Vai reemigrācijas plāns ir izgāzies? 28

Komentāri (28)

con heo dat remix 25.10.2019. 05.03

… [Trackback]

[…] Read More on that Topic: ir.lv/2014/03/18/vai-reemigracijas-plans-ir-izgazies/ […]

0
0
Atbildēt

0

sexy baccarat 21.10.2019. 21.54

… [Trackback]

[…] Information to that Topic: ir.lv/2014/03/18/vai-reemigracijas-plans-ir-izgazies/ […]

0
0
Atbildēt

0

… [Trackback]

[…] Find More on to that Topic: ir.lv/2014/03/18/vai-reemigracijas-plans-ir-izgazies/ […]

0
0
Atbildēt

0

… [Trackback]

[…] Here you will find 78944 additional Info on that Topic: ir.lv/2014/03/18/vai-reemigracijas-plans-ir-izgazies/ […]

0
0
Atbildēt

0

카지노사이트 01.10.2019. 02.03

… [Trackback]

[…] Read More here to that Topic: ir.lv/2014/03/18/vai-reemigracijas-plans-ir-izgazies/ […]

0
0
Atbildēt

0

퍼스트카지노 20.08.2019. 23.22

… [Trackback]

[…] Find More here on that Topic: ir.lv/2014/03/18/vai-reemigracijas-plans-ir-izgazies/ […]

0
0
Atbildēt

0

Jânis Bankoviès 19.03.2014. 10.18

Valstij bīstamākās emigrācijas daļas- 30-40gadīgi ( demogrāfijas dzinējspēks) ekonomiski aktīvie ļautiņi, cēloņos ir jāieraksta bankas-kredīti( visu veida kredīti, tika piesaistīti ,ar garantijām privātpersonai, bankai neriskējot pilnībā ne ar ko).Tikai 2013-14 gadā tika pieņemts noliktās atslēgas princips vismaz hipotekārajiem krītiem.

Kas bija valdības kodolu veidojošās partijas 2001-2008, kad bankas atvēra neierobežotu kredītu plūsmu, noteikti tiem „prātvēderiem” piekrītot, arī nav nekāds noslēpums, pēdējais no viņiem vēl te kusli mēģina tikt politikā atpakaļ.

Tieši tādēļ arī krīzē neviens nemēģināja bankas piespiest pie solidāriem zaudējumiem, bet viss uzgūlās uz kredītņēmējiem, tam starpā arī Dombītis ,kļuva par situācijas ķīlnieku(ar savu ~mio krītu).

Ja nebūtu šādu nosacījumu krītu, šie paši ekonomiski aktīvie cilvēki vienkāŗši noliktu kredīta –objektu bankai uz galda , un turpinātu savu dzīvi no „0”, nevis kā tagad, ka viņiem jāmaksā gan zaudējot kredīta-objektu, gan paturot, tādejādi loģiska izvēle ir paturēt kredīta –objektu, un doties prom pelnīt algu ,kas nepieciešama krīta segšanai un izdzīvošanai, kaut kur citur, kur uz ģimeni var nopelnīt vismaz ~2000EUR.

No perifērijas emigrētu šā kā tā, jo tāda ir pasaules tendence-pārvākties uz ekonomiskajiem urbānajiem centriem, tikai tādā gadījumā, pieticīgākie laucinieki daudz vairāk paliktu Rīgā, Vpilī, Rēzeknē,Valmierā,Liepājā nevis dotos taisnā vīlē uz GB,IRL.

Savukārt ja runājam par kreisumu, kur dārgie SD apoliģēti ir šī partija, kur ir ārodbiedrības, kur ir masveidīgums? Pat cara Krievijā SD bija masveidīgākā partija Baltijā, nerunājot par periodu pēc 1919-1934. Kur ir ļauži, kas gatavi aizstāvēt savas tiesības? Ā, nav, jo šie ļauži nav brīvu ļaužu, bet prasti sovoki savā lielākajā masā, par mani lūk parūpējieties, nodoršiniet man to un to , tad man būs labi, un tad man patiks. Brīvā pasaulē, ja Tu neaizstāvi savas tiesības, uz Tavu tiesību rēķina kāds cits realizē savas tiesības, tā nu tas ir fizikas likumi. Kamēr šie paši darba ņēmēji masveidā neveidos partijas un interešu aizstāvības grupas, labējo partijas( kuras tiek dāsni finansētas) nepārkožot savā masveidīgumā, tikmēr valstī dominēs labējā ideoloģija, ja Jums liekas ka es melšu niekus paskataties uz skandināvu un vāču SD partijām.

Protams emigrācija ir arguments pret labējo politiku, viens no darbaņēmēju ieročiem, bet tas atgādina ģimenes konflikta risinājumu ar koferiem un došanos pie mammas, tāda nenobriedušu cilvēku pieeja. Latvija pieder mums visiem, un tā ir mūsu ģimene.

Savukārt par korupciju( bija šeit, vai Satori feins raksts par šo tēmu, man liekas vai tik ĪJABS autoros nebija).Korupcija ir rezultāts, kad lojalitāte valstij, tiek aizstāta ar lojalitāti, klanam, ģimenei, interešu grupai, kolēģiem, draugiem utt.. Kāpēc tas tā notiek? Valsts varas vājums,ja Tu redzi ,ka valsts nepārstāv plašas intereses, bet šauras grupas realizācija(sīk partijas), tad lojalitāte novirzās nākošā zemākā līmenī. Kā to labot? Tautai ir sevi plaši jāpārstāv partijās, NVO utt, un nevis kā statistiem, bet pamatā kā aktīviem biedriem. Tad arī cilvēks redzēs, ka viņš pārstāv plašu partiju, un opozīcijā ir tikpatplaša partija kas skatās uz pirkstiem. Tieši uz šādu plašu pārstāvniecību bāzētu tradīciju rēķina arī Skandināvija, Vācija, FR utt.., nodrošina lojalitāti valstij un zemu korupcijas līmeni ( zagt jau zog visur, jo vienmēr atradīsies zaglīgi līdzcilvēki, bet galvainais lai tas nekļūst par noklusētu normu).

+3
0
Atbildēt

0

Ieva 18.03.2014. 10.48

Aizbrauca galvenokārt tāpēc, ka Latvija nespēja sevi un ģimeni uzturēt. Tāpēc visi plāni ir fufelis, jo nevar tiem, kas aizbrauca nodrošināt vairāk, kā tiem, kas palika.

Aizbraucēji, kas atgriežas. nedrīkst tikt nostādīti labākā pozīcijā, kā palicēji.

Un tagad jautājums – kāpēc Latvijā ir tik slikti. Atbildu – esam morāli izvirtuši, paši savēlam Caunes, Lembergus un misterus 20, un tad paši brīnamies – kāda mums korupcija, nekompetence. Pirmā lieta būtu pašam darīt, iet vēlēt, vai ,varbūt, iet deputātos. Ja atstājam tiem – lai TIE TUR izlemj – tad tā arī ir. Nevajag pašiem brīnīties. Vieglāk protams ir doties prom, un gaidīt to atgriešanās brīdi, kad VIŅI priekš MANIS to valsti sakārtos.

Vēl viens iemesls – esam slinki. Ja mūsu darba ražīgums atšķiras 2-3 reizes, tad kāpēc, lai par vienu saskaldītu malkas kaudzi maksāt tik pat cik trijām Īrijā? Un runa te neiet par individuālu darba ražīgumu, par stjuarti vai kasieri, kas to pašu darbu dara Latvijā un Īrijā – runa iet par valsts vidējo darba ražīgumu. Un tas ir zems, jo 50 okupācijas gadi ir iemācījuši slinkot. Pamēģiniet laukos atrast kādu, kas saskaldītu malku- nav, jo visiem jāvaid, ka nav darba…

Atgriezīsies tad, kad ekonomiskā situācija uzlabosies, nekādi plāni to nepaātrinās. Tāpat, kā tas notika Īrijā savulaik. Tad, kad “palicēji” “aizbraucējiem” būs radījuši apstākļus.

Un vēlreiz par progresīvo nodokli- pasaulē ir pat otrāda tendence(un nez vai te latvieši ir gudrāki par pārejiem) Valstis atsakās no progresīvā nodokļa, nevis to ievieš. No 2004. gada 5 Eiropas Savienības valstis ir no tā atteikušās. Tie daži iekasētie procenti (vai arī progresīvais nodoklis jāsāk iekasēt no zemām vai vidējām algām) tiek norīti ar administrēšanas izdevumiem (nodokļu diferenciācija, ierēdņu armija kontrolei, programmatūra pārrēķiniem utt), nevēlēšanos darīt vairāk (kāpēc darīt vairāk, ja valsts atņems), braukšanu prom (kāpēc kvalificētam speciālistam jāstrādā Latvijā, ja blakus nodokli mazāki), un cīņu ar algu lieluma slēpšanu (rakstam pusi uz sievu…), savukārt nodokļu nemaksāšanā jau tagad esam lieli meistari. Citiem vārdiem sakot- progresīvais nodoklis nevis samazina, bet veicina ēnu ekonomiku.

Tāpēc izdevīgāk ir darīt to pašu, tikai netiešā veidā – dažāds neapliekamais minimums, atlaides par bērniem, apgādājamiem, dažādot nodokli par nekustamo īpašumu, auto, diferencēta elektrības maksa utt.

Tie, kas bļauj par progresīvā nodokļa ieviešanas negribēšanu, nav vienkārši iedziļinājušies šinī jautājumā, kā likums nezin , piemēram cik cilvēku algu nopelna kādās kategorijās (cik % virs 2000 eiro piemēram?)

Pie kam, vismaz privātā biznesā, lielas algas nopelna, nevis tās maksā…

+3
-3
Atbildēt

6

  tuba76 > Ieva 18.03.2014. 11.47

  Ķīp, es tomēr gribētu iebilst pret dažiem vispārinājumiem – vismaz tik daudz cik tos var attiecināt uz mani.

  1. Neuzskatu sevi par morāli izvirtušu – NEKAD neesmu balsojusi ne par minētajiem ne tiem līdzīgajiem un jā – es vienmēr piedalos vēlēšanās, lai ko tas man arī nemaksātu.

  2. Nekad neesmu bijusi slinka vai mazefektīva – tieši otrādi – kamēr dzīvoju Latvijā strādāju vismaz par trim, garas stundas, bez brīvdienām. Un – tieši tā – strādāju nevis uzturējos darba vietā. Bet neskatoties uz to, savu ģimeni uzturēt nevarēju. Kamēr valsts izlikās neredzam piemēram tos, kuri ne strādāja ne arī maksāja nodokļus. Tas arī ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc apskrējās dūša.

  3. Es labprāt maksāju nodokļus, ja tikai man paliek pāri pietiekami iztikai un ja pretī tiek sniegti pakalpojumi un serviss nevis nodokļos iemaksātā nauda aiztek nepareizus ceļus

  4. Ja mūsu aizbraucēju nebūtu tik daudz – Latvijā viss būtu bez izmaiņām. Tieši šis reemigrācijas plāns patreizējā veidolā arī var būt bullshit, bet tas kalpo par zīmi, ka visi ir sapratuši, ka ir iestājusies situācija, kurā bez izmaiņām iztikt vairs nav iespējams. Tāpēc – nevis “palicēji” visu sakārtos tāpat vien – bet būs spiesti to darīt.

  5. privātā biznesa lielās algas, kas tiek nopelnītas hm… It kā mēs neko nebūtu dzirdējuši par privātā biznesa piemēriem, kas tūkst kā ērces no valsts budžeta siles, par lobijiem utml parādībām.

  +7
  -1
  Atbildēt

  0

  Ieva > Ieva 18.03.2014. 12.26

  Vita, Jums jāatrod pamatojums, kāpēc esat prom, un labi, ka to meklējat. Viens no pamatojumiem – redzēt Latvijā visu daudz melnāku, kā tas ir, jo tad sev varat teikt, ka bija pamats doties prom..

  Par vispārinājumiem varu runāt tāpēc , ka tie nav mani. Cauni, Lembergu un misteru 20 ievēlēja, neskatoties uz to, ka ne es, ne Jūs to nedarījāt. Bet mēs esam daļa no tautas, un tauta ievēlēja. Vēl vairāk – vairums uzskata, ka aploksne dakterim vai atpirkšanās no ceļu policijas nav korupcija, ka nodokļu nemaksāšana ir veikla zēna pazīme.. Politiķi ir tikai mūs spogulis, nav importēti no citas zemes vai no Marsa. Viņi nav VIŅI, abstrakta kategorija, tā ir daļa no mums. Mēs jau esam tie politikas veidotāji. Tas būtu jāsaprot.

  Par slinkumu savukārt -statistika rāda, ka darba ražīgums Latvijā ir divas reizes mazāks nekā EU vidēji, un trīs reizes mazāks, kā Īrijā. Ja es, Jūs un Maksima kasiere ir čakli, tad ar mums nepietiek, lai tauta būtu čakla. No šejienes arī mazās algas… Arī tāpēc, ka nodokļus nemaksā, kā arī Jūs rakstat. Norvēģijā ir naudas krāniņš – nafta, Latvija nav – cik nodokļos iemaksā, tik var izmaksāt. Savukārt, ja visi ir tik “gudri”, tad, kur tai naudai rasties? Un izglītība, ceļi, medicīna, sabiedriskā kārtība ir tāda- trīs ar mīnusu. Jo nav jau par ko…

  Palicēji būs spiesti sakārtot – jā, jo tā ir mūsu zeme, mana Latvija, es esmu palicis un strādāju, lai sakārtotu, es domāju, ka man ir jādod kāds artavs savai zemei, ne svešai. Un nemaz jau ne daudz, un nemaz jau ne pompozi patriotiski- vienkārši tās ir vēlēšanas, darbs Latvijā, un saslaucīta durvju priekša.

  Aizbraucēji ir tie, kas nespēja sevi un savu ģimeni apgādāt, vai bija tik vieglprātīgi, ka iekrita kredītu valgos. Apstākļi ir smagi, tāpēc varēja palikt tikai stiprākie, aktīvākie, čaklākie- kas tomēr izdzīvo, apgādā, samaksā, tie, kam negribas būt otrās šķiras cilvēkam svešā zemē, un kam vārds Latvija kaut ko nozīmē.

  Par privātā biznesa un valsts koruptīvām saitēm arī es esmu dzirdējis, tomēr es par tiem nerunāju, es runāju par tiem privātuzņēmumiem, kurus, piemēram, rāda “Latvija var” un kurus redzu kā dalu no Latvijas nākotnes. Un tur pamatā ir darbs. Ja atbildīgāks un plašāks – arī samaksa lielāka. Tāpēc neredzu pamata to atņemt.

  +4
  -2
  Atbildēt

  0

  tuba76 > Ieva 18.03.2014. 14.49

  Esmu jau gadiem ilgi pāri fāzei, kurā bija aktuāli iemesli, kāpēc aizbraucu. Cilvēka dzīve ir daudz īsāka kā tas ikdienā var šķist. Tagad ir aktuāli iemesli, kāpēc es nevēlos atgriezties. Un viens no tiem ir pensija, kuras vecums ir pārāk tuvu, lai sāktu visu vēlreiz no sākuma, un pārāk tālu, lai tā būtu jau nopelnīta. Kas attiecas uz druvju priekšu – tāda man ir Latvijā un vairāk vai mazāk saslaucīta un par to nodokļi arī samaksāti. Vēlēšanas – arī tajās es piedalos, lai kur pasaulē es arī neatrastos. Darbs Latvijā – ja man tāds būtu, tad es nevarētu pildīt citus ar Latvijas likumiem uzliktos pienākumus kā piemēram rūpēties par saviem vecākiem, kuru pensija sedz apmēram pusi no viņu vajadzībām. Kā zināms Latvijā mēdz izdot likumus, neapgrūtinot sevi ar pārdomām, kā tos iespējams izpildīt.

  Neskatoties uz to, ka dzīvoju un strādāju citā valstī, esmu diezgan klātesoša Latvijā – lasu Latvijas presi, pērku Latvijas produktus un pakalpojumus pati vai pastarpināti caur vecākiem. Bet ienākuma nodokļi – nez vai Latvijai tāds liels zaudējums, ņemot vērā cik mazas nodoklīšu summas var dabūt no mazajām aldziņām.

  Bet ir viens cits neatsverami lielāks zaudējums Latvijai – tie ir mani bērni un mazbērni, kuros valsts pirms gadiem 15 negribēja palīdzēt investēt. Tie ir viņi, par kuru reemigrāciju būtu jādomā Latvijas valstij. Jauni un stipri cilvēki, bet kas, lai minētu tikai vienu piemēru šķērslim – neprot krievu valodu un iztiek labi bez tās – ārpus Latvijas.

  Ja nu es savā mītnes zemē būtu otrās šķiras cilvēks, ko es neizjūtu, tad bail pārdomāt, cik zemā pakāpē es biju Latvijā kā šķirtene ar maziem bērniem un par ko man tika atgādināts katru dienu.

  Privātais bizness, kas barojas no valsts caur korupciju ir daudz lielāks ļaunums kā acīmredzami Jūs to vērtējat. Jo – pirmkārt iznīcina veselīgu konkurenci un līdz ar to iznīcina labvēlīgu izaugsmes potenciālu tā privātā biznesa daļai, par ko šķiet runājat Jūs. Otrkārt, pievāc nozīmīgas naudas summas, kas destabilizē apmierinošu līdzsvaru nodokļu finansējuma pielietošanā. Treškārt korupcija destabilizē valsts drošību. utt.

  +6
  -1
  Atbildēt

  0

  Signija Aizpuriete > Ieva 18.03.2014. 18.12

  ——-Vita:”(..) Tie ir viņi, par kuru reemigrāciju būtu jādomā Latvijas valstij. Jauni un stipri cilvēki, bet kas, lai minētu tikai vienu piemēru šķērslim – neprot krievu valodu un iztiek labi bez tās – ārpus Latvijas.”

  ==============================================================================

  Kas tie par “jaunajiem un stiprajiem” – ja valodu zināšanas par šķērsli pasludina? Vispār Vitas kundzes šodienas nebūšanu iemeslus jau pirms 26 gadiem dzejniece Māra Zālīte aprakstīja, bet Jānis Sproģis izdziedāja:

  ” Latvju zeme vaļā stāv / Tā kā dzīsla pušu rauta, /

  Iztek asins, iztek spēks, / Latvju zeme vaļā stāv.

  Latvju zeme vaļā stāv, / Vēji staigā iekšā, arā,

  Izplēš sēklu, izrauj saknes, / Latvju zeme vaļā stāv.

  Krusta ceļiem pienaglota, / Krusta vējiem caurvējota.”

  http://www.youtube.com/watch?v=_UwqyfXZYiM

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  Ieva > Ieva 18.03.2014. 18.12

  Par pensiju skaidrs. Materiālās vērtības ir svarīgas.

  Latvijā tikmēr, neskatoties uz vaidētājiem, dzīves līmenis ir stingri audzis. Nu jau mēs arī vairs neesot trešā nabadzīgākā valsts Eiropas Savienībā, bet pakāpušies uz augšu. Mana māte pensionāre, kurai pensija ir maziņa, saka, ka tika labi dzīvojuši nekad neesam. Tā kā var skatīties uz visu melno Latvijā, un teikt – pareizi, ka aizbraucu, bet var arī saskatīt to pozitīvo, kas lēni, bet nāk. Izvēle ir Jūsu. Palikušie cīnās, aizbraukušie gaida, kad piedāvās ķisēļa upes un leiputrijas kalnus. Ieliks karoti mutē, varbūt norīs.

  Izvēle Jums būs jāizdara agri vai vēlu, nevar ilglaicīgi dzīvot svešumā un uzskatīt, ka atrodaties Latvijā. Interese par Latviju jums ir hobijs, kā citiem špicku kastīšu krāšana. Ja domājat, ka tas tā nav – mānat sevi.

  Un jūsu bērniem jau pavisam.

  Korupcija ir visās zemēs. Citās vairāk citās mazāk. Bet nevajag domāt, ka Latvijā bez korupcijas nekas nenotiek. Notiek un daudz. Ir daudz godīgu un labu cilvēku, adekvātu ierēdņu, pilsoņu, kas apzinīgi pilda savus pienākumus. Tā darvas karote nav mucu medus sabojājusi, kā Jums gribētos uzskatīt. Jūs vienkārši to neredzat, un gribat domāt, ka viss ir ļoti, ļoti slikti. Jo citādi pamats zūd no kājām- nav vairs iemesla kāpēc esat svešumā. Ir jāatzīst, ka ar savu zināšanu līmeni, čaklumu, izskatu, seksapīlu un visu citu, kas veido cilvēka personību, Jūs Latvijā izdzīvot nevarējāt. Citi varēja un var. Jūs ne- tāpēc padevāties, tāpēc uzspļāvāt Latvijai, uzskatījāt, ka Jūsu materiālas intereses ir pirmajā vietā, un devāties ēst pie svešas tautas sarūpētā galda. Un tur tagad ir labāk, nopelnīt varējāt labāk, būs pensija. Viss labi. Tik vai Jums ir vairs tiesības kritizēt, to, kas notiek Latvijā?

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  Signija Aizpuriete > Ieva 18.03.2014. 18.18

  ——Ķīps Vita, Jums jāatrod pamatojums, kāpēc esat prom, un labi, ka to meklējat. Viens no pamatojumiem – redzēt Latvijā visu daudz melnāku, kā tas ir, jo tad sev varat teikt, ka bija pamats doties prom..

  ==============================================================================

  Starp citu, kinorežisors M.Formens arī vienu būtisku pamatojumu saskatījis (materiālās vērtības) – globalizācijas/amerikanizācijas sērgas nesto postu spilgti parādījis.

  No Country For Old Men

  http://www.youtube.com/watch?v=WrqS43v9nao

  0
  -1
  Atbildēt

  0

dzintarz 18.03.2014. 09.09

IR projekts IR miris (nedzīvi dzimis)

Nožēloju savu iesaisti senplānota projekta izpildē,

+5
-3
Atbildēt

3

  dzerkaleliva > dzintarz 18.03.2014. 09.32

  Jā, es arī piekrītu, ārkārtīgi nepatīkama tēma priekš labējiem neliešiem un tautas bendēm.

  No IR noteikti jāatsakās, ja viņi visā savā ultra liberālismā un labējumā, atļaujas ko tādu publicēt, lai arī tas nav redakcijas viedoklis.

  +2
  -5
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > dzintarz 18.03.2014. 10.18

  Par tiem “neliešiem” un “tautas bendēm” tā ka nedaudz pārspīlē, gan labēja, gan kreisā ideoloģija ir pilnīgi legālas, un eksistē visur, un, galu galā, paši par to nobalsojam.

  Nelaime tā, ka mums nav normālas kreisās partijas, kas radītu līdzsvaru labējai ideoloģijai, kas dominē Latvijas nodokļu utt. sistēmā, ZZS, NA, vai SC tu taču par kreisām SD tipa partijām tu neturi?

  Principā, kreisās ideoloģijas absolūtā dominante noved pie vēl sliktāka rezultāta, jābūt kādam līdzsvaram.

  Bez tam, daudzi lēmumi mums tiek pieņemti politiskās korupcijas rezultātā, kam nav sakara ne ar vienu ideoloģiju, bet, kas izdevīgi lobistiem, kuriem ir nauda un ietekme.

  Par to Ir – un kurš preses izdevums tev šķiet labāks?

  Ir atspoguļo dažādus viedokļus, protams, ar noslieci uz labējo, bet, tā ir visā pasaulē, vienkārši, bija jābūt kādam izdevumam, kas, vairāk, atspoguļo kreisās idejas, bet, ar tikpat talantīgiem žurnalistiem.

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

  ArnisPKR > dzintarz 18.03.2014. 10.30

  Principā, kreisās ideoloģijas absolūtā dominante noved pie vēl sliktāka rezultāta, jābūt kādam līdzsvaram.

  —————

  “absolūtā” — vārds vietā. mērena, toties vadoša sociāldemokrātija ir nesusi lieliskus rezultātus gan zviedrijā, gan vācijā.

  +3
  0
  Atbildēt

  0

dzerkaleliva 18.03.2014. 08.46

Vakar statistikas mājas lapā ir vidējās darba spēka izmaksas stundā Latvijā.

Tās ir ļoti tuvu darba spēka izmaksām Vācijā.

Secinājumi, tam, ka Latvjā 80%-90% saņem šos verga grašus, kas ir 6 zemāki par Vācijas zemākajām algām vainojams.

1.Nenormālā LV uzņēmēju alkatība, krokodila asaras, ka vairāk maksāt nevaram ir nelietīgi meli.

2.Labējo partiju retorika un nekaunīgi ikdienas meli. Līdz ar to veidojas ārkārtīga nevienlīdzība, kas dzīvē ir vēl daudz augstāka par statistikas atspoguļoto. To palīdz uzturēt laupīt un paverdzināt kārās labējās partijas. Unikāls piemērs bija Vilka apgalvojums, ka algu pieaugums sagraus ekonomiku. Latvijā vispār nepamanīts izteikums, nonsens un absurds pēc būtības. Neviens politiķis normālā valstī ar tādu domāšanu un izteikumiem darboties nevarētu.

3.Pie nekaunīgiem meliem pieskaitāma arī nespēja ieviest progresīvo nodokļu sistēmu, apliekot 10 un 100 tūkstošus saņemošos ar 60% nodokļiem, bet noņemot nodokļus no 300€-500€ saņemošajiem. Pie meliem pieskaitāma argumentācija, ka Latvijā jau tādu lielo algu nav, un ka tad būs ar lielākiem nodokļiem jāpaliek 500-1000€ lielās algas, nekaunīgi meli un gatavošanās laupīt vēl vairāk, tiešām apliekot algas, kurām jākļūst par minimālām algām.

4.Darba spēka solidaritātes un arodbiedrību trūkums, nepsēja vienoti strādāt, kaut vai organizējot ģenerālstreiku ar prasību par minimālo algu 500€ valstī, kas būtu sākums, lai šo zagļu un bomžu bodīti, varētu sākt uzskatīt par valsti.

5.Pie tā paša, darba ņēmēju gatavība joprojām vergotu par šiem ubaga grašiem, nevis aizbraukt, tepat līdz Somijai, Vācijai vai citām valstīm, kas kuram tuvāks.

Tas viss kopā un citi faktori veido šo ārkārtīgi bezcerīgo situāciju un bojā ejai lemto zagļu un bomžu bodīti, cerības, ka to glābs NATO ir naivākas par naivām.

+6
-5
Atbildēt

2

  ArnisPKR > dzerkaleliva 18.03.2014. 10.13

  Parakstos pie 3. un 4.! Par darba devējiem runājot, jautājums ir nevis par skopumu, bet par nesaprašanu, ka darba spēks ir viņu lielākais “asset”.

  +7
  -1
  Atbildēt

  0

  “Jālabojas” ir gan valstij gan uzņēmējiem. Valdībai un ministrijām jāpārskata nodokļu sistēma – pašlaik tur tiešām ir nodokļi, kas jāmaksā dubultā un citas muļķības. Jāsamazina valsts aparāts un daudz nopietnāk jāvēršas pret korupciju. Savukārt uzņēmējiem jāatmet uzmetēju tipa domāšana un tieksme iegūt megapeļņu un nodokļi ir arī jāmaksā. Tad arī pēkšņi atklāsies, ka darba algas valstī var vismaz dubultot.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Egita 18.03.2014. 08.16

– par savu,, reemigrācija plānu”.

Tas darbojas.

http://www.eliesma.lv/piemineklis-aizbraucejiem

+5
-5
Atbildēt

2

  Inese > Egita 18.03.2014. 08.18

  Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē http://www.news.lv

  ========================

  Tu esi Lursoft reklāmas aģents? Cik % saņem par klientu pievilināšanu?

  p.s. Un iegaumē, šo, Metāl: Также покупаю на ebay, только товар сначала приходит к тёте в Штатах, она проверяет. Когда то от неё получил бесценные советы: 1. не связываться с (можно судить по фото, никнейму, местоположению, переписке) евреями, афроамериканцами, итальнцо-бразильцо-мескикано-маямцами, продавцами авто их техаса

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  Egita > Egita 18.03.2014. 08.45

  grūti uztvert,bet izklausās kaut kas pazīstams…

  ( Lielākā daļa cilvēku zina, ka pazīstamā stāsta pamatā ir Luisa Kerola grāmata, bet tikai daži cilvēki zina, ka Kerols pats cieta no neparasta neiroloģiska stāvokļa)

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

ligakalnina 18.03.2014. 08.09

Neviens, ar ko esmu runājis, netaisās šeit atgriezties, vismaz, līdz tam, kamēr nopelnīs tur pensiju.

Patreiz jau daudzi samērā cienījama vecuma cilvēki, kam atļauj veselība, brauc, lai nopelnītu sev piemaksu pie niecīgās Latvijas pensijas, kuras patreiz, bieži vien, ir pat zem 100 ls mēnesī cilvēkiem ar mazām algām.

Visi, kā viens, uzskata, ka mums ir ārkārtīgi netaisnīga nodokļu un pensiju sistēma, kurā vispār nav iestrādāts solidaritātes princips.

Par algu starpību jau pateikts, kurš tad te atgriezīsies, lai saņemtu 3-4 reizes mazāku algu, un vēlāk pensiju, par kuru pat iztikt nevarēs.

Vēl jau oficiāli strādājoši zina, ka tur viņu tiesības būs aizsargātas, Latvijā, pie mūsu “izcilās” tiesībsarg. sistēmas, ne tikai darba ņemēja, bet, arī darba devēju tiesības tiek pārkāptas, un, faktiski, nav kur griezties, cilvēki atzīmē, ka pati atmosfēra tur ir daudz labāka, kā Latvijā, jo neredz tādu korupciju, netaisnību, prettiesiskumu.

Par Latvijas mredicīnu, ko valdība ar Circeni priekšgalā turpina “uzlabot”, lai tā kļūtu daudziem vēl nepieejamāka, pat neatkārtošos.

Tā ka plāns bija nereāls jau kopš uzrakstīšanas brīža, jādomā, paši ierēdņi, kas to rakstīja, to lieliski saprata, tādi bezjēdzīgi papīri mums sarakstīti simtiem, to mums birokrātija prot, kantoris raksta, tātad, strādā.

Cilvēki, protams, prioncipā, gribētu šeit atgriezties, bet, ne tādā Latvijā.

+6
-6
Atbildēt

1

  ArnisPKR > ligakalnina 18.03.2014. 10.24

  Es vēl gribētu piesviest klāt politisko pasivitāti kā argumentu. Korumpēta sistēma zeļ uz cilvēku kūtruma un apātijas. Pēc 13. janvāra nepagāja ne mēnesis, kad visi bijām visu aizmirsuši. Par Maximu aizmirst tāpat, savu niknumu noslāpējot rūpēs par ģimeni, strādājot divos darbos jebšu arī vienkārši nedomājot par “visu to negatīvo” un turpinot Maksimā iepirkties.

  Personiska piezīme: kad es emigrēju, apmēram divus gadus aktīvi ravēju visu šito pasīvo “latvietību” no savas galvas ārā. Man viegli iedomāties, ka dzīvojot LV līdz tam nemaz nebūtu aizdomājies. Taču tagad man skaidrs, ka, jā, sistēmisku problēmu ir daudz, bet tās visas ir ar vairāk vai mazāk ciklopisku piepūli labojamas. Kā tos latviešus pašus salabot — tā man ir mīkla.

  +5
  0
  Atbildēt

  0

Inese 18.03.2014. 08.06

Izgāzies, kā ikkatrs partijas “Vienotības” vadītās valdības plāns.

+2
-2
Atbildēt

1

  kristaps_drone > Inese 18.03.2014. 13.43

  Gluži viss nav izgāzies, kaut kas arī ir izdevies – piemēram, ieviest pret tautas gribu eUro.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0