Krievijai noteiks bargas sankcijas; Koļegovas lieta nonāk tiesā; jauna pensiju indeksācija

Tas par "Novičok"

ASV Valsts departaments ceturtdien apstiprināja, ka Savienotās Valstis piemēros sankcijas Krievijai par Lielbritānijā notikušo ķīmisko uzbrukumu ar nervus paralizējošo vielu Novičok. Sankcijas varētu stāties spēkā jau 22. augustā un skars elektroniku un citu militāro tehnoloģiju eksportu. No turpmākām sankcijām Krievija varēs izvairītes, ja apņemsies nelietot ķīmiskus ieročus un atļaus ANO novērotājiem veikt pārbaudes. Pēc ASV paziņojuma kritās Krievijas rubļa kurss.

Sauks pie tiesas

Prokuratūra jūlijā tiesai nodeva VVD ģenerāldirektores Koļegovas lietu par nepatiesu ziņu norādīšanu valsts amatpersonas deklarācijā. Viņa deklarācijā par 2013. gadu nebija norādījusi noslēgtos darījumus ar kopējo vērtību pāri par 300 000 eiro. Savukārt deklarācijā par 2014. un 2015. gadu viņa norādīja nepatiesas ziņas par 600 000 eiro vērtiem darījumiem. Tiesas sēde nozīmēta 27. septembrī. Koļegova apsūdzībām nepiekrīt.

Piemaksās pensionāriem

No 1. oktobra indeksēs pensijas līdz 382 eiro, ceturtdien paziņoja Labklājības ministrija. Vidējais vecuma pensijas apmērs augs par 18,27 eiro. Pensijas palielinājums šoreiz būs atkarīgs arī no cilvēka darba stāža ilguma. Indeksēs ne tikai mazās pensijas, bet arī lielākas — tām indeksēs 382 eiro daļu.

Vēl

Ceturtdien miris režisors Uģis Brikmanis, kurš bija vairāku Dziesmu un deju svētku režisors, jūlijā notikušo svētku noslēguma koncerta Zvaigžņu ceļā radītājs.

Satversmes tiesa ceturtdien ierosināja lietu par Rīgas domes aizliegumu ierīkot spēļu zāles Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas atsevišķās teritorijās, izņemot četrzvaigžņu viesnīcas.

Siguldas pagastā kādās mājās trešdien notika gāzes sprādziens, kas sagrāva sienu un savainoja divus cilvēkus. Sprādzienā cietis Latvijas U-18 basketbola izlases dalībnieks Dāvids Vīksne.

Pret uzņēmēju un partijas KPV LV līdzpriekšsēdētāju Lindu Liepiņu KNAB sāka kriminālprocesu par ziņu izpaušanu bez izmeklētāja atļaujas.

Spānijas iznīcinātāja nejauši izšautā gaiss-gaiss raķete nolidoja 80 km un Igaunijā izraisīja kūdras ugunsgrēku Endlas dabas rezervāta purvā. Tur ceturtdien turpinājās raķetes pazudušo daļu meklēšana.

Argentīnas Senāts ceturtdien pēc ilgām debatēm nobalsoja pret abortu legalizāciju.

Itālijas policija atklāja 20 tonnu lielu hašiša kravu uz tankkuģa ar Panamas karogu un Melnkalnes apkalpi.

Šodien

Streikos aviokompānijas Ryanair darbinieki, tāpēc būs atcelta sestā daļa lidsabiedrības reisu jeb aptuveni 400, arī no Rīgas uz Briseli un Brēmeni.

CVK Saeimas nama Sarkanajā zālē izlozēs 13. Saeimas vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu numurus.

Viedokļi

Toms Kreicbergs, konsultants, biznesa treneris. Latvijas iedzīvotāji pelna aizvien vairāk. Kādēļ to noliedzam?

Ilze Elizabete Strazda, Rīgas Juridiskās augstskolas studente. Viņi neiet vēlēt.

Kultūra

Līdz 15. augustam Dzintaru koncertzālē notiks festivāls Summertime aicina Inese Galante.

No piektdienas līdz svētdienai Aknīstē notiks alternatīvais kamermūzikas festivāls Sansusī.

Sestdien dažādās Latvijas vietās notiks Latvijas simtgadei veltītas zaļumballes ar dzīvo mūziku, dejošanu un jautrību līdz saullēktam.

Sestdien Likteņdārzā notiks koncerts par godu desmitgadei kopš sākts Likteņdārza projekts.

Sestdien Latvijas ziemeļos būs iespēja novērot daļēju Saules aptumsumu.

Paplašini apvārsni

Vai ir jēga lietot zivju eļļu? Jaunākie pētījumi rāda, ka no Omega-3 taukskābju lietošanas daudz negūstam.

Brāļu mīlestība

Aizkustinošs stāsts par dzelzsvīriemIronman, kuri pasaules stiprāko vīru sacensībās iesaista arī savu ar cerebrālo paralīzi sirgstošo brāli.

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog 19—28 C, mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem, D—DA vējš 5—8 m/s;

accuweather 30 C, mākoņi un saule, ļoti karsts, D—DA vējš 4—7 m/s;

yr 21—31 C, saule mīsies ar mākoņiem, D—DA vējš 4—7 m/s.

Vārda dienas svin:

Brencis, Inuta, Audris

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu