Kāpēc trūkst naudas skolotājiem? 1

Zīmējums — Ernests Kļaviņš
Gunita Nagle
Print Friendly, PDF & Email

Pedagogi draud streikot, ja nesaņems algas pielikumu. Valdība sola naudu tikai komplektā ar skolu reformu. Pērn pašvaldības jau reorganizēja 63 skolas, taču eksperts vērtē — tā ir butaforija, jo skolotāju skaits īsti nesamazinās

Dusmīga, ka valdība nepilda solījumu celt pedagogu algas, Apes vidusskolas skolotāja Alda Liepiņa atbalsta arodbiedrības rīkotos protestus. «Ja mēs darbā ar skolēniem nepildītu solījumus, mūs atlaistu,» saka Liepiņa. Pērnā gada sākumā valdība apstiprināja grafiku, kas paredz pakāpeniski līdz 2022. gadam celt skolotāju algas, bet šā gada budžetā tam nav atvēlēti vajadzīgie 9,3 miljoni eiro. Tāpēc pedagogu arodbiedrība sauc uz piketu pie Saeimas 20. martā un draud ar streiku tieši eksāmenu laikā maijā vai jūnijā, datums vēl nav zināms. Taču valdības vadītājs Krišjānis Kariņš (JV) atgādina — apņemšanās celt algas paredzēja, ka naudu šim mērķim solidāri gādās ne tikai valdība, bet arī pašvaldības, reorganizējot mazās un ekonomiski neizdevīgās skolas. Kāpēc šo plānu īstenošana klibo?

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu