Žurnāls: Vai likumgrozījumi glābs jauniešus no narkotiku pārdozēšanas?
1Saistītie raksti
Pusdienās /
23. oktobris
«Atvēziens mums ir grandiozs!»
Radars /
9. oktobris
Radars Latvijā
Bizness pasaulē /
6. oktobris
Bīstamā leiputrija
Vēsture /
2. oktobris
Lauzto dvēseļu dārzs
Komentāri (1)
Uldis.M42 06.06.2024. 11.44
Lai mazinātu nāvju gadījumu no fentanila, ir jādekriminalizē kanabis, lai apzinīgākie lietotāji varētu paši sev audzēt zāli, vai pirkt to tikai no uzticama pārbaudītāja audzētāja vai starpnieka un lai samazinātu organizētās noziedzības un Čevera, Trulā, Ādamsona, Jaundžeikara, Godmaņa, Mūrnieces un Kazlovska selekcionētās padumjās milicijas peļņu un iespēju, ka lietotājus apzināti uzsēdina uz opiātiem. Ja valsts to lietu ņemtu savā stingrā kontrolē un apliktu ar akcīzes nodokli, cena vienalga būtu mazāka, nekā nezināmas izcelsmes vielām, kas nāk no Nodrošinājuma valsts aģentūras.
Ja agrāk čigāni mūsu sētmalēs augušai kaņepei jauca klāt heroīnu, tad tagad jau ir sintezēti opiāta surogāti, kas praktiski neko nemaksā: fentanils vai tam analogais China White, kas ir nesalīdzināmi bīstamāki un rada daudz ātrāku pieradumu.
Lai arī THC un CBD ir bīstamas psihotropas vielas, kas izraisa depresiju un bojā veselību, no to pārdozēšanas neviens nemirst, jeb miršanas gadījumi ir saistīti ar kādām kaitēm.
Atgādināšu, ka mafijas uzplaukums ASV bija tieši sastīts ar Sauso likumu, kas darbojās no 1920. līdz 1933. gadam.
Ja būtu mērķis mazināt marihuānas lietošanu, tad par pat pašu niecīgāko daudzumu organismā par to varētu padzīt no priviliģētām mācību iestādēm un ieviest profesijas aizliegumu policistiem, skolotājiem, mediķiem un karavīriem, bet pret visiem pārējiem attiekties kā tiem, kuru alkohola daudzums organismā pārsniedz pieļaujamo.
0