Kad pats nezini, par ko balso

13

Komentāri (13)

sausins 11.06.2013. 23.53

Klejotājs Padomju Latvija mūžos lai dzīvo, spoža lai padomju vainagā mirdz …

Loti atbilstoši, tad par deputātiem vēlēja “strādniekus un kolhoznieces”” un viņiem laipni atļāva pāris reizes gadā piedalīties un vienbalsīgi pacelt rokas par partijas un izpildkomitejas sagatavotajiem lēmumiem !

Ar politiku jānodarbojas profesionāli un jāspēj ar to nopelnīt ne tikai “maizei” !

0
0
Atbildēt

1

    dace_ampermane > sausins 12.06.2013. 06.50

    …..un pa oktobra svētkiem iedeva metāla burciņu [mazo!] ar atšķaidāmo kafiju. mums prexidents ir lielākais kretīnis un galvaspilsētas mēris ir Putina aģents. Horošo živjom!

    0
    0
    Atbildēt

    0

Ansis 11.06.2013. 12.19

Autore ir palaidusi garām faktu, ka šo muļķību ieviesa Sprūdža ministrija – tagad novada aktīvākie cilvēki nedrīkst būt deputāti un pašvaldības izpildvara vienlaikus – tapēc viņiem nemaz nav nekādas izveles, kā nolikt deputāta mandātu.

Reāli – deputāti sanāk uz sēdi 1x mēnesī un nobalso par par izpildvaras sagatavotajiem priekšlikumiem. Tad tieši daudz sakarīgāk būtu, ka deputati vienlaikus ieņem amatus svarīgākajās pašvaldības institūcijās (skolā, pagasta pārvaldē utml) , lai būtu lietas kursā par pašvaldībā notiekošo.

(Jeb vai Jūs domājāt, ka par deputātiem jāievēl tie, kas nekur nestrādā? Vai arī izpildvarā jāieceļ tādi, par kuriem neviens nav gatavs balsot?)

+6
-4
Atbildēt

4

    Una Grinberga > Ansis 11.06.2013. 16.53

    @Edgars Avotiņš
    Vai Tev nešķiet jocīgi, ka skolas direktors vai komunālās saimniecības vadītājs paši vērtē savu darbu? Man tas liekas absurds. Un ja šādā pašvaldībā bez komunālās saimniecības vadītāja un skolas direktora nav neviena atbilstoša kandidāta uz deputātu vietām, tad acīmredzot šāds novads ir pārāk mazs un būtu jāpievieno kādam citam! Lai novadā būtu skola un darbotos komunālie pakalpojumi, nav nepieciešama domes institūcija!

    +4
    -2
    Atbildēt

    0

    esmeralda_se > Ansis 11.06.2013. 20.40

    Es jau vēl pirms vēlēšanām, liekas, tieši Jums ierosināju pakļaut pašvaldību lietas pa taisno MK:)
    Un, ja ejam vēl tālāk – vai skola nevar darboties arī bez IZM? Kādēļ?

    0
    0
    Atbildēt

    0

    Ansis > Ansis 11.06.2013. 22.47

    Madonas novads – lielākais Latvijā. Nu labi – nav tik liels, kā rajons bija, jo Ērgļi, Cesvaine un vēl laikam Lubāna nepievienojās.
    Vai par mazu?

    No Vienotības ievēlēja līdzšinējo mēru (bijušais TP biedrs), ģimnazijas direktori, slimnīcas direktoru, utml

    Vispār (ne tikai Vienotībā) pārsvarā kandidēja skolu direktori, socialo dienestu darbinieki, pagastu pārvalžu darbinieki utt

    Nu labi – ZZS spilgti atšķīrās, jo tur lielāks īpatsvars bija zemnieki
    NA izcēlās – tur bija “puse” mūzikas skolas skolotāju un kas īpaši interesanti – 12. klases skolniece ar fifīgu bildi NA avīzē.

    +1
    -1
    Atbildēt

    0

    Una Grinberga > Ansis 12.06.2013. 09.45

    @raitis_licitis
    Diez vai būtu prātīgi pašvaldības likvidēt! Es vairāk sliecos uz to, ka ir izpildvara un to neatkarīgi “pieskata” un vērtē no iedzīvotāju vidus izvēlēti cilvēki. Un tādēļ tik cieša saaugšana starp pašvaldības darbiniekiem un deputātiem ir absolūti nevēlama! Ar 5-7 deputātiem pilnībā pietiktu, lielās pilsētas varētu atskaitīties MK (Tavs ierosinājums!).
    Skolām būtu jābūt pilnībā zem IZM – nav iespējams realizēt vienlīdzīgas iespējas visiem skolēniem, ja pašvaldības var noteikt skolu skaitu un infrastruktūru. Skolu tīkla attīstību ir jāplāno gandrīz vai satiksmes ministrijai un VARAM – iedzīvotāju skaits un plūsma, transporta iespējas, skolotāju pieejamība, infrastruktūras attīstības plānošana u.c.

    0
    0
    Atbildēt

    0

ligakalnina 11.06.2013. 11.25

Novados un nelielās pašvaldībās būtu jābalso nevis pēc partiju sarakstiem, bet, par konkrētiem cilvēkiem.
Parasti ir tā, ka ir vairāki saraksti, un katrā pāris cilvēki, par ko vērts balsot, bet, jāizvēlas viens saraksts, un tas ir absurds.

+8
-2
Atbildēt

1

    Una Grinberga > ligakalnina 11.06.2013. 16.49

    @dzeris
    Piekrītu. Tas ir īstenībā vienīgais sakarīgais veids, kā nodrošināt kvalitatīvu domes sastāvu laukos. Visus saliek vienā sarakstā un tad ar plusiņiem/svītrojumiem vēlētāji izvēlas domes sastāvu. Tad arī dažiem uznēmīgiem cilvēkiem būs jēga pieteikties, ja viņi nevēlēsies nodarboties ar partiju sarakstu veidošanu un muļķīgām politiskām spēlēm.
    Vēl būtu jānosaka, ka tie, kas ir izpildvarā, zaudē amatu līdz ar tikšanu domē, lai nebūtu situācijas, ka puse no ievēlētajiem deputātiem atsakās no mandāta un tiek iekšā tie cilvēki, kurus vēlētāji nav ievēlējuši!

    +4
    -1
    Atbildēt

    0

Elīna Melngaile 11.06.2013. 10.57

Jāpiekrīt autorei, ka mazo novadu cilvēkresurss ir tik novājināts, ka saprātīgu cilvēku palicis maz, piedevām tie paši latviskā garā katrs sēž savā partijā. Ir jādod iespēja balsot par cilvēkiem nevis partijām.

Nākošā problēma – iespējams, ka mazos novados vajag no visiem iecirkņiem sabērt visas lapiņas kopā pirms balsu skaitīšanas, jo citādi ļaunatminīgāka partija var arī kādu pagastu atstāt bez attīstības turpmākos 4 gadus, ja pagastā ir bijuši citi favorīti, kas pie varas beigās nav tikuši.

Viens ir skaidrs – pašvaldību vēlēšanām jānotiek savādāk.

+3
0
Atbildēt

0

dace_ampermane 11.06.2013. 10.46

Padomju Latvija mūžos lai dzīvo, spoža lai padomju vainagā mirdz

0
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam