Vakcinēs arī ģimenes ārsti; lēnām samazinās inficēto skaits; ECT prasa atbrīvot Navaļniju

Saņems papildu atlīdzību

Veselības ministrija vienojusies ar 504 ģimenes ārstiem par vakcināciju pret Covid-19, trešdien teica veselības ministrs Pavļuts (A/P). Ģimenes ārstu iesaiste nepieciešama, lai nākamnedēļ varētu sākt senioru, kuri vecāki par 70 gadiem, vakcināciju. Ģimenes ārsti par vakcināciju saņems papildu atlīdzību. Līdz marta beigām plānots izmantot 57 000 vakcīnu devu, kas pietiktu trešdaļai šīs sabiedrības grupas.

Jāuzmanās no lipīgākā

Lai arī patlaban saslimšana ar Covid-19 nedaudz samazinās, joprojām ir jāuzmanās, trešdien atzina SPKC epidemiologs Perevoščikovs. Samazinājies kumulatīvais saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju – 523 saslimušie (iepriekš – 577,1). Tas ir zemākais rādītājs kopš 10.janvāra. Tomēr 3% atklātajos Covid-19 gadījumos fiksēti vīrusa lipīgākie celmi. Trešdien reģistrēti 946 ar Covid-19 inficētie, 22 miruši.

Bail par dzīvību

Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) trešdien pieprasīja Krievijai nekavējoties atbrīvot no ieslodzījuma opozicionāru Navaļniju, jo valdība nevar sniegt garantijas par viņa dzīvību un veselību. Krievija, kas ir arī Eiropas Padomes locekle, atteicās izpildīt ECT prasību, jo tā esot iejaukšanās suverēnas valsts tiesu lietās.

Vēl

Kariņa (JV) valdības darba vērtējums janvārī noslīdējis līdz zemākajai atzīmei tās pastāvēšanas laikā, liecina SKDS dati. Kopumā valdības darbu negatīvi vērtē 71% respondentu.

Pirmajā vizītē Latvijā trešdien ieradās Igaunijas jaunā ārlietu ministre Eva Marija Līmetsa un pārrunāja ieceri izveidot digitālu Covid pass. Tas ļautu ceļot vakcinētajiem Baltijas valstu iedzīvotājiem.

ES trešdien noslēdza vienošanos ar farmācijas kompāniju Moderna par 300 miljonu Covid–19 vakcīnas devu iegādi.

Pērn Latvijā iegūta līdz šim lielākā graudu kopraža – 3,5 miljoni tonnu. Tas ir par 333,9 tūkstošiem tonnu jeb 10,6% vairāk nekā iepriekšējā gadā.

Latvijā taps Eiropas Kosmosa aģentūras Biznesa inkubācijas centrs. Trešdien par to sadarbības memorandu parakstīja Zinātnes komercializācijas platforma Komercializācijas reaktors un RTU.

Baltkrievijā tiesa trešdien sāka izskatīt BelGazpromBank lietu, kurā apsūdzēto vidū ir arī bijušais prezidenta amata kandidāts Viktors Babariko.

Veselības ministrs Pavļuts (A/P) trešdien devies pašizolācijā, jo ir kontaktpersona ministra biroja darbiniecei, kas saslimusi ar Covid-19.

Šodien

Plānots, ka Saeima otrajā lasījumā skatīs grozījumus Augstskolu likumā.

Zinātņu akadēmija virtuāli apbalvos 2020. gada nozīmīgāko zinātnes sasniegumu autorus.

Tiešraidē bez maksas no Lielās ģildes varēs vērot multimediālu koncertu Simfoniskais hits ar Goran Gora. Bēthovena Sestā.

Viedokļi

Klaudio Rivera, Rīgas Biznesa skolas direktora vietnieks. The Social Dilemma: vai Silīcija ielejas eksperti (re)programmē mūsu jauniešus?

Heinrihs Erhards, pavārs, Latvijas Gada pavārs 2020. Industrijas krīze.

Šonedēļ žurnālā IR

Kas kavē vakcinācijas procesu? Vakcinācijas biroja vadītāja Eva Juhņēviča intervijā par lēmumu pieņemšanu un vakcinācijas rindu veidošanu.

Vai tiesu vara glābj Aivaru Lembergu un citas amatpersonas, kas pieķertas īpašumu slēpšanā?

Pasaules hokeja čempionāts pavasarī Rīgai piesaistīs prāvas investīcijas. Vai esam gatavi uzņemt čempionātu?

Lai sadziedētu senas traumas, Nīderlandē dzīvojošā skaņu māksliniece Nanda Milbreta sāka rakstīt grāmatu Komunalkas bērns, kas ļauj ieskatīties padomju cilvēku psiholoģijā.

Paplašini apvārsni

Bijušais ASV prezidents Ābrams Linkolns visu mūžu cīnījās ar depresiju, taču tas viņam deva ieročus nācijas glābšanai.

Zirneļcilvēks aiz loga

Kā austriešu policijas specvienība iepriecināja bērnus Vīnes hospitālī.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog – 20… –11C, neliels mākoņainums, bez nokrišņiem, A – DA vējš 3 m/s;

accuweather – 16… – 11C, pārsvarā auksts un saulains, A – DA vējš 3 – 5 m/s;

yr – 15… – 8C, saule mīsies ar mākoņiem, A – DA vējš 3 – 6 m/s.

Vārda dienu svin:

Kora, Kintija

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu