Ja sabruktu “deviņstāvene”…
19Saistītie raksti
Viedoklis /
15. novembris
25 gadu laikā visām ēkām valstī jābūt renovētām. Paspēsim?
Viedoklis /
14. novembris
Publiskā sektora izdevumi jāsamazina, nevis jātērē 20 000 par vietas izveidi pirmsskolā
Tēma /
13. novembris
Viss neriņķo ap Rīgu
Viedoklis /
12. novembris
Ar mākslīgo intelektu var samazināt elektroenerģijas patēriņu līdz pat 20% mēnesī
Recenzija /
6. novembris
Omulības literatūra
Komentāri (19)
tapat vien 14.09.2016. 15.56
Jāizmanto pašlaik esošās iespējas māju siltināšanā.
Process ir garš, bet atdeve jūtama jau pirmajā ziemā.
http://www.parvaldnieks24.lv/
0
marchaeva 04.12.2013. 12.37
Kur ir problēma šīs ēkas līdzīgi kā austrumvācijā pakāpeniski demontēt?
Ir tikpat skaidrs, ka visu psr laika māju restaurācijai naudas nav, un labi, ka tā.
Tas ka tās 9+ stāvenes ēkas agri vai vēlu bruks, pateikts katrs nemotivēts un objektīvs būvinženieris. psr laikos taču skaidri pateica uz cik ilgu laiku tās būvē. Nu tas laiks ir pagājis.
0
sausins 03.12.2013. 22.05
Autoram vispirms vajadzētu tikt skaidrībā vai viņš patiešām pārstāv labējo politisko partiju Vienotība vai drīzāka PSKP un tās programmu “Dzīvoklis 2000”.
Tāpat jebkuram dzīvokļa īpašiekam jāuzdod sev jautājums vai viņš atzīst privātipašumu par vērtību, vai nederīgu īpašuma formu ar visām no tā izrietošām konsekvencēm !
0
Ansis 03.12.2013. 17.20
Vai autors iedomājas, ka siltinašana pasargā māju no sabrukšanas?
Bet no otras puses – Padomju laika mājas tomēr pagaidām tik bieži nesabrūk, kā “Jaunie projekti”.
Bet interesantakais ir tas, ka šie dzivokļu “īpašnieki” ne visai skaidri apzinās, ka majai sagrūstot:
1) viņi zaudē savu dzīvokli
2) viņiem jaturpina maksāt bankai
3) viņiem jāsedz gruvešu novakšana
Labu apetīti!
0
www.filcakurpes .lv 03.12.2013. 15.51
un tagad es nevarēšu gulēt.
Rīgā ir ap 10k paneļu ēku. Viņu tehniskais stāvoklis ir liels jautājums, to nav iespējams raksturot kopumā “vienādis slikts”, “vienādi labs” — mēs to nezinam.
Bet ko mēs droši zinam, ir to konstruktīvi vājumi kuri ir jau ielikti projekta un pārplānošanas pēc 1990. gada.
Piemēram, viens no izplātītākām sekcijām — 602. Tur pat ārējas sienas ir nesošās (?).
Mēs arī zinām, kā Rīgā 602. sērijas ēkās dzīvo ļoti dažādi cilvēki, gan nabagie, gan bagātie. Pēdējie bija tie, kuri veikuši visādas pārbūves, absolūti neparedzamās vietās vadoties no ēkas konstruktīvas shēmas.
602. sēriju ēkas netika paredzētas pārbūvēm.
Pozitīvi ir tas, kas mums ir zināmi daži manīgie iespējamam krīzes modelim.
Negatīvi ir tas, kā pārvalde tiek balstīta uz mazā mēroga atbildību un jurisprudenci.
0
Vineta 03.12.2013. 13.54
Varbūt, lai nodrošinātu darba vietas nelegāli nodarbinātiem Ukrainas, Moldovas un Krievijas pilsoņiem, par kuriem tā iestājas Vienotība, būtu labāk renovēt esošos mājokļus, nevis būvēt jaunus?
0
brigita_damme_rtk_lv 03.12.2013. 13.48
Tā jau ir, ka pēc plikas nosiltināšanas aiz mīkstās vates slāņa no vienas puses un reģipsomānijas no otras puses, būtiskāko būves mezglu stāvoklis paliks neredzams, tātad gandrīz nekontrolējams. Tik atkal, kas par iespējamām renovācijām maksās pie pašreizējās pirktspējas, kaut daļu atmaksātu eirofondi?
Un ar ko sliktāka ir iedzīvotāju grupa, kas dzīvo vecās vienģimeņu mājās? Noteicošais ir drošība vai iespējamo upuru skaits? No cik iespējamiem upuriem tādā gadījumā jāsāk uztraukties?
0
jmaklakovs 03.12.2013. 12.43
Padomju laikos blokmājās celtnieki jau laicīgi iestrādāja ceļamajās ēkās brāķi, lai dzīvokļu jaunie saimnieki tuliņ pēc atslēgas saņemšanas dotos pie šiem pašiem celtniekiem, lai piedāvātu tiem haltūru vai arī nopirktu no viņiem cementa maisu.
1
Jolanta Švābe (Stalidzāne) > jmaklakovs 03.12.2013. 19.27
Muļķības. Padomju laikā brāķi neiestrādāja – tas uzradās pats, kad celtnieki un citi iesaistītie banāli nozaga celtniecības materiālus – cementu utt. Plus nohaltūrets darbs, jo bija jāsteidz piecgades plāns, kārtējie valsts svētki un mēneša beigas.
0
lebronj2356 03.12.2013. 12.34
Blokmājas dzīvoklis, ja vien nav atsevišķs, veiksmīgs projekts, vai arī labā vietā ir nelikvīds īpašums – lielas ekspluatācijas izmaksas, neestētiska vide un nedraudzīgi materiāli. Es domāju, ka tā vietā, lai organizētu visaptverošu renovāciju&siltināšanu vajag rūpīgi izvērtēt vai šis īpašums vispār ir to vērts, jo sanāk paradoksāla situācija – Rīgas centrs brūk kopā, bet mikrorajonus stutē un piebūvē vēl pierīgas pļavas ar ne mazāk lētiem “jaunajiem projektiem”. Rīgas attīstībai ir jāmaina virziens !
P.S. Salaspils bloķenes ir reti nesmuks skats, kas stipri durās acīs !
0
Janka, Janic 03.12.2013. 12.32
neaiztiec boļševiku laikaa buuveetaas maajas , taas veel 100 gadus tu ar buldozeru napgaaziisi , tajaa laikaa straadaaja speciaalisti ar izgliitiibu , projekti tika pakļauti ekspertiizeem un buuvkonstrukcijas tika stingri ražotas ieveerojot valsts standartus , arii montieri bija augsti kvalificeeti , toreiz baidiijas no cietuma , jo draudeeja kriminaalatbildiiba pat par cementa maisa nozagšanu , toreiz nevienam neienaaca praataa optimizeet izmaksas peec ekspertiizi izgaajušaam taameem , taadi briinumi radiiti tagad korupcijas tiimekļos nonaakušajaam valsts un pašvaldiibu kontroleejošajaam iestaadeem , jo praktiski pie skaidras naudas netika , tagad celtnieciibaa apgrozaas milzu liidzekļi , kaapeec tik ilgi turas pie amatiem atbildiigas personas ? tad nav jaabriinaas par kļičkaam kuras naak no publikas , visvieglaak atbildiibu novelt uz likumiem kurus paši ar stipendijaam radiijuši , nezinu ko lobee šis kungs , varbuut pasuutiijums no komersantiem kuriem valdiijumaa tukšasas uzzbuuveetaas dziivojamaas maajas , tad taas driizaak vajag paarbaudiit , nav zinaams cik tur izmaksas optimizeetas liidz taas smuki nokraasotas un nodotas ekspluataacijaa.
6
lebronj2356 > Janka, Janic 03.12.2013. 12.40
Tikai nevajag – varbūt staļiniecēm un hrušcovniecēm tā arī būtu, bet bloķenes jau nu gan nekāds kvalitātes rādītājs nav – mājās šucas mitrums, tās ir slikti izolētas, nejēdzīgi plānojumi, ko daudzi ir pašrocīgi izmainījuši, kā arī absolūta nespēja ietekmēt siltuma ŗēkinus !
0
Janka, Janic > Janka, Janic 03.12.2013. 12.50
runa jau par sabrukšanu , ja Juus interesee siltumnoturiiba , varu paskaidrot , liidz 1990 . gada siltumneseeja temperatuura peec tehniskajiem noteikumiem bija noteikta 120 gradu paaeec celsija ,peec tiem tad arii projekteeja , jo siltums gaazaas aaraa ne tikai pa logu šķirbaam , bet arii pa atveertajiem logiem , saakoties energoresursu tauupiišanas programmai , naaca izmaiņas strauji samazinot siltumneseeja temperatuuru liidz 60 graadiem , ko tad Juus gribat lai siltums tureetos tajaas Juusu piesauktajaas bloķenees , protams pie kvalitatiivas renovaacijas , tas tiek saglabaats , arii jumtus apsaimniekotaaji neremontee , nav briinums ka tek , jo naudas nav , maaja pilna paraadniekiem , vajag miiliit sakaartot apsaimniekošanu.
0
brigita_damme_rtk_lv > Janka, Janic 03.12.2013. 13.39
Bla, bla, bla. Apkurē, kurā kā siltumnesējs tiek izmantots tvaiks, protams tā temperatūra ir virs 100 grādiem. Toties, ja siltumnesējs ir ūdens, šāda t skaitās avārija, kad iespējama apkures katla eksplozija ar sekojošu maXimas efektu. Tvaiks, kā siltumnesējs, padomju laikos tika izmantots diezgan maz. Vairāk šādas sistēmas bija palikušas no starpkaru perioda.
0
Janka, Janic > Janka, Janic 03.12.2013. 13.54
tādi bija diemžeel tehniskie noteikumi , un taads ar siltumneseejs bija.
0
Rita Lazda > Janka, Janic 03.12.2013. 15.21
Bildē redzamajā ēka tika jau celta laikā, kad celtnieki jauca smiltis cementa vietā, jo tas tika izzagts. Betona blokiem varbūt arī neko nenozaga, bet grīdām gan šur tur ieklājums bija tikai smiltis. Latvijā ir pa pilnam ar pilsētu rajoniem, kur ēkām jau nobiruši balkoni, tā ka nevajag te slavināt PSRS laikus. Visas PSRS ēkas pēc normālu ES valstu pieņemtajiem standartiem jau sen vajadzēja nojaukt. Kas attiecas uz PSRS speciālistiem… nu nezinu vai uz jaunbūvi sasauktie zaldātiņi bija īstie speciālisti – hŗuščovkas vismaz ir tā būvētas un tur bija visādi brīnumi – tiesa gan sienas bija biezas un kaimiņus nevarēja dzirdēt… Senākās ēkas – Staļina laikā celtās ar nav nekādas drošās – ja jums nav bijusi jāliek jauna grīda kas iebrukusi pagrabā tādai mājai, jūs par drošību un izturību nerunātu… tak parēķiniet pats: PSRS sabruka 20 gadus atpakaļ. Jaunākās mājas, kas bija tika celtas ar 30 gadu garantiju un lielākajai daļai jau tā ir iztecējusi. Manā pusē 60o gadu betona modes spiedzienu – daudzstāvenes spridzina un grauž nost, jo tajās ir milzīgāka kriminālā problēma, nekā ja visus izmitina pa 2-3 stāvīgām ēkām.
PS Vai man tā liekas, bet šis raksts ir pilnīgi nevietā – cilvēks uz Maximas upuru rēķina meklē lētu popularitāti. Un cik reizes ir jāatkārto – arī uz PSRS laiku deviņstāvenēm novietot smagus būvmateriālus un nodarboties ar būvdarbiem arī pagrabā rokot autostāvvietas, kamēr tajās dzīvo īrnieki un tajās atrodas strādājoši veikali nav normāli.
0
Janka, Janic > Janka, Janic 03.12.2013. 16.16
nu ja nerenoveesim boļševiku laiku daudzstaavenes , tad kur paliksim , mežaa zem egles? kaa tik muļķiigi var runaat , boļševiku laikos dziivojamais fonds buuveets paari 50 gadiem , tgad taadu dziivojamo fondu 100 gados neuzbuuvees , runaat runaašanas peec ir bezjeedziigi, es neslavinu boļševiku laikus , bet ja eeku ekspluatee ne santiimu neieliekot nu jau 70 gadus, tad nav jaabriinaas ka balkoni kriit nost
0
Dina 03.12.2013. 12.15
1. Raimond, „… traģiskā notikuma patiesais baisums sāk izplēnēt … „pirmām un galvenokārt tavas partijas – vemjotības sarīkotā cirka – Dombrovska „atkāpšanās” iespaidā.
2. Pēc āboltiņas tikko kā publiskotā paziņojuma „….eksperimentiem ar profesionāļu valdību nav laika…” ir skaidrs, ka Dombrovska demisija un klukstēšana par „politisko atbildību” ir izrādījusies tik vien kā politoloģisks triks. Neviens vemjotībā nekādu atbildību i netaisās uzņemties. Kā bija pie Siles, tā tur arī paliks, ar visām četrām kājām, ar nagiem, ragiem un zobiem iekrampējušies. Tik vien kā samainīs blakus stāvošos krēslus dekorācijai, piemēram – Dombrovskis ar Vilku … Lai nedod Dievs kaut kas no iecerētajām naudas plūsmām neaiztek garām alkatīgi atvērtajai mutītei … :)
Vēl jo ciniskāka un amorālāka šāda rīcība ir tāpēc, ka tiks izspēlēta uz 54 Maximas slaktiņā bojāgājušo fona un pa lielam – uz viņu rēķina.
3. un vēl. Saistībā ar tavas partejas sarīkoto Nila noriešanu un atkāpšanās pieprasīšanu. Tevi nepriecē atziņa, ka pēc vemjotības loģikas, ja kāds no šiem vecajiem padomju graustiem (kuriem JAU ir notecējis ekspluatācijas termiņš) tavā Salaspilī tagad ņem un sabrūk, tad par to jāatkāpjas no amata būs tieši tev. Jo tu taču esi šīs pilsētas Mērs … :)))
P.S. Ar interesi gaidu nākamās vemjotības likumdošanas iniciatīvas, kurās tiks noteikti paredzēts, ka par ugunsgrēku Liepājā jāatkāpjas Seskam, autoavāriju uz garāmejošās Daugavpils šosejas – Līvānu pilsētas mēram, bet, ja nedod Dievs, mums kāda lidmašīna nokritīs Saldus rajonā, tad pats par sevi – Saldus pagastveča dienas arī būs skaitītas .. :)
0