Astoņi labas dzīves principi pilsētā
3Saistītie raksti
Tops /
3. novembris
Kur labāk dzīvot?
Komentārs /
9. oktobris
Latvijas lokomotīve
Viedoklis /
3. oktobris
Robeža – cieņa. Kā aizstāvēt šo vērtīgo teritoriju ceļu satiksmē?
Viedoklis /
3. jūnijs
Grīziņkalna apkaimes advokāti – kā veidot zaļāku un labiekārtotāku pilsētu
Komentāri (3)
lindab456 29.01.2019. 18.20
Attēlā it kā nekas īpašs- necils silikāta ķieģeļu žogs, krāsota koka ēka, mūra ēka, perspektīvā – parka ainava. Bet piesaista uzmanību. Kāpēc? Man tās ir sajūtas, atmosfēra, pilsētvide kā kopdarbs, ilgstoši laikā, likumsakarību un nejaušību rezultāts, personificēta, unikāla.
Tikai loģiski būtu to konfrontēt ar unificētu, sterilu, plānveida būvniecības pilsētvidi, it īpaši, ja tā veidota noslaukot iepriekšējo pieredzi un uzurpē ainavu ar vienveidīgu izteiksmes valodu.
Šai sakarā jāsaka, ka māksla ir paradoksu valoda un paver iespējas arī pilnīgi citam skatījumam. Manā pieredzē tāds ir J. Baklāns, 70.gadu urbānists, gleznotājs, kas absolūti neiespējamā kārtā ierauga un iemieso atmosfēru pilsētainavā ar padomjlaika blokmājām. Izmantoju iespēju atgādināt par J. Baklānu, urbānajām ainavām un par dažādību un līdzāspastāvēšanu.
1
lindab456 > lindab456 30.01.2019. 17.14
Maskavas forštatei, pateicoties izvietojumam, ir izdevies ilgāk saglabāt savu savdabību. Procesiem MF ir zināma līdzība ar notiekošo t.s. Miera ielas rajonā, kur vecās ēkas pamazām tiek nojauktas un ir tendence īpašumam koncentrēties vienās rokās. Argumenti vēsturiskās apbūves izretināšanai ir, ka tas tiek darīts attīstības vārdā un, ka otršķirīgas, arhitektoniski mazvērtīgas ēkas renovēt nav mērķtiecīgi, ka saglabājami ir tikai atsevišķi izcili arhitektūras pieminekļi.
Atstājot visu tirgus pašplūsmā, tuvākā nākotnē gleznaino, romantisko ieliņu un iekšpagalmu vietā būs kvartālu kompleksa apbūve ar atsevišķiem arhitektūras pieminekļiem- pērlēm kā dekoru. Dabā to varētu salīdzināt ar biotopu un stādītu mežu.
Tas ir iespējams zināmā mērā tādēļ, ka nav izpratnes, ka vērtība ir ne tikai atsevišķiem arhitektūras pieminekļiem, bet vēsturiskajai pilsētvidei kā vienotam veselumam, ar plānojumu, zaļumiem, apbūvi un iedzīvotājiem. Ne velti RVC iezīmē teritoriju, nevis izceļ atsevišķus objektus.
0
Sskaisle 29.01.2019. 09.46
nevajag līst mūsu dārziņā, ka viss ir slikti – paši zinam, jautājums – ko darīt, kā darīt?
Par to uzrakstiet 1
0