Latvijas vēstniece: Ēģipte nav drošākā vieta, kur atrasties (papild.)

14

Komentāri (14)

reksa 05.07.2013. 09.07

Hmm…

Ja tauta gāž autoritāru režīmu, viss ir skaidrs un viss ir atbalstāms.

Bet ja gāztā autoritārā režīma armija arestē prezidentu, kas likumīgi ievēlēts tikai pirms gada…

Vēstniece raksta: “No vienas puses, [..] ir vērtējams kā apvērsums, no otras puses [..]”

Kaut kā tas atgādina dažus Ulmaņa 1934.gada apvērsuma vērtējumus: no vienas puses – apvērsums, no otras puses … neuzdota lietvedība.

Man nav nekādu iebildumu pret islāmistu gāšanu.
Tomēr lietas būtu jāsauc īstajos vārdos.
Citādi sanāk, ka: ir meli, ir lieli meli, un ir … skats no otras puses.

+1
0
Atbildēt

4

    Kristīne > reksa 05.07.2013. 09.17

    Pilsētas pret laukiem?

    0
    0
    Atbildēt

    0

    reksa > reksa 05.07.2013. 11.03

    :)))

    Vēl viena vēstnieces “pērle”: “[..] ģenerāļa [..] polītisko plānu atbalstīja [..] dēmokratiskā opozicija [..]”

    (1) Pirmkārt, apvērsums ir guvis jaunu nosaukumu. Nu tas jau ir … plāns :)

    (2) Vēl interesantāks apzīmējums ir “dēmokratiskā opozicija”.
    Jādomā, ka ar “dēmokratisku opoziciju” autore ir domājusi tādu opoziciju, kas atbalsta dēmokratiju un dēmokratisku rīcību.

    Bet tad ir jautājums, kā opoziciju, kas atbalsta valsts apvērsumu un dēmokratiski ievēlētā prezidenta apcietināšanu, var nosaukt par … “dēmokratisku”? :)

    0
    0
    Atbildēt

    0

    ligakalnina > reksa 05.07.2013. 14.56

    Mursi pārkāpa visu, ko solīja, sāka mainīt kostitūciju, sāka ierobežot tiesu varu, utt., un tautai ir tiesības sei aizstāvēt jebkādiem līdzekļiem, kaut kas tāds pat ASV konstitūcijā ierakstīts.
    Dabiski, tas, principā, ir militārs apvērsums, bet – tautas atbalstīts, un pamatots.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    reksa > reksa 06.07.2013. 23.43

    Iespējams.

    Pieņemsim, ka “Mursi pārkāpa visu [..] un tautai ir tiesības sevi aizstāvēt jebkādiem līdzekļiem”

    Tātad, mums ir:
    (1) Prezidents kaut ko pārkāpis (pieņēmums)
    (2) Tautai ir tiesības sevi aizstāvēt (droši vien)
    (3) iepriekšējā autoritārā režīma armija ir veikusi valsts apvērsumu (fakts)

    :)

    Nav iebildumu pret notikumiem. Vajag tikai saukt visu savos vārdos :)

    0
    0
    Atbildēt

    0

ligakalnina 05.07.2013. 06.44

Krievu tūristi turpina braukt uz Ēģipti, kūrortos viss ir klusi un mierīgi.

0
-1
Atbildēt

0

R?ta Zukure 04.07.2013. 23.38

Lūdzu precīzi atspoguļot manis teikto par situāciju Ēģiptē. vēstniece Iveta šulca

Labdien!

Izlasîju raktu” Ēģipte nav drošākā vieta,kur atrasties” un manis teiktā atstāstījumu. Tas ,diemžēl, ir brīvi interpretēts un rezultātā atspoguļots nekorekti. LBrīvs atstāstījums ar Jūsu manis teiktā vērtējumu, diemžēl, sagroza faktus.Rezultātā parādās kļūdaini apgalvojumi, piem.,:” Lai arī armija veikusi visas apvērsumam rakturīgās darbības, vēstniece to par tādu neuzskata.”Varbūt runāju par ātru,ka nespējāt pierakstīt.

Medijs ” Ir” ir npietns, augstas ētikas medijs, kas man vienmēr ir bijis augstas ētikas,profesionalitātes un objektivitātes etalons. Ierosinu, ka citām reizēm, runājot par nozīmīgām un jūtīgām tēmām, kuras atspoguļojot, ir ļoti svarīgs teiktā precīzs atšifrējums, lūdzu atsūtiet projekta tekstu pirms publicēšanas. ar sveicieniem un lai veicas, Iveta Šulca, vēstniece

Tas, ko Jums teicu atbildot uz jautājumu bija (citēju no diktafonā ierakstītā):

Vērtējot notikušo iesaku uzmanīgi izmantot vārdu apvērsums. No vienas puses ,veids, kā tika pārņemta vara(atstādināts prezidents) ir vērtējams kā apvērsums, no otras puses aizsardzības ministra un armijas virspavēlnieka ģenerāļa [Abdelfatahs as Sisi] politisko plānu atbalstīja gan demokrātiskā opozīcija, gan arī lielākās opozīcijas jauniešu grupas, piemēram, Sestā Aprīļa kustība, kas savulaik aizsāka 2011. gada revolūciju. Tā ir tā demokrātiskās opozīcijas daļa, kura savāca 22 miljonus ēģiptiešu parakstu par Mursi atstādināšanu, vakar uzgavilēja. Klasiska apvērsuma pazīme ir varas saglabāsana pēc varas pārņemšanas. Armija nav paturējusi politisko varu savās rokās, bet gan nekavēvojoši to nodevusi Augstākās konstitucionālās tiesas priekšsēdim līdz jauna prezidenta ievēlēšanai. Arī lielāko konfesiju reliģiskie līderi -koptu (līdz 14 miljoni ēģiptiešu) un islama ,pauduši atbalstu vakar prezentētajam politiskajam plānam

Tikai pateicoties faktam, ka armija norobežojusi naidīgās protestantu puses, izdevies izvairīties no asiņainām konfrontācijām. Diemžēl bojā gājuši 14 cilvēki, tomēr sekas varēja būt daudz dramatiskākas.

Papildus Jums teiktajam šodien, vēl varu piebilst, ka metode kā vara tika pārņemta,lai arī to atbalstīja demokrātiskā opozīcija,vērtējama kā iejaukšanās demokrātiskā sistēmā un atklāts paliek jautājums, cik demokrātiska tā(vara) būs nākotnē. Tieši tādēļ šodienas Ārlietu ministrijas paziņojums par situāciju Ēģiptē ir sekojošs: Ārlietu ministrija pauž bažas par pēdējo dienu notikumu attīstību Ēģiptē un aicina visas iesaistītās puses atgriezties pie Ēģiptes demokrātiskā attīstības ceļa, kas tika uzsākts 2011. gada pavasarī. Vienlaikus ir nepieciešams apzināties, ka demokratizācija nav ātrs process, tādēļ civilai pārvaldei būtu jāturpina iesāktais darbs. Latvija līdz šim un arī turpmāk ir gatava atbalstīt Ēģiptes demokratizācijas gaitu, kā arī tiesiskuma nostiprināšanos valstī. Ceram, ka Ēģiptes politiskie spēki darīs visu nepieciešamo, lai nepieļautu tādas darbības, kas varētu radīt tālāku asinsizliešanu.

+2
-1
Atbildēt

1

    Kristīne > R?ta Zukure 05.07.2013. 09.15

    ” vēstniece to par tādu neuzskata”
    ===
    Vēstniece korekti pārmet IR, jo spriežot pēc teksta vēstniece izvairās no tiešas atbildes. Pēc būtības Ēģiptē ir militārs apvērsums, kas atgādina kādreizējos apvērsumus Turcijā, kad armija (armijas vadība) iejaucās gadījumos, kad kāds pārlieku novirzījās no rietumnieciskošanas politikas…, un tam tomēr ir maz sakara ar demokrātiju, bet daudz vairāk ar prieku par “savējiem”, turklāt, šādas (visumā tomēr netaisnas, kaut, iespējams, pamatotas) darbības veicina atstumto (piekrāptā vairākuma) radikalizēšanos. Lielisks piemērs ir Kastro, kurš tomēr cīņu par varu sāka pavisam demokrātiski.

    Cerams, ka šis nav īsti tas gadījums un Morsi/Mursi ir piegriezies gandrīz visiem…

    0
    0
    Atbildēt

    0

janazakovica 04.07.2013. 16.09

beidzot aptureja tos lupatgalvas islamistus..

+2
-1
Atbildēt

0

dzerkaleliva 04.07.2013. 14.48

Par EURO, pārdomām
———————–
«Man ir tikai viens liels jautājums – vai, uzstādot tik šauru mērķi, mēs nepazaudēsim sabiedrības atbalstu šai politikai tik lielā mērā, ka tā pēc tam būtiski koriģēs Latvijas politiku? Pašvaldību vēlēšanu rezultāti rāda – bažām, ka pieņemtie lēmumi koriģē politiku, ir pamats,» pauž Pīlēns.

0
-5
Atbildēt

0

dzerkaleliva 04.07.2013. 14.34

Vēl pāris gadi un Latvijā NATO sāks uztvert kā okupantus, tāpat kā krievu armiju. Tad sitīs un kārs to viss kaut kur iestāties kāros, kā tas ir visur kolonijās.
http://www.delfi.lv/news/national/politics/ventspils-iedzivotaji-neizpratne-par-reaktivo-iznicinataju-lidojumiem-virs-pilsetas.d?id=43457459

0
-7
Atbildēt

1

    Kristīne > dzerkaleliva 05.07.2013. 09.03

    “Vēl pāris gadi un Latvijā NATO sāks uztvert kā okupantus”
    ==
    protams, kā tas jau ir noticis UK, US, IT un citās valstīs…
    =
    nesmīdini tautu

    0
    0
    Atbildēt

    0

Inese 04.07.2013. 12.22

Arī Dombrovska prettautiskais režīms reiz aizies mūžībā.

0
-8
Atbildēt

1

    kkristaps > Inese 04.07.2013. 13.02

    Un utainos kvankšķus ar kājas spērienu pa muguras lejasdaļas virsu aizspers uz Sebežu.

    +8
    -1
    Atbildēt

    0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam