Kamerons aicina skotus balsot par vienotu Lielbritāniju

28

Komentāri (28)

janis17 11.09.2014. 02.03

kremlī notur sātanistu lūgšanas, lai viena no spēcīgākajām ES un NATO valstīm būtu aizņemta ar savām problēmām, ne ar Austrumeiropu un urlandiju…

nenovēlu viņu sātanistu lūgšanām tapt piepildītām

+1
0
Atbildēt

0

Ieva 10.09.2014. 13.31

Skotija, Katalonija, Kurdistāna..

Paņemam savas mantiņas ,atrodam savu stūri, un uzceļam sētu…

Objektīvi apsverot kādi ir labumi un sliktumi, kur neatkarība ir, un kur nav vajadzīga:

Kulturas neatkarība – viennozīmīgi ir.

Saimnieciskā – nav vairs tik viennozīmīgi – globalizācija ir darījusi savu, naturālā saimniecība, naturālā saimniekošana vairs nav iespējama, bizness sen vairs nav nacionāls, protekcionisms pasaulē netiek atbalstīts, savukārt uzņēmumi, rūpnīcas, korporācijas jau sen ir internacionālas arī tāpēc, ka izejvielas, izmaksas vienā vai otra vietā atšķiras. Globalizācija ir notikusi izmaksu samazināšanas dēļ, izolacionisms viennozīmīgi novedīs pie pretēja efekta- izmaksu pieauguma. Šobrīd ekonomiski ātrāk attīstās valstis, kas izmanto globalizācijas priekšrocības, nevis izolējas no pasaules.. Dienvidkoreja un Ziemeļkoreja, kā piemērs.

Militārā – noteikti nē, viens ciems, pilsēta vai maza valsts nespēj sevi aizsargāt, tas nozīmē, ka ir jābūt kāda bloka sastāvā- kāda tad tur īsti neatkarība vairs.

Teritoriāla – noteikti nē. Šengenas līgums ir kļuvis par ikdienas lietu, nez vai vispār kāds gribēs, lai atkal ir robežkontrole, muita.

Faktiski lieta, kas paliek neviennozīmīga – saimnieciskā neatkarība, un lielāka juridiska brīvība. Droši vien reģioniem būtu jābūt lielākai lemtspējai. Nu, man arī nekas nebūtu pretim, lai tā būtu. Nu kāpēc, piemēram, Pārgaujas novads nevarētu pieņemt atšķirīgus sodus par spļaušanu sabiedriskā vietā. Kā Singapūrā, piemēram.

Bet paliek jautājums – vai tāpēc ir vajadzīgs referendums par pilnu neatkarību?

+3
0
Atbildēt

3

    Andris Jautriņš > Ieva 10.09.2014. 14.04

    Paņemam savas mantiņas ,atrodam savu stūri, un uzceļam sētu…

    Ķīps, nu gluži par Latviju, vai ne? :) Tikai sētas būvē attīstītas valstis – Izraēla, ASV, pat Grieķija, bet mums kā Ukrainai ekonomiski pavelkams būtu tikai grāvis.

    0
    -4
    Atbildēt

    0

    esmeralda_se > Ieva 10.09.2014. 15.03

    Labs grāvis labāks par sūdīgu sienu:) Prettanku grāvis, piemēram. Pie reizes vēl kādu purvu/mežu nomeliorēt var.

    +2
    0
    Atbildēt

    0

    Andris Jautriņš > Ieva 10.09.2014. 18.05

    Raicha, grāvja koncepcijā melorēt nevar, purvi tieši jāuztur tehnikai neizbraucamā stāvoklī. Pa sausumu tanks piebrauks un grāvīti aizbērs :)

    0
    0
    Atbildēt

    0

Marta Zariņa 10.09.2014. 13.28

http://www.bbc.co.uk/news/business-29103445

“Voters in Scotland go to the polls on Thursday, 18 September, when they will be asked the “Yes/No” question: “Should Scotland be an independent country?”

The poll, which featured in the Sunday Times, suggested that – of those who had made up their mind – 51% would vote to leave the UK, compared to 49% who would vote not to.”

Mazliet citādāk, kā raksta ir.lv

+2
0
Atbildēt

0

Ansis 10.09.2014. 13.08

Ja Skotijas referendumā uzvarēs Yes, tad Eiropai būs negatīvas sekas – sāksies lavīna ar dažādiem referendumiem.

Vai pašiem Skotiem būs labāk?

1) Cik saprotu, tad viņi rēķinās ar lielākiem ienākumiem, jo viņu teritorijā ir gāze – bet tas arī reāli vienīgais pluss.

2) NATO jau viņus uzņems un kautkādu daļu Uk armiju atdos viņiem, jo pati UK jau nav ieinteresēta tur atstāt tukšumu. Un paši UK jau arī atradīs vietu, kur dislocēt savas kodolzemūdenes.

3) Bet dažas lietas Skoti nav apsveruši

– GBP viņiem nespīd

– automatiska dalība ES arī nespīd – jo iestāšanās ES ir ilgs process un jāslēdz līgums ar 28 valstīm.

Lielbritānija šādā variantā krietni zaudēs savu ietekmi Pasaulē – jo ekonomiski krietni mazāka paliks – attiecīgi arī bruņotos spekus tik lielus pavilkt nespēs.

+1
-1
Atbildēt

4

    Ansis > Ansis 10.09.2014. 13.47

    nulle – ES ir valstu savienība. Lielbritanija ir ES dalibvalsts, bet ne Skotija. Ja Skotija atdalīsies no Lielbritanijas, tad sakotnēji tā nebūs ne NATO, ne ES, ne ANO (utml) dalībvalsts – Skotijai nāksies veikt iestašanās procesu un slēgt līgumus, lai pievienotos šīm organizācijām.

    Tīri objektīvi – kāds laiks paies, kamēr šos līgumus saslēgs un kādu laiku Skotija nebūs ES dalībvalsts.

    +4
    0
    Atbildēt

    0

    Andris Jautriņš > Ansis 10.09.2014. 14.01

    Būs, būs Skotija no pirmās dienas ES un NATO, kaut uz kaut kādu pagaidu līgumu pamata. Citādi vēl sadomās un muitas savienībā iestāsies :)

    0
    -3
    Atbildēt

    0

    Ansis > Ansis 10.09.2014. 14.51

    Nu vienigi tadā gadījuma, ja vispirms saslēdz priekšlīgumus ar visām 28 valstīm …

    Bet tad savukārt pati Skotijas neatkarība pārceļas uz vairakus gadus vēlāku laiku

    +2
    0
    Atbildēt

    0

    Andris Jautriņš > Ansis 10.09.2014. 18.06

    Vai domā, ka Latvijai tādam priekšlīgumam vajadzēs vairāk par 24h, ja būs atbilstošs rīkojums?

    0
    -1
    Atbildēt

    0

Andris Jautriņš 10.09.2014. 12.29

Skotijas neatkarība no Anglijas ir pamatotāka par Ukrainas (tās 2013. gada robežās) neatkarību no Krievijas. Pozitīvs Skotijas referendums automātiski leģimitizēs Krimas referendumu, kā arī Doņeckas un Luganskas centienus. Lai tas nenotiktu, Britu karaspēkam būtu jāuzsāk ATO Lielbritānijas teritorijā, kas leģimitizētu Kijevas ATO.

Jā, Dieva ceļi, pa kuriem tautas tiek vestas, ir neizdibināmi.

0
-8
Atbildēt

10

    Ieva > Andris Jautriņš 10.09.2014. 12.39

    Krimas referendums, atšķirībā no Skotijas, nenotika demokrātiski, manuprāt, tā ir svarīgākā un būtiskākā atšķirība.

    Principā Jums varētu piekrist, ja Krimā uzticamu referendumu uzrīkotu. Un tad arī jautājums, cik tas viss varētu būt sekas no PSRS kolonizācijas politikas (pēc 1879. gada Krimas tautas skaitīšanas datiem Krimas tatāru bija vairāk par krieviem), jeb vai šāda Staļina politikas legalizācija ir pareiza.

    Pieņemsim, ka Skotija nobalsos par neatkarību… un paliks plika un neaizsargāta. Ne tai savas armijas, ne NATO aizsardzības, nekā. Un, piemēram, Krievija varēs mierīgi to anektēt… Tas mani, ja es būtu skots, darītu uzmanīgu

    +5
    0
    Atbildēt

    0

    Andris Jautriņš > Andris Jautriņš 10.09.2014. 12.53

    Krimā referenduma laikā Ukrainas armijai pēc papīriem bija lielāks grupējums nekā Krievijas bāzēs plus privātās armijas laipnie cilvēciņi. Vai no Skotijas referenduma laikā būs izvests UK karaspēks?

    Vārds “demokrātisks” mūsdienās ir tukša skaņa. Janukoviča ievēlēšanu taču neviens neapstŗīd, bet nogāšanu sauc par demokrātisku :)

    Ja Krievija apdraud neatkarīgo Skotiju, tad kādēļ gan tai vispirms neieņemt neatkarīgo Latviju? Vai gribi teikt, ka Putins uz dzērves atkārtos Hesa lidojumu un ar neatvairāmu smaidu iekaros neatkarības svētkos viskiju sadzērušos skotus? Kaut cik apjomīgu armiju nemanāmi pārvietot līdz Skotijai citādāk nav iespējams :)

    0
    -8
    Atbildēt

    0

    Ansis > Andris Jautriņš 10.09.2014. 12.58

    Doveik – Tu šeit mulķības stāsti – līdzības starp šiem referendumiem nav nekādas:

    Krimā “referendums”, ko organizēja Krievijas armijas un drošības iestādes bez Ukrainas atļaujas

    Skotijā referendums tiek veikts bez jebkadas ārējas iejaukšanās, Lielbritanijas neiebilst pret referendumu ka tādu, bet Lielbritanijas amatpersonas aizstāv savu viedokli argumentejot.

    Piedevām – Krimas “referendumā” gan arī bija divas izveles, bet abas nozīmeja atdalīšanos no Ukrainas (tikai ar atšķirīgu konstitūcijas variantu) – tātad reālas izvēles jau nemaz nebija.

    Jeb Tu joprojam uzskati, ka tie zaļie cilvēciņi, kas sagrāba Krimā varu un Ukrainas drošības spēku bāzes bija “opolčenci”?

    +7
    0
    Atbildēt

    0

    Andris Jautriņš > Andris Jautriņš 10.09.2014. 13.46

    Edgar, es jau rakstīju, ka

    Krimā nebija opolčenci, Krimā bija “privātā armija” kā amerikāņu “Blackwatter” Irākā, tikai nez kas bija atļāvies tādu uztaisīt un finansēt bez amerikāņu piekrišanas. Shit gadās :)

    Saki, Krimā “referendums”, ko organizēja Krievijas armijas un drošības iestādes bez Ukrainas atļaujas… Nu, nestāvēju ar sveci pie demokrātijas altāra – referenduma – Krimā, neteikšu, ka balts, bet nepiekrītu, ka galīgi melns. Ja lēmumu kā Kosovā būtu pieņēmis tikai Krimas autonomijas parlaments, vai tad būtu OK? Krimas parlamentā būtu vieglāk pārliecināties, ka katram aiz muguras nestāv čekists ar naganu. Ja saka, ka arī to varētu ietekmēt, tad kādēļ teikt, ka Kosovā nevarēja?

    Doņeckā un Luganskā bija Krievijas armija, kad tur referendēja? It kā nebija, bet tanki atbrauca – no Kijevas.

    Mums te Latvijā, Baltijā mālē ideoloģisko balts melns, un liela daļa tauta pavelkas kā 1905. gadā, bet pasaulē ir visriebīgākā reālpolitika. ASV apbruņo ISIS Sīrijā un to pašu kompāniju un to pašu bruņojumu bombardē Irākā, bet patronu ražotāji skaita naudiņu.

    0
    -3
    Atbildēt

    0

    Andris Jautriņš > Andris Jautriņš 10.09.2014. 13.54

    Edgars: Skotijā referendums tiek veikts bez jebkadas ārējas iejaukšanās

    Nu, nu. Nebūs vieta ES, nebūs mārciņa, varbūt nebūs NATO – tas nav spiediens? Bez spiediena būtu tad, ja teiktu, ka pēc referenduma nāksies runāt, vai būs, kā būs vai vispār nebūs. Tas būtu neitrāli.

    Interesanti, ka tieši šie draudi var palīdzēt referendumam, jo tie, kas grib neatkarību no Londonas, droši vien labprāt gribētu arī neatkarību no Briseles kvadrātā un no Anglijas bankas. Tiesa, ne visi saprot mūsdienu naudas sistēmu, tādēļ neiedomājas, kādas iespējas pavērtu nokratīšanās no valsts banku verdzības. To jau arī neļaus, tādēļ pat uzvarējis referendums būs tīri simbolisks, jo ES un NATO tāpat paliks, bet Vācijai un zināmā mērā arī ASV tīri labi patiks iekniebt Londonai, samazināt tās svaru.

    Papildināts. O, skatos zemāk apmēram to pašu raksti. Nu tad jau mums tikai nelielas domstarpības par Krimu :)

    0
    -4
    Atbildēt

    0

    Ansis > Andris Jautriņš 10.09.2014. 14.23

    Nu, nu. Nebūs vieta ES, nebūs mārciņa, varbūt nebūs NATO – tas nav spiediens?

    —————————————————————————–

    Tas nav spiediens – ta ir realitates konstatācija.

    GBP – loģiski ka normala izpratne nebūs. Vismaz ne tādā nozime, ka neatkarīga skotija varētu lemt par GBP “drukāšanu”

    ES un NATO vispār jau būs – bet ne jau uzreiz un automatiski – tur tīri loģiski – jāslēdz līgumi ar šo organizāciju dalībvalstīm.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    ILZE > Andris Jautriņš 10.09.2014. 14.57

    Andris Doveiks

    Pozitīvs Skotijas referendums automātiski leģimitizēs Krimas referendumu, kā arī Doņeckas un Luganskas centienus.

    _____________

    Nevienu krievu uz mūsu planētas Skotijas referendums neleģimitizēs, pat pus krievs nebūs leģitīms.

    0
    0
    Atbildēt

    0

    esmeralda_se > Andris Jautriņš 10.09.2014. 15.00

    Krimā nebija opolčenci, Krimā bija “privātā armija” kā amerikāņu “Blackwatter” Irākā,

    ———————————

    Kā tad, “privātā armija”:):) Varbūt Putina privātā armija?

    Jeb vienkārši – krievu armija bez zīmotnēm?

    Lai nu kas, bet pilnīgs muļķis tak jūs neesat Doveik?

    +2
    0
    Atbildēt

    0

    Andris Jautriņš > Andris Jautriņš 10.09.2014. 18.02

    Ei, jūs laikam tikai Holivudas kino skatās?! Nu tad paskatās krievu kino :)

    http://www.youtube.com/watch?v=eIfifnMCzrM

    0
    0
    Atbildēt

    0

Ieva Priedenfelde 10.09.2014. 12.23

Es par Skotijas neatkarību!

+1
-3
Atbildēt

0

dace_ampermane 10.09.2014. 12.15

Kamerons jau var sadzīt zaļos cilvēciņus un tankus Skotijā un caur tā balle!

+2
-1
Atbildēt

0

Ieva 10.09.2014. 12.04

Vispār tas ir ļoti interesanti. Pūli bieži vien vada nolieguma nolieguma likums. Piemērā to var izskaidrot šādi: bērnudārzā zālē ar krītu novilka strīpu, un bērniem teica, ka to nedrīkst pārkāpt. Abas zāles puses bija vienādas, nekādas vajadzības strīpu pārkāpt nebija, bet bērni kaut ar purngalu, kaut bišķi, mēģināja to izdarīt..

Tāpēc ka noliegums bieži vien ir spēcīgāks stimuls, kā atļauja.

Velkot paralēles ar Skotijas referendumu- daudzi skoti balsos YES, jo tas ir dumpīgi, un tas būs protesta balsojums pret kaut ko. nav pat īsti svarīgi pret ko. Protesta un viss. Zatlers ,savaulaik, ieguva vairākuma Saeimā tieši šī paša mehānisma dēļ, un nevis tāpēc ka viņš un viņa domubiedri bija labāki, gudrāki, godīgāki, zinošāki..

Un, ka tik neiznāk tā kā Krimā, kur Krimas krievi bija sasapņojušies par lielajām algām un labo dzīvi Krievijas sastāvā. Rezultātā veikali ir tukši un pārtikai cenas pieaugušas trīskārt…

Domāju, ka vidējais Skotijas vēlētājs īsti nav izanalizējis plusus un mīnusus, balsos tādas vai citas aģitācijas iespaidā. Tam, ka tā darbojas, pierādījumi tālu nav jāmeklē. Pie mums pozīciju Ukrainas jautājumā nosaka tas, kādu televīziju cilvēks skatās, un kā ir izskalotas smadzenes. Vienkārši un tupi, bet tā ir.

Reiz vēsturē bija periods, kad veidojās feodālās valstiņas. Pēc tam tās apvienoja vai tās apvienojās. Vai esam šajā spirāles punktā atkal?

+7
0
Atbildēt

0

Inese 10.09.2014. 11.34

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam