“Moody’s” samazina Kipras kredītreitingu
14Saistītie raksti
Viedoklis /
13. novembris
Neskaidrība aug
Viedoklis /
21. oktobris
Vai procentu likmes Eiropā var atgriezties nulles līmenī?
Viedoklis /
2. septembris
Izaugsme Latvijas ekonomikā šogad būs zemāka nekā iepriekš prognozēts
Viedoklis /
28. augusts
Izaugsmes prognozes kļūst piezemētākas
Komentāri (14)
austrisv 12.01.2013. 12.06
Tā nu iet tām valstīm, kurās ir zemi nodokļi, bet lieli tēriņi… Cik ilgi tas tā var turpināties. Laikam jau dažas ES dienvidu valstis tā iedabūjušās, lai pārējās ES tai dod un dod, un atlaiž parādus .
0
Agris Āva 11.01.2013. 22.48
Interesantu joku izspēlējis valodnieku ieviestais “sustainable” latviešu termins “ilgtspēja”, skatīt citātu (tulkojumu): “Ņemot vērā to, ka parādsaistību sloga pieaugums, visticamāk, būs neilgtspējīgs”
Parādsaistību sloga pieaugums būs visnotaļ ilgtspējīgs (spējīgs ilgt). Neilgtspējīga ir Kipras spēja finansēt šo parādsaistību sloga pieaugumu.
0
guna_sniedzina 11.01.2013. 20.31
Ķīpra 40 gadu laikā nav piedzīvojusi ekonomisko lejupslīdi.
Tas nozīmē, ka jau 2 paaudzes nesaprot kas ir ekonomiskā krīze.
Nu nekas, šis tad viņus iemācīs dažām lietām :))
Ķīpra vairījās lūgt finansu palīdzību no ES un SVF pilnīgu citu iemeslu dēļ:
jo atsevišķie Ķīpras nodokļu sistēmas elementu ir “offshore rakstura”, kas ir pilnīgi unikāls gadījums ES ietvaros, un ļauj vairākiem ES uzņēmumiem legāli izvairīties no nodokļu maksāšanas valstīs, kur reali notiek uzņēmējdarbība, un tā ir t.s. negodīga nodokļu konkurence starp valstīm.
Ķiprai no ES puses jau sen izsen tika norādīts, lai tā izslēgtu šādas iespējas no likumdošanas, bet Ķipra izēvelējās šādus messageus ignorēt.
Tāpēc jau griezusies pie Krievijas pēc palīdzības, jo ES izsniedzot aizdevumu protams pieprasītu lai nodokļu sistēma tiktu sakārtota.
Bet te laiks ir pienācis, un nesen Ķipra vienojusies ar ES/SVF par palīdzības nosacījumiem. Cik noprotams, nodokļu lietas tur ir iekļautas! :)
0
mariterage 11.01.2013. 13.02
>Haris
Tas ka uzturēšanās atļauju tirdzniecība ir jāizbeidz vienreiz un uz visiem laikiem ir arī to pilsoņu viedoklis kas par lāpnešiem nekad nebalso.
Diemžēl visa nācijas protesta enerģija tiek ievirzīta uz to lai pretotos Latvijas dziļākai integrācijai ES (eiro ieviešanai) un patiesi būtiski jautājumi – kā uzturēšanās atļauju tirdzniecība tiek nobīdīti malā.
1
janis17 > mariterage 12.01.2013. 10.47
Vilmār, Kāpēc tad jābalso par tādiem politiskiem spēkiem (cs, rp, v), kas atbalsta šāda būtiska, patiesi būtiska jautājuma – kā uzturēšanās atļauju tirdzniecība nobīdīšanu malā?????????
0
janazakovica 11.01.2013. 12.53
krievi visu savu naudu rava ara no kipras bankaam..un ieguldija latvijas bankaas..luk ari krize kipraa
2
Andis > janazakovica 11.01.2013. 15.09
Kas arī parāda, cik “droši” valstij balstīties uz šādu biznesu.
0
guna_sniedzina > janazakovica 11.01.2013. 20.03
Tomēr ir jāsaprot, ka katrā biznesā ir līdzīgs risks.
Ja atbalstīt pozīciju, ka biznesa riskam ir jābūt nullei, tad nekāds bizness nesanāks, un būs jāpārtiek no tīra gaisa.
Jāprot vadīt biznesa riskus, nevis vaimanāt, ka tie biznesa riski vispār pastāv.
FKTK būtu jābūt rādošākai un būtu jādomā par tādiem banku regulēšanas instrumentiem, kas ir atbilstoši šo banku riska profilam. Merķaķiski kopēt ECB instrumentus nav jēgas, jo tie nav piemēroti bankām, kas apkalpo lielākoties nerezidentus un neizsniedz kredītus.
0
Sanšains 11.01.2013. 10.36
A tas nekas – Kiprai, tāpat kā Latvijai, veidojas ciešas biznesa saites ar Krieviju. Tās visu kompensēs. Mēs šajā ziņā gan sākam stipri konkurēt ar Kipru, tomēr gan jau ka arī viņiem pietiks.
Citāts no raksta “Latviju cer pielīdzināt Kiprai”:
“Fakts, ka no nākamā gada ar uzņēmumu ienākuma nodokli netiks apliktas nerezidentiem (kapitālsabiedrībām) izmaksātās un no nerezidentiem saņemtās dividendes, varētu pamazām pievilināt ārvalstu holdingus veidot administratīvos centrus Latvijā, nevis Kiprā, Maltā vai kādā citā ārvalstī, norāda DB aptaujātie nodokļu un loģistikas eksperti.
[…]
Pievilcīgāku Latviju padara arī ar Krieviju noslēgtā konvencija par dubulto neaplikšanu ar nodokļiem.[…]
«Gaidāmās izmaiņas uzņēmumu ienākumu nodokļa likumā ir solis atvieglojumu virzienā nerezidentiem, ka Latvija ir zemu nodokļu valsts,» norāda biznesa konsultants Ainis Dābols, piebilstot, ka, piemēram, Krievijas biznesmeņi jau tāpat nāk uz Latviju dibināt uzņēmumus.
http://www.db.lv/nodokli/latviju-cer-pielidzinat-kiprai-381863
Atgādināšu, ka saites stiprināt palīdz arī “Vienotības” un “Reformu (Slavas) partija”, kas ciešā sadarbībā ar “Saskaņas Centru” palīdz noturēt uzturēšanās atļauju tirgošanu pret populistiskajiem lāpnešu uzbrukumiem.
Citāts no “The Guardian” raksta
“Russian expat invasion of Cyprus also has sinister overtones”
“Cyprus’s Russian-speaking population is put at 35,000-40,000.
[…]
“Limassol is a part of the Russian Federation,” said Artyom, a 25-year-old waiter in the Taras Bulba restaurant, named after the novelist Nikolai Gogol’s Cossack hero. Nearby a group of Russian women were celebrating. Why did so many Russians come here? “First, taxes are low. Second, it’s easy for Russians to get a visa,” he explained.
Natalia Kardash, the editor-in-chief of the Russian weekly Vestnik Kipra, said: “Cyprus is very comfortable. Put yourself in the position of a Russian businessman who wants to work here. He brings his family. His wife can go shopping. She doesn’t need to know English. Everyone speaks Russian. There are dozens of Russian hair salons and nail parlours.””
http://www.guardian.co.uk/world/2012/jan/26/cyprus-russian-invasion
Kiprā, kurā ir ap miljons iedzīvotāju, 30-40 000 lielajai krievu publikai piederīgais jūtas kā Krievijas Federācijā dzīvojošs… Bet “Vienotība” & Co tomēr ļoti “pragmatiski” ļauj krieviem iebraukt.
0