Sadalītās skolas kā reveranss agresoram

109

Komentāri (109)

Zuzanna 09.07.2014. 00.30

Raksts visumā labs, kāds būtu risinājums? Es te prātoju, kā būtu, ja atjaunotu jauktās skolas? būtu piem. krivvalodīgā klase un latv. valodas klase. Noteiktus priekšmetus (nu vēsturi utml.) mācītu vieni un tie paši skolotāji abām plūsmām skaidrā valsts valodā, citus priekšmetus (krievu valodu. krievu literatūru) utml. mācītu krievu skolotāji krieviski, bez tam latvieši varētu tos apgūt izvēles kārtā (kā jau minēts, tas dotu priekšrocības darba tirgū), krievvalodīgie (kas ne vienmēr taču arī ir etniskie krievi)varētu arī izvēlēties mācīties latviešu plūsmā. Augstskolā — čupojās tie krievi savā starpā vai nečupojās, bet latviski viņi saprot un arī runā diezgan labi. Ja cilvēks grib konkurēt darba tirgū, viss ir vienkārši — valoda vienmēr ir priekšrocība, ja labi strādās, pievērs acis arī uz valodas mēcēšanu vai nemācēšanu, nekādi politiķi vai saukļi tur neko neitekmēs. Es varu runāt ar krievu latviski un zinu ka viņš mani saprot, ja viņs ar mani runā krieviski, jo viņam tā vieglāk un es viņu saprotu — man tas problēmas nesagādā. Ja ko nesapratīšu –pārprasīšu. Neba jau kādai valodā ir vaina — galvā tā vaina dažiem ir un kad muti vaļā ver, tad viss nāk ārā. Vai ločmeļi savu klāstāmo klāsta krievu vai visdzidrākājā latviešu mēlē — saturs jau no tā nemainās vai ne?

0
0
Atbildēt

0

Guntars Čače 14.09.2012. 00.47

Vai tad kāds domā, ka Knutam Vollebekam ir savs viedoklis? Šie domu graudi drīzāk nāk no viņa biroja vadītājas Ilze Brands-Kehris!

+1
0
Atbildēt

0

inesite15 13.09.2012. 15.28

“Tulkojot cilvēciskā valodā – segregēta izglītība tiek ieviesta, lai agresorvalsts netiek kārdināta izmantot bruņotu spēku.”

Tikai paarbraucot tur, kur ar lieliem burtiem :
– A pie galvasdaktera nav neviens ieteicis ?

0
-3
Atbildēt

2

  ilmisimo > inesite15 13.09.2012. 17.19

  salamandrs _________________
  Vai Jumsim neviens vēl nav ierādījis vietiņu, kur apārstē trubaļotismu?

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  inesite15 > inesite15 14.09.2012. 01.12

  – to lama … :)))
  – Par ko nee … Ishsho kaak :))) – Un veel kasss … sss – ooo !

  0
  0
  Atbildēt

  0

inesite15 13.09.2012. 15.18

Vo – pa delam !

“zirnekliene Šeloba Manuprāt, apzināti jāizvairās likt īpašu akcentu uz krievu literatūru – to gribēju teikt.”

Uz dambrauskiska “Novaja zemlja jebshu – cenzeets iz autora – …veiksmes oda…” shto li ir tas, uz ko buus jaabuut likt ….

http://www.youtube.com/watch?v=1RuUIg9F_7k&list=PLDF1DD6A3FE76A665&index=154&feature=plpp_video

0
-2
Atbildēt

0

ilmisimo 13.09.2012. 08.34

>nulle

gan jau tiksi galā ar eksistenciālo krīzi. Droši vien tas notiks ārpus tīmekļa komentāru telpas.

+3
-2
Atbildēt

0

dace_roze_lmt_lv 12.09.2012. 21.52

Задача человека быть счастливым. Некоторым приносят удовольствие мазохизм. Но это недолговременное счастье. Автор из их числа. И у нее много фанов.

+1
-2
Atbildēt

0

ilmisimo 12.09.2012. 21.19

lno nulle.
__________________ Būsim humāni un iecietīgi pret nulli.

Neatceros, ka tīmekļa komentāros kāds būtu tik spilgti manifestējis eksistenciālās bailes. Gan Todesangst, gan Lebensangst. Nu tīrais Munka “‘Kliedziens”

+5
-2
Atbildēt

0

dagne7 12.09.2012. 19.48

Argumentēts raksts, kurā lietas tiek sauktas īstajos vārdos un kuram grūti nepiekrist. Interesanti būtu dzirdēt Ķīļa komentārus, jo valsts izglītības /ne tikai augstākās/ politika taču ir viņa lauciņš.
Pašreizējā izglītības politika izskatās kā lēna nacionālas valsts demontāža no iekšpuses.

+5
0
Atbildēt

1

  Signija Aizpuriete > dagne7 12.09.2012. 20.14

  ——–Arimands (..)
  Pašreizējā izglītības politika izskatās kā lēna nacionālas valsts demontāža no iekšpuses.
  ==============================================================================
  Kas grandiozas manipulācijas rezultātā tika apslēpts 2003.g. referendumā par iestāšanos ES – tas 2012.g. tikai ‘izskatās’? Atveriet acis, pilsonīši – citādi 2014.g.1.janvāri nevarēsiet apjēgt notikušo demontāžu:

  Barroso’s State of the European Union Speech 2012

  (..) Barroso called for an intergovernmental conference to decide on treaty change, and a “federation of nation states”. This choice of words was picked up on by some MEPs as a way of saying “federation” but meaning continuing on with more of the same.

  http://theeuropeancitizen.blogspot.com/2012/09/barrosos-state-of-european-union-speech.html

  p.s. Latvijas laukos vēl elpojušie zemnieki jau apjēguši situāciju – un tagad dosies ar traktoriem uz Briseli. Rīgas pili šturmēt nav jēgas…..

  0
  -2
  Atbildēt

  0

Signija Aizpuriete 12.09.2012. 17.52

——-
Segregācijas (‘čakarēšanas’) sekas?

– ‘Rīgas 40.vidusskolas krievu valodas un literatūras skolotājs Vladislavs Rafaļskis radio ēterā paziņojis, ka ir nelojāls Latvijas valstij. “Esmu gatavs godīgi pateikt, ka esmu šai valstij nelojāls. Es šo režīmu vienkārši nicinu. Tas atgrūž arī manus bērnus un rada tiem daudz problēmu,” paudis Rafaļskis.

http://nra.lv/latvija/79532-kilis-aicina-rigas-domi-verst-uzmanibu-uz-skolotaja-iespejamu-likuma-parkapumu.htm

+1
-1
Atbildēt

0

3td_biblio 12.09.2012. 16.49

Viena nianse – champion nav čempions, bet (šeit) cīnītājs, aizstāvis: sevi sauca par „integrētās izglītības čempionu”. Nē, viņš sevi dēvēja par viengabalainas izglītības aizstāvi.

0
-2
Atbildēt

0

dro 12.09.2012. 16.34

nulle.Es uzskatu sevi par pārāk inteliģentu lai būtu lielgabalu gaļa.
__________________
Vai inteliģentam obligāti jābūt amorālai nullei vai ir arī citi varianti?:)

+7
-2
Atbildēt

0

Ieva 12.09.2012. 14.02

Uz saule_laime. Manuprāt tas ir visam pamatā. Segregēta izglītība tieši šo nenodrošina, jeb pat otrādi- rada to slāni, kas ir kritiski pret valsti, kurā dzīvo. Segregētā sistēma izaudzina mankurtus, kuri, manuprāt, paši nejūtas pietiekami komfortabli. Krievijai viņi ir svešinieki (lai atveramies, piemēram, Mamikina neticamos piedzīvojumus Maskavā), bet Latvija nejūtas kā savējie. Tāpēc jau 2/3 no emigrantiem veido nelatvieši. Būtībā Latvija tiem nenodrošina Dzimteni. Rodas gaisā pakārti cilvēki…, kurus aizpūš tas vējš, kas pūš stiprāk.

+2
0
Atbildēt

1

  Ilona Auziņa > Ieva 12.09.2012. 14.16

  Piekrītu, ka Latvija tiem nenodrošina Dzimteni. Bet kāpēc nenodrošina? Es domāju ka tieši šī bilinguālā sistēma ir tā kas sagrauj sveštautiešu bērnos šo Dzimtenes sajūtu, jo viņš tagad nav ne viens, ne otrs. Nevienam nedrīkst atņemt viņa identitāti, bet nedrīkst arī cilvēkam likt lietot kaut kādu surogātu, kurš viņu novieto kaut kur pa vidu un viņš pats vairs nesaprot kas tad īsti viņš ir. Un te arī sākas tie protesti, ultranacionālie izlēcieni kas robežojas ar fašismu pret pamatnāciju.

  +4
  0
  Atbildēt

  0

Normunds 12.09.2012. 13.40

Labs, skaidri un saprotami uzrakstīts raksts, autore pārzin jomu par kuru runā.
Latviešiem, varbūt te nekā īpaši jauna jau nav. Bet, šis raksts publicēts DELFI,rus.lv un tur ,komentāros, labi var redzēt, ka krievi svētā sašutumā gan par raksta saturu, gan autores ķecerību.
Te labi var redzēt, ka dalītā izglītības sistēma ir novedusi pie dalītas sabiedrības ar pilnīgi dažādām vērtību izpratnēm.
Diemžēl, tagad atliek zīlēt, kas būtu, ja nebūtu iebraukts “grāvī” ar izglītības segregāciju un bilingvālo izglītību.
Te jau pietiktu ar gadu bēnudārza sagatavošanās grupā tikai un vienīgi latviski un tālākā apmacība valsts valodā noritētu bez aizķeršanās.
Tā varu teikt no paša pieredzes – meitu,ar mazdēlu, pārcēla darbā uz Lietuvu. Mazdēls sāka iet lietuviešu dārziņā – gada laikā apguva lietuviesu valodu, nezaudeja latviešu valodu ne drusciņas, šovasar sāka rakstīt un lasīt abās valodās un protams, ies lietuviešu skolā.

+6
0
Atbildēt

0

enjoy 12.09.2012. 12.51

Es esmu domājusi, ko es darītu, ja man būtu jāizvēlas kurā skolā sūtīt bērnu. Ja es domāju tikai no bērna interešu viedokļa, tad krievu skolām ir viens milzīgs defekts, ko dzīves laikā būs ļoti grūti labot- krievu skolas neieaudzina piederības izjūtu šai zemei, bet piederības izjūta cilvēkam ir ārkārtīgi svarīga psiholoģiskam komfortam, jo cilvēks ir sociāla būtne. Bērns visu mūžu mocīsies ar neskaidru nacionālo piederību- ne īsti savējais, ne īsti svešais, ne īsti Latvijas, ne īsti Krievijas patriots. Un es ļoti skaidri apzinātos, ja bērns apmeklētu latviešu skolu,tad man nāktos nopietni piestrādāt, lai bērns izlasītu visus krievu literatūras grandus, lai apmeklētu kādu ar krievu kultūru saistītu pulciņu, piemēram, teātra studiju vai ko citu tādā garā. Un tomēr, piederības izjūta, saimnieka izjūta savai zemei ir daudz nozīmīgāka bērna labklājībai, ja salīdzina ar izlasītajām grāmatām krievu valodā, jo tās tomēr ir mehāniskas spējas, kuras var mierīgi attīstīt visu mūžu, kas pat būtu vēlamāk, jo klasika tomēr ir ļoti smaga lasāmviela. Mans bērns tagad skolā ar “pārgrieztām” acīm lasa “Noziegumu un sodu”, kurš, manuprāt, būtu lasām nobriedušākam cilvēkam.

+8
-2
Atbildēt

9

  Signija Aizpuriete > enjoy 12.09.2012. 13.15

  ——-saule_laime (..)
  Mans bērns tagad skolā ar “pārgrieztām” acīm lasa “Noziegumu un sodu”, kurš, manuprāt, būtu lasām nobriedušākam cilvēkam.
  ==============================================================================
  ”Es esmu izaugusi ar latviešu literatūru, bet vai jūs zināt, ka Upīša “Zaļā zeme” vairs nav skolu programmā?”
  H.Demakova, bij. kultūras ministre,patlaban mācību spēks.

  http://la.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=358765:ar-kultru-stiprina-nacionlo-valstiskumu&catid=95:intervijas&Itemid=439

  – Redz, kā dīvaini iznācis – , baisi briesmīgās ‘agresorvalsts’ režīma laikos Helēna izauga ar latviešu literatūru, bet amerikanizācijas ‘maigās varas’ apstākļos jāsāk študēt krievu klasika-?

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  gliters > enjoy 12.09.2012. 13.22

  Lai arī pati ļoti labi pārzinu un cienu krievu klasisko literatūru, uzskatu, ka šausmināties par iespēju, ka latviešu jaunatnei tā varētu palikt nezināma, ir lieki. Mēs piešķiram pārāk lielu nozīmi ar krieviem un Krieviju saistītām lietām tāpēc, ka esam 50 gadus piespiedu kārtā bijuši krieviskajā apritē “dzelzs priekškara” dēļ. Daudziem pasaulē par krievu literatūru vispār ir minimāls priekšstats – un vai tāpēc šie cilvēki jūtas nelaimīgi?
  P.S. Dostojevski, manuprāt, ir vērts sākt lasīt labi ja vidusskolā – ne ātrāk.

  +10
  0
  Atbildēt

  0

  Ieva > enjoy 12.09.2012. 13.32

  Zaļo zemi jau ar mokām tikai varēja lasīt, un skolu programmās Upīts savulaik tika ielikts tāpēc, ka bija padomju funkcionārs. Tāpēc nez vai zaļās zemes trūkums ir tik viennozīmīgi negatīvi vērtējams..

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  Jānis Jukna > enjoy 12.09.2012. 13.36

  Zaļā zeme skolas laikā bija labais gabals, izlasīju pat divreiz. Mērnieku laiki gan kopumā tā īsti neaizķēra, izņemot atsevišķus fragmentus.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  astra_ozo > enjoy 12.09.2012. 13.39

  To ŽŠ.
  mums vispār mediji ir pārsātināti ar informāciju no Krievijas. Puķins to , puķins šito. Avtomobilist zaudējis, Lokomoķiv uzvarējis. Reklāma TV3: kinoklasika: Operacija “i”!!! (vai kāds anglis kaut ko zina par šo klasiku… :))
  Mani tas pārsteidz, labāk būtu vairāk stāstījuši par zviedriem, frančiem – ar tiem mēs esam saistīti gan garīgi, gan politiski. Mani bērni no visa krieviskā bija un ir izolēti un nekas – dzīvo, mācās, strādā – ir savs bizness. Viss štokos…
  p.s. Es arī ticu Alvja Hermaņa teiktajam, ka, piemēram, to Puskinu (ar ko krievi tik ļooti lepojas) neviens, izņemot viņus pašus, nezin… :)

  +8
  -2
  Atbildēt

  0

  enjoy > enjoy 12.09.2012. 13.40

  to zirnekliene Šeloba

  Lai arī pati ļoti labi pārzinu un cienu krievu klasisko literatūru, uzskatu, ka šausmināties par iespēju, ka latviešu jaunatnei tā varētu palikt nezināma, ir lieki…… Daudziem pasaulē par krievu literatūru vispār ir minimāls priekšstats – un vai tāpēc šie cilvēki jūtas nelaimīgi?
  _________________________
  Latviešu bērniem ir jāmāca to, kas ir labs. Un viņi arī to dara- Šekspīrs, Gēte, Šillers, Balzaks, Dostojevsksis utt. Jautājums ir vairāk par apjomu un klasi.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  Signija Aizpuriete > enjoy 12.09.2012. 13.42

  ——–zirnekliene Šeloba(..)uzskatu, ka šausmināties par iespēju, ka latviešu jaunatnei tā varētu palikt nezināma, ir lieki. ==============================================================================

  Cik cilvēku – tik uzskatu? Šoreiz – žurnālistes un rakstnieces Ingas Jērumas viedoklis. 


  (..)

  “Dodiet mums vampīrus 
un Hariju Poteru!”

  Nu esam nonākuši līdz skolai. Pedagogi un vecāki apgalvo, ka mūsdienu bērni grāmatas nelasot, latviešu mēli mācīties nevēloties, jo neuzskatot par prestižu valodu. Jāzina esot svešvalodas, bet dzimtajā jau tāpat visi spēj sazināties.

  Skaidrs ir viens – obligātās literatūras saraksti, kaut arī nav uzskatāmi par sevišķi demokrātisku pedagoģijas paņēmienu, ir vienīgais glābiņš. Kādā skolā man stāstīja, ka no 27 klases bērniem rudenī tikai divi bija lasījuši kaut ko no pavasarī izsniegtā grāmatu saraksta, tāpēc nekāda literāra diskusija nebijusi iespējama.

  «Krēsla» mūs gaismā neizvedīs


  http://la.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=356617:lkrslar-ms-gaism-neizveds&Itemid=201

  +1
  -3
  Atbildēt

  0

  gliters > enjoy 12.09.2012. 13.59

  Manuprāt, apzināti jāizvairās likt īpašu akcentu uz krievu literatūru – to gribēju teikt.

  +6
  0
  Atbildēt

  0

  Ieva > enjoy 12.09.2012. 15.12

  Tas, ka bērni nelasa grāmatas, ir tikai normāli. Grāmatu lasīšana savulaik jau nebija pašmērķis, vienkārši gandrīz vienīgais formāts, kā iegūt informāciju. Tas, ka jaunā paaudze tagad efektīvāk māk izmantot citus informācijas avoutus, nenozīmē, ka tā ir jākritizē par grāmatu nelasīšanu.
  Var, protams, norobežoties no pasaules, neskatoties TV, vai nelasot neko internetā, bet šie puritāņi drusku smako pēc naftalīna. Tāpat kā internetā tagad ir atrodama negatīva informācija, tāpat tā bija un ir atrodama grāmatās- jautājums tikai, kā un ko kurš lasa, skatās, vai izmanto..

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

Ieva 12.09.2012. 12.46

Ir jāatbalsta kultūras biedrības, pulciņi, svētdienas skolas, ir jānodrošina bezmaksas kursi un pamācības un jābeidz krievu nodalīšana no latviešiem pamatizglītībā. Šībrīža situācija rada vairāk problēmu, kā risinājumu. Ņujorkā lielākā daļa iedzīvotāju mājās nerunā angliski, bet vai tāpēc ir valsts skolas ne-angļu valodā. Un vai tas rada spriedzi?

+6
0
Atbildēt

1

  Signija Aizpuriete > Ieva 12.09.2012. 13.28

  ——-
  Ko ta godātais jautā – vajag paskatīties amerikāņu ‘spriedzes’ filmas.
  Līdz amerikāņu skolās valdošajai atmosfērai Latvijas vēl kādi 20 gadi ejami.

  Ja the South Park/DienvidParka fans neesat, tad iesaku ‘Dangerous Minds’ – ar zīmīgu dziesmu:

  http://www.youtube.com/watch?v=N6voHeEa3ig

  0
  -2
  Atbildēt

  0

gliters 12.09.2012. 12.38

Janka, vispār jau arī tu varēji mēģināt izsaukt policiju. Skaidrs, ka rezultāts mazticams, bet nedarīt neko arī ir bezjēdzīgi.
Kas attiecas uz saimnieku, tad jāsaka, ka “te jau tas suns aprakts” – viņu interesē tikai peļņa un nekas cits. Un diemžēl tādu ir daudz latviešu vidū.

+9
0
Atbildēt

3

  Ilona Auziņa > gliters 12.09.2012. 13.10

  Ja,ja. Arī Municipālajai policijai tika zvanīts. Tikai viņi bezspēcīgi noplātīja rokas, jo šeit visi likumi ir tā “smirdekļa” pusē. Problēmu jau atrisināju, bet aizvainojums par lamām gan palika, tāpat kā apziņa ka šī valsts neaizstāv savus nodokļu maksātājus, bet gan tos, kuri ir augstākā sabiedrības slānī par mani, vienkāršu nodokļu maksātāju.Tādi kā es šeit esam absolūti beztiesīgi, pateicoties “gudri” uzrakstītiem likumiem un Latvijas absurdajai demokrātijai, kura kalpo tikai “biezajiem”.

  +6
  -1
  Atbildēt

  0

  Egitazz > gliters 12.09.2012. 15.13

  nu redziet, jums jau gatavs spriedums un akla ticība vienai pusei.

  +1
  -6
  Atbildēt

  0

  Sandra Spudiņa > gliters 12.09.2012. 22.25

  nav jau tajā municipālājā arī daudz to kas LV mēli saprot, vairāk pat Valsts Policijā ir šī problēma. Tad kam tu sūdzēsies piem par svešas valsts simboliem piem. 9. maijā? Ja sūdzības pieņēmējs pats varbūt brīvajā laikā ar Georga/ vai kā to lupateli sauc lentītēm vicinās

  +4
  0
  Atbildēt

  0

Ilona Auziņa 12.09.2012. 11.54

Mans mazdēls Anglijā pabeidza koledžu un ir ieguvis specialitāti, bet nemaz neprot krievu valodu. Šeit darbu dabūt viņam nebūs iespējams, ir skaidrs ka viņam ceļš uz Latviju faktiski ir slēgts.

Kad es ieslēdzu TV, tad vispirms man labu brīdi ir jāpastrādā lai aizvāktu no saraksta to milzīgo skaitu Krievijas kanālu kurus es neskatos, bet kurus Lattelecoms man ar varu uzspiež, uzspiež Latvijas valsts uzņēmums un liek man par tiem maksāt. Kā interesēs tas notiek?

Ieslēdzot valsts radiostaciju, man drīz vien to ir jāizslēdz, jo to nav iespējams klausīties. To pārmāc daudz spēcīgākās krievu valodā runājošās radiostacijas tāpat, kā savulaik komunisti pārmāca ar “zāģiem” Brīvās Eiropas radiostacijas.

Kad latviski es izteicu aizrādījumu blakus esošā autoservisa darbiniekam par krāsu smaku manā logā, viņš mani krieviski nolamāja un turpināja iesākto. Kad es to teicu servisa saimniekam, latvietim, viņš pateica ka nacionālie strīdi viņu neinteresē. Bet ja es tāpat būtu nolamājis rupjiem vārdiem viņa darbinieku, viņš izsauktu policiju un man sanāktu lielas nepatikšanas.

Šādus piemērus varam minēt bezgala daudz, kuri liecina par faktisko stāvokli valstī attiecībā uz pamatnācijas tiesībām brīvi šeit pastāvēt un droši justies . Tagad arī latviešu jaunā paaudze to bieži atbalsta, jo viņiem tādas attiecības liekas normālas. Par to mēs varam pateikties ES un visiem tiem vanderstūliem, kā arī savai bezprincipialitātei nacionālajos jautājumos.

+12
-1
Atbildēt

10

  kristaps_drone > Ilona Auziņa 12.09.2012. 11.58

  ” Par to mēs varam pateikties ES un visiem tiem vanderstūliem, kā arī savai bezprincipialitātei nacionālajos jautājumos.” – bet visu nelaimju sākums bija tas, ka tautiņa sava naivuma dēļ pieļāva, ka pēc neatkarības atgūšanas varu sagrāba (bijušie?) komunisti un čekas aģenti, jo 20 gadu laikā ienākušies darba augļi parāda, kam tas viss ir izdevīgi.

  +13
  0
  Atbildēt

  0

  Egitazz > Ilona Auziņa 12.09.2012. 12.21

  Ieslēdzot valsts radiostaciju, man drīz vien to ir jāizslēdz, jo to nav iespējams klausīties. To pārmāc daudz spēcīgākās krievu valodā runājošās radiostacijas tāpat, kā savulaik komunisti pārmāca ar “zāģiem” Brīvās Eiropas radiostacijas.
  ====
  nu bet tie jau ir klāji meli.

  +2
  -8
  Atbildēt

  0

  Ilona Auziņa > Ilona Auziņa 12.09.2012. 12.31

  >Tipiņš.Tam es piekrītu. Bet atceroties to laiku, es varu teikt arī to, ka toreiz visu noteica Tautas Frontes vadība, bet Tauta bija apreibusi no pēkšņā un gandrīz neticamā pavērsiena,ka ticēja visiem tiem kuri “pareizi runāja’un neviens īpaši neskatījās kāda pagātnē. Un vai kāda jēga bija tur skatīties, jo visi “piespēlētie un iesūtītie” bija praktiski neatklājami. Arī čekas arhīvi bija nepilnīgi un ļoti apjomīgi, bet jāstrādā bija šodien un tagad. Tā arī pie varas nonāca visi “bijušie”, kuru uzdevums bija iznīcināt jauno valsti, graut to pašos pamatos, lai to piespiestu uz ceļiem lūgt Krievijas palīdzību lai izdzīvotu. Bet mēs nelūdzām, tikai šodien gan esam spiesti joprojām baudīt šo īpašo darboņu radītos augļus. Toreiz nacionālā nots sita ļoti augstu vilni un tieši to izmantoja “Latvijas ceļš” ar Godmani priekšgalā, lai nevis atjaunotu un pilnveidotu saimniecību, bet postītu un izlaupītu visu vērtīgāko šeit. Ne velti tieši ļoti daudzi bijušie čeksti šodien ir Latvijas bagātnieku sarakstos un nosaka, lielā mērā, kārtību šeit. Un toreiz nevienu nešķiroja pēc nacionālās piederības, bet gan pēc politiskās pārliecības. Tikai visi komunisti, izņemot Rubiku, pēkšņi pārvērtās par Latvijas nacionālpatriotiem un nokļuva pie “siles”.

  +9
  0
  Atbildēt

  0

  astra_ozo > Ilona Auziņa 12.09.2012. 12.43

  uzspiež Latvijas valsts uzņēmums un liek man par tiem maksāt. Kā interesēs tas notiek? ——————
  Tas būtu labs jautājums Pabrikam un citiem viņa līdziniekiem, kuri pēkšņi (tuvojoties RD vēlēšanām) uzsākuši “nacionālu retoriku”.
  Tieši tā – tas ir VALSTS uzņēmums, nevis kaut kāds MTG.

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

  Ilona Auziņa > Ilona Auziņa 12.09.2012. 13.13

  >kolpants.Nu tad ieslēdz “Klasiku” Āgenskalnā, gudrīti.

  +8
  0
  Atbildēt

  0

  Egitazz > Ilona Auziņa 12.09.2012. 15.04

  Janka
  Imantā Skonto iet bez problēmām. varbūt jāmaina radio, nevis jāmeklē melno kaķi?:))

  +1
  -7
  Atbildēt

  0

  ilmisimo > Ilona Auziņa 12.09.2012. 15.10

  Janka >kolpants.Nu tad ieslēdz “Klasiku” Āgenskalnā, gudrīti.

  kolpants Janka
  Imantā Skonto iet bez problēmām…
  _________________________
  hmmm…

  Bolderājā varuot labi dzirdēt Inkasso…

  +4
  -3
  Atbildēt

  0

  Egitazz > Ilona Auziņa 12.09.2012. 15.11

  Kad latviski es izteicu aizrādījumu blakus esošā autoservisa darbiniekam par krāsu smaku manā logā, viņš mani krieviski nolamāja un turpināja iesākto.
  ======
  visi nosoda uzreiz krievu, bet nevienam neienāca prātā pamodelēt, kā tieši Janka izteica aizrādījumu.
  var tā izteikt, ka arī latvietis lamāsies. Un zinot Jankas nostāju, varu droši prognozēt, ka arī tas aizrādījums bija ne visai korektā tonī un kāda tur vārdu izvēle bija.

  tādos gadījumos tad jau jāieraksta video. Jo kāpēc policijai sodīt krievu? vai kaut kur likumos pateikts, ka latvietim vienmēr taisnība? šajā situācijā ir vienkārši divu cilvēku vārds pret vārdu

  0
  -5
  Atbildēt

  0

  Ilona Auziņa > Ilona Auziņa 12.09.2012. 16.06

  Es runāju par valsts radio LR1,LR2,LR3. Bet varbūt tu neatšķir kas ir kas?

  +6
  0
  Atbildēt

  0

  Egitazz > Ilona Auziņa 12.09.2012. 16.59

  Janka
  saziedo raidītājam, šo radio tālāk no Rīgas nevar dzirdēt, kur arī krievu radio nav. kaut gan tas no tevis naudu prasa, labāk bļaut “krievi latviešu radio slāpē”:)))

  0
  -6
  Atbildēt

  0

Sanšains 12.09.2012. 10.57

Tomēr ar to izglītību nav tik vienkārši. Vai nacionālisti tiešām apzinās, ko nozīmētu segregācijas izbeigšana Rīgā, Rēzeknē, Daugavpilī, Olainē, Salaspilī, Jelgavā? Kāda klases kolektīvos būs faktiskā saskarsmes valoda starpbrīžos un arī pēc stundām tajās situācijās, kur krievu būs puse vai vairāk par pusi?

Padomāsim arī par citu aspektu: sajaukšanās, protams, krietni palielinās latviešu un krievu bērnu kontaktus. Kurš kuru pārvilks savā pusē, ja sarunas skars, piemēram, ideoloģijas un politikas tēmas? Vai mazā, daļēji jau iekrievotā latviešu informatīvā telpa spēj caurmēra latviešus – bērnus un bērnu vecākus – apgādāt ar pietiekami pārliecinošiem argumentiem diskusijām ar tiem, kuru pusē ir vai visi Latvijā pieejamie TV kanāli? Vai latviešu kultūra šādos apstākļos spēj tā valdzināt un pārņemt, ka tai pakļautos ne tikai atsevišķi indivīdi, bet tas notiktu jau masveidā? Kura mentalitāte ņems virsroku?

Manuprāt, iznākums nebūt nav skaidrs.

+4
-5
Atbildēt

20

  Jānis Jukna > Sanšains 12.09.2012. 11.08

  Visticamāk līdzīga kā augstskolās pat tas vērojams – krievvalodīgie, lai arī labi prot latviski, tomēr pārtraukumos “čupojas” savā starpā un pamatā sarunājas krieviski.

  +8
  -1
  Atbildēt

  0

  buchamona > Sanšains 12.09.2012. 11.19

  Haris. Tev taisnība tajā ziņā, ka situācijā, kad visi LR krievi un pārējo tautu pārstāvji piesliesies putinistiem, ja šis process būs neatgriezenisks – tad rezultāts būs skaidrs – ar laiku Latvijā dominēs Homo sovieticus ar savu skatu uz visām sabiedriski – humanitārajām vērtībām, kas ietekmē vidi, kurā dzīvojam. Visvieglāk LV putinistiem savu mērķi ir sasniegt pārvēršot šo ideoloģisko konfrontāciju starp LR demokrātiskās sabiedrības daļu un LV putinistiem, kura valda šobrīd Latvijā, klaji starpnacionālajā. Tādēļ jau SC no ” internacionāli – sociāldemokrātiskas” :)apvienības, kā viņi sevi pozicionēja pavisam nesen, ir pārvērtusies par klaji šovinistisku organizāciju, kuras galvenais mērķis ir aizstāvēt ” apspiesto” krievu tiesības Latvijā. Ar krievu tiesību aizstāvību saprotot visa veida Krievijas ietekmes pastiprināšanu Latvijā.

  Demokrātiskā LR sabiedrības daļa nedrīkst ” pavilkties” līdz šai provokācijai. Viss ir pareizi – Latvijā ir jābūt vienai izglītības sistēmai, vienotai info telpai utt, bet šos mērķus nedrīkst censties sasniegt caur klaju konfrontāciju ar krieviem. Ir jāatmet visas emocijas un to vietā ir jānovelk skaidra robeža starp savējiem un ” viņiem”, bet šo robežu nedrīkst vilkt, vadoties pēc nacionālajām pazīmēm. Urbanovičs, Adamsons, Zariņš, Rubiks utt, viņi nekad nebūs ” mūsējie” tikai tādēļ, ka ir latvieši un “labie krievi”, kuri sevi pozicionēja valodas referenduma laikā nedrīkst būt svešie – tādēļ, ka viņi nav latvieši. Šī vērtību sistēma, šis princips ir jādeklarē saprotami, un sadzirdami.

  +12
  0
  Atbildēt

  0

  Egitazz > Sanšains 12.09.2012. 12.20

  Ir jāatmet visas emocijas un to vietā ir jānovelk skaidra robeža starp savējiem un ” viņiem”, bet šo robežu nedrīkst vilkt, vadoties pēc nacionālajām pazīmēm.
  =========
  nu jā, nu jā:)) idille. Ja tagad latviešiem vēstures stundās stāsta par okupāciju un tās sekām, vakarā satiekot kaimiņu Petju, viņi neidentificē kā šīs sekas. Bet mācoties kopā, viņi uzreiz tad arī redzēs -aaa, tad Petja arī ir šis okupanta dēls un okupācijas rezultāts.

  Pie tam visur un visi, izņemot dažus politiķus, savā starpā runā “krievi atnākuši, krievi okupēja” jo tāpat visi saprot, ka lielāka daļa okupantu bija krievi. Un tieši tāpēc tavs ierosinājums izvairīties no nacionalitātes ir tikai skaisti vārdi, atrautie no realitātes.

  Pie tam latviešu skolās stāstīs, ka “viņu” ir daudz, veseli 280 tūkstoši-kas parakstījās par krievu valodu.

  +2
  -7
  Atbildēt

  0

  Egitazz > Sanšains 12.09.2012. 12.27

  Kurš kuru pārvilks savā pusē, ja sarunas skars, piemēram, ideoloģijas un politikas tēmas?
  =======
  dialogs:
  – mums okupanti daudz ļaunuma izdarīja, tas vēsturē stāstīts
  – nu jāaa, varbūt..
  – un tavi vecāki un tu esat tie okupanti.
  – neesmu.
  – Esi, tā grāmatās rakstīts.
  – aa, nu jā, tā sanāk… Nu labi, es esmu okupants.

  Viss, katrs savā pusē. Diskusijas nav. Latvietis tusē ar savējiem, okupants ar okupantu, tikai tagad zem viena jumta skolā. beigas

  +1
  -7
  Atbildēt

  0

  ilmisimo > Sanšains 12.09.2012. 12.41

  >kolpants

  Pie tam latviešu skolās stāstīs,…
  _______________________
  daudz visādu lietu….

  Tevi neviens nepieminēs.

  +5
  -4
  Atbildēt

  0

  buchamona > Sanšains 12.09.2012. 12.57

  koplants…Pie tam visur un visi, izņemot dažus politiķus, savā starpā runā “krievi atnākuši, krievi okupēja” jo tāpat visi saprot, ka lielāka daļa okupantu bija krievi…+++ ej nu tagad saproti – Tu esi SC ideoloģijas upuris, vai tās ” nesējs”? :))

  Taču savā ziņā Tev ir taisnība – ļoti bieži tiešām var dzirdēt vispārinājumus par krievu okupantiem, un tā ir kļūda, kuru var izskaidrot ar tautas vienkāršoto vēsturisko atmiņu, politiķu paviršību, vai apzinātu provokāciju, taču, tad, kad pienāks laiks un Petķa ar Jāni ies vienā skolā, tad viņi vēstures stundās mācīsies, ka :

  “…Savukārt vēstures doktore Tatjana Feigmane uzsvēra, ka padomju vara nešķiroja iedzīvotājus pēc tautībām, un represijās vienlīdz cieta gan latvieši, gan, krievi, gan baltkrievi, gan poļi, gan ebreji. 1940.-1941. gada represijās cieta ļoti daudz Latgalē dzīvojošo krievu, kur viņu īpatsvars bija lielāks nekā citviet Latvijā, kā arī pilsētu iedzīvotāji. Feigmane norādīja, ka padomju vara represēt Latvijas iedzīvotājus sāka jau 1940.gada jūnija sākumā, kad tās karaspēks vēl nebija ienācis Latvijā. Čekistu rīcībā bija plaša informācija par Latvijas krievu organizācijām, galvenās organizācijas atradās Čehijā, Vācijā, Francijā. Daudzas lietas tika falsificētas….”

  http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/415574-vesturnieki_no_padomju_represijam_cieta_22_latvijas_krievu

  +8
  -1
  Atbildēt

  0

  Egitazz > Sanšains 12.09.2012. 15.03

  rinķī apkārt
  es drīzāk esmu latviešu ideoloģijas upuris, korektāk produkts. Jo tieši latviešu forumos, medijos utt. es lasu par deokupāciju. Lasu arī, cik lielu atbalstu tādi raksti saņem.
  Un ja avīze Čas rakstītu par asimilāciju, to varētu norakstīt uz Krievijas propagandu. Bet kad to sava latviešu vadošās partijas vadošais politiķis un pārējie saka “a kas tur tāds”, tad nu grūti šeit redzēt Krievijas roku.

  Un ja latviskuma pieņemšana ir Latvijas valsts akceptēta programma, Tavs personiskais viedoklis, ka tas nav obligāti, diemžēl pēc ietekmes uz mani ir tūkstošiem reižu mazāks, jo runa iet par valsts akceptēto programmu.

  Profesore un vadošie politiķi protams, tagad ir daudz korektāki savos izteicienos. Pat koalīcijā esoša NA tagad ir spiesta lavierēt, ka nevar uzvelt vainu vienai tautībai.

  bet tādas gudras runas vajadzēja runāt uzreiz 1991.gadā, nevis 4 gadus turēt cilvēkus vispār neziņā, tad izdomāt naturalizācijas logus un citus ierobežojumus.

  tāpēc šita idille “taču, tad, kad pienāks laiks un Petķa ar Jāni ies vienā skolā” jau būs stipri par vēlu. Jo arī Jānis jau būs “apstrādāts”, un ko mainīs tā kopēja skola, ja jau par 20 gadiem ir iestrādāts “sliktie krievi apspieda sliktos latviešus”

  un vēl Petja redzēs, ka tie paši latvieši, kas kliedza Слава КПСС, tagad ir kvēli patrioti, toties viņa tēvs, kurš neko nekliedza, ir civilokupants. Par to jums arī derētu padomāt, bet tagad tas arī jau par vēlu.

  +2
  -8
  Atbildēt

  0

  astra_ozo > Sanšains 12.09.2012. 15.09

  Zariņš, Rubiks utt, viņi nekad nebūs ” mūsējie”
  ————
  par Zariņu nevajag pārspīlēt – man šķiet sakarīgs vecis. (nevajag Zariņu jaukt ar elksniņu, kurš knapi runā latviski. Tikai SC palaimējies, ka šim ir latvisks uzvārds)

  0
  -3
  Atbildēt

  0

  astra_ozo > Sanšains 12.09.2012. 15.17

  tie paši latvieši, kas kliedza Слава КПСС, tagad ir kvēli patrioti, toties viņa tēvs, kurš neko nekliedza
  ——————————
  muļķības – latvieši okupācijas laikos krievu kompartijā (sauktā par LKP) bija daudz mazāk par pusi no biedru skaita, krievi bija vairākums.
  Mēs tagad nevaram noskaidrot, ko nekliedza kāds krievu “tēvs”, tas nav ne pierādāms, ne apšaubāms. Tomēr izklausās tāda visai nesen sacerēta pasaciņa par krievu disidentismu.

  +7
  -2
  Atbildēt

  0

  ilmisimo > Sanšains 12.09.2012. 15.35

  ..par Zariņu nevajag pārspīlēt – man šķiet sakarīgs veciis..

  ___________________- sakarīgais Belaičuks un ļaunais Aleksejevs?

  deja vu.

  +3
  -3
  Atbildēt

  0

  ilmisimo > Sanšains 12.09.2012. 15.39

  olpants rinķī apkārt
  es drīzāk esmu latviešu ideoloģijas upuris, korektāk produkts…….
  ______________________
  Ko gan cilvēks visu nesagudro, lai pamatotu savu mazohismu….

  +8
  -3
  Atbildēt

  0

  astra_ozo > Sanšains 12.09.2012. 15.56

  sakarīgais Belaičuks
  ————
  Tev nu gan atmiņa!!! :)_

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  Egitazz > Sanšains 12.09.2012. 16.57

  andza
  pajautājiet Tabūnam, kādi pienākumi bija viņam kā Latvijas radio atbrīvotajām sekretāram.
  Jums nez kāpēc liekas, ka visi jau aizmirsušo, ko darīja Tabūns, ar ko nodarbojās Vaidere un viss sākas tikai ar 1991.gadu.

  +2
  -5
  Atbildēt

  0

  astra_ozo > Sanšains 12.09.2012. 18.07

  pajautājiet Tabūnam, kādi pienākumi bija viņam kā Latvijas radio atbrīvotajām sekretāram.
  ———————–
  Ko pierāda viena Tabūna atrašanās partijā – to, ka krievi nav okupējuši Latviju? :)
  p.s.Nekad neesmu apgalvojis, ka kompartijā nav iestājies(dažādu iemeslu dēļ) neviens latvietis.

  +8
  -1
  Atbildēt

  0

  ilmisimo > Sanšains 12.09.2012. 20.41

  kolpants andza
  pajautājiet Tabūnam, kādi pienākumi bija viņam kā Latvijas radio atbrīvotajām sekretāram.
  _______________
  varbūt, koplanta kungs, pajautājiet labāk vecajam bokserim pats.

  Jums kā mazohistam varbūt pat patiks?

  +4
  -2
  Atbildēt

  0

  Egitazz > Sanšains 12.09.2012. 22.56

  lama
  вначале были навязчивые тексты про москалей, теперь про мазохиста. У вас “западает” на букву М? Или это некие сексуальные фантазии-встретить москаля мазохиста?

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  Egitazz > Sanšains 12.09.2012. 22.58

  andza

  nē, tas pierāda to, ka latvieši gatavi visu atbildību prasīt no krieviem, bet paliek ļoti nervozi, kad viņiem atgādina par pašu aktīvu dalību un palīdzību okupācijas varai.

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  ilmisimo > Sanšains 13.09.2012. 09.13

  ……..nevienam no šīs putiniešu armijas algotņiem nav personiskās pārliecības par savas darbības taisnīgumu. Ja kaut viens no viņiem no sirds un pēc savas labākās pārliecības cīnītos pret kādas minoritātes tiesību neievērošanu, pret netaisnīgumu un dažu citu indivīdu vai grupu privileģēto stāvokli Latvijā, tad pēc pārliecības cilvēktiesību aktīvists, pirmkārt, jau nekad nesadarbotos ar Kremli, nemeklētu Kremļa atbalstu, neņemtu Kremļa naudu, nepozicionētos pats kā Krievijas varas atbalstītājs, nekad neslēgtu sadarbības līgumu ar Jedinaja Rossija, un, otrkārt, pirmais kritizētu gan Putina autoritāro režīmu, falsifikācijas vēlēšanās un varas uzurpāciju Krievijā. Vismaz. Ne par kādu pārliecību vai rūpēm par cilvēktiesībām te nevar būt ne runas. Tikai meli, ierastā sovjetiskā divkosība un alkatība………..
  http://www.ir.lv/blogi/politika/krievu-valodas-interesu-apkalposana-latvija-cely-nichto-ponty-vse

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  ilmisimo > Sanšains 13.09.2012. 09.24

  kolpants lama
  _____________
  lama >kolpants

  tiešām amizanti, ka savu (it kā dzimto) valodu še izmantojat,
  lai uzsvērtu kādas savas īpaši negatīvas emocijas…

  Vai arī- personāža” kolpants-kolonists okupants” patiesais nolūks ir radīt publikā refleksu, ka jebkurš teksts kiriļicā ir likumā noteiktajos “‘rāmjos” ierobežota- bet vienmēr vienīgi un tikai -hate speech.

  “‘advancētais”‘ polifēms- ar brillēm.

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  Egitazz > Sanšains 13.09.2012. 20.03

  lama
  да бросьте, ну какие негативные эмоции от ваших детских попыток обсудить ник или смакование лова мазохист:) просто чтобы русский не забывали:)

  0
  -1
  Atbildēt

  0

Sanšains 12.09.2012. 10.41

Latvijas Cilvēktirdzniecības apkarošanas eksperti brīdina, ka 95% no upuriem ir latvieši vecumā no 18 līdz 21 gadam.
===============================
Ļoti gribētos redzēt pamatojumu šiem datiem, jo tikpat ļoti gribas cerēt, ka tā īstenībā nav. Ja tomēr tā ir patiesība, tad…:(

+5
0
Atbildēt

0

astra_ozo 12.09.2012. 10.27

nesen pie mums uz darbu no bezdarbnieku biržas atsūtīja vienu sievieti (ap 40 g.v.), lai tā pretendētu uz kādu zemu apmaksātu darbiņu. CV bija rakstīts, ka latviski prot “vidēji”. Darba intervija nevarēja notikt latviski, jo viņa latviski nerunā, pat saprot tikai ļoti primitīvus tekstus, tad vienīgais ko viņa spēja – atbildēt ar “jā” vai “nē”.
Tas nozīmē, ka NVA darbinieki acīmredzot, ar viņu ir sarunājušies krieviski, viņas “apļecību” atzinuši par likumīgu un vēl viņa saņem bezdarbnieka pabalstu – vai tas nav pilnīgs pī…?

+15
0
Atbildēt

1

Andis 12.09.2012. 09.58

Patīkami, ka tagad par to runā skaļi.
Pārāk ilgi esam piekopuši pārprastu politkorektumu, kas nevienam – ne latviešiem, ne krieviem, neko labu nav devis. “Mūsu” krievi vispār, vairums atrauti no Krievijas reālās ikdienas, kļuvuši “delusional” (kā to pateikt latviski – “nomaldījušies”?), ērtas marionetes nedemokrātiska režīma manipulācijām.

+24
0
Atbildēt

2

  kristaps_drone > Andis 12.09.2012. 10.39

  ” Patīkami, ka tagad par to runā skaļi.” – tikai vēl gribētos sagaidīt, ka par to skaļi runā ne tikai ļoti nedaudzi rakstu un blogu autori un komentāru rakstītāji, bet arī valdošās koalīcijas gļēvlatvieši un augstākās valsts amatpersonas. Diemžēl, kaut ko tādu mēs laikam nesagaidīsim…

  +13
  -1
  Atbildēt

  0

  Jānis Jukna > Andis 12.09.2012. 10.45

  Tipiņš_
  Gandrīz jādomā, ka veltas cerības. Drīzāk var sagaidīt vēl kādas priekšrocības krievvalodīgajiem.

  +9
  0
  Atbildēt

  0

Egitazz 12.09.2012. 09.13

autorei vien tāds misēklis sanācis. te skola ir svarīgs vienotības faktors-reveranss latviešu pusē, te skola jau ir viens samērā nesvarīgs faktors, kas uztur identitāti-mēģinājums tā kā nomierināt krievus.

ja jau skola tomēr nav svarīgs faktors, tad kā tā vienos? krievu bērns taču mājās tāpat runās krieviski, skatīsies PBK un klausīsies ko vecāki stāsta! tā kā tā priekšrocība par krievu valodas zināšanām tāpat paliks! Jeb autore domā, ka bērns tad mājās pārstās runāt krieviski?:)))

bet kultūru un vēsturi tomēr tieši skola pasniedz, tā ka tie ir asimilācijas draudi. pie tam likvidējot krievu skolas, tas nozīmē, ka krievu valoda un literatūra vairs netiks pasniegta, labi ja ārzemju valodas līmenī. bet tad krievu bērnam būs jau diskriminācija, viņam vajadzēs izvēlēties vai nu angļu, vai nu krievu valodu. jo kā savādāk nodrošinās vienotu stundu sarakstu?

bet darbiniekiem turpinās prasīt krievu valodas zināšanu, jo 40% no iedzīvotājiem neviens negrib ignorēt un priekšrocība būs tam, kurs spēj pircējam izskaidrot visu arī dzimtajā valodā. Jo lai cik es labi latviešu valodu nezinātu, vieglāk informāciju es uztvēru krieviski.

+1
-10
Atbildēt

9

  gliters > Egitazz 12.09.2012. 09.38

  “bet darbiniekiem turpinās prasīt krievu valodas zināšanu, jo 40% no iedzīvotājiem neviens negrib ignorēt un priekšrocība būs tam, kurs spēj pircējam izskaidrot visu arī dzimtajā valodā. Jo lai cik es labi latviešu valodu nezinātu, vieglāk informāciju es uztvēru krieviski.”

  Ļoti daudzi Latvijas iedzīvotāji labprāt izmanto iespēju iepirkties ārzemēs, jo tur daudzkas ir gan lētāks, gan kvalitatīvāks, lai gan paši angliski runā un saprot daudz sliktāk, nekā tu latviski un arī veikalu personālam tā pārsvarā nav dzimtā valoda. Un neviens nesūdzas par komunikācijas problēmām. Saprast tu lieliski vari arī latviski, bet tev gribas veikalā tēlot kungu, pieprasot pārdevējai latvietei runāt tavā valodā, lai gan nevis tu, bet viņa atrodas savā etniskajā dzimtenē.

  +20
  -1
  Atbildēt

  0

  buchamona > Egitazz 12.09.2012. 09.59

  koplants. Un kādu vēsturi krievu skolās māca? ….Жаль, но вместо того, чтобы воспитывать гордость за своё прошлое, свою историю и свои достижения, пятидесятилетнюю историю своего народа подменили периодом серо-коричневой безысходности, где не было и не могло быть ничего хорошего, потому что это была «Soviet story»…(SC deputāts S. Potapkins) un tādā garā? :) Kādu kultūru apgūst “Homo sovieticus” skolās, kuru skolātāji reizē ar skolēniem dodas mītiņot 9. maijā un skrien balstot par SC?

  Es nesaprotu kādēļ ar krievu bērniem ir jāapietas kā ar jēlām olām? Kas viņi ir par ” mīkstajiem”? Es, okupācijas gados, pa taisno no latviešu skolas nokļuvu jūrskolā, kur man – latvietim Latvijā spiestā kārtā bija jāmācās krieviski gan okupantu vēsture, gan matemātika un fizika, un nevienam pat prātā neienāca pajautāt – kā es jūtos? Es runāju par tiem laikiem, par kuriem jums visiem tik lielas skumjas :)

  Un vēl viens piemērs par kultūru un vēsturi. Daudzi tūkstoši latviešu bija spiesti doties trimdā, jo mūsu valsti okupēja barbari. Tad lūk šobrīd šīs ” pirmās trimdas atvases” vēl joprojām runā latviski un noteikti labāk par LR “krievu skolas” beigušajiem jauniešiem pārzin LR vēsturi un saprot, kas tajā ” latviešu kultūrā” ir iekšā :) Un šīs savas zināšanas viņi ieguva savā brīvajā laikā, par savu naudu, necenšoties savās mītnes zemēs gāzt pastāvošo iekārtu :)

  Ar Tavām zināšanām LR vēsturē es iepazinos vakar, kad Tu sāki te rakstīt par to, kā Ļeņins ar Jelcinu Latvijai “uzdāvināja” neatkarību :)

  +20
  0
  Atbildēt

  0

  Egitazz > Egitazz 12.09.2012. 12.04

  zirnekliene Šeloba
  ļoti daudz tas ir tie, kas vispār aizbrauca? Bet speciāli iepirkties brauc samērā maz.

  es nevienam neko nepieprasu. BEt ja es dzirdu, ka pārdevēja runā latviski ar akcentu, es pārgāju uz krievu valodu. Arī ja pie manis atnāk klients un runā latviski vidēji vai ar akcentu, es pārgāju uz krievu valodu, jo mums ABIEM tā ir ērtāk. Ja blakus rindā stāv latvietis un nesaprot, ko es runāju krieviski ar pārdevēju, tā ir viņa problēma un kāda viņa vispār daļa, kurā valodā runā divi svešie viņam cilvēki?

  +3
  -7
  Atbildēt

  0

  Egitazz > Egitazz 12.09.2012. 12.13

  rinķī apkārt

  Un kādu vēsturi krievu skolās māca? .
  =======
  tādu, ko akceptēja LR Izglītības ministrija un pēc mācību grāmatām, ko akceptēja LR izglītības ministrija.

  gan matemātika un fizika, un nevienam pat prātā neienāca pajautāt – kā es jūtos?
  =======
  es tak sen jau teicu, ka visa tā jezga ap krievu valodu latviešiem ir tikai vienīgi no tā, ka gribās atriebties. Kaut gan Latvijā augstākā izglītība bija arī latviski.

  Ar Tavām zināšanām LR vēsturē es iepazinos vakar, kad Tu sāki te rakstīt par to, kā Ļeņins ar Jelcinu Latvijai “uzdāvināja” neatkarību :)
  =======
  ja nebūtu 1917.gada revolūcijas vai apvērsuma, nebūtu nekādas brīvas Latvijas un 1920.gada miera līguma. Tu daudz dzirdēji par Latvijas neatkarības cīnītājiem 1913.gadā? Vienkārši izmantota izdevība patiecoties cariskās Krievijas sabrukumam.

  tas pats 1991.gadā. Jeļcins bija tas cilvēks, kas sekmēja PSRS sabrukumu. Daļa armijas gāja viņam līdzi un tāpēc netika pieņems lēmums apslāpēt neatkarības kustību Baltijas valstīs. Ja būtu pieņemts lēmums..Tu naivi tici, ka tās barikādes dotu kādu nopietnu pretestību?

  Kaut drīzāk te Gorbačovam jāpateicas, ja ne viņa perestroika, viss būtu pa vecam, tas pats Tabūns bļautu no tribīnes Слава КПСС, bet Vaidere rakstītu darbus, ar ko sociālistiskā ekonomika labāka par kapitālistisko.

  Tad lūk šobrīd šīs ” pirmās trimdas atvases”
  =======
  praktiski nerunā. Nesen bija sižēts par nosacīti nesen aizbrauktiem- tur viena mamma teica, ka viņas bērni jau mājās runā savā starpā angliski.

  +1
  -11
  Atbildēt

  0

  gliters > Egitazz 12.09.2012. 12.30

  Stāsts gan bija par to, ka pārdevējai nav pienākums pāriet uz krievu valodu, ja klients latviski runā slikti, jo sliktas valsts valodas zināšanas ir klienta, nevis pārdevējas problēma. Un bossam nedrīkst būt likumīgu tiesību spiest pārdevēju runāt krieviski ar klientu, kura pienākums ir zināt latviešu valodu vismaz sarunvalodas līmenī.Ne tāpēc šī valsts ir radīta, lai minoritātēm būtu komforts uz pamatnācijas rēķina.
  Ļoti daudzi cenšas iepirkties ārzemēs, ja kas… Un kaut kā arī nav dzirdēts, ka ārzemju ceļojumā kāds būtu palicis badā vai bez kārotās lietas tikai tāpēc vien, ka nav varējis komunicēt ar apkalpojošo personālu.

  +11
  0
  Atbildēt

  0

  Egitazz > Egitazz 12.09.2012. 14.50

  zirnekliene Šeloba
  pienākums nav. bet pārdevējas pienākums izdarīt visu, lai klients atnāktu vēlreiz. Un ja viņa var pāriet un atbildēt ērtajā klientam valodā, tad tas ir tikai viņai pluss.

  klienta pienākums nav runāt ar pārdevēju latviešu valodā. Viņa vispār nezina, vai tas ir vietējais vai kāds tūrists. Jeb pārdevējai tagad pasi jāprasa?

  ar jums pārdevēja runā latviski. Kāda jums daļa par to, kādā valodā es runāšu ar viņu? da kaut lietuviski, ja abi saprastu, ka esam lietuvieši.

  +2
  -9
  Atbildēt

  0

  gliters > Egitazz 12.09.2012. 15.17

  “pienākums nav. bet pārdevējas pienākums izdarīt visu, lai klients atnāktu vēlreiz. Un ja viņa var pāriet un atbildēt ērtajā klientam valodā, tad tas ir tikai viņai pluss.”

  Ja iespēja sazināties dzimtajā valodā tiešām piederētu pie nepieciešamā “komforta minimuma”, tad ārzemēs vispār neviens neiepirktos. Tak labprāt cilvēki “atgriežas” gan poļu, gan leišu, gan Vakareiropas veikalos atkal un atkal, jo tur ir lētāk un labāk.

  “klienta pienākums nav runāt ar pārdevēju latviešu valodā. Viņa vispār nezina, vai tas ir vietējais vai kāds tūrists. Jeb pārdevējai tagad pasi jāprasa?”

  Latvijas iedzīvotāja pienākums ir prast izskaidroties latviski vismaz sarunvalodas līmenī – lai nokārtotu sadzīviskas lietas, ar to pilnībā pietiek. Krievijas tūristiem tā kā būtu laiks saprast, ka ārzemes krievu valodu var arī nesaprast un apgūt angļu valodas minimumu, ja gribas ceļot. Galējā gadījumā žestu valoda arī der.

  “ar jums pārdevēja runā latviski. Kāda jums daļa par to, kādā valodā es runāšu ar viņu? da kaut lietuviski, ja abi saprastu, ka esam lietuvieši.”

  Ja pārdevēju (latvieti) draud atlaist no darba par nerunāšanu “klienta valodā” un tāpēc viņa runā krieviski, tad tā ir arī mana darīšana, jo šīs pārdevējas situācijā varu (vismaz teorētiski) nonākt arī es. Tāpēc esmu t.sk. personiski ieinteresēta, lai šādas “rūpes par biznesu” aizliedz ar likumu.

  +9
  -1
  Atbildēt

  0

  Egitazz > Egitazz 12.09.2012. 16.55

  Tāpēc esmu t.sk. personiski ieinteresēta, lai šādas “rūpes par biznesu” aizliedz ar likumu.
  ===
  ak šausmas, drīz vietējiem krieviem sekot valodas policija un sodīs par to, ka veikalā kaut ko prasa krieviski!

  poļi lai iepērkas cik grib jebkurā valodā. kamēr man ir svarīgi pārdot savu pakalpojumu tepat Latvijā. Un ja klients vēlās, es ar viņu runāšu krieviski.

  smieklīgi prasīt no kāda cita angļu valodas zināšanas tikai tāpēc, ka kādam nepatīk krievu valoda.

  +1
  -8
  Atbildēt

  0

  gliters > Egitazz 12.09.2012. 17.10

  “poļi lai iepērkas cik grib jebkurā valodā. kamēr man ir svarīgi pārdot savu pakalpojumu tepat Latvijā. Un ja klients vēlās, es ar viņu runāšu krieviski.”

  Es runāju par daudziem Latvijas pilsoņiem un pastāvīgajiem iedzīvotājiem, kuri speciāli brauc iepirkties uz Lietuvu, Poliju, Vāciju un daudz kur citur – kaut kā viņu izvēli galīgi neietekmē iespēja runāt dzimtajā valodā. Un arī Latvijā NORMĀLU CILVĒKU, nevis “Russkij mir” fanātu, pirmkārt, interesē preces cena, kvalitāte, veikala sasniedzamība, piegādes iespējas un izmaksas, nevis tas, vai ar viņu runā vai nerunā krieviski.

  “ak šausmas, drīz vietējiem krieviem sekot valodas policija un sodīs par to, ka veikalā kaut ko prasa krieviski!”
  Nevis pircējam, bet veikala īpašniekam (vadītājam) par komunikācijas uzspiešanu svešvalodā saviem darbiniekiem.

  “smieklīgi prasīt no kāda cita angļu valodas zināšanas tikai tāpēc, ka kādam nepatīk krievu valoda.”

  Ir nekaunīgi no krievu tūrista puses prasīt privilēģijas savai valodai, ja zviedru, somu, franču vai vācu tūristam iespēja saņemt apkalpošanu dzimtajā valodā netiek piedāvāta. Kāpēc krievu tūrists ir “vienlīdzīgāks”?

  +8
  -1
  Atbildēt

  0

Andris 12.09.2012. 09.04

Ir aksioma: katrs pats sev – tuvākais. Un būtu absurdi domāt, ka, vēsturiskajai situācijai mainoties, šis „katrs”, vairākās paaudzēs Latvijā juties kā likumīga un neapšaubāma majoritāte, pēkšņi atplestām rokām un no tīras sirds pieņems minoritātes situāciju. Sevišķi vēl tad, ja etniskā/lingvistiskā proporcija valstī ir apmēram puse uz pusi un valstsnācijai kopumā trūkst elementāras pašapziņas.
Mani vienmēr ir fascinējuši islandieši. Maza tauta, bet katrs, kurš piedzimis šai, Mēness ainavai līdzīgajā zemē, zem skopās ziemeļu saules un pasakai līdzīgās ziemeļblāzmas, ir pašpietiekami lepns par sevi, savu valsti, tautu un valodu, kas ielikta šūpulī. Bet labi, – neiesim tik tālu. Palūkosimies kaut vai uz čehiem. Jā, viņiem bija „maigais sociālisms”, bet bija arī tanku kāpurķēdes Prāgas pavasarī. Un bija savs Vāclavs Havels un Jans Palahs. Viņi kļūst par tautas asinsrites sastāvdaļu, un arī šodien var just, ka „Klāsa pelni…”
Savukārt Latvijā – nolaistas galviņas un „mīļais miers”. Kā vārdā? Sava rāmā komforta dēļ? Jo – „vēders – dievs visaugstākais”… Vēl šodien sūrst situācija, kas „Krēsla” pompozo vizīšu laikā, viņam caur Latviju dodoties no/uz Maskavu, lai saņemtu vadošos un virzošos norādījumus (neaizmirsīsim, ka viens no galvenajiem EDSO naudasmakiem tiek atvērts/aizdarīts tieši valstī, kas atrodas austrumos aiz Zilupes), veidojās ap Valsts valodas centru. Dzintra H., VVC vadītāja, un Ina Dr. bija vienīgās donkihotes, kas, sejsegu pacēlušas, cīnījās, lai valsts valoda netiktu galīgi sabradāta zem EDSO, Hāgas rekomendāciju un komisāra Stūla zābakiem. Un zaudēja, jo pat valsts pirmā persona, kura vēl pāris nedēļas pirms ieiešanas Pilī deklarēja, ka valoda ir tautas mugurkauls, situācijai mainoties, kļuva mīkstāka par sviestu uz Rietumu sviestmaizes. Tas pats notika visos līmeņos un visās jomās un nav mainījies arī šodien.
REN : „Netika ņemts vērā, ka bijusī valdošā etniskā grupa, kura pēkšņi kļuvusi par minoritāti, ir caurskalota ar citu ideoloģiju un vēsturisko mitoloģiju. Nebija izvērtēti potenciālie riski, ko šāda automātiska izglītības segregācija izraisīs nākotnē.”
Ikviena valoda ir neapšaubāma bagātība, no kuras atteikties vai tikai prātā nabagais. Un man nav nekādu iebildumu, ja Latvijas skolās tiek mācīta ikviena (arī krievu) valoda. Taču – kā SVEŠVALODA. Bet Latvijā paši esam izveidojuši absurdu. Un paši cītīgi izliekamies to nemanām. Ja beidzot valsts nesapratīs, ka ir vispēdējais laiks iztaisnot mugurkaulu, radīt vienotu, citu valstu interesēm nepakļautu izglītības sistēmu, pieļauju, ka paredzamā nākotnē par nacionālo valsti varēsim teikt „bija”.

+20
0
Atbildēt

0

buchamona 12.09.2012. 08.32

…Bet šo jauno paaudzi Latvija viņiem ir pati uzdāvinājusi. Visupirms segregētās izglītības arhitekti bija šeit uz vietas. Gan valsts pārvaldē, gan patstāvīgi domāt nespējīgajā akadēmiskājā vidē, kura intelektuāli nekritiski barojās no 90. gadu neoliberālās domas. Cilvēki viedoja savas akadēmiskās un profesionālās karjeras, īpaši cerot uz siltiem ministriju krēsliem Latvijā un vēl siltākiem krēsliem Eiropas institūcijās….+++ Lasīju šo rakstu un domāju par mūsu “neoliberāļiem”, ” akadēmisko vidi”, Ozoliņa piegājienu pret ” lāpnešiem” un intelektuāļiem – ikdienas IR komentētājiem, kuri te ar tādu degsmi apkaro ” naciķu tumsonību” un NA. Ko teiksit? :)

+19
-2
Atbildēt

14

  ilmisimo > buchamona 12.09.2012. 09.32

  ..Ko teiksit? :)
  _____________________
  Un ko teiks Ķīlis un viņa komanda?

  lai gan-mūsu “‘intelektuāli”‘ nav jāmāca- tehnika “‘no šitās vietas nevar dzirdēt” izkopta un nopulēta kā Faberžē ola.

  +7
  -3
  Atbildēt

  0

  astra_ozo > buchamona 12.09.2012. 10.33

  Cik no IR komentējošiem meitenēm un zēniem atbalstīja NA ierosināto parakstu vākšanu par krievu skolu likvidāciju? Es laikam biju viens no retajiem.
  Par A. god. :) A.Ozoliņu un Co es nemaz nerunāju… :)

  +10
  0
  Atbildēt

  0

  Jānis Jukna > buchamona 12.09.2012. 10.44

  andza_
  Es atbalstīju. Likumprojekts nebija ideāls, bet neviens neko labāku nebija piedāvājis.

  +8
  0
  Atbildēt

  0

  gliters > buchamona 12.09.2012. 10.47

  Es arī, turklāt 10000 parakstu posmā.

  +6
  0
  Atbildēt

  0

  astra_ozo > buchamona 12.09.2012. 11.03

  To ZŠ
  Es arī pirmajā posmā.
  Turklāt vēlāk regulāri aicināju visus parakstīties, mūsu ģimene izvadāja lapiņas par apkārtējām mājām ar aicinājumu parakstīties 2. posmā. Nav jau svarīgi, ka es atbalstīju, bet skumji, ka sabiedriskā doma tika veidota pret NA izstrādāto iniciatīvu, te liels nopelns IR kolektīvam un citiem “liberāļiem”. Varbūt piedāvātie likuma grozījumi nebija ideāli, bet bija jāiet uz priekšu.
  Otrkārt, jāatjauno obligātais karadienests, igauņi atzīst, ka armija esot lielisks integrācijas līdzeklis. Nepilsoņu bērni varētu uzreiz pēc pilsonības automātiskas piešķiršanas doties dienēt… :)

  +10
  -3
  Atbildēt

  0

  gliters > buchamona 12.09.2012. 11.12

  “Otrkārt, jāatjauno obligātais karadienests, igauņi atzīst, ka armija esot lielisks integrācijas līdzeklis. Nepilsoņu bērni varētu uzreiz pēc pilsonības automātiskas piešķiršanas doties dienēt… :)”

  Tad liela daļa vecāku nemaz negribēs to pilsonību saviem bērniem – tas arī būtu vienīgais ieguvums no obligātā karadienesta atjaunošanas, kuru neatbalstu – kaut vai djedovščinas risku dēļ. Atbalstīt un popularizēt dalību zemessardzē – cita lieta.

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

  astra_ozo > buchamona 12.09.2012. 11.17

  Tad liela daļa vecāku nemaz negribēs to pilsonību saviem bērniem
  ———–
  es jau par to pašu… :)

  +4
  0
  Atbildēt

  0

  kristaps_drone > buchamona 12.09.2012. 11.54

  “kuru neatbalstu – kaut vai djedovščinas risku dēļ” – nu, tie djedovščinas riski ir stipri pārspīlēti, Latvijā obligātā dienesta pastāvēšanas pēdējos gados šī parādība bija ļoti veiksmīgi apkarota un praktiski nepastāvēja.

  +8
  0
  Atbildēt

  0

  Egitazz > buchamona 12.09.2012. 12.00

  andza
  izrādās, NA nepiedavāja krievu skolu likvidāciju un segregācijas (uh kāds vārds, gandrīz aparteīds) likvidāciju. Viņu piedāvājums bija visu atstāt pa vecam, tikai visu pasniegt krievu valodā

  neticat? baudiet
  http://www.sargivalodu.lv/
  „Latviešu skolās masveidīgi ieplūdīs cittautieši, tādējādi mazinot izglītības kvalitāti.”
  Patiesībā – iecere paredz saglabāt dažādu tautību skolas, kurās pastiprināti mācīs šo tautu valodu, kultūru un vēsturi. Mainīsies tikai pamata apmācību valoda.

  tad kur tā praktiska jēga, izņemot vēlmi vienkārši pakaitināt krievus?

  Vēršu uzmanību – “saglabāt dažādu tautību skolas, kurās pastiprināti mācīs šo tautu valodu, kultūru un vēsturi”. ņemot vērā, ka no tiem 40% cittautiešu 27% ir tie paši krievi, tad krievu skolas tāpat paliks. Un būs arī pastiprināt jāmāca krievu valodu, kultūru un vēsturi.

  +2
  -6
  Atbildēt

  0

  astra_ozo > buchamona 12.09.2012. 12.37

  Viņu piedāvājums bija visu atstāt pa vecam
  ————-
  mēs jau te visi rakstām, ka piedāvājums nebija ideāls.

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

  Egitazz > buchamona 12.09.2012. 14.13

  andza
  nē, piedāvājums bija ideāls, tieši ar tādu reakciju, kas bija plānota un paredzēta.

  +2
  -8
  Atbildēt

  0

  astra_ozo > buchamona 12.09.2012. 15.31

  nē, piedāvājums bija ideāls, tieši ar tādu reakciju, kas bija plānota un paredzēta.
  ———
  Ar čeloveku sēdi vienā kabinetā, vai arī jums katram savs?

  +5
  0
  Atbildēt

  0

  Egitazz > buchamona 12.09.2012. 16.51

  andza
  jā, blakus cilvēki strādā.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  Sandra Spudiņa > buchamona 12.09.2012. 22.30

  bet vajadzēja

  +4
  0
  Atbildēt

  0

betija.tur 12.09.2012. 08.24

Raksts ir lielisks un labi atspoguļo problēmu. Gribu piebilst, ka arī Rīgas skolās latviešu jaunieši neapgūst krievu valodu tādā līmenī, lai apkalpotu klientus. Līdz ar to Rīgā lielākā daļa jauniešu, kas strādā apkalpojošā sfērā, ir krievvalodīgie. Turklāt bieži vien viņi to arī tik spēj – runāt labā krievu un vājā latviešu valodā. Latviešu jauniešiem ar labajām angļu, vācu u.c. zināšanām vairs nav vietas un ir jābrauc prom. Pavisam nesen biju lieciniece, kā kafejnīcā Double Coffee Alfā bija ienākuši angliski runājoši jaunieši. Saksrēja teju vai viss krievvalodīgais personāls, lai mēģinātu tos saprast, jo, pieņemot darbā, acīmredzot galvenais nosacījums bija apkalpot klientus, kas vēlas dzīvot krievu valodas komforta zonā, nevis tūristus.

+23
0
Atbildēt

1

  Eriks Grube > betija.tur 12.09.2012. 08.30

  latvieshiem, lai dabuutu darbu, ir divas iespeejas – perfekti runaat krieviski vai saglabaat pashcienju, emigreejot uz valstiim, kur sho valodu var atljauties nelietot

  +12
  -1
  Atbildēt

  0

Jānis Jukna 12.09.2012. 07.54

“Krievu valodas prasība darbavietās visbiežāk nav saistīta ar darba raksturu. Tā ir etniskās komforta zonas saglabāšanas prasība.”
Pilnīgi piekrītu. Visas atrunas par krievu valodas neatsveramo lomu tirdzniecībā, ārzemju klientu apkalpošanas uzplūdos, pasaku tēliem pielīdzinātajiem, ahasvēriskajiem krievvalodīgajiem sirmgalvjiem (interesanti, ka viņu prāta spējas iemācīties valodu apšauba tieši krievvalodīgos pārstāvošie politiķi, latvieši tik pesimistiski nedomā), ir vienas vienīgas pompozas, demagoģiskas pļāpas.
Lielu nožēlu izraisa, no otras puses, pat valsts iestāžu politika, sākot ar Tiesībsargu un beidzot ar VID vai NVA, kur prasa obligāti krievu valodu. Politiķu nacionālā daļa uzsver latviešu interešu aizsardzību, pat izdarot būtībā neko nedodošus grozījumus Darba likumā, tikmēr iestāžu politika klaji pretēja. īstākās divkosības paraugs.

+28
0
Atbildēt

0

Janka, Janic 12.09.2012. 07.22

taa ir kauna lieta, latvietis tika diskrimineets boļševiku laikos un arii tagad jau 20 gadus krievu šovinisms turpina attiistiities , pašiem galvas nebija , ka jaaklausa stulbiem padomiem ,peec briiviibas atguušanas krievi bija gatavi, ka izgliitiiba tiks finanseeta tikai valsts valodaa , kaa visaas normaalaas briivaas valstiis , mees palikaam pie koloniaalaas metodes un tagad varam grauzt nagus ,beigsies ar to ka krievu elektoraats paarsniegs nacionaalo un veel peec 20 gadiem vienaa mieraa iestaasimies krievijas impeerijaa , luuk pie kaa novediis šis reveranss, ja nekas netiks krasi izmainiits

+16
-1
Atbildēt

1

  inesite15 > Janka, Janic 13.09.2012. 15.32

  Ugu – MUCAA AUGT UN PA SPUNDI BAROTIES !
  Un ar daudziem daudzbeerniem !

  Un ne jau Diogena Kinikja mucaa, dabiski – kjenchu-olinjieshu sirdsmaajinjas muccaa – ar dziesmaam un karogiem !!!

  0
  -3
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam