Kompetenču novērtēšana: process un metodes • IR.lv
25. oktobris 2017
Kompetenču novērtēšana: process un metodes
25. oktobris 2017
Kompetenču novērtēšana: process un metodes

Kompetenču novērtēšana: process un metodes

Kompetences (zināšanas, prasmes, attieksmes, vērtības, personības iezīmes) ir viens no galvenajiem faktoriem, kas nosaka, vai darbinieks vai vadītājs būs sekmīgs biznesa mērķu sasniegšanā jeb nē. Tāpēc mūsdienīgas organizācijas investē pamatīgus līdzekļus vadītāju un darbinieku kompetenču attīstīšanai – mācību procesam. Lai šie līdzekļi neizkūp skurstenī, ir svarīgi saprast, kuras kompetences kurām darbinieku grupām attīstīt. Tāpēc tik būtiska ir kompetenču novērtēšana mācību un attīstības nolūkos.

Ne mazāk līdzekļu tiek ieguldīti izcilu darbinieku atlasē, lai iegūtu savā komandā pašus talantīgākos un spējīgākos. Kā saprast, kurš ir patiesi talantīgs un spējīgs un kurš tikai spēlē veiksmīga kandidāta lomu, intervijās sniedzot sociāli vēlamās atbildes?
Lielākā daļa organizāciju, atlasot darbiniekus, iztiek ar elementārām darba intervijām un vadītāja intuīciju. Viņi pamatīgi nepārbauda katru būtisko kompetenci konkrētajā darbā. Tāpēc pēc dažiem mēnešiem bieži vien nākas vilties darbiniekā vai jaunatrastajā vadītājā. Saprātīgs un nebūt ne dārgs kompetenču novērtēšanas process būtu palīdzējis izvairīties no šādām situācijām.
Darbnīcā runāsim par labu novērtēšanas procesu un katrai organizācijai pieejamām novērtēšanas metodēm, kā arī praktiskos grupu darbos liksim apgūto lietā.

Apskatīsim sekojošas  tēmas:

  • Kas ir kompetences? Kuras kompetences var attīstīt viegli un ātri un kuras – pakļaujas izmaiņām grūtāk, turklāt ilgākā laika posmā?
  • Kāpēc kompetences ir svarīgas? Kā tās ietekmē darba sniegumu un apmierinātību ar darbu?
  • Situācijas, kad organizācijas izmanto kompetenču novērtēšanu un kāpēc.
  • Kompetenču modelis visai organizācijai un konkrētām amatu grupām; kompetenču definēšana konkrētam amatam.
  • Kompetenču novērtēšanas metodes un to ticamība. Kā izvēlēties piemērotākās novērtēšanas metodes?Lietojam veselo saprātu: novērtēšanas metodes, kas neprasa finansiālu ieguldījumu.

Lai gan šķiet, ka kompetenču novērtēšana ir tikai personāla profesionāļu joma, es tam gluži nepiekrītu. Galvenie lēmumu pieņēmēji personāla atlases procesā vai darbinieku paaugstinājuma ierosināšanā vai budžeta piešķiršanā mācībām ir tieši struktūrvienību un uzņēmumu vadītāji. Tāpēc šī darbnīca būs īpaši noderīga tieši vadītājiem. Protams, personāla vadītāji un speciālisti arī tiek gaidīti, īpaši, ja ierodas kopā ar saviem vadītājiem.

Katrīna Ošleja ir vadības koučs, līderības trenere, kā arī personāla atlases un konsultāciju uzņēmuma Talentor Latvia Partnere. Konsultantes pamatkompetence ir vadītāju kompetenču definēšana, novērtēšana un attīstība. Katrīna ir apguvusi Kognitīvi biheiviorālo psihoterapiju un strādā arī kā terapeits. Dažkārt terapijas laukā apgūtais ir noderīgs, strādājot ar organizācijām un otrādi, tādēļ Katrīna labprāt dalās ar savu pieredzi terapeitisko pieeju izmantošanā organizācijās.

Katrīna ir Starptautiskās kouču federācijas (International Coach Federation) Latvijas nodaļas valdes locekle un bijusi šīs organizācijas prezidente no 2015. – 2017.gadam. Katrīna ir ieguvusi Starptautiskās kouču federācijas profesionālās akreditācijas PCC (Professional Certified Coach) līmeni, kas apliecina vismaz 750 koučinga prakses stundu darbu. Katrīna ir ieguvusi Maģistra grādu organizāciju psiholoģijā un Maģistra grādu filozofijā – abus Latvijas Universitātē. Viņas viedoklis par personāla vadības un darba tirgus jautājumiem ir augstu novērtēts un bieži tiek atspoguļots sabiedriskajos medijos.

Līderības darbnīcu ciklā ar Katrīnu Ošleju ietilpst trīs darbnīcas:
27. septembrī: Emocijas un iracionāla domāšana darba vietā: kur tās rodas un ko ar tām iesākt?
25. oktobrī: Kompetenču novērtēšana: process un metodes.
30. janvārī: Autentiskā līderība: ko tā nozīmē mūsdienu biznesa vadībā?

Dalības maksa: 45 EUR par vienu darbnīcu.  Apmeklējot abas darbnīcas, dalības maksai 11% atlaide jeb 120 EUR par dalību trīs darbnīcās.

“BlueOrange” klienti un žurnāla "Ir Nauda" gada abonenti darbnīcām saņem 20% atlaidi.
Lai kļūtu par abonentu, nāc te: www.irir.lv/abonesana, raksti uz [email protected] vai zvani - 67281588.
Lai kļūtu par “BlueOrange” klientu nāc šeit: www.blueorangebank.com/lv, raksti uz [email protected] vai zvani – 67 031 333.

Atlaides nesummējas.

Vairāk informācijas: [email protected], 67281588

17. jūnijs
IR VASARAS SKOLA BĒRNIEM (17.-21. jūnijs)
IR VASARAS SKOLA BĒRNIEM (17.-21. jūnijs)
8. jūlijs
IR VASARAS SKOLA BĒRNIEM (8.-12. jūlijs)
IR VASARAS SKOLA BĒRNIEM (8.-12. jūlijs)
29. jūlijs
Vasaras akadēmija jauniešiem “Aktīvs domātājs”
Vasaras akadēmija jauniešiem “Aktīvs domātājs”
5. augusts
IR VASARAS SKOLA BĒRNIEM (5.-9. augusts)
IR VASARAS SKOLA BĒRNIEM (5.-9. augusts)
5. augusts
IR VASARAS SKOLA BĒRNIEM (5.-16. augusts)
IR VASARAS SKOLA BĒRNIEM (5.-16. augusts)

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu