Elektroenerģijas riski Krievijas un Ukrainas gaismā

22

Komentāri (22)

Ricis 06.05.2018. 21.15

0
0
Atbildēt

0

vigr 17.12.2014. 00.03

Kaut kā nesapratu par tiem “cūciskās elektrības” riskiem. Kam šeit riski – šiem “cūciskās elektrības” ražotājiem (neiegūtā peļņa), vai elektrības patērētājiem? Atšķirībā no AES apstādināšanas, patērētāji i’ pat nepamanītu, pat visu “cūciskās elektrības” ražošanas pēkšņu apstāšanos. Ja Zaporjožes AES viens reaktors (tur kopā ir 6) gadā saražo 6 līdz 7 miljardus kWh elektrības, tad jautājums autoram – cik tūkstoši vai pat desmiti tūkstoši elektrību ražojošu cūku fermu vajag, lai saražotu tikpat daudz?

Pie kam pat viena šāda cūku lielferma atstāj uz vidi un uz apkārt dzīvojošo dzīves kvalitāti daudz, daudz postošāku ietekmi nekā liela AES. Bet pieciešam, jo tie šķiņķīši un desiņas mums visiem garšo!

0
0
Atbildēt

1

    Ēriks > vigr 17.12.2014. 10.19

    Cūku fermas tik un tā pastāv, neskatoties uz to,vai elektrība tur tiek ražota vai nē.Arī notekūdeņu attīrīšanas iekārtas pastāvēs un ražos liekās dūņas,bet tagad tās vienkārši sapūst krātuvēs,bet metāns izdalās gaisā.Tad labāk gāzi savākt un izmantot,nevis smirdināt gaisu.Arī siltums pie mums būs vienmēr vajadzīgs,tāpēc ar šķeldu var iegūt gan siltumu un pie reizes elektrību.Un tikai pietrūkstošo elektrību vajadzētu saražot citiem paņēmieniem.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

nomulsis 16.12.2014. 05.35

Jā, tika organizēts konsultatīvs referendums. Nevajadzētu jaukt rakstā minētos “sabiedriskās domas spiediens”, “sabiedrisko attiecību un politiskais risks” ar pašu politiku, kas vērsta uz risku samazināšanu, kur prioritāte tiek dota mazo patērētāju interesēm un akcents tiek likts uz ilgtspējīgiem energoresursiem.

“CEER and BEUC have a vision of an energy sector that puts smaller customers first”

A 2020 Vision for Europe’s energy customers Joint Statement

CEER publications

http://www.ceer.eu/portal/page/portal/EER_HOME/ENERGY_CUSTOMERS/CEER%20WORK%20%20VISION/Publications

0
0
Atbildēt

0

sniega_roze 15.12.2014. 22.27

Nu vispār Lietuvā bija referendums, kas noraidīja AES celtniecību.

0
0
Atbildēt

0

Neticis 15.12.2014. 11.45

Zaporožjes AES ģeneratoram (visticamāk, plānotā remonta laikā) tika sabojāta izolācija, kas pēc ģeneratora palaišanas izraisīja īsslēgumu. Šim bojājumam nav nekāda sakara ar kodolreaktoru. http://vesti-ukr.com/pridneprove/80363-avarija-na-zaporozhskoj-ajes-obestochila-polstrany

Skaidrojot līdzībās — ja mašīnai nokrīt ritenis (ģenerators), ar to nevar braukt (ražot elektrību), lai arī dzinējs (reaktors) ir kārtībā.

Ģeneratora izolācijas bojājumu bija jāpamana, veicot izolācijas pārbaudi pirms tā palaišanas darbā. Tā kā to nepamanīja un nonāca līdz ģeneratora īsslēgumam, kura novēršana prasīs mēnešus, vajadzētu “ripot galvām”.

Tomēr, ja neskaita 1GW elektrības deficītu uz dažiem mēnešiem, un šaubas par darbu kultūru AES, tas nav nekas tāds, par ko pasaulei būtu jāuztraucas.

+2
0
Atbildēt

2

    Odo > Neticis 15.12.2014. 12.13

    Iespējams, ka izolācija pirms ģeneratora palaišanas bija kārtībā, bet to sabojāja uz rotora atstāta uzgriežņu atslēga. Un, kad ģeneratoru palaida, to no rotora iesvieda statorā. Bet arī to vajadzēja savlaicīgi noteikt, ja darbu kultūra būtu pietiekamā līmenī.

    +1
    -1
    Atbildēt

    0

    nomulsis > Neticis 16.12.2014. 07.37

    Neticis

    Paldies, skaidrs.

    Man nav īsti saprotama raksta autora ironizēšana par medijiem. Tie pamana gan notikušo Kurskā, netālu no AES un bezpilota lidmašīnas virs AES Francijā ar. Bet šīs ziņas nav salīdzināmas ar Japānu, kad notika katastrofa un bija piesārņojums.

    0
    0
    Atbildēt

    0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam