Par meldoniju un maratonskriešanu

15

Komentāri (15)

atrium 26.11.2016. 11.35

Vai nu sportists vai sirdsslimnieks. Bija jau mums te viens pusmaratonkrējējs, dopingotājs, kurš gandrīz pie Staļina nonāca. Tikai ļoti trennēts cilvēks bez dopinga ir spējīgs noskriet līdz nāvei, parastam cilvēkam aizsarmehānismi to nepieļauj, viņš vienkārši skrienot saļimtu un pēc minūtēm piecām jau celtos aukšā.

Mildronāta ražotājam pēc taisnības būtu jāizmaksā Šarapovai pāris miljonus, par vienreizēju preperāta reklāmu, pirms tam 95% cilvēku par tādu pat dzirdējuši nebija.

0
0
Atbildēt

3

    Miervaldis > atrium 26.11.2016. 20.06

    Maratons nav domāts netrenētiem cilvēkiem. Kas nav garo gabalu skrējējs, tas lai lēnām apskrien apkārt parkam un arī būs labi. Kas vispār nav skrējējs, tas iztiks ar staigāšanu.

    Vēsture apgalvo, ka grieķu karavīram, kurš skrēja uz Atēnām ziņot par uzvaru pie Maratonas, skrējiens beidzās letāli.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    Anonīms > atrium 27.11.2016. 23.38

    Veselam, fiziski aktīvam cilvēkam pusmaratonu noskriet nevajadzētu būt problēmām, jautājums ir cik ātri, un vai viņam ir vēlēšanās to darīt. Tajā pat laikā tieši nepieredzējušam skrējējam ir lielāks risks sevi pārpūlēt tā, ka nākas meklēt mediķu palīdzību, jo viņš neapzinās savas robežas.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    atrium > atrium 28.11.2016. 11.09

    Sunc

    …jo viņš neapzinās savas robežas.

    Un uzstādīt pasaules rekordu?

    0
    0
    Atbildēt

    0

ruta_v 25.11.2016. 17.08

Domāju, ka amatieru sporta galvenā sūtība ir mudināt cilvēkus savas veselības saglabāšanai būt fiziski aktīviem. Lai cilvēkus motivētu regulāri trenēties un turēt sevi pēc iespējas labākā formā (tā ir amatieru sporta veselīgā daļa), pa laikam tiek uzrīkotas amatieru sacensības, kas nemaz vairs tik veselīgas nav. Paskriešana vai pabraukšana ar riteni dažas stundas nedēļā ir stipri par maz maratoniem, un tad nepietiekamas trenētības dēļ, sportiskajā azartā, vai, ja to prasa politiskā atbildība, cilvēki mēdz savus spēkus pārvērtēt un nejūt, kad vajadzētu piebremzēt vai noiet malā. Rezultāts jau parasti ir svarīgs dalībniekam pašam (varbūt vēl dažiem draugu un paziņu lokā), lai būtu mērķis atkal regulāri trenēties. Nez kas gan iegūs, ja opis uz velo, iesēdies jauniešiem astē mēģinās turēt tempu un pēc sacīkstes viņam būs slikti ar sirdi, lai tak ēd mildronātu vesels un turpina kustēties tāpat kā to darīja visus iepriekšējos gadus. Cik saprotu, šis nav preparāts, kura lietošana kaitēs veselībai.

+4
0
Atbildēt

1

    atrium > ruta_v 26.11.2016. 11.43

    ruta_v

    ja opis uz velo, iesēdies jauniešiem astē mēģinās turēt tempu un pēc sacīkstes viņam būs slikti ar sirdi

    Ko nevari nest, nevajag celt. Tas pats attiecas uz mākslīgiem uzbudinātājiem, ja nav patiesas vēlmes, nav ko savu daiktu mocīt, ja vien cilvēks ar to nepelna iztiku, kas ir pazemojoša nodarbe.

    0
    0
    Atbildēt

    0

Miervaldis 25.11.2016. 15.40

Dopingošana kā veselības sargs? Kurš būs vainīgs, kad kārtējais dopingotājs sabruks distancē, ar letālu iznākumu?

Vai es vienīgais domāju, ka amatieru sports no profesionālā atšķiras ar to, ka amatieru sportā galvenais ir veselības saglabāšana, nevis rezultāts par katru cenu, un ka sirdszāles un maratons ir nesavienojami jēdzieni? Kāpēc amatieru sportā ievazāt sliktākos profesionālo sportistu netikumus?

0
0
Atbildēt

0

Absints 25.11.2016. 12.04

Es domāju, ka iemesls ir pavisam triviāls. “Austrumeiropā nevar uztaisīt labas zāles pincipā” ja pētijumi nav veikti vacajā pasulē, ASV vai Kanādā, ja pārbaužu rezultātu dokumentācija nav angliski, tad tās nav. Aizliedzam!

+3
-2
Atbildēt

1

    Miervaldis > 25.11.2016. 17.51

    Nu tak uztaisiet dokumentāciju angļu, bet pie reizes arī franču, vācu, itāļu un visās pārējās, kādās vajag, valodās. Vai tad Austrumeiropā cilvēki neprot vaoldas un nezina terminus?

    +1
    0
    Atbildēt

    0

Kamielis 25.11.2016. 11.26

Dīvaini, ka uz vietējām sacensībām neieradās augstas klases sportisti, bet ieradās dopinga analīžu ņēmāji?

+3
-1
Atbildēt

1

    Anonīms > Kamielis 27.11.2016. 23.43

    Ja pareizi saprotu, tad tā ir LVS politika, un dopinga analīzes uzvarētājiem tiek veiktas neatkarīgi no tā, vai sacensībās piedalās profesionāļi, vai tikai amatieri.

    0
    0
    Atbildēt

    0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam