Pilsonības likuma grozījumi nodoti pēdējam vētījumam 19

Komentāri (19)

Vladimirs Lavrenovs 06.09.2012. 17.52

Tāds auto-pilsonības dāvinājums nepilsoņu bērniem būtu pieņemams tikai tad, ja valsts nodrošinātu bērnus ar pilsoņa cienīgu izglītību. Ir jābeidz ķēmoties ar skolām, kurās māca vēsturi no pasaku krājumiem.

+7
0
Atbildēt

2

  Русский язык должен быть реабилитирован.

  Только так. Как были реабилитированы репрессированные Сталиным, так же должен быть реабилитирован и русский язык, а также активисты русского языка: Петропавловский, Линдерман и Осипов.

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  Что? Не понял? Тогда мы летим к вам!

  http://www.youtube.com/watch?v=6Evu8L2pF7w

  0
  0
  Atbildēt

  0

Maija Bogena 06.09.2012. 16.47

Ļoti labi! Nebūtu ticējusi, ka Saeima nonāks pie tik prātīgiem lēmumiem pilsonības jautājumā. Apsveicu visus, kas balsoja par vai atturējās …

0
-2
Atbildēt

6

  andris902 > Maija Bogena 06.09.2012. 17.23

  …Maruta….nesapriecājies pāragri!….iekšējā opozīcija koalīcijā jau paziņojusi:

  no VL ieraksta Twitterī:
  “2.lasījumā Saeimā pieņemtie Pilsonības likuma grozījumi ir ar nepilnībām, kuras NA centīsies novērst ar priekšlikumiem uz 3.lasījumu.”

  …tāpat kā nostāja pret otru izskatāmo jautājumu:
  “Lauku atbrīvošana no iedzīvotājiem būtu kapitulācija; NA neatbalstīs šo Vienotības ieceri, norāda Raivis Dzintars”….

  …paldies Kalvim Apsītim, kurš mēģina argumentēti skaidrot koalīcijas iekšējo opozicionāru aplamības….
  http://www.visulatvijai.lv/news.php?readmore=1156320378

  +1
  -7
  Atbildēt

  0

  Sandris Maziks > Maija Bogena 06.09.2012. 18.56

  zanE …
  Pēc SC, ZP un viņu atbalstītāju domām, latvieši vispār ir mūžam neapmierināta kašķīga opozīcija, kas traucē dzīvot brālīgā saimē šeit vairāk kā simts tautām.

  +4
  0
  Atbildēt

  0

  andris902 > Maija Bogena 06.09.2012. 20.14

  …articulus100. …mēs šobrīd nerunājam par SC un RP, bet par koalīcijas partneri, kas diendienā strādā plecu pie pleca ar pārējiem, nobalso – tātad atbalsta un tad, fiksi metas gar stūri un uzbliež paziņojumu ar citu domu…kāpēc?…spēle uz abiem vārtiem ar populisma bumbu, ja nu kāds nebūs apmierināts ar viņu lēmumu, tad varēs izpatikt “pareizajiem” un “nepareizajiem” arī?…
  …var vienreiz burkšķēt aiz stūra, otrreiz, bet, ja tas kļūst par normu, tad rodas jautājums – vai šāds koalīcijas partneris ir uzticams?…

  …paziņojumi nāk viens pēc otra par “spiešanu”, par nerespektēšanu, par draudiem un reizē arī bailes par kompromatiem….bailes?…vai tad skapji pilni ar skeletiem un pagultes arī?….
  …kaut kā – nenopietni….

  0
  -3
  Atbildēt

  0

  Sandris Maziks > Maija Bogena 06.09.2012. 20.23

  zanE …
  bet par koalīcijas partneri, kas diendienā strādā plecu pie pleca ar pārējiem

  Vai VL vajadzētu plecu pie pleca kopā ar zatleristiem ar automātiem rokās apstaigāt latviešu lauku sētas un visus aizdzīt uz pilsētu, lai vieglāk uzraudzīt?

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  andris902 > Maija Bogena 06.09.2012. 21.26

  ….articulus100. …pēc tik muļķīga komentāra nākas pārkopēt mūsu kolēģu komentētāju rakstīto pie norādītās saites:

  Kalvis:

  -“Problēma ir reāla – cilvēki nereti dzīvo tur, kur tuvumā nav viņiem piemērotu darbavietu. Savukārt tur, kur darbavietas būtu -nav ērtas transporta iespējas vai iespēja par pieņemamu cenu īrēt dzīvesvietu. Tāda ir mūsu valsts pašreizējā realitāte – ceļi ir slikti, degviela daudziem nav pa kabatai, mājokļu īres tirgus joprojām ir nesakārtots…

  Un ir arī sekas – daudzi cilvēki no attāliem reģioniem meklē darbu nevis Rīgā, Jelgavā vai Ventspilī (kaut arī tur to varētu atrast), bet gan – uzreiz brauc uz ārzemēm. Jo paradoksālā veidā izrādās, ka Korkas grāfistē Īrijā ir vieglāk sarunāt īrēt istabiņu par pieņemamu cenu nekā Rīgā. Protams, dažu gadu laikā cilvēks varētu iekārtoties arī Rīgā – atrast labāku darbu, sameklēt piemērotāku mitekli. Bet ja viņam nav naudas uzkrājumu (un līdzšinējā dzīvesvietā ir zaudēts darbs vai bankrotējusi saimniecība), tad iespējas pārcelties NEKAVĒJOTIES ir ierobežotas. Daudzi cilvēki sūdzas, ka Rīgā zemākās algas ir tādas, par kurām nevar izdzīvot tie, kuriem ir lielāki transporta izdevumi vai lielāka īres maksa. Nav labi, ja cilvēkam jāpamet dzimtene tikai tādēļ, ka pietrūka, teiksim, 50 latu mēnesī, ko samaksāt par autobusu līdz darbavietai.

  Tikpat labi – ja darbavietas ir laukos, tad var gadīties, ka vajag īslaicīgu pabalstu, lai varētu pārcelties uz laukiem. Tā ir sociālās politikas klasika – mēs palīdzam cilvēkam uz īsu brīdi viņam kritiskā brīdī (dzīvesvietas un darbavietas maiņa) – un tad kad viņš jau nostājies uz savām kājām, viņam pabalstu vairs nevajag, bet viņš pats samaksā nodokļus, lai palīdzētu kādam citam.

  Manuprāt Nacionālajai Apvienībai ir vajadzīga sociālā politika – ne jau visi mūsu līdzpilsoņi ir bagāti, ne visi uzreiz spēj paņemt kredītu mājokļa iegādei. Tādēļ vienā vai otrā veidā jānodrošina iespēja cilvēkiem pārcelties tuvāk potenciālajām darba vietām. Tas labi sasaucas ar to, ka NA politikai ir jākļūst “kreisākai” – jāpievēršas solidaritātes vērtībām.”

  0
  -3
  Atbildēt

  0

  andris902 > Maija Bogena 06.09.2012. 21.27

  ….turpinot…

  …Andrejs:

  -“Realitāte ir tāda, ka pat bez plānotā pabalsta process JAU notiek. To ļoti labi var novērot Daugavpilī un gan jau arī citās lielajās pilsētās, bet D-pilī sevišķi, jo te ir daudz vajadzīgi cilvēki ar latviešu valodas zināšanām, protams, ka laukos tādu ir vairāk. Daudzi arī braukā, pat no Krāslavas un Līvāniem, Preiļiem.
  Un šādā situācijā, ja izvēle ir starp cilvēka palikšanu Latvijā vai aizbraukšanu, tad viennozīmīgi palikšana Latvijā ir labāka. Attiecīgi pabalsts būtu tikai pozitīva lieta, jo netiks jau dots pabalsts VISPIRMS, vispirms būs jāatrod darbs un tikai tad sekos pabalsts. Tagad cilvēki kauč kā izgrozās arī bez pabalsta, bet nav izslēgts, ka daži arī aizbrauc uz ārzemēm, nespēdami atrisināt situāciju uz vietas. JA būtu iespēja piedāvāt alternatīvu laukos, tad varētu arī noraidīt šādu pabalsta ideju, bet pašlaik tā, manuprāt , ir liela kļūda. Starp citu, nav jau arī izslēgts, ka darba meklējumos var pārvietoties no LAUKIEM UZ LAUKIEM – tad kādēļ gan neatbalstīt šādu mobilitāti ?
  Manuprāt, pabalsts un darba vietu rašanās veicināšana laukos NAV savstarpēji izslēdzošas lietas.
  Varbūt kā kompromisa variantu varētu pieņemt , ka pabalstu piešķir, ja pārcelšanās notiek Latvijas teritorijā, IZŅEMOT RĪGU. Jo, piemēram, Daugavpilij latviešu iebraukšana ir bijusi un BŪS TIKAI POZITĪVA, pilsēta jau ir kļuvusi daudz latviskāka, kādēļ gan to neveicināt?”

  0
  -2
  Atbildēt

  0

kristaps_drone 06.09.2012. 15.56

Gļēvlatviešu koalīcija nevar nevienu darbu izdarīt kvalitatīvi un tā, lai neciestu nacionālas valsts intereses. Proatms, jau sen bija jāsakārto dubultpilsonības jautājums. Tācu vienlaikus ir sperts plats solis pilsonības nulles varianta ieviešanai, dodot par skaistām acīm okupantu un kolonistu pēctečiem pilsonību. Un sevišķi smieklīga, ja nebūtu traģiska, naivo vai pretvalstisko deputāteļu doma, ka vecāki, kas apzināti un speciāli palikdami nepilsoņi, palīdzēs bērniem apgūt lojalitāti, mīlestību pret Latviju un latviešu valodu. Kā var palīdzēt apgūt to, kā pašiem nav!

+10
-3
Atbildēt

2

  reksa > kristaps_drone 06.09.2012. 19.13

  Ja Latvijā dzīvojušajiem Lietuvas pilsoņiem dzimst Lietuvas pilsoņi – vai tas nav idiōtisms?..

  Bērniem ir tāda pati pilsonība (vai nepilsonība), kāda ir viņu vecākiem.

  +5
  0
  Atbildēt

  0

  Sandris Maziks > kristaps_drone 06.09.2012. 19.19

  nulle
  Ja tavi draudziņi ir tik debili, ka nespēj nokārtot valodas un vēstures eksāmenus, lai iegūtu Latvijas pilsonību, kādi tad būs viņu bērni, vēl ņemot vērā to, ka tā suga degradējas.
  Kam Latvijai tādi pilsoņi?

  +4
  0
  Atbildēt

  0

Tamāra Nolmane 06.09.2012. 15.18

Apņemšanās iemācīt lojalitāti Latvijai un valsts valodai protams ir apsveicami, bet kā pārbaudīt vai tas ir noticis?

+3
0
Atbildēt

1

dace_roze_lmt_lv 06.09.2012. 14.35

Экс-советник Элерте: счастье латышей, что неграждане не сбиваются в банды

06.09.2012 08:49
Руководство спецслужб Латвии и первые лица страны имеют извращенное представление о сути демократии и основах сплоченности общества. Такое мнение в программе “Без цензуры” на канале TV5 высказал бывший советник Сармите Элерте и ведущий исследователь Латвийского университета, политолог Андрей Бердников.
Источник: Delfi

По мнению политолога, риск криминализации отчужденых групп населения всегда и в любой стране чрезвычайно высок. Бердников отмечает, что в Латвии неграждане не сбываются в уличные банды только по тому, что эта категория населения, в основном, в преклонном возрасте.

“Неудовлетворенность этих людей [неграждан] тем, как с ними поступило государство, когда оно приобрело независимость, — это переходит на следующее поколение. Но это счастье латышского истеблишмента, что у нас нет культуры уличного насилия”, — заявил он, сам недавно вступивший в партию Владимира Линдермана “За родной язык!”.

По словам Бердникова, если бы в нашей стране в положени неграждан оказались бы выходцы
из Африки, погромы в Риге были бы обычным делом. Он также указал, что один из его фундаментальных научных трудов был посвящен именно уличным акциям протеста мексиканского населения в США.

http://www.ves.lv/article/225934

Комментарии читателей можете читать сами: “kostaaa Сегодня, 11:40 #
прохожий /…/ Встречу л…, плюну в рожу”.

0
0
Atbildēt

0

dace_roze_lmt_lv 06.09.2012. 14.27

“Latvijai kā mazai nacionālai valstij ir ļoti svarīgi” – Латвии как маленькому национальному государству очень важно отказаться от своего национализма и перестать быть национальным государством.

Сумасшедшие, пройдите по улице. Какое национальное государство? Вы игнорируете 30 % своего населения.

Песенка для вас:

http://www.youtube.com/watch?v=6Evu8L2pF7w

0
0
Atbildēt

0

ilmisimo 06.09.2012. 12.53

…Savukārt Latvijā pēc 1991.gada 21.augusta dzimušu nepilsoņu bērns ir atzīstams par valsts pilsoni, ja viņa pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvijā un viņš pirms tam visu laiku bijis bezvalstnieks vai nepilsonis……
____________________
Loģiski jau gan būtu no 1994. gada 1. septembra.

+3
0
Atbildēt

1

  Sandris Maziks > ilmisimo 06.09.2012. 18.57

  lama …
  Loģiski jau gan būtu no 1994. gada 1. septembra.

  Kas tāds notikās 1994.gada 1.septembrī?

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: