PAŠAPZIŅAS CELŠANA. Darbnīca ar Mariju Ābeltiņu • IR.lv
12. septembris
PAŠAPZIŅAS CELŠANA. Darbnīca ar Mariju Ābeltiņu
12. septembris
PAŠAPZIŅAS CELŠANA. Darbnīca ar Mariju Ābeltiņu

PAŠAPZIŅAS CELŠANA. Darbnīca ar Mariju Ābeltiņu

Cik daudz un kā mēs varam uzlabot savu pašapziņu?

Nereti pie manis vēršas klienti ar lūgumu uzlabot pašapziņu jeb pašvērtējumu. Šis pieprasījums visbiežāk rodas darba kontekstā - cilvēki vēlās algas pielikumu, bet baidās to palūgt, var būt ir vēlme kardināli mainīt karjeru, bet nav ticības saviem spēkiem, var būt ir samilzuši konflikti darbā, bet cilvēks jūtas vainīgs un bezspēcīgs kaut ko atrisināt, var gadīties, ka cilvēks upurē sevi kolektīva vārdā, bet sen to nevēlas darīt, taču neprot apstāties un atteikt.

Pašapziņas jautājumi var saasināties arī privāto attiecību kontekstā - ilgstoši neveiksmīgas partneru izvēles, nemitīga pakļaušanās citu ģimenes locekļu vajadzībām u.c. Gan darbā, gan ārpus tā sasāpējis pašapziņas jautājums, manuprāt, ir viens no apjomīgākiem pieprasījumiem, jo tas skar mūsu personības fundamentus. Tas prasa uzmanīgu jau esošās attieksmes pret sevi izpēti, iejūtīgu veco sevis vērtēšanas principu priekšrocību un trūkumu analīzi, kā arī laikietilpīgu trenēšanos attiekties pret sevi jaunā - jaukākā, labvēlīgākā, motivējošākā - veidā.

Šajā darbnīcā mēģināsim izprast pašapziņas anatomiju - kas to veido un kā tā funkcionē, kā arī ieskicēsim pārmaiņu ceļu - kas mums var palīdzēt mainīt savu pašapziņu?
Ir paredzēti praktiski uzdevumi, lai inventarizētu un mainītu mūsu domāšanu un attieksmi pret sevi. Iekšējās pasaules norises tiks analizētas, izmantojot shēmu terapijas rāmi (angl. Schema Therapy) – mūsdienīgu, daudzu psihoterapeitisko pieeju integrējošu, pierādījumos balstītu skatījumu uz mūsu iekšējo pasauli.

Izskatāmie jautājumi:
- Pašapziņa - kas tas ir, tās ietekme uz mūsu dzīvi un veidošanās principi. Tās veicinošie un graujošie faktori. Kas ir iedzimts un ko mēs varam mainīt? Citu vērtējumi un pašvērtējums.
- Mūsu priekštati par sevi un iekšējā dinamika. Dažādi iekšējās funkcionēšanas režīmi.
- Vai mēs saprotam paši sevi? Kādas ir mūsu emocionālās vajadzības  un vai mēs tās apmierinām?
- Kā mēs iekšēji sarunājamies ar sevi: paškritika un līdzjūtība pret sevi. Kā atšķiras līdzjūtība no žēlošanās? Kādi ir riski paškritikai? Kā atpazīt un apturēt neveselīgu sevis kritizēšanu? Kā spēt atzīt savas kļūdas, nenosodot sevi? Kā motivēt sevi veselīgā veidā?
- Iekšējie aizsardzības mehānismi - kā mēs cenšamies sevi pasargāt no stresa? Vai tas vienmēr ir veselīgi? Kā mēs skrienam paši no sevis un kur tas mūs noved?
- Veselīga sevis uztvere: ko tas iekļauj un kā to īstenot?

Marija Ābeltiņa ieguvusi doktora grādu psiholoģijā (PhD), pētot profesionālas izdegšanas fenomenu.
Papildu akadēmiskai izglītībai no 2013.gada ir sertificēta KBT speciāliste un no 2019.gada arī supervīzore. 2020.gadā kļuva par Shēmu terapijas speciālisti.
10 gadus strādājusi Krīžu un konsultāciju centrā "Skalbes" ar cilvēkiem un organizācijām krīzes apstākļos.
Vairāk nekā 15 gadus darbojas, vadot un organizējot pašattīstības un pašizpētes nodarbības, ir autore dažādiem psiholoģiskās izaugsmes treniņiem un apmācību kursiem privātiem un valsts uzņēmumiem, kā arī  Latvijas Universitātē, Rīgas Stradiņa universitātē u.c.
Pandēmijas laikā vadījusi vairāk nekā 50 vebinārus par dažādiem mentālās veselības un stresa pārvaldīšanas jautājumiem privāto uzņēmumu, valsts un nevalstisko organizāciju darbiniekiem un vadītājiem.
Šobrīd strādā privātpraksē.

Dalības maksa 65 EUR (ar PVN).
Žurnāla "Ir Nauda" gada abonenti darbnīcām saņem 20% atlaidi - 52 EUR (ar PVN).
Ja vēlaties abonēt: https://ir.lv/abonesana, rakstiet: [email protected] vai zvaniet - 27734907.
Ja vēlaties pieteikt vairākus dalībniekus, rakstiet: [email protected] vai zvaniet 29447030

28. marts
25 AKTUĀLĀKIE PR RĪKI. Darbnīca ar Olgu Kazaku
25 AKTUĀLĀKIE PR RĪKI. Darbnīca ar Olgu Kazaku
30. marts
JĒGPILNIE ZĪMOLI – MEANINGFUL BRANDS 2023. Darbnīca ar Ritvaru Vuli
JĒGPILNIE ZĪMOLI – MEANINGFUL BRANDS 2023. Darbnīca ar Ritvaru Vuli
6. aprīlis
KONFLIKTU VADĪBA DARBA VIDĒ. Darbnīca ar Katrīnu Ošleju
KONFLIKTU VADĪBA DARBA VIDĒ. Darbnīca ar Katrīnu Ošleju
12. aprīlis
NĀKOTNES PAREDZĒŠANA. Darbnīca ar Rihardu Garanču
NĀKOTNES PAREDZĒŠANA. Darbnīca ar Rihardu Garanču
14. aprīlis
IEDARBĪGI TEKSTI. Darbnīca ar Vairi Strazdu
IEDARBĪGI TEKSTI. Darbnīca ar Vairi Strazdu

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu