Latvijā atvērtais gāzes tirgus darbojas jau gadu un, salīdzinot to, cik bieži Baltijas patērētāji izvēlas un maina gāzes tirgotājus, tieši Latvijas patērētāji uzrāda vislielāko aktivitāti. Kopš tirgus atvēršanas Latvijā tirgotāju mainījuši 5% biznesa klientu, kas ir būtiski augstāks rādītājs nekā kaimiņvalstīs vai elektroenerģijas tirgus atvēršanas sākumā, liecina energokompānijas Enefit apkopotie dati par Latvijas gāzes tirgus attīstību. Vienlaikus šogad novērotais gāzes cenas pieaugums un fakts, ka nākamgad arī mājsaimniecībām varētu tikt atcelts regulētais tarifs, arvien vairāk aktualizē jautājumus par vienota Baltijas tirgus izveidi.
Pateicoties sekmīgam startam Latvijas dabasgāzes tirgū, energokompānija Enefit 2017. gadā ir sasniegusi stabilus izaugsmes rādītājus, gadu noslēdzot ar 23,5% peļņas pieaugumu un būtiski paplašinātu klientu portfeli. Kļūstot par pilna servisa enerģijas tirgotāju, Enefit aktīvi uzrunā arī Skandināvijas un Polijas patērētājus un sper jaunus attīstības soļus Latvijas tirgū, piedāvājot energoefektivitātes risinājumus un to finansēšanu uzņēmumiem, kā arī tuvākā gada laikā plāno sākt enerģijas tirdzniecību mājsaimniecībām.
Šogad Latvijas enerģētikas nozarē izpildīsies vairāki priekšnosacījumi, kas veicinās tirgotāju piedāvājumu pārskatīšanu, radot jaunus, patērētājiem aktuālus pakalpojumus. Energoefektivitātes pienākumi, gāzes tirgus tālāka atvēršana mājsaimniecībām un vispārējs konkurences pieaugums nozarē beidzot ļaus Latvijai pietuvoties tādam tirgus modelim, kas raksturīgs attīstītiem tirgiem, kur cena ir tikai viens no piedāvājuma izvēles faktoriem un patērētājiem ir iespēja saņemt vairāk ieguvumu nekā tikai enerģiju savas mājas izgaismošanai vai apkurei.
Aizvadītais gads Latvijas elektroenerģijas spēkstacijām ir bijis ļoti ražīgs un apvienojumā ar daudz stabilāku starpsavienojumu darbību, tas ir ļāvis turpināt cenu krituma tendenci. Kā liecina energokompānijas Enefit apkopotā informācija, vidējā elektroenerģijas cena Latvijā gada laikā ir kritusies par 3,6%. Būtiski samazinās arī cenu atšķirības salīdzinājumā ar vēsturiski lētākās enerģijas reģionu – Skandināviju. Ir scenāriji, kas ļauj cerēt uz tālāku līdzvērtīgu cenu samazināšanos elektroenerģijai, kamēr dabasgāzes cenas saglabāsies līdzšinējā līmenī vai arī nedaudz pieaugs.
Joprojām būtiskāko cenu atšķirību veido sadales tarifi un obligātā iepirkuma komponentes (OIK) radītais slogs
Perspektīvā, kad visās Baltijas valstīs būs atvērts elektroenerģijas tirgus, būtiskāko elektrības izdevumu atšķirību noteiks tieši obligātā iepirkuma komponente
Divkāršas elektrības cenu atšķirības parāda nepieciešamību pēc vienota mājsaimniecību tirgus modeļa Baltijā
Valdības pieņemtie mājsaimniecību tirgus noteikumi ir pretēji atvērtā tirgus būtībai
Ja vēl neesi reģistrējies, ir.lv reģistrējies šeit vai ienāc spiežot uz sociālo mediju ikonām zemāk.
Aizmirsi paroli?
Ja jau esi reģistrējies, pievienojies šeit.
Piekrītu Pakalpojumu sniegšanas noteikumiem un Privātuma politikai
Piekrītu saņemt izdevniecības jaunumus un satura vēstkopas.
Uz Jūsu norādīto e-pasta adresi %email%, tika nosūtīts apstiprinājuma kods.
Ievadiet kodu
Lūdzi ievadiet saņemto kodu, lai apstiprinātu e-pasta adresi.Mirkli pacietības, lūdzu. Visbiežāk šis kods jums atnāks uz e-pastu uzreiz, tomēr var būt gadījumi, kad tas aizņem vairākas minūtes.
Lūdzu pārbaudiet e-pastu un pārliecinieties, ka ierakstījāt kodu pareizi.Nepieciešamības gadījumā pieprasiet jaunu kodu.
Kļūda. Mēģinat vēlreiz.
Paroles maiņa sekmīga!