Infografika: Kā mazinās administratīvo slogu valsts pārvaldē

15

Komentāri (15)

brigita_damme_rtk_lv 29.12.2012. 01.17

Priekš šitā administratīvā kapacitāte būs par mazu…

+1
0
Atbildēt

2

Māris Ķiberis 28.12.2012. 21.15

Ai, astoņdesmito beigās, atmodas pašā sākumā, kustība sākotnēji bija tieši pret tolaik uzmilzušo padomju birokrātijas, nomenklatūras aparātu. Laikrakstos tad parādījās raksti par birokrātiju, tās būtību, gan arī tieši kā “mazināt administratīvo slogu”. Un kas no tā iznāca? Knapi paspējām nodibināt savu valsti, kā uzreiz, nekavējoties valsts pārvaldi izveidojām “vislabākajās” padomju tradīcijās, un piedevām, pārspējot savus “skolotājus”. Tātad? Mēs nespējam, neprotam, nevaram un – negribam izveidot normālu, nebirokrātisku, nesmagnēju valsts pārvaldi. Acīmredzot smagnēja valsts pārvalde ir mūsu dabā.

+3
-1
Atbildēt

1

anrijs 28.12.2012. 20.19

palīdzēs tikai LIELS RESET = un sākt veidot pārdomātu
(mazu, efektīvu – SAVIEM cilvēkiem, ne ES/NATO/RU vai kādam citam) valsts pārvaldi no “0”, t.sk. likumdošanu (dāzreiz māju nepieciešams nodedzināt, lai tās vietā uzbūvētu labāku, drošāku un ilgmūžīgāku) un iespējami ātri to ieviest, strīdus un “pieslīpēšanu” atstājot bērniem nākotnē ….

Šokējoši bet atklāti un patiesi: http://sedlenieks.wordpress.com/2012/12/28/rupes-par-re-emigraciju-ka-vardarbiba/

+2
-2
Atbildēt

1

    anrijs > anrijs 28.12.2012. 20.58

    Varētu sākt ar to, ka Satversmē noteikt:
    1. Valsts pārvaldē nodarbināto skaita (piem., 5% no darbspējīgajiem) un maksimālo atalgojuma (t.sk. piemaksas, premijas un tml.)finansējumu ierobežojot (piem., 1% no IKP)
    (no budžeta tieši un netieši nodarbināto/apmaksāto, t.sk. iestādēs, aģentūrās, u.c. kapitālsabiedrībās kas saņem valsts dotāciju vai kuru ieņēmumus veido nodevas vai nodokļi)
    t.i. ja kādā jomā vēlas palielināt birokrātisko apjomu – citā tā jāsamazina, lai kopējais apjoms (un spiediens uz tautsaimniecību) nekādā veidā nevarētu tikt palielināts (atņemot darba tirgum darbiniekus vai liekot tiem konkurēt ar valsts pārvaldi, kuru viņi paši uztur no saviem nodokļiem) !!!

    2. Noteikt personīgu atbildību par valsts mērķu saspiegšanu un solītā izpildi:

    – uz amatpersonām neattiecināt nevainības prezumpciju (izņemot kriminālvajāšanas uzsākšanai)!!!

    – amatpersonu “kolektīvās bezatbildības” vietā principu – ja nebauda uzticību vai ir pamats aizdomām par negodprātīgu rīcību vai pat nodomu (plāniem) – atceļams no amata, smagākos gadījumos (lielākas summas, skar vairāk cilvēku un tml.) liegums noteiktu laiku ieņemt amatpersonas amatu vai jebkādu citu no budžeta finansētu (arī netieši no nodevām) amatu, arī šofera vai sētnieka amatu !!!

    – ieviest amatpersonas Zvērestu, kura pārkāpšanas gadījumā augstākstāvoša amatpersona ir tiesīga (un tai ir pienākums) atstādināt to no amata bez kādām kompensācijām vai tiesāšanās tiesībām ar vienu izņēmumu – Satversmes tiesā, kurai būtu tiesības izvērtēt Zvēresta pārkāpumu un pieņemt lēmumu arī palielinot sekas līdz pat liegumam ieņemt amatu (nepamatotos gadījumos arī atstādinot “augstākstāvošo”, kas veica atstādināšanu)

    – varētu turpināt, ierosinot citus valsts pārvaldes līdzsvaru un pretsvaru mehānismiem ….. taču nez vai tas kādu patiesi interesē …. diemžēl :(

    Ja būtu interese, labprāt uzrakstītu to arī koncepta formā ko izmantot turpmākām diskusijām (restarta pamatam).

    viedis@twitter
    http://twitter.com/viedis

    +3
    -1
    Atbildēt

    0

Aivars Krauklis 28.12.2012. 19.02

Vai smagos triecienus ministriju darbiniekiem nekompensē visādu „valsts aģentūru” un „centru” pastiprināšana? Grozāmies, cik spējam – kā aste pakaļā, tā pakaļā.

+2
0
Atbildēt

0

ligakalnina 28.12.2012. 18.27

Grafika jau it kā ļoti uzskatāma, bet, manuprāt, tur ir neliela kļūda – vidējais atalgojums jābūt nevis milj. latu, kā ir tai grafikā, bet, latos, vai arī es ko neesmu sapratis.
Un mērķim jau jābūt nevis atalgojuma samazināšanai, bet gan efektivitātei, samazinot atalgojumu un zaudējot kvalificētus darbiniekus, zaudējumi daudz lielāki, nekā tie ietaupījumi no atalgojuma samazināšanas.
Vīzija, protams, laba, var tikai novēlēt veiksmi tās īstenošanā, kaut, reāli, līdz tam vēl tāls ceļš.

+2
-1
Atbildēt

1

    anrijs > ligakalnina 28.12.2012. 21.06

    Sudraba ir ļoti kodolīgi izteikusies – neredzot sava darba jēgu darbinieki aiziet …. diemžēl lai kā maksātu, paliek sliktākie, bet labākie kas paliek un uzsāk kompromisu ar savu sirdsbalsi – morāli degradējas !!!!

    Lai cik labi un cītīgi viens rok bedri, bet cits tikpat cītīgi to aizrok – darba jēga <0 … jo tiek izmantoti resursi: lāpsta, cilvēki (viņu laiks no dzīves, kuru varētu pavadīt jēgpilni) …. protams racējiem nav ne vainas un viņus nevar vainot ….. taču pasakot viņiem ka viņu darbs ir bezjēdzīgs – cīnīsies ar rokām un kājām – jo redzēs tikai sava ļoti labi padarīta darba daļu !!!

    +2
    -2
    Atbildēt

    0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam