Dalailamu Rīgā sagaida vairāki desmiti atbalstītāju

41

Komentāri (41)

gliters 09.09.2013. 09.41

Nulle, šī nu ir tā reize, kad es tev labprāt pieliktu kaut vai 1000 plusus, jo domāju tieši tāpat.

+1
0
Atbildēt

0

inta_s 08.09.2013. 22.29

Protams ka Vienotība ir par “Vienotu Ķīnu”, gluži kā tas bija par “Vienotu PSRS”… tiešām nožēlojami.

+3
-3
Atbildēt

0

oktaavs 08.09.2013. 20.05

Dažeiz pārsteidz latviešu nepacietība skriet pa priekšu lokomotīvei. Pat vairākām uzreiz. Un paspļaut uz ziloni no droša attāluma neciešas. Šoreiz uz Ķīnas ziloni, kuš pret mums nemaz nav izteikti naidīgs.
Mēs jau savu vēsturisko misiju esam izpildījuši. Esam iedzinuši daudzas pamatīgas naglas divu impēriju zārkā. Ko vēl var gribēt no knapi 2 milj. tautas ? Lai tā vēl Ķīnu pārmāca un iemāca tai demokrātiju, kuras pašiem vēl īsti nav ?
Tāpēc sēžam mierīgi un vērojam, kas notiek pasaules politiskajā cirkā. Atbalstām savējos kā varam, bet nekad vairs neskrienam pa priekšu nevienai lokomotīvei, ja gribam pastāvēt kā tauta. Pietiek ar asiņainajām atrakcijām.

0
-7
Atbildēt

5

    Sanšains > oktaavs 08.09.2013. 20.49

    Nav jāskrien pa priekšu, bet, manuprāt, klusi un aukstasinīgi jāmēģina izvairīties no visu veidu biznesa kontaktiem ar Ķīnu.

    Ķīnieši savām vajadzībam un vērtību sistēmai prot pielāgot pat ASV mediju, ekonomiskās un politiskās elites daļas – nav šaubu, kas notiks ar mūsu mīksto materiālu. Jau notiek.

    +5
    -1
    Atbildēt

    0

    oktaavs > oktaavs 08.09.2013. 21.10

    Haris
    Ķīna un ASV ir ekonomiskie Siāmas dvīņi. Viņi sen vairs nevar viens bez otra dzīvot. Vieni ražo, otri patērē saražoto.
    Tie kas cer, ka Ķīna sāks karot ar ASV kaut kādas tur Sīrijas dēļ ir vismaiz naivie, vai arī lēti propagandisti.
    Izvairīties no biznesa kontaktiem ar Ķīnu ir kaitīgi mūsu ekonomikai. Palikt ar augsti pacelto, idejisko demokrātu degunu, kamēr pat amerikāņi ar ķīniešiem sadarbojas pilnā sparā, izskatās vismaz pamuļķīgi.

    +1
    -1
    Atbildēt

    0

    Sanšains > oktaavs 08.09.2013. 21.31

    Ne jau Tibetas dēļ izvairīties. Mūs izmantos pēc pilnas programmas + vēlāk, kad savairosies ķīniešu imigranti, tie būs vēl bezcerīgāks “integrācijas” objekts nekā krievi.

    Ķīnas eksporta tirgus nav tikai ASV vien. Un arī viņu pašu iekšējais patēriņš kāpj.

    Pievērsiet uzmanību, kāds ir tirdzniecības balanss starp Ķīnu un citām valstīm.
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_the_largest_trading_partners_of_China
    Tas par to izmantošanu.

    +5
    -1
    Atbildēt

    0

    oktaavs > oktaavs 08.09.2013. 21.51

    Haris
    Ar Tibetu tam vispār nav nekāda sakara. Tā ir tāds pats politiskais fantoms kā Palestīna. Abas mūžīgi tiks izmantotas ieinteresēto valstu vajadzībām un nekāda atrisinājuma nekad nebūs.
    Cik daudz ķīniešu būs mūsu valstī – tas gan šoreiz ir atkarīgs tieši no mums pašiem. Cik atļausim, tik arī būs un pēc tam nav ko vainot citus, svešos onkuļus. Pietiek vienreiz šņaukāties par sliktajiem, kuri mums, baltajiem balodīšiem dzīvi vienmēr maitā. Jāsāk pierast pa retam arī savas smadzenes ieslēgt.
    Protams, ka Ķīnas eksporta tirgus nav tkai ASV, bet tas ir milzīgs, ienesīgs un pastāvīgs tirgus. To pazaudēt būtu neprāts un drausmīgs trieciens visai Ķīnas ekonomikai.

    +1
    -1
    Atbildēt

    0

    Sanšains > oktaavs 08.09.2013. 22.25

    west:
    Cik daudz ķīniešu būs mūsu valstī – tas gan šoreiz ir atkarīgs tieši no mums pašiem.
    =================
    Atvainojiet, bet frāze “ir atkarīgs no mums pašiem” ir kļuvusi tukšu frāzi, ko labprāt lieto tie, kuri cer novilināt laiku vai izvairīties no īstas darīšanas/atbildības.
    Mēs labi redzam, ka daudzās politikas jomās, saskaroties ar problēmu tagadnē, labticīga paļaušanās uz kaut kādu mistisku kolektīvo saņemšanos nākotnē nelīdz – ieinteresētās personas tikai kāri izmanto novilcinot iegūto laiku.

    Nesenās NA (un līdzīgi domājošo) aktivitātes, pūloties pārtraukt to pašu UA tirgošanas pārtraukšanu, bija mēģinājums kaut ko darīt reāli un turklāt TAGAD. Šīm aktivitātēm jāsniedz atbalsts – šeit un tagad.

    —-

    Nav runas par to, ka Ķīnai būtu jāzaudē/būtu jāgrib zaudēt ASV tirgus.
    Jūs rakstījāt, ka Ķīna un ASV ir kā ekonomiskie Siāmas dvīņi, kā man šķiet, mēģinot pateikt, ka tāpēc arī ASV elites ir vairāk pielāgoties/pakļauties gatavas.
    Ar piemēriem, ko minēju es, vēlējos parādīt, ka intensīvās attiecībās ar Ķīnu atrodas ne tikai ASV – un arī citām valstīm (piemēram, Eiropas valstīm), to elitēm un sabiedrībai draud nokļūšana autoritārās un koruptīvās Ķīnas kultūras ietekmē. Nemaz nerunājot par ASV un Eiropas valstu nespēju/neprasmi izkarot sev labvēlīgus noteikumus ekonomikas sakaros ar aziātiem.

    +3
    -1
    Atbildēt

    0

Sanšains 08.09.2013. 18.41

Man šķiet interesanti, ka no tiem, kuri uzdrošinās atbalstīt vai pat tikai pamanīt Tibetas jautājumu un kuri reizē pieder arī kādai vērā ņemamai partijai, redzu tikai Nacionālās apvienības cilvēkus. Šajā rakstā minēts Jānis Mārtiņš Skuja. Savulaik uz Tallinu ar Dalailamu tikties brauca Parādnieks. (Arī Dāvis Stalts tomēr vēl nesen bija NA frakcijas biedrs)

Vai ir kāds V, RP, ZZS darbonis, kuram būtu līdzīga nostāja?

Par Kamparu, piemēram, viss skaidrs.

http://www.latviachina.eu/f/news/45b.jpg
http://www.latviachina.eu/lv/aktuali/latvijas-kinas-biznesa-padome-sadarbosies-ar-henanas-provinci/45/

+5
-3
Atbildēt

3

aivarstraidass 08.09.2013. 17.19

>>> Nulle: Nožēlojami – patiešām nožēlojami…
=====
Dalailama gluži tāpat atbalsta Ķīnas teritoriālo vienotību. Nulle nupat sajuties svētāks par viņu, ja reiz tik braši visus kaunina?

+4
-6
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam