Ko obligātā veselības apdrošināšana nozīmēs Latvijas iedzīvotājiem?

19

Komentāri (19)

kolpants 22.07.2016. 16.25

Интересно, а какой именно механизм будет? ну заплатил я 25 евро за полис-а кому именно? Все равно у каждого полиса есть выдающая сторона. Значит, будет конкурс на огромный кусок страхового рынка? ну выиграет пара компаний, и где конкуренция?

А как было с зубными услугами, после внедрения страхования просто выросли цены.

Что в США самое дорогое? медицинские страховки.

0
0
Atbildēt

0

Krix 19.07.2016. 23.42

Īsi :

Jaunu slēpto nodokli LV strādājošajiem !

Tāpēc atbilde ir vēl īsākā :

NĒ, PALDIES !

+3
0
Atbildēt

0

andrejs 19.07.2016. 16.55

Valsts finansē maz,

—————–

tā nebūt nav – visa nauda aiziet celtniecības un jaunu iekārtu iepirkšanas projektiem.

+3
0
Atbildēt

1

Absints 19.07.2016. 13.02

Ja šāda apdrošināšana nozīmēs nemaksāšanu dakterim ķešā, un izmeklējumu un konsultāciju maksas tiks nosegtas- tad jā. Ja. Ja obligātāpadrosīnāšana tiktu ņemta no sociālā nodokļa (tā kā Igaunijā) tad jā. Ja. Domāju, ka pie patreiz valdošā bardaka tas nenotiks. Reāli būs vēl viens nodoklis, un viss tas pats bardaks.

Nesaprotu, no kurienes ir radies priekšstats par to, ka maksas medicīnas variantā augs cenas.

Bite, LMT, TELE2 ir privāti kantori, tak varētu skrūvēt komunikāciju tarifus. Notiek tieši otrādi – sīvā konkurence telekomunikāciju tarifus ir padarījusi par zemākajiem Eiropā. Kāpēc privātajiem pakalpojumu sniedzējiem lai būtu savādāk? Manā skatījumā maksas medicīna mums maksās mazāk, ka tagad, bez tam arī neizliksimies, ka tā ir par velti. Konsultācijas, izmeklējumi. procedūras, zāles maksā oi-oi-oi. Bez tam, lai tiktu pie normāla daktera, ir jēmeklē paziņa, kas “sarunās”, tam arī ir jāpasaka paldies, dakterim jāmaksā ķešā, par operāciju nauda jāliek aploksnē. Tā ir lētāk? Patreiz konkurence nav medicīnas sniedzēju starpā, bet gan pacientu vidū. No šejienes arī kvotas, rindas… Atcerieties rindas un talonus krievu laikos. Tieši tas pats.

Valsts finansē maz, bet tas nenozīmē, ka medicīnai naudas ir maz- vienkārši jau tagad starpību maksājam no savas kabatas. Bez tam uz vienu dakteri vajag vienu ierēdni, kas naudu dala, un vienu policistu, kas pārbauda tās izlietojumu. Ja nauda aizietu pacientam, tad pelnītu tas dakteris, pie kura tauta ietu, ierēdņa un policista vietā varētu apmaksāt vēl vienu dakteri…

Medicīnas nozarē ir vajadzīgas kardinālās reformas. Bet tām pretojas paši dakteri. Viņi, ar Zatleru priekšgalā, ir legalizējuši korupciju, aploksnes ir padarījuši par apmaksas daļu un citādi nemaz nemāk.. Viņiem ir izdevīgi, ka ir kvotas, garās rindas, jo tad var saņemt ķešā un nodrošināt to apiešanu… Un bļaut: “Naudu, naudu naudu”..

Dakteriem ar zelta rokām ir jāmaksā zeltā. Bet ne aploksnē..

+3
-3
Atbildēt

8

    Lidumnieks > 19.07.2016. 13.19

    Pie sociālā nodokļa nekad – tad sasniedzot pensijas vecumu varēsiet aizmirst par med. aprūpi.

    Pārdalot soc. nodokli – mazāk paliks 1. un 2.līmeņa pensiju iemaksai, kas nozīmē, ka cilvēkiem mazāk paliks ko individuāli samaksāt. Ja pieliks šo klāt, tad arī pie reizes izjauks pensiju sistēmu (kas par laimi strādā sakarīgi).

    Tas kas Igaunijā, nenozīmē ka strādās LV!

    +1
    -1
    Atbildēt

    0

    Absints > 19.07.2016. 14.12

    Nu, man nepatīk vārds “obligāts”, jo tad tas ir jauns nodoklis. Un, ja tā, tad būtu jāpārstrukturē esošie…

    Cilvēki apdrošina savu auto, bet ne savu veselību. Tas ir pat apbrīnojami, cik vieglprātīgi pret to izturamies. Jau tagad ir apdrošinātāji, kas to dara (t.i apdrošina privātpersonas, ne darbiniekus), bet ir ļoti maz gribētāju.

    Viens no iemesliem – Tu esi apdrošināts, bet tas bardakā nepalīdz… Otrs- apdrošina veselos, t.i. ir gan iespēja arī veciem un slimiem, bet tad maksa ir ļoti augsta. Trešais- apdrošinātājam “jāuzrāda” sava veselība. t.i. jāapmeklē tie paši dakteri, pret kuriem gribam apdrošināties..

    +3
    -1
    Atbildēt

    0

    Lidumnieks > 19.07.2016. 15.56

    … vai neesat pamanījis, ka auto apdrošināšana arī pamatā ir obligāta (OCTA – ar likumdošanu, KASKO – no aizdevējiem) :-)

    +1
    -1
    Atbildēt

    0

    Absints > 19.07.2016. 16.22

    Jā, tā ir. Un es jau pamatā to atbalstu, JA tā atrisinās problēmas.

    Nē,tas nenotiks, tagad ir BARDAKS, tad būs OVA + BARDAKS.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    edge_indran > 19.07.2016. 17.27

    ———

    Kurš gan nav pamanījis “brīva tirgus” un Rietumkrātiņa demokrātijas būtiskāko pazīmi – “obligāts”? Tikai tā, bez garas pļāpāšanas par totalitārismu:

    “….- elektronisko identifikācijas karti (eID) un elektronisko parakstu – padarīt iedzīvotājiem par obligātu….”

    http://www.irlv.lv/upload/image_file/name/2016_07/83504/ilvesa_luka-media_large.jpg?1467830702

    Ilvesa: Valstij jāiedod iedzīvotājiem digitālie rīki un jāstimulē tos lietot

    http://www.irlv.lv/2016/7/7/ilvesa-valstij-jaiedod-iedzivotajiem-digitalie-riki-un-jastimule-tos-lietot

    +1
    -3
    Atbildēt

    0

    andrejs > 19.07.2016. 19.56

    Notiek tieši otrādi – sīvā konkurence telekomunikāciju tarifus ir padarījusi par zemākajiem Eiropā

    ———————

    vai ne tāpēc tagad par mūsu naudu tiek celti jauni slimnīcu korpusi, lai par lētu (priekš viņiem) naudu varētu ārstēt ārzemniekus.

    +2
    -1
    Atbildēt

    0

    Absints > 20.07.2016. 08.46

    vai domājat, ka tad, kad medicīna būtu privātās rokās, kāds uzņēmējs būvētu Stradiņa slimnīcā autostāvvietu par 6 miljoniem eiro?

    Valsts var. Un tā būvē..

    +4
    -1
    Atbildēt

    0

    andrejs > 20.07.2016. 20.24

    par brīvo tirgu, ka tas visu sakārtos, mūsu viszinošie liberālie politiķi runāja arī tad, kad Rīgas centrā atcēla ierobežojumus īres maksai. Tagad dzīvokļi ar zeltītiem durvju rokturiem stāv pustukši un burkšķot gaida UA ierobežojumu atcelšanu. Paši “attīstītāji” atzīst, ka latviešiem tie neesot pa kabatai. Ja ārstniecības tirgus būtu slēgts (tā ka tas ir ar mobsakariem), tad jūsu minētā shēma varbūt arī darbotos, (ja neņem vērā to, ka daudzi dakteri no šejienes vienkārši aizlaistos).

    p.s. tas pats ar elektrības brīvo tirgu. Cenu pirms un pēc brīvlaišanas cēla uz nebēdu, bet nu izrādās ar to vēl nepietiek, jo viena no mākslīgi atdalīatjām daļām darbojas ar zaudējumiem, – tagad no mums vēl atsevišķi prasīs “abonentmaksu” par pieslēgumu, par ko esam samaksājuši pirms 40, 30 vai 10 gadiem.

    +2
    0
    Atbildēt

    0

Lidumnieks 19.07.2016. 10.32

Nekādu obligāto apdrošināšanu!

Tam nav nekāda sakara ar medicīnas pakalpojumu kvalitāti – tas ir vēl viens nodoklis.

Kas tagad liedz definēt minimālo grozu – nekas!

Stāsts ir nedaudz cits – kā tiek tērēts veselības budžets. Vēl pavisam nesen min. vajadzībām pietika, tagad 2. gadu vairs nē. Tas nozīmē, ka budžets ir nepareizi sadalīts … un viss.

Pamatā, tiem kam ir darbs un kas maksā nodokļus jau tagad ir darba vietas apmaksāta veselības apdrošināšana. Pie obligātās, darbs vairs apdrošināšanu neņems un tiks samazināts pakalpojumu grozs līdz min. – nevajag.

Izrādās slimnīcu valdēs pelna vairāk par 100 000,- eiro/gadā. Vai tas ir proporcionāli?

Kad būs obligātā apdrošināšana – šiem maksās 1 000 000,- gadā un spiedīs min. grozu uz leju un aplokšņu samaksu uz augšu – tā tas strādās un tādu sistēmu noteikti nevajag… .

+6
-2
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam