Obligātais centralizētais eksāmens angļu valodā noritējis veiksmīgi un nekādi starpgadījumi nav bijuši, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts izglītības satura centra (VISC) sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Ilgaža. Viss noritējis, kā plānots, nekādas sūdzības no skolēniem nav saņemtas.
Pirmais obligātais centralizētais eksāmens vidusskolēniem šajā mācību gadā bija angļu valodas eksāmens, kura rakstu daļa tika kārtota 26.martā, un daļai skolēnu arī tajā dienā noritēja eksāmena mutiskā daļa. Daļai mutiskā daļa notika turpmākajās divās dienās – 27.martā un 28.martā.
Šogad angļu valodas eksāmena kārtošanai pieteikušies 18 922 skolēni, un tas esot nedaudz mazāk nekā pērn, taču skaita samazinājums saistīts ar demogrāfisko situāciju, proti, samazinājies skolēnu skaits.
Noteikumi “Par valsts pārbaudes darbu norises laiku 2012./2013.mācību gadā” paredz, ka nākamie eksāmeni ir gaidāmi maijā.
Izglītības un zinātnes ministrija skaidro, ka angļu valodas eksāmena pārcelšana uz agrāku laiku ļauj par četrām dienām ātrāk izsniegt sertifikātus ar eksāmena vērtējumu. Ministrija arī norāda, ka eksāmena kārtošana jau agrā pavasarī ļauj gan samazināt kārtojamo eksāmenu skaitu, gan arī atslogot parasti pārblīvēto eksāmenu norises grafiku vasaras sākumā. Ministrija uzsver, ka pavasara brīvdienas skolēniem netiks atņemtas – tās tiek pārceltas par vienu nedēļu ātrāk vai vēlāk – pēc skolu izvēles.
Saskaņā ar noteikumiem krievu valodā eksāmena rakstiskā daļa notiks 10.jūnijā, bet mutiskā daļa – 10. un 11.jūnijā. Vācu valodā pārbaudījuma rakstiskā daļa būs 17.jūnijā, bet mutvārdu daļa – 17. un 18.jūnijā. Savukārt franču valodā eksāmenu gan rakstiski, gan mutiski varēs kārtot 18.jūnijā.
Latviešu valodas eksāmens notiks 21.maijā, bet matemātikas – 30.maijā. Izvēles priekšmetos eksāmenu kārtošana sāksies 24.maijā tiem vidusskolēniem, kuri izvēlējušies eksāmenu Latvijas un pasaules vēsturē. Ķīmijas eksāmens notiks 5.jūnijā, bioloģijas eksāmenu varēs kārtot 14.jūnijā, bet fizikā – 20.jūnijā.
Noteikumos arī minēti datumi, kad eksāmenus varēs kārtot tie vidusskolēni, kuri attaisnojošu iemeslu dēļ to nevarēs izdarīt noteiktajos datumos. Piemēram, pirmajā svešvalodā atkārtotais eksāmens paredzēts 21.jūnijā, latviešu valodā – 25.jūnijā, matemātikā – 27.jūnijā. Vairākus eksāmenus kārtot varēs vēl jūlija sākumā.
Tikmēr pārbaudes darbi pamatizglītības ieguvei devītās klases skolēniem sāksies 22.maijā, kad notiks latviešu valodas eksāmena rakstiskā daļa. Šajā dienā un 23.maijā notiks arī latviešu valodas eksāmena mutvārdu daļa. Svešvalodā pēc izglītojamā izvēles eksāmens notiks 28. un 29.maijā, bet matemātikā – 4.jūnijā. Eksāmens Latvijas un pasaules vēsturē būs jākārto 11.jūnijā.
Skolēniem, kuri nākamā gada pavasarī pabeigs 6.klasi, pārbaudes darbs matemātikā būs jākārto 9.maijā, bet latviešu valodā rakstiskā daļa paredzēta 14.maijā, savukārt mutvārdu daļu 6.klases skolēni var sākt kārtot jau no 7.janvāra. Dabaszinībās pārbaudes darbs notiks 23.maijā.
Komentāri (26)
ievuliitis 28.03.2013. 18.18
VISC: Angļu valodas eksāmens aizritējis veiksmīgi
Ko citu būtu varējis teikt VISC? Interesanti, ko VISC teiktu, ja eksāmens būtu noticis pēc diviem mēnešiem, trim? Ka neveiksmīgi? Diez vai:))
0
mario1 28.03.2013. 16.51
Lai Ķīlis vispirms tiek galā ar vinā ministrijā iecerēto vispārējo krievu valodas lietojumu visās Latvijas augstskolās, par ko raidījumā Krustpunktā 2013. g. 21. martā tik aizrautīgi stāstīja viņa vadītās ministrijas “darbiniece” Inese Stūre.
0
janazakovica 28.03.2013. 17.36
nevajag melot..ministrija uzspieda jauna daudz augstaka limena prasibas eksamenaa..pie taa ka skolenu sagatavotibas limenis palika vecajaa dramatiski nozelojamaa..tapec exsamena atzimes bus stipri zemakas kaa parasti..tas savukart radis nepieciesamibu darbibam no ministrijas puses..kaut kads apburtais loks…kaut kaa tacu japamato ministrijas esamiba..ja ne kaa savadak ..tad ar tadu nekaunigi meligu skolenus maanosu klaunadu..padomju skola vel ir dziva.
3
Una Grinberga > janazakovica 28.03.2013. 18.14
Tā arī daudzi vēl joprojām nezina, ka līmeņus piešķir pēc Normālā sadalījuma nevis pēc procentiem.
0
ineta_rr > janazakovica 28.03.2013. 17.48
Nemuldi, angļu valodas eksāmenā A līmeni jau gadu, gadu gadiem iegūt ir grūtāk nekā nokārtot jebkuru no starptautiskajiem C1 angļu valodas eksāmeniem, līmenis ne pa jokam. B līmeņa latiņa droši vien ir zem starptautiskajiem C1 eksāmeniem, tur principā būtu jāpiestrādā, jo vispār ir kaut kādas regulas par to, cik daudziem vidusskolas beidzējiem ir jābūt C1 līmeņa zināšanām vismaz vienā svešvalodā (varētu būt ap 50%?).
0
ineta_rr > janazakovica 28.03.2013. 23.24
Zinu, tāpēc jau ir “labie” un “sliktie” gadi, ka sastādītāji mēģina uztrāpīt uz perfektu normālsadalījumu, kā rezultātā ir no viena grāvja otrā, taču neticu, ka pēdējos vismaz 10 gados būtu bijis tāds eksāmens, ka A līmeni varētu dabūt cilvēks bez ļoti labām zināšanām un prasmēm angļu valodā. Ja kas, man arī ir knaps A līmenis angļu valodā, turklāt, šķiet, “vieglajā” gadā, un salīdzinājumam rajona līmeņa olimpiādes gramatikas un angļu valodas lietojuma daļas bija tik vieglas, ka uztraucos, vai tikai kļūdas pēc nav tikuši iedoti sākumskolas uzdevumi, toties valsts eksāmens gan šķita nežēlīgs. Ja kāds visgudrais komentētājs domā, ka ir tāds nazis angļu valodā, var internetā sameklēt vecos eksāmenus vai pat, neatkarīgi no vecuma, pieteikties uz īstā kārtošanu, ja vien neesat angļu filologi, redzēsiet Ameriku, un būs mutes reiz ciet.
0