KOMPETENČU NOVĒRTĒŠANA: PROCESS UN METODES. Katrīna Ošleja • IR.lv
27. septembris 2023
KOMPETENČU NOVĒRTĒŠANA: PROCESS UN METODES. Katrīna Ošleja
27. septembris 2023
KOMPETENČU NOVĒRTĒŠANA: PROCESS UN METODES. Katrīna Ošleja

KOMPETENČU NOVĒRTĒŠANA: PROCESS UN METODES. Katrīna Ošleja

Kompetences (zināšanas, prasmes, attieksmes, vērtības, personības iezīmes) ir viens no galvenajiem faktoriem, kas nosaka, vai darbinieks vai vadītājs būs sekmīgs biznesa mērķu sasniegšanā vai nē. Tāpēc mūsdienīgas organizācijas investē pamatīgus līdzekļus vadītāju un darbinieku kompetenču attīstīšanai – mācību procesam.
Lai šie līdzekļi neizkūp skurstenī, ir svarīgi saprast, kuras kompetences kurām darbinieku grupām attīstīt. Tāpēc tik būtiska ir kompetenču novērtēšana mācību un attīstības nolūkos.

Ne mazāk līdzekļu tiek ieguldīti izcilu darbinieku atlasē, lai iegūtu savā komandā pašus talantīgākos un spējīgākos. Kā saprast, kurš ir patiesi talantīgs un spējīgs un kurš tikai spēlē veiksmīga kandidāta lomu, intervijās sniedzot sociāli vēlamās atbildes? Lielākā daļa organizāciju, atlasot darbiniekus, iztiek ar elementārām darba intervijām un vadītāja intuīciju. Viņi pamatīgi nepārbauda katru būtisko kompetenci konkrētajā darbā. Tāpēc pēc dažiem mēnešiem bieži vien nākas vilties darbiniekā vai jaunatrastajā vadītājā. Saprātīgs un nebūt ne dārgs kompetenču novērtēšanas process būtu palīdzējis izvairīties no šādām situācijām.

Darbnīcā runāsim par labu novērtēšanas procesu un katrai organizācijai pieejamām novērtēšanas metodēm.

Apskatīsim sekojošas tēmas:

  • Kas ir kompetences? Kuras kompetences var attīstīt viegli un ātri un kuras – pakļaujas izmaiņām grūtāk, turklāt ilgākā laika posmā?
  • Kāpēc kompetences ir svarīgas? Kā tās ietekmē darba sniegumu un apmierinātību ar darbu?
  • Situācijas, kad organizācijas izmanto kompetenču novērtēšanu un kāpēc
  • Kompetenču modelis visai organizācijai un konkrētām amatu grupām; kompetenču definēšana konkrētam amatam.
  • Kompetenču novērtēšanas metodes un to ticamība. Kā izvēlēties piemērotākās novērtēšanas metodes?
  • Lietojam veselo saprātu: novērtēšanas metodes, kas neprasa finansiālu ieguldījumu.

Kompetenču novērtēšana nav tikai personāla profesionāļu joma. Galvenie lēmumu pieņēmēji personāla atlases procesā, darbinieku paaugstinājuma ierosināšanā vai budžeta piešķiršanā mācībām ir tieši struktūrvienību un uzņēmumu vadītāji. Tāpēc šī darbnīca būs īpaši noderīga tieši vadītājiem. Protams, personāla vadītāji un speciālisti arī tiek gaidīti, īpaši, ja ierodas kopā ar saviem vadītājiem.

Katrīna Ošleja ir uzņēmēja, vadības koučs, supervizors, līderības trenere un arī KBT terapijas speciāliste. Viņa strādā ar daudziem Latvijas lielākajiem uzņēmumiem – gan individuāli ar vadītājiem, gan komandām, gan uzņēmēju grupām.
Katrīna ir ieguvusi Starptautiskās kouču federācijas profesionālās akreditācijas PCC (Professional Certified Coach) līmeni un sasniegusi vairāk kā 2700 koučinga prakses stundu pieredzi. Viņa ir arī Marchall Goldsmith Stakeholder Centred Coaching pieejas sertificēts koučs, sertificēts supervizors un apguvusi GENOS International emocionālās inteliģences novērtēšanas rīku programmu.
Katrīna ir apguvusi Kognitīvi biheiviorālo psihoterapiju un strādā arī kā terapijas speciālists. Dažkārt terapijas laukā apgūtais ir noderīgs, strādājot ar organizācijām un otrādi, tādēļ Katrīna labprāt dalās ar savu pieredzi terapeitisko pieeju izmantošanā organizācijās.
Katrīna ir ieguvusi Maģistra grādus organizāciju psiholoģijā un filozofijā Latvijas Universitātē.
Katrīnas viedoklis par personāla vadības un darba tirgus jautājumiem ir augstu novērtēts un bieži tiek atspoguļots sabiedriskajos medijos.

Dalības maksa vienā darbnīcā 90 EUR.
Dalība visās 5 darbnīcās – 400 EUR.

Žurnāla "Ir Nauda" gada abonenti darbnīcām saņem 20% atlaidi - dalība vienā darbnīcā 72 EUR, visās 360 EUR.
Atlaides nesummējas.

Visas cenas norādītas ar PVN.
Piesakieties abonēt šeit: https://ir.lv/abonesana, rakstiet: [email protected] vai zvaniet - 27734907.
Ja vēlaties pieteikt vairākus dalībniekus no viena uzņēmuma vai jums rodas jautājumi, sazinieties ar mums: [email protected], 29447030

 

8. jūlijs
IR VASARAS SKOLA BĒRNIEM (8.-12. jūlijs)
IR VASARAS SKOLA BĒRNIEM (8.-12. jūlijs)
29. jūlijs
Vasaras akadēmija jauniešiem “Aktīvs domātājs”
Vasaras akadēmija jauniešiem “Aktīvs domātājs”
5. augusts
IR VASARAS SKOLA BĒRNIEM (5.-9. augusts)
IR VASARAS SKOLA BĒRNIEM (5.-9. augusts)
5. augusts
IR VASARAS SKOLA BĒRNIEM (5.-16. augusts)
IR VASARAS SKOLA BĒRNIEM (5.-16. augusts)
12. augusts
IR VASARAS SKOLA BĒRNIEM (12.-16. augusts)
IR VASARAS SKOLA BĒRNIEM (12.-16. augusts)

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu