Plānos mazāku budžeta konsolidāciju

26

Komentāri (26)

krizdolelv 13.11.2010. 06.52

+1
-1
Atbildēt

0

krizdolelv 13.11.2010. 06.48

www.vecamate.lv 12.11.2010. 22.55

Nezinu gan..No vienas puses- prieks ,ka stabili kaut kur ejam.Tikai jautājums-kur, un kāpēc?Mērķi ir? Nacionālie,valstiskie,demogrāfiskie,jebkādi- Ir? Visādi jakrinkristovska gadījumi turpina teikt- kastas turpina notikt.( Kur strukturālās reformas? )Parāds nav brālis,jāatdod- šaubu nav.Bet ko tas nozīmē ikdienā? No maniem lauku kaimiņiem, aizbraukuši Visi strādātspējīgie veči.Da jebkur aizbraukuši!20 km apkaimē nevar veselu veci atrast! Visi prom. Jo bērni,ģimenes jābaro.Pa ko runa? Par eiro 12 gadā? Un kāda laime no tā brīnišķā eiro iestāsies? Ok,bankām foršāk,eksporētājiem ,kas vismaz 50% reeksports, arī..Un?… Tantei laukos pie autoveikala ,kas no tā?Brīvā konkurence darba tirgū,brīvā preču plūsma? :)) Pasaku pasaule,.. ar Rīgu,kā korekto Ilūzijas lādi.

+2
-2
Atbildēt

0

kdaljajev 12.11.2010. 19.08

Beidzot saprata,ka tālāk griezt nevar.Govs nosprāgs,kas dos pienu.Tie ekonomiskie rādītāji ar dakšām uz ūdens rakstīti.Ja tirgū pārdevējas teiks ka labi pērk,tad var cerēt uz atveseļošanos.Pagaidām izdzīvošana pa lielam.

+5
-8
Atbildēt

1

    a_oleinika > kdaljajev 13.11.2010. 20.32

    Vienam ekonomikas eksperts ir pārdevēja tirgū, citam ekonomisti. Gaumes lieta.

    0
    0
    Atbildēt

    0

andrisskrastins 12.11.2010. 18.03

Šobrīd ir tā – ir neliels drošības brīdis, varam uzelpot. Bet nezinām cik ilgi – tas pirmais. Tāpēc piesardzīgas prognozes ir tikai apsveicamas. Otrais – jāturpina valsts sistēmas normalizēšana, funkciju izlīdzināšana, dublēšanu novēršana. Un pats galvenais – tagad ir jāmeklē investori un jāatīsta ražošana. Pa ceļam nāksies korupciju pamatīgi apkarot, jo tā ir bijis vienmēr galvenais iemesls, kāpēc neviens šeit neko negrib veidot.

+12
-5
Atbildēt

3

    www.vecamate.lv > andrisskrastins 12.11.2010. 23.40

    jāturpina valsts sistēmas normalizēšana, funkciju izlīdzināšana, dublēšanu novēršana. Un pats galvenais – tagad ir jāmeklē investori un jāatīsta ražošana.
    —————————————-
    Kurā,interesanti brīdī tas notiek? VK kā ir tā būs,ĢVK manā skatā ekselentā Lieģa vietā -kā ārlietu ministrs- Ir, un kādu laiku šķiet izrādīsies par tādu…Pabriks- Āministrs.. smaids,nav ko teikt.Bet labāk,kā piem Šadurskis vai Jaunups,jā protams:) Ēlerte- saburzot misenē kultūras ļaužu vēstuli Dāldera atbalstam.. ir kur ir.. Profesionāļi? Varbūt:)
    Par attīstam ražošanu, te vietas par maz izteikties..daudz.. :) Man jau šķiet,derētu vismaz Valsts Latvijas mērķus formulēt, un pie tiem turēties.Lai jebkāda krīze.Vai Ir?

    +1
    -1
    Atbildēt

    0

    disassociative > andrisskrastins 13.11.2010. 08.08

    Šobrīd ir beigtā kaķa sindroms – ja kaķi nomet no astoņdesmitā stāva, tas palecas par metru uz augšu. Tas pats notiek ar Latvijas ekonomiku. Vēl vairāk apgraizot budžetu, bet patiesībā nereformējot valsts pārvaldi, tas nabaga kaķis nevis leks vēlreiz, bet paliks guļam uz asfalta. Šobrīd reālu reformu nav. Ir mehāniska izdevumu samazināšana uz papīra.
    Par ražošanu nav vērts pat sākt runāt. Ar šādu nodokļu sistēmu, ar tik nenormāliem nodokļiem darba spēkam kā ir šobrīd, ir jābūt pašnāvniekam, lai sāktu ražošanu. Ja nu vienīgi tādiem nišas produktiem, kuru citur vienkārši nav, tāpēc var diktēt cenu. Lai darbinieks ražošanā saņemtu 300 Ls uz rokas, darba devējam tas šodien maksā 540 Ls. Valsts kase par vienu šādu darbinieku saņem 240 Ls. Cik procenti tas ir pret darbinieka algu uz rokas? Un cik jāmaksā precei, ko šis darbinieks saražo? Kas to preci par tādu naudu pirks?

    +2
    -4
    Atbildēt

    0

    a_oleinika > andrisskrastins 13.11.2010. 17.45

    >pecisk

    Vai tā pozīcija par korupcijas ietekmi uz investīcijām balstās uz socioloģiskiem datiem? Birokrātiskie šķērļi mēdz būt ne mazāks investīciju kavēklis; savukārt korpucija tos nereti palīdz risināt. Tas tā, ar nelielu ironiju. :)

    Korupcijas loma populārajā diskursā ir krietni pārspīlēta. Strādnieku kvalifikācija, darba kultūra, algu līmenis, finanšu pieejamība un produktivitāte ir krietni nopietnāki apsvērumi.

    Es neattaisnoju korupciju, ne arī uzskatu pašreizējo situāciju par normalitāti. Bet, manuprāt, nodokļu sistēmas un (profesionālās!) izglītības reformai būs daudz lielāka ietekme uz nākotnes ekonomiku.

    0
    0
    Atbildēt

    0

krizdolelv 12.11.2010. 17.29

+1
-1
Atbildēt

0

marčiks 12.11.2010. 17.25

Tad jau labi, es domāju, ka nu nekas slikts vairs nav gaidāms, varam visi nomierināties un triekt grāmatvedi Dombrovski ratā, bet valsts budžeta lietas atkal uzticēt patiesi izcilajiem ekonomistiem Šķēlem, Kalvītim un Slakterim, kā arī devalvēt latu, lai beidzot uzzinātu, kas notiek tad, kad devalvē latu.

+26
-4
Atbildēt

2

    Pilnīgi piekrītu! :)

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    varbūt ka tā > marčiks 13.11.2010. 10.16

    man nekas nebūtu pret ja teikšanu iedotu Šķēlem, tad valsts tik tiešām sakustētos pareizajā virzienā. Citādāk viss notiek pateicoties tikai nodokļu paaugstinājumam un uzņēmējiem.

    +1
    -4
    Atbildēt

    0

Dzintars Kalniņš 12.11.2010. 17.11

njā, prognozes tāda interesanta lieta – kad bija treknie gadi, tad neviens analītiķis (ne PB, ne SVF, ne LB, ne FM, ne visās “svensonu” bankās) neprognozēja kritumu! gāzi grīdā un uz priekšu! Viens uz otru paskatījās, nedaudz piekoriģēja tekstu un tik “štancēja” prognozes. :) Visas prognozes kļūst vēl mazāk prognozējamas, kad ir vai nu strauja izaugsme vai kritums. Manuprāt, valdībai būtu jādomā pēc iespējas vienkāršoti un jākoncentrējas uz
(1) valsts aparāta un funkciju, t.sk. valsts uzņēmumu stratēģijas, skaidra definēšana un samazināšana
(2) uzkrājumu veidošana, kad ir budžeta pārpalikumus, maksimāli ierobežojot tērēšanas kāri valsts sektorā
(3) ieguldījumu un uzkrājumu veidošanas privātajā sektorā veicināšana.
Citu jau neko nevar darīt – tie cilvēki, uzņēmumi un valstis, kuras pieturas pie šādiem principiem, dzīvo mērenāk un stabilāk gan izaugsmes, gan kritumu gados. Tā nu tas ir. :)

+4
-5
Atbildēt

3

    buchamona > Dzintars Kalniņš 12.11.2010. 17.47

    Taa jau gluzhi nebija. Kad trekno gadu beigaas jau vareeja sajust sviluma smaku un Rimshevics bija saacis celt trauksmi – pie igaunjiem aizbrauca, ja nemaldos, SVF eksperti, aprunaajaas aciim redzot par lietu un igaunji visu to njeema veeraa. Pie mums gan eksperti toreiz apstaajas tikai garaam braucot, pieklaajiibas peec, jo mees pashi gudri:)

    +11
    0
    Atbildēt

    0

    garausiitis > Dzintars Kalniņš 12.11.2010. 21.08

    Riševics cēla trauksmi un nopirka sev māju – lielisks stratēģis!!!!

    +3
    -1
    Atbildēt

    0

    a_oleinika > Dzintars Kalniņš 13.11.2010. 17.27

    >klusais

    Jā, šis Rimšēviča duālisms mani nebeidz šokēt. :D
    Izskatās, ka viņš patiešām noticēja, ka būs mīkstā piezemēšanās (Lehman vēl nebija bankrotējis) un šis būs nopircis ekskluzīvu īpašumu par iespējami zemāko cenu.

    0
    0
    Atbildēt

    0

Una Grinberga 12.11.2010. 14.23

Diezgan pieticīgi. Eksporta izaugsme vien nodrošina savus 3%. Tie LVL 380 milj. + līdzfinansējums – nodokļu paaugstināšana (~ EUR 150 milj) = katrā ziņā varētu sanākt pat savi 5%. Kaut gan labāk lai ir pesimistiski, jo tad būs lielāks gandarījums, ja izdosies. Atceramies kā sākumā Nasing spešal pārraudzītā FM prognozēja -5% izaugsmi 2009.gadā, bet izrādījās, ka tomēr ir -18%.

+13
-3
Atbildēt

4

    lailabidzane > Una Grinberga 12.11.2010. 14.37

    .

    Ļoooooti gudri!

    +1
    -3
    Atbildēt

    0

    varbūt ka tā > Una Grinberga 13.11.2010. 08.58

    hi tev kā Vienotības apmātajam atgādinu ka valsts katru dienu tērē par 3miljoniem Ls vairāk nekā nopelna. Budžeta deficīts jau sasniedzis pusmiljarda latu.

    +1
    -5
    Atbildēt

    0

    a_oleinika > Una Grinberga 13.11.2010. 17.24

    >bimbo1

    Mīļais cilvēks, ja valsts tagad pēkšņi pārietu uz bezdeficīta budžetu (ko Jūs, šķiet, proponējat), tad tie patiešām būtu reāli sū*i. Pensionārus varētu vienkārši ar kravas mašīnām vest uz mežu.

    Ja vēl var runāt par alternatīvu modeli, tad tas būtu ne tik strauja deficīta mazināšana (attiecīgi tā papildu nauda ieplūst ekonomikā), devalvācija un eiro neieviešana. Vai arī ieviešanas atlikšana uz nenoteiktu laiku.

    Bet tā ir ļoti smalka tehniska diskusija augstākā (arī pasaules!) ešalona ekspertiem. Mēs šo diskusiju varam labākajā gadījumā godprātīgi atbalsot. Uzsveru “godprātīgi”, nevis histēriski!

    P.S. Nav korekti mētāties ar summām, kas uzbudina atsevišķa cilvēka iztēli ar savu lielumu, bet patiesībā ir normālas valsts mērogā. 1 lats vienam cilvēkam nav daudz, bet, ja sareizina ar katru valsts iedzīvotāju, sanāk ap 2 miljoni. ;)

    +2
    0
    Atbildēt

    0

    cheszz > Una Grinberga 13.11.2010. 18.40

    Bimbo, kur tu rāvi 3 miljonus? Dombrovskis teica, ka 2 (http://diena.lv/lat/politics/hot/dombrovskis-latvija-ik-dienu-tere-par-2-miljoniem-vairak-neka-nopelna ). Ja tev maza starpība, tad laikam esi Lembergs vai Šķēle.

    0
    0
    Atbildēt

    0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam