Prokurori: mēs nevēlamies zaudēt prokuratūras neatkarību

36

Komentāri (36)

Pēterītis 21.04.2010. 09.52

Pārmērīga neatkarība varu degradē. Kā tiesu varas degradācijas piemēru var minēt Liepājā nobremzētos kriminālprocesus Nr.11260121804 un Nr.12814001707 saistībā ar tehnoloģiskās dokumentācijas zādzību un patentētas produkcijas ražošanas piesavināšanos 2004.gadā.
Saņemti četri prokuroru Mikuļska, Stipinas, Kalniņa un Maizīša galīgie lēmumi, kuros likuma pārkāpumi apšaubīti un zemāko prokuroru nolēmumi akceptēti. Pēdējais nolēmums izdarīts jau pēc mūsu ierosinātajām izmaiņām Krimināllikumā, lai arī prokuroriem uzliktu atbildību par pierādījumu slēpšanu un nelikumīgu lēmumu taisīšanu.
Vadoties no minētā, vēlreiz aicinu Augstākās tiesas priekšsēdētāju nevirzīt Jāni Maizīti, kamēr Liepājā netiks uzsākta Kriminālprocesa likumam atbilstoša izmeklēšana un kamēr netiks atbrīvota Liepājā nobloķētā ārvalstu investoriem piederošā tehnoloģiskā iekārta patentētas produkcijas ražošanai un eksportam.
Aldis Eglājs
Latvijas izgudrotāju biedrības valdes priekšsēdētājs

0
0
Atbildēt

1

    Pēterītis > Pēterītis 21.04.2010. 09.55

    P.S.
    Vēlreiz atkārtoju. Demokrātiskā valstī nevar būt no tautas suverēnās varas neatkarīga valsts varas institūcija. Neatkarīgai jābūt tikai ceturtajai varai. Tikai totalitārajos režīmos tas ir otrādi.
    Latvijā pārejas process ir ievilcies.
    Tieši dezinformācija vērtējama kā galvenais cēlonis, kāpēc sabiedrība ir tik sašķelta, kāpēc cits citu apkarojam, kāpēc ažiotāža ap varas institūcijām un kāpēc tāda situācija tautsaimniecībā.
    A.E.

    0
    0
    Atbildēt

    0

maziks 21.04.2010. 08.32

ja jau neatkariiga , tad prokuratuura paliek pilniigi atsevišķa instituucija , politiķiem jebkaada ietekme liegta un priekšnieku sev virza kaa paavestu ,ar Vatikaana principu , nevis politiķu akcepteetu… kameer valstii visas lietas ,sevišķi iekšpolitikaa , atrodas dažu partiju iipašnieku rokaas , politiķu biidiitie un ieceltie augsta liimeņa iereedņi nonaak šo politiķu atkariibaa , taalaak protekcionisms jau to lietu nostaada liidz apakšai pilniigi lojaalu šiem bossiem , 20 gadu laikaa jau esam iebraukuši dziļaa bedree, patreiz neredzu kaa no šiis bedres izkulties …prezidents un premjers te bezspeeciigi , te jau bez satversmes maiņas nekas nemainiisies , jo viss ir patreiz likumiigi , partiju iipašnieki savu ir panaakuši ,var izriikot peec patikšanas, tik viens nieks palicis , kaa veeleešanas , kas var trauceet bosiem riikoties , bet sisteemu tik vienkaarši nesagraut… taads mans secinaajums.

+4
0
Atbildēt

1

    Pēterītis > maziks 21.04.2010. 10.21

    Vatikānam nav jebkāda sakara ar demokrātisku valsts pārvaldi

    0
    0
    Atbildēt

    0

mary75 21.04.2010. 06.31

Viennozīmīgi nevar pateikt, kā labāk, domājams, Latvijā labāk saglabāt prokuraturu neatkarīgu, pakļaut tieslietu ministrijai nozīmē pakļaut politiķiem, Latvijas apstākļos tas nebūt nav tas labākais variants, ņemot vērā politiķu negodīgumu, pērkamību un ietekmējamību

+4
0
Atbildēt

1

    Pēterītis > mary75 21.04.2010. 10.16

    Ja jāizvēlas, kurai institūcijai pakļaut prokuruatūru, priekšroka dodama izpildvarai. Ja mēs valsts aŗējo aizsardzību uzticam izpildvarai, tas pats jādara ar iekšējo aizsardzību. Izpildavara nevar atbildēt par tatsaimniecību, ja tā nekontrolkē valsts un privātā īpašuma izzagšanu. Uzraudzības funkcijas nododamas Valsts prezidenta vadītai Dr4ošības padomei.
    Ka ar parlamentāro kontroli pār prokuratūru lieta novesata līdz absurdam, tas ir acīm redzams. Deputāti kļuvusī par Maizīša ķīlniekiem, bet Maizītis savukārt atkarīgs no deputātiem

    0
    0
    Atbildēt

    0

Ivars Zvirbulis 21.04.2010. 02.33

visa šī padarīšana sāk ost pēc priekšvēlēšanas kampaņas ar “Vienotība” smaku… un Šlesera izteicieni ož pēc pretējās nometnes smakas ;-) http://www.neoidiotisms.blogspot.com/

0
-2
Atbildēt

0

Pēterītis 20.04.2010. 22.33

Latvijā suverēnā vara pieder Latvijas tautai. Neviena institūcija nevar būt neratkarīga no tautas varas. Jābūt skaidram mehanismam, kā tatas vara tiek nodota varas institūcijām un kā šīs nodotās varas izmantošana tiek kontrolēta. VDK arī lielā mērā bija neatkarīga institūcija.

0
-4
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam