SVF: Grieķijas solītās reformas ir nereālas

31

Komentāri (31)

klusais 15.07.2015. 16.58

Econ 15.07.2015. 15.30

Patiesam SVF ziņojuma atspoguļojumam derētu arī grafiki par to, kas tad tik milzīgus Grieķijas parādus veidojis, arī mazliet par Vācijas, Francijas, Nīderlandes banku glābšanu caur Grieķijas budžetu.

0
-2
Atbildēt

0

Econ 15.07.2015. 15.28

Precīzāk būtu – reformas, kuras Grieķiju piespieda pieņemt. SVF ziņojums par kaut ko citu – par parādu nastas norakstīšanu. Nav runa par reformām, bet par to, ka ar visām reformām tas ir bezjēdzīgi, jānoraksta parādi. SVF piedalīšoties tikai tad, ja būs izstrādāts plāns parādu norakstīšanai. Varētu pat teikt, ka maldinošs un SVF ziņojuma būtību neatspoguļojošs raksts.

0
-1
Atbildēt

0

Absints 15.07.2015. 14.52

Grieķi īstenībā ir bezizejā. Man šķiet, ir sasnieguši “neatgriešanās punktu”, to situāciju, kad visu vērts par labu vairs nav iespējams. Līdz šim iegūtais aizdevums ir iztērēts pārsvarā glābjot bankas, un apkalpojot aizdevumus, līdz grieķiem tas reāli nav nonācis. Līdzšinējās valdības, atšķirībā no Latvijas, nav mācējušas likt lietā iegūtos līdzekļus, lai situāciju uzlabotu, un bedre ir palikusi tikai lielāka. Kā jau rakstīju, tas man atgādina ātro kredītu parādnieku, kas lai samaksātu vienu parādu, ņem nākošo lielāku. Jau tagad uz katru grieķu ģimeni parāds ir ap 100 tūkstoši eiro (kuru viņi īstenībā nav redzējuši)- ir pilnīgi skaidrs, ka to viņi atdot nespēs.

Savukārt likt maksāt citiem ir muļķīgi, un uz to neviens arī nepiekritīs. Man nav receptes, kas grieķiem būtu jādara, lai tiktu ārā no bedres. Nezinu!

+1
-1
Atbildēt

8

    klusais > 15.07.2015. 15.33

    Ķīps – tam nu gan nepiekrītu , ka grieķi nav redzējuši to aizdevumu. Aptuveni 20% no budžeta tiek tērēts pensiju izmaksām , kuras faktiski nav nopelnītas, jo ir mākslīgi sazīmētas . Tad nu aizņemtie līdzekļi arī ir gājuši lai aiztaisītu to mākslīgo caurumu . Kaut vai vienkārša lieta – IKP Grieķijā ir līdzīgs kā Latvijā , bet cik reizes atšķiras pensijas …

    +3
    0
    Atbildēt

    0

    v_rostins > 15.07.2015. 15.35

    Ķīps

    Nokabināt no kakla milzīgo akmeni, Ortodoksu baznīcu, tās īpašumus izpārdot, bet tās kalpus piespiest strādāt vissmagākos un nepatīkamākos darbus, lai kompensētu, ko tie mērgļi: sadisti, alkaši un pederasti norijuši un nodzēruši. Kuri atsakās, utilizēt bez ierunām.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    lno > 15.07.2015. 15.47

    klusais. Ja ES arī šoreiz “ļausies apmānīties”, vai turpināsim lamāt grieķus?:)

    +2
    0
    Atbildēt

    0

    Absints > 15.07.2015. 15.52

    Par pensijām ir interesanti. Maksā sociālo nodokli, pelni sev pensiju, taču valsts maksā to, ko tajā konkrētā brīdī var atļauties. Un tas ir atkarīgs no darba spējīgo un uzturamo skaita, no valsts spējas iekasēt nodokļus utt. Jeb no tā konkrētā brīža ekonomiskā stāvokļa, ko nu nekādi iepriekš, maksājot nodokļus, nevar paredzēt Un tad iznāk, ka maksāt nodokli ir maza jēga. Tas, ka grieķiem pensijas ir uzpūstas, ir taisnība. Bet, cik tur ir vainīgi paši cilvēki, kas godīgi maksājuši nodokļus, lai pensija būtu? Faktiski iznāk, ka valsts apzināti māna cilvēkus- sak- maksājiet nodokļus, būs pensija… Īstenībā te korelācija ir švaka. Laikam izeja būtu 3. līmeņa fondos vai tamlīdzīgi, kur valsts tiešā veidā ietekmēt nespēj, bet pats darbinieks to apzināti var krāt.

    Ja valsts atņem vai samazina pensijas, kā tas bijā arī Latvijas gadījumā, tad ar to faktiski pasaka – tas, ka godīgi strādāji un godīgi maksāji nodokļus, ir radījuši summu, no kā atņemt. Jeb- ja strādāji -sodīsim! Un tas nu galīgi nav veids kā padarīt pilsoņus lojālākus valstij un patriotiskākus. Faktiski, tas mans secinājums- iemaksas pensijai nenozīmē, ka adekvāti saņemsi to atpakaļ, valsts šo solījumu pildīt nespēj.

    Tūlīt tas tā notiks ar grieķiem. Arī ar tiem, kas visu mūžu godīgi ir strādājuši un maksājuši nodokļus. Un vai tas būs godīgi?

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    klusais > 15.07.2015. 15.56

    lno -šoreiz mums tas sitīs reāli pa maciņu 200+ mio apmērā , ja grieķi neizķepurosies. Bet es vēl gaidu Grieķijas un pec tam Somijas un Vācijas balsojumu.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    klusais > 15.07.2015. 16.02

    Ķīps – par to godīgo grieķu strādāšanu pensijai – vēl līdz šim brīdim nav atcelta norma , ka neprecētās grieķu sievietes manto tēva pensiju … Latvijā pensiju sistēmu uzbūvēja no nulles 90-tajos , grieķiem tam bija daudz ilgāks laiks, lai izveidotu neatkarīgu un sabalansētu sistēmu . Savulaik valdība regulari līda iekšā sociālajā budžetā , lai saglabātu kopējo budžetu ar nelielu deficītu, nezinu kā ir tagad.

    +2
    0
    Atbildēt

    0

    lno > 15.07.2015. 16.05

    LV pensionāri palīdzēs uzturēt 3x lielākās grieķu pensijas? Kaut kā neticu, tad streļķu pēcnācēji ir pilnīgi degradējušies:)

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    klusais > 15.07.2015. 16.12

    lno – kā man paskaidroja cilvēks, kam kāda sajēga par šo situāciju , tad aizdevums parādīsies nosacīti bilances rādītājos un var materializēties reālā naudas samaksā gadījumā , ja grieķiem beigās ir kirdik.

    0
    0
    Atbildēt

    0

Ebenemezers-3 15.07.2015. 14.29

a ko tu miiliit gribi , lai paareejaas ES daliibvalstis sedz grieķu komoonizmaa nodziivotos paraadus? , rekets ir no zociaalistiem , tiiraakaa šantaaža, lai dotajaa momentaa sagraabtu varu valstii , neizdosies.

+3
0
Atbildēt

0

Kurmītis 15.07.2015. 09.48

Jauki.

SVF gan kārtējo reizi liekuļo. Nevis „Grieķijas solītās”, bet gan merķeles pieprasītās reformas ir nereālas. Palasot, KĀ TIEŠI notika „sarunas” ar Ciprasu 17 stundu garumā, nav brīnums.

Rezultātā – Grieķijas premjers ne tikai „piekrita” sākotnējām troikas prasībām, „piekrita” tam, PRET ko tikko kā tauta nobalsoja referendumā, vēl vairāk – „piekrita” arī veselai strīpai jaunu „gaišu ideju” un represiju kā piemēram prasībai Grieķijas valsts īpašumus 50 miljardu vērtībā „nodot” speciālam SVF un ES izveidota „privatizācijas fonda” pārvaldībā … !??

Vai nu puisis izrādījās pagļēvs un nespējīgs savu viedokli aizstāvēt. Vai arī viņam tika tā izgrieztas rokas, ka cita ceļa nebija. Sarunu laikā Ciprasam tika ne tikai draudēts, tāda sajūta ka viņu uz tualeti pat nelaida, kamēr neparakstīs papīrus. Tuska vārdi „jūs neziesiets no šis telpas, līdz kamēr mēs nevienosimies” ir ļoti ilustratīvi …

Vistīrākais rekets „demokrātisko” ES valstu līderu izpildījumā un Grieķijas izlaupīšana. Nezinu ko tagad Ciprass darīs, pēc tam, kad ir smagi uzmetis savus vēlētājus, taču tas, ka tā tik vienkārši šī lieta nebeigsies, ir fakts.

+1
-10
Atbildēt

1

Krix 15.07.2015. 09.27

Par laimi kādam vēl ir prātiņš mājās ! SVF jau teic, ka bez parāda restrukturizācijas, pret ko ir Vācija&ko, tur nekāda atveseļošanās, vai normalizēšanās vispār NEBŪS…viss pārējais, muldēšana par kaut kādām reformām, fondiem u.c. murgi ir fikcija – taupības fašistiem laiks to saprast ! Grieķijai ir jāatgriežas pie savas naudas un ar dabiskiem ekonomikas līdzekļiem – valūtas vērtību jāatjauno sava ekonomika !

+4
-10
Atbildēt

10

    klusais > Krix 15.07.2015. 09.51

    Kur tad ir tā Grieķijas ekonomika ? Grieķijai vienkārši ir jāsaprot , ka nevar saņemt vairāk kā nopelni . Tur nav citas iespējas kā griezt algas un pensijas – reālie ienākumi ir jāsabalansē ar izdevumiem.

    P.S. Kas tad ir Grieķijas ekonomikas pamats uz kura balstoties Grieķija var atlabt ?

    +12
    0
    Atbildēt

    0

    klusais > Krix 15.07.2015. 10.14

    Krix – Tev labam dienas noskaņojumam – nesen lasīju viena vācieša blogu , kas dzīvojas pa Grieķiju un pēta visādus sviestus kā grieķi kāš valsti , tad nu viens manuprāt atraktīvs piemērs – uz vienas no salām , kur dzīvo 650 iedzīvotāji vietējais ārsts ir pamanījies izdot izziņas 400 iedzīvotājiem ,ka viņi ir akli … nu un automātiski viņi saņem nemazus pabalstus …

    +10
    0
    Atbildēt

    0

    Krix > Krix 15.07.2015. 10.35

    Griešanu var veikt pamatā 2 veidos :

    1) t.s. iekšējā devalvācija brīva tirgus apstākļos nozīmē, griežot iekšēji izdevumus, lielu daļu strādātspējīgākās populācijas par sviestmaizi atdodt citām valstīm – kā tas notika LV;

    2) Grieķija nevar devalvēt eiro….ja būtu sava valūta varētu, devalvācija ir tā pati griešana, tikai ar starpību, ka nograuž importu un eksportu padara konkurētspējīgāku un to, ka ir npieciešams eksports visu laiku skandina dažādi vietēji un ārējie tukšrunātāji..

    Kā jauni aizdevumi liks grieķiem dzīvot savu līdzekļu ietvaros ?!

    Es jau minēju, ka man liekas optimālais variants būtu – grieķu bankrots, laukā no eiro un sākt visu no sākuma…BET tā kā eiro nav ekonomisks, bet gan politisks projekts, un tieši tāpāt ir ar t.s. “taupību”, tad labāk ir taisīt bezjēdzīgus un nereālus plānus, lai izdabātu saviem vēlētājiem un ego…uz to tad arī norāda SVF, ka šāds plāns ir nereāls un nestrādās – reformē kaut uz planētas – bez parādu griešanas. Vācieši un ko tagad varēs ar SVF skaidroties vai piedalīties vieni paši savā glābšanas paketē !

    +4
    -3
    Atbildēt

    0

    klusais > Krix 15.07.2015. 11.18

    Krix – tas viss ir skaidrs , bet jautājums paliek par to , ko grieķi reāli var eksportēt. Viņu eksporta struktūra ir tāda slidena ar saviem 35% pārstrādātiem naftas produktiem ,kuru pārstrādes rentabilitāte ir atkarīga no ārējiem faktoriem, t.i. naftas cenām . Pēdējie divi gadi pie zemām naftas cenām nozarei ļāva pelnīt , bet pirms tam pasākums bija nerentabls.

    +6
    0
    Atbildēt

    0

    Krix > Krix 15.07.2015. 11.39

    Arī tūrisms ir eksports un laikā, kad Eiropā arvien pieaug cenas, kas piemēram man liek izslēgt virkni valstis no ceļojumu galamērķa, Grieķija varētu konkurēt ar pievilcīgām cenām….Nafta tik drīz atka dārga nepaliks un skatoties uz cenām DUS liekas, ka produktu ražotāji manāmi uzvārās uz lēta resursu rēķina, bez tam tā ir pievienota vērtība…Ekonomiskās depresijas apstākļos, kāda grieķiem tagad ir, nekādas jaunas industrijas neradīsies un investori neienāks, jo pats tirgus sašaurinās. Interesanti ir pavērot cik investoru ienāk LV – gaužām maz :( un mūsu stāvoklis ir daudz labāks !

    +4
    -1
    Atbildēt

    0

    aivarsk > Krix 15.07.2015. 12.21

    Eirooptimisms būs sabrucis dažu mēnešu laikā!

    Atliek otrs variants – ES finansu izlīdzināšanas fonds, kas būtu tikai loģiski.

    +2
    0
    Atbildēt

    0

    klusais > Krix 15.07.2015. 12.36

    Krix – jā , 20% no IKP ienes tūrisms … , bet tas arī ir cieši saistīts ar iekšējo stabilitāti ne tikai lētākām cenām . Un kaut ka ļoti nedzird , ka kristos Grieķijas tūroperatoru cenas .

    Ja par naftas cenām , tad uzvarās tieši pārstrādātāji pēc “sausā” perioda. Kā piemērs – ir pierimušas Orlen runas par rūpnīcas slēgšanu Lietuvā. DUS tur nav nekāda sakara.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    aivarsk > Krix 15.07.2015. 13.06

    Klusais, ZDRASĶI!

    DUS pamatā (80%) pieder tieši pārstrādes rūpnīcām, to sauc par biznesa vertikālo integrāciju!

    0
    0
    Atbildēt

    0

    klusais > Krix 15.07.2015. 13.14

    aivarsk – lielākais DUS tīkls Statoil zini kam pieder? Tas piemēram :)

    +2
    0
    Atbildēt

    0

    klusais > Krix 15.07.2015. 15.39

    aivarsk – tad nu informācijai – Statoil tīklu nopirka kanādietis , kam Kanadā pieder Fast Food tīkls . Tapēc nesāc brīnīties , ka Statoil paliek vairāk pārtikas un Statoil sāk vērt vaļā veikaliņus bez degvielas uzpildes iespējām …

    +1
    0
    Atbildēt

    0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam