Cinisms, pašcenzūra un bailes Rīgā 221

Komentāri (221)

Eriks Grube 21.08.2012. 23.56

“I will vote for PĒDĒJĀ PARTIJA but only if 1,000 other local people will do the same.”

— Linda Curika
____________________

Luuk, cik principiaali ljauzhi kaunina latvieshus par gljeevuliibu.

Vieniigaa Pareizaa Viedoklja Zinaataajai buutu shoks uzzinot, ka tauta peec pirmaa mozaiikas svilpiena nemiinjaajas protesta piketos Kalpaka bulvaarii nevis taadeelj, ka taa pieluudz Putinu, bet aiz riebuma pret bazniicu apgaaniitaajiem un publisku koposhanos, ko UDS maakti wannabe performanchu riikotaaji uzdod par augsto Maakslu un progresiivu Politiku.

+1
-1
Atbildēt

0

Juris 20.08.2012. 19.45

Protams, ja uz kārts liktas pietiekami lielas vērtības, provokatori un “informatīvais atbalsts” tiek nodrošināts atbilstošā līmenī, ne tikai Krievijā, bet arī pārējās “tuvējās” kaimiņvalstīs, kurās atrodama kaut minimāla krievu diaspora.

0
0
Atbildēt

0

Eriks Grube 20.08.2012. 16.08

“opozīcijai salekšanās ar pareizticīgo baznīcu par labu nenāks.”

ticiigo sashutumu izraisiija pastaavoshaas varas nopirkto provokatoru Verzilova un Tolokno akcijas, ne opoziicija

http://namarsh-ru.livejournal.com/209095.html

+1
-1
Atbildēt

3

  Juris > Eriks Grube 20.08.2012. 19.39

  to vai Pussy Riot bija provokācija – parādīs vēsture, jūsu minētais avots nepasaka nekā par Pussy Riot lietu, bet piemin pavisam citu notikumu, kaut arī savā tekstā pieminat Tolokno – kas ir Tolokoņņikovas pieņemtais pseidonīms.
  Varbūt cerībā, ka lasītāji būs par slinku ieskatīties tajā un pieņems šo par pilnvērtīgu argumentu.
  Tādā gadījumā – netīri nospēlēts.

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  Kaspars Špūle > Eriks Grube 20.08.2012. 19.56

  Kaspar, paskatieties trešo foto no augšas – dāmīte oranžā jakā.
  Bet pēc tam komentos
  http://namarsh-ru.livejournal.com/209095.html?thread=1156295#t1156295

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  Juris > Eriks Grube 21.08.2012. 00.31

  Beidzot atradu ko Tu domāji (vecums), vienkārši līdzīga pēc sejas.
  Nedomāju, ka tur kāds ir tik ļoti dumjš, lai izmantotu galveno trumpi noteiktā spēlē (nosaucam to par Pussy Riot PR), pavisam citā, salīdzinoši sīkā starpgadījumā, kas ļauj omon’am izvicināt stekus.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

gliters 20.08.2012. 15.42

Ja vara un pareizticīgā baznīca ir saplūdušas vienā veselumā, tad nevar “salekties” ar vienu, “nesalecoties” ar otru, tāpat kā nevarēja “salekties” ar padomju varu, vienlaikus “nesalecoties” ar kompartiju.
Pēc 1917.g. “likvidēto” sociālo netaisnību laika gaitā aizvietoja ar “kastu sistēmu”, kurā augstākā kasta bija padomju nomenklatūra ar n-tajiem bonusiem un privilēģijām (specveikaliem, specmedicīnu, speckurortiem utml.)
Krievijas problēma ir tā, ka šo feodālismā balstīto “baznīcas un ķeizara” saplūšanu, ko attīstītās Rietumu valstis ir atstājušas tālā pagātnē, Krievija nemainīgi “restartē”… un nav cerību, ka šis nebeidzamais bizantisma “augšāmcelšanās” process beigsies ātrāk par Krievijas kā valsts pastāvēšanas beigām.

+3
-1
Atbildēt

3

  Jānis Derkusovs > gliters 20.08.2012. 16.58

  Jā. Bet pareizticīgo baznīcai pieder miljoniem slāvu. Tā ir ārkārtīgi ietekmīga Krievijā, visos sabiedrības slāņos. Un tagad Putinam ir izdevies šo ļoti, ļoti ietekmīgo spēlētāju nostādīt sev blakām. Nu nestāv viņš vairs viens pret opoziciju par valsts izzagšanu un varas piesavināšanos. Tagad viņš ir zaščitņik veri.
  Ļoti jau nu iespēlēja rokā viņam pusijas…Tapat kā “čečenu kaujinieki” uzpridzināja daudzīvokļu dzīvojamās mājas, kad vajadzēju iemeslu jaunam karam Čečenijā..
  Nu, nu…Vai nu tik šitā mākslas akcija nebūs ļoti laikmetīgu ekspertu kantorī izstrādāta..

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  Jānis Derkusovs > gliters 20.08.2012. 17.11

  Un dīvaini, ka divas dalībnieces neviens pat īpaši nemeklē…

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  gliters > gliters 20.08.2012. 17.25

  Čekas virsnieks Gundjajevs jau no brīža, kad stājās amatā, uzņēma kursu uz bizantisko baznīcas un viņa čekas kolēģa Putina pārstāvētās varas saplūsmi – tas bija ilgi pirms Pussy Riot akcijas.

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

gliters 20.08.2012. 13.55

“Krievus var apvienot pret korupciju, sociālo netaisnību, bet ne pret pareizticīgo baznīcu…”, kas, pati būdama korumpēta, oficiāli dod savu svētību noziedzīgajai un korumpētajai varai.

Citiem vārdiem sakot, reāla opozīcija Krievijā nav iespējama. Attieksme pret PR akciju un tai sekojošo tiesas prāvu parāda arī opozīcijas patieso seju – tas, kurš vēršas tikai pret sekām (korupcija un sociālā netaisnība), nav nekāds opozicionārs.
Būtībā problēma ir tāda, ka ne krievi, ne Krievija kā valsts nespēj mainīties – pēc jebkura satricinājuma nemainīgi atgriešas pie viduslaiku bizantiskā valsts modeļa. Ņemot vērā impērisko un expansīvo šīs valsts politiku, tā ir ne tikai Krievijas, bet visas pasaules problēma.
Kādas tur vairs “bakalavas” un “ticīgo aizskaršana”…

+2
0
Atbildēt

4

  Jānis Derkusovs > gliters 20.08.2012. 14.15

  Ir iespējama. Atceries 17.gada revolūciju. Arī Romanovus atbalstīja pareizticīgo baznīca, bet viņi krita un reizē ar viņiem arī baznīca. Krustus gāza un baznīcas apgānīja vai uzspridzināja. Arī šo ļoti konkrēto templi. Varbūt par sodu par grēkiem, tāpat kā jau gadsimtiem nav miera Jeruzalemē…Dieva ceļi nav cilvēku ceļi..
  Bet režīms, kas nāca vietā bija vēl briesmīgāks. Un vēsture mēdz atkārtoties kā farss…
  Ar Eiropu Putins vienosies rudenī reizē ar cenām par gāzi, ar ASV patielēsies par atbalstu Sīrijai…Bet ar Dievu viņš vienoties nevar. Nu nevar! Pareizticīgo baznīcu viņš var nopirkt, bet Dievu nevar.

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

  gliters > gliters 20.08.2012. 14.27

  Un kas mainījās? Staļins ļoti labi izprata, ka krievu tautai vajadzīga despotiska tirānija un to arī atjaunoja. Un marksisms – ļeņinisms tika nolikts reliģijas vietā (čekas regulētā pareizticība nonānaca “ierobežoti pieļaujamās” ķecerības lomā). Bet citādi – “Ļeņina mācība ir visspēcīga, jo ir pareiza” utml. pēc būtības reliģiskas atziņas. Kur tad vēl lozungi tipa “narod i partija jedini!”… Akurāt bizantiskā valsts koncepcija “pravoslavije-samodjeržavije-narodnostj”, pie kuras marksisma – ļeņinisma mācības vietā noliekot pareizticību, Krievija atgriežas atkal.
  Un tā uz riņķi…

  +3
  0
  Atbildēt

  0

  Jānis Derkusovs > gliters 20.08.2012. 14.38

  Kas mainījās? Vispār jau nekas. Viss ‘tiešām iet pa riņķi. Impērijas paceļas un krīt.
  Kā Tu pareizi norādīji- pravoslavije-samodjeržavije-narodnostj. Nu opozīcijai salekšanās ar pareizticīgo baznīcu par labu nenāks. Tā ir nopietna stratēģiska kļūda. Bet Pussy ir Krievijas visveiksmīgākais šovbiznesa projekts.
  Bet krievi ir spējīgi vienoties pret sociālo netaisnību un beztiesību. Kā to pierāda 17.gads. Bet apvienot krievus pret pareizticīgo baznīcu ir praktiski neiespējami.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  Jānis Derkusovs > gliters 20.08.2012. 14.55

  Un jā. Ar Putinu vai bez Putina, bet Krievija vienmēr būs problēma visām tautām, kam gadījies būt tuvumā. Lai gan nu jau drīz arī tiem, kas ne tik tuvu.

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

gliters 20.08.2012. 12.45

P.S. Saistībā ar PROVIDUS, protams, atceros I. Kažokas “literāro darbību”…
Bet daudzkārt pretīgāk ir lasīt NA (!!!) pārstāvja txt par to, ka JV Latvijai ir labs un derīgs.
Skaidri redzams, ka piederību vienai vai otrai organizācijai (partijai) vairs nevar uztvert kā orientieru vai filtru, būtiskāka ir konkrētā darbība un nostāja vienā vai otrā jautājumā.

+2
-1
Atbildēt

3

  Sanšains > gliters 20.08.2012. 13.32

  Šeloba –

  Lūdzu, Šelobas k-dze, nestrebiet tomēr karstu!:)

  Pirmkārt, protams, ka piederība vienai vai otrai partijai nav absolūts filtrs. Kad gan ir bijis citādi? Orientieris tomēr gan tas varētu būt.

  Ja reiz uztraucaties par NA deputāta Naudiņa viedokli (arī man nepieņemamu), tad tomēr ieklausieties NA līdera Raivja Dzintara teiktajā:
  “- Vai spēj kā vadītājs būt pilnīgi neitrāls un vienāds attieksmē pret visiem biedriem? Vismaz tuvākajiem?

  Dzintars:
  Nē. Attieksmi veido pārāk daudz komponentu kopums. Sākot ar privātu, cilvēcisku saskaņu, beidzot ar to, cik kvalitatīvi cilvēks, manuprāt, spēj strādāt komandā. Ir lietas, ko vienam uzticētu, citam nē. Es melotu, ja to noliegtu. Cita lieta, ka pret ikvienu izturos ar cieņu ar to vien, ka viņš ir ar mums. To, ka neesam vienādi, pieņemu ar sapratni un cienu arī tos, kas atšķiras. Droši vien arī mūsu lokā ir tādi, kuriem cilvēciski es nepatīku. Es to redzu, bet man nav iebildumu. Tas ir dabiski.
  […]
  Tu gribētu, lai rezultātu nosaki tu viens, bet katrs process ir nekas vairāk kā daudzu spēku sadursmju summa. Un tu esi tikai viens no šiem spēkiem.”
  http://visulatvijai.lv/news.php?readmore=1156320349

  Otrkārt, atgādināšu labi noformulēto cita NA aktīvista, Ritvara Eglāja, rakstīto par izvēli vēlēšanās:

  “Par ko balsot

  Paša vēlētāja interesēs ir pavilkt Saeimu iespējami tuvu savām domām, kas un kā darāms. Kā to izdarīt? Neejot balsot, nekas nebūs līdzēts. Tāpēc pirmais — iet balsot. Balsojot par sīkpartijām, kas netiek Saeimā, arī nekas nebūs līdzēts. Tāpēc otrais — balsot par sarakstiem, kam izredzes tikt Saeimā. Šais vēlēšanās tie ir: Nācionālā apvienība, “Vienotība”, Zatlera reformu partija, Zaļo un zemnieku savienība, “Saskaņas centrs”. Trešais — balsot par tuvāko no sarakstiem, kam izredzes tikt Saeimā. Diez vai jūsu viedoklis pilnībā sakritīs ar kādu partiju, un diez vai tuvākā partija būs rokas stiepiena attālumā. Pie vella, man arī viedoklis atšķiŗas no savas partijas, turklāt nopietnās lietās. Taču arī tad, ja tuvākā partija ir kilometra attālumā, jābalso par to, jo pārējās ir vēl tālāk un tikai tā iespējams Saeimu pavilkt kripatu tuvāk sev.”
  http://ritvars.wordpress.com/2011/09/13/par-ko-balsot/

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  gliters > gliters 20.08.2012. 14.13

  Haris

  Balsoju par NA, jo nevēlos vienā skaistā rītā pamosties Krievijā, bet ja redzams NA pārstāvis apgalvo, ka “vairāk Krievijas” šeit nav nekas slikts, tad jāsāk domāt…
  Ceru, ka viņi beidzot “nāks pie sajēgas” un tik izplūdušu “uzskatu daudzveidību”, kas sāk robežoties ar principu trūkumu, ierobežos.

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  andris902 > gliters 20.08.2012. 17.16

  ….zirnekliene Šeloba….šoreiz Tev piekrītu par “izplūdušu viedokļu daudzveidību” un….baidos, ka izplūdušie viedokļi kļūs arvien mazsvarīgāki….to apliecina Hara citētais: – “Cita lieta, ka pret ikvienu izturos ar cieņu ar to vien, ka viņš ir ar mums.”
  …tātad, kvantitāte svarīgāka par kvalitāti?….

  0
  -2
  Atbildēt

  0

gliters 20.08.2012. 09.05

“Lūk, arī pats interesantākais – pašcenzūra un gļēvums. “Pussy Riot” prāva mums parāda to, kas esam patiesībā. Ka mums ir viedoklis, neiedziļinoties. Mēs gribam ienīst un pretīgi ņirgt. Mēs baidāmies izteikt viedokli, jo gribam kādreiz pārdot savu mūziku/preces/pakalpojumus kādam dāsnam Krievijas oligarham. Mēs gribam spēlēt koncertus Krievijas vēstniecības ballītēs. Ir saprotams, kādēļ Maskavā cilvēki baidās protestēt – viņi var zaudēt dzīvību, veselību un ģimeni. Tomēr šāds iemesls, kāpēc cilvēki Rīgā baidās protestēt, manī izraisa kaunu.”

Ir gan laiki pienākuši, ka nākas parakstīties zem tā, ko saka cilvēks no PROVIDUS.

+4
-3
Atbildēt

8

  Jānis Derkusovs > gliters 20.08.2012. 11.38

  Pats tajos protestos pie krievu vēstniecības biji? Piedalījies? Baklavu biji uzvilcis?

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  gliters > gliters 20.08.2012. 11.49

  Nebiju, jo nesanāca laiks… Bet stāsts jau nav tikai par dalību šajā protesta akcijā, bet par kopējo latviešu inteliģences (un ne tikai) nostāju “ne mana cūka, ne mana druva” – tas labākajā gadījumā.

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

  Jānis Derkusovs > gliters 20.08.2012. 12.19

  Nū…Tik svarīga lieta un nesanāca laiks. Pazors! Nu vismaz baklavu esi sagādājis? Kas Tevi traucē nēsāt uz ielas? Stilīgs būsi! Un visi uzreiz sapratīs…Progresīvais pussijs! Tev ir visas iespējas. Un ja Tu tās neizmanto, tad tam ir kāds iemesls…Vai nu no Curihas piedāvatajiem, vai nu pameklē sevī pats.
  Un varbūt absolūtais vairākums vienkārši neatbalsta ne alēšanos baznīcās, ne vistas vagīnās? Un tam nav nekāda sakara ne ar cinismu, ne bailēm, ne pašcenzūru. Tikai ar veselo saprātu. Neatbalsta nevis tāpēc, ka baidās, bet tāpēc, kā neuzskata par vajadzīgu.
  Un Providus mēģinājumi piespiest latviešus pareizi domāt ir ar visai konsekventiem rezultātiem. Pēdējās vēlēšanās no Vienotības saraksta konsekventi tika svītroti visi ar Providus saistītie. Čigāne arī beigās tikai mīksto mandātu dabūja. Nu tad varbūt vajadzēja sākt kaut ko saprast…Jo nākamajās vēlēšanās var nedabūt arī to…

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  gliters > gliters 20.08.2012. 12.31

  Pats Kristus “ālējās baznīcā”, ja atceras Bībeli – viņš nestāvēja ēkas priekšā ar plakātu “Nē – tirdzniecībai dievnamā!”, bet gāja iekšā un ar kāju pa d… tos tirgotājus iztrenkāja. Tā ka arī šis “otrā vaiga griezējs” varēja kļūt arī vardarbīgs un “politnekorekts”, aizstāvot PRINCIPUS.

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

  ilmisimo > gliters 20.08.2012. 12.32

  … par kopējo latviešu inteliģences (un ne tikai) nostāju ..
  ____________________________
  un labticīgie, amnēzijas skartie idioti uzgavilē Ušakovam un Amerikam………dāsni lielkungi.

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  Jānis Derkusovs > gliters 20.08.2012. 12.54

  Bet tas taču bija Jēzus, vai ne? Un es paaudzēs esmu protestants, bet es nemācīšu dzīvot ne katoļus, ne pareizticīgos, kur baznīcu iekārtojums ir praktiski identisks. To sauc par sirdsapziņas brīvību. Tāpat kā cienīšu budistu un musulmaņu tiesības praktizēt viņu reliģijas rituālus, lai gan nekad nepieņemšu viņu pārliecību.
  Šeit runa ir par toleranci,kad viena indivīda tiesības nedrīkst aizskart citu indivīdu tiesības.
  Bet tā vietā, lai varonīgus blogus rakstītu un vaimanātu par sabiedrības vienaldzību, lūdzu, baklavas galvā un uz priekšu. Būs daudz iedarbīgāk!
  Katoļi ticības dēļ kājām uz Aglonu iet, bet jūs pārliecības dēļ nevarat baklavas panēsāt?

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  gliters > gliters 20.08.2012. 13.07

  “Šeit runa ir par toleranci,kad viena indivīda tiesības nedrīkst aizskart citu indivīdu tiesības.”

  Kādas tieši “tiesības” viņas ar savu rīcību aizskāra? Un ko nozīmē “tas tak bija Jēzus” – Jēzus šajā gadījumā rādija visiem piemēru nesamierināties ar cūcībām arī tad, ja tās notiek baznīcā.

  “Bet tā vietā, lai varonīgus blogus rakstītu un vaimanātu par sabiedrības vienaldzību, lūdzu, baklavas galvā un uz priekšu. Būs daudz iedarbīgāk!”

  Man ārišķības neko nenozīmē – varēja šās protestēt arī vakarkletās vai čukču tautas tērpos. Svarīgākais ir tas, ka viņām IR TAISNĪBA pēc BŪTĪBAS.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  Jānis Derkusovs > gliters 20.08.2012. 13.31

  Man ārišķības neko nenozīmē – varēja šās protestēt arī vakarkletās vai čukču tautas tērpos
  ——————————–
  bet viņas protestēja baklavās! ja būtu čukču tautas tērpos, tad būtu Tev tagad tas jāvelk. Jo runa taču nav par modes skati, bet par politisku akciju, kur baklavas simbolizē atbalstu šīm akcijām. Tā kā neizlocies.
  Baklavu galvā par Pussy, un puspliks par Femen. Un visi tavu politisko vēstījumu sapratīs.
  Bet reliģiskā iecietība ir tik ļoti trausla lieta, ka ar to jokoties nedrīkst. Un viņām nav taisnība! Viņas ir padarījušas Krievijas politisko opozīciju smieklīgu, jo frivolu. Un es arī krievus lasu un ne prokremliskos.
  Pats teici, ka pat tie krievi, kas Dievam netic, identificē sevi kā pareizticīgos. Tā ir ļoti būtiska slāvu identitātes daļa. Sliktākais, ko varēja izdarīt, ir nostādīt opozīciju pret šo ļoti krieviem būtisko identitātes daļu. Katra krieva. Krievus var apvienot pret korupciju, sociālo netaisnību, bet ne pret pareizticīgo baznīcu.
  Katrā slāvā, lai cik demokrātisks un progresīvs viņš nebūtu, vienmēr būs ilgas pēc cara, vēlams barga, bet taisnīga, un pēc pareizticīgo baznīcas.Tas ir zemapziņas līmenī, un tur neko nevar darīt.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

aija_vecenane 19.08.2012. 23.21

Man atkal ir kauns, ka latvieši sevi noniecina. Nē, man nav kauns, man par to ir dusmas! Es varu saprast, ka to dara naidīgi krievi; bet kāpēc lai sevi nīcinātu paši latvieši?! Tas ir aplam, tas ir pretdabiski. Vai nu šie cilvēki iet maldu ceļus, vai arī ir tautas kaitnieki. Ceru, ka autore pieder pie pirmajiem. Galu galā, izdarīt secinājumus par tautu pēc interneta komentāriem? Kamōn! Lielākā daļa komentētāju ir skolēni un dienaszagļi, un algoti naida kurinātāji, kas komentē ar vairākiem segvārdiem! Vai tie tagad būs tautas īstā, patiesā un vienīgā seja?

+5
0
Atbildēt

4

  Madara Kolneja > aija_vecenane 20.08.2012. 09.46

  Man prieks, ka tev ir dusmas, tas nozīmē, ka tev nav vienalga. Un interneta komentāros nesēž tīņi (palasi tepat), bet gan tādi paši cilvēki kā tu un es. Un runa ir ne tikai par anonīmajiem, bet arī atklātajiem komentāriem, kurus es ikdienā lasīju sociālajos tīklos no cilvēkiem, kas neslēpjas aiz anonīmiem segvārdiem. Tomēr man šķiet, ka nevienam – tikai kādam augstākam spēkam – nav zināms, kurš iet maldu ceļus – varbūt tu, bet varbūt es. Es nesaku, ka man pieder monopols uz patiesību, tomēr uzskatu, ka man ir tiesības to paust, ja man tas sāp.

  +4
  -2
  Atbildēt

  0

  Sanšains > aija_vecenane 20.08.2012. 11.46

  curiha –

  Sakiet, lūdzu, kā īsti jāraksta Jūsu uzvārds?
  Šeit Jūs esat “curiha”, arī tviterī tāpat, tomēr raksts ir parakstīts ar uzvārdu “Curika” un arī politika.lv Jūs esat “Curika”.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  Madara Kolneja > aija_vecenane 20.08.2012. 16.01

  Linda Curika, sociālajos portālos segvārds ir curiha

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  aija_vecenane > aija_vecenane 21.08.2012. 09.41

  Man tomēr ir vienalga, Pussy Riot man ir stipri vienaldzīgs. Ja es par viņām tomēr interesējos, tad tikai tāpēc, lai saprastu, cik Krievijā ir bēdīgi un cik mums Latvijā klājas labi. Man rūp Latvija un latvieši. Ja es jūtu, ka kādam no abiem tiek nodarīta pārestība, man var uznākt īsti mīlestības joņi. Tādā lielā jūtu pacēlumā gan var rasties grūtības ar objektivitāti, tāpēc pirmajā brīdī Tavu rakstu novērtēju mazliet greizi; tagad es domāju, ka Tev daudzējādā ziņā ir taisnība. Ja komentāri ir no reģistrētiem lietotājiem, tad tā ir cita lieta; ja liela daļa latviešu inteliģences un vienkāršo cilvēku ir kūtra, mazinformēta vai pat pamuļķa – tā tas varētu būt, un tas ir skumji. Bet es nepiekrītu, ka tā ir gļēvulība (nerunājot par atsevišķiem gadījumiem). Un vēl vairāk es iebilstu, ka gļēvulība ir latviešu tautas pazīme.

  0
  0
  Atbildēt

  0

ingban 19.08.2012. 22.29

Tā reiz iekārtots cilvēks, sevišķi Latvijā. Kamēr mūs tas neskar, tikmēr nav ko iespringt. Esmu pārliecināts, ka daudzi jo daudzi jaunākās paaudzes ļaudis, kuriem nāksies dzīvot Latvijā, Krievijas kaimiņos, nemaz nezin, kas tur īsti notiek galvenajos vilcienos. Kā tur Putins ar viltošanu un uzpirkšanu nāk pie varas, kā viņš tur savos grožos un pagarina pilnvaru termiņus, kā dzīvo krievu uzņēmēji, tauta. Krievijas TV kanāli, citi mēdiji, kas baro Latvijas iedzīvotājus ir pa lielākai daļai proputiniski. Tie uztur leģandu par vareno lielvalsti, kura var atrisināt jebkuru problēmu, tajā skaitā nieka Latvijas ekonomiskās grūtības. Latvijas budžets būtu tāda kabatas sīknauda priekš Krievijas. Tikai to derētu atcerēties, ka visus procesus, tajā skaitā visu naudu Krievijā ar visiem tās īpašniekiem kontrolē prezidents. Kolīdz nebūs pilna pakļāvība no “sadarbības partnera” puses, tā uz Krieviju orientētā ekonomika nekavējoši tiks sagrauta. Kamēr Putinam ir nauda, tikmēr velns dancos, tajā skaitā arī Latvijā. Kamēr esi Putina draugs, vari darīt visu, ko sirds vēlas, peldēties greznībā. Tiklīdz nē, tā par mazu muzikālu draiskulību dievnamā – cietumā iekšā! Lūk, kādus brīnumus var sagaidīt no tautas vēlēta mīļota prezidenta. To derētu atcerēties Saskaņas Centra atbalstītājiem šajā jautājumā. Pirmām kārtām jau zaļzemnieku faniem un panaivajiem tūdaliņiem.

+7
-1
Atbildēt

5

  Sanšains > ingban 19.08.2012. 23.00

  Nu ja, es kā panaivs tūdaliņš vienkārši nevēlos pieņemt šo uzpūsto, uzkonstruēto, pat gandrīz jau uztiepto, man nepatīkamo simbolu “Pussy Riot”, lai tad nu kopā ar tā konstruktoriem – “liberāļiem”-internacionālistiem – paustu savu nepatiku pret Krievijā notiekošo.

  Bet tāda man, protams, ir, jo ilūziju par Krieviju savukārt nav.

  P.S.
  Atvainojiet, arī oligarhu lelles nededzināju! :)

  +5
  -3
  Atbildēt

  0

  Juris > ingban 20.08.2012. 00.43

  Jebkas ir kāda uzkonstruēts.Piekrītu Ārijam Kauliņam, tomēr vēlos piebilst: viņa aprakstītā situācija Krievijā ir vēl briesmīgāka, Putins sāk izvērst represīvo aparātu un tam, piedodiet ir pavisam cita piegarša, nekā valsts aparātu korumpējošu oligarhu leļļu dedzināšanai.
  “…mēs šeit Krievijā, dzīvojam viduslaikos”
  citāts no video
  http://www.youtube.com/watch?v=eji6eDGm6mU&feature=youtu.be

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  Eriks Grube > ingban 20.08.2012. 09.27

  kaa tad taa – profesionaali revolucionaari gadiem riiko “akcijas” un gandriiz nekaadas reakcijas, bet drusku apgaana dievnamu un taads tracis?

  skats no virtuves puses: nabaga cieteeja arestante pie viena ir bijusi provokatore un nodevusi savus biedrus policijai: http://lj.rossia.org/users/plucer/205841.html#cutid1

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  Kaspars Špūle > ingban 20.08.2012. 10.55

  Viss tas ir vienkārši pretīgi.
  Lai jau Providus tur rakājas, ja viņiem tas jādara par naudu, bet būtu vismaz likuši pārējos mierā ar tiem plānprātiņiem “Šitmaniem”, Pluceriem u,c.

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  Juris > ingban 20.08.2012. 19.25

  Jebkura “kompetentu orgānu” izmeklētāja sapnis ir sašķelt “apstrādājamo” grupu, izprovocējot vai viltojot “atzīšanās” un “nodevības”, tādā veidā mēģinot panākt spilgtas emocionālas reakcijas no pārējo grupas locekļu puses.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Eriks Grube 19.08.2012. 18.08

“the Spanish Inquisition, assuredly the most vigorous and corrupt of the various inquisitorial bodies that existed in Europe, held 49,000 trials between 1560-1700 and executed between 3 and 5,000 people.
I suggest to read Edward Peter’s Inquisition for the most up to date analysis of the topic, including the myths that have arisen surrounding the inquisitions.

Correction: The Spanish Inquisition was state ministry, not papal organization. Blaming Popes for deeds of Spanish Inquisition is incorrect.

– wiki answers com
____________________

“Communist regimes… turned mass crime into a full-blown system of government”
The breakdown of the number of deaths given by Courtois is as follows:

65 million in the People’s Republic of China
20 million in the Soviet Union[5]
2 million in Cambodia
2 million in North Korea
1.7 million in Africa
1.5 million in Afghanistan
1 million in the Communist states of Eastern Europe
1 million in Vietnam[6]
150,000 in Latin America
10,000 deaths “resulting from actions of the international Communist movement and Communist parties not in power.”[4]

Courtois claims that Communist regimes are responsible for a greater number of deaths than any other political ideal or movement, including Nazism. The statistics of victims includes executions, famine, deaths resulting from deportations, physical confinement, or through forced labor.

– wikipedia org

+7
-1
Atbildēt

1

Kaspars Špūle 19.08.2012. 15.33

Vakar Kijevā uzstādīta pagaidu piemiņas zīme komunisma upuriem tā krusta vietā, ko piektdien nozāģēja pusplikās feministes.
http://www.pravda.com.ua/news/2012/08/18/6971066/
Ukrainas apvienība “Svoboda” 23. augustā rīko talku, lai atjaunotu šajā vietā pastāvīgu krustu
http://www.svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/031959/

+5
-1
Atbildēt

0

Sanšains 19.08.2012. 12.49

Kāds brīnišķīgs skats: šobrīd, 19. augustā, plkst. 12:44, ir.lv mājas lapa pati izskatās kā “vagīnas nemiera” pārņemta – vienlaikus redzami divi “Pussy Riot” veltīti raksti, viens “Pussy Riot” veltīts bloga ieraksts, tad vēl video par “Pussy Riot” tēmu, viena “Pussy Riot” karikatūra un vēl arī “Dienas jautājums” sakarā ar “Pussy Riot”. Tam visam blakus redzam 2,5 tvītus ar “Pussy Riot”.

Vareni!:)

Šķiet, tūlīt, tūlīt kaut kas plīsīs. Vai nu Putins dabūs trieku vai arī kāds neizturēs un uzkāps Vanšu tiltā.

Neatceros nevienu citu reizi, kad “Ir.lv” tik ļoti būtu fokusējies uz vienu notikumu. Manuprāt, tas ir salīdzināms tikai ar Ēlertes laiku “Dienas” homoseksuālisma propagandas apogeju pirms kārtējām “draudzības dienām” – neilgi pirms Ēlertes izmešanas no “Dienas”.:)

+5
-4
Atbildēt

4

  Kaspars Špūle > Sanšains 19.08.2012. 12.54

  Varbūt pamēģināsim iedomāties nākamās nedēļas žurnāla “IR” saturu :)

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

  Eriks Grube > Sanšains 19.08.2012. 13.49

  “ir.lv mājas lapa pati izskatās kā “vagīnas nemiera” pārņemta”

  vieta tachu kaut kaa jaaaizpilda, lai nenaaktos piemineet notikumu, kas jau iekljuvis Wikipedia: “On August 17, 2012, following the conviction and sentencing in Moscow of Pussy Riot, Inna Shevchenko and other members of the group used a chainsaw to cut down a five metre Christian cross, which had been erected to remember the victims of the antireligious campaign and Holodomor, orchestrated by Joseph Stalin.”

  +5
  -2
  Atbildēt

  0

  Sanšains > Sanšains 19.08.2012. 14.16

  lohotrons –

  Paldies, bet “fretka” informāciju par šo notikumu iekopēja jau aizvakar!:)

  http://ic.pics.livejournal.com/femen/15734533/148543/900.jpg
  http://femen.livejournal.com/220299.html

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

  Sanšains > Sanšains 19.08.2012. 18.03

  nulle –

  Principā patīk. Tomēr viss taču nav aprakstāms tikai ar vienu “0” || “1” izvēli, vai ne?:)

  +6
  -1
  Atbildēt

  0

raimonds02 19.08.2012. 00.23

мы, потомственные Путиловские рабочие, торжественно обявляем – кто такой Люис Корвалан, не знаем, но пока эти блядьи Джила и Гунта не выпустят нашего Люиса из карневала, на работу не выйдем!

+3
-2
Atbildēt

0

Jānis Derkusovs 19.08.2012. 00.01

Varbūt autorei nākt ar inciatīvu , ka Latvijai vajag jaunu himnu? Jo , kā viņa var dziedāt -Dievs, svētī Latviju,-ja pati Dievam netic? Tāpat kā lielākā daļa šeit komentējošo. Nu tad ir jāmaina, jo ja Dieva nav , tad ko ākstīties, bet ja ir…Tad pie šitādas uzvedības tik un tā nesvētīs.
Pussy riot akcija ir tīra bizness stratēģija, kam nav nekāda sakara ar politiko protestu. Putins vienkārši bija aktuāls.
Ir maz lietu ar ko var pārsteigt mūsdienu pasauli. Vari publiski nodarboties ar seksu, stūķēt saldētas vistas vagīnā-nevienu ar to nepārsteigsi. Par staigāšanu plikam vispār O uzmanības.
Bet ar reliģiskām jūtām ir citādāk…Kāpēc cilvēki kājām uz Aglonu iet?Kāpēc cilvēki vispār uz baznīcu iet? Tie kas iet.Bet tiem, kas neiet, to vienkārši nesaprast. Kristieši ir vēl vismiermīlīgākie .Meitenes akcijas sinagogā vai mošejā neuzdošinātos uzrīkot.Tur ar tiesām neviens nekrāmētos.Viņas kā Salmanu Rušdi visu mūžu jāapsargā būtu, un visu mūžu viņas gaidītu, kad atnāks soda izpildītājs. Kā gaida Rušdi…
Tā bija tīra biznesakcija, kas nodrošināja atpazīstamību. Mērķis sasniegts, tāpēc meitenes arī ir tik mierīgas.Par visu ir jāmaksā arī par slavu un atpazīstamību.
Nu pārsūdzēs spriedumu, tur atstās 1 gadu, ko viņas reāli jau būs nosēdējušas.Un ar to viss beigsies. Hodorkovskis sēž daudz ilgāk un kurš tikai par viņu nav iestājies.
Bet vispār tā ir Krievijas iekšējā lieta, re Lielbritānija Ekvadoras vēstniecību šturmēt taisās, lai tik Asanžu rokā dabūtu.Ko tur eksperte par cilvēktiesībām neuztraucās? Jo apsūdzība , kas Zviedrijā izskatās vairāk kā šaubīga, un sods draud daudz nopietnāks nekā šitām Pussy

+6
-8
Atbildēt

4

  Jānis Derkusovs > Jānis Derkusovs 19.08.2012. 00.30

  Ko tā? kad ieraugi Dieva vārdu, tā raustīties sāc? Krampji sākās un putas pa muti nāk? Tevi,draugs, svētajā ūdeni pamērcēt vajadzētu.Tā kārtīgi…
  Kas tad esi pēc reliģiskās piederības? Krišnaīts vai mormonis?
  Tāds neadekvāts pēc teksta spriežot. Kāpēc Tev ir četras izsaukuma zīmes? Kāpēc tieši četras?

  +5
  -5
  Atbildēt

  0

  Jānis Derkusovs > Jānis Derkusovs 19.08.2012. 08.55

  Un tā pusplikā Femen aktīviste, kas , atbalstot Pussy, Kijevā nozāģēja piemiņas krustu staļinisma upuriem. Redzi, nav šitām meitenēm iebildumi pret Staļinu. Tikai pret Putinu.
  Tā kā Livonijas karus vari nepiesaukt.

  +6
  -3
  Atbildēt

  0

  Jānis Derkusovs > Jānis Derkusovs 19.08.2012. 13.39

  >nulle
  Kur problēma? Karogs rokā un uz priekšu. Pucē tik vaļā!
  Baumaņu Kārlis varēja, kas Tevi traucē?
  Varbūt iznāks ekvivalents Internacionālei, kas arī bija ieturēta stingri ateisma stilā.
  Bet tas, ka himnu nedziedi labi. Vismaz godīgi.

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

  gliters > Jānis Derkusovs 20.08.2012. 10.54

  Nav tik vienkārši ar to ticēšanu vai neticēšanu Dievam – kāds krievu publicists atzīmēja interesantu lietu – socioloģiskajās aptaujās bieži cilvēki apgalvo, ka ir pareizticīgi, bet uz jautājumu “vai ticat Dievam?” atbild noliedzoši. Tāpat ir jautājums, pie kā tieši parasti vēršas, sakot “Lai veicas!”, “Turēšu īkšķi!” utml.?
  Konkrētajam stāstam par Pussy Riot nekāda tieša sakara ar Dievu nav.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Andris 18.08.2012. 23.55

Madonna jau paspēja izteikties arī par tiesas spriedumu: “I protest the conviction and sentencing of Pussy Riot to a penal colony for two years for a 40 second performance extolling their political opinions. Even if one disagrees with the location or how they chose to express themselves, the sentence is too harsh and in fact is inhumane. I call on all those who love freedom to condemn this unjust punishment. I urge artists around the world to speak up in protest against this travesty. They’ve spent enough time in jail. I call on ALL of Russia to let Pussy Riot go free.” === “Es protestēju pret P. R. atzīšanu par vainīgām un pret 2 gadu kolonijas piespriešānu par 40 sekunžu garu priekšnesumu, kurā viņas izteica savus politiskos viedokļus. Pat ja nepiekrist vietai vai veidam, kādā viņas izvēlējās izteikties, spriedums ir pārāk bārgs un, patiesībā, nehumāns. Es aicinu visus, kas mīl brīvību, nosodīt šo netaisnīgo sodu. Es aicinu māksliniekus visā pasaulē izteikt savu viedokli un protestēt pret šo parodiju. Viņas ir pavadījušas pietiekami daudz laika cietumā. Es aicinu visus Krievijā panākt, lai P. R. būtu brīvībā.”

+8
-1
Atbildēt

0

brigita_damme_rtk_lv 18.08.2012. 23.22

Tā nebija akcija pret Putinu – tā bija akcija pret pareizticīgās baznīcas saaugšanu ar Putinu. Un baznīca, acīmredzot, šķita ideāla vieta, ar kuras palīdzību ilustrēt šo faktu.
———-
Par ko tad īsti autores kreņķis? Par to ka pareizticīgā baznīca iet roku rokā ar Krievijas valdību? Kāda pasaulei tur daļa? Vajadzēja ar putinam ar luterāņiem, vai pareizticīgajiem ar pankiem? Ja lieta nav akcijas cēlonī, tad kāpēc to lieki pasvītrot?
Ja runa ir par protesta veidu un atbildi pret to, kam autore aicina pievienoties – citu ļaužu jūtu noniecināšanai (es pat to nesauktu par huļigānismu), vai neadekvātai savas varas parādei? Kāpēc ļaužiem būtu jāizdara izvēle starp divu pušu neadekvātu rīcību? Mūžīgā pievienošanās “mazākajam ļaunumam” nav demokrātija, bet stulbums. Ar demokrātiju pēdējā laikā nez kāpēc saprot liberālismu, būtībā visatļautību. Ja skatās no šāda skatu punkta, tad varam nonākt līdz absurdam, ka tik pat “demokrātiska” rīcība, kā jandāliņš svētvietā, ir arī “demokrātisks” cietumsods.
Demokrātiskai varai taču arī ir “demokrātiskas” rīcības tiesības! Tai vietā, lai nosodītu abas ne visai vispārcilvēcisko vērtību ievērojušās puses, ļaužus spiež izvēlēties kādu no pusēm. Vai nav mazliet amorāli? Varētu runāt par nodarītā un soda samērību, bet tā ir pavisam cita saruna, pavisam citā plāksnē, ko autore nepiedāvā.

+7
-6
Atbildēt

1

  Visiem curikiem, kuri mēģina mums iestāstīt, ka nosodīt nepiedienīgu uzvedību dievnamā ir “tumsonība” un “sovjetisms” – Vācijas Kriminālkodeksa 167. pants:

  Besonderer Teil (§§ 80 – 358)
  11. Abschnitt – Straftaten, welche sich auf Religion und Weltanschauung beziehen (§§ 166 – 168)
  § 167
  Störung der Religionsausübung
  (1) Wer
  1. den Gottesdienst oder eine gottesdienstliche Handlung einer im Inland bestehenden Kirche oder anderen Religionsgesellschaft absichtlich und in grober Weise stört oder
  2. an einem Ort, der dem Gottesdienst einer solchen Religionsgesellschaft gewidmet ist, beschimpfenden Unfug verübt,
  wird mit Freiheitsstrafe bis zu drei Jahren oder mit Geldstrafe bestraft.
  (2) Dem Gottesdienst stehen entsprechende Feiern einer im Inland bestehenden Weltanschauungsvereinigung gleich.
  http://dejure.org/gesetze/StGB/167.html

  (Otrajā apakšpunktā noteikts, ka par “zaimošanu”, kas veikta vietā, kur notiek dievkalpojumi, soda ar brīvības atņemšanu līdz 3 gadiem vai ar naudas sodu.)

  +7
  -1
  Atbildēt

  0

ilmisimo 18.08.2012. 21.21

ilmisimo 18.08.2012. 19.55

Iмперія хоче їсти

………..Росія перейшла точку неповернення — немає духу, немає енергії в російської нації, — зазначає він. — Вони й хочуть нас з’їсти для того, щоб затягнути агонію. Але відвернути її неможливо. Україна в цій ситуації потребує відповідних лідерів і народу, який цінував би свободу і те, що його діти розмовляють рідною мовою, вище за кон’юнктурний заробіток».
http://www.day.kiev.ua/233424

+5
-1
Atbildēt

0

Anastasia Abdullina 18.08.2012. 16.21

Paldies autorei par rakstu!
Par Latvijas žurnalistiem, pēc lasītā par šo tematu šķiet ka tie, kuri par citiem notikumiem regulāri raksta analītiskus rakstus to darīja arī šoreiz – skaidri, precīzi, argumentēti. Pārējie – tie kuri ikdienā pārpublicē Leta un piepilda informācijas telpu ar “ikdienas jaunumiem” to darīja arī šoreiz īpaši neiedziļinoties. Darbs izdarīts, alga saņemta, rēķini samaksāti… Šķiet ka kokrētais gadījums tomēr norāda uz dziļākām, plašākām un nepietiekami risinātām problēmām Latvijās mediju telpā.

+11
-5
Atbildēt

0

AntoniskeIveta 18.08.2012. 16.03

Pavisam precīzs raksts. Paldies.

+4
-6
Atbildēt

0

Juris 18.08.2012. 14.41

…un atbildot uz raksta autores uzdoto jautājumu:
“Es gribu iemest milzīgu akmeni vairāku mediju, jo īpaši – interneta mediju – laukā, jo viņi ir tie, kuri Latvijā veidoja sabiedrisko domu par “Pussy Riot”.”
…interesanti, cik liela daļa Krievijas naftas naudas, nonāk Latvijas mass media aģentūru kontos?
…domāju ka niecīga…
…bet zaļai dzīvei Latvijā pietiek…
…vai tiešām akmens manas acis sargā?

+7
-2
Atbildēt

0

Juris 18.08.2012. 14.27

Super Putins, visu apspiesto aizstāvis, nevainīgais dievdzemdētājs, svētā gara prezervatīvs. :)
http://www.youtube.com/watch?v=e9vrfEoc8_g

+3
-3
Atbildēt

0

Kaspars Špūle 18.08.2012. 14.23

Metropolitan Hilarion asked Putin to make protection and defense of Christianity around the globe a major part of his foreign policy.

And, as reported by Interfax, Putin replied, “You needn’t have any doubt that that’s the way it will be,” assuring Hilarion that Russian foreign policy would defend Christians from persecution abroad.
Read more at http://global.christianpost.com/news/vladimir-putin-vows-to-defend-christianity-worldwide-69002/#viGyJBJyTV6zxUYk.99
——–
Lielība naudu nemaksā.
Gaidām Krievijas armijas desantu Nigērijā vai Sudānā :)

+6
-1
Atbildēt

0

Juris 18.08.2012. 14.12

to roberts:
pilnībā piekrītu tevis teiktajam, organizētās noziedzības varas vertikāle Krievijā mēģina uzbūvēt teokrātiski fašistisku valsti.
Tā arī var būt vienīgā iespējamā attīstība, lai noturētos pie varas.

+7
-1
Atbildēt

0

grislits 18.08.2012. 13.42

Tam, ka lielākā daļa mūsu redzamāko mākslinieku un inteliģences interesējas tikai par savu kabatu un neko vairāk, tam es pilnībā piekrītu.

+13
-1
Atbildēt

1

  Juris > grislits 18.08.2012. 14.07

  jāpiekrīt, diemžēl:
  “vai tiešām akmens manas acis sargā…”
  no Haralda Sīmaņa un Ievas Akurāteres repertuāra

  …citētais gan teikts citā sakarībā, tomēr kaut kas tajā attiecināms uz aklumu vispār un dvēseles aklumam sakars ar akmeņiem ir vistiešākais…

  +4
  -2
  Atbildēt

  0

grislits 18.08.2012. 13.36

Tiem, kas te aizstāv spriedumu vai izsakās, ka akcija bija neadekvāta vai tai vajadzēja notikt citur, ne baznīcā u.tml, ka jāciena tomēr tradīcijas u.tml.

Krievijā viss liecina arvien vairāk, ka baznīca un valsts vara saaug arvien vairāk kopā, un to vēlreiz apstiprināja arī šis gadījums. lai gan Krievijā, tāpat kā pie mums, pēc likuma baznīca ir atdalīta no valsts.

Tādēļ arī izvēlēties protesta vietai baznīcu ir tikai loģiski. Sarkanajā laukumā vai kur citur, pat uz baznīcas sliekšņa, tas protests būtu vienkārši pret Putinu, nevis baznīcas un valsts varas saaugšanu vienotā organismā kā Krievijā cara laikos un Eiropā viduslaikos.

varam situāciju salīdzināt, piemēram ar Latviju, jo mums ar krieviju Administratīvo pārkāpumu kodeksi un Kriminālkodekss (KK)/krimināllikums (KL) visā visumā ir diezgan līdzīgi, jo lielā mērā balstās uz PSRS laiku attiecīgajiem dokumentiem. Katrā ziņā attiecībā uz huligānismu un tā dalījumu sīkajā huligānismā saskaņā ar APK un huligānismā saskaņā ar KK/KL.

Tajā protestā pašā baznīcā nekas graujošs netika darīts – iegāja uz minūti baznīcā, palēkāja un pabļaustījās uz altāra, neko nedemolēja, nevienu nesita. Un baznīcas apsardze izmeta viņas ārā. Aizturētas viņas tika tikai pēc klipa parādīšanās.

Latvijā, ja kāds ieietu baznīcā minūti pabļaustītos un palēkātu uz altāra, to cilvēku vienkārši izmestu ārā. Un ja kāds uzrakstītu par to iesniegumu policijai (pati baznīca vai kāds ticīgais vai vēl kāds cits), tad būtu administratīvais sods, to ne pēc kādām pazīmēm nevarētu kvalificēt kā krimināli sodāmu huligānismu.

Līdz ar to pie mums viņas tiktu sodītas adminsitratīvi par Adminsitratīvo pārkāpumu kodeksā (APK) paredzēto sīko huligānismu saskaņā ar APK 167. pantu:

“167.pants. Sīkais huligānisms

Par sīko huligānismu, tas ir, lamāšanos ar necenzētiem vārdiem sabiedriskās vietās, apvainojošu uzmākšanos un citām tamlīdzīgām darbībām, kas traucē sabiedrisko mieru un kārtību, —

uzliek naudas sodu no piecdesmit līdz divsimt piecdesmit latiem vai piemēro administratīvo arestu uz laiku līdz piecpa­dsmit diennaktīm.”

Saskaņā ar Krimināllikumu par huligānismu soda par daudz smagākiem pārkāpumiem. Šajā gadījumā nebija ne mantas bojāšana, nebija miesas bojājumu nodarīšana, nekas tamlīdzīgs.

Krimināllikums paredz kā huligānismu “rupju sabiedriskā miera traucēšanu, kas izpaužas acīmredzamā necieņā pret sabiedrību vai bezkaunībā, ignorējot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot cilvēku mieru, iestāžu vai uzņēmumu (uzņēmējsabiedrību), vai organizāciju darbu” (KL 231. pants). Bet neviena tiesa minūtes palēkāšanu baznīcā nekvalificēs kā atbilstošu visām šīm minētajām pazīmēm. Un pat, ja kvalificētu, tad tur maksimums būtu kaut kādi piespiedu darbi. Pat Saeimas logu dauzītājiem tika iedoti piespiedu darbi, kur bija huligānisms ar mantas bojāšanu.

Un, ja kādam tādas darbības aizskar godu un cieņu, tad tam ir jāvēršas civiltiesiskā kārtā pret pārkāpēju.

Līdz ar to protests baznīcā bija ļoti adekvāti izvēlēta vieta, pie kā Krievijā baznīca pati lielākoties ir vainīga – jo tā nevis darbojas atdalīti no valsts, bet arvien ciešāk iejaucas valsts varas darīšanās, ko no savas puses arī atbalsta Putins savas varas nostiprināšanas nolūkos.

Es pats neesmu ticīgais, bet pievienojos, ka tāda uzvedība baznīcā ir zaimošana, par ko jāsaņem administratīvais sods, bet esošajā situācijā Krievijā tā faktiski bija vienīgā adekvātā protesta forma, lai pievērstu uzmanību valsts varas un baznīcas saaugšanai, savādāk protests neiegūtu rezonansi (sarkanajā laukumā, pie mauzoleja vai pat pie baznīcas sliekšņa). Un tam, ka Krievijā valsts vara ir saaugusi ar baznīca varu, tieši šis protests arī nodrošināja kārtējos pierādījumus, un ir sasniedzis savu efektu.

Ja pēc tā klipa parādīšanās baznīca būtu vienkārši nosodījusi šādu rīcību, bet valsts vara ātri un operatīvi piemērojusi administratīvo sodu – kaut kādu naudas sodu samaksāt vai sabiedriskos darbus, tad visi to jau sen būtu aizmirsuši. Un Putins ar baznīcu mierīgi varētu propagandēt, ka redz kāda krievija or demokrātiska, un ka baznīca nejaucas valsts lietās un ka valsts nejaucas baznīcas lietās, bet adekvāti nosoda, ja tiek aizskartas ticīgo reliģiskās jūtas.

Bet tagadējā baznīcas un valsts varas rīcība tikai pierādīja to, ka tās ir saaugušas kopā, rīkojas neadekvāti un ka protestētājām bija taisnība, un ka viņām bija jāizvēlas kā protesta vieta baznīca.

Patiesiem ticīgajiem Krievijā pašiem būtu jāprotestē pret baznīcas vadības saaugšanu ar varu un vairāk uzmanības veltīšanas savas bagātības vairošanai, nekā ticīgajiem.

Par tām tradīcijām – tieši šeit arī ir protesta lielākās iedarbības iespējas – tikai neievērojot tradīcijas šajā gadījumā bija iespējams pievērst sabiedrības uzmanību. protams, ne vienmēr ir nepieciešams protestēt tik asās formās, bet ir situācijas, kad tas tā ir jādara, lai kāds sadzirdētu un sāktu domāt. Un šis, manuprāt, bija tieši šāds gadījums.

+10
-2
Atbildēt

6

  Juris > grislits 18.08.2012. 13.54

  Krievija pašlaik veic masveidīgu pareizticīgās baznīcas un Putina administrētās varas sintēzes PR akciju. Rezultātā tiek cerēts iegūt masveidīgu atbalstu Putina varai nākošajās vēlēšanās, arī Krievijai “nepieciešamās” dzīves telplas paplašināšanās varētu nebūt aiz kalniem – nākamā rindā uz Eirāžu savienību ir Ukraina. Tā ka notiesāt šīs meitenes, parādot, kā rietumu apmaksātas lētas huligānes, pēc tam no altāra un prezidenta tribīnes liekulīgi aicināt piedot viņām, varētu būt solis scenārijā, kurš pašlaik tiek realizēts.

  +9
  -2
  Atbildēt

  0

  grislits > grislits 18.08.2012. 14.01

  Nu varētu būt tas arī taisnība, ka Putinam vairs neinteresē uz āru parādīt, ka baznīca no valsts ir nodalīta, bet iekšienē parādīt, ka valsts vara un baznīca ir kopā par vienotu carisko impēriju. Tad tas piespriestais sods varētu būt adekvāts – parādīt, ka atbalsta baznīcu, bet ka ir arī it kā mēra sajūta – neiedeva maksimālo sodu.

  Bet tas nemaina faktu, ka šis gadījums apstiprina visiem (gan iekšpusē, gan ārpusē), ka baznīca un valsts vara Krievijā ir vienota un ka tur nebūs nekādas demokrātijas, bet vēlama ir monarhija.

  +9
  0
  Atbildēt

  0

  Andris Jautriņš > grislits 18.08.2012. 19.04

  Pret baznīcas saaugšanu ar valsti pirmkārt (un manuprāt vienīgajiem) būtu tiesības protestēt tikai baznīcai piederīgajiem. Protams, ja valsts visiem liktu maksāt baznīcai desmito daļu, lieta būtu savādāka – tā jau būtu ekonomiskajā laukā. Pussy Riot ir iegājusi privātā kluba – baznīcas – teritorijā un izteikusi viedokli klubam nepieņemamā veidā. Pāc “pareizās” ASV tradīcijas viņas pat varēja uz vietas nošaut. Labi, ka tomēr “nepareizā” Krievija…

  +5
  -10
  Atbildēt

  0

  Juris > grislits 18.08.2012. 19.10

  pret baznīcas saaugšanu ar valsti tiešām varētu protestēt tikai baznīcai piederīgie, savukārt pret valsts saaugšanu ar baznīcu – visi pārējie šīs valsts pilsoņi

  +13
  -2
  Atbildēt

  0

  ilmisimo > grislits 18.08.2012. 19.36

  Latvijā, ja kāds ieietu baznīcā minūti pabļaustītos un palēkātu uz altāra, to cilvēku vienkārši izmestu ārā.
  _________________________
  hmmm………

  ja atrastu ārā sviedēju……..

  +6
  -2
  Atbildēt

  0

  ﮎandijs Be1t1kﮎ > grislits 18.08.2012. 19.37

  Andris Doveiks.Pret baznīcas saaugšanu ar valsti pirmkārt (un manuprāt vienīgajiem) būtu tiesības protestēt tikai baznīcai piederīgajiem.
  _____________________
  Pērle:)

  +7
  -2
  Atbildēt

  0

Juris 18.08.2012. 13.26

to fretka:
:)))
Labi pateikts :))) es turpmāk pārdomāšu savus textus labāk. :)))

+3
0
Atbildēt

0

Juris 18.08.2012. 13.01

Mēģināt izmantot argumentus par Lesteni, vai Brāļu kapiem Pussy Riot nopelšanai ir manuprāt lielākais propagandistu cinisms, kāds redzēts.
Sakiet, tas Koļerovs tiešām jums tik labi maksā?

http://www.youtube.com/watch?v=q-H64qIEHV4&feature=youtu.be

+6
-4
Atbildēt

3

  Kaspars Špūle > Juris 18.08.2012. 13.12

  Sakiet, tas Koļerovs tiešām jums tik labi maksā?
  ——
  Šorošs Jums tādus jautājumus nepiedos… :)

  +6
  -4
  Atbildēt

  0

  Andris Jautriņš > Juris 18.08.2012. 18.57

  Šķiet, ka esat ideāls libertāniskās pasaules indivīds, kurš ieprogrammētā veidā reaģē uz signāliem (reklāmu).

  +5
  -3
  Atbildēt

  0

  Juris > Juris 18.08.2012. 19.06

  Par reklāmas signāliem runājot: netrāpijāt, vienkārši veicu modernā starpvalstu politiskā konformisma statistiku Latvijas republikas teritorijā. :)
  Lieku priekšā noskatīties šo mazo reklāmas signālu, lai analizētu, kāpēc šī meitene ir tik dziļi iekšēji mierīga:
  http://www.youtube.com/watch?v=zHBJZSeH4mw&feature=youtu.be

  +4
  -2
  Atbildēt

  0

Andris Jautriņš 18.08.2012. 12.42

Esmu sekojis tai Pussy Riot lietai… Uz piketiem viņu aizstāvībai neeju un arī internetā neaizstāvēšu. Jau no paša sākuma nespēju atbrīvoties no sajūtas, ka šajā gadījumā ir ļoti liela līdzība ar Brīvības pieminekļa čurātājiem.

Man ir žēl to jauno sieviešu, kurām, šķiet, domāšana tomēr ir sačakarēta, ja reiz nespēj saprast, kad viņas protestē pret varu, kad bradā pa jūtām ar varu nesaistītiem cilvēkiem. Vakardienas Femen “atbalsta” akcija ar represiju upuru piemiņas krusta nozāģēšanu Kijevā visu šo pasākumu novedusi līdz pilnīgai nejēdzībai.

Krievijā nepārtraukti norit protesti pret varu un ir vismaz desmitiem arestēto un notiesāto, kuriem būtu noderīgs atbalsts. Kādēļ mums grib “iesmērēt” tieši “čurātājas”? Varbūt mazliet pasapņosim (pamurgosim) par līdzīgām akcijām Aglonā, Brāļu kapos, Lestenē vai kaut Salaspilī un Rumbulā?

+8
-10
Atbildēt

5

  Juris > Andris Jautriņš 18.08.2012. 12.55

  Pussy Riot lietai nav sakara ar lētu huligānismu. Tādā gaismā to mēģina parādīt Putina diriģētā prese un Tv. Jūs arī ir apmānījuši.

  http://www.youtube.com/watch?v=BSAoheqEU2w

  Tātad vienkārši tada pati akcija, kā Jēzus Kristus sadarītais, kas aprakstīts Matv.21:12-13

  +5
  -4
  Atbildēt

  0

  Andris Jautriņš > Andris Jautriņš 18.08.2012. 18.54

  Cilvēk, es neesmu Putina aģents un atbalstītājs. Pirmkārt, tā ir pašu krievu problēma. Ja runājam par protesta kustībām, tad es atbalstu Kasparovu, kuram pie Pussy Riot tiesas nama sadeva pa zobiem un muguru, bet izsaku nožēlu, ka viņam, pasaules čempionam šahā, bija jāiet pie tiesas nama, kurā tiesāja neapdomīgas “čurātājas”.

  +5
  -3
  Atbildēt

  0

  aivarstraidass > Andris Jautriņš 19.08.2012. 23.40

  Mums, Andri, nav tik daudz vērts strīdēties par to, vai sabiedrībai ir vajadzīgi kaut kādi svētumi, kurus nevajag nozaimot (protams, ka ir vajadzīgi) – lai būtu Krievijā “Храм Христа Спасителя”, lai būtu Latvijā Aglona, Lestene un Brīvības piemineklis. Un nav arī vērts strīdēties par to, vai likumi Krievijā ir pārāk bargi (galu galā – Saudi Arābijā un Irānā ir šariats, un par to neviens neprotestē).

  Bet ir vērts padomāt par to, kādēļ šāda provokācija izraisīja tik neadekvātu reakciju no varasiestāžu (un arī pareizticīgo baznīcas) puses. Kristiešiem jau it kā vajadzētu mācēt darboties ar pārliecināšanas spēku – nevis slēpties aiz valsts represīvā aparāta platās muguras (un uzdot baznīcā kalpojošās sveču mainītājas par galvenajām “cietējām” kriminālprāvā, kura absurdi nodēvēta par reliģiskā naida sludināšanu).

  Un redzot visu to, kas notika – man ir jāatzīst, ka līdz šim skeptiskais viedoklis par šo panku provokatīvo mākslu ir jākoriģē. Vai man patiktu, ja Latvijā notiktu kaut kas līdzīgs? Manuprāt, Latvijā šādas akcijas diez vai gūtu kaut kādu rezonansi, jo mēs šeit neesam pieraduši operēt ar “vienīgās patiesības” terminiem (pie mums nav baznīcas, kuras misija būtu aizstāvēt valsts varas status quo); un arī – administratīvos sodus, cerams, prastu piemērot adekvātāk. T.i. pie mums nomenedžētu šos incidentus pirms tie ir izpūsti pāri jebkādām saprātīgām proporcijām. Vai nu arī (gadījumā, ja mūsu valsts to nespēj), tad sanāk, ka arī mēs tāda veida panku protestus esam pelnījuši.

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

  Andris Jautriņš > Andris Jautriņš 21.08.2012. 13.38

  Pie mums… kaut kā nāk prātā Bauskas slimnīcas slēgšana ar akciju uz tilta :) Kad ir vēlēšanās, arī mūsu vara prot “maski šov” sarīkot. Kad nav vēlēšanās, tad Saeimas logu dauzītājus trīs gadus nevar iztiesāt. Kas zina, varbūt iedos pa gadiņam nosacīti, tikai viņiem tad jau būs 4 gadi zem tiesas – vairāk nekā PR!

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  Andris Jautriņš > Andris Jautriņš 21.08.2012. 13.49

  destra, ja Tu nesaproti, kā mani Latvijas zeme nes, tad labāk paklusē un padomā, nevis savu nespēju kaut ko saprast bazūnē pa visu pasauli. Varbūt Tu pārāk iekarsti un izdari pārsteidzīgus secinājumus?

  0
  0
  Atbildēt

  0

dace_roze_lmt_lv 18.08.2012. 12.04

http://www.youtube.com/watch?v=Q73G7343v-o

You’ve got a pussy? I have a dick one.

+2
-1
Atbildēt

0

dancis4 18.08.2012. 11.57

“Kas maksā – pasūta mūziku un bonusā – arī godu un sirdsapziņu” – tā,šķiet, domā mūsu mūziķu vairums un “ētera personības”. Joprojām pašsaprotami ir pārdoties, piemēram, kriminālam elementam gvelžot gļēvi sīrupainus tekstus šlāgermūzikas raidījumos vai Eiropeādes atlases koncertos (līdz šim, šķiet, vienīgā drosmīgā ar publisku “nē”, ir bijusi Baiba Sipeniece).

Līdzīgi kā vairums mūziķu, šķiet, rīkojas arī kādas Latvijas baznīcu spices.

Latvijas pilsoņi vēlēšanās pierādīja, ka domā citādi. Tas dod trauslu, bet tomēr – cerību, ka mēs savu Latviju turpināsim celt uz demokrātisku vērtību pamatiem, par spīti tam, ka Austrumos ir režīms, kurš ar saviem gļēvajiem meliem cenšas visus un vienmēr muļķot. Līdz šim gļēvuļiem nekur nav izdevies.

+11
-2
Atbildēt

0

LAURIS 18.08.2012. 11.04

Ja kādam interesē, te ir vēl viens Curikas “garadarbs”: http://www.youtube.com/watch?v=qJjH14Dj04I
Laikam tāda mums tā jaunā politologu paaudzīte izdevusies :((( nožēlojama

+8
-2
Atbildēt

4

  janazakovica > LAURIS 18.08.2012. 11.40

  curike laikam orginalvalodaa domata cirihe..

  +3
  -3
  Atbildēt

  0

  Madara Kolneja > LAURIS 19.08.2012. 14.52

  Kad stāstīju studentiem par interneta rīkiem un to, kā tos izmantot pilsoniskajai līdzdalībai, man tika uzdots jautājums par to, kas ir hipsteri un es uz to atbildēju, jo esmu iepriekš par to rakstījusi (gan jau mācēsiet atrast) – no turienes arī video. Bet ir tā, ka par mani var atrast vēl šokējošākus un politoloģei nepiedodamākus faktus, piemēram, portālu miomilo.lv, kurā rakstu par dizainu, bērnu apģēbiem un rotaļlietām. Man, tāpat kā citiem cilvēkiem, ir dažādas intereses dzīvē.

  +4
  -4
  Atbildēt

  0

  janazakovica > LAURIS 19.08.2012. 22.57

  par jusu intreseem seit neviens nejautaaja..taa kaa varejat pakluseet…

  +3
  -3
  Atbildēt

  0

  Madara Kolneja > LAURIS 20.08.2012. 16.24

  Atbildēju, jo Jūs izvilkāt šo video kā kādu absolūti aizvainojošu faktu, kuram it kā būtu jāparāda, ka acīmredzot esmu deklasēts elements. Un devu pāris virzienus, kuros vēl variet doties mani diskreditējošu faktu meklēšanā.

  0
  0
  Atbildēt

  0

Signija Aizpuriete 18.08.2012. 10.53

——-
Cinisms, pašcenzūra un bailes Rīgā – (?)
==============================================================================
Atsaucība, atklātība un drosme Ekvadorā un Londonā

Julian Assange Granted Asylum By Ecuador

http://www.youtube.com/watch?hl=en&v=0Zs0sNyrZ7s

“WikiLeaks chief Julian Assange was granted political asylum by Ecuador on Thursday, setting up a standoff with the British government, which has vowed to block his exit from the country. The announcement was made by the Ecuadorian foreign minister, Ricardo Patiño

+4
0
Atbildēt

0

Andis K. 18.08.2012. 02.52

Londonā uz līdzīgu akciju (pēc viņu pašu preses paustā) bija ieradušies simts cilvēki no desmit miljoniem pilsētas iedzīvotāju… Lai nu kam, bet Londonas sabiedrībai pilsonisku pasivitāti pārmest nav ne mazākā pamata – tātad, acīmredzot, vairākumam šķiet, ka korekts cilvēks nekāps ar kājām pat uz poda brilles, par dievnama altāri nemaz nerunājot. Vienlaikus notika daudz plašāki protesti sakarā ar britu valdības liegumu Asanžam droši atstāt valsti. Kāpēc par Pussy ir pilns portāls, bet par Asanžu – kapa klusums? A? Vai tomēr “cilvēktiesību aktīvistiem” nevajadzētu vismaz mēģināt katru gadījumu izvērtēt objektīvi, neatkarīgi no tā, kurai valstij un valdībai ir “uzkāpts uz varžacīm”?

+12
-8
Atbildēt

3

  Kaspars Špūle > Andis K. 18.08.2012. 09.50

  Nulle ir tieši tas pats, kas poda brille. Viss izkrīt cauri.

  +11
  -3
  Atbildēt

  0

  Signija Aizpuriete > Andis K. 18.08.2012. 10.41

  ——-aradhana (..)
  Vai tomēr “cilvēktiesību aktīvistiem” nevajadzētu vismaz mēģināt katru gadījumu izvērtēt objektīvi, neatkarīgi no tā, kurai valstij un valdībai ir “uzkāpts uz varžacīm”?
  ==============================================================================
  ‘Cilvēktiesību aktīvisti’ cenšas ko darīt lietas labā, taču ja (ne)gadījumu skaits palielinās ģeometriskā progresijā, bet aktīvistu matemātiskā, tad, diemžēl, katru gadījumu izvērtēt neizdodās:

  ‘ Недавно, кстати, у меня был разговор по этому поводу на одной из главных исторических родин классической демократии — в Италии, с руководящим деятелем парламента. Мы несколько часов говорили с ним о судьбе самой статусной украинской заключенной. А в конце я задал ему несколько вопросов: правда ли, что права человека проверяются не тем, как они защищают больших, сильных и богатых, а тем, как защищают маленьких, бедных и беззащитных? «Да, — ответил седовласый мэтр. — Это основа и фундамент прав человека».

  Тогда я рассказал ему историю, как, будучи в депутатской комиссии несколько лет назад и проверяя условия содержания в украинских СИЗО, нашел несчастного юношу, о котором все забыли: он два года находился в камере предварительного заключения без адвоката, без предъявления обвинений, без суда. Его вина была в том, что он, единственный кормилец своей бабушки, украл в подъезде почтовый ящик и продал его за 5 гривен (0,5 евро). Были нарушены все его гражданские права, включая фундаментальное политическое право на голосование (в то время как раз проходили парламентские выборы, а так как ему в СИЗО исполнилось 18 лет, он должен был голосовать, но не смог этого сделать).

  Я обратился за помощью ко многим депутатам европейских стран, но никого этот случай не заинтересовал. «Естественно, — ответил мэтр. — Ведь это рядовой случай». Тут я ему напомнил знаменитый американский фильм «Спасти рядового Райана» и подчеркнул, что величие этого фильма в том, что спасают именно рядового, а не генерала или маршала. Мэтр усмехнулся: «Это кино».

  Дмитрий Игнатьевич Выдрин,политик, писатель, философ,советник президента Украины.

  http://zinoviev.info/wps/archives/358

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  aivarstraidass > Andis K. 19.08.2012. 23.25

  >>> Lai nu kam, bet Londonas sabiedrībai pilsonisku pasivitāti pārmest nav ne mazākā pamata – tātad, acīmredzot, vairākumam šķiet, ka korekts cilvēks nekāps ar kājām pat uz poda brilles, par dievnama altāri nemaz nerunājot.
  ======
  Ja šo akciju Krievijas tiesas un Krievijas sabiedrība (un ticīgā tauta) vērtētu kā vienu no daudziem sabiedriskās kārtības pārkāpumiem – par kuru pienākas kaut kāds administratīvs sods, tad arguments būtu saprotams (protams, ka nekur pasaulē nav labi baznīcas telpās nepiedienīgi uzvesties). Bet Patriarhs Kirils, diemžēl, uzkurina kaislības – sk. http://www.youtube.com/watch?v=Gn2k6ooeViU . Iztēlo to par nezkādu sātanismu – kaut arī viņš pats ir daudz darījis, lai diskreditētu baznīcu.

  Praksē izrādījās, ka taisnība ir “trešā tēva dēla” metodēm – ar normālu, saprātīgu uzvešanos Krievijas Pareizticīgās baznīcas nejēdzības nav iespējams atmaskot tik efektīvi, kā to nupat izdarīja Pussy Riot. Pašu performanci man grūti uztvert kā mākslu (es nekāds liels panku-dziesmu mīļotājs neesmu) – bet izprovocētā varas iestāžu reakcija parādīja, ka sitiens ir trāpījis ļoti jūtīgā punktā.

  Un britiem, protams, ir aktuālāk tas, kas notiek viņu pašu zemē. Tā tas ir bijis visos laikos – un ir visnotaļ dabiski. :) Nu un, protams, Britu Sadraudzības valstīs arī. Šinī ziņā Austrālijas pilsoņa izdošana Zviedrijai (kurš slēpjas Ekvadoras vēstniecībā Londonā), protams, būs uzmanības centrā. Tās lietas nav ko pretnostatīt – vienkārši pasaulē daudz kas notiek vienlaicīgi.

  +5
  0
  Atbildēt

  0

Agris Āva 18.08.2012. 00.11

Labs raksts, lai gan atklāsme sāpīga. Gļēvums atkal tiks uzdots par pragmatismu. Tādi mēs “draugi” un brīvības aizstāvji – kangariņi, rēķinām, kurā gadījumā ekonomiski izdevīgāk paklusēt (sk., piemēram, cimperlēšanos ar Baltkrieviju, lai gan tur pat ekonomiskais izdevīgums čiks vien ir). Īslande un Dānija riskēja, kad atzina Latvijas neatkarību 91. gada augustā; ja visi būtu tādi rēķinātāji, kā Latvija, mēs vēl šobrīd būtu PSRS/Krievijas ietvaros.

+13
-3
Atbildēt

0

Baiba Eglâja 17.08.2012. 23.34

Pateicība Lindai C

+10
-6
Atbildēt

0

marmed 17.08.2012. 22.33

Putins skaidri pateica PR Davai dasvidanjija :)
http://www.youtube.com/watch?v=wW-J0fFdBPA

+2
-1
Atbildēt

2

  Signija Aizpuriete > marmed 17.08.2012. 23.21

  ——–
  Putins pateica – un problēma atrisināta? Nekā nebija……aiz šitajām meičām vēl citas parādīsies…

  ‘ Поиски некой “национальной русской идеи” так или иначе упираются в православие. И ничего другого реального не находят.(..)

  Возникает вопрос: что несет России православие в рассматриваемом социальном качестве фактической государственной идеологии постсоветской России или хотя бы претендента на эту роль?

  Несет не на словах, не в обещаниях, а на самом деле. Несет даже может быть не желая этого, может быть не отдавая себе в этом отчета. Иначе говоря, какую роль ему предстоит сыграть в силу исторически данных условий в мире и в России и в силу объективных социальных законов, неподвластных воле и желаниям всех тех, кто так или иначе способствует происходящему его возвышению? Ответ напрашивается весьма неутешительный: роль орудия идеологического оболванивания россиян, роль орудия занижения их интеллектуального и духовного (именно духовного!) уровня, роль орудия лишения россиян статуса активных творцов социального прогресса и превращения их в покорное стадо существ, обреченных на историческую гибель.’

  Александр Зиновьев: Уважайте чувства неверующих (24 декабря 2004 г.)

  http://zinoviev.info/wps/archives/355

  +5
  0
  Atbildēt

  0

  marmed > marmed 17.08.2012. 23.28

  Arī šitie reperi ir pederastijs apmātie? :O vispār Krievijā ir kāds heteroseksuālis?

  +8
  -1
  Atbildēt

  0

janazakovica 17.08.2012. 21.39

rezultats jau ir sasniegts..tiko par to saaka publiski runat..vini savu tizlo karti var iemest miskastee..

+3
-6
Atbildēt

0

guna 17.08.2012. 21.36

sandrajak ….jo mēs kopā bijām pie Krievijas vēstniecības. Brīvību “Pussy Riot”!
—————-
Kāpēc tu nebiji pie Krievijas vēstniecības ar lozungu, “Krievija pārtrauciet kurināt nacionālo naidu Latvijas valstī” Šeit es domāju šodienas krievu kopienas LAtvijā sagatavoto Latvijas karti, ar naida pilnajiem komentāriem un skaidrojumiem par LAtviju un latviešiem. Šī karte 2000 ekz. bija sagatavota krievu skolām Latvijā. Cienītie komentētāji un huligānisma aizstāvji Krievijā, lūk kur problēma, par kuru jārunā stiprā balsī, pat protestā pieprasot Latvijas vēstnieka atsaukšanu uz nenoteiktu laiku un Krievijas vēstniekam izteikt vislielāko protestu par šīs provokācijas atbalstu, un varbūt tā izraidīšanu no valsts, kāda ir diplomātiskajā sfērā.

+18
-3
Atbildēt

0

Rasma 17.08.2012. 21.22

Saviem bērniem mēs teicām – ejam! Ir nožēlojami sēdēt virtuvē kā “vārnu kodējiem” un neko nedarīt. Un man nav kauns, jo mēs kopā bijām pie Krievijas vēstniecības. Brīvību “Pussy Riot”!

+24
-5
Atbildēt

6

  marmed > Rasma 17.08.2012. 21.29

  Dārgā Sandrajak, lielākā daļa cilvēku vienkārši ir gana saprātīgi un neatbalsta šito figņu, mēs esam tainības pusē. :) bet protestā gan bija inteliģenti novākušies, viens pajoliņš zaķā/kaķa kostīmā, kautkādi uzmanību alkstoši jaunieši un pāris pajoliņi kas domā ka ir baigie anarhisti/brīvības cīnītaji , jauka kompānija :)

  +5
  -11
  Atbildēt

  0

  māsa > Rasma 17.08.2012. 21.39

  Sandra, vai Jūs saviem bērniem bieži rādāt arī savu Pussy?

  +7
  -14
  Atbildēt

  0

  marmed > Rasma 17.08.2012. 21.43

  Jā tiešām Sandra, varbūt vajadzētu savus bērnus audzināt brīvdomības garā, nav ko liekuļot. Nafig tie baznīcas tikumi

  +5
  -11
  Atbildēt

  0

  tuba76 > Rasma 17.08.2012. 21.57

  Forši, Sandra, ja nedzīvotu tik dziļā mežainē, es arī labprāt būtu piedalījusies – Zviedrijā arī notika atbalsta akcijas. Arī sirmas kundzes izteica atbalstu un žēloja meitenes un viņu ģimenes.

  +15
  -3
  Atbildēt

  0

  marmed > Rasma 17.08.2012. 21.58

  Jā nu Zviedrija jau nu noteikti ir paraugvalsts :D

  +8
  -8
  Atbildēt

  0

  ilmisimo > Rasma 18.08.2012. 19.19

  >sandrajak

  te(komentāros) vareni manifestējas arhtetipiskās bailes no sievietēm…..un kāds(baiļu) spektrs!

  +11
  -2
  Atbildēt

  0

guna 17.08.2012. 21.18

Es teikšu visiem, kas atbalsta to, ko meitenes izdarīja Maskavas katedrālē. Es viņas atbalstītu un paspiestu roku, ja to būtu izdarījušas pie kremļa vai sarkanajā laukumā pie mauzoleja. Es nevaru atbalstīt, ka viņas šīs huligāniskās darbības izdarīja baznīcā. Es arī esmu ticīgs cilvēks, un nevaru iedomāties, ka kāds to izdarītu Latvijā. Baznīcai nav nekāda sakara ar lielo valsts politiku. Pat ja kāds priesteris ārpus baznīcas atbalsta, kādu politiķi, tas nenozīmē, ka pati baznīca ir pie tā vainīga un tajā jārīko jandāļini. Baznīcu apmeklē visādu politisko strāvojumu ticīgie. Sodīt viņas vajadzēja, bet varbūt nosacīti, vai ar naudas sodu. Tie, kas atbalsta meiteņu rīcību baznīcā, būtība ienīst ticīgos, un pašu baznīcu. Viņi atbalsta anarhiju, ko piesedz ar demokrātijas plīvuri.

+7
-11
Atbildēt

3

  tuba76 > guna 17.08.2012. 21.50

  Reksi, vai tad tas nav tikai loģiski, ka akciju pret baznīcas vadību veic tieši baznīcā? Ja tieši turpat baznīcā tiek sludināts, ka “demonstrēt pret varu ir bezdievīgi” Tev kā ticīgajam liktos normāli klausīties tādu sprediķi?

  +12
  -3
  Atbildēt

  0

  grislits > guna 18.08.2012. 13.21

  Reksis: Es viņas atbalstītu un paspiestu roku, ja to būtu izdarījušas pie kremļa vai sarkanajā laukumā pie mauzoleja.

  Baznīcai nav nekāda sakara ar lielo valsts politiku.
  _____________________________

  Tieši tā jau ir tā atšķirība, ka Krievijā baznīca ir saaugusi ar valsti un tai ir ļoti liels sakars ar lielo valsts politiku. Tādēļ arī izvēlēties protesta vietai baznīcu ir tikai loģiski. Sarkanajā laukumā tas protests būtu vienkārši pret Putinu, nevis baznīcas un valsts varas saaugšanu vienotā organismā kā Krievijā cara laikos un Eiropā viduslaikos.

  *****************************

  Reksis: Es arī esmu ticīgs cilvēks, un nevaru iedomāties, ka kāds to izdarītu Latvijā.
  _____________________________

  Latvijā to neviens arī nedarītu, jo tomēr baznīca no valsts varas turas pa gabalu (Šleseram gan bija mēģinājumi savīt tās vienā organismā). Pie tam tajā protestā pašā baznīcā nekas graujošs netika darīts – iegāja uz minūti baznīcā, palēkāja un pabļaustījās uz altāra, neko nedemolēja, nevienu nesita. Un baznīcas apsardze izmeta viņas ārā. Aizturētas viņas tika tikai pēc klipa parādīšanās.

  Latvijā, ja kāds ieietu baznīcā minūti pabļaustītos un palēkātu uz altāra, to cilvēku vienkārši izmestu ārā. Un ja kāds uzrakstītu par to iesniegumu policijai (pati baznīca vai kāds ticīgais vai vēl kāds cits), tad būtu administratīvais sods, to ne pēc kādām pazīmēm nevarētu kvalificēt kā krimināli sodāmu huligānismu.

  Līdz ar to pie mums viņas tiktu sodītas adminsitratīvi par Adminsitratīvo pārkāpumu kodeksā (APK) paredzēto sīko huligānismu saskaņā ar APK 167. pantu:

  “167.pants. Sīkais huligānisms

  Par sīko huligānismu, tas ir, lamāšanos ar necenzētiem vārdiem sabiedriskās vietās, apvainojošu uzmākšanos un citām tamlīdzīgām darbībām, kas traucē sabiedrisko mieru un kārtību, —

  uzliek naudas sodu no piecdesmit līdz divsimt piecdesmit latiem vai piemēro administratīvo arestu uz laiku līdz piecpa­dsmit diennaktīm.”

  Krievijā APK un kriminālkodekss no mūsējā neko daudz neatšķiras. Saskaņā ar Krimināllikumu par huligānismu soda par daudz smagākiem pārkāpumiem. Šajā gadījumā nebija ne mantas bojāšana, nebija miesas bojājumu nodarīšana, nekas tamlīdzīgs.

  Krimināllikums paredz kā huligānismu rupju sabiedriskā miera traucēšanu, kas izpaužas acīmredzamā necieņā pret sabiedrību vai bezkaunībā, ignorējot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot cilvēku mieru, iestāžu vai uzņēmumu (uzņēmējsabiedrību), vai organizāciju darbu (KL 231. pants). Bet neviena tiesa minūtes palēkāšanu baznīcā nekvalificēs kā atbilstošu visām šīm minētajām pazīmēm. Un pat, ja kvalificētu, tad tur maksimums būtu kaut kādi piespiedu darbi. Pat Saeimas logu dauzītājiem tika iedoti piespiedu darbi, kur bija huligānisms ar mantas bojāšanu.

  Un, ja kādam tādas darbības aizskar godu un cieņu, tad tam ir jāvēršas civiltiesiskā kārtā pret pārkāpēju.

  Līdz ar to protests baznīcā bija ļoti adekvāti izvēlēta vieta, pie kā Krievijā baznīca pati lielākoties ir vainīga – jo tā nevis darbojas atdalīti no valsts, bet arvien ciešāk iejaucas valsts varas darīšanās, ko no savas puses arī atbalsta Putins savas varas nostiprināšanas nolūkos.

  Es pats neesmu ticīgais, bet pievienojos, ka tāda uzvedība baznīcā ir zaimošana, par ko jāsaņem administratīvais sods, bet esošajā situācijā Krievijā tā faktiski bija vienīgā adekvātā protesta forma, lai pievērstu uzmanību valsts varas un baznīcas saaugšanai, savādāk protests neiegūtu rezonansi (sarkanajā laukumā, pie mauzoleja vai pat pie baznīcas sliekšņa). Un tam, ka Krievijā valsts vara ir saaugusi ar baznīca varu, tieši šis protests arī nodrošināja kārtējos pierādījumus, un ir sasniedzis savu efektu. Ja pēc tā klipa parādīšanās baznīca būtu vienkārši nosodījusi šādu rīcību, bet valsts vara ātri un operatīvi piemērojusi administratīvo sodu – kaut kādu naudas sodu samaksāt vai sabiedriskos darbus, tad visi to jau sen būtu aizmirsuši.

  Patiesiem ticīgajiem Krievijā pašiem būtu jāprotestē pret baznīcas vadības saaugšanu ar varu un vairāk uzmanības veltīšanas savas bagātības vairošanai, nekā ticīgajiem.

  +8
  -1
  Atbildēt

  0

māsa 17.08.2012. 21.14

Ko jūs mācīsiet saviem bērniem, ko ieteiksiet savām sievām, draudzenēm sievietēm? Līdzināties PussY? Neturpināšu ….
Prātiņ, nāc mājā!

+6
-10
Atbildēt

29

  dzerkaleliva > māsa 17.08.2012. 21.16

  Mana sieva jaunībā ņēmās tieši tāpat un neko esam super laimīgi, tagad vecumā. Pašam prātiņ nāc mājās, kura Latvijas jauniete tev šodien tā neņemās?

  +7
  -4
  Atbildēt

  0

  marmed > māsa 17.08.2012. 21.24

  Arī baznīcā alējās un muzejā kopojas? normāla tev sieva vecīt :D

  +3
  -7
  Atbildēt

  0

  māsa > māsa 17.08.2012. 21.26

  Man liels prieks par Tavu pozitīvo attieksmi. Vai iedosi saiti, lai sabiedrība var novērtēt?
  Radošs ieteikums arī Latvijas jauniešiem. Ja atbalstiet, tad līdz galam! Pēciet cāļus un varbūt sākumā vismaz biksēs nēsājiet, kamēr iemācīsieties kā Pussy!

  +5
  -5
  Atbildēt

  0

  dzerkaleliva > māsa 17.08.2012. 21.27

  Ieej jaunatnes saitos un uzmet acis realitātes šoviem un tad pastāsti man par to, kā Latvijas jaunatne nekopojas un, kas vēl viņiem būtu jāmāca par kopošanos. Kāds svētulīgs naivums te skan šobrīd.

  +6
  -3
  Atbildēt

  0

  marmed > māsa 17.08.2012. 21.31

  Pacietīgais, nez vai es gribētu sievu, kas ir pa visādiem saitiem laista pa riņķi :)
  kopojas jau visi un tas ir normāli, bet vēlme to parādīt, jau nu gan nav īsti normāli

  +6
  -5
  Atbildēt

  0

  marmed > māsa 17.08.2012. 21.32

  Pacietīgais investors tipisks PR atbalstītājs, Jaunatnes saitu apmeklētājs un realitātes šovu fans :)

  +2
  -7
  Atbildēt

  0

  dzerkaleliva > māsa 17.08.2012. 21.33

  Nav nemaz jaunatnes saitos jāiet, var palasīt delfos un tvnet sieviešu sadaļas un sadaļas par mīlas priekiem. Kāds naivums, visi tik svētulīgi pēkšņi, ak šausmas grupveida sekss un liels dzimumloceklis un tilta. Vācu tv katru vakaru to grupveida seksu rāda un nez kāpēc neviens nešausminās un mums ar pilni sludinājumi par to, tad liekam visus ķurķī?

  +7
  -3
  Atbildēt

  0

  māsa > māsa 17.08.2012. 21.35

  Jau bērnudārzā ieviesīsim praktikās nodarbības, bet neķītrā veidā (kā zoofīli) apmierināsimies visās iespējamās publiskās vietās! Investor, nejūti atšķirību?
  Es neesmu pret seksu, bet pret dabisku vajadzību kārtošanu kur un kā pagadās!

  +4
  -5
  Atbildēt

  0

  dzerkaleliva > māsa 17.08.2012. 21.39

  Tas ir normāls jaunatnes protests pret sabiedrības liekulīgo morāli, pret varu, pret baznīcas saugšanu ar varu, mākslinieka performance. Par to neliek ķurķī uz diviem gadiem, tas ir pretīgi. Par to ir stāsts. Pretīga ir Latvijas sabiedrības liekulība un atbalsts šim Krievijas varas idiotismam un beztiesībai.
  ————-
  Augstākais sabiedriskie darbi to pašu baznīcu uzkopšanā.

  +8
  -1
  Atbildēt

  0

  marmed > māsa 17.08.2012. 21.40

  izrādās delfu sieviešu sadaļau arī lasa un vācu netūlkotās filmas arī skatās , forši, īsts intelektuālis, tipisks PR aizstāvis.
  Kurš saka ka jāliek ķurķī par kopošanos, katrs kopojas kā grib, priekš kam tas ir jādara muzejā? no vienas puses jau forši visādās eksotiskās vietās, bet vajag tomēr saprast ka tur nāk cilvēki ar bērniem. Ej kopojies mežiņā pludmalē vai vēl nezin kur viss kārtībā. ja gribi, lai kāds skatās sarunā tādu Pacietīgo investoru un viss kārtībā visiem kaifs, vienkārši nav savā izklaidē jāiesaista citi, kas varbūt to nevēlas. tā ir ņirgāšanās par sabiedrību un sabiedrības tiesībām uz netraucētu dzīvi.

  P.S. un akcija ar ficuku uz tilta bija smieklīga, man patikās :)

  +3
  -9
  Atbildēt

  0

  māsa > māsa 17.08.2012. 21.48

  Augstākais sabiedriskie darbi to pašu baznīcu uzkopšanā.

  Muļķības! “Tūkstoš un vienā naktī” meta ar nevainīgu akmeni, bet nosita cilvēku. Tāpēc jau ir tiesa, kura subjektīvi ir objektīvāka jo nekad nav divu identisku, vienādu situāciju! Divreiz vienā upē neiekāpt!

  +1
  -5
  Atbildēt

  0

  dzerkaleliva > māsa 17.08.2012. 21.48

  Redzi, mākslinieki mīl to darīt muzejos un visādās publiskās vietās un jo trakāks mākslinieks, jo trakākas izdarības, bet ķurķī neliek. Tev nepatīk un to tieši arī mākslinieks vēlas, lai mietpilsonim nepatiktu. Ja tev nepatīk, tad mērķis ir sasniegts. Neviens taču nelika cietumā metālistus (Metalica, AC/DC un citus, kuri Maskavas koncerta laikā pliki no apakšas līdz jostas vietai nedaudz uzspēlēja. Par visādām citādām izdarībām nerunāsim, par to neliek cietumā. Sabiedriskos var iedot.

  +7
  -2
  Atbildēt

  0

  dzerkaleliva > māsa 17.08.2012. 21.51

  Arī šīs mākslinieces par seksa izdarībām cietumā nelika, tās tikai tagad atcerējās.
  Cietumā liek par uzdrošināšanos pret Putinu un baznīcu. Ja tev tas vēl nav skaidrs, tad man tevis žēl.

  +11
  -1
  Atbildēt

  0

  marmed > māsa 17.08.2012. 21.51

  Tad jau ir viegli būt māksliniekam, pat nav nekas īpaši jāprot, tikai jāšokē :)
  Čurājoši briti arī ir mākslinieki?

  +4
  -8
  Atbildēt

  0

  marmed > māsa 17.08.2012. 21.57

  Pacietīgais nu protams arī ka par vēršanos pret Putinu, tikai izvēlējās viņas nepareizu veidu kā to darīt….. PAts nēsmu nekāds tikumības iemiesojums un regulārais baznīcā gājējs, bet nu mākslu no uzmanības deficīta māku nosķirt, ja PR būtu grupa kam būtu pāris albūmi, fani un koncerti tad varētu teikt – jā makslinieki vēršans pret Putinu, bet PR nav ne albūmu ne dziesmu, tās bija pāris akcijas kurās nebija nekā makslinieciska un īpaša vienkārši trulas akcijas, un ja viņas nebūtu vērstas pret Putinu, nebūtu viņām vispār neviena aizstāvja.
  Atdzīsti ka tu pats viņas atbalsti tikai tāpēc ka akcija ir pret Putinu, ja būti vienkārši padziedāšana baznīcā, neviens viņām nepievērstu uzmanību

  +4
  -5
  Atbildēt

  0

  dzerkaleliva > māsa 17.08.2012. 21.59

  Ja vēlies, tad uztaisi akciju, aizej pačurā pie Brīvības pieminekļa, saplēs Latvijas karogu un izkliedz saukļus pret Dombrovski, Vienotību, Latvijas Banku un konsolidāciju. Kad tevi tiesās, tad iešu tevi atbalstīt.
  Tieši tāpēc jau Latvijas vara neaizstāv Pussy Riot, ka zināmā mērā (nedaudz maigāk) mīl vērsties pret savu tautu tāpat.

  +6
  -3
  Atbildēt

  0

  marmed > māsa 17.08.2012. 22.01

  Pacietīgais nu comon, kaut kam tomēr svētam jābūt tā dzīvot nevar…. nu tiešām vecīt, tā tu labi nebeigsi

  +5
  -4
  Atbildēt

  0

  dzerkaleliva > māsa 17.08.2012. 22.04

  ASV tika pieņemts speciāls likums, kurš atļauj dedzināt ASV karogu bez kādām sankcijām un savukārt par čurāšanu publiskā vietā būs aizrādījums.
  Tas neliedz jeņķiem būt vienai no ja ne vispatriotiskākām nācijām pasaulē. To noteikti nevar teikt par mums.

  +7
  -2
  Atbildēt

  0

  māsa > māsa 17.08.2012. 22.04

  Investor, vai ar vistu attiecīgā vietā var kļūt par mākslinieku? Gluži pretēji!
  Par mākslinieku sauc to, kas kopj kultūru. Kultūra nekrīt no gaisa, to rada ideja un morāle. Mākslinieks ir cilvēks, kas ar tēlu palīdzu izskaidro valdošo ideju plašām masām.

  +3
  -7
  Atbildēt

  0

  dzerkaleliva > māsa 17.08.2012. 22.07

  Izklausās pēc marksisma.

  +6
  -3
  Atbildēt

  0

  marmed > māsa 17.08.2012. 22.08

  Likumu es nēsmu lasījis, bet nu baigi šaubos, ka ASV atļautu dedzināt karogu!
  nu un ka ASV ir viena no patriotiskākām nācijām viņi arī šobrīd ir varenākā valsts pasaulē, tapēc tas ir saprotams, visiem gribas būt pašiem krutākajiem. Drošvien arī Ķīna ir patriotiska un arī Krievija pa lielam, bet ZKoreja jau nu noteikti pārspēj ASV, tas nav nekāds rādītājs.

  +3
  -5
  Atbildēt

  0

  dzerkaleliva > māsa 17.08.2012. 22.13

  Tiesības publiski dedzināt ASV karogu ir ierakstītas ASV kostitūcijā.
  ——————-
  Savukārt PSRS tieši kā nepieņemamu un nesaprotamu aizliedza gan roku, gan pusi no glezniecības, gan visu parējo, kas tautai svešs.

  +6
  0
  Atbildēt

  0

  marmed > māsa 17.08.2012. 22.24

  Pameklēju goglē, atradu šitō – http://wiki.answers.com/Q/Is_it_illegal_to_burn_the_American_flag
  , nav gan atsauce uz ASV konstitūciju, bet ja tev ir kāda atsauce kura apgalvo pretējo tad lūdzu uzrādi

  +1
  -4
  Atbildēt

  0

  marmed > māsa 17.08.2012. 23.07

  nez vai tas būtu tas ar ko būtu jālepojas, domāju konstitūcijā būtu vieta pantam par karoga neaizskaramību….

  ir kāds links uz tiesu kur kādu dedzinātāju ataisnoja?

  +1
  -4
  Atbildēt

  0

  dzerkaleliva > māsa 17.08.2012. 23.09

  ASV Augstākā tiesa (Supreme Court) ir par pretkonstitucionāliem pasludinājusi vairākus t.s. karoga dedzināšanas likumus (arī karaklausības apliecību/ draft card dedzināšanu).
  Tā kā dedzini cik vēlies.

  +6
  0
  Atbildēt

  0

  marmed > māsa 17.08.2012. 23.10

  ai nu destra beidz dirst, Putins nevienam neko nebāza…
  hronoloģija:
  1) tā trakā iebāž vistu TUR… no Putina nekādas reakcijas
  2) kopojas muzejā, Putins neko nesaka
  3) akcija baznīča.. nu cik var? Putins ieliek uz 2 gaidem

  +4
  -6
  Atbildēt

  0

  marmed > māsa 17.08.2012. 23.12

  Investor,
  Ok pārliecināji, laižam dedzināt ASV karogu, kad tu tiec, es varētu rīt, tiekamies piev vēstneicības?

  +5
  -1
  Atbildēt

  0

  dzerkaleliva > māsa 17.08.2012. 23.29

  Laižam un pēc tam čurāt pie Pieminekļa un izkliegt saukļus pret konsolidāciju un politiskās varas nekrofīlismu.

  +6
  0
  Atbildēt

  0

  marmed > māsa 17.08.2012. 23.35

  Pacietīgais tas ir oblig;ati? man t;a pa lielam patīk mūsu valsts un vara, nevar tikai karogu padedzināt?

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

Sanšains 17.08.2012. 20.45

Pilnvērtīgākai, objektīvākai ainai uzmetiet aci bildēm, kur viena no notiesātajām, Tolokoņņikova, redzama arī citā akcijā – publiskā grupveida seksā. Norādi nelikšu, jo “Ir” reiz to jau cenzēja. Ja kādu tas interesē, sameklējiet paši! (Pieņemu, ka lielākajai daļai PR atbalstītāju tas “intensīvi neinteresē”:) )

Tāpat pilnvērtīgākai, objektīvākai ainai piedāvāju dažus fragmentus, kas ļauj saprast kā tad pasauli, krievu jautājumu un Latvijas nākotni redz šī kvēlā sašutuma autore Curiha:

“Daļa atbildības [par krievu valodas referendumu] būtu jāuzņemas arī Vienotībai, kas tā arī nepaņēma Saskaņas Centru valdībā. Nepaņēma tādēļ, ka redzēja, ka šie politiķi viegli atsakās no visām savām sarkanajām līnijām un tas nav partneris, ko vēlies redzēt sev blakus. Bija skaidrs, ka SC būtu vājš partneris, kam pat īsti nebija spēcīgu ministru amata kandidātu, ko piedāvāt. Tā vietā, lai ļautu SC pašiem sevi padarīt par vēlētājiem neinteresantu partiju, tagad SC rokās ir krievu atbalsta trumpis.
[…]

Latviešu nacionālistiem būtu jāatkāpjas no dažām sarkanajām līnijām un jāsniedz krieviem vismaz dažu prasību piepildījums.

Kur būtu problēma ļaut augstāko izglītību iegūt krievu valodā?

[…]
Es arī saprotu dažus aspektus, kas pamato nepieciešamību paplašināt krievu valodas lietojumu vismaz pašvaldību līmenī.[…] Cita lieta ir rakstīt iesniegumus un lasīt likumus, ko, būsim godīgi, ne visai labi pieprot pat latvieši. Tāpēc man liekas, ka iespēja sociālos pakalpojumus saņemt krievu valodā būtu pretimnākšana. Jo īpaši, attiecībā uz sirmgalvjiem.
[…]
Ir vairāki veidi, kā veicināt piederību, bet es pieminēšu tikai divus. Nacionālajiem svētkiem būtu jābūt nevis latviešu nācijas sajūtas piepildījuma kvintesencei, bet gan Latvijā dzīvojošo svētkiem. Tādiem, kur ir nevis uzsvars uz latviešiem, bet Latvijas iedzīvotājiem. Otrs jums nepatiks – runāt par jautājumiem nevis uzspiežot mūsu pareizo vēstures versiju, bet gan kā vienlīdzīgiem partneriem, kas procesā atrod vidusceļu starp atbrīvošanu un okupāciju. Es ticu, ka tas ir iespējams.

Tāpat būtu nepieciešams uzsākt nopietnu diskusiju par pašvaldību vēlēšanu tiesību piešķiršanu nepilsoņiem.
http://politika.lv/article/virsraksts

+15
-10
Atbildēt

22

  Sanšains > Sanšains 17.08.2012. 20.50

  P.S.

  Īsi sakot, “Pussy Riot” sakarā iezīmējas īpatnēja uzskatu grupēšanās: to aprindu aktīvisti, kuri piedalīšanos 18. februāra referendumu neatbalstīja vai vismaz ļoti saprotoši izturējās pret “drīkstēšanu nepiedalīties”, ir aktīvi “Pussy Riot” atbalstītāji.

  Savukārt “parasto rusofobu” domas un izjūtas acīmredzot dalās: viena daļa “Pussy Riot” atbalsta, jo derdzas viss, kas krievisks, otra daļa – paradoksāli:) – šī paša iemesla dēļ pret Krievijā notiekošo izturas ar attieksmi “tas viss taču sen skaidrs, paredzams un nelabojams”.

  Pārskatīju “liberālā spārna” tvitera aktīvistu pausto, un ievēroju šādu tekstu: “Piekrītu, pārāk daudz ir sajaukts vienā putrā. Arī antireliģiski un pat rusofobi (ko nereti maskē ar antiputiniskiem) sentimenti.”

  Domāju, ka šī ir ļoti būtiska, kaut tikai dažkārt pavīdoša nianse: kvēlākajiem “Pussy Riot” aktīvistiem par varītēm gribas nodalīt rusofobisko un antiputinisko.

  Es piederu tiem, kuri uzskata: to nav iespējams nodalīt, tas “ir kultūrā”, “asinīs”. Putins un viņa sistēma krieviem NAV kaut kas no ārpuses uzspiests, NAV nekas neparasts, NAV nejaušība.

  +11
  -6
  Atbildēt

  0

  andrisskrastins > Sanšains 17.08.2012. 20.51

  Haris, kā tas kaut ko attaisno? Katrs seksojas kur grib. Šajā gadījumā nekāda seksa nebija. Ir cilvēkam savs viedoklis par politisko stāvokli Latvijā? Nu un? Daudziem ir. Tāpēc cilvēkus neliek cietumā.

  Tam nav *nekāda* sakara ar to, vai es piekrītu šīm meitenēm vai nē. IR runa par to, ka ja tu gribēsi aizstāvēt savu viedokli nevardarbīgā veidā, tevi arī metīs cietumā par to? Baznīcā, ok, robežas administratīvajam pantam ir pārkāptas, bet nekas vairāk.

  +13
  -6
  Atbildēt

  0

  Kaspars Špūle > Sanšains 17.08.2012. 21.03

  Harim-
  Manuprāt, runa ir par attieksmi pret tradīcijām. Gan algoto, gan brīvprātīgo aktīvistu galvenais uzdevums ir cīņa pret tradīcijām, kuras tur kopā sabiedrību valsts/nācijas/tautas rāmjos. Šīs tradīcijas ir gan reliģiskas, gan lingvistiskas. Latviešu valodas lietošana Latvijā ir viena no tradīcijām. Tāpēc nav brīnums, ka aktīvisti mēģina apkarot arī to. Vismaz es to tā redzu.

  +9
  -4
  Atbildēt

  0

  dzerkaleliva > Sanšains 17.08.2012. 21.10

  Nu, nu, ka ir tā kā tu saki, bet nav tā kā tu to pasniedz. Grupveida sekss bija tāda pat akcija.
  Te var palasīt.
  Pussy Riot saknes meklējamas Krievijas mūsdienu mākslas apvienībā Voina (Karš), kas pēdējos gados pamanījusies šokēt sabiedrību ar vairākiem skandaloziem priekšnesumiem. Piemēram, 2008.gadā neilgi pirms Krievijas prezidenta vēlēšanām, kurās Kremļa saimnieka amatam bija izvirzīts Dmitrijs Medvedevs, Voina vienā no Maskavas muzejiem sarīkoja grupveida seksa orģiju.
  http://www.diena.lv/dienas-zurnali/sestdiena/pussy-riot-no-putina-atriebibas-nebaidas-13963249
  Paskaties arī šo.
  http://www.youtube.com/watch?v=4vU9-pK3cyw&feature=related

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  Sanšains > Sanšains 17.08.2012. 21.18

  fretka –

  Lielā mērā piekrītu. Ar riebumu un pesimismu konstatējot krievu kultūras izpaudumus, kas to atšķir no pārējās Eiropas kultūrām, manuprāt, tomēr ir iespējams spert soli tālāk un sākt krievu kultūru atzīt tādā nozīmē, kā mēs atzīstam, piemēram, Tālo Austrumu tautu dzīvesveidu. Atzīt kā kaut ko autonomu, kam mazliet atšķirīgi “spēles noteikumi”.

  Un tad atklājas skats, kas konservatīvi noskaņotam cilvēkam liek saskatīt visas šīs jezgas otru pusi – tradīciju aspektu (kas konservatīvismā būtiski).

  Pirmkārt, varam pieņemt, ka bija pietiekami daudz ļaužu, kurus šī akcija aizvainoja, jo tika “aptraipīta” baznīca.
  Otrkārt, apzinoties pietiekami lielās kultūru atšķirības, mēs varbūt īsti nemaz neapjēdzam, kā notikumu redz daudzi krievi, neapjēdzam, ka autoritārisms, pret kuru jūtam riebumu, daudziem krieviem varētu būt tikai normāla tradīcija.

  +11
  -5
  Atbildēt

  0

  Sanšains > Sanšains 17.08.2012. 21.34

  pacietīgais investors –

  Neapgalvoju, ka par šo notikumu spēju sniegt vispusīgu, objektīvu viedokli. Negribu tam tērēt daudz laika. Vēlējos pievērst uzmanību aspektam, kas parasti tiek cītīgi noklusēts, bet zināmā mērā mums sniedz priekšstatu, ar cik nopietnām “aktīvistēm” mums te ir darīšana.:)

  +9
  -4
  Atbildēt

  0

  Sanšains > Sanšains 17.08.2012. 21.39

  pecisk:
  Tam nav *nekāda* sakara ar to, vai es piekrītu šīm meitenēm vai nē. IR runa par to, ka ja tu gribēsi aizstāvēt savu viedokli nevardarbīgā veidā, tevi arī metīs cietumā par to?
  ======================================
  Arī es esmu par ļoti plašu vārda brīvību. Bet, kā jau te rakstīju citos komentāros, es sliecos Krieviju NEATZĪT kā tai pašai kultūras telpai piederīgu, kurai piederam mēs. Jā, laikam esmu rusofobs caur un caur.:)

  Ko Jūs sakāt par “holokausta noliegšanas” likumiem dažās Eiropas valstīs (šī gan ir mūsu kultūras telpa!), kas par NEVARDARBĪGI paustu viedokli, kas turklāt neaicina uz vardarbību, paredz REĀLU cietumsodu? Un ir bijuši precedenti.

  Vai Rinkevičs, Madonna un Curiha tad ir redzēti protestējam pie attiecīgo valstu vēstniecībām?:)

  +13
  -3
  Atbildēt

  0

  vegan > Sanšains 18.08.2012. 09.13

  “Vēlējos pievērst uzmanību aspektam, kas parasti tiek cītīgi noklusēts, bet zināmā mērā mums sniedz priekšstatu, ar cik nopietnām “aktīvistēm” mums te ir darīšana.:)”

  «Voina», lai arī mākslinieki, veic gandrīz tikai politiskas akcijas, tostarp “kniebšanos” muzejā, kas bija veltīta Medvedevam. Starp citu, lielākā daļa «Voina» dalībnieku jau bijuši vairākkārt apcietināti, kā arī izbaudījuši dažādus citus varas iestāžu izrēķināšanās trikus. Domāju, ka par nopietnību šeit nav jāuztraucas, grupas dalībnieki ir pilnībā atdevuši savas dzīves šim īpatnējam cīņas veidam (un vai kāds var ieteikt ko efektīvāku vienkāršam ierindas pilsonim kā pievērst sabiedrības un pasaules uzmanību?).

  http://plucer.livejournal.com/266853.html

  +8
  -2
  Atbildēt

  0

  Kaspars Špūle > Sanšains 18.08.2012. 09.48

  zēniņam-
  Nu, un tad?
  Jums tas viss šķiet interesants, aizraujošs vai vismaz ievērības cienīgs?
  Viņiem jau nav nekādas pozitīvās programmas, tikai, manuprāt, slimīga kāre pēc slavas par katru cenu.

  +6
  -4
  Atbildēt

  0

  Sanšains > Sanšains 18.08.2012. 10.50

  Starp citu… Laikam taču “Saskaņas Centrs” joprojām nav pārtraucis sadarbības līgumu, kas noslēgts ar Putina partiju “Vienotā Krievija”. Bet arī Curika, šķiet, nav pārdomājusi savus mudinājumus ņemt valdībā “Saskaņas Centru”, kaut uzstājas kā dedzīga antiputiniste.

  Ko gan tāda Curika īsti domā, kā apvienojamas tādas pretišķības?
  Vai tiešām VISA taisnība, izskaidrojot “Pussy Riot” aizstāvju motīvus, būs “fretkam”, kurš uzskata, ka “Gan algoto, gan brīvprātīgo aktīvistu galvenais uzdevums ir cīņa pret tradīcijām, kuras tur kopā sabiedrību valsts/nācijas/tautas rāmjos” (arī pie mums, Latvijā)?

  Pieņemu, ka, piemēram, “zirnekliene Šeloba” un “pecisk” jūt līdzi PR tomēr gluži citu iemeslu dēļ. Bet varbūt Curikas nostāju gan tas izskaidro? Vai tas varētu izskaidrot arī “Ir” redakcijas aktīvo atbalstu PR, man nav īsti skaidrs.

  P.S.
  Atcerēsimies arī neticami plašo un nekaunīgo Krievijas vēlēšanu rezultātu viltošanu tās pašas Putina sistēmas vadībā, kas vismaz man šķiet daudz bīstamāks precedents nekā viens tāds “Pussy Riot” gadījums.

  +13
  -4
  Atbildēt

  0

  dro > Sanšains 18.08.2012. 14.17

  Haris. Šo akciju var dēvēt par performanci vai sīku huļigānismu, bet tas tomēr bija huļigānisms, BET daudzi to skaitā arī es no nosodītājiem šodien pārvētušies par Pussy riot aizstāvjiem, Kādēļ? Tādēļ, ka varas iestāžu piemērotās represijas nav adekvātas Pussy riot pārkāpumam. Izrādījies, ka tieši Pussy riot akcijai Krievijas vara ar to saaugusī pareizticīgā baznīca un” tiesībsargājošā” izgaismojusies pasaules priekšā visā savā kroplumā. Tādēļ jāsaka meitenēm liels paldies. Atcerēsimies, ka pat Mopasana Tauklodīte izrādījās morāli daudz tīrāka par viņas izglābtajām mamzelēm. Ja šo kā izrādījies ļoti varonīgo sieviešu seksa akcijas ir pietiekošs iemesls /pēc tavām domām, ja, kļūdos piedodi/, lai viņas atdotu saplosīšanai, tad rīt jau varēsim bez sirdsapziņas pārmetumiem noskatīties kā pusaudži slepkavo bomžus vai spīdzina savvaļas dzīvniekus, jo tie sagādā mums neērtības.
  Tādēļ kauns gan politiķiem, gan māksliniekiem un citām publiskām personām, kuras nenosoda Pussy riot vajātājus.

  +12
  -3
  Atbildēt

  0

  mary75 > Sanšains 18.08.2012. 14.36

  Arī Krievijā putinisti un dažādi reakcionāri pārmet tām meitenēm kādu mistisku “tradīciju” ignorēšanu un līdzīgas lietas, tāpat, kā kā latviešu nacionalisti.
  Pārmetums, ka viņām un opozīcijai vispār “nav nekādas pozitīvas programmas” – mats matā sakrīt ar Kremļa pārmetumiem ( ja kāds ko nezina, tas nenozīmē, ka tas neeksistē).
  Kārtējais pierādījums, ka domāšana un daudzas vērtības gan vieniem, gan otriem neko daudz neatšķiras.
  Arī tas, ka argumentācijas vietā notiek uzbrukums raksta autorei – tā, redz, neatbilst “nacionāļu” standartiem.
  Vienmēr esmu teicis – mūsu pašmāju provinciālo aprobežoto “nacionalistu”, SC un ER mentalitāte, domāšanas līmenis un forma neatšķiras, atšķiras tikai domāšanas saturs.
  Tāpēc jau Dzintars tik vienkārši izmainīja savu “orientāciju” – no krievu fašista un Osipova drauga kļuva par latviešu “nacionalistu”, pareizāk sakot, zema līmeņa nacionālpopulistu.

  +5
  -11
  Atbildēt

  0

  Sanšains > Sanšains 18.08.2012. 14.39

  lno –

  Nē, neuzskatu, ka viņas būtu “jāatdod saplosīšanai” un 2 gadi cietumā arī manuprāt ir stipri par daudz. (Varētu būt 30 “sutkas” sabiedriski derīgos darbos)

  Bet man šis notikums šķiet neadekvāti īpaši izcelts un arī neadekvāti atspoguļots, Pussy Riot aizstāvjiem skaidri ignorējot tādus aspektus kā, piemēram, “aizskartās ticīgo jūtas” (Pats esmu neticīgs).

  +6
  -3
  Atbildēt

  0

  Sanšains > Sanšains 18.08.2012. 14.55

  Dzeris:
  Arī Krievijā putinisti un dažādi reakcionāri pārmet tām meitenēm “tradīciju” ignorēšanu un līdzīgas lietas, tāpat, kā kā latviešu nacionalisti.
  Kārtējais pierādījums, ka domāšana gan vieniem, gan otriem neko daudz neatšķiras.
  =====================================
  Varētu būt, ka konservatīvi noskaņotiem ļaudīm dažādās kultūrās ir līdzīga “domāšana”, tāpat kā dažādu valstu un kultūru “liberāļiem”.

  Konservatīvie redz un par faktu uzskata atziņu, ka cilvēka daba mainās ļoti lēni, tai ir liela inerce, tāpēc uzlabojumus sabiedrības dzīvē vēlas veikt ļoti apdomīgi, lēni un saudzīgi, neiznīcinot to labo, kas EKSISTĒ (protams, blakus arī neizbēgamajam sliktajam). Turklāt apdomīga iedziļināšanās notiekošajā un tā izvērtēšana šad tad atklāj, ka fenomens, ko paviršs skatījums klasificētu kā “sliktu”, īstenībā drīzāk ir “labs”.

  “Liberāļiem” bieži vajag visu un uzreiz, viņi savus uzskatus un rīcību diez ko nevēlas balstīt pieredzē un empīriski pārbaudāmā:), kaut nepievilcīgā realitātē – “liberāļi” daudz biežāk savu uzskatus un rīcību balsta fantāzijās un idejās, kas vēl nav pārbaudītas praksē, atkal un atkal cerot, ka nu gan beidzot drīz tiks sasniegta “utopija”.
  (bieži nākas dzirdēt mūsu “liberāļu” cerības, ka pēc iespējamās Putina nomaiņas Krievija būšot būtiski citāda – par to man jāsmaida)

  Tāpēc “liberāļi” savā nepacietībā daudz nerūpējas par saudzīgu esošā SAGLABĀŠANU, par tradīciju saglabāšanu, kas – grozi kā gribi – reāli tomēr eksistē un tieši realitātē nodrošina sabiedrības funkcionēšanu ar visu labo un slikto, kas tai raksturīgs.

  +9
  -3
  Atbildēt

  0

  mary75 > Sanšains 18.08.2012. 15.29

  Ja jau par tradīcijām – kuras tradīcijas tad viņām bija jāievēro – klusēt un laizīt zābakus jebkurai varai?
  Vispār, Krievijas vēsturē tas, ko izdarīja tās meitenes, ir sena tradīcija, kad āksti (“blažennije”, “skomorohi”) dažādā formā atklāti izteicās gan par caru, gan par baznīcu, un aiztikt par to viņus neviens nedrīkstēja.
  Tā ka tradīcijas šeit neievēro ne jau viņas.

  +4
  -7
  Atbildēt

  0

  Sanšains > Sanšains 18.08.2012. 16.52

  Dzeris:
  Arī tas, ka argumentācijas vietā notiek uzbrukums raksta autorei – tā, redz, neatbilst “nacionāļu” standartiem.
  =======================================
  Kāds nu tur uzbrukums – tikai informēšana par viņas uzskatiem, kuros vienlīdz labi sadzīvo “SC” (Putina partijas sadarbības partnere) mūsu valdībā un pašvaldībās (nepilsoņu vēlēšanu tiesības) no vienas puses, un “cīņa pret putinismu” no otras puses.:)
  Tikai viela pārdomām. Ja gribas domāt.

  +10
  -2
  Atbildēt

  0

  mary75 > Sanšains 18.08.2012. 19.20

  Nepilsoņu tiesības vēlēt pašvaldībās pastāv arī Igaunijā, viņi, tātad, tur arī ir putinisti, kāds vispār šim divām lietām sakars?
  Acīmredzot, autorei, tāpat, kā man, pasaule izskatās nedaudz sarežģītāka, kā mūsu “nacionāļiem”, un, izņemot divas krāsas – balto un melno, tā saskata arī pustoņus.
  Kas mūsu provinces nacionāļu skatījumā, saprotams, ir liels trūkums, jo tiem viss par visu ir skaidrs, ir “patrioti” ( viņi un tie, kas domā, kā viņi), un visi pārējie ir nepareizie latvieši un ienaidnieki.

  +2
  -7
  Atbildēt

  0

  ﮎandijs Be1t1kﮎ > Sanšains 18.08.2012. 19.33

  Haris…”aizskartās ticīgo jūtas”
  _______________________________
  Bez šaubām ticīgos tas aizskar, bet Krievijā tagad modē: Ja provoslavnij, no bogu nje verju. Pie tam akcija nenotika dievkalpojuma laikā. Policija neturēja par vajadzīgu meičas aizturēt. Tiesas procesā apsūdzības liecinieki vienā balsī apgalvoja, ka tekstu nav sapratuši /nevar taču liecināt, ka tika zaimots Krievijas īstais dievs. Maz kurš jūsmo par akciju, bet daudzi par tās rezultātu un protestē pret neadekvātu sodu.
  Es nebrīdos par latviešu klusēšana, jo tāda pati reakcija bija pēc Gardas piekaušanu, gluži pretēji daudzi izjuta gandarījumu.

  +7
  -1
  Atbildēt

  0

  juhans > Sanšains 18.08.2012. 20.48

  >Haris Dzeris
  Tas gan neattiecas tieši uz Pussy Riot, bet par cik saruna ievirzījusies par liberāļiem un konservatīviem, tad, atsaucoties uz Personality and social Psychology Bulletin vol.34,p.1096; Psychological Science vol.22,p 295, Cognition & Emotion vol.23 p.714, interesantas nianses ir minētas New Scientist issue 2865 22 May 2012 p.28-29:
  – konservatīvie pārsvarā pārstāv “kolektīva” rakstura uzskatus, tādus kā lojalitāti, patriotismu, autoritāšu un tradīciju respektēšanu,
  – liberāļi vairāk uztraucas par blēdīšanos kāršu spēlē vai par to, ka kāds būtu iespēris sunim nekā par sliktu attieksmi pret ģimeni, vecāku nolamāšanu vai par nevardarbīgu, bet pretīgu rīcību, piemēram, urinēšanu publiskās vietās.
  Konservatīvie visas šīs rīcības atzīst par vienlīdz pretīgām.
  Tomēr vienā ziņā liberāļi un konservatīvie ir vienoti (Emotion vol.12. p.23) – abiem pretīgas smakas pastiprina negatīvu attrieksmi pret t.s. gejiem. Vismaz tā liecina Yoel Inbar pētījumi Nīderlandes Tilburgas universitātē.

  +5
  -1
  Atbildēt

  0

  Sanšains > Sanšains 18.08.2012. 21.29

  o_ja3_14:
  abiem pretīgas smakas pastiprina negatīvu attieksmi pret t.s. gejiem.
  ==========================================
  Kaut kas traks!:)

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

  vegan > Sanšains 18.08.2012. 23.47

  Fretkai:

  “Nu, un tad?
  Jums tas viss šķiet interesants, aizraujošs vai vismaz ievērības cienīgs?
  Viņiem jau nav nekādas pozitīvās programmas, tikai, manuprāt, slimīga kāre pēc slavas par katru cenu.”

  Dažas no akcijām man šķiet ievērības cienīgas, viennozīmīgi — pat iedvesmojošas. Citas ir mazliet samocītas un aiz ausīm pavilktas, kas ir saprotams, ja ņem vērā grupas neatslābstošo aktivitāti tās ziedu laikā (šeit es domāju «Voina», manuprāt PR akcija bija salīdzinoši zemā līmenī).

  Tāpat nevar noliegt, ka tās pievērš uzmanību, un daudz lielāku nekā standarta piketētāji, turklāt starptautisku.

  “Slavu” par tādu cenu — nu, nezinu gan, bet ja arī tā, tad vai nav vienalga, ja reiz tas palīdz duļķot kristāldzidro Putina auru. Jāpiebilst, ka “īsts” mākslinieks dzīvo savai mākslai/vīzijai/pārliecībai, nemaz savādāk nespējot. Tāpat tam vairāk rūp savu darbu slava, nekā personīgā atpazīstamība — vismaz līdz brīdim, kad iedzīts stūrī, par akcijas objektu kļūst pats mākslinieks.

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

  gliters > Sanšains 20.08.2012. 10.04

  Nevajag jaukt tradīciju runāt latviešu valodā ar reliģiskajām tradīcijām, jo pēdējās parasti ir vairāk vai mazāk vardarbīgi, senāk vai nesenāk ienākušas no ārpuses. Valoda, turpretī, rodas, veidojas un attīstās paša attiecīgajam etnosam piederīgo vidū. Un, galu galā, latviešiem ir gan katoļu, gan luterāņu, gan pareizticīgo kristietības tradīcija, dažs labs ir pieslējies kādai sektai, ir pagāni (pie kuriem pieskaitu arī sevi), ir vnk ateisti. Mūs vieno tas, ka runājam vienā valodā, ka mēs un mūsu senči apdzīvo vienu teritoriju un ka mums ir kopīga vēsturiskā atmiņa un pieredze. Tas ir būtiskākais, reliģija ir vairāk vai mazāk otršķirīga lieta – ja to padara par “svēto govi”, ātri vien būsim atpakaļ pie ķeceru prāvām, raganu sārtiem un, galu galā, reliģiskajiem kariem.

  +3
  0
  Atbildēt

  0

dzerkaleliva 17.08.2012. 20.00

Ļoti labs raksts.
Raksturo visu Latvijas politikas ģļēvulīgo bandu un to apkalpojošo intelektuālo eliti, IR ieskaitot.
Kā bija resnas cūkas TP laikā, tā arī ir palikuši resnas cūkas Vienotības laikā.
Par sabiedrību nerunāsim, padod tai kādu nolinčot, izdarīs tāpat kā ar Kadafi Lībijā un pēc tam tēlos svētulīgos, ka tie jau Āfrikas nezvēri, mēs gan apgaismoti latvieši Latvijā.
Kauns!

+9
-8
Atbildēt

0

payddaz 17.08.2012. 19.53

Par medijiem ne visai piekrītu – LETA saskaitīju 30 ziņas 3 nedēļu laikā, diena.lv – 19, bet “huligānisms” nebija pieminēts nevienā virsrakstā. Protams, varēja vēl, bet salīdzinājumā ar citām kliedzošām netaisnībām, par Pussy Riot rakstīja pietiekami daudz un salīdzinoši objektīvi. Akmens viņu lauciņā varētu būt par to, ka nepaprasīja komentāru baznīcai, lai arī diez vai mēs tur varētu gaidīt kādu graujošu patstāvību.

Protams, vislielākais kauns par mūsu “inteliģenci”, kurai tik ļoti patīk stāstīt, ka tā jau praktiski vienpersoniski palīdzēja sabrukt PSRS un atjaunot Latvijas neatkarību. Diemžēl šobrīd tā ir, šķiet, kļuvusi par pašu gļēvāko sabiedrības daļu, kas, ironiskā kārtā, izrāda satraukumu tikai jautājumos, kas saistīti ar finansējumu.

+18
-4
Atbildēt

9

  Signija Aizpuriete > payddaz 17.08.2012. 20.00

  ——–
  Tā ‘inteliģence’ (šķira) sabruka kopā ar LPSR/PSRS:

  «Интеллигенция – самая трудно выращиваемая ткань общества. Ее легче всего разрушить. Ее невероятно трудно восстанавливать. Она нуждается в постоянной защите. Чтобы ее уничтожить, на нее даже не надо нападать. Достаточно ее не охранять. И общество само ее уничтожит».

  http://www.rusamny.com/357/t03(357).htm

  +5
  -2
  Atbildēt

  0

  austrisv > payddaz 19.08.2012. 09.26

  Labi pamanīts, kas Latvijā interesē inteliģenci tās šaurā izpratnē. Ja skolotāji un ārsti “redzētu” kaut ko varāk nekā naudu, tad arī jaunā paaudze interesētos vairāk par to, kas ir un kas nav demokrātija.Tad garīgās vērtības tiktu stādītas augstāk par materiālām! Nav ne nabagi , ne nepaēduši šie skolotāji un ārsti.
  Man jau sen kauns par tādiem kā Keri un skolotāju arodbiedrības šefu, jo šīs abas nozares nav trūcīgas naudas ziņā, bet gan garīgi!
  Redziet nu par ko gatavi pie Briseles klaigāt šo abu nozaru arodbiedrība kungi!
  Kauns man par Raimondu Paulu, kurš vaimanā par 100 Ls, kas viņam jāatmaksā Krājbankai, jo likums taču visiem vienāds, bet kungs atkal grib sevi pāri visiem likumiem, kā tas bija gadījumā ar banku Baltija!

  +7
  -1
  Atbildēt

  0

  ﮎandijs Be1t1kﮎ > payddaz 19.08.2012. 11.15

  Bet. Šoreiz es Tev nepiekritīšu. Es arī būtu sašutis, ja būtu zaudējis vairāk par 600000 Ls un banka vēl rupjā formā piedzen 100 Ls, ko pati kļūdaini izmaksājusi.

  +3
  -5
  Atbildēt

  0

  austrisv > payddaz 19.08.2012. 16.58

  pirazkovs.
  Nabaga R Pauls un viņa intervija šorīt radio. Šī žēlošanās, ka Vienotība vainīga pie viņa nelaimes ar naudu. Piedod, bet es šaubos, ka R. Pauls jau nu pirms ieguldīja naudu pie Antonova, vispirms devās uz Vienotības biroju prasot, kur nauda jāiegulda, ja tagad Vienotība vainīga pie viņa naudas zudības Krājbankā.
  Par to, ka viņš izņēmis vairāk naudas arī jābrīnās, jo droši vien izmantoja gan bankomātu, gan iespējam internetbanku, kurai iespējams, vēl nebija uzlikts liegums naudu izmaksāt. Likuma paklausīgai ir jābūt visai sabiedrībai it seviški demokrātiskā valstī. Vienmēr atceros gadījumu, kad, neatceros kurš, bet tas bija ārzemju latvietis, kurš uzsvēra, ka ASV demokrātija izpaužas tik vienkāršā veidā, ka piemēram sēžot rindā pie ārsta, pirmo izsauc rindā sēdošo: pirmais ienāks Kārkliņa kungs, bet Jūs Buša, kungs uzgaidiet! Tā nedrīkst būt, ka vienalga kur iegulda naudu Paula kungs, vienmēr viņam naudu atmaksā, bet pārējiem ieguldītājiem jāievēro likums. Ar vārdu sakot, nedrīkst tā būt kā tas bija Paulam gadījumā ar banku Baltija!

  +7
  -1
  Atbildēt

  0

  andris902 > payddaz 19.08.2012. 17.35

  …Bet…loģisks un cienījams skaidrojums!…man šie Paula aizstāvji atgādina “sirdsapziņas bruņiniekus”, kuri veikalā pie kases saņemot kasieres kļūdaini pārmaksātu izdevumu naudu – neatdos to kasierei, bet nopriecāsies par izdevušos pirkumu…
  …par Paulu līdzīgu skaidrojumu paudu žēlabu asarās mirkstošajam indranu edgem….

  +4
  -3
  Atbildēt

  0

  ﮎandijs Be1t1kﮎ > payddaz 19.08.2012. 17.45

  Cien. Bet. Visam piekrītu, iebildu tikai pret 100 Ls, kurus banka pieprasīja atdot RUPJĀ formā.

  +3
  -4
  Atbildēt

  0

  ﮎandijs Be1t1kﮎ > payddaz 19.08.2012. 17.48

  zanE. Vai veikals Jūsu gadījumā pircējam arī parādā 600000 Ls? Kā vienmēr gribas kasīties?:)

  +4
  -5
  Atbildēt

  0

  andris902 > payddaz 19.08.2012. 18.30

  …pirozkovs….kasās “sirdsapziņas bruņinieki”, piemeklējot likuma atlaides kādiem izredzētajiem….
  …kas vēl nav saprotams Paula “pazaudētās” naudas sakarā?….
  …Paulam piesūtītā vēstule ir standarta informācija, tāda pati, kā par laikā nenokārtotiem rēķiniem….priekš Paula vajadzēja nolīgt literātu, kas maigā formā, netraumējot mākslinieka dvēseli, informētu par radušos situāciju?….
  …var saprast Paula sarūgtinājumu, bet viņš nav atradis pareizo adresātu pret kuru vērsties….

  +6
  -2
  Atbildēt

  0

  austrisv > payddaz 20.08.2012. 12.49

  Zane, pilnībā piekrītu Tev, jo skaidrs, ka ne jau Krājbankas likvidatori par Paula 100 Ls izziņoja šo gadījumu pa visu Latviju, bet gan pats Pauls centies izzvanīt pa visu Latviju un tad pats žēlojas, ka viņam kāds no Krājbankas dara kaunu. Kurš gan cits zināja, ka Pauls ir saņēmis vairāk nekā viņam pienācās pēc likuma? Tā sakot paši kliedza, paši dega. Cik riebīgi no malas to redzēt! Kad reiz tas Pauls sāks domāt, ka nav vienlīdzīgāks kā citi, un , ka paša koriši mūžam varu nesaglabās un viņu no mēsliem laukā nevilks tikai tāpēc, ka ir liels komponists. Citādi visu cieņu Paulam, bet savu neveiksmi ar naudu tomēr vajag pārdzīvot ar cieņu, jo nav viņš nekāds nabags, un gan jau pensiju arī saņem vismaz 1000 Ls apmērā, jo saeimā vismaz ir sēdējis gadus 10 , ja ne vairāk.Ko tad, lai saka parastais cilvēks, bet diezin vai tam jau ir sakrāts vairāk par 100 000 EURo. Jā, bagātie gan raud, pie tam traki un ilgstoši.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

lailabidzane 17.08.2012. 19.40

.
Tā jau tas ir.
Pa laikam atrodas kāds, kurš pavītušu, koku sašņaukušos bijušo slavenību uzkurināts, ir gatavs tautu pamācīt. Kā domāt, kur skatīties, kā uzvesties…
Un, ja vēl skrobe par pašas ne īsti izdevušos pīāru…

Atrodas arī līdzgaudotāji. Laikam jau patīk tāda pamācīšana.

+3
-15
Atbildēt

2

  Signija Aizpuriete > lailabidzane 17.08.2012. 19.45

  ——-
  Patīk – tas nav atbilstošākais vārds. LindaC. cenšas labi padarīt savu darbu, tāpēc viņu vajag uzslavēt par centību.

  +2
  -9
  Atbildēt

  0

  dace_ampermane > lailabidzane 18.08.2012. 03.43

  varbūt ka tā

  nav nemaz tik viegla lieta dabūt no edge_indran pozitīvu atsauksmi :))

  +8
  0
  Atbildēt

  0

mariam 17.08.2012. 19.37

Sagaidu arī no Latvijas politiķiem skaidru viedokli šajā jautājumā, līdzīgi kā to jau pauduši Čigāne un Rinkēvičs. Tas vienkārši ir jādara, ja kāds pretendē saukties par valstsvīru (apzinos, gan, ka šis ir mazliet neizdevies apzīmējums, īpaši šajā gadījumā, jo izslēdz sievietes, tomēr vairāk mērķēju uz tām vispārcilvēciskajām kvalitātēm, ko ieliekam šajā vārda, netiecoties diskriminēt dzimumu). Tas nepieciešams kaut vai tāpēc, lai dotu skaidru atbildi tam svētulīgajam naidam un augstprātīgajai ņirgšanai, kas jaušams sabiedrībā un dveš no ļoti daudziem komentāriem latviešu interneta medijos.

+26
-7
Atbildēt

11

  marmed > mariam 17.08.2012. 19.43

  nav nekāda naida vai augtprātības, vienkārī meitenes ir huligānes un saņema par to sodu, par pirmajām divām akcijām viņas nesodija, cik tad ilgi ļaus ālēties, viņas pat nedabūja maksimālo sodu (7 gadi), tā kā samērā humāni

  +7
  -24
  Atbildēt

  0

  Signija Aizpuriete > mariam 17.08.2012. 19.55

  ———
  Kamēr Maskavā humāni tiesā, tikmēr D-Āfrikā šauj – un neviens politikānis, ne viena Ķepa par demokrātiju nesatraucas….

  South Africa Mine Shooting More Than 30 Striking Workers Killed

  http://www.youtube.com/watch?v=9Wx1i9j8H3I

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  mariam > mariam 17.08.2012. 19.55

  Nu nezinu gan, kas tas ir – naivums vai cinisms – ticēt vai arī izlikties, ka tici tam, ka viņas notiesātas par huligānismu un reliģiskā naida kurināšanu.

  Čekisti paši to baznīcu reiz sagrāva, tagad nu lielākie kristieši un svētuļi. Tāda tā Putina pareizticība un tāds viņa tiesiskums.

  +24
  -4
  Atbildēt

  0

  andrisskrastins > mariam 17.08.2012. 20.06

  Par sīko huligānismu nesoda ar 2 gadiem pēc Kriminālkodeksa.

  +21
  -2
  Atbildēt

  0

  mary75 > mariam 17.08.2012. 20.08

  Krievijā vairākums, nozombēts no TV, uzskata, ka spriedums ir adekvāts, izskatās, mums situācija varētu būt līdzīga, pēkšņi saradušies pseidokristieši milzīgā daudzumā, kam pat nav saprašana, kas tā kristietība tāda ir, un ka tā nav savienojama ar naidu, ko tie izšļāc milzīgos daudzumos ne tikai attiecībā uz šo gadījumu, bet, pie jebkuras iespējas.
  Ja tiesa kā argumentus izmantoja kādus tur viduslaiku baznīcas dogmātus, tad tā nav nekāda tiesa, tā ir vistīrākā inkvizīcija, kā to var nesaprast.

  +19
  -6
  Atbildēt

  0

  andrisskrastins > mariam 17.08.2012. 20.11

  Edge, mēs runājam par Krieviju. Notikušais Dienvidāfrikā ir liela nelaime – tur ir savi apstākļi, bet policija acīmredzami nebija pareizi sagatavojusies un nelietoja gumijas lodes, bet gan īstās – taču tas ir izolēts gadījums. Tur vēlēšanas par spīti visam aparteīdam joprojām ir demokrātiskas. Ir krietni lielāka ticība, ka DĀR policijā izmeklēšana nemēģinās piesegt priekšnieciņus, kā tas notiek Krievijā.

  +13
  -3
  Atbildēt

  0

  Signija Aizpuriete > mariam 17.08.2012. 20.21

  ———pecisk Edge, mēs runājam par Krieviju.
  ==============================================================================
  Дмитрий Игнатьевич Выдрин,
  политик, писатель, философ,:
  ‘Недавно, кстати, у меня был разговор по этому поводу на одной из главных исторических родин классической демократии — в Италии, с руководящим деятелем парламента. Мы несколько часов говорили с ним о судьбе самой статусной украинской заключенной. А в конце я задал ему несколько вопросов: правда ли, что права человека проверяются не тем, как они защищают больших, сильных и богатых, а тем, как защищают маленьких, бедных и беззащитных? «Да, — ответил седовласый мэтр. — Это основа и фундамент прав человека».

  Тогда я рассказал ему историю, как, будучи в депутатской комиссии несколько лет назад и проверяя условия содержания в украинских СИЗО, нашел несчастного юношу, о котором все забыли: он два года находился в камере предварительного заключения без адвоката, без предъявления обвинений, без суда. Его вина была в том, что он, единственный кормилец своей бабушки, украл в подъезде почтовый ящик и продал его за 5 гривен (0,5 евро). Были нарушены все его гражданские права, включая фундаментальное политическое право на голосование (в то время как раз проходили парламентские выборы, а так как ему в СИЗО исполнилось 18 лет, он должен был голосовать, но не смог этого сделать).

  Я обратился за помощью ко многим депутатам европейских стран, но никого этот случай не заинтересовал. «Естественно, — ответил мэтр. — Ведь это рядовой случай». Тут я ему напомнил знаменитый американский фильм «Спасти рядового Райана» и подчеркнул, что величие этого фильма в том, что спасают именно рядового, а не генерала или маршала. Мэтр усмехнулся: «Это кино».

  http://zinoviev.info/wps/archives/358

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

  marmed > mariam 17.08.2012. 20.27

  @dzeris49, kas nedomā kā tu ir nozombēti? nezināju ka tikai viens viedoklis ir pareizs

  +5
  -11
  Atbildēt

  0

  mary75 > mariam 17.08.2012. 23.15

  Domāt katrs var ko grib, bet, tai tiesai un spriedumam nav nekas kopējs ne ar likumību, ne ar kriminālkodeksu, un to atzīst visi vadošie Krievijas un ne tikai advokāti.
  Toties pa kremļa TV nekas tāds stāstīts netiek, tautai tiek skalotas smadzenes, dažādi melnsvārči un to izpalīgi lieto tādus argumentus, it kā Krievija nebūtu laicīga, bet gan reliģiska valsts, kas ir pret Krievijas satversmi un visiem likumiem, un kā nosaukt tādus cilvēkus, kas tam visam tic, ja ne par nozombētiem?

  +10
  -3
  Atbildēt

  0

  marmed > mariam 17.08.2012. 23.23

  NU nezinu Dzeri, neskatos es krievijas TV, nav man respekta pret Popiem, tā kā nēsmu pareizticigais….. varbūt esmu pats sevi sazombējis? cerams ka atzombēšos un būšu tāds pats vārda brīvības aizstāvis un demokrtāts kā Tu

  +6
  -6
  Atbildēt

  0

  mary75 > mariam 18.08.2012. 09.29

  Neatbalstīt šo akciju katram ir tiesības, varēja pat piespriest kādu administratīvu sodu, to var saprast, bet, darīt to, ko dara Kremlis – tā ir inkvizīcija, nevis tiesa.

  +10
  -3
  Atbildēt

  0

mary75 17.08.2012. 19.30

Pievienojos katram vārdam, lieliski uzrakstīts.
Te mēs parādam sevi kā liekulīgi, aprobežoti, un bailīgi provinciāļi, nekas vairāk.
Kas attiecas uz tām meitenēm – lai katram būtu tik daudz prāta, tik daudz pilsoniskās stājas, tik daudz drosmes un uzdrīkstēšanās – noprotestēt pret ne visasiņaināko, bet, vispretīgāko režīmu Krievijas vēsturē.
Ja kādam vispār bija tiesības viņas nosodīt, tad ne jau tagad, kad viņas pusgadu ir cietumā, un priekšā vēl 1,5 gadi.
Normāli cilvēki ar viņām var tikai solidarizēties.

+47
-11
Atbildēt

0

andrisskrastins 17.08.2012. 19.22

a) verga sindroms, vadoņa sindroms – sauc kā gribi, tautā vēl viņš gruzd šur tur. Grūti ir ar brīvību – jāpieņem pašam lēmumi, jāanalizē informācija. Vieglāk ir klausīties Lembergu, mācītāju, utt. un atkārtot viņa teikto;
b) neticība demokrātijai (jo tas neļauj apklusināt piemēram klaigājošos krievus). Putinam viegli – viņš apklusina. Tātad labs vadonis. Par PR lēmumu klusībā fano noteikti VL kvēlākie Latvijas patrioti. Diemžēl viņi ļoti selektīvi attiecās uz mūsu Satversmes pamatdomu par cenzūras nepieļaujamību;
c) Un tas viss summējas ar vienkāršu nespēju/nevēlēšanos akceptēt, ka citiem ir cits viedoklis;

Diemžēl to visu norakstīt uz okupācijas gadiem un ekonomiskajām problēmām nevar – Latvijā tā ilgu laiku ir bijusi problēma slēptā veidā un tikai tagad uzpeldējusi virspusē.

+16
-12
Atbildēt

5

  marmed > andrisskrastins 17.08.2012. 19.40

  pecik tak tu esi tāds pats vergs, tev mācītāja vietā ir demokrātiskā/liberālā prese. cilvēktiesības ir tava reliģija, kam tu akli tici. Tev vienalga ko viņas izdarīja, ka apgānija baznīcu, kopojās muzejā, tas viss ir pofig, galvenais ka demokrātijas vārdā.
  vajag visu izvērtēt ar saprātu, tāpēc cilvēkam tas ir dots, vajag tak spēt saskatīt kur ir taisnība kur nē.
  drošvien skolā biji pirmais pionieris, tagad pirmais liberālis

  +9
  -23
  Atbildēt

  0

  andrisskrastins > andrisskrastins 17.08.2012. 20.05

  Nē, redzi traks_sunsxxx, es ticu tam, ka tev, man, Putinam, Irānas Ahmedinejadam ir tiesības izteikt savu viedokli, un cilvēkam Krievijā, Irānā ir tiesības pateikt, lai viņi iet piecas mājas tālāk. Es tev moderējot lieku mīnusiņu, bet nepieprasu dzēst tavu komentāru, jo lai gan ass un gribošs iedzelt, tev ir tiesības man neticēt un apšaubīt manu viedokli.

  Neviens nesaka Pussy Riot celt pieminekli un rādīt OST pirmajā. Nav aizliegts viņas nosodīt – katram mums ir savas emocijas par šo tēmu. Taču šeit arī iestājas robeža – nē, tu neliksi cilvēkus cietumā par to, ka viņi ir izteikuši tev nepatīkamu viedokli. Privātīpašums pārkāpts? Civīlā tiesa. Trokšņošana un nemiera radīšana? Administratīvais. Kā redzams video klipā fiziski nekas netika bojāts, nekāda nolūka vandalēties meitenēm nebija. A tas ka kāds jutās šausmīgi aizvainots – atkal, civilā kārta. Aizvainošana kriminālkodeksā nav.

  Reliģisks naids? Kurā acī? Meitenes lūdza svēto Mariju atbrīvot Krieviju no Putina. Manuprāt ļoti normāla lūgšana. Ja runājam par formalitātēm – pareizticīgo baznīcas galvai jield nēsāt zelta Rolex pulksteni? Tā nav ņirgāšanās par ticīģajiem?

  Manā skatījumā viņas izteica daudzu jauniešu prāt nomokošo viedokli, ka Pareizticīgo baznīcas saaugšana ar Putinu ved uz iznīcību. Katoļu baznīca arī sākumā tusēja ar Hitleru, jo tas apsolīja visādus labumus, ieviest paklausību, ut.t. tikai tad kad sāka likt cilvēkus nometnēs attausa gaisma, ka tā brīvība, kas dod iespēju cilvēkiem neticēt Dievam un parādīt, ka viņi ir sekulāri, dod arī iespēju brīvi katoļiem ievērot savu ticību.

  Tu nevari vēlēties brīvību sev, un cietumu ciet par to, ka tie saka lietas, kuras tev nepatīk. Punkts. Tā nav reliģija, tās ir elementāras cilvēktiesības. Tās nav absolūtas, taču normālos sekulāras valsts apstākļos kā Krievija tām vajadzētu darboties – it īpaši tā kā Krievija pēdējā laikā sevi sludina par baigo gaismnesi un cīnītāju pret ļaunajām Rietumu impērijām.

  +26
  -7
  Atbildēt

  0

  marmed > andrisskrastins 17.08.2012. 20.20

  Viņām piešuva huligānismu, par to maksimālais termiņš bija 7 gadi iedeva 2, diezgan taisnīg manuprāt. nebija jau pirmā akcija, bet trešā!
  Jautājums protams varētu būt vai tur bija huligānisms vai nebija, kā Tu to nosauktu? Man nekas cits kā huligānisms nenāk prātā, varbūt sodu vajadzēja mazāku, 100 stundas sabiedriskos darbos būtu taisnīgi, bet ir viens liels BET, viņas nenožēloja izdarīto, ja būtu nožēlojušas, līdzīgi ka 13. janvāra “varoņi” patiektu nu pāršāvām pār strīpu, piedodiet! bet nē viņas to neizdarīja, tāpēc ar 100 stundām nebūtu līdzēts, ar 2 gadiem arī nebūs, bet varbūt vismaz citi to neatkārtos.
  RUnājot par reliģiju, tā vispār ir ļoti smalka un jūtīga tēma, labāk ticīgos vispār neiesaistīt politikā. Tas dānis uzīmēja karikatūru par Muhamedu, tas ir aizvainojoši vai nav? musm liekas ka nav viņiem liekas ka ir. tāpēc ir prātīgi ar reliģiskām lietām nepīties.

  +12
  -21
  Atbildēt

  0

  marmed > andrisskrastins 17.08.2012. 20.22

  Piedod ka biju mazliet ass, tājau Tu izsakies sakarīgi un daļēji pareizi, vienīgi jāsaprot ka demokrātija nav visatļautība, un arī viņas tak galu galā nenošāva un neaizsūtija uz Sibīriju

  +10
  -14
  Atbildēt

  0

  gliters > andrisskrastins 20.08.2012. 08.59

  “Par PR lēmumu klusībā fano noteikti VL kvēlākie Latvijas patrioti.”

  Kļūdies, es sevi uzskatu par konsekventu nacionālās valsts idejas piekritēju, bet par šo tiesas lēmumu galīgi nefanoju, vēl vairāk – uzskatu to par galēji absurdu.

  +4
  0
  Atbildēt

  0

tuba76 17.08.2012. 19.19

Linda, piekrītu par 99% tevis rakstītajam. Bet es esmu pārliecināta, ka lielākā daļa ķengu komentāru nenāca no vienkāršajiem latviešiem. Tāpēc nebēdā – tevis rakstītais ir pamanīts un atzīts par traucējošu tiem, kas bīda Putinisko propogandu Latvijā.
Es arī uzskatu, ka latviešu žurnālisti pelnījuši akmeni savā dārziņā, jo nav pildījuši savu funkciju un ir pievīluši savus lasītājus šajā tēmā.
Tāpēc arī es pati savu iespēju robežās aktīvāk rakstīju komentārus vairākos portālos, lai kaut cik izplatītu informāciju. Vienā mani beigu beigās diezgan rupji “pasūtīja” – es tur salasīju bezspēcīgu niknumu. Bet man taču no tā ne silts ne auksts – lai tas cilvēks vārās savā žultī.

+23
-6
Atbildēt

0

mariam 17.08.2012. 19.19

Jā, arī mani visā reakcijā, kas Latvijas medijos un komentāros vērojama uz šo notikumu, ļoti pārsteidz, cik daudz ir tādas jokainas dievbijības, svētulīguma un reizē arī naida pret meitenēm, kas protestējušas. Un arī vienaldzības un augstprātīgas ņirgšanas.

Var jau būt ar, ka daļa vainas jāuzņemas medijiem, kas citkārt visādiem Krievijas notikumiem, Krievijas politiķu nesvarīgiem un neadekvātiem izteicieniem par Latviju vai tam pašam jaunajam vilnim pievērš nesamērīgi lielu uzmanību, bet pret šo procesu izturējušies tik ļoti ignoranti un virspusīgi.

Katrā ziņā – paldies tiem, kas organizēja un piedalījās protesta akcijā Rīgā.

+23
-6
Atbildēt

0

mariterage 17.08.2012. 19.13

Pilnībā piekrītu autorei – ja tiek protestēts pret Krievijas Pareizticīgās Baznīcas vadības roklaižu cienīgiem gājieniem, kuri dara visu ,lai ieaustos Putina personīgās varas vertikālē, tad valsts galvenā katedrāle, ko kremļa punduri uzskata par savas varas svētuma simbolu, bija īstā vieta protestam. Var runāt par stila izvēli (ja viņas tiktu tiesātas par gregoriānisko dziedājumu stilā pārveidotas pareizticīgā baznīcā izmantotas lūgšanas dziedāšanu par Krievijas glābšanu no Putina – tas būtu vēl iespaidīgāk), bet Pussy Riot jau nav Doma zēnu koris, katrs izmanto tos līdzekļus protestam kas tam ir pieejami.

+21
-7
Atbildēt

0

dace_ampermane 17.08.2012. 19.12

Bravo, Linda Curika!

Tieši tā! Neviens jau negaidīja, ka Mielavs, Pauls un Reiniks ies protestēt, bet ļoti dziļi vēl joprojām ir sovjetisms mūsu asinīs visos sabiedrības slāņos.

Kas visu redz, tam acis neaizsiesi :)

+25
-8
Atbildēt

0

Mārtiņš Ozoliņš 17.08.2012. 18.54

labi rūkts. Tā tas ir

+10
-7
Atbildēt

1

  ArmL > Mārtiņš Ozoliņš 18.08.2012. 00.00

  Ir lietas, kuras nav atkarīgas no tā kā mēs uz tām skatāmies.

  “The purpose of human life and the sense of happiness is to give the maximum what the man is able to give.” Aleksandr Aleksandrovich Alyokhin

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

Rinalds Krûklis 17.08.2012. 18.53

+1

+7
-7
Atbildēt

1

  reksa > Rinalds Krûklis 18.08.2012. 11.57

  Neviens saprātīgs cilvēks nešaubās, ka Pussy Riot rīcība bija nevis huliganisms, bet gan asprātīga protesta akcija.

  Un neviens saprātīgs cilvēks nešaubās, ka Krievijā nav nekādas dēmokratijas un tiesiskuma.

  Nevienam taču nebija pārsteigums par akcijas dalībnieku notiesāšanu. Tā ir Krievijas īstā seja.

  Bet kāda jēga rīkot protestus pie Krievijas vēstniecības? Te nav ne baiļu ne pašcenzūras. Neviens taču neies protestēt pret lietusgāzi.

  Vispār jau labākais rezultāts ir tas, ka Rietumos vairāk cilvēku ir ieraudzījuši Krievijas īsto seju. Šī Krievijas rīcība pat ir ļoti noderīga. Rietumnieki ieraudzīs to, ko latvieši sen jau zina.

  +19
  -3
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam