Pieņemts budžeta likums; Saskaņa aptur darbību koalīcijā Rīgā; Krieviju saista ar MH17 notriekšanu

Gada galvenais likums pieņemts

Saeima ceturtdien pieņēma nākamā gada budžetu un to pavadošo likumu paketi. Valsts kopējā budžeta ieņēmumi plānoti 9,9 miljardi eiro, izdevumi – 10,0 miljardi eiro. Budžeta deficīts plānots 0,3% no iekšzemes kopprodukta. Lielākais finansējuma pieaugums paredzēts sociālajai jomai – 229 miljoni eiro. Izmaiņas budžetu pavadošajos likumos paredz samazināt bezdarbnieku pabalstus, palielināt valsts izmaksāto uzturlīdzekļu apmēru, ko atsaistīs no minimālās algas, palielināt dabas resursu nodokļu likmes, celt azartspēļu nodokļu likmes, ievērojami palielināt finansējumu politiskajām partijām. Diskusijas par budžetu Saeima sāka trešdien, taču opozīcija izmantoja ikvienu iespēju runāt par daudzajiem priekšlikumiem, un līdz sēdes pārtraukumam plkst. 23.20 deputāti paguva izskatīt tikai 9 no 28 darba kārtības jautājumiem. Ceturtdien pēc Saeimas vairākuma lēmuma saīsināt debašu laiku Saskaņas, ZZS un neatkarīgie deputāti atstāja sēžu zāli, un atlikušo budžeta likumprojektu paketi deputāti pieņēma nepilnās divās stundās.

Nesaskaņas aug

Partija Saskaņa ceturtdien apturēja darbu koalīcijā Rīgas domē un nepiedalīsies domes sēdēs, līdz partija Gods kalpot Rīgai nebūs piekritusi, ka amati jāatstāj vicemēram Baraņņikam un Rosļikovam no tā sauktās Neatkarīgo deputātu frakcijas. Baraņņiks paziņoja, ka atkāpties negrasās, bet domes priekšsēdētājs Burovs (GKR) teica, ka nebaidoties no ārkārtas vēlēšanām, kurām Saskaņa sakās esam gatava, ja neizdosies atrisināt konfliktu. Domes priekšsēdētājs atzina, ka arī viņa partijai nesokoties sadarbība ar bijušo Saskaņas biedru frakciju.

Tieša saite

Nīderlandes vadītā starptautiskā izmeklētāju komanda ceturtdien publicēja telefonsarunas, kuras Maskavu saista ar Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšanu virs Austrumukrainas 2014. gadā. Telefonsarunas liecina par ciešām saitēm starp augstu stāvošām Krievijas amatpersonām un prokremlisko karotāju līderiem, tajā skaitā tiem, kuri tieši apsūdzēti par saistību ar lidmašīnas notriekšanu. Malaizijas aviolīniju reisa MH17 lidmašīnu notrieca 2014. gada 17. jūlijā. Gāja bojā visi 298 pasažieri. Maskava vienmēr noliegusi savu saistību ar šo noziegumu un tagad apšauba arī publicēto telefonsarunu īstumu.

Vēl

Latvijā piecas bankas jeb aptuveni trešā daļa no visām komercbankām ir augsta riska, ceturtdien paziņoja FKTK vadītāja Santa Purgaile.

Kultūras ministrijas izsludinātajā atklātajā konkursā uz Mediju politikas nodaļas vadītāja vakanci saņemti 12 pretendentu pieteikumi, ceturtdien informēja ministrija.

Eiropas Parlaments ceturtdien sāka no jauna izvirzīto komisāru kandidātu uzklausīšanu, kuri izvirzīti iepriekš noraidīto Francijas, Rumānijas un Ungārijas kandidātu vietā.

Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte ceturtdien izsludināja ārkārtas stāvokli plūdu skartajā Venēcijā.

Moldovas parlaments ceturtdien apstiprināja jaunu mazākuma valdību, kuru kontrolē prokrieviski noskaņotajam prezidentam Igoram Dodonam lojālā Sociālistu partija.

Jaunzēlandes parlaments ceturtdien pieņēma likumu, kas legalizē eitanāziju.

Šodien

Transporta un sakaru institūtā norisinās Robotikas diena vecāko klašu skolēniem.

Mūzikas namā Daile notiek Austras balvas pasniegšanas ceremonija.

Grāmatnīcā Robert’s Books Brīvības un solidaritātes fonds rīko diskusiju par sociālās nevienlīdzības problēmām. (LETA)

Viedokļi

Šonedēļ "Šķiltavā"

Podkāsta ceturtajā izlaidumā Nellija Ločmele, Pauls Raudseps un Aivars Ozoliņš apspriež pirmās lēdijas lomu valstī, LNT ziņu dienesta skarbo likteni un 2020.gada budžeta 2. lasījuma maratonu Saeimā. Klausieties šeit.

Kultūra

15. novembrī Rīgas cirkā pirmizrādi piedzīvos teātra apvienības Kvadrifons izrāde Fake news!.

No 15. līdz 18. novembrim dažādās vietās Rīgā notiks gaismas festivāls Staro Rīga.

16. novembrī Liepājas teātrī notiks Elmāra Seņkova iestudējuma Šekspīrs pirmizrāde.

18. novembrī Ķīpsalas hallē notiks muzikālās apvienības Raxtu Raxti Latvijas svētku lielkoncerts.

IR aktuāli

Pievienojies Ir domubiedriem uz īpašu kinovakaru – godalgotās animācijas filmas Projām kinoseansu un tikšanos ar režisoru Gintu Zilbalodi.

Paplašini apvārsni

Kad jūra izglāba cilvēci. Visu pašlaik dzīvojošo cilvēku senči ir maza homo sapiens grupa, kura Āfrikas dienvidos pārdzīvoja Ledus laikmetu, pateicoties īpaši labvēlīgai dabas apstākļu sakritībai.

Kaķis izglābj bērnu

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +6 – +8C, apmācies, bez ievērojamiem nokrišņiem, A – ZA vējš 3 – 5 m/s;

accuweather +3 – +7C, apmācies, brīžiem īslaicīgs lietus, A – ZA vējš 2 – 5 m/s;

yr +4 – +7C, apmācies, vakarā iespējams neliels lietus, A – ZA vējš 1 – 4 m/s.

Vārda dienu svin:

Leopolds, Undīne, Unda

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu