Vasaras skola "Game On Climate Change" • IR.lv
10. augusts 2020
Vasaras skola “Game On Climate Change”
10. augusts 2020
Vasaras skola “Game On Climate Change”

Vasaras skola “Game On Climate Change”

PIETEIKŠANĀS BEIGUSIES.

Vasaras skola 15-19 gadus veciem jauniešiem, kuras dalībnieki izzinās dažādus ar klimata pārmaiņām saistītus procesus, apzināsies savu lomu tajos, uzzinās un plānos, kā ikdienā rīkoties, lai atstātu mazāku negatīvo ietekmi uz vidi, lai šādai rīcībai motivētu citus.
Vasaras skolu "Game On Climate Change" piedāvā Latvijas Dabas fonds sadarbībā ar IR, un tā ir daļa no starptautiska projekta “GameON! Neļausim klimata pārmaiņām uzvarēt” (“Game on! Don’t let climate change end the game”), kas ir 10 partneru 8 Eiropas valstīs veidota iniciatīva jaunatnes aktivizēšanai cīņā ar klimata pārmaiņu radītajiem draudiem cilvēces nākotnei. Papildus informācija.
Latvijā projektu īsteno Latvijas Dabas fonds. Projektu līdzfinansē ES DEAR (Development Education and Awareness Raising) programma un LR Kultūras ministrija.
25 vasaras skolas dalībnieki tiks izvēlēti, izvērtējot pieteikuma anketas. Dalība skolā būs BEZ MAKSAS.

Skolas dienas plāns:

  • Rīta daļā 10.00-13.00 plānotas aktivitātes, lai iepazītu dienas tēmu, jomas radītos izaicinājumus klimata izmaiņu jautājumā.
  • 13.00-14.00 plānota pusdienu un atpūtas pauze.
  • Skolas pēcpusdienas daļā 14.00-17.00 plānots iepazīt jau esošus risinājumus un izstrādāt idejas risinājumiem savā, savu tuvāko cilvēku, kā arī plašākas sabiedrības mērogā. 
  • Pirmajā un pēdējā vasaras skolas dienā būs atšķirīgs plānojums - pirmajā dienā dienas pirmā puse veltīta, lai iepazītos, bet pēdējā diena veltīta vides risinājumu hakatonam un ideju prezentēšanai citiem dalībniekiem un sadarbības partneriem, kā arī svinīgajam noslēgumam.
    Plašāka informācija par skolas programmu: https://docs.google.com/programma

Plānotās tēmas tiks apgūtas gan ekspertu vadībā, gan pašu dalībnieku izpētes procesā.  Aktivitātes tiks organizētas tā, lai sākumā jaunieši izzina problēmas dažādos aspektus, izvērtē, kā tā atspoguļojas viņu ikdienā, tad uzzina par dažādiem iespējamajiem risinājumiem, tostarp ekspertu vadītās aktivitātēs, un visbeidzot plāno, kā šos risinājumus ieviest savā un, iespējams, arī citu ikdienā. Tēmas tiks apgūtas, izmantojot spēles elementus, veicinot sadarbības spējas, komunikācijas prasmes un  izpratni par sociāli atbildīgu rīcību.

Nometnes noslēgumā notiks “Vides hakatons”, kura ietvaros jauniešiem komandās būtu jāizstrādā oriģināls risinājums cilvēku negatīvās ietekmes uz vidi samazināšanai.

Vasaras skolu vadīs Edīte Sarva, Iespējamās misijas absolvente, bioloģijas un dabaszinību skolotāja.
Viņai palīdzēs Lauma Žubule, neformālās izglītības trenere, organizāciju psihologs, supervizors / koučs un Rūta Abaja, bioloģijas, ekoloģikas pētniece un projektu vadītāja Vides risinājumu institūtā, sugu un biotopu eksperte, permakultūras entuziaste.

Dalībniekiem tiks nodrošinātas pusdienas, launags un dzeramais ūdens, kā arī visi nepieciešamie resursi.
Skola ir reģistrēta kā dienas nometne jauniešiem un notiks saskaņā ar  Veselības ministrijas vadlīnijām nometņu rīkotājiem: Vadlīnijas nometņu rīkotājiem.

25 skolas dalībnieki tiks izvēlēti, izvērtējot pieteikuma anketās pausto motivāciju. Vērtēšanas kritēriji atrodami šeit: https://docs.google.com/kritēriji
Tam jāieplāno vismaz 1/2 stunda!
Pieteikšanās termiņš līdz 24. jūlijam!

Skolu piedāvā Latvijas Dabas fonds sadarbībā ar IR. Projektu līdzfinansē ES DEAR (Development Education and Awareness Raising) programma un LR Kultūras ministrija.

                                        

10. jūnijs
IR VASARAS SKOLA BĒRNIEM (10.-14. jūnijs)
IR VASARAS SKOLA BĒRNIEM (10.-14. jūnijs)
10. jūnijs
IR VASARAS SKOLA BĒRNIEM (10.-21. jūnijs)
IR VASARAS SKOLA BĒRNIEM (10.-21. jūnijs)
17. jūnijs
IR VASARAS SKOLA BĒRNIEM (17.-21. jūnijs)
IR VASARAS SKOLA BĒRNIEM (17.-21. jūnijs)
8. jūlijs
IR VASARAS SKOLA BĒRNIEM (8.-12. jūlijs)
IR VASARAS SKOLA BĒRNIEM (8.-12. jūlijs)
29. jūlijs
Vasaras akadēmija jauniešiem “Aktīvs domātājs”
Vasaras akadēmija jauniešiem “Aktīvs domātājs”

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu