijas stilu… :)

  ….zanE jautāja: -“izskatās, ka Tu rakstu neesi lasījis – mūs taču biedē ar TUA par maksu, kuras rada apdraudējumu….NĪ pārdošana bez TUA – apdraudējums izgaist kā nebijis?..”

  Aldis atbild:

  -“Man (un domāju, ka ne tikai man) pieņemamāks risinājums: Valsts kontrolē visus pircējus no 3.valstīm, bet nevienam nepiešķiŗ TUA.

  Pirmajā risinājumā tiek kontrolēta tikai daļa pirkumu. Otrajā risinājumā tiek kontrolēti VISI pirkumi, ko izdara 3.valstu pilsoņi.”

  …tātad Aldis atzīst, ka R.E.Našenieces rakstā minētā problēma par krievu pieplūdumu Latvijā ir priekšvēlēšanu retorika un 3.pasaules valstu pilsoņiem NĪ iztirgošana nav apdraudējums Latvijas valstij….hmmm….

  +10
  -10
  Atbildēt

  0

  reksa > andris902 15.09.2014. 14.02

  dzeris raksta: “…pieņemsim, tikai pieņemsim, ka tas, ka NA nobalsoja pret TUA, ir tai plusā…”

  Kā tad ir?

  Vai tu, dzeri, uzskati, ka balsošana pret TUA ir vai nav pluss?

  Ja ir pluss, tad kāds pluss?

  Ja nav pluss, tad kāds te mīnuss?

  +8
  -12
  Atbildēt

  0

  reksa > andris902 15.09.2014. 14.06

  zanE raksta: “Aldi…pieņemsim Tavu diskusijas stilu”

  Būtu labi, ja tu pieņemtu manu diskusijas stilu.

  Esmu izlasījis tavu komentāru, un esmu uzdevis tev jautājumu sakarā ar tavu komentāru.

  Tu neesi atbildējusi uz manu jautājumu.

  Tu man esi pierakstījusi to, par ko es vispār neesmu rakstījis.

  Ja tu man jautātu, vai es atbalstu īpašumu tirdzniecību 3.valstu pilsoņiem, tad es tev atbildētu, ka neatbalstu.

  Bet es gaidu tavu atbildi uz jautājumu, ko es esmu uzdevis tev sakarā ar tavu komentāru.

  +10
  -12
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > andris902 15.09.2014. 14.22

  Jā, es atbalstu NI tirzniecību trešo valstu pilsoņiem, protams, kontrolētu ar zināmiem ierobežojumiem, utt., nevis pilnībā nekontrolētu, tā tas notiek visā pasaulē.

  Starp citu – lielākā daļa Latvijas rūpniecības pieder “trešo valstu pilsoņiem”, konkrēti Krievijai, nu un?

  Uz tā fona histērija par TUA izskatās smieklīgi.

  Tagad atbildēju?

  +11
  -8
  Atbildēt

  0

  reksa > andris902 15.09.2014. 14.42

  dzeris raksta: “Tagad atbildēju?”

  Nē, neesi atbildējis.

  Esmu tev jautājis nevis par NĪ tirdzniecību, bet par uzturēšanas atļauju piešķiršanu.

  Visās ES valstīs tirgo īpašumus, bet tikai dažās atpalikušākajās un korumpētākajās piešķiŗ uzturēšanās atļaujas nopirktajiem īpašumiem klāt.

  Lai tev būtu vieglāk atbildēt, mēģināšu formulēt jautājumu savādāk: vai tu atbalsti uzturēšanās atļauju piešķiršanu 3.valstu pilsoņiem, kas ieguvuši īpašumu, it īpaši ņemot vērā šādus apstākļus:

  – lielākā daļa šo 3.valstu pilsoņu ir Krievijas pilsoņi

  – ap 87% Krievijas pilsoņu atbalsta pašreizējo Krievijas rīcību Ukrainā

  +9
  -11
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > andris902 15.09.2014. 15.38

  Es jau rakstīju – no Krievijas mūk ne jau Putina elektorāts.

  Mūk tie, kam Krievijas situācija nav izturama, vismaz, pārsvarā, un tie, diezin vai, atbalsta Krievijas agresiju.

  Tāpēc atbalstu UA piešķiršanu tiem, kas tika pakļauti Latvijas DP vismaz, minimālai kontrolei, un nav acīmredzami Putina atbalstītāji, tādiem uz Latviju ceļam jābūt slēgtam, un tik daudz jau nu mūsu specdienesti izkontrolēt var.

  Tie 87% nekur nemūk, vari ticēt, viņiem Krievijā ir labi.

  No otras puses – visiem 1,2, kanāla un NTV “zurnalistiem” vajadzētu vispār aizliegt iebraukšanu Latvijā, kam tur, visumā, nekaitīgajai Valērijai aizliedza, tai pat laikā, pretekle un mele M. Simonjana, galvenā RT Putina propagandiste un RT vadītāja, naida kurinātāja, mierīgi pastaigājas pa Jūrmalu, tas ir normāli?

  +12
  -4
  Atbildēt

  0

  Ojārs > andris902 15.09.2014. 15.43

  dzeris49 Es jau rakstīju – no Krievijas mūk ne jau Putina elektorāts.

  ———————————

  1. no kurienes tev šāda informācija? Zane vai ozoliņš pateica? :)

  2. un kas tev teica, ka šie krievi mūk? :) lūk, zane apgalvo, ka viņi TE gatavojas dzīvot 30 dienas gadā…

  3. kāpēc tu domā, ka tie, kuriem “labi” Krievijā, nepērk īpašumus ES? (piemēram, Abramovičam taču Krievijā ir labi, vai ne?) :)))

  +6
  -12
  Atbildēt

  0

  andris902 > andris902 15.09.2014. 16.24

  …Aldi…vēlreiz – vai esi lasījis rakstu, nevis manu komentāru, uz kuru mēģini atsaukties?…vai vari minēt atsauci, kurā R.E.Našeniece ir satraukusies par NĪ īpašumu iztirgošanu, ierobežošanu, kādi ir viņas priekšlikumi to apturēt?…nav!…ir tikai atsauce uz TUA…jo tā ir vieglāk uzkurināt sabiedrību…kādi ir NA priekšlikumi veikt izmaiņas likumos?…nav!…ir tikai apzelēts termins TUA…

  …protams, tirgojot NĪ bez TUA, kā to ir atzinis arī Iesalnieks – mēs šos 3.pasaules valstu pilsoņus paturam/iekapsulējam Latvijā…vai tāds ir NA mērķis?…nekustamā īpašuma pircējs, iegūstot TUA iegūst privilēģiju pārvietoties Eiropas telpā, Latvija uzņemas atbildību par šādas personas pastiprinātu pārbaudi un līdz ar to, arī samaksu par to….Eiropas valstis izsniedz termiņuzturēšanās atļaujas, atšķiras tikai maksa par tām, tāpēc nevajag nodarboties ar spekulācijām par radikālām vai mazāk radikālām valstīm…

  …likums ir mainīts, jāanalizē kā tas ietekmē TUA pieprasījumu, bet…ir jādomā, vai iespējams mainīt kaut ko likumos, lai ierobežotu NĪ tirdzniecību…lai gan, iebildumi varētu būt NĪ īpašniekiem, jo šobrīd lielāko uztraukumu izrāda tie, kuriem īpašums nepieder…

  +11
  -4
  Atbildēt

  0

  reksa > andris902 15.09.2014. 17.39

  zanEi

  Ja šeit diskusijā piedalītos Našeniece, iespējams, es viņai kaut ko pajautātu un mēģinātu noskaidrot to, kas mani interesē. Bet viņa šajā diskusijā nepiedalās.

  Te piedalies tu. Tāpēc es jautāju TEV par TAVU komentāru (tu taču nevari atbildēt NAšenieces vietā, tāpat kā viņa nevar atbildēt tavā vietā). Esmu trīs reizes jautājis, bet atbildi tā arī no tevis neesmu sagaidījis.

  Nu jau ceturto reizi lūdzu tevi atbildēt uz manu jautājumu. Tam nav nekāda sakara ne ar Našenieci, ne ar Jāni, ne ar Pēteri… Tam sakars ir tikai ar TAVU viedokli, ko esmu pamanījis TAVĀ komentārā.

  Ja jau tik daudz man raksti (diskutē ar mani), tad atbildi, lūdzu, uz manu jautājumu.

  +5
  -11
  Atbildēt

  0

  andris902 > andris902 15.09.2014. 19.07

  …Aldi….Tu vari jautāt arī piekto reizi, ja Tev tā tīk….Tavu atbildi jau esmu saņēmusi:

  Aldis rakstīja: – “Man (un domāju, ka ne tikai man) pieņemamāks risinājums: Valsts kontrolē visus pircējus no 3.valstīm, bet nevienam nepiešķiŗ TUA.”

  …man nebija pieņemams, ka līdz 2010.gadam puse Jūrmalas jau bija iztirgota krieviem…par kapeikām, aplinkus ceļiem, apejot likumus, nemaksājot nodokļus…un biju kategoriski pret TUA…taču…izvērtējot visus plusus un mīnusus, kā šo tirdzniecību reāli sāka kontrolēt, ienesot arī valsts kasē naudu, kuras tik ļoti trūka valsts budžetā, paglābjot daudzus cilvēkus no aizbraukšanas uz ārzemēm, jo radās legāla iespēja atbrīvoties no kredītu nastas, iegūstot darbavietas, kas netieši atkal palielina budžeta ieņēmumus, palielinot patēriņu un no tiem iegūtos nodokļus – vairs netrakoju izdzirdot vārdu termiņuzturēšanās atļaujas….

  ….mani joprojām neapmierina, ka tiek iztirgoti īpašumi, bet saprotu īpašniekus, kuri savu īpašumu vēlas realizēt par pēc iespējas augstāku cenu…

  …ir jāmeklē risinājums, nevis jātricina gaiss ar bļaušanu par TUA vai….pieņemot Tavu priekšlikumu – pārdot īpašumus, bez obligātās valsts nodevas tikai ar pastiprinātu kontroli…jaunais likums, kurš stājās spēkā ar 1.septembri nosaka:

  * uz Latvijas piecu gadu TUA varēs pretendēt tikai tie ārzemnieki, kuri ir iegādājušies savā īpašumā VIENU funkcionāli saistītu un apbūvētu nekustamo īpašumu ne mazāk kā 250 000 eiro vērtībā…

  * nekustamā īpašuma kadastra vērtībai jābūt vismaz 80 000 eiro…

  * pirkuma valsts nodeva par darījuma reģistrēšanu (2% no pirkuma summas)…

  * obligāta nodeva 5% apmērā no pirkuma summas, kas pretendentam uz TUA jāiemaksā valsts budžetā…

  …taču, es labprātāk sagaidītu risinājumu NĪ pirkumu ierobežošanai…

  …pie viena – atbilde arī andrejam:

  2014.gadā investoriem izsniegtas TUA:

  janvārī – 241

  februārī – 156

  martā – 180

  aprīlī (pirms likuma izmaiņām) – 233

  maijā – 156

  +9
  -4
  Atbildēt

  0

  ILZE > andris902 15.09.2014. 22.12

  dzeris49

  TUA ienes arī naudu

  _____________

  Kremļa mauku saimniekiem: Esterkinam, Suharenko, Fiļam un Bernim. Jau rakstīju, ka visu vienotības pocu dzīvības nav vērtas, lai to dēļ vēl kaut vienu krievu ievazātu Latvijā.

  “Pērn Latvijā visvairāk nopelnījuši “ABLV Bank” īpašnieki”

  http://www.la.lv/pern-latvija-visvairak-nopelnijusi-ablv-bank-ipasnieki/

  +2
  -5
  Atbildēt

  0

  ilmisimo > andris902 16.09.2014. 12.58

  rinķī apkārt zanE . Tā tad Tu mani šodien nosauci par liekuli?

  _________________-

  Kā jau reiz teicu:

  Tie, kas dzīvo Latvijas partiju emirātos – tie nekad nesapratīs tos,kas dzīvo Latvijā.

  Viņi spriež “‘pēc sevis”‘. ZanEēm un co galvenais un vienīgais IR- mīļotā partija. Ja Tu drusciņ kritizē šo mīļoto partiju- tātad Tu slepeni pārstāvi kādu ļauno CITU PARTIJU.

  To, ka Tu nedzīvo partiju emirātos, ka Tev galvenais ir Latvija- to šie nespēj saprast( laikam tak objektīvi), jo vai viņiem nu tā “‘skrūve” sen izkritusi- vai ar nekad nav bijusi.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

Ludmila 15.09.2014. 11.18

Vai kāds te portālā ir no Cēsīm , kā viņiem ar tiem TUA kārotājiem , cenām .

Pērnā gada nogalē paziņa tirgoja dzīvokli jau viss it ka sarunāts , bet TUA kārotājs tomēr Cēsīs paņēma .

+8
-10
Atbildēt

0

Ludmila 15.09.2014. 10.56

Ozolniekos jaunie projekti pat vairums dzīvokļi esot TUA vadījumā

Labi ,ka apstājusies būve abās jaunās daudzstāvenēs

+9
-10
Atbildēt

0

Ludmila 15.09.2014. 10.52

Pēdējos 3 gados Ozolniekos gandrīz visi īašumi tika nopārdoti rus vai ķinietim . No paziņām zinu tikai divus dzīvokļus kur nopirka vietējie . Bagāti bērni saviem vecākiem ,viens vienistabnieks un viens 2 ist .

+9
-10
Atbildēt

0

Ojārs 15.09.2014. 10.29

dzeris49 teica: Vai tad Izglītības ministrija nav NA pārziņā, tad kāpēc viņi neko nedara?

————–

Visi kā viens no NA – Roberts Ķīlis, Slava Dombrovskis un Druviete ir ne tikai no NA, bet nāk pat no Ļaunās TB dzīlēm!

+10
-11
Atbildēt

8

  reksa > Ojārs 15.09.2014. 10.34

  Šis dzeŗa komentārs bija tik izcils, tas tik labi raksturoja visu dzeŗa darbību un motīvāciju, ka dzeris jau paspējis to izdzēst.

  +9
  -12
  Atbildēt

  0

  Ludmila > Ojārs 15.09.2014. 10.36

  Aldis

  Patīk džerim komentāros mainīt tekstu ja diskusija pavēŗša ne tā , nu izdzēst arī patīk .

  +8
  -11
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > Ojārs 15.09.2014. 10.43

  Jā, izdzēsu, jo kļūdījos, Druviete ir no V, nevis no NA, kādreiz gadās.

  Vēlāk pārrakstīju, augstāk var izlasīt.

  Aldis – un kāda tad man ir tā motivācija?

  +11
  -9
  Atbildēt

  0

  reksa > Ojārs 15.09.2014. 11.19

  dzerim

  Tu raksti tik daudz komentāru, tev ir savs viedoklis dažādos jautājumos, tu seko polītiskajām norisēm, bet dīvainā kārtā tu neesi pamanījis, ka pēdējo 17 (!!!) gadu laikā nācionālajām partijām nevienu reizi nebija Izglītības ministra.

  Vienīgais (!) nācionālais Izglītības ministrs 24 gadu laikā bija Māris Grīnblats (no 1995.gada decembŗa līdz 1997.gada februārim). Un neticēsi – tieši šajā īsajā laika posmā tika pieņemta reforma, kuŗai bija jānoslēdzas 2004.gadā. Bet Vienotības priekštecis “Jaunais laiks” nebija spējīgs to pabeigt.

  Savukārt, pēdējie 3 ministri ir saistīti vai nu ar Vienotību, vai nu ar Zatlera partiju.

  Tu redzi nācionālistus tur, kur viņi pat tuvumā nav stāvējuši.

  +15
  -11
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > Ojārs 15.09.2014. 11.58

  Un ko ar to gribi pateikt?

  Jau teicu – kļūdījos, tev nekad negadās?

  +10
  -9
  Atbildēt

  0

  Alise > Ojārs 15.09.2014. 13.50

  dzeris: Un ko ar to gribi pateikt?

  __________________

  Noteikti to, ka “у вас предвзятое отношение” :)

  +7
  -10
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > Ojārs 15.09.2014. 13.55

  Jā, nemīlu NA, bet, vari rakstīt latviešu valodā, es sapratīšu, vismaz, ceru, ka latviešu valodu pārvaldu ne sliktāk, kā krievu.

  +12
  -7
  Atbildēt

  0

  Sanšains > Ojārs 16.09.2014. 10.59

  Par Dzeri.

  Nešaubos, ka viņš “nemīl NA”. Bet tikpat ļoti viņš “nemīl” ikvienu kaut cik nacionāli jūtošu un domājošu cilvēku, pat ja viņš atrodas “Vienotībā”. Nav brīnums, ka arī Druvietei tiek.

  Atceros dažu “Vienotības” biedru un daudzu “Vienotības” atbalstītāju gaviles “sociālajos tīklos”, kad Rībena un Kursīte BEIDZOT aizgāja no “Vienotības”.

  Dzeris nav viens.

  +6
  -2
  Atbildēt

  0

Ojārs 15.09.2014. 10.07

Latvijā jau ceturto gadu samazinās bērnu skaits, kas mācās skolās ar latviešu valodu kā mācību valodu.

+10
-10
Atbildēt

0

Kristīne 15.09.2014. 10.04

Deputātu saraksts,kā katrs balsojis uzturēšanās atļauju sakarā, ir pieejams. Līdz vēlēšanām palikušas dažas dienas, tad arī izmantosim šo sarakstu izdarot savu izvēli pie vēlēšanu urnas.

+14
-13
Atbildēt

14

  Ojārs > Kristīne 15.09.2014. 10.09

  Nav vajadzīgs nekāds saraksts – Vienotība un SC par TUA, vienīgi NA bija pret.

  +14
  -12
  Atbildēt

  0

  dro > Kristīne 15.09.2014. 10.15

  eltae. Tas ka neviens V deputāts nenobalsoja par TUA atcelšanu, ir nepārprotams signāls. Neignorēsim to:)

  +17
  -12
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > Kristīne 15.09.2014. 10.18

  NEdrīkst balsot, ņemot vērā tikai vienu faktoru.

  Pieņemsim, tikai pieņemsim, ka tas, ka NA nobalsoja pret TUA, ir tai plusā, toties tai ir tik daudz citi mīnusi, ka par to balsot nav iespējams.

  +11
  -9
  Atbildēt

  0

  reksa > Kristīne 15.09.2014. 10.21

  lno

  Agrāk jautājums bija: kuŗus deputātus ietekmē Lembergs?

  Tagad jautājums ir: kas ietekmē Vienotības deputātus?

  +14
  -12
  Atbildēt

  0

  Ludmila > Kristīne 15.09.2014. 10.34

  Ino

  Pēdējā balsošana par TUA bija pavasarī ,kad nolēma ar 1 sept jaunos noteikumus . Vai es ko palaidis garām

  +4
  -4
  Atbildēt

  0

  buchamona > Kristīne 15.09.2014. 10.40

  dzeris49 NEdrīkst balsot, ņemot vērā tikai vienu faktoru. +++ ir reizes, kad tieši šādi ir jābalso, ja jautājums ir tik principiāls, kā uzturēšanās atļauju tirgošana Krievijas pilsoņiem, Krievijas – Ukrainas kara kontekstā.

  Cik zinu, Vienotībai vēl ir laiks savu kļūdu labot, jo NA ir iesniegusi jautājumu par TUA vēlreizējai izskatīšanai.

  +16
  -12
  Atbildēt

  0

  reksa > Kristīne 15.09.2014. 11.39

  dzeris raksta: “..tas, ka NA nobalsoja pret TUA, ir tai plusā..”

  Dzeri, tu tik daudz biji šausminājies par Grendes viesnīcu Austrālijā. Viņa bija pārvākusies uz labāku viesnīcu un iztērējusi pārsimt latu vairāk.

  Bet tevi nemaz nebiedē tas, ka Vienotība pilnā vienprātībā nav atbalstījusi TUA atcelšanu. Tas nav pārsimt latu jautājums, tas ir valsts drošības jautājums. Bet tas tevi neuztrauc…

  +14
  -11
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > Kristīne 15.09.2014. 12.19

  Un kāspēc man par to būtu jāšausminās?

  V jau nesastāv no populistiem, atšķirībā no NA, un arī es nedomāju, ka būtu pilnībā jātsakās no TUA.

  Un galigi ne TUA ir lielākais valsts drošības apdraudējums, NA taisa sev reitingu, uztaisot ap tām TUA histēriju, un tās elektorāts tam piebalso.

  Kādam jādomā arī par to, kā naudu pelnīt, nevis tikai kā tērēt, kā to dara NA.

  TUA pārdod gan Lietuva, gan Igaunija, nu un?

  +11
  -9
  Atbildēt

  0

  Alise > Kristīne 15.09.2014. 13.47

  dzeri, TUA bez nekustamā īpašuma īpaši nevienu neinteresē, bet TUA pret NĪ faktiski ir kolonizācijas turpinājums. Minējāt ka ir svarīgi dažādi jautājumi, ka šis ir viens plus NA, bet esot mīnusi daudzos citos jautājumos. Tādēļ vien dēļ TUA balsot par NA nevarot.

  Lieta tāda, ka ja šo jautājumu neatrisinās, tad pēc kāda laika pārējie jautājumi vairs nebūs svarīgi, jo kolonizācija nozīmē krievu biznesa ētikas (maksimāla korupcija) ienākšanu un rietumu investoru atturēšanu šeit ienākt. TUA tirgošana pret NĪ nozīmē īres cenu augstu uzturēšanu NĪ tirgū, tātad vietējo cilvēku dzīves apgrūtināšanu, TUA tirgošana pret NĪ nozīmē nezināmu nepārbaudītu cilvēku ieplūšanu no Krievijas, kas ir valsts drošības apdraudējums. Galu galā svarīgākais – tas viss ir latviešu tautas izdzīvošanas apdraudējums. Faktiski Vienotība realizē genocīdu pret savu tautu.

  Pašreizējā ģeopolitiskajā un latviešu tautas/kultūras/valodas situācijā atļaut Latvijā palielināt krievu skaitu un krieviem piederošo īpašumu skaitu ir absolūts neprāts.

  Tādēļ arī man pietiek tikai ar šo vienu jautājumu, lai tālāk vispār neskatītu iespēju balsot par Vienotību. Papildus tam, Vienotība joprojām nav skaidri pateikusi, ka neies kopā ar Saskaņu, kā arī nav konkrēti paudusi savu nostāju, ka 2017. gadā pēc nomas līguma beigām Latvijai ir jāpārņem atpakaļ Inčukalna gāzes krātuve. Un vienalga, ko tas maksās – tas ir ģeopolitisks jautājums un valsts drošības jautājums.

  Līdz ar to šobrīd Vienotību kā partiju, par kuru būtu iespējams balsot, neredzu.

  +12
  -12
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > Kristīne 15.09.2014. 14.05

  Visus argumentus esmu jau minējis, tāpēc neatkārtošu.

  Nu, tas tavs par to V “genocīdu” pret latviešu tautu, protams, “kruti”, bet, tas tikai liecina, cik vērā ņemami visi tavi argumenti, ar tādiem apvainojumiem nopietni cilvēki nemētājas.

  +11
  -7
  Atbildēt

  0

  Alise > Kristīne 15.09.2014. 14.18

  Es nekad īpaši neesmu lietojis to vārdu attiecībā uz Vienotību, bet nu laikam būs jāsāk. Jo TUA tirdzniecība pret NĪ un visas sekas, ko tas izsauc, grūti par ko citu kā genocīdu nosaukt :((

  +10
  -12
  Atbildēt

  0

  dro > Kristīne 15.09.2014. 15.54

  dzeris49. Nekādā gadījumā, jātceras Zaķa faktors – Gazproma un muslimu gaļas lobēšanu, Vienotības “atbalstu” valsts valodai, deputātu pāriešanu uz citām partijām, Āboltiņas fanošanu u.c.:)

  +5
  -12
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > Kristīne 15.09.2014. 16.01

  UN kas slikts ar to “muslimu” gaļas lobēšanu?

  Saglabāja ļoti daudzas darbavietas un eksportu?

  Bez tam, jau sen pierādīts, ka tā kaušanas metodika nebūt nav traumējošāka par parasto kaušanu.

  +11
  -4
  Atbildēt

  0

  dro > Kristīne 15.09.2014. 19.18

  dzeris49. UN kas slikts ar to “muslimu” gaļas lobēšanu?

  _________________

  Nu kamēr Vienotība lobē savu draugu biznesu, viss ir labi, kaut gan Zaķa draudziņam pat tas nepalīdzēja, bet lai dieviņš nogrābstās, ja tā darīs citi. Smieklīgākais tas, ka likumu izgrūda 2 dienās:):):)

  +4
  -9
  Atbildēt

  0

ligakalnina 15.09.2014. 09.50

No vienas puses, it kā tā, no otras puses, diezin vai tie TUA saņēmēji ir lielākais apdraudējums.

Kaut kā tiek aizmirsti visi vietējie pilsoņi un nepilsoņi, kuri noskaņoti prokremliski, un kuru šeit ir, vismaz, reizes 10 vairāk, nekā to TUA saņēmēju, pie kam, no tiem TUA saņēmējiem prokremliski noskaņoto % noteikti mazāks, nekā starp vietējiem krievvalodīgajiem, patreiz no Krievijas mūk visi kaut cik normāli cilvēki.

Pie kam, vietējo vairākumam ir politiskās tiesības, TUA saņēmējiem tādas nav.

Tāpēc šķiet, ka uz jau esošā apdraudējuma fona, kurus var izprovocēt un kuri var ietekmēt daudz ko pat ar balsošanu, tie TUA saņēmēji tāds nieks vien ir.

Ja līdz šim vēl nekas briesmīg nav noticis, tad tie TUA saņēmēji, diezin vai, būs tie, kas ko briesmīgu izraisīs.

+13
-14
Atbildēt

16

  dro > ligakalnina 15.09.2014. 09.55

  dzeris49. …tie TUA saņēmēji tāds nieks vien ir.

  ________________

  Kamieļa muguru salauž pēdējais salmiņš, kurš uzkrauts, pārsniedzot viņa spēkus.

  +18
  -11
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > ligakalnina 15.09.2014. 10.01

  Varbūt, iesākumā, derēja cīnīties pret to vēstures pasniegšanu krievu skolās, pret to prokremlisko propagandu, kas tur notiek, pret bērnu sūtīšanu uz nometnēm Krievijā, kur tos zombē, galu galā, par pāreju uz apmācību latviešu valodā, t.i. PAR JAUNO KRIEVVALODĪGO PAAUDZI, par to Krievijas programmu aizklapēšanu, kas zombē krievvalodīgos no rīta līdz vakaram, un pataisa tos par muļķiem, vai tad tas nav daudz lielāks apdraudējums, nekā tie TUA?

  Bet, par to nerunā ne NA, ne kāds cits, ap tām TUA sacelta histērija, un visi pārējie apdraudējumi, it kā, neeksistē.

  Vispār, man izkristalizējies viedoklis, ja būtu notikusi, vai, kaut pakāpeniski, notiktu pāreja uz apmācību tikai latviešu valodā, puse apdraudējumu tiktu likvidēta, Šadurskis iesāka, bet, tālāk viss apstājās, kas vainīgs?

  +18
  -9
  Atbildēt

  0

  dro > ligakalnina 15.09.2014. 10.05

  dzeris49…galu galā, par pāreju uz apmācību latviešu valodā…par to nerunā ne NA, ne kāds cits

  __________________

  Visaugstāka pilotāža:):):)

  +17
  -12
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > ligakalnina 15.09.2014. 10.11

  Neaizmirsti, ka NA priekšlikums bija vistīrākā segregācija, un nebija pieņemams.

  JO viņi uzskatīja, ka apmācībām jānotiek latviešu valodā, bet, krievu un latviešu bērniem jāmācās atsevišķās skolās, netēlo, ka tu to nezini, un nesaproti, ka nekas tāds nav pieņemams demokrātiskā valstī.

  +13
  -12
  Atbildēt

  0

  andris902 > ligakalnina 15.09.2014. 10.15

  …kušššš, Dzeri…par to nedrīkst runāt!….citādi atklāsies Raivim Dzintaram speciāli izveidotās komisijas izgāšanās….pļukš!…portfelītis ir, bet….rezultāts trīs gadu laikā – nulle!….nuja, un vēl nacionāliste Rībena, kas trīs gadus bijusi Dzintara vietniece komisijā, arī sevi nevarēja realizēt…droši vien, traucēja nepareizās partijas piederība….

  +12
  -17
  Atbildēt

  0

  reksa > ligakalnina 15.09.2014. 10.17

  dzeris raksta: “Varbūt, iesākumā, derēja…”

  Kas traucē darīt visas nepieciešamas lietas uzreiz? Vai ir kaut viens šķērslis, kas traucē Latvijai rīkoties tāpat kā citām ES valstīm – nekādas uzturēšanas atļaujas nepiešķirt?

  dzeris raksta: “Šadurskis iesāka, bet, tālāk viss apstājās, kas vainīgs?”

  Kuŗas partijas nosaka valdības darbību pēdējos gados?

  +16
  -12
  Atbildēt

  0

  buchamona > ligakalnina 15.09.2014. 10.27

  Dzeri. Bet, par to nerunā ne NA, ne kāds cits, ap tām TUA sacelta histērija, un visi pārējie apdraudējumi, it kā, neeksistē.++ visi pārējie apdraudējumi kopā ar ar TUA ir kompleksi risināmi jautājumi. Pie tam, ja salīdzinot ar TUA, jautājums par pāreju uz mācībām latviešu valodā, vēstures pasniegšanas sakārtošana skolās uc ES birokrātijai tiešām varētu radīt tēmu diskusijai par apziņas brīvību, cilvēktiesībām utt, tad TUA tirgošana šajā “karstajā” kategorijā pat neietilpst. TUA no laika gala ir bijusi LR ” saimnieciska iniciatīva”, kuru šī tirgus vietējie dalībnieki jau ir paspējuši pārvērst par politiku, šī jēdziena visliktākajā nozīmē. Kurš no šī tirgus ir tas lielākais ieguvējs – protororietis, kurš šo īpašumu saved kārtībā, jeb tirgotājs, vai tomēr visvairāk politiķis, kura mērķis ir vēl vairāk nostiprināt Kremļa ekonomisko ietekmi Latvijā?

  “Diskusija” par TUA portālā IR patiesībā jau sen ir pārstājusi būt par diskusiju, kurā tiek runāts par šo apkaunojošo tirgu. TUA ir kļuvis tikai par ārēju čaulu iekšējam vietējam kariņam starp NA un Vienotības faniem :) Ja paradoksālā kārtā situācija būtu apgriezta un Vienotība iestātos par šī TUA tirgus slēgšanu, bet NA vēlētos turpināt šīs atļaujas tirgot, tad argumentācija “par un pret” būtu gluži tā pati, tikai lietotāji apmainītos vietām :))

  +14
  -13
  Atbildēt

  0

  Kaspars Špūle > ligakalnina 15.09.2014. 10.30

  džeris: NA priekšlikums bija vistīrākā segregācija, un nebija pieņemams

  ——

  No http://cvk.lv/pub/upload_file/Par_2011/Satversmes_grozijumu_plakats.pdf

  Ierosinātie Latvijas Republikas Satversmes 112. panta grozījumi

  Ikvienam ir tiesības uz izglītību. Valsts nodrošina iespēju bez maksas iegūt pamatizglītību un vidējo izglītību valsts valodā. Pamatizglītība ir obligāta.

  Pārejas noteikums

  Ar 2012. gada 1. septembri visās valsts un pašvaldību izglītības iestādēs, sākot ar pirmo klasi, mācības notiek valsts valodā.

  ——–

  Tie ir grozījumi (“vistīrākā segregācija”), par kuriem vāca parakstus un kuri curikiem nebija pieņemami.

  +14
  -13
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > ligakalnina 15.09.2014. 10.34

  Aldis – jāprasa Druvietei, Kīlis, vismaz, mēģināja ko darīt ar AI, ko dara Druviete, vispār nav saprotams.

  Tāpat, vari paprasīt DZintaram, kurš tur vada kaut kādu “patriotiskās audzināšanas komisiju”, vai kā tur sauc, ko viņš ir izdarījis?

  Kaut, ar Dzintaru viss skaidrs, mūsu “nacionalistiem” viss tvaiks vienmēr aiziet svilpē, bet, ne kustībā.

  Šadurskis, vispār, bija V biedrs, tā ka V iesāka to reformu, ja kas.

  +15
  -10
  Atbildēt

  0

  Ojārs > ligakalnina 15.09.2014. 10.34

  džeris: NA priekšlikums bija vistīrākā segregācija, un nebija pieņemams

  —————-

  Lai cik tas nebūtu smieklīgi, pašreizējie Druvietes priekšlikumi ir tieši šādi “segregējoši” – krievu skolas netiks likvidētas, “palielināsim” latviešu valodas īpatsvaru krievu skolās.

  +13
  -11
  Atbildēt

  0

  reksa > ligakalnina 15.09.2014. 10.46

  dzeris raksta: “ko dara Druviete, vispār nav saprotams”

  Druviete ir Vienotības biedre.

  Tavi vārdi “ko dara .., vispār nav saprotams”, attiecas gan uz Druvieti, gan uz Vienotību kopumā. Galu galā tieši Vienotība nosaka valdības rīcību pēdējos 5 gados. Un ja kāds tai ir kavējis kaut ko darīt, kāpēc Vienotība klusēja?

  dzeris raksta: “Tāpat, vari paprasīt Dzintaram, kuŗš tur vada kaut kādu “patriotiskās audzināšanas komisiju”, vai kā tur sauc, ko viņš ir izdarījis?”

  Kādā veidā šī komisija varētu ietekmēt Latvijas skolu pāreju uz latviešu valodu? Vai ierosini piešķirt šai komisijai šādas pilnvaras?

  dzeris raksta: “Šadurskis, vispār, bija V biedrs, tā ka V iesāka to reformu, ja kas.”

  Reforma bija iesākta kādus 9 gadus pirms Šadurska. Tā paredzēja, ka tie, kas tobrīd sāka mācīties 1.klasē, pārietu 10.klasē uz mācībām latviešu valodā. Tātad 9 gadu pārejas posms. 9 gadus tie bērni gatavojās, tam, ka 10.klasē viņi mācīsies latviešu valodā.

  2004.gadā tie bērni bija 10.klasē. Rezultāts ir zināms. 9 gadus reforma tika ignorēta, un tad lielā mērā tika atcelta: bija jābūt 100% latviešu valodā, aizstāja ar neizkontorlējamo 60/40.

  1995.gadā kļūda bija, ka reformai bija noteikti 9 “nekā nedarīšanas” gadi un ka to attiecināja tikai uz 10.klasi. Tā bija jāsāk nekavējoties, ievērojot iespējas – tajās pilsētās, kur pāreju var veikt uzreiz (kur ir pietiekami daudz skolotāju, kas runā latviski), to vajadzēja veikt uzreiz un ar 1.klasi. Bet tajās skolās, kur tas nebija iespējams, vajadzēja noteikt individuāli katrai skolai savu pārejas veidu.

  +14
  -11
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > ligakalnina 15.09.2014. 12.41

  Pat nerunājot par ietekmi – kaut vai ko par šīs komisijas darbību esi dzirdējis, kādu likumdošanas iniciatīvu, utt?

  Ja tu nezini, ko dara un darīja V, tad atliek tikai noplātīt rokas, kurš tad izvilka šo valsti no totālas krīzes, ja ne V, ja es kritizēju V, tas nenozīmē, ka neatzīstu tās nopelnus.

  Atšķirībā no NA elektorāta, kas savai partijai akli “tic” un vispār nekad un ne par ko to nekritizē.

  Starp citu, krīzē šo valsti bija iedzinuši arī PLL un ZZS sabiedrotie TBLNNK, tagasdējās NA sastāvdaļa.

  Druviete ir ļoti neveksmīga ministre, bet, tā neatbild par visu V.

  Un runāt jau var visu, bet, īstenota reforma sākta taisni V IM šadurska laikā, neatceries tos krievvalodīgo sarīkotos protestus uz ielām?

  +12
  -7
  Atbildēt

  0

  reksa > ligakalnina 15.09.2014. 13.31

  dzeris raksta: “īstenota reforma sākta taisni V IM šadurska laikā”

  Tev vajadzētu pārbaudīt savus datus, lai nebūtu atkal jāsaka “esmu kļūdījies, kam negādās”.

  Reforma tika sākta ap 1995.gadu (domāju, ka vienīgā nācionālā IM – Grīnblata laikā, bet to var precīzēt). Savukārt Šadurska laikā tā tika apgriezta par 40%, savukārt atlikušie 60% kļuvuši neizkontrolējami.

  Ja vidējā izglītība (10.-12.klase) 100% ir latviešu valodā, tas nozīmētu, ka Latvijā ir tikai latviešu vidusskolas. Tātad, jebkuŗš skolēns, neatkarīgi no savas izcelsmes, mācītos latviešu vidusskolā – gan latvieši, gan krievi varētu mācīties kopā, jo visi mācītos latviešu valodā.

  Savukārt, ja 60% latviski, bet 40% krieviski, tad:

  – pirmkārt, ir skolu segregācija (latviešu skolēni taču nemācīsies skolā, kuŗā 40% tiek mācīti valodā, kuŗu viņi nesaprot)

  – otrkārt, to grūti izkontrolēt (it īpaši, ja neviens to arī nekontrolē), līdz ar to arī tie 60% ir tikai uz papīra.

  +12
  -11
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > ligakalnina 15.09.2014. 13.52

  Tā nav segregācija, jo uz rāvienu visas krievu skolas slēgt nevar.

  Tad, kad notiks pilnīga pāreja uz apmācību latviešu valodā, tad vispār izzudīs “krievu” un “latviešu” skolu jēdziens, bet, NA to gribēja saglabāt arī pēc tam.

  +11
  -6
  Atbildēt

  0

  ILZE > ligakalnina 15.09.2014. 14.04

  dzeris49

  Varbūt, iesākumā, derēja cīnīties pret to vēstures pasniegšanu krievu skolās

  _______________

  Varbūt iesākumā izvest Daugavmalā 5. kolonnu, ZRP(v), un nošaut?

  +2
  -14
  Atbildēt

  0

  ﮎandijs Be1t1kﮎ > ligakalnina 15.09.2014. 15.39

  dzeris49. Šadurskis, vispār, bija V biedrs, tā ka V iesāka to reformu, ja kas.

  _______________________

  Šadurskis tajā laikā bija JL ministrs, un V no JL užstādījumiem ir tālāk kā mēness no zemes.Tajā laikā pareizie latvieši bļāva, ka Šadurskis ir reformu sačakarējis, jo ejot TB/LNNK pavadā:)

  +6
  -10
  Atbildēt

  0

dro 15.09.2014. 09.46

Nu nevajag jau tā uzreiz padoties autores viedoklim, pagaidīsim, ko mums iekopēs zanes. Varbūt jautājums_4 mums uzrakstīs jaunu blogu? Grūti atteikties no Latvijas Nokia. Ja negribam strādāt radoši, tad nekas cits neatliek kā dzīvot uz senču un nākošo paaudžu rēķina:):):)

+19
-13
Atbildēt

2

  ILZE > dro 15.09.2014. 14.02

  lno

  Nu nevajag jau tā uzreiz padoties autores viedoklim

  _________________

  Kāpēc ne. Pilnībā atbilst definātai “mazai fašistu valstelei”

  +3
  -10
  Atbildēt

  0

  efeja60 > dro 15.09.2014. 18.49

  TUA – Vienotības Nokia?

  +8
  -11
  Atbildēt

  0

Juris Dzelme 15.09.2014. 09.46

Vienotības jaunais credo- viss izpārdošanai( tā kā vērtība nav zināma, tad par stikla krellēm un šnabi) !

+17
-13
Atbildēt

0

Sapene 15.09.2014. 09.34

Jocīgi ir tas, ka šiem pat nav jāmāca latviešu valoda.

+17
-10
Atbildēt

0

Ojārs 15.09.2014. 09.21

Patiesībā 2014.gada 1.janvārī pēc PMLP mājas lapā minētajiem datiem, Latvijā ir piešķirtas 48 724 pastāvīgās un 23 857 termiņuzturēšanās atļaujas, kas kopumā nozīmē vairāk nekā 72 tūkstošus uzturēšanās atļauju saņēmējus

————————–

tāpēc nav ko brīnīties, ka “keramiķes Kleinbergas” bērniem Latvijā nav darba…

+15
-10
Atbildēt

0

elinaliepina 15.09.2014. 08.18

Un tā mūs kodē un čakarē kopš atmodas sākuma…

Kāpēc Stendzenieka reklāmas ir tik efektīvas? Viņš perfekti apguvis šo masu kodēšanu un tagad pelna naudu kā spēlējoties. Daži žurnālisti arī cenšas, tikai švaki sanāk…

+19
-3
Atbildēt

0

silvija_vitina 15.09.2014. 08.04

Kaut kā joprojām nav izskanējis Vienotības racionālais pamatojums par balsojumu TUA jautājumā. Kaut kādam taču pamatojumam bija jābūt?! Vai arī tas ir klasificēta informācija?

+22
-13
Atbildēt

2

  Andris Tukišs > silvija_vitina 15.09.2014. 08.38

  Vienīgais, ko esmu par to no Vienotības redzējis: https://www.facebook.com/aleksejs.loskutovs/posts/945726122110600

  Alekseja Loskutova facebook komentārs: “Grozījumi likumā, kuri būtiski ierobežo TUA saņēmēju skaitu stājās spēkā pirms nedēļas. Mēs neuzskatām, ka likums jāmaina uz sitienu, nepārbaudot, kā tas strādā.”

  +10
  -3
  Atbildēt

  0

  Ojārs > silvija_vitina 15.09.2014. 09.37

  Tu neatceries, kurā bankā tagad ir slavenais Valža Dombrovska a3 kredītportfelītis?

  ///////////////////////

  Kaut kādam taču pamatojumam bija jābūt?!

  +9
  -13
  Atbildēt

  0

Þanis Bezmers 15.09.2014. 07.56

Varbūt neiespringsim: šeit būs krievija. Rungainis ieteica daudz racionālāku ceļu – pārdot ne pa drupačām, bet visu vienā gaballā. Rezultāts analogs. Labāk tērēsim spēkus gatavojoties izdzīvošanai jaunajos apstākļos. Manuprāt, saprātīgāk bomžot zemēs ar maigāku klimatu un bagātākām miskastēm nekā latvijā. Jūs vēl nēesiet redzējuši īstu radikālismu, cienījamās dāmas un godātie kungi. Šādi dzīvojot paši uztaisīsim šeit krieviju, neviens cits. Ar domu, ka krievi mūs trekni baros.

+13
-15
Atbildēt

2

  Ojārs > Þanis Bezmers 15.09.2014. 09.33

  ierados Varbūt neiespringsim: šeit būs krievija

  ————–

  “rietumu” banka: Paldies Vienotībai par atbalstu!

  +10
  -13
  Atbildēt

  0

  Timurs Čuntonovs > Þanis Bezmers 15.09.2014. 12.08

  Faktiski ir iestājies tāda kā 1940. gada situācija un noskaņojums apmēram tāds kā 70., 80. gados. Uzturēšanās atļauju tirgošana ir tāds metro celšanas paveids, pret kuru mēs tik krasi bijām nostājušies. Turklāt šobrīd vēl arī fašistu purni, Putina atbalstīti, lien ārā. Tā ka – nekas cits neatliek – jāturpina tas pats, ko darījām visus padomju gadus – kurš var, tas nepiedalās. Bet, kas vēlas tirgot Latviju – lai tirgo! – Es nepiedalos. Krievu pakaļas laizītāji visos laikos ir labi dzīvojuši.

  +15
  -9
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam