Levits ANO uzsver multilaterālismu; pret Trampu impīčmenta izmeklēšana; vai LTRK izkrāpta nauda?

Latvijai svarīgs tiesiskums.

Ņujorkā trešdienas naktī pēc Latvijas laika notika ANO Ģenerālā asambleja, kurā runu sacīja arī Latvijas Valsts prezidents Egils Levits. Prezidents savā runā atgādināja par Latvijas un Baltijas vēsturē svarīgiem notikumiem un uzsvēra, ka starptautiskajai kārtībai ir jābūt veidotai uz multilaterālisma, iekļautības un tiesību noteikumos balstītiem principiem. Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikšanās laikā ar Ģenerālās asamblejas sesijas vadītāju Tidžānu Muhammadu-Bandi apliecināja, ka Latvija pilnībā atbalsta nepieciešamību globālā mērogā stiprināt cīņu pret klimata pārmaiņām.

Trampu izmeklēs.

ASV Pārstāvju palātas spīkere Nensija Pelosi otrdien paziņoja par oficiālas impīčmenta izmeklēšanas uzsākšanu pret ASV prezidentu Donaldu Trampu par to, ka viņš pārkāpis konstitūciju, mēģinādams panākt palīdzību no Ukrainas, lai kaitētu savam politiskajam sāncensim Džo Baidenam. Tramps 25. jūlijā telefonsarunā ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski prasīja, lai Ukraina uzsāk izmeklēšanu par Baidena dēla darījumiem, bet nedēļu pirms tam bija apturējis ASV militāro palīdzību Ukrainai. Baltais nams trešdien publicēja Trampa un Zelenska telefonsarunas rediģētu atšifrējumu. Sarunas pieraksti apstiprina, ka Tramps lūdza Zelenski izmeklēt Baidenu. Taču ASV prezidents otrdien apgalvoja, ka impīčmenta izmeklēšana uzlabotu viņa izredzes uzvarēt ASV prezidenta vēlēšanās nākamgad.

Izkrāpti 600 tūkstoši?

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai radušās aizdomas par izkrāptu ES naudu Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras organizētajos darījuma braucienos. Valstij varētu būt izkrāpti vairāk nekā 620 000 eiro jeb trešā daļa finansējuma, kas misijās aizbraukušajiem izmaksāts kopš 2016. gada, lēš LIAA. Šo lietu jau vairāk nekā gadu izmeklē Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde, taču informāciju par to LIAA vadītājs Andris Ozols atklāja tikai trešdien. LTRK vadītājs Jānis Endziņš noraidīja apvainojumus viņa vadītajai organizācijai, kura esot kļuvusi par upuri krāpniekiem.

Vēl

No 1.oktobra pensijas pieaugs par 7 līdz 45 eiro, trešdien informēja labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV).

Rīgas dome trešdien nolēma, ka Anna Vladova (Saskaņa) var savienot skolas direktores un domes priekšsēdētāja vietnieces amatus.

Rīgas dome trešdien atbalstīja tūrisma nodevas – 1 eiro par dienu – ieviešanu galvaspilsētā no 2021.gada janvāra.

Lielbritānijas parlaments trešdien atsāka darbu pēc tam, kad Augstākā tiesa otrdien atzina, ka tā apturēšana nebija likumīga; opozīcija prasa, lai premjerministrs Boriss Džonsons pieprasa Brexit atlikšanu, savukārt Džonsons pieprasīja uzticības balsojumu valdībai.

Bijušais Danske Bank Igaunijas filiāles vadītājs Aivars Rehe, kurš pirmdien pazuda, trešdien atrasts miris savas mājas dārzā.

Izraēlas prezidents Reuvens Rivlins trešdien valdības veidošanu uzticēja līdzšinējam premjerministram Benjaminam Netanjahu, kura Likud partija vēlēšanās 17.septembrī ieguva otro lielāko vietu skaitu parlamentā.

Šodien

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiek Krišjāņa Valdemāra 1. forums.

Notiek starptautiska tiešsaistes darba diena Darbs un karjera Latvijā.

Ir Eiropas diena bez ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušiem un smagi ievainotiem cilvēkiem, un policija pastiprināti uzrauga ceļu satiksmi.

Viedokļi

Zane Driņķe, Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne. Vidējais uzņēmējs Latvijā ir digitāli patriotisks cilvēks–orķestris

Andulis Zellāns, traumatologs. Drošības josta palielina izdzīvošanas iespēju autoavārijā

Žurnālā IR

26 stundas līdz operāciju galdam. Četrgadīgs tukumnieks ar stiprām vēdersāpēm šovasar pabija vispirms Tukuma un tad Jelgavas slimnīcā, līdz beidzot Rīgā viņam izoperēja jau plīsušu aklo zarnu. Ir turpina pētījumu sēriju par veselības aprūpi reģionos, šoreiz pievēršoties Kurzemei un Zemgalei.

Aizstāvu tos, kurus vajā. Atmodas populārā balss, rakstniece Marina Kosteņecka publicējusi savas atmiņas par 20. gadsimtu. Viņa uzskata — kā krievietei viņai bija goda pienākums palīdzēt Latvijai atgūt brīvību. Par kādu «bumbu ar laika degli» viņa tagad grib brīdināt latviešus?

Bīstamais Siguldas rudens. Siguldā noticis pirmais toksiskais E. coli uzliesmojums mūsdienu Latvijas medicīnas vēsturē, secina speciālisti. Vai ir noskaidrots kopējais inficēšanās faktors, kas izraisīja tik bīstamu saslimšanu bērniem, no kuriem trīs joprojām ir smagā stāvoklī?

Paplašini apvārsni

Robots lido

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +5 – +13C, lielākoties saulains, A – DA vējš 2 – 4 m/s

accuweather +3 – +14C, daļēji saulains, A – DA vējš 3 – 4 m/s

yr +4 – +12C, makoņi paretam aizsegs sauli, A – DA vējš 1 – 3 m/s

Vārda dienu svin

Gundars, Kurts, Knuts

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu