Ekonomikai ar naudu nepietiek

5

Komentāri (5)

Artūrs Ozols 15.06.2024. 11.53

P. strautiņa raksts ,ka parasti , ir savdabīgs , ne tāds ka citiem finanšu nozares apskatniekiem . Nu kaut vai – demotivācijas teorijas apraksts. Visus neatkarīgās Latvijas gadus uz finanšu nozari esmu skatījies tikai un vienīgi kā uz specifisku uzņēmējdarbības formu. Šo pozīciju stiprinot ar izlasītām pārdesmit banku un biržu aprakstnieku grāmatām manā grāmatplauktā . Jāteic ka nozare pēc 1973.gada ir ļoti izmainījusies, faktiski tā strādā nesalīdzināmi ar pagātnē vērojamo . Finanšu masa pasaulē ir kļuvusi par pilnīgi patstāvīgu un neatkarīgu ekonomikas lielumu . Vai ik dienu pieķeru sevi pie domas ,ka finanšu sistēma pasaulē operē neatkarīgi no politiķu stāstījumiem ,valdību pozīcijām un pamatekonomikas nozaru darbības. Šajā patstāvīgi operējošajā finanšu sistēmā , bankas ir tikai instruments sistēmas sasaistei ar ražojošas un pakalpojumus sniedzošajam ekonomikas sfērām .

0
0
Atbildēt

1

    Artūrs Ozols > Artūrs Ozols 15.06.2024. 12.26

    Ekonomikai ar naudu nepietiek ! Tā Strautiņš . Bet vai tā problēmu uztver mūsu valdība , Saeimas likumdevēji – deputāti ? Valsts parāda skaitļu dinamika pēdējā desmitgadē liecina ,ka šī ir mūsu valdošo ekonomikas procesu (NE)izpratnes pamatpozīcija. SVF viena no tabulām virsrakstā rakstot “Extemal debt/GDP ” proti , ārējais parāds izteikts kā indekss procentos , raksta īpatnus skaitļus ,Latvijai – 100,5 , Igaunijai – 84,7 ,bet Lietuvai – 67,6 !!! Kas pierastā banku atskaišu tabulā attiecīgi LV ir 43,6% ,EE- 23,7% ,LT – 48,6% pret IKP . 2022.g. IKP tekošajās cenās LV bija – 39,5 ,EE- 36,18 , LT – 61,79 miljardi eiro ! Latvijas 18 miljardu valsts parāds pret Igaunijas 8 miljardiem izsaka daudz ! Var tikai pavīpsnāt par faktu ,ka dzīve uz parāda vēlētājiem liekas tīkama un JV tiek it visur iebalsota uz urrā ! Latvijas ekonomiskajā pārvaldībā ir ielavījusies tieksme dzīvot uz parāda un brīnīties ,ka bankas parādniekiem “nedodot” kredītus .

    0
    0
    Atbildēt

    1

    Artūrs Ozols > Artūrs Ozols 15.06.2024. 12.36

    Pēdējo iepriekšējo teikumu rakstīju apzināti ,jo valsts parāds nefinansējas kā uzņēmējdarbība ,bet gan tiek pirkts un pārfinansēts iepriekš aprakstītajos finanšu tirgos , kur bankas pamatā ir tikai operāciju izpildītāji . Šis fakts tikai apstiprina teikto ,ka finanšu sistēma ir autonoms spēlētājs un sadarbojas ar valstu valdībām uz atšķirīgiem principiem ,ja salīdzina ar banku kreditēšanas pamatnosacījumiem .

    0
    0
    Atbildēt

    1

    Artūrs Ozols > Artūrs Ozols 21.06.2024. 11.24

    izlasījis internetā tekstu par jaunāko finanšu tirgus tirdzniecības robotu , kura programmatūrā ietilpināti mākslīgā intelekta risinājumi ,kas paceļot efektivitāti par 25-30% , nolēmu rakstīt šo komentāru . Iestiguši Latvijas 15 miljardu budžeta rāmī , mēs pat neinteresējamies par to cik liels ir pasaules finanšu tirgus . Internets man atbild ,ka 2023.g. tas esot sasniedzis 7 kvadriljonus $ lielu summu (!!!) . Valūtas tirgus DIENĀ tirgojot 6,6 triljonus dolāru ! Salīdzinājumam – akciju tirgus dienā tirgojot ap 200 miljardu $ apjomu ! Un te , Latvijas ekonomikai naudas nepietiek ! Neaicinu spekulēt forex tirgū , tur ar peļņu tirgojot maksimums 10% , parasti 5% . Bet vel ir kādi 5000 instrumenti kurus pielieto finanšu tirgus operācijās un te nu būtu pamatīgi jādomā , ko un kā darīt , lai mēs izrautos no atpalicības slazda un ieietu pelnošā pasaulē . Interesanti ,kas to varētu uzsākt un kam šāda iniciatīva būtu jāatbalsta ? Jā ,tekstā par robotu bija teikts ,ka par 100% mūsdienās visa esot robotu tirdzniecība ,jo ar prātu cilvēks elementāri atpaliek ! Varbūt tā tad arī ir mūsu kaite !

    0
    0
    Atbildēt

    0

Uldis.M42 14.06.2024. 11.18

Neskatoties uz Dombrovska un Kariņa aizņemtiem un izvazātiem 20 miljardiem, Latvija būtiski atpaliek no kaimiņiem, kuriem nav parādu un kuri 1991. gada 21. augustā bija tādās pat starta pozīcijās kā mēs, toties mūsu varu sagrābušās prokremliskās kleptokrātijas un sodomijas saimnieki, pateicoties korupcijai, ir sagrābuši miljardus.

0
-1
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar: