Nodokļu eksperiments, kas var noslāpēt investīcijas un biznesa aktivitāti

4

Komentāri (4)

lindab456 25.07.2023. 12.47

Manuprāt, problēma tiek skatīta atrauti no konteksta. La nonāktu pie gala secinājuma, raksts argumentē ar visu iespējamo, bet nerunā par Latvijas banku situāciju, ka neesam novērtējuši, nosargājuši savas nacionālās bankas ( Hipotēku, Zemes, Krājbanku), ka esam kļuvuši atkarīgi, par nacionālo banku lomu tautsaimniecībā, varbūt pat atskatoties uz pirmās brīvvalsts pieņemtām izvēlēm un ekonomikas uzplaukuma pamatu.

0
0
Atbildēt

0

kolpants 24.07.2023. 15.14

Nodokļi var noslāpēt arī vietējo uzņēmēju vēlmi veidot uzņēmumus, vai tieši pretēji – tas var būt veids, kā panākt, lai lielāka daļa uzņēmīgo cilvēku sāktu uzņēmējdarbību. Tāpēc eksperimenti ar nodokļiem maksā ļoti dārgi. Piemēram, ideja par tā saucamo virspeļņas nodokli bankām nozīmētu, ka, pirmkārt, investori vairs nevar rēķināties ar paredzamu un valdības deklarācijai atbilstošu nodokļu politiku. Ir risks zaudēt jau esošās investīcijas (notiek kapitāla aizplūšana) un daudz grūtāk būs piesaistīt Latvijai jaunu kapitālu, kā arī uzņēmumus.

Сейчас из-за высоких кредитных ставок бизнес выбирает Литву и Эстонию. И это факт против предположения автора.

0
0
Atbildēt

0

lindab456 24.07.2023. 13.45

Pārliecinošs raksts, bet ar nosacījumu, ka esam konseventi un visi minētie apsvērumi attiecas uz tautsaimniecību kopumā.
Vēl labāk būtu, ja izklāstītie principi tiktu piemēroti nozarēm, kas gadu desmitiem neattīstās, ir iestrēgušas, nes zaudējumus. Vēl jo vairāk, ja šāda stagnācija ir izveidojusies likumdošanas rezultātā, kā tas ir noticis ar denacionalizēto namu īres tirgus segmentu, kas savukārt ir cieši saistīts ar pilsētas vēsturiskā centra saglabāšanas, attīstības jautājumiem, pilsētas depopulāciju, vēsturiskās kopienas zaudēšanu, pilsētnieku labklājības problēmu.

0
0
Atbildēt

0

kolpants 21.07.2023. 10.02

Всё бы по теории верно. Да вот практика говорит другое-банки и без всякого сверхналога в Латвии весьма лениво кредитуют, особенно большие. Да и зачем им рисковать, когда на росте еврибора такая прибыль?
Так что скорее наоборот, отбор прибыли заставил бы активнее кредитовать, чтобы потом зарабатывать.
Но автора можно понять.. Для этого банки ее рабочее место и содержат, чтобы она их интересы лоббировала.

+1
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam