Reforma vai revolūcija?

5

Komentāri (5)

Sskaisle 03.02.2024. 09.55

Par vēsturi – būtu mana teikšana – es noteikti atceltu paredzētās valsts aizsardzībvas mācibas un noteikti papildus liktu pamatizglītības stundas, tai skaitā – vēstures stundas.
Tās ir daudz daudz par maz.

Lūk, J.Dripe sarakstījis sabildējis grāmatu Kultūrtelpa – par 21.gs. kultūras cetlnēm Latvijā – jaunceltām un pārbūvētām. Ļoti skaista grāmata, loti kvalitatīvi foto, iesējums , bet saturs mani satriec ar – nu laikam nevērību pret vēsturi , mūsu kultūru. Un ja to nezinātu es vai cits mana sociālā statusa cilvēks ir ok, nevar visu zināt, bet Jānis Dripe taču ir pie mūsu inteliģences zieda – proti , par LU centrālo bibliotēku viņš raksta – baltvācu tirgotāja Kerkoviusa nams. Ja vēl būtu – tirgotāju, bet lieta tāda, ka Kerkovius ir viens no tiem baltvāciešiem – 5 gadus Rīgas mērs , kuri mums ir radījuši mūsu superskaisto Rīgu, kurš savu gleznu kolekciju ziedoja Mākslas muzejam , kura ēkas celtniecību viņs arī ierosināja – īsāk sakot -kāpēc mēs noniecinām, noliedzam tos cilvēkus, kuriem mēs esam pateicību parādā par sodienas skaistumu – un vēlreiz- ja to dara prominences ….
vel un vēlreiz – ja mums nebūs mūsu kultūratmiņas, mūsu vēsturiskās atmiņas, mūsu cieņa pret tiem, kuri mums labu darījuši – tad tāda valsts aizsardzības mācība vienkārši nav vajadzīga !

un tas nu atkal reiz ir cieti !

0
-1
Atbildēt

0

Sskaisle 03.02.2024. 09.43

vēl – par korupciju – man novērojums un secinājums ir tāds, ka kopš tā brīža , kad tika izveidots MAF – tas ir, kad valsts !!!! lemj, kuram medijam pieškirt, kuram nepiešķirt papildus naudu – tad vairs nav plašu rakstu ne par partiju programmām, ne par politiķu pierādītām vai nepierādītām, kur nu vel notiesātām korupcijas shēmām

normāli? Demokrātijā tas ir normāli, ka varas partijas finansē medijus pēc saviem ieskatiem?

ombuds rožkalne tiesājas par savu labo vārdu, bet ne par sabiedrības tiesībām uz patiesu, neatkarīgu informāciju

Lūk, šajā numurā ir raksts Zaudētās cerības, par Ukrainas būt vai nebūt . Un es varu tikai piekrist, ka lielā mērā tas ir jautājums par demokrātijas likteni Eiropā un pasaulē – būt vai nebūt.

Un valsts nopirktie mediji jau ir viens no pirmajiem soļiem , lai tā demokrātija tomēr nebūtu. Un tas briesmīgi baida, briesmīgi.

0
-1
Atbildēt

0

Sskaisle 03.02.2024. 09.37

un tomēr – par mediju lomu un par mūsu sabiedrību –
lūk , lasu jauno Lauku māja. Latviešu ģimene ar 4 bērniem dzivo Zviedrijā un dzīvo loti labi, jo ir čakli un atbildīgi un valsts viņus par to nevis soda un moca , bet atbalsta. Un tā tie latvieši aizbēg no šejienes. Bet ne par to ir runa – jo tas nekas jauns nav. Bet- lūk, viņi stāsta, ka Zviedrijā loti aktīvi un intensīvi sabiedrību informē par gatavošanos karam – regulāri!!!! – avīzēs, žurnālos un interneta portālos ir saraksti ar pirmās nepieciešamības lietām, ar instrukcijām kā rīkoties utt. Kā ir pie mums – sārts , nra.lv stāsta, ka pie mums arī var būt kā bija ukraiņu Bučā – un viss. Ievadīju google jautājumu = ko darīt ja sākas karš un pēdējoreiz IR par to ir rakstījis 2015.g. Pēc Krimas okupācijas. Normāli?!
Vēlreiz – normāli?! Kā valsts vara pret mums attiecas ? Nu cilvēki mīļie – nu tas nav normāli, nu nav.

0
0
Atbildēt

0

Sskaisle 01.02.2024. 06.25

Ko vel esmu ievērojusi, novērojusi un kas mani ļoti loti ļoti uztrauc – proti, mēs neprotam komunicēt, vara neprot sarunāties ar sabiedrību, vara ir nenormāli tālu un augstu , augstprātīga. Partijām pat nav normālu programmu, lai to īstenotu. lai cilvēki tās lasītu un tad izlemtu, kura no tām atbilst viņu interesēm. Pirms vēlēšanām tiek solīts uz nebēdu un politiķi , kuri tikko vēl gļēvi un truli taisnojās par korupciju, jau atkal sola, ka ir īstie glābeji un darītāji

Vienlaicīgi – medijos arvien biežāk skan , laikam tācu atkal čekistu, palaistā doma, ka tautai ir jātur ciet mute . Ka valsti kritizēt nedrīkst, jo tas ir kremļa interesēs.
Normāli? Hallo – mums ir demokrātija, jeb tomēr tā ir beigta un pagalam un mes to pat neesam pamanījuši?
Ko saka čakša – galvenā problēma esot komunikācija. Nevis viņas un viņas partijas nespēja atteikties no izškērdības, no nespējas reformēt pašu IZM un tad elastīgāk un atbildigāk reformēt visu skolu sistēmu ir problēma, bet neprasme pārliecināt tautu, ka tās apcirpšana un tās vides iznīcināšana ir pašu interesēs.

Tas nav normāli. Nevar demokrātija pastāvēt nedemokrātiskā veidā. Pat briesmu brīdī ir jāprot sarunāties

Manuprāt, vajag celt augšā un runāt par to kā beidza pastāvēt Senās Grieķijas civilizācija. Kā Atēnās notika smagas cīņas sabiedrībā – kur un kā tērēt naudu , kā Temistoklam izdevās pārlieicnāt grieķus naudu investēt flotes būvniecībā un karaspēka apbruņošanā. Un kā cieta pats Temistokls un kā izdevās mazajai vājajai grieķu demokrātijai uzvarēt un padzīt no savas zemes superspēku – persiešu impēriju. Un kas notika pēc tam, kad demokrātija izjuka, jo grieķi vairs nespēja vienoties, sāka cīnīties paši savā starpā

Nu es te velku paralēles – mums arī varneši ir sevi nodrošinājuši tik ciniski netaisnīgi, negodīgi, ka tam jau nav tikai morāla ietekme uz sabiedrību, bet arī praktiska -daudzi cilvēki, tie kuriem nekas netiek no varnešu dzīru galda, vairs netic tādai varai, kas gādā tikai par sevi

+1
-1
Atbildēt

0

Sskaisle 01.02.2024. 06.05

Labrīt. Vai tad nebija tā, ka vispirms pēc ļeņina mācības bija jāsagrābj valdība un mediji?
Vakar izturēju un noskatījos līdz beigām Dombura Kas notiek Latvijā par jauno !!! izglītības reformas modeli. Man bija ļoti grūti izturēt, jo biju nenormāli vīlusies, ka arī ar pedagoģiju saistītie brēca un neviens neklausījās. Es domāju, ka tas ir tāpēc, ka nr1 – mums nav ellementāra kultūra, un nr 2 -problēmas ir ielaistas – kā teiktu ļeņins – kad apakšas vairs nevar pa vecam, bet augšas negrib to saprast un mainīt lietas – augšas nevar . Un ta ir tik daudzās nozarēs.
Es brālim jau sen žēlojos, ka Latvijā laukos slēdz pasta nodaļas, aptiekas, doktorātus , skolas, ka tos laukus, kurus “uzcēla” un mums atstāja iepriekšējās paaudzes, šī alkatīgā , bezatbildīgā paaudze vieglu roku iznīcina.

Brālis man saka – Zviedrijā esot tāpat – viss tiekot centralizēts un mazpilsētiņās un ciematos neesot ne pasta, ne ārsta, ne skolu. Arī baznīcas masveidā tiekot slēgtas. Es nezinu, ko ar saviem laukiem dara kaimiņi – igauņi un lietuvieši. Savulaik – pirms pāris gadiem par Igauniju rakstīja, ka viņi papildus lauku attīstībai paredzējuši cik tur miljonus . Lai cilveki varētu dzīvot laukos un strādāt attālināti.

Bet – lietas būtība ir tāda, ka Zviedrijā praktiski katrai ģimenei , katram cilvēkam ir mašīna un ir nauda , lai ar to mašīnu brauktu. Pati savulaik Dienvidzviedrijā redzēju un brīnījos, ka asfaltēti ir pat vismazākie lauku ceļi. Tāpat medicīnas , NMP dienestu utt. darbība ir tomēr daudz daudz atbildīgāka, kā Latvijā.
Līdz ar to – mans viedoklis ir ciets – valsts un konkrēti – varas partijas , nespēj risināt problēmas. Vienīgais, ko viņi spēj – grābt miljonus un vienādi vai otrādi likt savos kontos, kabatās un īpašumos.

Vakar diskusijā par reformu izskanēja tik daudzas patiesības, t.sk. – pretrunīgas patiesības un viena no tām bija tāda, ka laikam ta bija Mērsraga vsk. , kurā viena mācību gada budžets skolotāju algām un personālam ir 30 000 eur. Un ka tas ir mazāks !!!! , kā mūsu valdība notriec vienam lidojumam privātā lidmašīnā .

Manuprāt, tas parāda būtisku lietu – ja mēs visi esam valsts, tad mums būtu jāspēj domāt un risināt problēmas taisnīgi un valstiski. Bet tā nav. Nepārsteidz situācija ar pastu, jo – nu vēlreiz- nu kura nozare ir sakārtota ? Kurā ministrijā norit normāls, atbildigs ,uz visu sabiedrību un valsti orientēts darbs?

+2
-2
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam