Aizturēto vidū franču, marokāņu, afgāņu izcelsmes personas
Francijas policija izjaukusi terorakta plānu un aizturējusi septiņas personas Strasbūrā un Marseļā, pirmdien paziņoja Francijas iekšlietu ministrs Bernārs Kaznēvs, vēsta aģentūras LETA-AFP. Aizturētie ir franču, marokāņu un afgāņu izcelsmes personas.
Aizdomās turamie aizturēti svētdienas naktī operācijā, kas sarīkota pēc astoņus mēnešus ilgas izmeklēšanas. Viņu aizturēšana ļāvusi Francijas varasiestādēm “novērst ilgi plānotu teroraktu”, paziņoja Kaznēvs.
Tomēr izmeklēšanai vēl jānoskaidro, vai aizturētie plānojuši vienlaicīgus “koordinētus uzbrukumus” vairākiem objektiem Francijā, norādīja ministrs. “Terorisma draudi mūsu zemē vēl nekad nav bijuši tik lieli,” atzina Kaznēvs, piebilstot, ka pilnīgu drošību neviens nevar garantēt un ikviens, kas to sola, melo.
Aizturētie drošības dienestu uzmanības lokā nonākuši tikai pēc operācijām, kas notika īsi pirms vasarā Francijā notikušās Eiropas kausa izcīņas futbolā. Iepriekš viņi drošības dienestiem nav bijuši zināmi, izņemot kādu marokāni, kas bija nonācis kādas Francijas “partnervalsts” tiesībsargāšanas iestāžu uzmanības lokā, pavēstīja ministrs.
Viņš norādīja, ka kopumā kopš gada sākuma aizturētas 418 ar terorismu saistītas personas. Tuvojoties Ziemassvētku tirdziņu sezonai, Strasbūrā izsludināts paaugstināts gatavības stāvoklis, un vietējās varasiestādes brīdinājušas, ka tās varētu atcelt tradicionālo svētku tirdzniecību, ja pastāvēs nopietni draudi.
Komentāri (22)
Aldis-2 21.11.2016. 20.09
Citāts: “Aizturētie ir franču, marokiešu un afgaņu izcelsmes personas”
Ja cilvēks ir Francijā dzimis vai ja viņš ir Francijas pilsonis, tas vēl nebūt nenozīmē, ka viņš ir franču izcelsmes persona.
Pat daudzi franču žurnālisti ir atteikušies no novecojušā ieraduma visus uzskatīt par frančiem, “Le Figaro”, piemēram, raksta:
Les individus interpellés avaient entre 29 et 37 ans et étaient de nationalité française, marocaine et afghane
>>> Aizturētiem … ir šāda pilsonība: franču, marokiešu, afgAņu
Un vēl “Le Figaro” raksta par Vāciju, kur tiesa ir attaisnojusi 7 salafistus (radikālus islāmistus), kas patrulēja pilsētu ūniformās ar uzrakstiem “Šariāta policija” un prasīja nelietot alkoholu. Tiesa uzskatījusi, ka likuma mērķis esot nepieļaut ūniformas, kas varētu radīt iespaidu, ka pa ceļu maršē nācistu partijas atbalstītāji.
Lūk 21.gadsimtā, ūniformas, kas varētu tikai līdzināties kaut kam pagātnē, tas esot bīstami, bet ūniformas, kas apdraud šodienu, ir tīrs nieks.
0
Aldis-2 21.11.2016. 19.34
Savukārt “Le Monde” raksta par sabiedrisko aptauju precīzitāti.
Piemēram, šāda padziļinātā aptauja (Sarkoža Le-Republikāņu atbalstītāji izvirza prezidenta kandidātus):
(1) ja kandidāta izvirzīšanā piedalīsies 14% iedzīvotāju, tad:
36% – Župē
26% – Sarkozis
20% – Fijons
(2) ja piedalīsies 9%:
36% – Župē
30% – Sarkozis
18% – Fijons
(3) ja piedalīsies 5%:
35% – Župe
34% – Sarkozis
20% – Fijons
Bet īstenībā:
piedalījušies 9% vēlētāju un viņi nobalsojuši šādi (pēc 97% saskaitīšanas):
44,1% – Fijons
28,5% – Župe
20,6% – Sarkozis (izkritis no tālākās cīņas)
Lūk, īstenībai nav it nekāda sakara ar aptaujām.
1
Miervaldis > 21.11.2016. 19.50
Ja te kāds zina, kā izdarīt pareizas prognozes, viņam ir lieliska iespēja taisīt labu karjeru. Post factum visgudri nosodīt prot katrs.
Es gribētu redzēt, kā visgudrie kammentatori prognozētu vēlēšanu iznākumu ASV, kur balsis sadalās gandrīz uz pusēm?
Aptauja ir mēģinājums noskaidrot cilvēku viedokli par vēl nenotikušu faktu. Tāpēc aptaujas principā nevar būt nekļūdīgas. Nekļūdīgi var būt tikai interneta komentētāji, kas nekad nekļūdās, jo neko nedara.
0
Miervaldis 21.11.2016. 21.59
Aldis no spamertroļļu tēmas mainītāju kontingenta?
0