Novēlojies Zinību dienas raksts Latvijas Bankas izglītības konferences kontekstā
37Saistītie raksti
Viedoklis /
21. novembris
Kāpēc vilcinās ar lēmumu par jaunā izglītības finansējuma modeļa ieviešanu?
Ārpolitika /
20. novembris
Ticot uzvarai.* Vislabākajā skolā
Viedoklis /
20. novembris
Vairāk dienasgaismas mācību iestādēs!
Viedoklis /
18. novembris
Skolotāji – vecāku draugs, nevis ienaidnieks
Viedoklis /
15. novembris
Vai nākotnēšana spēs pavirzīt publiskā un privātā sektora sadarbību?
Komentāri (37)
Ivars Drulle 25.09.2017. 14.31
Šķiet, ka iepriekšējā komentētāja domu gaita ir aizgājusi sānceļos: sakarā ar to, ka mēs esot “homo consumens”, vēsture ir beigusies un nav par ko klaigāt…
Esmu skolotoājs, katru gadu apmēram 20% manas programmas absolventu brauc prom mācīties uz ārzemēm. Šī tendence ir raksturīga apmēram 8 gadus, un kas svarīgi – mācīties uz ārzemēm brauc tikai un vienīgi talantīgākie, spējīgākie un disciplinētākie studenti. Jo viņiem ir “draivs” kaut ko sasniegt. Daļa atgriežas pēc mācībām.
Skolu beidzot, runājam, kādi kuram plāni, un tie, kuri neplāno braukt mācīties uz ārzemēm, parasti kautrīgi nosaka – ai, stāšos tepat kaut kur Latvijā. Intonācija šāda: augstākai latiņai man nav drosmes, es tepat smiltīs parušināšos un paniekošos. Rakstā teiktais par augstskolām lielā mērā ir taisnība, atskaitot dažas izņēmuma programmas.
0
edge_indran 22.09.2017. 13.30
————
1992.gada septembrī Pasaules brīvo latviešu apvienības valdes priekšsēdētājs Gunārs Meierovics žurnālā “Skola un Ģimene” (nr.345) rakstīja:
“Jaunais laiks prasa arī radikālu Latvijas izglītības sistēmas pārveidi. Nepietiek tikai ar to, ka vidusskolu nosauc par ģimnāziju, ja nemainās mācību iestādes gars. u.tt.,u.tjp…”
=======================================================================================
Gunārs Dāvidsons u.c. kungi un dāmas Latvijas Bankā, tie rakstā piesaukti “mēs” – tie jau ir tie pēc G.Meierovica pirms 25 gadiem sāktās radikālās valsts un izglītības sistēmas pārveides procesā radītie “produkti”. Spilgti “homo consumens” – tie paši, kurus aprakstījis ASV Valsts departamenta darbonis F.Fukujama savā slavenajā monogrāfijā “The End of History and the Last Man” (1992).
Priekš kam LB “mēs” uzdod jautājumu “Kādi mēs īsti gribam būt?”, ja vairākuma “mēs” galvās “vēsture ir beigusies” un “homo consumens” tiek uzskatīts par pasaules cilvēces ideāli ideālāko radījumu?
LB “mēs” jābeidz maldināt sevi un sabiedrību, lai IZM un skolotāji var bez kādām liekām raizēm turpināt Boloņas procesā sākto,uzsverot sasniegumus, īpaši LB “mēs”, dzīvus cilvēkus, reālu apliecinājumu Rietumu vērtību ieviešanas triumfam Latvijā.
Ja vēl tiešām atrodas kāds kaut kāds ministrs “ķīlis”, kas neapjēdz esošo situāciju, nesaredz nākotnes ainu, – lai noskatās multfilmu.
“Pasaka par vērdiņu”
https://www.youtube.com/watch?v=zXWuYV3BiUk
0