Ukrainas prezidents Rīgā; OECD kritizē Latviju; PVD atrod salmonellu

Pirmā vizīte Baltijā

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (no labās) un Ukrainas prezidents Volodimirs Zeļenskis tikšanās laikā Ministru kabinetā. Foto: Edijs Pālens, LETA

Pirmajā vizītē Baltijas valstīs kopš stāšanās prezidenta amatā trešdien Latvijā ieradās Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis. Viņš pateicās par Latvijas īstenotajām rehabilitācijas programmām Donbasā cietušajiem Ukrainas karavīriem un nometņu organizēšanu ukraiņu bērniem. Ar Latvijas prezidentu Levitu viņš pārrunāja arī problēmas Ukrainas biznesa vidē, kas sagādā grūtības Latvijas uzņēmējiem, un iespēju atdot Ukrainai Latvijā konfiscētos noziedzīgi iegūtos 29 miljonus eiro.

Slikti rezultāti

Trešdien Latvija saņēma kritiku OECD trešajā ziņojumā par pārrobežas kukuļošanas apkarošanu. Tajā teikts, ka Latvijas pārrobežas kukuļošanas apkarošanas rezultāti joprojām nav proporcionāli pārrobežu kukuļošanas un naudas atmazgāšanas riskiem, kam tā ir pakļauta. OECD norāda, ka kopš 2014.gada iztiesāšanai tiesā nav nodota neviena pārrobežu kukuļošanas lieta. Pie atbildības nav saukta arī neviena finanšu institūcija par tās lomu pārrobežu kukuļošanas shēmās vai naudas atmazgāšanā.

Ievesta no Polijas

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) oktobra sākumā analīzēs atklāja salmonellas baktērijas no Polijas ievestā vistas gaļā. Baktērija konstatēta uzņēmumā Gaļsaimnieks ņemtajos Polijas izcelsmes putnu gaļas paraugos. Produkcija tika piegādāta vairāk nekā 100 ēdināšanas uzņēmumiem visā Latvijā un jau izlietota. PVD pētīs, vai šī gaļa bija par pamatu saslimšanām Siguldā.

Vēl

Trešdien Eiropas Parlaments atlika balsojumu par jauno Eiropas Komisiju. Tā nesāks darbu 1.novembrī, jo parlamentārieši ir noraidījuši trīs komisāru kandidātus.

Par spīti ziņām, ka rīdzinieki pārmaksā desmitiem miljonu par Rīgas satiksmes sadarbību ar SIA Rīgas karti, RS nepārtrauks līgumu ar uzņēmumu.

Saeimas Juridiskās komisijas deputāti trešdien piekrita atbrīvot no amata tiesnesi Inesi Bitenieci, kurai bija jāskata krimināllieta pret LB vadītāju Rimšēviču. Tiesnese amatu atstājot personisku iemeslu dēļ.

Otrdien tika apstiprināti XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku virsdiriģenti un virsvadītāji. Svētki notiks nākamgad jūlijā.

Katalonijas neatkarības atbalstītāji no piecām dažādām pilsētām trešdien sāka gājienu uz Barselonu. Tur viņi plāno ierasties piektdien, lai protestētu pret cietumsodu kataloņu līderiem.

Pirmdien Krievijas varasiestādes aizturēja trīs ASV diplomātus netālu no Severodvinskas, kur augustā notika sprādziens, kas radīja paaugstinātu radioaktivitāti.

Otrdien ES ministru sanāksmē Francija uzlika veto iestāšanas sarunu uzsākšanai ar Albāniju un Ziemeļmaķedoniju. Jautājumu plānots atkal skatīt šīs nedēļas ES vadītāju samitā.

Šodien

Notiks ES dalībvalstu vadītāju samits, kurā spriedīs par Lielbritānijas izstāšanos no ES.

Saeima lems par valsts budžeta projekta nodošanu izskatīšanai komisijās, kā arī par likumprojektu, kas paredz jaundzimušajiem no 2020.gada vairs nepiešķirt nepilsoņa statusu.

Paziņos pagājušā gada vērtīgākos Latvijas uzņēmumus.

Viedokļi

Jānis Butāns, Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs, JKP. Vērtība ir cilvēks, nevis budžets.

Alise Zariņa, raksta par kino, darbojas reklāmā. Upurēt flirtu uz #metoo sārta.

Šonedēļ žurnālā IR

Kas bremzē pašvaldību ekonomisko jaudu un kā to ietekmēs reģionālā reforma?

Kāpēc kinozinātnieks Viktors Freibergs uzrakstīja grāmatu Kinomāna slimības vēsture?

Pirmais viņas rokrakstu pamanīja modes nams Valentino, bet apgāds Taschen tikko iekļāva 100 pasaules labāko ilustratoru izlasē. Kas ir Alīna Grinpauka?

Paplašini apvārsni

Kāpēc internetā populārie padomu video liekas pārāk vienkārši, lai būtu patiesi?

Troļļu atzīšanās

Kā strādā interneta troļļu fabrikas Krievijā, stāsta to bijušie darbinieki.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +11 – +15C, mākoņains, no rīta un vakarā neliels lietus, D – DR, R – DR vējš 4 – 5 m/s;

accuweather +11 – +14C, pārsvarā apmācies un lietains, D – DR, R – DR vējš 4 – 6 m/s;

yr +12 – +15C, apmācies un lietains, D – DR, R – DR vējš 4 – 6 m/s.

Vārda dienas svin:

Gaits, Gaitis, Karīna

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu