Izlūks ar segvārdu “Antivīruss”

14

Komentāri (14)

AK 15.10.2017. 11.28

Nesaprotu, kā valsts varas iestādes rietumos, īpaši institūcijas, kas tādā vai citādā veidā saistītas ar drošību, var izvēlēties Krievijas produkta lietošanu? Vai nu lēmumu pieņēmēji ir obamveidīgi labticīgie muļķi, vai arī diversanti.
…………….
Es pat privāti telefonā un datorā izvairos no programmatūrām un aplikācijām, kas izstrādātas RU vai Ķīnā, vai arī pakalpojumiem, kam serveri atrodas aizdomīgās valstīs.
…………….
Protams, rietumnieki nav diez ko labāki privātas informācijas apkopošanā “drošības” nolūkos, bet rietumos problēmu gadījumā var vismaz mēģināt iztiesāties, un ir kāda cerība vismaz uz zināmu objektivitāti. Austrumos un pārējā pasaulē iespēja pierādīt savu taisnību pret varasiestādēm – ir 0.
…………….
Protams, ja rietumos pie varas vēl paris desmitgades būs visāda kreisā liberālšļura, kas metodiski pēdējās desmitgadēs veido rietumos Orvela 1984, tad jau pēc kāda laika vairs nebūs nekam nozīme, jo arī rietumos, tapat kā austrumu totalitārismos, būs viens pareizais viedoklis, un sava informācija un domas būs jāslēpj.

+2
-1
Atbildēt

2

    Antivirus > AK 16.10.2017. 01.08

    Tiem, kuri ir apsēsti slimu galvu radītām teorijām “viņi paši raksta vīrusus” jeb riepu ražotāji kaisa naglas uz ceļiem un farmaceitiskās kompānijas izsmidzina gripas baciļus, daži fakti par Kaspersky Lab karsto galvu atvēsināšanai. Pirms par kaut runā, ir labi to arī iepazīt, vai ne?

    1. Kaspersky Lab ir starptautiska uzņēmumu grupa ar holdingu, kurš reģistrēts Apvienotajā Karalistē.

    2. Kaspersky Lab vadītājs ir iniciators “interneta policijas” izveidei, lai cīnītos ar kibernoziedzību, kurai, kā zināms, valstu robežas neeksistē. Viņš kopš 2000. gada, tiekoties ar valstu vadītājiem un augstām amatpersonām, ir popularizējis šo ideju, kamēr 2015. gadā tika radīta īpaša Interpola vienība. Šobrīd Kaspersky Lab un Interpola sadarbība līdz ar jauna sadarbības līguma parakstīšanu pirms dažām dienām 12. oktobrī, paplašinās. Par to var lasīt Interpola preses ziņā: https://www.interpol.int/News-and-media/News/2017/N2017-137.

    3. Kaspersky Lab ir līderis pasaulē korporatīvo gala iekārtu aizsardzības risinājumu jomā. Tam par apstiprinājumu var minēt tūkstošiem pierādījumu. Svaigākais no tiem ir ASV analītiskās kompānijas Gartner lietotāju aptaujas rezultāti, saskaņā ar kuriem 2017. gada Platīna balvu saņem Kaspersky Lab. Viņam ar Zelta balvu seko ASV uzņēmums Symantec. Detaļas pieejamas visiem šeit: https://www.gartner.com/reviews/customer-choice-awards/endpoint-protection-platforms.

    4. Kaspersky Lab vadītājs un izveidotājs Jevgēņijs Kasperskis ASV ir atzīts kā viens no IT nozares 25 lielākajiem vadītājiem-inovatoriem pasaulē 2017. gadā. Detaļas varat lasīt šeit: http://www.crn.com/slide-shows/channel-programs/300089801/the-top-25-innovators-of-2017.htm/pgno/0/18?itc=refresh.

    5. Kaspersky Lab kopā ar McAfee, Nīderlandes policiju un Eiropolu ir izveidojuši projektu https://www.nomoreransom.org/, kas daudziem tūkstošiem šifrējošo izspiedējvīrusu upuru jau ir palīdzējis atgūt datus, nemaksājot kibernoziedzniekiem. Kā tas viss radās, noķerot vīrusa CoinVault radītājus un izplatītājus jūs varat uzzināt Kaspersky Lab Globālās analīzes un izpētes komandas eksperta Jornta Van Der Vīla stāstā, kurš tajā visā bija viens no galvenajiem personāžiem. Video ierakstīts Rīgā: https://www.youtube.com/watch?v=_92bcCfsnjA.

    Šādā garā var turpināt bezgalīgi … bet apstāsimies mirkli pie “viedokļa” rakstā minētā The New York Times. Tur, kā parasti, atsaucoties uz anonīmu avotu, tiek stāstīts, ka ASV specdienesti esperimentāli ir konstatējuši, ka Kaspersky Lab programmatūra detektē viņu slepenos materiālus un tā ir sensācija. Kas ir slepenie materiāli, par kuriem sākās jezga jau 2015. gadā un turpinās tagad? Tā ir programmatūra spiegošanai, kas pēc būtības maz atšķiras no tā, ko mēs ikdienā saucam par ļaunprogrammatūru vai datorvīrusiem. Tā pārsvarā balstās uz ievainojamībām programmatūrā, kur mēs visi ikdienā izmantojam. Kaspersky Lab ir labākais pasaulē gan ievainojamību izmantojumu (exploit), gan ļaunprogrammatūras detektēšanā. Tas ir nomērīts neskaitāmos testos un nav pat apšaubāms. Tas, ko The New York Times apraksta kā sensāciju ir vienkārši Kaspersky Lab risinājuma ikdienas darbs, detektēt ļaunprogrammatūru. Tas, ka ļaunprogrammatūra ir ASV valsts radīta (state sponsored) … arī ir konflikta sāls.

    +1
    -2
    Atbildēt

    1

    basta > Antivirus 16.10.2017. 13.44

    Civilizētā pasaulē nav pieļaujama noziedznieku valstu un noziedznieku nāciju darbošanās tik jūtīgās nozarēs, kā kiberdrošība, aizsardzība, sabiedriskā drošība, enerģētika, transports, pārtikas ražošana un citās.

    0
    0
    Atbildēt

    1

    Antivirus > basta 18.10.2017. 11.02

    Varētu lūdzu sarakstu ar “noziedznieku nācijām”?

    0
    0
    Atbildēt

    0

    basta > AK 16.10.2017. 13.50

    Rakstot 1984, Orvels smēlās iedvesmu Spānijā komunistu, t.s. Republikāņu, plosīšanās laikā.

    0
    0
    Atbildēt

    0

Neticis 14.10.2017. 20.30

Ja neskaita iespēju ar “otkatiem” sponsorēt dažu personu un partiju intereses, vispār nav skaidrs, kāpēc valsts un pašvaldības iestādes neizmanto tikai atvērtā pirmkoda programmatūru.

+2
-1
Atbildēt

0

basta 14.10.2017. 13.09

Aizliegt Kaspersky vīrusu nozīmētu klaju naidīgumu pret Krievijas FSB, jo viņiem bez tā, ko zobos uz šķīvīša ar apzeltītu maliņu pienes Vienotības politiķi un ieliktie ierēdņi, jāzin arī viss, kas notiek reņģēdāju virtuvēs. DP un SAB vieni ar to galā netiek.

+1
-6
Atbildēt

0

Antivirus 14.10.2017. 01.48

Nav pierādījumu, ka Kaspersky Lab programmatūra būtu ļaunprātīgi izmantota! Tāda ir Vācijas atbilde uz ASV mediju publikāciju sēriju, kurā tiek pausti anonīmu personu apvainojumi kompānijai Kaspersky Lab. Jāatzīmē, ka centieni graut Kaspersky Lab reputāciju uzsākās jau pirms diviem gadiem, kad Kaspersky Lab nopublicēja pētījumu par spiegošanas programmatūru Equation, un turpina pieņemties spēkā pēc Jevgēņija Kasperska paziņojuma, ka viņš agresīvi aizsargā savus lietotājus un ir lepns par to.

Sakarā ar mediju publikācijām Vācijas Federālais informācijas drošības birojs (BSI) trešdien ir izplatījis paziņojumu, kurā informē, ka birojam nav indikāciju par to, ka aprakstītais ASV medijos būtu noticis. Tāpat BSI informē, ka nav pierādījumu uzņēmuma Kaspersky Lab nepieņemamai rīcībai vai vājajām vietām tā pogrammatūrā. BSI atzīmē, ka izmanto Kaspersky Lab programmatūru tehniskajai analīzei.

Vācijas Federālais informācijas drošības birojs (BSI), kā arī Vācijas iekšlietu ministrs, jau iepriekš nav atbalstījuši centienus Kaspersky Lab nomelnošanā, norādot uz pozitīvu un uzticamu sadarbību. Arī Austrālija nav atbalstījusi ASV attiecībā uz sankcijām pret Kaspersky Lab. 2015. gadā Kaspersky Lab programmatūra tika izvēlēta Austrālijas premjerministra biroja un ministru kabineta kiberdrošībai un nesen tas Austrālijas medijos ziņoja, ka nesaskata problēmas ar šīs programmatūras lietošanu.

Kompānija Kaspersky Lab, atbildot uz kārtējiem apvainojumiem, ir nopublicējusi kārtējo atbildi.

“Tā kā mūsu izstrādājumu integritāte ir mūsu uzņēmējdarbības pamats, Kaspersky Lab novērš visas ievainojamības, ko ir pamanījis vai par kurām uzņēmums ir informēts. Kaspersky Lab atkārtoti pauž gatavību sadarboties ar ASV iestādēm, lai kliedētu visas bažas, kas tām varētu būt saistībā ar uzņēmuma izstrādājumiem, kā arī tā sistēmām, un goddevīgi lūdz jebkādu atbilstīgu un pārbaudāmu informāciju, kas palīdzētu uzņēmumam tā izmeklēšanā, lai pārliecinoši atspēkotu nepatiesās apsūdzības.”

“Kaspersky Lab nekad nav palīdzējis un nepalīdzēs nevienai valdībai pasaulē nodarboties ar kiberspiegošanu, un, pretēji kļūdainajiem paziņojumiem, Kaspersky Lab programmatūra neietver nekādas neuzrādītas funkcijas, piemēram, sāndurvis, jo tas būtu nelikumīgi un neētiski.”

“Svarīgi arī norādīt, ka Kaspersky Lab atklāj visu veidu apdraudējumus, tostarp valstu sponsorētās ļaunprogrammatūras, neatkarīgi no to izcelsmes vai nolūka.”

Šķiet, ka pēdējais apstāklis ļoti nepatīk dažu valstu specdienestiem, kuri vāc programmatūras ievainojamības, neziņojot par tām programmatūras ražotājiem, piemēram, Microsoft u.c., un uz šo ievainojamību bāzes rada spiegošanas ļaunprogrammatūru. Viņu darbība, neziņojot par atklātajām ievainojamībām, tiešā veidā apdraud arī visus mūs, ieskaitot Latvijas valsti, IR un arī Krišjāni Feldmanu, kurš The New York Times anonīmo avotu vēstījumu ir izpušķojis ar savu pienesumu. Krišjāni, Jūs neesat oriģināls! Pārdesmit gadu laikā fantāzijas par to, ka vadošās pasaulē antivīrusu kompānijas pašas “rada ļaunatūras”, ir dzirdētas ļoti daudz reižu no dažādiem ļautiņiem. Tikai uzņēmējs un politiķis īsti neiederas šo ļautiņu kompānijā …

+2
-6
Atbildēt

0

vvilums 13.10.2017. 15.31

Ka Kaspersky Lab antivīruss ievazāts civilizetā pasaulē kā kiberkara ierocis,bija nojaušams jau pirmsākumos, un tas noteikti tikai apstiprināsies, bet kurš ievazāja tā izplatību valsts iestāžu datoros ir apšaubāmi frukti.

+6
-2
Atbildēt

1

    Antivirus > vvilums 16.10.2017. 01.24

    Te “apšaubāmie frukti” :) No faktiem, kas publicēti civilizētajā pasaulē, ir zināms, ka Kaspersky Lab tieši pretēji, iznīcina jeb neļauj darboties kiberkara ieročiem, tajā skaitā arī ASV radītajiem. Tas arī ir The New York Times un citu mediju rakstu īstais iemesls.

    +1
    -2
    Atbildēt

    1

    vvilums > Antivirus 16.10.2017. 16.43

    No Krievijas pēc definīcijas nekas labs nevar nākt- tikai brāķis, posts un nelaime.

    0
    0
    Atbildēt

    1

    Antivirus > vvilums 18.10.2017. 10.30

    No “definīcijas” izriet, ka Kaspersky Lab nav no Krievijas, jo pagājušo gadu uzņēmums noslēdza ar 8 gada balvām no 15, ko piešķīra Vācijas neatkarīgais antivīrusu testēšanas institūts AV-TEST: https://www.av-test.org/en/award/2016/. Kaut kā neizskatās pēc brāķa, vai ne?

    0
    0
    Atbildēt

    0

rinķī apkārt 13.10.2017. 11.25

…piemēram, aizliedzot Latvijā iegādāties un izmantot tādu programmatūru, kas radīta valstīs ar pretējām ģeopolitiskajām interesēm. ++++ Neiespējami. LR Saeima nav uz to spējīga. Aizliegt Latvijā vienpusīgi tirgot Kaspersky Lab, tas nav tas pats, kas iekļauties kopējā ES vērstajā sankciju kampaņā pret Krieviju.

0
-1
Atbildēt

1

    Antivirus > rinķī apkārt 18.10.2017. 10.52

    Kaspersky Lab programmatūra tiek radīta arī Liebritānijā un Īrijā …

    0
    0
    Atbildēt

    0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam