Krievija atvilkšot armiju no Ukrainas robežas; vairāk Pfizer vakcīnu; KPV par un pret Vitenbergu

Atkāpšanās manevrs?

Krievijas aizsardzības ministrs Šoigu ceturtdien paziņoja, ka Krievija atvilks pie Ukrainas robežas pēdējās nedēļās izvietotās karaspēka vienības.Taču ceturtdien Krievija sāka plašas militāras mācības okupētajā Krimā. Pirmdien ES ārpolitikas pārstāvis Borels bija paziņojis, ka Krievija ir izvietojusi vairāk nekā 150 000 karavīru pie Ukrainas austrumu robežas un Krimā. Paaugstināta Krievijas karaspēka aktivitāte rudenī gaidāma arī netālu no Latvijas robežām, kad septembrī Krievija un Baltkrievija rīkos militārās mācības Zapad–2021.

Var dabūt arī "Pfizer"

Piektdien un sestdien vairākos lielajos vakcinācijas centros cilvēkiem no prioritārajām grupām ir iespēja vakcinēties ar Pfizer/BioNTech vakcīnu Comirnaty. ASV uzņēmums Pfizer ceturtdien brīdināja par Polijā tirgotām viltotām vakcīnām. Saeima ceturtdien atbalstīja pret Covid – 19 vakcinējamo personu loka paplašināšanu. Latvijā aizvadītajā diennaktī reģistrēti 578 jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi, 9 slimnieki miruši. Lietuvā apstiprināti 1344 inficēšanās gadījumi, Igaunijā – 436.

Divu partiju ministrs

KPV LV Saeimas frakcijas deputāti ceturtdien atbalstīja Ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga palikšanu ministra amatā. Trešdien KPV LV valde paziņoja, ka atsauc Vitenbergu no ministra amata pēc tam, kad viņš bija pavēstījis par pāriešanu uz Nacionālo apvienību. Koalīcijas partiju sadarbības līgums paredz, ka KPV ir trīs ministru amati valdībā. Premjerministrs Kariņš (JV) ceturtdien teica, ka NA un KPV pašām jāatrisina domstarpības.

IR aktuāli

“Nekas nebūs kā parasti.” Latvijas Olimpiskās vienības vadītāja Līga Cīrule stāsta, kā pandēmija ietekmējusi sportistus.

Vēl

Satversmes aizsardzības birojs ceturtdien brīdināja, ka Krievija cenšas diskreditēt Navaļnija komandu un maldina arī Latvijas medijus, kā trešdien notika ar Navaļnija viltus līdzgaitnieka interviju LTV. Valsts prezidents Levits ceturtdien pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Kariņu (JV) atzina, ka iekšējās drošības joma ir kritiskā stāvoklī, un aicināja nodrošināt labu izglītību sistēmas darbiniekiem.

Čehijas valdība ceturtdien paziņoja, ka Krievijas vēstniecības darbinieku skaitam turpmāk būs jāatbilst Čehijas vēstniecības darbinieku skaitam Maskavā. Čehija sestdien izraidīja 18 Krievijas diplomātus, bet Krievija par atbildi izraidīja 20 Čehijas diplomātus.

Saeima ceturtdien pieņēma likumu par neiroķiruga Basela Jakuba Vahbes atzīšanu par Latvijas pilsoni.

Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja ceturtdien nolēma virzīt lēmumprojektu par Pārdaugavas un Austrumu izpilddirekciju vadītāju Valērija Koķa un Dmitrija Pavlova atbrīvošanu no amata.

Lietuvas Veselības ministrija ceturtdien vērsās Ģenerālprokuratūrā ar lūgumu sākt izmeklēšanu par 912 000 eiro vērtas individuālās aizsardzības līdzekļu kravas pazušanu.

IR aktuāli

Pēc ASV spēku izvešanas no Afganistānas visvairāk cietīs sievietes.

Šodien

Sabiedrība par atklātību – Delna un ASV vēstniecība Latvijā organizē tiešsaistes diskusiju par lobēšanas regulējumu Latvijā.

Eiropas Savienības informācijas sniedzēji tiešsasitē tiekas forumā Atveseļošana un noturība.

Latvijas Universitāte organizē pasākumu Skola 2021 Latvijas Universitātē.

Viedokļi

Ginta Kraukle, Līvānu novada domes priekšsēdētāja vietniece. Durvis vakcinācijai jāatver plašāk!

Mairita Lūse, Rīgas domes deputāte, Par!/ProgresīviePusdienas bez vienreizlietojamo trauku piegaršas

Šonedēļ "Šķiltavā"

Kembridžas universitātes absolvents Ņikita Trojanskis ir sajūsmā par iespēju strādāt Vakcinācijas birojā. Rīkotāji rīko dziesmu svētkus sev. Saslimušo skaits pieaug – kuram ministram būtu jāatkāpjas? Ko grib Putins? Diskutē Laura Dumbere, Aivars Ozoliņš un Pauls Raudseps. Klausieties šeit.

Kultūra

23. aprīlī notiks UNESCO elektroniskā rakstu krājuma Vietu, lietu un cilvēku stāsti atklāšanas svētki.

23. aprīlī notiek Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas organizēta tiešsaistes zinātniskā konference 18. – 20. gadsimta mūzikas kultūra un sociālvēsturiskie konteksti Latvijā: jaunākie pētījumi.

23. aprlī tiešsaistē var noskatīties Nacionālā teātra izrādes Indrāni ierakstu.

24. aprīlī var klausīties tiešsaistes lekciju Nesatricināmais miers. Zinaīda Serebrjakova.

Paplašini apvārsni

Līdz 17. gadsimtam baltie cilvēki neuzskatīja sevi par “baltajiem”. Kā vergturība radīja “baltās rases” ideju, kas pārveidoja pasauli.

Kā palīdzēt aitai

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +2 – +5C, apmācies, lietus, R – DR vējš 5 – 8 m/s;

accuweather +2 – +6C, lielākoties apmācies, palaikam līs, R – ZR vējš 6 – 9 m/s;

yr +3 – +6C, apmācies, lietains, R – DR vējš 4 – 9 m/s.

Vārda dienu svin:

Georgs, Jurģis, Juris

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu