Kononova epopeja galā 18

Komentāri (18)

astra_ozo 19.05.2010. 22.13

Nekur nemana Saskaņas centra pozīciju šajā jautājumā. Laikam puiši nonākuši dilemmas priekšā. Ja atbalstīs grūtnieces slepkavu Kononovu, zaudēs savus “it kā eiropeiskos vaibstus”, kas jau manāmi saplacinājušies pēc viņu vadoņa bēdīgi slavenajiem audioierakstiem.
Ja nostāsies Latvijas pozīcijās, to nesapratīs viņu fanātiskie lielkrievu īpašās lomas un vietas atbalstītāji.
Jā, nav viegli…

0
0
Atbildēt

0

piziks 19.05.2010. 08.26

Derētu saigaidīt ir.lv izlasāmu lielo gabalu/”lielgabalu” par Kononovu. Būtu diezgan interesanti pārliecināties, vai tiesa, ka:
1. jau pirms kara WWII/LTK beigām Vasiliju Kononovu par civiliedzīvotāju slepkavošanu tiesāt — iespējams, pat tribunālā — rosinājis cits sarkano partizānu komandieris — Sproģis. Partizāniem un diversantiem, kuri tiešām karoja pret nacistiem, bija pamatots zobs uz tādiem kā Kononovs, jo tie slaktēja atskaišu, ko uz centru sūtīt, dēļ — faktiski nodarbojās ar asiņainiem pierakstījumiem, haltūrēja. Tādu slaktiņu dēļ īstie partizāni/iemestie diversanti zaudēja vietējo iedzīvotāju atbalstu — gan informācijas trūkuma un baiļu, gan tīšas pretestības dēļ.
2. 60.-to gadu sākumā PSRS militārās instances esot atņēmušas Kononovam iepriekš piešķirtās militārās pakāpes un kaujas apbalvojumus…
… un, iespējams, vēl ir daudz citas informācijas, kuru atkārtojot/atsvaidzinot tagadējie Kononova atbalstītāji un stutētāji kļūtu vēl nožēlojamāki.

+5
0
Atbildēt

0

Ivars Zvirbulis 18.05.2010. 19.24

ideāli, ceru ka Kononovs nav pēdējais kas saņems sodu par pastrādāto http://neoidiotisms.blogspot.com/

+1
-1
Atbildēt

0

astra_ozo 18.05.2010. 11.35

90-gadu sākumā bija jau sabrukuši gandrīz visi balsti, un kuriem balstījās lielā Impērija. Izrādījās, ka viss, kam bija ticējis vidējais homo sovieticus, ir bijuši meli, noziegumi, masu slepkavības, citu tautu paverdzināšana. Staļins tirāns, Ļeņins nav bijis bērnu draugs un Krievija ir bijusi Hitleriskās Vācijas sabiedrotā Pasaules kara laikā. Bet viņiem to ir izdevies pārvarēt – ir izdomāta jauna vēsture, kurā personības un notikumi tiek vērtētas nevis pēc pastrādāto noziegumu smaguma,arī pret savu tautu, bet gan tikai no Impērijas nostiprināšanas viedokļa.Bija upuri – nu un tad – kur cērt, tur lec skaidas.Un ar vēl lielāku spēku ir atdzimis viens no impērisma simboliem – uzvara t.s. lielajā tēvijas karā. Tieši tāpēc ir nesaprotama mūsu Prezidenta rīcība, kad viņš ar savu piedalīšanos šajā deržāvisma slavināšanas parādē faktiski atbalsta Krievijas vēstures tarktējumu.

+5
0
Atbildēt

0

nikolajs0305 18.05.2010. 03.58

Tomēr ļoti ceru, ka šis “Radies iegansts izdarīt to, ko Krievija jau tika apsvērusi – izstāties no Eiropas Padomes, un tādējādi tikt vaļā no Strasbūras tiesas, kurā tā zaudē vienu prāvu pēc otras – pret saviem pilsoņiem, kas sūdzas par viņu cilvēktiesību pārkāpšanu.” nepiepildīsies. Paldies par komentāru, bet tiešām būtu traģiski, ja tas notiktu. Lai kāda arī nebūtu Krievijas attieksme pret visiem šiem starpatautiski uzspiestajiem principiem. Labāk, ja tādi ir, pat ja iekšēji netiek ievēroti. Citādi indivīdi nebūs aizsargāti nekur. Un tāda nolemtība, ka tāpat būs, kā kāds augšās nolems un tur neko nevar darīt ir izdevīga absolūtajai valstij, kura ir ne varbūt gluži demokrātiska un taisnīga.

+2
-2
Atbildēt

0

ilona_xango 18.05.2010. 00.02

Kremļa radītās regulējamas informācijas sistēmas ietekme neaprobežojas tikai ar Krieviju. Kā teica “Padomju stāsta” autors vienam ārzemju žurnālistam, Latvijas krievi, kas lieto Krievijas masu mēdīju informāciju, savos uzskatos nedaudz atšķiras no Krievijas krieviem. Potenciāli šis ir lielu draudu avots Latvijas tagadnei un nākotnei. Taču jāatrod kaut kāds liels sapnis, liels ideāls, kas jau šodien Latvijas pilsoņiem palīdzētu iet pa garu ceļu, tuvinot dažādu tautību kopienas. S.Kalniete eiroparlamentā vada grupu, kuras uzdevums ir tuvināt ES valstu vēstures interpretācijas,- taču vienota vēstures izpratne ir vajadzīga visvairāk dažādu vecumu un tautību grupās paša Latvijā. Ja šī būtu Latvijas realitāte un Latvijas valsts atļautos būt mazāk etnocentriskā, kā arī reāli palīdzētu radīt saviem pilsoņiem ar vien vairāk iespēju lepoties ar šo valsti, tad jau no Kremļa informatīvās ietekmes nebūtu tik daudz jābaidās.

+2
0
Atbildēt

5

  P_Dancis > ilona_xango 18.05.2010. 11.10

  Latvijas krievi pirmkārt ir atkarīgi no oficiālās Krievijas nostājas un lai arī kā Latvija nemainītos attiecībā pret viņiem, baidos, ka tas krievu attieksmē pret Latviju neko daudz neietekmēs. Pat, ja 1990-ajā būtu aizgājis pilsonības nulles variants.
  Vienīgā izeja ir demokrātiska Krievija, kura respektē kaimiņvalstu tieksmi būt neatkarīgām.

  +3
  0
  Atbildēt

  0

  ilmisimo > ilona_xango 18.05.2010. 17.45

  Vienīgā izeja ir demokrātiska Krievija, kura respektē kaimiņvalstu tieksmi būt neatkarīgām. ” kā arī perpetuum mobile un torsionu lauki.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  ilona_xango > ilona_xango 18.05.2010. 23.46

  Man liktos, ka tieši vairāk var cerēt uz pārmaiņām šeit, kur jau ir demokrātiski dzīves apstākļi. Ja jūs neticat, ka satuvināšanas var notikt šeit , kā jūs varat cerēt uz brīnumiem pašreizējā Krievijā?

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  P_Dancis > ilona_xango 19.05.2010. 00.13

  Demokrātiska Krievija patiešām būtu brīnums, uz ko tuvāko 50 gadu laikā īpaši neceru. Bet es saprotu, ka Uzvara it sevišķi Latvijas krieviem ir pārāk spēcīgs mīts, lai to zaudētu analītiskā/kritiskā veidā. Un, kamēr krievu sabiedrībā šis mīts būs dzīvs, mums būs savastarpējās nesaskaņas, jo šis mīts ir galējā pretrunā ar Latvijas republikas neatkarības pastāvēšanu. Līdz ar to es ceru (nevis ticu) uz šī mīta destrukturizāciju pašā Krievijā, jo, ja nebūs vēsturiskā identitātes kulta objekta, trūks jēgas paša kulta uzturēšanai.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  ilmisimo > ilona_xango 19.05.2010. 12.38

  ceru (nevis ticu) uz šī mīta destrukturizāciju pašā Krievijā,..”

  Ts nozīmētu jaunas nācijas dzimšanu.
  Pašlaik mīts par lielo uzvaru ir sekulāra valsts reliģija.

  0
  0
  Atbildēt

  0

maziks 17.05.2010. 18.48

no krievu galvaam viņu izdomaato veesturi nez vai izdosies izdauziit …. un vai vispaar to ir jeegas dariit??? vien tikai bezjeedziiga jaunaas krievu paaudzes audzinaašana krievu skolaas , kas nebuut nav valstij lojaala , ja šaada veida veesture tiek stumta to galvaas, kremlis nepaartraukti izdara spiedienu uz veeleešanu rezultaatiem bijušajaas NVS un Latvijaa tai skaitaa , jau tagad kliist runas par krievu valodu kaa otro valsts valodu , taapat iebilst pret krievu beernu apmaaciibu valsts valodaa , … balsojot veeleešanaas domaajiet arii par šo teemu , nebalsojiet vieglu roku par saskaņu , zaudeetaas pozicijas buus gruuti atguut!

+11
-1
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam