Ministrijas par senioriem domā tikai pensiju kontekstā

16

Komentāri (16)

katzchenjulja 03.10.2013. 13.24

Es lasu šo rakstu un vairāk prāts uz izsmieklu, nevis uz prieku par iejūtību. Man diezgan vienalga, vai mani nosauc par vecu cilvēku vai sniori. Negribas, ka mani sauc par tantuku vai vecu tantiņu, jo tāda es patiešām neesmu. Bet tas juceklis terminoloģijā, ko cien. deputāte lieto attiecībā uz vecumdienām, ir patiešam smieklīga: Eiropa runā par “aktīvām vecumdienām”, bet deputāte ; tieši pretēji , par ‘veiksmīgu novecošanos”. Nu taču jāsmejas, kaut gan var būt vērts arī raudāt. Viens ir vērsts uz aktīvu dzīvesveidu, otrs – ar sakostiem zobiem ņurd- dzīvo, dzīvo, bet nedomā ilgi smnirdināt gaisu, proties kaunu un veiksmīgi noveco ātrāk un vācies pie Dieva. Droši vien autore dievosies, ka to gan viņa nav gribējusi teikt. Varbūt, ka apzināti negribēja teikt, bet bezapziņas spēks ir milzīgs, ja esat kaut ko dzirdējuši par Z. Freidu, un tā vienkārši “izsakās” negribot, mēle it kā samežģās un patiesā doma uzpeld virspusē. Tāpēc liekulība ir acīmredzama un nožēlojama.

+2
0
Atbildēt

1

    aija_vecenane > katzchenjulja 03.10.2013. 13.47

    Freidam būtu, ko teikt, arī par to, kāpēc šī autores pārteikšanās Jūs tik stipri ir aizvainojusi.

    0
    -3
    Atbildēt

    0

aija_vecenane 02.10.2013. 14.51

Kāpēc “seniori”, nevis “veci cilvēki”? Ja nomaina uz svešvārdu, kam latviešu kolektīvajā bezapziņā nav attiecīga arhetipa jeb tēla, tad vecie cilvēki kļūst par 10 gadiem jaunāki?

+2
-1
Atbildēt

1

    efeja60 > aija_vecenane 02.10.2013. 17.27

    Viņi kļūst par ārzemniekiem, tjipa rantjē vai idalgo, varbūt par mariači penšus nosaukt? Mariači Bērziņš.

    +1
    -1
    Atbildēt

    0

andris902 02.10.2013. 13.28

….mjā…tā arī īsti netapa skaidrs – ar savu rakstu autore vēlējās atgādināt par savu eksistenci…vai…tā tāda reklāmas kampaņa topošajam pētījumam…
…dīvaini, ja Saeimas deputāte nav informēta un pat necenšas noskaidrot, kāds finansējums tiek piešķirts Mūžizglītības programmas ietvaros, bet izvēlas vienkāršāko veidu – pasērfot pa ministriju mājaslapām savu zināšanu un iemaņu robežās….

…VIAA – valsts izglītības attīstības aģentūra, NVA piedāvā programmas senioriem un viena no pieprasītākajām ir datorprasmju apgūšana, bet….interešu pulciņu – deju, ansambļu, koru vadītāji saņem arī valsts līdzfinasējumu….rokdarbnieču, pinēju, tautas amata meistaru u.c. kopas neveidos valsts, bet tas būs atkarīgs no pašu pensionāru aktivitātes….

…taču, ja deputātes kundze vēlas informāciju – pienestu uz paplātes, bet Saeimas un komisiju sēdēs nodarbojas ar tamborēšanu, tad informācija var paslīdēt garām, to nepamanot….

+1
-2
Atbildēt

0

silvija_vitina 02.10.2013. 12.33

Es arī gribu piekasīties pie terminoloģijas.

Šis pārmērīgi pieglaudīgais politkorektums vienkārši riebjas. Pensionāri, vecie ļaudis (un kāpēc gan kautrēties no šāda termina, ja cilvēks ir ar lielu gadu nastu uz pleciem) tiek mīļi dēvēti par senioriem. Ak, kāda iejūtība! Vai tas padara pensionārus turīgākus? Sociāli labāk aizsargātus? Ceļ viņu pašapziņu? Liek viņiem justies tā, kā jūtas, piem., Vācijas seniori, kas savas vecumdienas pavada, braukājot pa pasauli? Nē! Tik vien ir cieņas pret šiem cilvēkiem, kā nosaukt viņus mīļvārdiņā par “senioriem”, štrunts, kā viņi velk savu dzīvību!

Tas pats par invalīdiem… Ak, personas ar “īpašām vajadzībām”. Tikai šo īpašo vajadzību apmierināšana paliek bieži vien pašu invalīdu un viņu tuvinieku ziņā. Galvenais, lai termins neskan kaut kā pārprasti “aizskaroši”.

+5
0
Atbildēt

0

Ieva Priedenfelde 02.10.2013. 10.33

Kas tas pa idiotisku vārdu “seniors”?

+3
-2
Atbildēt

0

Ieva Priedenfelde 02.10.2013. 10.33

Bravo, dzeri, nedēļas komentārs!

+5
0
Atbildēt

0

ligakalnina 02.10.2013. 10.28

“Ministrijas par senioriem domā tikai pensiju kontekstā”
——————————————–
Ministrija par senioriem nedomā nekādā kontekstā.
Pēdējās izmaiņas pensiju aprēķināšanas kārtībā, kas ir klaji diskriminējošas tiem pensionāriem, kam liels darba stāžs taisni padomju laikos, un Viņķeles liekulīgā pļāpāšana, ka tie, redz, neko nav nopelnījuši, izraisa vienkārši riebumu.
Nez, ko tad privatizējuši daudzi patreizējie miljonāri, ja ne padomju laiku pensionāru radītās materialās vērtības?
Padomju laiku ārsti , medmāsas, utt., neārstēja slimniekus, skolotāji nemācīja bērnus, utjp?
Lietuvā pensiju fondos iet zināms % no privatizācijā iegūtiem līdzekļiem, nemaz jau nerunājot par bezmaksas medicīnu, daudz lētākiem komp. medikamentiem, utt.
Tas iemesls tādai Viņķeles vāvuļošanai, protams, skaidri saprotams – pretnostatīt tos, kas stāžu sapelnīja, sēžot speciāli partiju funkcionāriem radītos amatos, kā tas pats Viņķeles vīrs, dementais prezidents Bērziņš, utt., un kuri tā “nopelnījuši” lielas pensijas, tiem cilvēkiem, kam nepaveicās dzīvot un strādāt pie “nepareizās” iekārtas.
Kaut, pēc patreizējās pensiju formulas, arī tiem, kas pelna patreiz tās pensijas, nekas nespīd, ja alga mazāka par 400 – 500 latiem, pensija būs zem iztikas minimuma, ja nestrādāsi līdz gadiem 70 – 75.
Tūlīt pateiks – naudas ir, cik ir.
Tas ir pareizi, pie nosacījuma, ja esošo naudu izlieto kaut cik adekvāti, ja nav nodokļu sistēma, kas labvēlīga taisni tiem, kas varētu maksāt vairāk, ja nodokļu ieksēšana ir līmenī, ievērojot visā ES izplatīto solidaritātes principu, nevis pēc principa – jo tev lielāki ienākumi, jo tu % mazāk maksā un vairāk saņem, jo mazāki, jo mazāk saņem, toties,, % no ienākumiem vairāk maksā.
Par to mūsu nodokļu un “pabalstu” sistēmu, kas sekmē nabadzīgāko slāņu ienākumu novirzīšanu bagātākajiem, ir jau runāts, tāda ir tikai mums un Krievijā.
Pieņemsim, tās mazās pensijas daudz nepalielināsies, bet, kaut par 10%, tomēr, tie ir cilvēki, kam no svara katrs lats, un cilvēkiem, reizēm, taisnīguma izjūta svarīgāka par naudu.
Par to būtu jāmēģina runāt Viņķelei un deputātiem, nevis par kādām nebūtiskām tēmām, tā ir folozofija, kāda mums ir tā valsts, vai tā strādā tikai “elites”, vai visas sab. labā, kaut, ņemot vērā šeit valdošo politisko korupciju, labi apmaksātā augstākā ierēdniecība, partiju funkcionāri, un ar tiem saauguši biznesmeņi, protams, tāpat nolobēs to, kas tiem izdevīgi.

Un šī raksta autorei, ja nav tēmā, un grib populistiskos nolūkos izmest tādus ūdensgabalus, labāk nerakstīt vispār neko.
Nešaubos, ka arī mūsu sab. vairākuma attieksme pret šo pensionāru daļu ir, principā, vienaldzīga, un pie šī raksta komentāru daudzums būs minimāls, un tas ir loģiski – kāda sabiedrība, tāda “elite”.

+9
0
Atbildēt

3

    dzintarz > ligakalnina 02.10.2013. 20.38

    Nešaubos, ka arī mūsu sab. vairākuma attieksme pret šo pensionāru daļu ir, principā, vienaldzīga.
    ==============
    Vai tas Jūs pārsteidz nesagatavotu?

    +1
    0
    Atbildēt

    0

    Una Grinberga > ligakalnina 03.10.2013. 04.11

    Viss ir slikti, bet ko darīt? Komentēt un vāvuļoti visi prot!

    0
    -2
    Atbildēt

    0

    ligakalnina > ligakalnina 03.10.2013. 06.32

    Ko darīt, zināms, tikai neviens to nedara, jo elitei, kas lobē tos lēmumus, tas nav izdevīgi.
    Jāmaina nodokļu sistēma, un jāmaina pabalstu un pensiju maksāšanas kārtība uz nedaudz eiropeiskākām, ievērojot solidaritātes principus.
    Cik zinu, tai pašā Anglijā vecuma pabalsts visiem, praktiski, vienāds, kas nodrošina normālu dzīves līmeni, un atkarīgs tikai no stāža., tādus milzu pabalstus no soc. budžeta arī neviens nemaksā, un, kaut kā, no Anglijas uz Latviju pelnīt pensijas nemūk, notiek otrādi.
    Nu, paši jau vainīgi, faktiski, ja nevar izveidot normālu kreiso partiju, kas to visu lobētu.

    +1
    0
    Atbildēt

    0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam