Parādu cena
13Saistītie raksti
Ārpolitika /
28. oktobris
VIDEO: Kā atrisināt Eiropas mājokļu krīzi?
Analīze /
31. jūlijs
Cara vietā — administratoru trio
Viedoklis /
26. jūnijs
Līdz ar paaudzēm mainās aizņemšanās kultūra
Viedoklis /
15. maijs
Ar apdrošināšanu pret ugunsgrēku: svarīgi nenovērtēt par zemu atjaunošanas izmaksas
Viedoklis /
17. janvāris
Vai jaunie mājokļi šogad kļūs pieejamāki?
Komentāri (13)
ozolnieki 06.09.2015. 19.53
Kāds var paskaidrot ? manā daudzstāvenē viena ir parādā bankai un par komunāliem tūkstošus 3-4 ? varbūt 5 . Bet viņu nevar izlikt un pat nemēģina . Namu pārvaldē tik teica , ja parādā bankai tad viņi neko nevar darīt ???
1
Raicha > ozolnieki 07.09.2015. 00.24
Loģiski, kāds namu pārvaldei (vai citasm apsaimniekotājam, nosaukums nav svarīgs) sakars ar dzīvokļa īpašnieka parādu bankai?!
Nekāds. Banka pati uzliek jums soda procentus, ja nemaksājat arī tos – iesūdz jūs tiesā un izliek no dzīvokļa.
0
no malas 04.09.2015. 18.35
Šī raksta autore labāk būtu paklusējusi.
Pirms 2,5 gadiem, ja nemaldos, viņa pārstāvēja SIA “Namu apsaimniekošana”. Šī SIA aizgāja uz maksātnespēju, un tagad kļuvusi par Hausmasteru.
Mūsu dauddzīvokļu mājas biedrība bija spiesta padzīt šo SIA.
Maksāšanas disciplīna mājā bija tuvu 100%, parādi bija tikai iepriekš atņemtu dzīvokļa īpašumu īpašniekiem, turklāt lielu daļu no apsaimniekotāja piesauktā parāda veidoja apsaimniekotāja negūtie līgumsoda procenti. Biedrībai kļuva zināms, ka “Namu apsaimniekošana” ir patvaļīgi piesavinājusies mums piederošos naudas līdzekļus vairāk nekā 45 000 latu apmērā, kurus līdz 2012.gada beigām bijām pārskaitījuši uz uzņēmuma kontiem ar mērķi novirzīt tos komunālo pakalpojumu sniedzējiem, taču tie netika tālāk pārskaitīti minētajiem pakalpojumu sniedzējie.Pēc tam, kad mājas iedzīvotāji solidāri negribēja segt šos parādus, SIA mums draudēja atslēgt elektrību un ūdeni.Bijām spiesti izsaukt pat policiju.
Laimīgā kārtā tikām no šiem blēžiem un šantāžistiem vaļā, taču iedzīvotāji bija spiesti segt viņu nozagto naudu.
0
Absints 04.09.2015. 16.16
Daudzi nav samaksājuši komunālos maksājumus. Parādi ir lieli. Rīgas Siltumam, pirmām kārtām. Varētu padomāt, ka tad, kad par pakalpojumu/preci nenorēķinās, pakalpojumu sniedzējam rodas problēmas. Šinī gadījumā Rīgas Siltumam varētu būt grūti iepirkt kurināmo. Bet šādu grūtību tam nav. Ko tas nozīmē? Tas nozīmē, ka nomaksātā daļa ļauj kurināmo iepirkt. Ko nozīmē, savukārt, tas? Tas nozīmē, ka apkures cenas ir uzpūstas, jo pretējā gadījumā RS būtu bankrotējis. Citiem vārdiem sakot – ja komunālās maksas maksātu visi- komunālo pakalpojumu cenas būtu mazākas. UN te nu nonākam pie secinājuma- muļķi ir tie, kas maksā. Jo dzīvokli brīvi var pārdod, no dzīvokļa ārā nevienu neliek, privatizēto namu īpašnieki no krievu laikiem mantotajiem īrniekiem maksas, lai nosegtu pašizmaksu, uzlikt nevar, īpašniekiem ir tikai pienākumi, ne tiesības. Ir pilnīgi loģiski, ka tad ,kad nevari uzturēt luksus auto, Tu to pārdod un pērc mazāku, un pašsaprotami būtu, ka tad, kad nevari apmaksāt lielu dzīvokli, tev būtu jāpārvācas uz mazāku. Tas tā nenotiek. Rīgas domes sargā nabaga īrniekus- nemaksātājus, bet iekasē paaugstinātu maksu no godīgajiem maksātājiem. Katrai daudzdzīvokļu mājai, piemēram, ir ūdens skaitītājs. Ūdens cena veidojas no uzskaitītā daudzuma proporcionāli sadalot to uz īrnieku iesniegtajiem patēriņiem. Citiem vārdiem, ja ūdeni zodz, tad par to maksu iekasē no kaimiņa. Un iekasē tik, ka pāris miljonus Rīgas Nami var mierīgi atļauties nospekulēt. Un uzturēt radinieku nodaļu.
Tiesiskā valstī dzīvojam?
0
kristaps_freimanis 04.09.2015. 14.40
“Dzīvokļa īpašnieku maiņas gadījumā pircējam ir jābūt oficiāli informētam par parādiem”
===
Drīzāk jau ir jābeidz nodarboties ar stulbumu. Par parādiem atbild tas, kuram ir līgums ar attiecīgo pakalpojumu sniedzēju, dzīvoklim nevar būt parādu, tāpat, kā nevar būt parādu grāmatplauktam vai apgaismes stabam.
2
Unabomberz > kristaps_freimanis 04.09.2015. 15.09
Pilnīgi pareizi. Ja apsaimniekotājs nedara savu darbu un parādus nepiedzen, bet ļauj tiem krāties astronomiskos apmēros tad mājas pārējie iedzīvotāji ir zābaki, jo no šāda apsaimniekotāja ir jāiet prom iespējami ātrāk. Galu galā, tas ir viens no apsaimniekotāja pienākumiem – nodrošināt, lai par komunālajiem ir samaksāts (un pārējai mājai nedraud atslēgšana no apkures) nepieciešamības gadījumā attiecīgās summas piedzenot ar tiesas palīdzību.
Es nesaprotu, kā vispār iespējams, ka par apkuri/ūdeni sakrājas parādi vairāku tūkstošu EUR apmērā. Tas taču nozīmē, ka apsaimniekotājs reāli divus gadus (divas apkures sezonas) neko nedara.
0
DD1 > kristaps_freimanis 07.09.2015. 09.12
kristaps_freimanis
“pircējam ir jābūt oficiāli informētam par parādiem”
Apzināta dezinformācija no apsaimniekotāja pārstāvja puses, lai uzkrautu tiem, kas maksā savus rēķinus, nepamatotu papildus slogu.
0