Серьёзная психологическая проблема «центристов» 166

Komentāri (166)

ilmisimo 23.08.2011. 21.24

Pagājis kāds laiciņš. Nezin kā ar jauniem lasītājiem, bet jauni komentētāji te nav uzradušies.

Pat Kaspars Gasūns spītīgi turpina komentēt latiņicā.

0
0
Atbildēt

0

ilmisimo 23.08.2011. 10.42

..Ушаков любит себя и любуется собой и делает это во многих массмедиа, в том числе латышских, которых он или его спонсоры смогли то ли подкупить, то ли ещё как-то ублажить…
___________________________________________________
Precīzs vērojums.

0
0
Atbildēt

0

aigars_tatarcuks 18.08.2011. 07.53

Nekapiishu! Ludzu latvieshu valodas tulkojumu tiem kas nesaprot krievu
valodu.

0
0
Atbildēt

0

lindamarisfam 17.08.2011. 23.56

Tikko pirms šī bloga izlasīju Lancmaņa interviju Sestdienā. Man ļoti sasaucās domas par hipernacionālistiem. Savukārt atsevišķos punktos šis blogs sasaucas ar interviju.

Krievi dzīvo vienā nerealitātē – Padomju nostaļģijā. Savukārt latvieši dzīvo citā iedomātā realitātē – pirmskara Latvijā. Patiesībā jau nav tās “pareizās” un “nepareizās” Latvijas. Ir tikai attiecīgajā brīdī esošā. Un ir jautājums par to, ko mēs ar to reālo situāciju iesāksim.

Un vēl par to Lancmaņa interviju. Arī tur, tāpat kā IRa intervijās, ir jūtama žurnālista aprobežotības diktatūra. (Varbūt tas tāds apzināti provokatīvs stils.) Savukārt spilgtais intervējamais, kā tas jau kļūst ierasts, ļoti veiksmīgi salauž uzlikto rāmi.
Tad, lūk. No vienas puses tā aprobežotība kaitē – netiek uzdoti sakarīgi un iederīgi jautājumi. No otras puses, dziļi cilvēki arī vienkāršas lietas (līdz kuru skaidrošanai viņus noved intervētāji) izsaka ar īpašu šiku. Veidojas pat tāda kā dialektika – intervējamā dziļums pret intervētāja seklumu (pēdējais vienlaicīgi reprezentē masas).

+1
-2
Atbildēt

0

lindamarisfam 17.08.2011. 23.17

Mani īpaši uzrunāja šī vieta:

мотрите, яркий пример. В недавнем интервью с госконтролёром Ингуной Судрабой журналист газеты «Диена» спрашивает её: «Ja jūs kļūtu par Valsts prezidenti, ko jūs teiktu Saskaņas centra vēlētājiem, kuri neatzīst okupāciju, bet šo cilvēku ir ap 30% (выделено мной. – О.И.) Latvijas iedzīvotāju?». Если почитать латышскую прессу, то приходишь к выводу, что такое мнение превалирует в том или ином виде. Тут уточню: меня заботит не репутация «центристов», а навешивание ярлыков на их избирателей и русскоязычных вообще. Вот что с этим делать?

Tāda diezgan standarta spriedumu ķēde, kādu nereti izsaka ne īpaši intelektuāli latvieši:
Krievija vēl sliktu Latvijai -> Krievija it kā esot devusi naudu SC -> SC atrodas tiešā un totālā Krievijas kontrolē -> visi, kas balso par SC, vēl sliktu Latvijai

Starp citu, PSRS savulaik deva naudu gan Ulmanim, gan Smetonam, gan tam vēlēkajam igauņu diktatoriņam, aizmirsu uzvārdu. Bet tas vēl nenozīmē totālu kontroli. (Protams, arī tāda var būt – vairāk gan teorētiski.) Uzmest savu naudas devēju vispār ir viens no ārpolitiskās spēles standarta žestiem. 🙂

P.S. IR komentāri (un nereti arī raksti un intervijas) ir ne sliktāks stereotipiskās domāšanas paraugs kā TVNETā vai kādos citos mazāk “stilīgos” medijos. Tajos pat valda lielāka viedokļu dažādība un demokrātiskāks gars.

+2
-3
Atbildēt

0

santacruz 17.08.2011. 19.22

ha, turkmenbaši nebiju dzirdējis, bet RD vienu saukā par Išakovu. Nezinu kuru:)

+2
0
Atbildēt

0

Jānis Romanovskis 17.08.2011. 16.27

Pilnīgi piekrītu un saturs ir ļoti labs. Bet vai tādēļ tas kļūtu sliktāks latviešu valodā ?(C) ARTs

Notikti nē, ja vien viņa rakstu darbu iztulkotu profesionālis. Ja Oļegs rakstītu šo rakstu latviešu valodā, zustu daudzas viņa valodas emocionalās nianses.Šis raksts nav sauss kādas problēmas analīze. Rakstā jūtama autora emocionālā saikne ar skatīto problēmu. Līdz ar to viņam noteikti daudz vieglāk ir iztekt savas emocijas dzimtajā valodā. Salikt pareizus, viņaprāt akcentus.
Ar mehānisku teksta, rakstu tulkošanu bieži grēko Latvijas krievvalodīgie interneta portāli, pieļaujot( cits jautājums apzināti vai neapzināti) būtiskas akcentu nobīdes (skat. Citi. ИНОРОДKA, tepat ir.lv un tulkojumu ves.lv).
Pat LETA un BNS ziņas tiek pasniegtas ar “mērci”.

Esmu sakāries ar cilvēkiem Latvijā, kuri apgalvo, ka angļu valodu zina ĻOTI labi, bet saskaroties ar niansēm bagātāku angļu valodu pilnīgi apjūk…..
Manuprāt, lai kāds varētu apgalvot par savām ļoti labajām valodas zināšanām, būtisks ir tieši valodas, lingvistiskās vides faktors.

+1
-1
Atbildēt

5

  AUTOEXEC.BAT > Jānis Romanovskis 17.08.2011. 16.44

  Ja Oļegs rakstītu šo rakstu latviešu valodā, zustu daudzas viņa valodas emocionalās nianses.Šis raksts nav sauss kādas problēmas analīze. Rakstā jūtama autora emocionālā saikne ar skatīto problēmu. Līdz ar to viņam noteikti daudz vieglāk ir iztekt savas emocijas dzimtajā valodā. Salikt pareizus, viņaprāt akcentus.
  ——————————————————————-

  Te nu es pilnīgi piekrītu un patiešām ar baudu šos akcentus izlasīju 🙂 … Bet tādēļ es neatkāpjos no sava viedokļa, ka varēja arī latviski.

  Šajā gadījumā ideāls risinājuma būtu, ja autors raksta sākumā pieklājīgi paskaidrotu KĀDĒĻ viņš izvēlējies rakstīt krieviski. Ticiet man 99,99% auditorijas to uztvertu ļoti pozitīvi 🙂

  Gadījumā ar Sočņevas raksta tulkojumu – tā bija apzināta kaitniecība, tas nu ir skaidrs.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  Nu re! :-)) Pēc pusdienas sarakstes esam atraduši vairākus viedokļa sakarsmes punktus. Tas priecē.

  Šajā gadījumā ideāls risinājuma būtu, ja autors raksta sākumā pieklājīgi paskaidrotu KĀDĒĻ viņš izvēlējies rakstīt krieviski. Ticiet man 99,99% auditorijas to uztvertu ļoti pozitīvi :)(C) ARTs

  Tas gan vairāk akmentiņš IR redakcijas dārziņā…..:-)).
  Redakcija ŪŪŪŪŪŪ!

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  lindamarisfam > Jānis Romanovskis 17.08.2011. 23.40

  @Vitjok

  Izsaku savus komplimentus! Jūs demonstrējat gan labu izglītību, gan domāšanas kultūru, gan novērošanas spējas – nebūt ne pašsaprotamus arī IR komentāru vidē. Un bez tā visa arī papildināt šo vietu ar krieva (cik nojaušu) skatupunktu.

  Diemžēl diskusijas ar latviešiem – arī man kā latvietim – ļoti sarežģī Jūsu jau minētais hipertrofētais paštaisnums un stereotipiskā pasaules uztvere. Pieļauju gan, ka krieviskā komentāru vide nav īpaši rafinētāka.

  Tomēr ir novērojama arī pozitīva tendence. Ja komentāri kaut cik adekvāti atspoguļo noskaņojumus sabiedrībā, tad ir vērojamas pozitīvas izmaiņas. Vēl dažus gadus atpakaļ latviešu vidē, tostarp politiskajā, gandrīz nedzirdēja balsis, kas klaji iestātos pret rusofobiju, krievu segregāciju, siekalošanos par krievu asimilēšanu vai, piemēram, “repatriācijas” tipa saukļiem. Šobrīd jau mēs redzam pavisam citu ainu. Latviešu vide ir sākusi diskusiju un vērtību pārvērtēšanu pati sevī.

  Ir jūtams, ka inteliģence aizvien aktīvāk meklē aktualizēto latviešu identitāti. “Bāriņu tauta” nu jau ir pārkalpojusi savu termiņu vismaz trīskārt. Arī Ulmaņa I laika nacionālisms nav diez ko vitāls. Domāju, šī identitāte neizbēgami būs kādā veidā transformējies nacionālisms. Un ceru, ka pie viena latviešu nacionālisms attīrīsies no gandrīz kanonizētās rusofobijas un lienošā (“virtuves”) rasisma ar antisemītismu.

  Tomēr saturīgas diskusijas ar krieviem būs nevis šī procesa rezultāts, bet gan viens no priekšnoteikumiem. Tādēļ izsaku Jums savu apbrīnu un pateicību par ieguldīto laiku!

  +2
  -3
  Atbildēt

  0

  Paldies! Diemžēl , patreiz nevaru Jums atbildēt.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  ilmisimo > Jānis Romanovskis 18.08.2011. 10.31

  Latviešu vide ir sākusi diskusiju un vērtību pārvērtēšanu pati sevī.
  _______________________________
  Tas tiesa.
  Divgalvainā tītara fani aktīvi kā nekad.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

MattLi_LV 17.08.2011. 12.38

“Napļevatj” – man derdzas šī jūsu “kultūra”, tāpēc nemaz tālāk nelasīju. Uzreiz nāk prātā tipi strīpainās treniņbiksēs un “semočkas”, un šī te spļaudīšanās. Pretīgi!

0
-4
Atbildēt

0

Dina Repša 17.08.2011. 09.28

Ļoti grūti atzīt, ka pašam bijusi taisnība. Man. Par to, ka Ļeņins reiz sacījis viedus vārdus par ķēkšām un prezidentiem, ministriem vai ko vēl… Ziepes jau ir tādas, ka Latvijā 100 deputātu un cik tur ministru un ierēdņu vidū ir labi ja 1/50 īstu, pašradītu politiķu, kam ir SAVAS domas, viedoklis utt. Kas NAV tikai izpildītāji, bet zina, ko vajag… Paskatieties uz t.s. mediju telpu – lielākoties viedokļa paušana kādā jomā jau nozīmē “spiedienu”, argumentēti pamatot, kāpēc likums ir tāds vai šitāds, nespēj, bet aizbildinās, ka ir tikai izpildītāji utt. Faktiski Latvijā apmēram 32 gadus pēc filmas Teātris ir jāteic, uz skatuves valda īsta dzīve – te ir teātris… Par to ir mazliet kauns…

+1
-1
Atbildēt

0

aija_priedite 17.08.2011. 09.18

Manis pēc ir.lv savā portālā var likt rakstus kaut vai ķīniski, tas tomēr ir interneta portāls, papildus materiāli var būt visdažādākajās valodās. Ja drukātājā versijā sāktu parādīties raksti krieviski un angliski, tad tas būtu mazliet nesaprotamāk

+2
-2
Atbildēt

0

Lidija Apsīte 17.08.2011. 08.57

Ne par rakstu, bet par pasniegšanas veidu: te nu redakcija ir “norāvusi garām”. un diskusija par valodu ir lieka – latviskajā mēdijā rakstiem jābūt latviešu valodā ar norādi uz linku oriģinālvalodā. Man, piemēram, Hansena raksti nav pilnībā izprotami sliktās/nepietiekamās angļu valodas dēļ. Diemžēl, bet tā nu tas ir! un ko darīsim (visi “par”un “pret” aizstāvji), ja parādīsies raksts ķīniešu valodā? Skriesim pēc vārdnīcām, vai? Vai nebūs pārmēru darbietilpīgi?
šķiet IR redakcija “pūš” tai pašā SC stabulē – “visi latvieši jau krieviski saprot”, + politkorektumam “un angliski arī”

+5
-2
Atbildēt

0

Jānis Romanovskis 16.08.2011. 22.17

Ну что! Почитался по постам. Похоже что некоторые уж не слишком отличяются от челенов так называеvого этнолингвистического меньшенства, которые посутся на просторах русскоязычного инета Латвии и ярых поклонников цеССесовцов, пшол и нацбола линдерманса с осиповсом.
А жаль! Хотя , “в семье не без уродa”.
Ja kādam ir problēmas ar šā teksta uztveri kirilicā, vai uzmetas uz vaigiem sarkanas pumpas, varu to arī pārtulkot latviski un ieteikt kādu ziedi no Latvijas dabas veltēm. :-))

+2
-7
Atbildēt

23

  Kaspars Špūle > Jānis Romanovskis 16.08.2011. 22.30

  А ведь могли бы по-русски написать, легче читалось бы.

  Ja tāda tagad ir Latvijas krievu valoda, tad atliek tikai kārtējo reizi iesaukties – шаусмас!
  Tur pat dabas veltes nelīdzēs. 🙂

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

  Jums ziedi от природы , vai pārtulkot? :-))
  Pavērojiet, kā komentos tiek “locīta” latviešu valoda, kāda ir teikumu uzbūve.
  Par šaurā un platā E pareizu lietošanu runa vispār “neiet”…… :-)))

  +2
  -4
  Atbildēt

  0

  aija_priedite > Jānis Romanovskis 17.08.2011. 09.15

  er, kādā veidā komentāros var pamanīt nepareizu šaurā un platā E lietošanu? Ja jau rakstās tie abi vienādi …

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  AUTOEXEC.BAT > Jānis Romanovskis 17.08.2011. 09.38

  Vitjoks … es īsti nesapratu, cienītais, Jūs gribējāt pateikt kaut ko jaunu, nezināmu vai vienkārši “uzzīmēties” komentāros ?
  Nekas jauns un nezināms patiešām nesanāca, žēl … 🙂

  +3
  0
  Atbildēt

  0

  Я выразил своё удивлиние, что риторика ( стиль ведения дискусси)по обеим “берегам реки” очень схожа….. Интересно, это остаток прошлого-типа, сам дурак, или уже приобретённое за последние годы, в виду анонимностьи инета?
  Предпологал( по наивностьи наверное), что постующие на ir.lv более восприимчевые к мнению изложенному на кирилице, чем реакцыя постоянниых весточкистов ,ves.lv, на тексты по латышски.
  Оказывается, что и здесь, на ir.lv, ФОРМА важнее СУТЬИ. Хамство превалирует над приличием……………….

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  Nu ko! Pārlasīju Jūsu komentus šim rakstam. Izskatās , ka esat deleģējis sev ” pirmās un īstenās patiesības funkcijas”…… :-))

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  dro > Jānis Romanovskis 17.08.2011. 10.31

  Vitjok’s…Хамство превалирует над приличием……………….
  _____________________
  Manuprāt raksts kopumā uzņemts pat ļoti pozitīvi. Vienīgā iebilde, ka daži to gribētu lasīt latviešu valodā. Lieliski pārvaldot latviešu, Jūs pārgājāt uz krievu valodu, tādējādi izsaucot negatīvu reakciju, kas manuprāt arī bija Jūsu mērķis.

  +3
  0
  Atbildēt

  0

  AUTOEXEC.BAT > Jānis Romanovskis 17.08.2011. 11.37

  Vitjoks … Предпологал( по наивностьи наверное), что постующие на ir.lv более восприимчевые к мнению изложенному на кирилице, чем реакцыя постоянниых весточкистов ,ves.lv, на тексты по латышски. Оказывается, что и здесь, на ir.lv, ФОРМА важнее СУТЬИ. Хамство превалирует над приличием………………. ————————————————————-

  Nav taisnība. Bija varbūt 2 cilvēki, kuri nelasīja principā, jo nelasa krieviski (pat nav svarīgi, vai viņi to valodu pārvalda) un izteica savu sašutumu. Tomēr ir arī taisnība, ka nekas netraucēja autoram ievietot rakstu latviski, jo pats autors apgalvo, ka normāli pārvalda latviešu valodu. Tajā pašā laikā absolūtais vairākums atzinīgi novērtēja saturu.

  Īsā kopsavilkumā – nevajag censties atkal padarīt krievu valodu par “normālu saziņas valodu” kā padomju laikos, ja latviešu valoda ir labi apgūta.
  Tas ir normāli, ja Latvijas krievu portālos tiek rakstīti komentāri latviski, jo tā ir Latvija.
  Tas NAV īsti normāli, ja Latvijas latviešu portālos tiek rakstīti komentāri krieviski, jo (vismaz ideālā situācijā) latviešu valoda IR jāzina visiem, bet krievu valoda ir (pareizāk sakot – tās nākotnes liktenis ir) tāda pati svešvaloda, kā angļu vai bulgāru.
  Ja komentāri tiek rakstīti krieviski, tad ir jābūt īpašam iemeslam, kura Jūsu gadījumā vienkārši nav (izņemot nodomu provocēt :).

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  Paldies! Reizēm ļoti gribas iemest kādu akmeni latviešu paštaisnības un pašapmierinātības “varžu dīķī”. :-)). Oļega Ignatjeva raksta būtība , manuprāt, ir izteikta šajā rindiņā -Тут уточню: меня заботит не репутация «центристов», а навешивание ярлыков на их избирателей и русскоязычных вообще. Вот что с этим делать?
  Jautājums-ko darīt? Ignorēt, izvirzīt ultimātus, turpināt kārt “birkas”? Vai arī mēģināt atmest ieradumu domāt, komunicēt izmantojot tikai un vienīgi “lozungus”?
  Vēstures cirstās bruces dziedē tikai Laiks. Diemžēl, “по щучему велению” nekas nenotiek…………..

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  “Tas ir normāli, ja Latvijas krievu portālos tiek rakstīti komentāri latviski, jo tā ir Latvija.
  Tas NAV īsti normāli, ja Latvijas latviešu portālos tiek rakstīti komentāri krieviski, jo (vismaz ideālā situācijā) latviešu valoda IR jāzina visiem, bet krievu valoda ir (pareizāk sakot – tās nākotnes liktenis ir) tāda pati svešvaloda, kā angļu vai bulgāru” (C)ARTs

  Piedodiet! Nepamanīju Jūsu “sašutuma” pilno viedokli par Morten Hansen rakstā un komentāros izmantoto angļu valodu………….:-))

  ARTs So, what’s the scenario? Massive bancrupts of Greek banks & companies ?
  15.augusts 10:03 (C)ARTs

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  AUTOEXEC.BAT > Jānis Romanovskis 17.08.2011. 12.10

  Vitjok … Piedodiet! Nepamanīju Jūsu “sašutuma” pilno viedokli par Morten Hansen rakstā un komentāros izmantoto angļu valodu………….:-))

  ARTs So, what’s the scenario? Massive bancrupts of Greek banks & companies ?
  15.augusts 10:03 (C)ARTs

  ————————————————————-

  … un tas arī ir pilnīgi normāli :)) M.Hansens NAV vietējais un NEPĀRVALDA latviešu valodu, viņš ir uzaicinātais ārvalstu speciālists, turklāt es arī gribēju zināt viņa personisko viedokli.

  Jūs, savukārt, un arī Oļegs Ignatjevs esat vietējie un lieliski pārvaldat latviešu valodu, bet tomēr kautkādu mistisku iemeslu dēļ nolēmāt vērsties pie auditorijas krieviski … Začem ??

  Ticiet man, ja raksts par dajebkādu tēmu būtu no Krievijas autora (kurš objektīvi nevar zināt latviešu valodu) un krieviski – man nebūtu nekādu problēmu diskutēt un rakstīt komentārus krieviski … 🙂
  Apmierina atbilde ?

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

  AUTOEXEC.BAT > Jānis Romanovskis 17.08.2011. 12.21

  Vitjoks … Тут уточню: меня заботит не репутация «центристов», а навешивание ярлыков на их избирателей и русскоязычных вообще. Вот что с этим делать?
  ——————————————————-

  Starp citu, vienīgais reālais “jarliks”, ko Ignatjevs pareizi identificēja, bija absurdais apgalvojums, ka SC pārstāv 30% krievvalodīgo iedzīvotāju, tātad krievvalodīgie domā tāpat kā SC. Loģiski, nevar nepiekrist.

  Bet citādi nedomāju, ka krievvalodīgie ir baigi ar “jarlikiem” apkarināti, turklāt latviešu sabiedrība vienmēr ir ticējusi, ka krievvalodīgi var pozitīvi mainīties.
  Savukārt krievvalodīgā informācijas telpa vienmēr ir visiem spēkiem spirinājusies pretī jebkurām savas auditirijas pārmaiņām, kas varētu to satuvināt ar latviešiem. Paņemiet kaut vai jebkuru krievu radio un paklausieties kāds ir repertuārs.

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

  … un tas arī ir pilnīgi normāli :)) M.Hansens NAV vietējais un NEPĀRVALDA latviešu valodu, viņš ir uzaicinātais ārvalstu speciālists,(C) ARTs

  Kas , jeb- kurš, ir Morten Hansen raksta mērķauditorija? Latvieši, krievi vai tikai un vienīgi angļvalodīgie?

  Man, piemēram, Hansena raksti nav pilnībā izprotami sliktās/nepietiekamās angļu valodas dēļ. Diemžēl, bet tā nu tas ir! un ko darīsim (visi “par”un “pret” aizstāvji), (C)hmmmm … 17.augusts 08:57

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  Paņemiet kaut vai jebkuru krievu radio un paklausieties kāds ir repertuārs. (C) ARTs

  Ir pieprasījums, ir piedāvājums- vistīrākais liberālisms……
  Jūs piedāvājat “likvidēt” pieprasījumu? :-)))

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  dro > Jānis Romanovskis 17.08.2011. 12.58

  Vitjok’s… Ir pieprasījums, ir piedāvājums- vistīrākais liberālisms……
  Jūs piedāvājat “likvidēt” pieprasījumu?
  _______________________
  Vai tādā gadījumā rūpes par SC elektorātu:…”меня заботит не репутация «центристов», а навешивание ярлыков на их избирателей и русскоязычных вообще”, neskan lielkulīgi?:))

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  Manuprāt, aktualizēt (saasināt, izvilkt virspusē) jautājumu par “birkām”( attiecas uz visām etnolingvistiskajām grupām :-D) nav liekulīgi……….
  un “русскоязычныe вообще” nava 100%tīgs CS elektorāts. :-))

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  Savukārt krievvalodīgā informācijas telpa vienmēr ir visiem spēkiem spirinājusies pretī jebkurām savas auditirijas pārmaiņām, kas varētu to satuvināt ar latviešiem.(C) ARTs

  Pret ko tad ir jāspirinās pretī? Pret ” krievvalodīgo informacijas telpu” vai pret krievvalodīgajiem?

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  AUTOEXEC.BAT > Jānis Romanovskis 17.08.2011. 13.20

  Vitjoks … Kas , jeb- kurš, ir Morten Hansen raksta mērķauditorija? Latvieši, krievi vai tikai un vienīgi angļvalodīgie?
  ——————————————————–

  Nu kādēļ atkal vajag izlikties par muļķīti ? Es taču teicu, ka nevajag salīdzināt autorus , kas OBJEKTĪVI nepārvalda latviešu valodu ar tiem, kas pārvalda, turklāt pat devu piemēru par Krievijas autoru – vai tiešām nav skaidrs ? 🙂 Neticu 🙂

  Protams, ka Hansena raksts ir domāts VISAI auditorijai, kas ir ar mieru to lasīt, nešķirojot pēc valodas “piederības”, un TIEŠI TĀPAT tas būtu ar Krievijas autoru (starp citu, Jums pašam nešķiet absurds šķirojums xxx-valodīgais, yyy-valodīgais utt. ?)
  —————————————————-

  Par radio : – Ir pieprasījums, ir piedāvājums- vistīrākais liberālisms……
  Jūs piedāvājat “likvidēt” pieprasījumu? :-)))
  ———————————————————-

  Un atkal mēs tēlojam muļķus. Pieprasījumu VEIDO PIEDĀVĀJUMS. Tas ir fundamentāls strīds starp visvisādiem TV biznesmeņiem-tautas apjājējiem, tipa Kerli-Gabrilovičas, kas mēģina mums iegalvot, ka “lienošā rusifikācija” TV kanālos ir “pieprasījums”. Muļķības ! Ja jums vienīgajā ciema restorānā piedāvās ēst 5-us dažādus sūdus – protams, ka jūs izvēlēsieties to, kas ir vismazāk sūdīgs, loģiski, jo citu variantu jau nav ? Toties restorāna īpašnieks lepni bļaus, ka viņa restorānā vislielākais pieprasījums ir pēc sūda Nr.4 un tādēļ viņš palielinās Nr.4 sūda piedāvājumu, kā arī ieveisīs vēl 3 līdzīgus sūdus.

  Sakiet, kamēr Sony nesāka ražot “Walkmanus” – pēc mini-pleijeriem vispār bija pieprasījums ?
  Nevajag likvidēt pieprasījumu, jānāk jaunam piedāvājumam, nevis tupa jāretranslē “Russkije Hiti” un vēl citas blatnās stacijas. Auditoriju arī vajag audzināt 🙂

  +6
  -1
  Atbildēt

  0

  dro > Jānis Romanovskis 17.08.2011. 13.21

  Vitjok’s…aktualizēt (saasināt, izvilkt virspusē) jautājumu par “birkām”( attiecas uz visām etnolingvistiskajām grupām
  ________________
  Nu tad nevajag to darīt:))

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > Jānis Romanovskis 17.08.2011. 13.48

  Mani aizkustina Vitjoka sašutums par dažu valsts valodas aizstāvju motivētiem, bet tomēr otršķirīgiem – ne par raksta saturu komentāriem. Būdams izglītots, vismaz – lasītpratējs, tas varēja saskaitīt, cik komentētāju satraucās TIKAI par pielietotās valodas tiesībām atrasties latviešu portālā un cik – par raksta saturu. Precizēju – nevis komentāru skaits, bet komentētāju skaits un tos, kas iebilda pret tik šauru publikācijas tulkojumu, lūdzu, tai skaitā neiekļaut:))
  No tā arī izriet mans nākamais aizrādījums Vitjokam – nekariniet, lūdzu, birkas – tos pašus “jarlikus” IR auditorijai. Arī mēs šeit esam ļoti dažādi un izņemot to, ka mums pārsvarā ir divas rokas, divas kājas, galva – viena, citas anatomiskas īpatnības, protam izteikties latviešu valodā, citos rādītājos – vecums, izglītība, tautība, tolerances esamība un ne(esamība), partijas pie- un nepiederība, uzskati par katru parādību un informāciju – esam daudz kur atšķirīgi.
  Noteikti zināsiet, kur meklēt, vai arī kāds iedos jums atsauci uz Ludmilas Sochņevas rakstiem krievu medijos. Tur komentāros būs daudz lielāka viedokļu vienprātība.
  Diemžēl nevarēšu turpināt diskusiju ar jums, dodos prom.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  Protams, ka Hansena raksts ir domāts VISAI auditorijai, kas ir ar mieru to lasīt, nešķirojot pēc valodas “piederības”, un TIEŠI TĀPAT tas būtu ar Krievijas autoru(C) ARTs

  ir.lv sevi ir pozicionējis kā Latvijas sabiedriskais(sabiedrības) portāls.
  Cik sabiedribā, Latvijā( ir.lv lasītaju lokā) aktīvu cilvēku ļoti labi pārvalda angļu valodu? Lūdzu paceliet rokas! Morten Hansen raksts angļu valodā, interesants raksts, labi iederētos kādā specializētā žurnālā, piem. “Kapitāls”. ir.lv tomēr būtu vēlams Morten Hansen raksta tulkojums latviešu valodā, lai izvairītos no dažādiem “nasing spešal” veida pārpratumiem…..
  Oļega Ignatjeva raksts analizē un izvērtē vienu no būtiskajām Latvijas sabiedrības sastāvdaļām.

  Tas ir fundamentāls strīds starp visvisādiem TV biznesmeņiem-tautas apjājējiem, tipa Kerli-Gabrilovičas, kas mēģina mums iegalvot, ka “lienošā rusifikācija” TV kanālos ir “pieprasījums”. Muļķības !(C) ARTs

  Jūs bieži klausāties “Kristīgo radio” un “Radio Klasika”? Jūsuprāt sanāk ka tā ir lienoša ‘kristianizācija un klasikācija” :-D?

  Nevajag likvidēt pieprasījumu, jānāk jaunam piedāvājumam(C) ARTs

  Pilnībā piekrītu! Tikai gribētos, lai tas “sūds” būtu kaut nedaudz labāks par “sūdu Nr.4”, bet pagaidām tas piedāvātais “sūds” nav labāks par jau aprobēto, izmēģināto, daudziem ierasto…Diemžēl. Un iepakojums arī ir “sūdīgs”, (mazu “ekonomiku” un mazu, nabadzīgu nāciju problēma).

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  Mani aizkustina Vitjoka sašutums par dažu valsts valodas aizstāvju motivētiem, bet tomēr otršķirīgiem – ne par raksta saturu komentāriem.(C)betijacelmale

  Ну что! Почитался по постам. Похоже что некоторые уж не слишком отличяются от челенов так называеvого этнолингвистического меньшенства, которые посутся на просторах русскоязычного инета Латвии и ярых поклонников цеССесовцов, пшол и нацбола линдерманса с осиповсом.(C)Vitjok’s

  satraucās TIKAI par pielietotās valodas tiesībām atrasties latviešu portālā un cik – par raksta saturu.(C)betijacelmale

  Я выразил своё удивлиние, что риторика ( стиль ведения дискусси)по обеим “берегам реки” очень схожа….. Интересно, это остаток прошлого-типа, сам дурак, или уже приобретённое за последние годы, в виду анонимностьи инета?(C)Vitjok’s

  Diemžēl nevarēšu turpināt diskusiju ar jums, dodos prom. (C)betijacelmale

  Надеюсь, что Вы найдётье возможность, когда нибудь, прочесть мой ответ Вам.

  Да и ещё!

  # Vitjok 9 августа 2011, 22:49 #
  # читатель
  # Citi. ИНОРОДKA*

  Vajadzīgs tikai viens vārds, lai izprovocētu negatīvu reakciju pret citu tautību cilvēkiem Latvijā.
  # (редактировать) ( удалить)

  # Vitjok 9 августа 2011, 23:18 # Отредактировано: 9 августа 2011, 23:19
  # читатель
  # Tur bija vairāki ieraksti viņas blogā………un man prieks ka Jūs to izlasijāt……
  # (редактировать) ( удалить)

  http://www.ves.lv/article/183168

  🙂

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  AUTOEXEC.BAT > Jānis Romanovskis 17.08.2011. 14.53

  Vitjoks … Cik sabiedribā, Latvijā( ir.lv lasītaju lokā) aktīvu cilvēku ļoti labi pārvalda angļu valodu? Lūdzu paceliet rokas!
  —————————————————————

  Jūs, starp citu, varbūt pat būsiet pārsteigts, cik daudzi “pacels roku”. Bet vienalga – kāds šim “daudzumam” vai “mazumam” sakars ar principiem ?
  Vai tad nav tā, ka viens likums – viena taisnība visiem ? (vismaz teorētiski 🙂 )
  ———————————————————

  … Oļega Ignatjeva raksts analizē un izvērtē vienu no būtiskajām Latvijas sabiedrības sastāvdaļām.
  ————————————————————

  Pilnīgi piekrītu un saturs ir ļoti labs. Bet vai tādēļ tas kļūtu sliktāks latviešu valodā ?

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

piziks 16.08.2011. 16.59

Tipiņš… 🙂
Zviedri Latvijā un Latvijiešiem tie labie? Neokupanti? Varbūt i Latvijas labdari?

Tipiņ, nu gan ga-a-a-rā-ām! Profesors Maikls Hadsons, kurš savulaik bija arī Valda Dombrovska padomnieks, pirms 2 gadiem žurnālā “Rīgas Laiks” i norādīja, i pamatoja: zviedru bankas un zviedru baņķieri/banksteri XXI gadsimta sākuma/miera un trekno gadu laikos ir nodarījuši Latvijā daudz lielākus finansiālos un ekonomiskos zaudējumus nekā
Otrā pasaules kara/WWII laikā Latvijā nodarījušas abas — vācu/Hitlera un padkrievu/krievpadomistu/Staļinaokupācijas kopā.
Jau pirms tam Latvijas medijos jau bija zināms, arī Māra Zandera atrasts un publiski tv.net. apspriests dokuments par Zviedrijas valdības atbalstītu un finansētu zviedru banku ekspansiju — ne tikai Latvijā atsevišķi un Baltijā kopumā, vēl arī Ukrainā.

Ja nu, ap Latvijas valdību rosoties, zviedru dažādo dienestu aģenti un/vai viņu ietekmēti latviešu izcelsmes aģenti un lobisti ir kaut ko Zviedrijas publiskā tēla labā Rīgā sekmīgi paveikuši, tad noteikti tā ir Maikla Hadsona mūsu tagadējā premjera padomnieku lokā nomaiņa ar zviedru izcelsmes līdzautora iespēlēšanu, Valdim Dombrovskim rakstot grāmatu par finansu krīzes pārvarēšanas labo pieredzi Latvijā.

+3
-8
Atbildēt

4

  Kaspars Špūle > piziks 16.08.2011. 17.37

  “zviedru baņķieri/banksteri XXI gadsimta sākuma/miera un trekno gadu laikos ir nodarījuši Latvijā daudz lielākus finansiālos un ekonomiskos zaudējumus nekā Otrā pasaules kara/WWII laikā Latvijā nodarījušas abas — vācu/Hitlera un padkrievu/krievpadomistu/Staļinaokupācijas kopā.”
  ——
  Tiešām? Šausmas! Pareizāk sakot – ШАУСМАС!!!

  +4
  -2
  Atbildēt

  0

  AUTOEXEC.BAT > piziks 16.08.2011. 17.56

  tēmeklis … “zviedru baņķieri/banksteri XXI gadsimta sākuma/miera un trekno gadu laikos ir nodarījuši Latvijā daudz lielākus finansiālos un ekonomiskos zaudējumus nekā Otrā pasaules kara/WWII laikā Latvijā nodarījušas abas — vācu/Hitlera un padkrievu/krievpadomistu/Staļinaokupācijas kopā.”
  ————————————————————————–

  Kas ir ekonomiskie zaudējumi pret mentālajiem zaudējumiem (homo sovieticus sabiedrību) un vienkārši cilvēku dzīvībām ??

  Apbrīnojama liekulība

  +7
  -1
  Atbildēt

  0

  Andris > piziks 16.08.2011. 18.58

  Un kā Hansens vispār var zināt, kaut vai, cik liela pašreiz būtu VEFa vērtība, ja komunistiskā okupācija nebūtu notikusi? 30os gados VEFs bija apmēram tāda pati rūpnīca ka visādi Grundigi, Nokias u. tml. VEFā strādāja daudzi talantīgi inženieri, pati nozāre tolaik bija pašā topā (elektrotehnikā un smalkā mehānika).
  Šodien Nokijai apgrozījums 44 miljardi eiro gadā (!!!!!!). Jautājums, cik liels apgrozījums tagad būtu Nokijai, ja Somija būtu tikusi okupēta tāpat kā LV? Skaidrs kā apaļa 0. Nezināju, ka Hansens ir tik primitīvs muldoņa.

  +6
  0
  Atbildēt

  0

  AUTOEXEC.BAT > piziks 17.08.2011. 09.34

  agrunte … Nevis Hansens bet Hadsons 🙂 Lasi uzmanīgi 🙂

  +3
  0
  Atbildēt

  0

Pauls Puķītis 16.08.2011. 16.04

Redzat, cienījamie komentētāji…atkal ‘aizgāja'(uzspieda) – Latvieti nepadodies(TB/LNNK) un krievi nāk(PCTVL)

un nekādas SC atmaskošanas pirms vēlēšanām…un tā tas turpināsies mūžīgi mūžos…Āmen!

+5
-6
Atbildēt

0

Liene 16.08.2011. 15.30

Šim rakstam ir pagājušā sniega vērtība. Jā, asprātīgi, bet nekā jauna.

Galvenais, ka jāsaprot to patiesību, par kuru rakstīja Džons Rīds savā grāmatā “7 dienas, kas satricināja pasauli”:

— Jums ir savas intereses, bet mums ir savas. Un kopā mēs nekad nebūsim.

Runa ir par krievu un latviešu kopienu.

Diezgan simptomatisks komentārs:

“rinķī apkārt /…/Jo vairāk šādu rakstu parādīsies latviski rakstošajos medijos, lai arī krieviski, jo stingrāk varēsim pajautāt tām ” latviešu partijām” par iemesliem un argumentiem, kādēl viņi ir gatavi slēgt kaut kādu sadarbības līgumu ar SC? 16.augusts 14:13″

–Tātad latviešu vēlētājam vārdā “rinķī apkārt” viss ir sadalīts: viss, kas ir krievu labā, ir pret latviešiem. Tieši šāda nostāja būtu jāpārņem arī krievu žurnālistiem attiecībā pret “rinķī apkārt” un viņam līdzīgajiem, saprotot, ka nekāda sadarbība ar ļaunumu nav iespējama. Bet “rinķī apkārt” nostāja iemieso, protams, absolūtu ļaunumu.

+1
-7
Atbildēt

3

krista_lemberga 16.08.2011. 14.30

Kur es varētu atrast latvisku vai anglisku tulkojumu šim rakstam?

+5
-2
Atbildēt

15

  silvija_vitina > krista_lemberga 16.08.2011. 15.17

  Lai arī parasti netulkoju no RUS uz LV, par attiecīgu samaksu varu to izdarīt 🙂

  +4
  -3
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > krista_lemberga 16.08.2011. 15.24

  Es arī pārvaldu brīvi abas:) Tas ir – latviešu un krievu. Angļu un vācu – švakāk:)

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  Pauls Puķītis > krista_lemberga 16.08.2011. 15.29

  Tu arī gribi piepelnīties?

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  dro > krista_lemberga 16.08.2011. 15.34

  tradutrīce. Izrādās Tev kampēju partiju elektorāta niķi! Sapratu joku:))

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  dro > krista_lemberga 16.08.2011. 15.38

  betijacelmale. Nu ja angļu un vācu vājāk, tad Tu tomēr esi latviete:) Es jau arī varētu sevi uzskatīt par cittautieti, jo man latviešu asinis tikai no mātes tēva puses, bet ģimenes valoda bija vācu:)

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > krista_lemberga 16.08.2011. 15.46

  markoni. Man nebūtu nekas iebilstams pret piepelnīšanos. Kā savādāk es varētu daudz laika pavadīt šeit:)
  Bet – lietas labā – esmu gatava arī par “paldies”:) Vientiesība nav iznīdējama:))

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  dro > krista_lemberga 16.08.2011. 15.47

  Gaidu no Betijas dusmīgu atbildi:))

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Pauls Puķītis > krista_lemberga 16.08.2011. 15.49

  Betija,
  🙂

  0
  0
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > krista_lemberga 16.08.2011. 15.51

  Lūk, lno!:) Tieši tā! Pie viena, kam nervi nav švaki, var palasīt… Un lai tie krievvalodīgie, kam šeit ir ĻOTI Slikti un TIEK PĀRI DARĪTS, palasa par cilvēktiesībām Krievijā.

  http://echo.msk.ru/programs/code/799758-echo/
  Kāpēc dusmīgu?

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  dro > krista_lemberga 16.08.2011. 15.54

  betijacelmale. Paldies. Latiņinu lasu vai klausos/ skatos regulāri. Nu varbūt aizvainosies, ka gribu Tevi asimilēt:)

  0
  0
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > krista_lemberga 16.08.2011. 16.00

  Zini to teicienu “Хоть горшком назови, только в печь не сажай”.
  Bet tas patiešām ir šausminoši, kas tur pie Latiņinas rakstīts par notikumiem Kuševkā.
  Starp citu, mans tēvs dienēja Latvijas armijā, cēla Ķegumu. Vai redzēji dokumentālo filmu “Bermontiāde”? Tur ir minēts cik cittautiešu ir piedalījušies Neatkarības cīņās.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  dro > krista_lemberga 16.08.2011. 16.05

  betijacelmale. “Хоть горшком назови, только в печь не сажай”.
  ___________________________
  Nu trāpīgāku atbildi nevarētu vēlēties:)
  Var tikai šausmināties, pārsteigt ir grūti.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  dro > krista_lemberga 16.08.2011. 16.08

  betijacelmale. Atsvaidzinat atmiņu nekad nenāk par ļaunu:)

  0
  0
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > krista_lemberga 16.08.2011. 16.43

  Ceru valsts svētkos atkal to filmu rādīs. Es, ja stādītu TV programmu, noteikti iekļautu. Pretstatā skaistai pasaciņai “Rīgas sargiem”, te ir patiesi fakti, patiesā vēsture.
  Domā, es atceros, tos skaitļus? Atceros, ka bija tūkstoši.
  🙂

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  dro > krista_lemberga 16.08.2011. 16.56

  betijacelmale. Manuprāt Rīgas sargi vēl vājāka filma kā Baigā vasara, kurā manuprāt jūtama to dienu gaisotne. Es, protams, idelizēju to laiku Latviju, jo sastapos tikai ar tās atskaņām. Man pat piecdesmito gadu beigu Rīga ir daudz mīļāka kā šodien. Tā bija samērā tīra, daudz latviskāka. Īstā pārkrievošana sākās sešdesmitajos.

  0
  0
  Atbildēt

  0

buchamona 16.08.2011. 14.13

Izlasīju šo rakstu jau no rīta, nopriecājos, bet man nebija te ko piebilst. Pārlasīju tagad komentus – pretenzijas pret IR par šī raksta publicēšanu, manu prāt – nepārdomātas. Jo vairāk šādu rakstu parādīsies latviski rakstošajos medijos, lai arī krieviski, jo stingrāk varēsim pajautāt tām ” latviešu partijām” par iemesliem un argumentiem, kādēl viņi ir gatavi slēgt kaut kādu sadarbības līgumu ar SC?

+10
-1
Atbildēt

7

  Andris > buchamona 16.08.2011. 14.31

  Tieši otrādi, tā ir kārtējā vervēšana par SC iekļaušanu valdībā. Pat gudrā Betija jau ir uzķerusies uz šī plikā āķa. Tas ir paņēmiens (trick, razvodka), ko jau 19. gadsimtā aprakstīja amerikāņu rakstnieks Harriss onkuļa Remussa pasakās (Uncle Remus), kad brālis Trusis lūdzās viņa noķēruša brāļa Lapsas priekšā “Dari ar mani ko gribi, tikai lūdzu, nemet mani tai mežrožu krūmos!” (“Don’t throw me into the briar patch”). Tagad mums grib pasniegt, ka SC ir varen labi iekārtojies, jo visu laiku sēž opozīcijā un ne par ko neatbild. Ak, nelieši tādi! Labi, ka mēs viņus laikus atmaskojām (ar Ignatjeva kunga laipnu palīdzību)! Tagad viņi dabūs trūkties – mēs viņus iekļausim valdībā!

  +8
  -8
  Atbildēt

  0

  buchamona > buchamona 16.08.2011. 14.55

  Man liekas, ka galvenais šajā rakstā ir atziņa – SC nav vienīgais ceļš caur kuru ir iespējams sadarboties, uzrunāt krieviski runājošo vēlētāju daļu. Protams, ir runa tikai par absalūto mazākumu no daudz pieminētās “1/3”, to daļu, kuru pārstāv šī raksta autors.

  +5
  0
  Atbildēt

  0

  Pauls Puķītis > buchamona 16.08.2011. 14.58

  Piekrītu.
  Un es domāju, ka šo lomu varētu uzticēt ZRP.
  Ja tas izdotos, tad es viņiem piedotu jaunas partijas radīšanu.

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > buchamona 16.08.2011. 15.07

  Atkal par neesošu 1/3? Ja pat Latvijā cittautiešu ir 1/3, tie visi nav ne vēlētāji, ne – vēl vairāk – SC vēlētāji. Tam par pierādījumu ir šī raksta autors un es.

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  buchamona > buchamona 16.08.2011. 15.20

  Piekrītu, tas ir ” mītisks lielums”, tā 1/3, bet ne jau es to piesaucu no augstās tribīnes :). Domāju, lai tiktu skaidrībā par šī lieluma patieso ietilpību, vispirms ir jāmaina terminoloģija. Jābeidz runāt par krievvalodīgo SC un beidzot jāsauc lietas īstjos vārdos – SC elektorāts – tas ir internacionāls veidojums, kurš pauž LR naidīgu ideoloģiju un tā arī pret viņiem ir jāattiecas, nevis jākoķetē ar šo ļaunumu. Tad arī paskatīsimies, cik viņš liels

  +5
  -1
  Atbildēt

  0

  Pauls Puķītis > buchamona 16.08.2011. 15.28

  Par to (par 30%) jau zanE aprēķinus nopublicēja- …to 1/3 jau tagad uztver kā ironiju.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Kaspars Špūle > buchamona 16.08.2011. 16.39

  to ra
  “Protams, ir runa tikai par absalūto mazākumu no daudz pieminētās “1/3″, to daļu, kuru pārstāv šī raksta autors.”

  Varbūt kļūdos, bet man šķiet, ka raksta autors pārstāv šovinistiskos pofigistus…

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

Vineta Ungailo 16.08.2011. 14.10

dīvaini. kāpec nav neviena komentāra krieviski? kad šajā portālā kaut kas tiek ielikts angļu valodā, visi acis pārgriezuši dragā svešā mēlē…

+5
-4
Atbildēt

9

  Pauls Puķītis > Vineta Ungailo 16.08.2011. 14.17

  Tad nav jāpārslēdzas uz Kirilic…:)

  +4
  0
  Atbildēt

  0

  Andris > Vineta Ungailo 16.08.2011. 14.18

  Ja Hansenu te sabrauks viens miljons un viņi sāks draudēt mums ar Biškeku, tad arī ar Hansenu diezvai daudzi uzturēs pieklājīgas diskusijas viņam ērtā valodā.

  +6
  -5
  Atbildēt

  0

  Vineta Ungailo > Vineta Ungailo 16.08.2011. 14.29

  tātad “Oļegs Ignatjevs” ir uzskatāms par vienu no tādiem, kas mums draud ar Biškeku, ka ar viņu nevar diskutēt oriģinālvalodā? ja tā, tad kāpēc šāds sacerējums jāpublicē?

  +4
  -4
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > Vineta Ungailo 16.08.2011. 14.42

  angry, vai draud? Kur to var izlasīt?

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Vineta Ungailo > Vineta Ungailo 16.08.2011. 14.46

  es nezinu. iepriekšējā komentāra autors/-e (agrunte) šādu salīdzinājumu lietoja, paskaidrojot kāpēc te neviens nediskutē krievu valodā. tikai atbildēju uz šo paskaidrojumu.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  Andris > Vineta Ungailo 16.08.2011. 14.46

  Jā, ar Biškeku mums draud tieši par krievu valodas ierobežoto lietošanu, un ne par ko citu. Varu tikai atkārtot, ka ja ar Biškeku sāks draudēt angļu valodas dēļ, šī valoda arī izraisīs nepatiku un Hansens zaudēs daļu diskusiju biedru, pat ja viņš pats personiski ar Biškeku nebūs draudējis.

  +5
  -2
  Atbildēt

  0

  kristaps_drone > Vineta Ungailo 16.08.2011. 16.24

  >angry
  “tātad “Oļegs Ignatjevs” ir uzskatāms par vienu no tādiem, kas mums draud ar Biškeku, ka ar viņu nevar diskutēt oriģinālvalodā?” – varbūt kāds te man varētu beidzot paskaidrot: 1)kādu iemeslu dēļ Ignatjevs nevar latviski rakstošajā portālā publicēt rakstus latviski? Te pat IR regulāri publicējas soms, kas lieliski raksta latviski, un viņš te nav iebraucis piecdesmitajos gados un nav šeit piedzimis. 2) kādu iemeslu dēļ Latvijas Republikā diskusijai jābūt nevis valsts, bet krievu valodā? Kā atbilde uz otro jautājumu man ir versija: līko muguriņu un Stokholmas sindroms pamatnācijas pārstāvju vidū ir izplatījies kā sērga, padomju okupācijas laika tradīcijas ir joprojām dzīvas, un viens krievs latviešu saietā bez piepūles panāk , ka līkās muguriņas sāk iztapīgi runāt krieviski!

  +4
  -3
  Atbildēt

  0

  Vineta Ungailo > Vineta Ungailo 16.08.2011. 16.35

  >Tipiņš tas jau ir tas, ko es visu laiku saku – kāpēc Latvijā un latviski rakstošā medijā vispār jāpublicē raksti svešvalodās un jāveido diskusijas šajās valodās?! un ja tas ir krieviski, tautai nez kāpēc ir sašutums, bet ja tas ir angliski, visi ir sajūsmā – kā pie Hansena. ar ko viena valoda šajā gadījumā labāka par otru?

  +1
  -3
  Atbildēt

  0

  kristaps_drone > Vineta Ungailo 17.08.2011. 10.00

  >angry
  Te jau komentāros iepriekš bija skaidri un gaiši teikts, ar ko angļu valoda ir labāka par krievu. Angļu valodu, atšķirībā no krievu valodas, 1940. mums neviens brutāli neuzbāza un nelika to lietot, te nesabrauca miljons angliski runājošu kolonistu! Bet ar krievu valodu joprojām mums uzbāžas! Ja mēs dzīvotu Polijā, Čehijā, vai, piemēram, Ungārijā, pat tad starpība starp abām valodām būtu liela, kaut ne tik traģiski liela, kā Latvijā: angļu valoda ir saikne ar civilizēto pasauli, krievu valoda ir saikne ar ļaunuma impēriju, kas joprojām negrib atlaisties no Latvijas.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

Andris 16.08.2011. 13.15

Nu redz, cik, izradās, vienkārši ir atrisināmas latviešu problēmas. Ja kāds personāls runā ar tevi krieviski, iztulko savā galvā teikto, un “tad būs latviski”. Super!

+6
-5
Atbildēt

0

dro 16.08.2011. 12.37

Ja “Saskaņas centra” (SC) līderis Rīgas mēram Nilam Ušakovam būtu jāvada nākamā valdība, viņš nemainītu tradīcijas un 9.maijā apmeklētu pieminekli Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no nacistiskajiem iebrucējiem Uzvaras parkā. http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/55864/usakovs-ari-ka-premjers-apmekletu-9maija-pasakumus

+2
-1
Atbildēt

3

  Signija Aizpuriete > dro 16.08.2011. 13.03

  ——
  ‘Kas nav aizliegts – tas ir atļauts!’ –
  – Ja nevar aizliegt brīvam cilvēkam, brīvā valstī, brīvi rīkoties, tad vajag likumu, kas valsts amatpersonām ko aizliedz (piem.- ņemt kukuļus/aploksnes, kurpju kastes, šokolādes, ziedus)?

  +1
  -5
  Atbildēt

  0

  dro > dro 16.08.2011. 13.46

  edge_indran. ‘Kas nav aizliegts – tas ir atļauts!’ –
  ____________________
  AI, ai! Vēl joprojām spried varenplašās Gulaga impeŗijas “ponjatjijās”?
  Kurš gan tev varētu liegt šņaukt degunu personīgās žaketes piedurknē?:))

  +5
  -1
  Atbildēt

  0

  AUTOEXEC.BAT > dro 16.08.2011. 13.55

  Ino … zilibaltisarkanās žaketes piedurknē, laikam … 🙂

  +5
  -1
  Atbildēt

  0

Ilona Auziņa 16.08.2011. 12.30

Protams ka Ušakovs mēra krēslu vaļa nelaistu, bet Urbanoviču premjera krēslā neviens nelaistu, kaut arī viņi iegūtu nepieciešamās balsis. Protams ka šis triks ar diviem premjera kandidātiem ir dubultriks priekš neaptēstiem vēlētājiem. Viņi nobalsotu par Ušakovu, bet premjers būtu Urbanovicš.

+4
-1
Atbildēt

0

ievuliitis 16.08.2011. 12.26

“Возможен другой сценарий: «центристы» попытаются довести ситуацию до абсурда – и гордо откажутся от власти. Такое уже было, и не раз. Понимаете, у них серьёзная психологическая проблема: они привыкли быть зрителями, привыкли сидеть в оппозиции, привыкли ни за что не отвечать.”
____________________
Absolūta taisnība. Atceramies kaut vai situāciju pirms iepriekšējām vēlēšanām, kad itkā jau pie panāktas vienošanās par formulējumu ar kuru SC varētu iet koalīcijā, pēkšņi kas atgadijās. Un – labi, ka tā! Labi – gan valstij, ka šie netika pie valdīšanas, un – labi SC, jo atrodoties opozīcijā var barot savus nekritiskos vēlētājus ar nabaga bārenītes tēlu, vienlaicīgi, bremzējot valsts attīstību ar negatīviem balsojumiem saeimā, par kuriem saņem arī taustāmas – materiālas dividendes. Principā, SC taktika – būt pēc iespējas lielākā skaitā pārstāvētai saeimā, bremzēt valsts izaugsmi, vienlaicīgi vācot par to skanošo – gan no Kremļa, gan no citiem, kam vajadzīgas viņu balsis.

+21
-2
Atbildēt

17

  Pauls Puķītis > ievuliitis 16.08.2011. 12.58

  Es pat domāju, ka SC nav tik gudri, lai speciāli tā strādātu. Viņiem vienkārši tā sanāk…

  +3
  0
  Atbildēt

  0

  Andris > ievuliitis 16.08.2011. 13.25

  Un lai cīnītos pret šo SC viltību, vajag par katru cenu iekļaut viņus nākamjā valdošajā koalīcijā un valdībā, vai nē? To mums visu laiku cenšas ieborēt IR. Sevišķi labi, ja tas notiktu jau tuvākajā Saeimā, jo ekonomika un finanses kā reiz strauji iet uz augšu. Beidzot arī biškekieši varēs identificēties ar reālām pozitīvām pārmaiņām valstī, lai vēl vairāk paplašinātu savu atbalstītāju skaitu aiznākamās vēlēšānās. Un tad, kas zina, 2014. gada vēlēšanās viņi varbūt savāks jau 51 vietu, un visas pārējās partijas vnk vairs nebūs vajadzīgas.

  +5
  -2
  Atbildēt

  0

  Pauls Puķītis > ievuliitis 16.08.2011. 13.42

  Nav pareizās vietās punkti uz I salikti.
  Lai atmaskotu “bārenītes” tēlu, varēja mēģināt iesaistīt iepriekšējā koalīcijā, kad vēl atradās krīzes pagrabā . Tu to (iesaistīšanu) pagriez jau uz nākošām koalīcijām, kad sāk(as)sies uzlabojumi.
  Domā, sāksies panika un visi nobalsos pareizi?
  🙂

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  AUTOEXEC.BAT > ievuliitis 16.08.2011. 13.52

  betija … Principā, SC taktika – būt pēc iespējas lielākā skaitā pārstāvētai saeimā, bremzēt valsts izaugsmi, vienlaicīgi vācot par to skanošo – gan no Kremļa, gan no citiem, kam vajadzīgas viņu balsis.
  —————————————————————

  No Tavas mutes, tā teikt – Visvarenajam ausī – jo šitāds scenārijs nozīmē daudzas labas lietas.
  Pirmkārt to, ka Kremlim, acīmredzot, nav reālu cerību atgūt teritorijas, tikai vēlme čakarēt – nu bet ar to jau mēs esam apraduši ;
  Otrkārt to, ka SC agri vai vēlu gaida skuju taka, jo elektorātam pieriebsies. Bet gan jau ka tiks atkal uzražots kārtējais “saskaņas” klons ;
  Treškārt – ņemot vērā, ka elektorāts tomēr mainās un progresē, varam cerēt, ka pašlaik SC jau ir savā topā, tātad ne uz ko lielāku var necerēt, un tagad, loģiski, būtu jānāk beigu sākumam

  Cerēsim 🙂

  +10
  0
  Atbildēt

  0

  Pauls Puķītis > ievuliitis 16.08.2011. 14.11

  Tik drīz, kā gribētos, tas beigu sākums nenāks. “имеют” tik ātri nepazudīs, jo balso pēc etniskā principa.

  Tāpēc vakar piedāvāju “ķidāt” SC&Co(oligarhi) pēc būtības un atmaskojoši, nevis- ‘latvieti nepadodies jo krievi nāk’

  +4
  0
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > ievuliitis 16.08.2011. 14.39

  Turpinot sarunu “pēc būtības” gribētu vēl uzsākt par interneta portālu “Pietiek”. Jau sen man bija nopietnas aizdomas par viņu finansējumu – portālā parādās kompromitējoša informācija – citreiz patiesa, citreiz puspatiesa, citreiz aiz matiem pievilkta vai uzpūsta par dažnedažādiem politiskiem spēkiem un politiskās skatuves personāžiem, tikai par SC – gandrīz nekā. Un ne jau tāpēc, ka nav nekā, atļaujiet par to pasmaidīt, pietiek “parakt” jebkurā Rīgas departamentā vai struktūrvienībā. Laikam saprazdami, ka ilgi tā iebarot lasošai publikai vienpusēju informāciju un saglabāt ticamības ilūziju, portāla uzturētāji vai finansētāji nolēmuši notēlot, ka arī pašiem šis disbalanss ir kļuvis aizdomīgs un (itkā) aicina cilvēkus stāstīt par SC šmucēm. Ko atraduši? Vai kāds var painformēt?
  P.S. Un kāda laime! Portālā “Pietiek” tiek lietota latviešu valoda.
  :))

  +9
  0
  Atbildēt

  0

  Pauls Puķītis > ievuliitis 16.08.2011. 14.49

  Tur jau tas āķis, ka man, kā kurzemniekam, nekas nav zināms par SC… nepārtraukti man uzspiež tikai ‘krievi nāk’…
  atceros, vienreiz Dolgopolovu uzslavēju(TV jau labi izskatās, ļoti laba latviešu valoda), bet Tu mani aprāji… esot Rīgas attīstības aģentūrā šiverējis ar ‘Dienvidu tiltu’. Tobiš- rīdziniekiem jārunā, a ko es!? es nebraucu ar tramvaju…ne ko dzirdu ne redzu.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > ievuliitis 16.08.2011. 15.01

  Es jau arī ne pa domi, ne pa struktūrvienībām nešiverēju. Kā arī par Dolgopolovu tevi sabāra kāds cits, bet – nav būtiski:).
  Es varu turpināt stāstīt, kā tiek spodrināts tēls pirms vēlēšanām. Pirms pagājušām vēlēšanām noasfaltēja ielu un norobežoja svaigi noasfaltētu trotuāru, kas ved no viena ielas gala līdz kādai krievu skolai. Pavilkt to trotuāru vēl pāris desmitus metrus līdz bērnu dārzam un vēl 30 – līdz ielas galam laikam nepaspēja:)) Tagad pie skolas uzlauza asfaltu un divās vietās ielika “gulošos policistus”. Kāpēc to vienu “gulošo policistu nepārcēla pirms bērnudārza? Nu nevar būt, ka dēļ bērnu tautības.:(

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Pauls Puķītis > ievuliitis 16.08.2011. 15.08

  Varbūt. Tas bija IR pašā sākumā. Atvainojos.
  Par būtību.
  Nus, ar šādiem kompromatiem tālu netiksim. Jumti,logi, asfaltēti celiņi un veloceliņi vienmēr cieņā bijuši pirms vēlēšanām. SC elektorāts uz tādiem neuzķersies. Jārok dziļāk.

  P.S.

  Viņiem laikam lielāka konspirācija. Mumsiem kasoties , viss uzlikts uz paplātes…Lapsam atliek tik pierakstīt un uzrakstīt.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  dro > ievuliitis 16.08.2011. 15.16

  markoni. Tur jau tas āķis, ka man, kā kurzemniekam, nekas nav zināms par SC… nepārtraukti man uzspiež tikai ‘krievi nāk’…
  __________________
  Nu kā tad tā? Jl politikim jāskaidro tik acīmredzamas lietas? Neredz, kas notiek Pārdaugavā 9. maijā vai pie Brīvības pieminekļa 16. martā, radio vai TV jomā? Tā varētu rakstīt pusaudzis, kurš nav dzīvojis deviņdesmitajos, bet tik “nesaprotošs” ir kurzemnieks, kurš sevi uzskata par Atmodas veterānu!? Precīzāk būtu teikt Putina Krievija nāk, nevis krievi, jo tie krievi, kuri šeit ieradās pēc revolūcijas, notiekošo pirmskara Latvijā un pasaulē saprata daudz labāk kā latvieši.

  +4
  -3
  Atbildēt

  0

  Pauls Puķītis > ievuliitis 16.08.2011. 15.21

  Nu kā tad tā?
  ———–
  Nu tā.
  Runa šobrīd ir par ko citu.
  Neiebrauc tēmā?

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  dro > ievuliitis 16.08.2011. 15.32

  markoni. Viss ir par tēmu. Manuprāt tev kā politiķim vajadzētu ateikties no tādiem oponentiem veltītiem kā “uzvārījies grāpītis”, “ko tu pīpē” u. c.. Prātīgi būtu arī nelocīties līdzi savas partijas līnijai, kā piem. valsts pēctecību novērtēt kā pupu mizas, bet kad par to sāk runāt V spice, izmainīt savas domas par 180 grādiem. Pēdējais gan vairs nav par tēmu:)

  +4
  -2
  Atbildēt

  0

  Pauls Puķītis > ievuliitis 16.08.2011. 15.40

  Beidz murgot!
  Sāk jau apnikt.

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  dro > ievuliitis 16.08.2011. 15.50

  markoni. Ko gan citu tu varētu atbildēt?:)))

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  andris902 > ievuliitis 17.08.2011. 02.30

  …Betij, par pietiek.com LR1 raidījumā “Krustpunktā” Gintas Mūrnieces sagatavotais ieraksts…Kā vērtēt politiķus kompromitējošās publikācijas portālā pietiek. com

  http://www.latvijasradio.lv/program/1/2011/08/20110812.htm

  pl. 13:30

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Janka, Janic > ievuliitis 17.08.2011. 04.49

  Betija, absoluuti pareizs secinājums , piekriitu….

  0
  0
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > ievuliitis 17.08.2011. 10.36

  Paldies, Zane. Iesaku visiem noklausīties.

  0
  0
  Atbildēt

  0

silvija_vitina 16.08.2011. 12.14

iztulko, tad būs.

+5
-3
Atbildēt

0

silvija_vitina 16.08.2011. 12.12

Jocīgi, lasot komentus par Mortena Hansena rakstiem, kaut kā nemanīju sašutuma izvirdumus par “nepareizo” valodu. Diez EN ir kādā citā svešvalodu kategorijā nekā RUS?

Kravcovu ar viņa ambīcijām varētu gan atvēsināt, ka EP viņam tomēr nespīd, jo RUS (diemžēl vai par laimi) nav viena no daudzajām ES oficiālajām valodām. Vai nav jocīgi? Tik liela valodu saime, bet RUS tur tomēr nav – tādu iespēju viņš noteikti pat nav iedomājies. Un lai nu Rubiks un Ždanoka aizstāv ko un kā grib (paši un viņu vēlētāji), vienu no oficiālajām valodām tomēr viņi ir apguvuši. Kravcovs gan varētu mēģināt startēt RUS Domē, tikai, ak vai, tur atkal būs jāpieprasa RUS pilsonība. Kod, kurā pirkstā gribi, visi sāp.

+12
-1
Atbildēt

5

  Kaspars Špūle > silvija_vitina 16.08.2011. 12.20

  Ir, ir citā kategorijā. Citā cenu kategorijā.

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  Andris > silvija_vitina 16.08.2011. 12.24

  Traductrīce, tev ir selektīva redze, pie Hansena rakstiem bija tieši tādi paši pārmetumi kā šeit.
  Un attiecībā uz Latviju RUS valoda tiešām atrodas citā kategorijā, nekā visas pārējās pasaules valodās.

  +4
  -3
  Atbildēt

  0

  ﮎandijs Be1t1kﮎ > silvija_vitina 16.08.2011. 12.33

  agrunte. Raksts ir labs un manuprāt nevajadzētu pārspīlēt to, ka krievu valodā.

  +5
  -2
  Atbildēt

  0

  silvija_vitina > silvija_vitina 16.08.2011. 12.43

  @agrunte. valodai kā tādai nav nekāda cita dalījuma kā vien valsts val. un svešvaloda. Jautājums ir tikai par to, kāds saturs ir ielikts tekstā. Starp citu, Urbanoviča slavenā frāze par Biškeku izskanēja tīrā latv.val. Valoda ir forma. PIeļauju, ka šā raksta autors gribēja parādīt LV lasītājam, ka arī RUS vidē var būt citāda retorika, ne tikai tā, ko tiražē SC.

  +12
  -3
  Atbildēt

  0

  kristaps_drone > silvija_vitina 16.08.2011. 12.49

  ” Diez EN ir kādā citā svešvalodu kategorijā nekā RUS?” – tiešām pārsteidzošs jautājums, nez vai tas naivuma vai prāta spēju dēļ? Nez vai EN valodas nesēji ir kadreiz okupējuši Latviju un piestūķējuši to ar saviem kolonistiem?

  +6
  -7
  Atbildēt

  0

Gaisma; Enģelis 16.08.2011. 12.10

Mazliet ne par tēmu. Savlaik bija arī Diena krievu valodā un no valstiskā viedokļa tās aizvēršana bija liels zaudējums.

Par uzsākto praksi ievietot rakstus krievu valodā: visumā vērtēju pozitīvi, vienīgi jācer, ka tas nepiesaistīs krievvalodīgus troļļus..

+7
-3
Atbildēt

0

liene_berzina 16.08.2011. 12.05

Lielisks raksts – kad runa ir par SC, bieži pietrūkst sakarīgas analīzes, tā vietā nākas klausīties nodrellēto dziesmiņu par “Kremļa aģentiem”. Ignatjevs piedāvā diezgan interesantu viedokli par SC, viņu problēmām un stratēģijām. Atkal jāsaka, malači IR komanda, kaut vairāk būtu šādu rakstu.

+14
-4
Atbildēt

1

dro 16.08.2011. 12.01

кого “имеют”.
___________
Jauka nianse:)

+2
-1
Atbildēt

1

AUTOEXEC.BAT 16.08.2011. 11.54

Patika 🙂 … Ņemot vērā, ka SC savus vēlētājus notur paklausībā nemitīgi baidot un zombējot, īpaši patika šis te :

Поэтому стратегическая проблема для «центристов» сейчас – … попытаться удержать тех, кого “имеют”.

( pēdiņas atslēgvārdam pats pievienoju :))

+8
-1
Atbildēt

0

Kā T Ā var būt?! 16.08.2011. 11.51

Tā kā man neatliek laika iedziļināties krievu valodā rakstošajos medijos, priecājos, ka IR.lv bijis tik drosmīgs un publicējis šo krievu žurnālista rakstu. Izlasīju ar lielu interesi.

+15
-4
Atbildēt

0

Una Grinberga 16.08.2011. 11.40

Autoram ir ļoti niansēta analīze par SC “stratēģiju”, kur dažas detaļas var pamanīt tikai cītīgi sekojot līdzi krievvalodīgajiem medijiem. Manuprāt, tas tikai bagātina izpratni, kas par “vēžiem” ir SC un tas neaprobežojas tikai ar okupācijas, valodas un nepilsoņu jautājumu, kā latviskie mediji un arī liela daļa politiķu to interpretē.

+10
-1
Atbildēt

1

  anita_meistere > Una Grinberga 16.08.2011. 11.47

  tieši tā. mēs jau SC, kā arī krievu mēdiji nosacīti latviskās partijas, maz ķidā pēc būtības.

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

dro 16.08.2011. 11.28

Autors ir ļoti tolerants un nav vēl pieminējis Ušakova lielo apetīti uz materiāliem labumiem, kas esot pat Šleseru šokējis…

+9
-1
Atbildēt

0

anita_meistere 16.08.2011. 11.07

Man teju vienlga, kāda valodā raksts, ka tik tas nav kārtējā žults gāzšana un gānīšanās, vai kartējais austrumu propogandas garadarbs (95% krievu preses).
Vēl jo vairāk, esmu ļoti priecīgs, ka publiskajās debatēs ir iespējas piesaistīt tiešām lojālus krievus (es 100% zinu, ka tādi lasa, un pat elektroniski abonē šo mēdiju)…tie kuri ir gatavi šis valsts labā kaut vai domāt (padomāt pirms vēlēšanāsm, nevis tēlot aunu baru). Ir pat interesanti lasīt šadu te ekspres-viedokļus tieši oriģinālajā valodā. Var smalkāk saprast domu. bez starpnieka un vēl viena subjektīva viedokļa pa vidu.
Lai nu kā, neiebilstu, ja zemāk būtu pieejams raksta tulkojums.

ps. sašutušajiem…vēlams savu šasutumu parvalodu pausut arī pie mūsu Zveidru ekonomista rakstiem, savādāk tā dīvaini sanāk. būtība paliek otrajā plānā.

+26
-2
Atbildēt

21

  kristaps_drone > anita_meistere 16.08.2011. 11.18

  “esmu ļoti priecīgs, ka publiskajās debatēs ir iespējas piesaistīt tiešām lojālus krievus …kuri ir gatavi šis valsts labā kaut vai domāt” – tikai ne lietos valsts valodu publiskajā telpā. Tā, acīm redzot, izpaužas viņu lojalitāte. “ps. sašutušajiem…vēlams savu šasutumu parvalodu pausut arī pie mūsu Zveidru ekonomista rakstiem, savādāk tā dīvaini sanāk. būtība paliek otrajā plānā.” – skaidroju elementāru, pašsaprotamu lietu: dīvaini nekas nesanāk, jo nedz zviedri, nedz angliski runājošie vai rakstošie nav Latviju okupējuši, rīkojuši izsūtījuši uz Sibīriju Latvijas iedzīvotājus, nav iesūtījuši te savus kolonistus, nav uzbāzuši savu valodu.

  +3
  -12
  Atbildēt

  0

  anita_meistere > anita_meistere 16.08.2011. 11.34

  Tev ir kāds komentārs par raksta būtību, vai tikai pretenzijas par formu, kā tādu? tas nav diez ko viedi. ir tik daudz latviski runājošu krievu, kas šo valsti neieredz pašos pamatos…noliedzot gan mūsu vēsturi, gan kultūru…tie paši SC deputāti ir spilgts piemērs. tāpēc arguments par valodu=lojalitāti , manuprāt, ir samērā vājš.

  es varbūt pateikšu ko šausmīgi nepopulāru, un tūlīt man te būs -1341512, bet , manuprāt, visa šī te cepšanās par mūsu valodu, ir tikai nākusi mums par sliktu. līdzīģi kā boksa divcīņā, nedrīks ļaut pretiniekam noprast par saviem savainojumiem, tapat arī te – mēs ar šo te nemitīgo gaudošanu un psihošanu tik norādījām uz savām sāpīgajām vietām. jāŗikojas absolūti pretēji! visus šo te Latviešu valodas jautājumu jāuztver kā absolūti pašsaprotamu…ko tādu, kas vienkārši netiek apspriests! un punkts. tiklīdz tiek pieļauta kaut kāda debate, mēs vienkārši nespējam turēties pretī visai šai te krievu propogandai. ir jāpārstāj valodas jautājums uztvert kā tādus, par kuru ir iespējāma diskusija…tādas vienkarši nav! jāstāv tam visam pāri, un tādās situācijās jāpāriet pie būtības, nevis formas. tiklīdz tas notiek, un sakas diskusija par saturu, mēs beidzot varam virzīties uz priekšu.

  par zviedriem un okupaciju runājot…kā ta nav:D 1621.-1721. gadu Latvijas vēsture ir samēr interesanta lasāmviela. iesaku:D ar pedējo gadu situācija mūsu laukos un banku sektorā ir samērā interesanta.

  +22
  -3
  Atbildēt

  0

  mary75 > anita_meistere 16.08.2011. 11.52

  Es piekrītu, tāda saasināta reakcija uz konkrētā gadījumā nebūtisku lietu demonstrē tikai to, ka mēs vēl arvien jūtamies ļoti nedroši, it kā paši nebūtu šeit noteicēji, un nepārtraukti jūtamies apdraudēti un gatavi aizsargāties pat tur, kur mūs nekas neapdraud, un piesaukt tos pārnodarījumus kur vajag, un kur nē.
  Laiks sākt saprast, ka paši šeit saimnieki, un izturēties attiecīgi, tā mierīgāk, nosvērtāk un pat kaut kur augstsirdīgāk.

  +13
  -2
  Atbildēt

  0

  Andris > anita_meistere 16.08.2011. 11.52

  freifunk: Tu pats sev esi pretrunā vienā komentāra robežās. No vienas puses raksti “latviešu jautājums jāuztver kā pašsaprotams, un punkts”. Bet no otrās “pretenzijas par formu nav viedas, jāskatās uz teiktā būtību”. Tad iznāk, ka nemaz nav svarīgi, vai, piemēram, visa lietvedība valstī notiek latviešu vai krievu valodā, galvenais ir dokumentu būtība. Un nebūs svarīgi, ja visi Latvijas TV kanāli un radiostacijas raidīs krievu valodā, jo galvenais taču ir teiktā būtība!

  +4
  -13
  Atbildēt

  0

  mary75 > anita_meistere 16.08.2011. 11.58

  Šeit ir runa par vienu konkrētu rakstu krievu valodā, nevis par valodas lietošanu oficiālajās iestādēs vai TV.

  +8
  -3
  Atbildēt

  0

  Una Grinberga > anita_meistere 16.08.2011. 12.04

  @agrunte
  Un Tu arī nonāc pretrunās, jaucot divus Satversmes pantus – vienu par valsts valodu un otru par vārda brīvību! Katram ir brīvas tiesības izteikties ar formu un būtību pēc saviem ieskatiem, kamēr tas neaizskar citus. Un šeit nav pilnīgi nekāda sakara ar valsts pārvaldes valodu!

  +12
  -2
  Atbildēt

  0

  Andris > anita_meistere 16.08.2011. 12.08

  Dzeris: Vai, vai, vai, “tikai par vienu rakstiņu”. Tūlīt apraudāšos! Iegaumēsim šo datumu – Latvijā 16.08.2011 pēkšni parādījies kaut kas līdz šim neredzēts – raksts krievu valodā. Viens vienīgais.

  +3
  -9
  Atbildēt

  0

  anita_meistere > anita_meistere 16.08.2011. 12.11

  argunte
  lasot šadus te rakstu, pilnīgi nereāģēju uz valodu, un nedodu ne mazākās iespejas krievu nacionālistiem darīt to, ko viņi prot vislabāk – diskutēt par nacionālie jautājumiem (par kuriem nekādas diskusijas nevar būt!!! imho)
  es uzreiz pāreju pie raksta būtības, kur tiem pašiem oponentiem būs maz iespēju izpausties..viņi vienkarši nebūs gatavi. bet ja būs..un diskusija notiek pēc būtības, tad kada nozīme valodai.

  lietvedība ir lietvedība. Valsts valoda ir Latviešu – tas netiek apspriests.

  +8
  -1
  Atbildēt

  0

  Andris > anita_meistere 16.08.2011. 12.13

  Pingvīn, privātām raidstacijām arī nav sakara ar valsts pārvaldes valodu. Un otrs, es nemaz necenšos ierobežot Ignatjeva tiesības rakstīt jebkurā valodā, tas ir tavs izdomājums. Man vnk nepatīk, ka IR šo rakstu nav publicējis latviešu valodā.

  +4
  -4
  Atbildēt

  0

  mary75 > anita_meistere 16.08.2011. 12.15

  Agrunte – Īsti nesapratu, ko tu ar to gribēji pateikt, un par ko tāds satraukums?
  Manuprāt, valodu zināšana, kā arī lietošana tikai bagātina kā cilvēku, tā sabiedrību, tā arī šo mēdiju konkrēti un mēdijus vispār.
  Tā jau arī ir daļa no tā multikulturalisma, un ar to jāsamierinās, patīk vai nepatīk, atgriešanās pie monokulturalisma un vienas valodas lietošanas neoficiālajā sfērā nenotiks.

  +7
  -3
  Atbildēt

  0

  Kaspars Špūle > anita_meistere 16.08.2011. 12.18

  “Tā jau arī ir daļa no tā multikulturalisma, un ar to jāsamierinās, patīk vai nepatīk, atgriešanās pie monokulturalisma un vienas valodas lietošanas nenotiks”
  ———–
  Tieši tā! Precīzāk un liberālāk vairs nevar pateikt!

  +5
  -2
  Atbildēt

  0

  kristaps_drone > anita_meistere 16.08.2011. 12.43

  >freifuki
  Par raksta būtību man komentāru nav, jo krieviski es nelasu un nerunāju principiāli, tādēļ šo rakstu nemaz netaisos lasīt. Man pietika ar krievu valodu jau padomju okupācijas laikā.

  +4
  -7
  Atbildēt

  0

  kristaps_drone > anita_meistere 16.08.2011. 12.46

  >dzerim
  “Manuprāt, valodu zināšana, kā arī lietošana tikai bagātina kā cilvēku, tā sabiedrību” – un kāpēc Ignatjevs negrib bagātināties un izmantot tās valsts valodu, kurā viņš dzīvo un strādā?

  +4
  -6
  Atbildēt

  0

  anita_meistere > anita_meistere 16.08.2011. 13.01

  “Tipiņš >freifuki
  Par raksta būtību man komentāru nav, jo krieviski es nelasu un nerunāju principiāli,”

  tā protams tikai un vienīgi tava izvēle…
  bet tas ti kārtējo rezi pierāda to, par ko es jau runāju. pasaki kādam nelojālam krievam to, viņš ar tevi arī, principiāli, runās tikai krieviski. par spīti!!! lai ieriebtu!
  tai vieta lai izlasītu, un latviski argumentēti atbildētu..tā lai argumentēti būtu grūti atbildēt (jebkurā valodā), tas ir jebkura sevis cienoša cilvēka (kā nācijas parstāvja) rīcība…tai vietā tu vienkārši demonstrē savu vājumu.

  “un kāpēc Ignatjevs negrib bagātināties un izmantot tās valsts valodu, kurā viņš dzīvo un strādā?”

  tapēc, ka mēs (nu vismas es, un vēl daži) gribam dzirdēt krieva viedokli par krieviem. tas ir interesanti. tāpat kā lasīt zviedra viedokli par zviedru bankām Latvijā. neko jau jaunu nepateiks, bet sava veida eksotiska lieta…tas ir tas pats kas sestdienas rītā “dzerot tēju” lasīt The Economist 😀

  +6
  -1
  Atbildēt

  0

  mary75 > anita_meistere 16.08.2011. 13.11

  Tipiņš – principā nelasi krievu valodā?
  Nezinu, tava darīšana, dabiski, bet man to ir grūti saprast, manuprāt, ne jau valoda vainīga pie okupācijas, bet, tās lietotāji.
  Vainot kaut kur valodu – tas ir tas pats, ka satiksmes negadījumā vainot automobili, nevis šoferi.

  +7
  -3
  Atbildēt

  0

  dro > anita_meistere 16.08.2011. 15.00

  par zviedriem un okupaciju runājot…kā ta nav:D 1621.-1721. gadu Latvijas vēsture ir samēr interesanta lasāmviela.
  _________________
  Jā, zviedri ir arī izlaupījuši Kurzemes- Zemgales hercogisti, tomēr zviedru “okupācija” ir vistīrākā inkorporācija un ir viens no gaišākiem posmiem tajos g.s., tāpat kā vācu baroni liekas eņģeļi salīdzīnot ar krievu pomeščikiem vai poļu šļahtičiem.

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

  Ilze Gagaine > anita_meistere 16.08.2011. 16.29

  Pie Valhallas dieviem! Mortens Hansens nav zviedrs!

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  piziks > anita_meistere 16.08.2011. 16.55

  Tipiņ, nu gan ga-a-a-rā-ām! Profesors Maikls Hadsons, kurš savulaik bija arī Valda Dombrovska padomnieks, pirms 2 gadiem žurnālā “Rīgas Laiks” i norādīja, i pamatoja: zviedru bankas un zviedru baņķieri miera un trekno gadu laikos ir nodarījuši Latvijā daudz lielākus finansiālos un ekonomiskos zaudējumus nekā
  Otrā pasaules kara/WWII laikā Latvijā nodarījušas abas — vācu/Hitlera un padkrievu/krievpadomistu/Staļinaokupācijas kopā.
  Jau pirms tam Latvijas medijos jau bija zināms, arī Māra Zandera atrasts un publiski tv.net. apspriests dokuments par Zviedrijas valdības atbalstītu un finansētu zviedru banku ekspansiju — ne tikai Latvijā atsevišķi un Baltijā kopumā, vēl arī Ukrainā.

  Ja nu, ap Latvijas valdību rosoties, zviedru dažādo dienestu aģenti un/vai viņu ietekmēti latviešu izcelsmes aģenti un lobisti ir kaut ko Zviedrijas publiskā tēla labā Rīgā sekmīgi paveikuši, tad noteikti tā ir Maikla Hadsona mūsu tagadējā premjera padomnieku lokā nomaiņa ar zviedru izcelsmes līdzautora iespēlēsānu, Valdim Dombrovskim rakstot grāmatu par finansu krīzes pārvarēšanas labo pieredzi Latvijā.

  0
  -3
  Atbildēt

  0

  AUTOEXEC.BAT > anita_meistere 16.08.2011. 17.41

  Dzeris : … manuprāt, ne jau valoda vainīga pie okupācijas, bet, tās lietotāji.
  Vainot kaut kur valodu – tas ir tas pats, ka satiksmes negadījumā vainot automobili, nevis šoferi
  ——————————————————————–

  Nav viss tik vienkārši. Valoda bija okupācijas instruments, vai tev tas patīk vai nē. Viss, kas mūs zemapziņā joprojām psiholoģiski saista ar Krieviju – vēstures interpretācijas (filmas, grāmatas), kultūra, humors, tas pats vecais, labais “mats” – ir, diemžēl, kaitīgs tieši tādēļ, ka “informācijas nesējs” ir krievu valoda. Kādēļ ?
  Tādēļ, ka Krievija joprojām ir tāda, kāda tā ir – agresīva un uzskata, ka latviešiem ir jābūt laimīgiem, par to, ka viņus inkorporēja (Krievijas izpratnē). Papildus vēl nāk arī vietējo krievu apziņa, ka “latvieši tāpat visu saprot”, kas ir liels stimuls viņiem nemācīties runāt latviski, kā arī pašu latviešu (daudzu) bezsmadzeņu tupēšana Krievijas TV kanālos tādēļ, ka to valodu viņi vismaz saprot – un blakusefekts šai tupēšanai nenoliedzami ir zemapziņā nostiprinošās doma, ka “nemaz jau tik slikti tajos laikos nebija” … 🙂

  Tādēļ pareizāk būtu salīdzināt krievu valodu ar infekcijas slimību, bioloģisko ieroci, no kura iedarbības sekām vēl joprojām cieš visa Latvijas post-padomju paaudze. Krievu valoda mums noteikti nav “vienkārši valoda”, kā, teiksim, spāņu.

  P.S. – iedomājies, ka pēkšņi latvieši, caurmērā ņemot, zina krievu valodu apm. tādā pašā īpatsvarā kā pašlaik vācu. Vai mēs par šīm problēmām vispār diskutētu ? 🙂

  +5
  -2
  Atbildēt

  0

  mary75 > anita_meistere 16.08.2011. 21.25

  Arī bioloģiskais ierocis pats par sevi nav nekas slikts vai labs, par tādu to padara tikai cilvēki, kas to rada vai pielieto.
  Tā ka es visu to galīgi neuztveru tik dramatiski, un neuzskatu, ka valoda pati par sevi var būt laba vai slikta, kaitīga vai nekaitīga, viss atkarīgs no mūsu emocijām, kas saistītas ar att. valodu.
  Krievu valoda, vispār, ir ļoti bagāta un izteiksmīga valoda, pats labprāt lasu krievu valodā, visam tam negatīvajam, kas daudzu izpratnē saistīts ar šo valodu, ir sakars ar konkrētiem cilvēkiem, nevis ar valodu kā tādu.
  Man pašam gadījies ilgāku laiku pastrādāt Krievijā, kopā ar ļoti sakarīgiem krievu cilvēkiem, un man ar krievu valodu saistās pozitīvas emocijas, arī sakarā ar krievu paziņām Latvijā, nevis “mats”, utt.
  Bet, pilnīgi saprotu arī tos cilvēkus, kam ar krievu valodu saistītas negatīvas emocijas.
  Un ar to visu negribu teikt, ka latviešu valodai nav jābūt vienīgajai valsts valodai utt., bet ikdienā katrs var runāt tādā valodā, kādā viņam un apkārtējiem ērtāk.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  Jānis Indāns > anita_meistere 19.08.2011. 20.18

  un vācieši?

  0
  0
  Atbildēt

  0

bez4pieci 16.08.2011. 10.31

Tas ir mīts, ka par SC balso TIKAI krievi. Un savukārt mīts ir, ka krievi balso par SC.

+5
-4
Atbildēt

0

kristaps_drone 16.08.2011. 10.30

Vai Latvijā nepietiek jau ar visādiem Časiem, Vesti segogņa un tamlīdzīgām krieviski rakstošām avīzēm un portāliem, kur likt krieviski sarakstītus tekstus, ka vēl jāpiesārņo ar krievu valodu IR?

+7
-23
Atbildēt

12

  kristaps_drone > kristaps_drone 16.08.2011. 11.03

  Vai IR redakcija uzskata, ka Latvija ir Krievijas guberņa, kurā obligāti jāzin krievu valoda?

  +6
  -15
  Atbildēt

  0

  Kinskis > kristaps_drone 16.08.2011. 11.07

  Minētie masu mediji lielākoties nodarbojas ar tendenciozas informācijas izplatīšanu (no kā ne bez pamata radies stereotips “krieviski sarakstīts=melīgs/valstij naidīgs”). Konkrētais raksts skaidro situāciju pēc būtības, neko lieki neizpušķojot. Iespējams, ka krievi (krieviski runājošie) reti ko tādu lasa. Un kāpēc lai tas nebūtu iekš IR?

  +19
  -2
  Atbildēt

  0

  Andris > kristaps_drone 16.08.2011. 11.22

  Svītrkodam: Jautājums bija “kāpēc krieviski?”.

  +3
  -3
  Atbildēt

  0

  Una Grinberga > kristaps_drone 16.08.2011. 11.32

  @Tipiņš
  Nosauc kaut vienu Latvijā krieviski rakstošu NEATKARĪGU mediju? Vai kāds ļaus kaut ko tādu publicēt?

  +21
  -2
  Atbildēt

  0

  Una Grinberga > kristaps_drone 16.08.2011. 11.35

  @agrunte
  Ne viss, ko pubblicē ir.lv ir jāuzskata par obligāto lasāmvielu. Plus, pieņemt štatā tulkotāju prasa papildus izmaksas. Nedomāju, arī ka redakcijai būtu jātulko blogveidīgi viedokļi.

  P.S. Mūsdienās, kad ir tāda publiski pieejama funkcija “Google Translate”, jau nu nevajadzētu būt problēmām uztvert teksta domu pat no ķīniešu valodas.

  +11
  -3
  Atbildēt

  0

  Kinskis > kristaps_drone 16.08.2011. 11.41

  @agrunte 11:22
  Šķiet, ka uz jautājumu “kāpēc krieviski?” pietiekami skaidri atbildēts komentārā “freifunkLV 11:07”:
  * debatēs piesaistīt tiešām lojālus krievus
  * izlasīt viedokļus oriģinālajā valodā
  p.s. Bija laba ideja par rakstu tulkojumiem. Tai skaitā uz Hansena rakstiem par ekonomiku.

  +12
  -1
  Atbildēt

  0

  kristaps_drone > kristaps_drone 16.08.2011. 12.39

  >Nasing spechial un Svītrkodam
  Jums ir ļoti grūti saprast vienkāršas lietas, laikam padomju okupācijas mantojums pārāk nospiež. Runa ir par to, ka krieviem, tai skaitā arī lojāliem, ir jāzin un jālieto valsts valoda, ja viņi grib paust savu lojālo viedokli un diskutēt latviešu mēdijos.

  +3
  -8
  Atbildēt

  0

  Una Grinberga > kristaps_drone 16.08.2011. 14.30

  @Tipiņš
  Diemžēl man no tā padomju mantojuma ir gaužām maz (pat ja es to gribētu)! To vajadzētu tā kā zināt, ka cilvēks ir spējīgs attīstīt labā literārā līmenī tikai vienu valodu – es domāju tieši rakstu valodu! Ir arī gana daudz krievvalodīgi žurnālisti, kas spēj novadīt intervijas latviešu valodā, bet, kad ir runa par rakstīšanu, tad to vislabāk var izdarīt savā pirmajā valodā. Lai cik labi es prastu angļu valodu, es nekad sevi neuzskatīšu par labu rakstītāju angļu valodā, lai tai būtu literāra vērtība.

  P.S. Ko Tu prasi no krieviem, ja pašam ar latviešu gramatiku tā švakāk piem. “mēdiji” (kurš tad to mēli rāda?)

  +8
  -1
  Atbildēt

  0

  Andris > kristaps_drone 16.08.2011. 15.57

  Pingvīn, priekš tam pastāv tulkotāji. Pat te jau Traductrīce piedāvāja savus maksas pakalpojumus, tikai nez kāpēc viņa piedāvā tos raksta lasītājiem, nevis raksta rakstītājam.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Una Grinberga > kristaps_drone 16.08.2011. 16.21

  @agrunte
  Un tagad vajadzēs visus blogus, komentārus tulkot?

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  kristaps_drone > kristaps_drone 17.08.2011. 11.03

  >Nasingam
  “Ko Tu prasi no krieviem, ja pašam ar latviešu gramatiku tā švakāk piem. “mēdiji” (kurš tad to mēli rāda?)” – man šobrīd nav pa ķērienam latviešu valodas vārdnīca, tāpēc ieskatījos Tildes vārdnīcā: tur “mēdiji” ir kā opcija vārdam “mediji”, tā ka, Tev par nožēlu, tā nav kļūda. Bet
  vārds “švaki” ko Tu lieto, neliecina par labu latviešu valodu, jo tas ir vācu valodas vārds, ko daži latvieši savulaik sākuši lietot.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  kristaps_drone > kristaps_drone 17.08.2011. 15.14

  >vēlreiz Nasingam
  “To vajadzētu tā kā zināt, ka cilvēks ir spējīgs attīstīt labā literārā līmenī tikai vienu valodu – es domāju tieši rakstu valodu!” – spriežot pēc autora bildes, viņš ir gados stipri jauns Ēlertes un co apjūsmotās bilingvālās izglītības sistēmas produkts, kam latviski jāraksta labāk, nekā krieviski.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Kaspars Špūle 16.08.2011. 10.28

Lieliski, ka ir.lv paplašina savu autoru loku ar bijušo TV5 žurnālistu Ignatjevu. Cerams, ka gaidāmas arī “Vesti Segodņa” autoru rakstu publikācijas oriģinālvalodā. Citādi taču nebija vērts šaut Jumja zīmi, vai ne? Tagad laikam redakcijai ir pārliecība, ka ir.lv apmeklē arvien vairāk cilvēku, kuri pat nesaprot latviski.

+12
-8
Atbildēt

3

  Kaspars Špūle > Kaspars Špūle 16.08.2011. 11.43

  Piebilde:
  Nekādam izbrīnam nav pamata. Kad tagadējie IR veidotāji vēl noteica diena.lv politiku, tur sāka parādīties šaurās aprindās plaši pazīstamā Čeloveka raksti krievu valodā. Tagad tur Čeloveka iepriekšējā veidolā vairs nav, tāpēc nebrīnīsimies, ja viņš drīz parādīsies ir.lv 🙂

  +1
  -8
  Atbildēt

  0

  gundega_heiberga > Kaspars Špūle 16.08.2011. 11.55

  fretka
  Vai buen-a slikts čeloveks !?

  +7
  -1
  Atbildēt

  0

  astra_ozo > Kaspars Špūle 16.08.2011. 14.47

  P.S. Kāpēc neviens nekomentē svešvalodā, atšķirībā no komentiem pie Mortena Hansena rakstiem?
  Tiešām dīvaini?

  +8
  -3
  Atbildēt

  0

Kinskis 16.08.2011. 09.58

Tātad ir sapratuši, ka ar draudiem par Biškeku neies cauri. Tagad tiek zīmēta cita vīzija, kaut kas līdzīgs ainai no Bībeles: “Tad vilks mājos pie jēra un pantera apgulsies pie kazlēna; teļš un jauns lauva, un trekni lopi būs kopā, un mazs zēns tos ganīs.”

+8
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: