Krēslus no rīta, naudu vakarā!

16

Komentāri (16)

Absints 18.08.2015. 12.28

Grieķija man atgādina to ātro kredītu izmantotāju, kas, lai atdotu vienu parādu, ņem nākošo. Īstermiņā tiek galā ar grūtībām, bet īstenībā to bedri padara tikai lielāku.

Tas , ka Grieķija parādu nespēs atdot, ir skaidrs. Tas, ka Latvijai tas ir neizdevīgi – arī.

200% no IKP nozīmē to, ka Grieķijai divus pilnus gadus būtu jāstrādā, visu naudu atdodot kreditoriem, pašai nesaņemot neko. Nereāli!

Taču jautājums ir – vai Latvija var nostāties pret citām ES valstīm? Es teiktu, ka nē- Latvijai tad būs reāli zaudējumi. Tāpēc vienīgā izeja ir pārliecināt citas ES valstis piespiest Grieķiju no Eirozonas izstāties. Grieķijai tas noteikti būs sliktāk, nebūs to naivo, kuri tic solījumiem un pagrābties naudu atkal un atkal, bet Eiropas Savienībai, Eirozonai, Latvijai – izdevīgāk.

+5
0
Atbildēt

2

    edge_indran > 18.08.2015. 13.22

    ——-

    Ķīps:”(..)Tāpēc vienīgā izeja ir pārliecināt citas ES valstis piespiest…..

    http://img12.nnm.me/b/5/e/f/9/93d629a2d2e8c83953a218ad708.jpg

    0
    -2
    Atbildēt

    0

    valdemir > 18.08.2015. 19.27

    Ja Grieķiju izmestu no eirozonas un vairs nebūtu, kam aizdot naudu, tie tugriki bankās sapelētu un pašu augļotāju bērniņi apsprāgtu badā. Un, kas tur bija ar to vācu zemūdeni (vai zemūdenēm), tā taču arī grieķiem vēl jānopērk?

    +1
    0
    Atbildēt

    0

andrejs_gr 18.08.2015. 09.36

Jā, “extend and pretend” ir precīzs termins, kas raksturo vadošo ES un tās dalībvalstu amatpersonu mazspēju pieņemt atbildīgus un tālredzīgus lēmumus. Es tiešām nesaprotu šo loģiku un bailes izmest grieķus no eirozonas. Manuprāt viens no veselīgas un dzīvotspējīgas sistēmas pamatelementiem ir tās elastība. Pareizi autors saka – tādu parādu grieķi nespēs atdot nekad mūžā. Būs jānoraksta. Un visi to patiesībā apzinās, tikai izliekas. Un turpinās aizdot, kas beigu beigās tikai vēl vairāk palielinās zaudējumus. Un nevajag te piesaukt “ES solidaritāti”. Grieķijas valdības monetārā politika ilgstoši bija bezatbildīga un netālredzīga, un viņiem, ne mums, ir par to jāmaksā. Neizlēmība un piekāpšanās tikai vājina Eirozonu, jo draud ar domino efektu. Nu, paņems un uzmetīs! Nekas tā nesekmē reformas kā naudas trūkums!

+4
0
Atbildēt

4

    edge_indran > andrejs_gr 18.08.2015. 10.44

    ———Mārtiņš Bitāns:”Dominē Eiropā jau par klasisku kļuvušais risinājums “extend and pretend” jeb risinājumu atlikšana uz vēlāku laiku, par ko diemžēl maksās ikviens nodokļu maksātājs, tajā skaitā Latvijā.”

    ===============================================================================

    “Nerūpējaties par nākamajām paaudzēm, jo tās nevar parūpēties par jums.” F.Haijeks.

    Neoliberālisma ideoloģijas panākumu garants, Tečeres, Reigana u.c. bāleliņu-dombrovskiešu īstenotais “veiksmes stāsts” – tagad kļūst par problēmu rašanās cēloni, attīstības bremzētāju. Ko nu darīt, ja nākamā diž-ķibele jau klauvē pie durvīm – un, kas zin, cik postoša tās būs. ASV Valsts departamenta propagandista Fukujamas pasludinātās “vēstures beigas” var neplānoti pāragri iestāties, pat Blūmas kundze var nepaspēt savu 90. gados sākto “misiju” paveikt…

    https://www.youtube.com/watch?v=1pkVLqSaahk

    0
    0
    Atbildēt

    0

    edge_indran > andrejs_gr 18.08.2015. 10.54

    ———andrejs_gr:”(..) Pareizi autors saka – tādu parādu grieķi nespēs atdot nekad mūžā. Būs jānoraksta.”

    ===============================================================================

    Ne pirmo, ne….., pareizi jau filosofe M.Kūle pēc atgriešanās no Atēnām rakstīja:

    “Runājot par Otrā pasaules kara izcelšanās iemesliem, parasti izskan tradicionālie skaidrojumi par Hitleru un Staļinu, taču ir arī cits viedoklis – karš bija izdevīgs no finanšu apsvērumiem. Pasaule arī pirms Otrā pasaules kara bija ieslīgusi milzīgos savstarpējos parādos, kas krājās līdz virtuālai bezjēdzībai un daudziem palika par smagu. Karš ir graujošs, bet vienlaikus tas atbrīvo valstis, politiskos un finanšu līderus no parādiem. Ir uzvarētāji un arī zaudētāji, kuriem ir jāmaksā kontribūcijas. Un tā jau ir pilnīgi cita finansiālo attiecību situācija, kas izspēlēta šajā kara spēlē.

    Ņemot vērā, ka pasaule no jauna sapinas finanšu attiecību tīklos, nebūtu jābrīnās, ka karš atkal kādam var šķist labs problēmas risinājums, lai attīrītu laukumu. Visiem humānistiem, tajā skaitā filozofiem, ar visu spēku jāstājas pretī tiem, kuros gruzd kara alkas kā problēmu risināšanas līdzeklis.” http://www.lvportals.lv/visi/viedokli/257800-maijakule-jautajums-par-labklajibu-ir-jautajums-par-tas-meru/

    0
    -1
    Atbildēt

    0

    Austras koks > andrejs_gr 18.08.2015. 12.10

    Andrejs_gr: “Pareizi autors saka – tādu parādu grieķi nespēs atdot nekad mūžā. Būs jānoraksta. Un visi to patiesībā apzinās, tikai izliekas. Un turpinās aizdot, kas beigu beigās tikai vēl vairāk palielinās zaudējumus.”

    _________________________

    Kā nu kuram ar tiem zaudējumiem būs. Var sanākt visādi.

    Piemēram (tikai piemēram!!!) – ja nu turpmākie aizdevumi Grieķijai ir no Eiropas (un ne tikai) nodokļu maksātāju naudas (ES un dažādu ES valstu budžeti, centrālo banku naudas, Starptautiskais valūtas fonds), bet Grieķija šos aizņēmumus izmanto, lai atmaksātu naudiņu dažādām starptautiskām privātām bankām un fondiem, kas sapirkušies Grieķijas vērtspapīrus?!?!

    Tādā vīzē baņķieri kārtējo reizi labi uzvārās uz visas sabiedrības rēķina, jo savu naudiņu dabū atpakaļ, bet nākotnē to nedabū atpakaļ tie, kas tagad aizdevuši :)))

    +2
    0
    Atbildēt

    0

    edge_indran > andrejs_gr 18.08.2015. 13.18

    ——-

    Austras koks:”(..)Tādā vīzē baņķieri kārtējo reizi labi uzvārās uz visas sabiedrības rēķina, jo savu naudiņu dabū atpakaļ, bet nākotnē to nedabū atpakaļ tie, kas tagad aizdevuši :)))”

    ===============================================================================

    Pareizi, auseklīti – nebūs nākotnes, tikai bezgalīga, nejēdzīga šodiena.

    Laipni lūgti reālajā Rietumkrātijā!

    http://www.skyscraper.org/Pics/wallstreet_banner.jpg

    0
    -1
    Atbildēt

    0

ierados 18.08.2015. 09.20

Kā jebkas Latvijā kļūst par divdabīgu uztvērumu. Nesen iekš radio merkurs gāja vaļā ziņģes par ļauno ES, kas apspiež un izvaro Grieķiju. Ko lai domā politiskais planktons?

+1
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam