Bīstamais pirmā ierēdņa amats
21Saistītie raksti
Viedoklis /
15. novembris
Vai nākotnēšana spēs pavirzīt publiskā un privātā sektora sadarbību?
Intervija /
6. novembris
Mums ir laba riska apetīte
Viedoklis /
23. oktobris
Ar inovāciju pret ārstu deficītu: kā motivēt, nevis piespiest?
Viedoklis /
15. oktobris
2025.gads var kļūt par izrāviena gadu valsts pārvaldes un uzņēmumu digitalizācijā
Komentāri (21)
KoKatrina 24.04.2017. 19.12
“Kuras tad ir tās bagātās?” –“Es šobrīd nesaukšu, izvairīšos.” Cerams, ka šis neraksturos jaunā galvenā valsts papīru stumdītāja (M.Krieviņa teiciens) darbības modeli.
Un otrs, reforma jāsāk ar procedūru atmešanu. Pārāk daudz procedūru uzraudzībā, pārāk maz – kontrolē un tiesību aizsardzībā. Metam nost liekās, birokrātiskās funkcijas, paceļam izmeklēšanas efektivitāti. Pie esošajām procedūrām ierēdņu skaita samazināšana tikai iedzīs ierēdņus vēl lielākā vāveres ritenī. VID inspektora mēnešalga bruto no 626 EUR līdz 945 EUR. Cik tas finanšu speciālistam sanāk uz rokas?
0
dzeris49 18.04.2017. 16.13
Kučinskim ar Lembergu nav nekas kopējs, es neko nezinu, ne par to, kāpēc atlaida to vai citu, par slidenām tēmām nerunāšu, utt., utt., ierēdņi mums ir karavīri, utt., kaut, ar to katrs saprot VP, pat Kučinskis izteicās bez tādas demagoģijas.
No otras puses – un ko citu lai viņš saka, ja grib strādāt, var jau būt, ka ne tas sliktākais variants totāli korumpētā valstī, kur amatpersonas nozīmēšanas kritēriji ir ne jau kompetence un godīgums, neviens, kas nekalpos valdošajai politmafijai pie amata tikt nevar, iespējams, savas varēšanas robežās viņš kaut ko arī grib darīt un darīs, tik daudz, cik viņam ļaus, saprotams, neviens “valsts nozagšanas” sistēmu apdraudēt, saprotams, neļaus, jo tā ir mūsu pie varas esošās “elites”9 politiskās, biznesa, un to apkalpojošās TS) daļas “nacionalā ideja”, stratēģija un taktika, pārējais viss ir butaforija.
0
Anonīms 18.04.2017. 12.06
es tikkko lasīju, ka nākamgad atkal cels algas – deputātiem , amatpersonām un ierēdņiem.
Cik noprotu – tos laikus, kad ” tiks celta” – t.i. – tiesiski noregulēta visu augstākminēto atbildība – mums nebūs lemts piedzīvot.
tapēc man viņi visi ir un paliek haļavščiki – pat nezinu latviski labskanīgāku vārdu – asinssūcēji tā kā par dramatisku, pat traģisku , bet … nu jā –
0
Mantrausis 18.04.2017. 07.40
Ironiski vai nopietni, bet, ja galvenā ierēdņa amatu valstī var saukt bīstamu, kaut kas turpat (valsī) nav lāga.
Kas attiecas uz darbiem: daudz runu par pārvaldi un ierēdņiem, maz par to jēgu. Vai ir veikts darbību un to nepieciešamības audits? Protams, var allaž atsaukties uz likumu, lai kaut ko nedarītu, bet ik valsts pilsonim jābūt skaidrībai – ierēdnis X dara to, sņem ti un MAN – viņa darba devējam ir šads un tāds labums. Viss! Ja ierēdnis ir amatā, jo “tā rakstīts” vai “Labs cilvēks”… :) :) :) :)
Otrs – mērauklas. Faktiski jau no padomju laikiem turpinās stāsts – ik iestāde vai ik sistēmas darbonis jebko var uztvert atšķirīgi. Viena situācija pēc būtības vienas iestādes ietvaros tiek risināta dažādi, pretēji, Tu nevari paļauties uz pēctecību. Vai nu likumi ir vienkārši un īsi, vai to nav vispār. Jo pret savu gribu pilsonis, vēlētājs, kas visu šo sistēmu uztur (!!!!!) tiek ievilkts garos procesos, skaidrojot, kā bijis jārīkojas.
Trešais – ierēdņu nekļūdība! Nav nopietni runāt ar cilvēku, kas nekad nekļūdās. Varbūt ierēdņiem ari Latvijā par cilvēkiem jātop? Valsts nesabruks. :)
0